Resultater - Copenhagen Regatta 2022
Løb nr | Starttid - | ↓

100
U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon 250m A Finale
2022-05-14 12:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
1:07.69
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Sander Hansen(1)
1:10.39
3 3 Odense/KCO III
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
1:28.13
4 2 Odense/KCO II
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
1:54.3
101
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2022-05-14 13:03
Plac. # Navn Tid
1 7 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
2:13.33
2 6 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:27.29
3 4 Odense/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:33.33
4 8 Sorø I
  • Aidan Mingo(1)
2:37.83
5 3 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
2:41.97
6 2 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Johan Beck Grønskov(1)
3:07.08
102
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2022-05-14 13:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby/Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Emmelie Brinkløv(2)
01:22:63
2 6 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
01:39:37
3 3 Bagsværd/Fredensborg I
  • Liv Dolmer(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
02:42:11
4 1 Bagsværd II
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(2)
02:50:92
5 4 Bagsværd I
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
  • Hedvig Højberg(2)
02:56:08
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2022-05-14 13:14
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
02:03:82
2 6 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
02:03:82
3 3 Holstebro/KCHO II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
02:06:01
4 5 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
02:09:70
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2022-05-14 13:09
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
05:11:27
2 4 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
05:29:44
3 1 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
05:45:90
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2022-05-14 10:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO II
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
5:32.52
2 5 Bagsværd II
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
5:35.45
3 1 Hadsund I
  • Christian Sindre Bech(1)
6:45.43
4 4 Odense/KCO I
  • Gustav Krogh(1)
9.99.99 Relegation
103
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2022-05-14 10:06
Plac. # Navn Tid
1 6 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
5:11:27
2 8 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
05:29:44
3 7 Bagsværd I
  • Sigurd Rindom Poulsen(1)
05:45:90
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2022-05-14 13:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
02:06:75
2 4 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
02:07:10
3 9 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
02:10:92
4 8 Kungälv I
  • Elin Åbjörn(1)
  • Maja Karlsson(2)
02:18:70
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m B Finale
2022-05-14 13:19
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
02:00:10
2 5 Kungälv II
  • Moa Lundqvist(1)
  • Klara Nyman(2)
02:03:26
3 3 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Klara Bruun Felthaus(2)
02:05:03
4 7 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
02:09:38
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Indledende
2022-05-14 10:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
0
2 4 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
0
3 5 Kungälv II
  • Moa Lundqvist(1)
  • Klara Nyman(2)
0
4 3 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Klara Bruun Felthaus(2)
0
104
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Indledende
2022-05-14 10:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
0
2 8 Kungälv I
  • Elin Åbjörn(1)
  • Maja Karlsson(2)
0
3 6 Hadsund I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
0
4 7 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
0
105
W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Nye roere 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 13:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-05-14 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X - (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 13:32
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 13:36
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR II
  • Lars Nielsen(1)
Start:14s 02:22
2 1 Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:0s 02:47
3 3 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:14s 02:50
4 5 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:14s 02:52
5 2 DSR I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:14s 02:57
108
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2022-05-14 13:40
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:16s 02:04
2 11 Halmstad Rodd I
  • Daniel Böcker(1)
Start:16s 02:06
3 9 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:11s 02:09
4 7 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:0s 02:15
5 8 Lemvig II
  • Jørgen Kielsholm(1)
Start:6s 02:26
109
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2022-05-14 15:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/Fredensborg I
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(2)
  • Amalie Thal-Drexel(3)
  • Sigrid Lindquist(4)
  • Hedvig Højberg(cox)
02:33:86
110
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2022-05-14 13:44
Plac. # Navn Tid
1 2 Dragør/Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Mads Christensen(2)
  • Valdemar Vilhelmsen(3)
  • Frederik Juel Hansen(4)
01:38:14
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
01:41:05
3 1 Bagsværd I
  • Bastian Rud Bernhardt(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
1:48:99
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-05-14 13:54
Plac. # Navn Tid
1 5 SMARK I
  • André Salmi(1)
01:59:73
2 7 Randers I
  • Oliver Bach(1)
02:01:64
3 9 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
02:02:42
4 3 Stevns/KCHO I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
02:05:80
5 4 Kungälv I
  • Elliot Bergbrant(1)
02:10:06
6 8 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
02:19:04
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2022-05-14 13:49
Plac. # Navn Tid
1 2 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
2:10.06
2 6 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
2:14.83
3 1 Jels/KCO II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
2:22.65
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-05-14 10:22
Plac. # Navn Tid
1 5 SMARK I
  • André Salmi(1)
05:22:95
2 3 Stevns/KCHO I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
05:25:69
3 4 Kungälv I
  • Elliot Bergbrant(1)
05:26:08
4 2 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
05:42:67
5 1 Jels/KCO II
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
05:42:74
111
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-05-14 10:22
Plac. # Navn Tid
1 9 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
05:02:81
2 7 Randers I
  • Oliver Bach(1)
05:04:72
3 8 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
06:09:80
4 6 Odense/KCO I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
06:17:37
112
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-05-14 13:59
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
02:31.01
2 2 Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
02:32.69
3 1 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
03:02.22
113
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-05-14 14:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:47.30
2 1 Kungälv I
  • Adam Wallberg(1)
  • Simon Karlsson(2)
01:50.36
114
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:09
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:14
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro I
  • Karen Mortensen(1)
02:19.43
2 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
02:27.08
3 4 DSR II
  • Silje Celine Siefert(1)
02:30.66
4 5 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
02:30.94
115
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Afdeling
2022-05-14 14:09
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
02:10.60
2 13 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
02:21.65
3 11 Aarhus II
  • Laura Boldsen(1)
02:29.47
4 12 KVIK III
  • Maria Aaager(1)
03:47.47
116
M1X Mænd 1X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:29
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmarks Rocenter
  • Bastian Secher(1)
01:46:44
2 4 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
01:50:86
3 3 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
01:52:76
4 1 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
01:55:64
5 2 Odense/KCO I
  • Niels Reinholdt(1)
02:04:95
116
M1X Mænd 1X 2000m 2. Afdeling
2022-05-14 14:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Roskilde II
  • Martin Kofoed Jensen(1)
01:55.34
2 10 DSR I
  • Sebastian Terp(1)
01:59.06
3 6 DSR III
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
02:00.99
116
M1X Mænd 1X 2000m 3. Afdeling
2022-05-14 14:19
Plac. # Navn Tid
1 15 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
01:56.16
2 13 Aarhus I
  • James Dodd(1)
02:00.27
3 14 Roskilde III
  • Sebastian Nordly(1)
02:02.06
4 12 Odder I
  • Anton Østergaard-Clausen(1)
02:07.76
117
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-05-14 14:49
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Odder I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Julie Poulsen(2)
01:52:01
118
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-05-14 14:39
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
01:56:04
119
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-05-14 14:39
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Lyngby/KKL I
  • Erik Kjersgård Nielsen(1)
  • Christian Runge(2)
01:53:29
2 4 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
  • Jacob Åbjörn(2)
02:01:75
3 3 Jels/KCO I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
02:02:10
4 1 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
  • Jakob Lynbech(2)
02:04:96
120
U19 W2X Piger U19 2X 2000m A Finale
2022-05-14 14:44
Plac. # Navn Tid
1 4 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Märta Karlsson(2)
02:10:94
2 3 Halmstad Rodd I
  • Matilda Waide(1)
  • Moa Klintefors(2)
02:15:66
3 1 Halmstad Rodd/Landskrona Roddklubb I
  • Ebba Grimberg(1)
  • Filippa Ahlberg(2)
02:23:31
121
M2X Mænd 2X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:04
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2022-05-14 14:49
Plac. # Navn Tid
1 4 Hadsund/Roskilde I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
  • Ida Blomstrand(2)
01:52:93
2 5 Odder/Odense/KCO I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Sarah Lindberg(2)
01:58:29
3 2 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
  • Kristine Søndergaard Hansen (2)
01:58:83
4 3 DSR/KVIK
  • Nanna Vigild(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
02:10:21
123
Masters W2X/2- Kvinder Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:54
Plac. # Navn Tid
1 3 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:15s 02:15
2 2 Furesø I
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:15s 02:22
3 6 DSR I
  • Stefanie Punke(1)
  • Theresa Gadilhe(2)
Start:29s 02:26
4 4 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Lena Stolzenbach(2)
Start:20s 02:27
5 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 02:28
6 5 København I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:28s 02:46
124
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:20s 02:17
2 2 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Andreas Borg(2)
Start:20s 02:19
3 4 Furesø II
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:26s 02:21
4 1 DSR I
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:0s 02:27
124
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 2. Afdeling
2022-05-14 15:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:0s 01:58
2 9 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:0s 01:59
3 10 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:7s 02:04
4 8 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Allan Seelk(2)
Start:0s 02:16
125
Masters W/M 2-/2X Masters Kvinder/mænd Masters 2-/2X - Mix (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/København I
Ivan Baumann (1), Ismail Danacioglu (1), Vibeke Skousen (2), Alix Geroux (2)
126
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2022-05-14 15:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
127
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2022-05-14 15:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
  • Sander Hansen(2)
  • Mikkel Madsen(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
  • Nej Tak(cox)
1:57.71
2 1 Bagsværd
  • Otto Kjærulff(1)
  • Herman Grønlund Døssing(2)
  • John Havris(3)
  • Oscar Østergaard Nielsen(4)
  • NA NA(cox)
2:04.69
128
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-05-14 15:09
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/Odense/KCHO
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Bjørk Kallesøe(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
01:51:71
2 2 Roskilde/Stevns/Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Anna Iversen(2)
  • Isabella Bache(3)
  • Silje Trenter(4)
01:53:88
3 5 Odense/Sorø/Ægir I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
  • Caitlin Holbæk Lundager(3)
  • Mia Christensen(4)
01:57:50
4 1 Hadsund I
  • Cille Hougaard(1)
  • Victoria Clara Brink(2)
  • Naja Lübeck(3)
  • Josefine Antoinette Brink(4)
01:57:84
129
W/M 2-/2X Kvinder/mænd 2-/2X - Motion+ 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:14
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
W/M 1X Kvinder/mænd 1X 1000m A Finale
2022-05-14 15:18
Plac. # Navn Tid
1 2 KVIK I
  • Aksel Ødegård Greve(1)
02:40.40
2 5 KVIK II
  • Nanna Ancher(1)
02:41.12
3 4 Roskilde I
  • Helen Pabst(1)
02:52.15
4 1 DSR I
  • Karl Riis(1)
03:00.61
131
W4- Kvinder 4- 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 14:04
Ingen anmeldt, løbet udgår
132
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2022-05-14 15:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Danmarks Rocenter
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Kaare Mortensen (4)
1:34.25
2 2 Bagsværd/Holstebro/København
  • Joakim Viberg(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
1:38.12
3 3 Danmarks Rocenter [28 s]
  • Oscar Petersen(1)
  • Alexander Modest(2)
1:41.65
4 1 Bagsværd/Hadsund/KVIK I [28 s]
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Anne H. Larsen(2)
  • Iben Østergaard(3)
  • Trine Toft Andersen(4)
1:51.74
133
W4X Kvinder 4X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:26
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2022-05-14 15:26
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR II
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Jakob Grænge Hansen(3)
  • Magnus Erik Timm(4)
01:30:61
2 4 Holstebro/Roskilde/KCHO I
  • Søren Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
  • Magnus Juhl(3)
  • Leander Kaliszan(4)
01:31:73
3 2 Bagsværd/Hadsund/Holstebro/KCB I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Marcus Villiam Lyngesen(4)
01:35:66
4 3 Falkenberg RK I
  • Leif Johansson(1)
  • Anders Holmberg(2)
  • Niklas Pettersson(3)
  • Martin Johansson(4)
01:38:23
5 5 DSR I
  • Malthe Grønlund Poulsen(1)
  • Asger Waagepetersen(2)
  • Lukas Obel(3)
  • Oskar Høgel(4)
01:50:71
135
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2022-05-14 15:31
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Simon Madsen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
1:40.21
136
U19 W4- Piger U19 4- 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:36
Ingen anmeldt, løbet udgår
137
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:31
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Dragør/Sorø I
Valdemar Vilhelmsen (1), Mads Kirstein (1), Mads Christensen (2), Joachim Brahe Møller (2), Emil Jelstrup (3), August Husted Coutant (3), Frederik Juel Hansen (4), Jonas Lindegaard (4)
138
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-05-14 15:36
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd/København/LDR/Roskilde/KKL I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Josefine Freltoft(2)
  • Caroline Bork Terkelsen(3)
  • Frida Werner Foldager(4)
01:52:99
2 2 Holstebro/Silkeborg/KCHO
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Marie Kleist(3)
  • Anna Kramer Bosnes(4)
1:59:26
3 6 Ægir I [15 s]
  • Ditte Kallestrup(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Ida Mose Nielsen(3)
  • Kirstine Nielsen(4)
02:03:84
139
Masters W8+/4-/4X Kvinder Masters 8+/4-/4X 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 15:41
Plac. # Navn Tid
1 1 Furesø/KVIK/Køge R
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Mette Møller(3)
  • Inger Koch(4)
Start:0s 02:05
2 2 Fredensborg I
  • Lene-Marie Hansen(1)
  • Lene Mathiasen(2)
  • Anni Renner Mortensen(3)
  • Sanne Poulin(4)
Start:5s 02:12
3 3 København
  • Krista Doersch(1)
  • Stine Nielsen(2)
  • Kristine Storm(3)
  • Diana Kofod(4)
  • Sarah Harder Bruun(5)
  • Annette Kjærulf Andersen(6)
  • Betina Holck(7)
  • Lise Sigtenborg Riishede(8)
  • Krista Doersch(cox)
Start:19s 02:27
140
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Afdeling
2022-05-14 15:45
Plac. # Navn Tid
1 1 /Rødvig
  • Johan Beck Grønskov(1)
  • Thomas Andersen(2)
0:00.00
2 2 Bagsværd I
  • Otto Kjærulff(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
02:17:74
3 4 Odense/Saxkjøbing/KCO I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
02:26:22
4 3 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
02:34:06
140
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Afdeling
2022-05-14 15:48
Plac. # Navn Tid
1 7 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
  • Axel Højme Lambert(2)
02:27:75
2 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
  • Simon Aslak Gilberg(2)
02:38:74
3 6 Bagsværd
  • Herman Grønlund Døssing(1)
  • John Havris(2)
03:02:50
141
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2022-05-14 15:51
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
02:24:20
2 5 Bagsværd II
  • Nanna Bardram Kehr(1)
02:45:86
3 6 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Emmelie Brinkløv(1)
03:14:31
4 2 Bagsværd I
  • Liv Dolmer(1)
03:23:79
5 3 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
04:02:56
142
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2022-05-14 15:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
01:56:63
2 4 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • William Lemming(2)
01:57:58
3 5 København I
  • Carl Hassan Gaba(1)
  • Woody Siigurt Lori Leth(2)
02:03:08
4 1 Odense/KCO I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
  • Anton Bøgelund(2)
02:07:83
5 6 Bagsværd I
  • Hjalte Næraa(1)
  • Bastian Rud Bernhardt(2)
02:08:31
143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Afdeling
2022-05-14 15:59
Plac. # Navn Tid
1 2 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
02:33:39
2 1 Odense/KCHO I
  • Bjørk Kallesøe(1)
02:46:86
3 3 Bagsværd I
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(1)
02:47:93
4 5 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Tove Bay(1)
03:10:20
143
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Afdeling
2022-05-14 16:04
Plac. # Navn Tid
1 8 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
02:26:60
2 7 Odense/KCO I
  • Mia Christensen(1)
02:34:21
3 6 Kungälv I
  • Klara Nyman(1)
02:39:70
144
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2022-05-14 16:09
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Holstebro/Stevns/KCHO
  • Jakob Iversen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Starklint(4)
  • Tobias Kramer Bosnes(5)
  • Christian Søndergaard(6)
  • Simon Mikkelsen(7)
  • Elias Ellehammer(8)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(cox)
01:33:91
2 3 Göteborgs Roddklubb/Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Daniel Böcker(1)
  • Albin Alami(2)
  • Edvin Persson(3)
  • Elliot Bergbrant(4)
  • Jacob Åbjörn(5)
  • Nils Rönnblom(6)
  • Adam Wallberg(7)
  • Simon Karlsson(8)
  • AnnLouise Johansson(cox)
01:41:61
3 4 DSR I
  • Karl Riis(1)
  • Nina Oeh(2)
  • Stefanie Punke(3)
  • Theresa Gadilhe(4)
  • Asger Waagepetersen(5)
  • Malthe Grønlund Poulsen(6)
  • Lukas Obel(7)
  • Oskar Høgel(8)
  • Martin Grand Ast(cox)
01:44:72
4 1 Halmstad Rodd/Kungälv/Landskrona Roddklubb I
  • Elin Åbjörn(1)
  • Moa Lundqvist(2)
  • Ebba Grimberg(3)
  • Filippa Ahlberg(4)
  • Moa Klintefors(5)
  • Matilda Waide(6)
  • Tyra Carlsson(7)
  • Märta Karlsson(8)
  • Maja Karlsson(cox)
01:59:21
5 5 SDU AAU AU
  • Patrick Naschi Jacobsen(1)
  • Camilla Frølund(2)
  • Simon Nygaard-Thomsen(3)
  • Michelle Jeannette Andersen(4)
  • Mikkel Mogensen(5)
  • Phillip Sperling(6)
  • Sina Brandt(7)
  • Emma Lehm Røddik(8)
  • Janina Gerder(cox)
02:07:27
145
Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 16:13
Plac. # Navn Tid
1 3 Furesø
  • Lars Wallin(1)
  • Bo Hartz(2)
  • Andreas Borg(3)
  • Max Emde(4)
Start:45s 0:00.00
2 2 DSR I
  • Søren Strange(1)
  • Lars Nielsen(2)
  • Lars Jørgensen(3)
  • Bo Christensen(4)
Start:35s 02:05
3 4 Dragør/Nyborg/Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
  • Brian Sørensen *(3)
  • Morten Juel Hansen(4)
Start:45s 02:08
4 1 DSR/Lyngby/Skjold I
  • Hans Nøhr(1)
  • Bjarne Spanggaard(2)
  • Stig Rasmussen(3)
  • Peter Skov(4)
Start:0s 02:23
146
Masters W/M 4X/4-/8+ Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ 1000m 1. Afdeling
2022-05-14 16:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredensborg I
  • Susanne Hansen(1)
  • Rikke Quist Hansen(2)
  • Ole Quist Jensen(3)
  • Rasmus Quist(4)
Start:2s 01:48
2 4 Bagsværd
  • Aage Jonasen(1)
  • Ivan Baumann(2)
  • Klaus Nielsen(3)
  • Morten Elle(4)
  • Carsten Mollerup (5)
  • Torben Bjerre(6)
  • Peter Skafte(7)
  • Mikael Espersen(8)
  • Nanna Bardram Kehr(cox)
Start:13s 02:07
3 1 Bagsværd/Lyngby/Skovshoved
  • Beate Leitner(1)
  • Jens Tarp(2)
  • Jesper Skavin(3)
  • Kate Skavin(4)
  • Lise Hendriksen(5)
  • Regitze Rønstrup(6)
  • Kristina Kluge(7)
  • Niklas Jacobsen(8)
  • Asbjørn Bay(cox)
Start:0s 02:13
4 3 København
  • Alix Geroux(1)
  • Pia Erikstrup(2)
  • Louise Gjelstrup(3)
  • Rick Verberne(4)
Start:6s 02:20
200
U19 W/M 1X-Edon Piger/drenge U19 1X-Edon 250m A Finale
2022-05-15 11:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense/KCO III
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
01:25.39
2 4 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
01:26.33
3 3 Holstebro/KCHO I I
  • Sander Hansen(1)
01:27.05
4 5 Bagsværd I
  • Oliver Blaabjerg(1)
01:41.72
5 6 Odense/KCO II
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
01:53.37
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m A Finale
2022-05-15 12:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:59.09
2 2 Bagsværd II
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
2:09.49
3 5 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:10.07
4 8 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
2:15.63
5 11 Sorø I
  • Aidan Mingo(1)
2:19.92
6 10 Odense/KCO I I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
2:25.80
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m B Finale
2022-05-15 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
2:24.05
2 6 Saxkjøbing I I
  • Carl Dunch(1)
2:25.49
3 4 Bagsværd I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
2:37.59
4 9 RoTeam Kongens Lyngby II I
  • Johan Beck Grønskov(1)
2:44.68
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 1. Indledende
2022-05-15 09:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1:59.52
2 5 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
2:11.68
3 2 Bagsværd II
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
2:13.22
4 3 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
2:30.09
5 4 Bagsværd I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
2:41.73
201
U15 M1X Drenge U15 1X 500m 2. Indledende
2022-05-15 09:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd III
  • Otto Kjærulff(1)
02:21.46
2 11 Sorø I
  • Aidan Mingo(1)
02:22.48
3 10 Odense/KCO I I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
02:28.79
4 6 Saxkjøbing I I
  • Carl Dunch(1)
02:30.05
5 9 RoTeam Kongens Lyngby II I
  • Johan Beck Grønskov(1)
02:44.57
202
U15 W2X Piger U15 2X 500m A Finale
2022-05-15 12:06
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
  • Liv Dolmer(2)
2:07.97
2 3 RoTeam Kongens Lyngby I I
  • Karen Reimer(1)
  • Marie Lie Schmidt(2)
2:15.89
3 2 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
  • Lea Eilenberg Bundgaard(2)
2:19.39
4 4 Bagsværd/Fredensborg I
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Amalie Thal-Drexel(2)
2:21.76
5 1 Bagsværd II
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(1)
  • Hedvig Højberg(2)
2:30:99
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m A Finale
2022-05-15 12:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
6:18.52
2 3 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
6:22.98
3 7 Odense/KCO I I
  • Gustav Krogh(1)
6:26.31
4 1 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
6:28.9
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m B Finale
2022-05-15 12:09
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd II I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
6:51.46
2 5 Hadsund I I
  • Christian Sindre Bech(1)
7:43.37
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 1. Indledende
2022-05-15 09:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Mads Christensen(1)
06:39.20
2 3 Dragør I
  • Frederik Juel Hansen(1)
06:46.21
3 1 Holstebro/KCHO I
  • Kasper Søndergaard(1)
06:50.48
4 4 Bagsværd II I
  • Buster Kiilerich Madsen(1)
06:58.90
203
U17 M1X Drenge U17 1X 1500m 2. Indledende
2022-05-15 09:06
Plac. # Navn Tid
1 7 Odense/KCO I I
  • Gustav Krogh(1)
06:57:49
2 6 SMARK I
  • André Salmi(1)
07:10:43
3 5 Hadsund I I
  • Christian Sindre Bech(1)
08:02:09
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m A Finale
2022-05-15 12:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Ringsted/Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
6:31.85
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
6:35.79
3 6 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
6:37.99
4 9 Bagsværd I I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
6:52.29
5 5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
6:57.46
6 8 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
7:18.49
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m B Finale
2022-05-15 12:19
Plac. # Navn Tid
1 7 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Klara Bruun Felthaus(2)
6:47.56
2 4 Hadsund I I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
6:48.50
3 3 Odense/KCHO
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
7:09.81
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 1. Indledende
2022-05-15 09:14
Plac. # Navn Tid
1 2 Ringsted/Stevns I
  • Anna Iversen(1)
  • Mejse Østergaard Nielsen(2)
6:37.52
2 1 Holstebro/KCHO I
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
  • Anna Kramer Bosnes(2)
6:42.07
3 5 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
  • Sofie Steffensen(2)
6:54.03
4 4 Hadsund I I
  • Naja Lübeck(1)
  • Josefine Antoinette Brink(2)
7:01.82
5 3 Odense/KCHO
  • Bjørk Kallesøe(1)
  • Mia Christensen(2)
7:10.58
204
U17 W2X Piger U17 2X 1500m 2. Indledende
2022-05-15 09:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd I I
  • Nanna Bardram Kehr(1)
  • Lise Harling Voxnæs Waarst(2)
06:46.69
2 6 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
  • Silje Trenter(2)
06:46.89
3 8 Ægir I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
  • Caitlin Holbæk Lundager(2)
07:17.03
4 7 København I
  • Sara Kaarup Andersen(1)
  • Klara Bruun Felthaus(2)
07:22.62
205
W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - Nye roere 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 12:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
206
U13 W/M 1X Piger/drenge U13 1X 500m 1. Afdeling
2022-05-15 12:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
Masters W1X Masters Kvinder Masters 1X (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 12:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 12:29
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR II I
  • Lars Nielsen(1)
Start:0s 4:45.21
2 3 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 4:49.71
3 5 Furesø I
  • Andreas Borg(1)
Start:8s 4:52.66
4 4 DSR I I
  • Peter Jørgensen(1)
Start:0s 4:58.47
5 1 Furesø II
  • Ole Kongsbak(1)
Start:0s 5:01.55
6 6 Furesø III
  • Bo Hartz(1)
Start:8s 5:15.44
208
Masters M1X Mænd Masters 1X 1000m 2. Afdeling
2022-05-15 12:29
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
Start:38s 4:14.23
2 10 Dragør I
  • Morten Juel Hansen(1)
Start:33s 4:30.43
3 9 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
Start:33s 4:32.26
4 11 Halmstad Rodd I
  • Daniel Böcker(1)
Start:38s 4:41.78
5 8 Lemvig II
  • Jørgen Kielsholm(1)
Start:28s 4:48.41
6 13 Furesø I [ufk, løb 207]
  • Mette Møller(1)
Start:0s 5:00.81
209
U15 W4X+ Piger U15 4X+ 500m A Finale
2022-05-15 13:59
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/Fredensborg I
  • Sigrid Lindquist(1)
  • Hedvig Højberg(2)
  • Amalie Thal-Drexel(3)
  • Marie Saxtoft Jørgensen(4)
  • Marie Louise Raahauge Avnsø(cox)
2:18.43
210
U17 M4X Drenge U17 4X 1500m A Finale
2022-05-15 12:37
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde/Sorø I
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Emil Jelstrup(2)
  • Mads Christensen(3)
  • Valdemar Vilhelmsen(4)
5:28.30
2 1 Holstebro/KCHO I I
  • Kasper Søndergaard(1)
  • Noah Baltser Lyngaard(2)
  • William Lemming(3)
  • Andreas Bork Kristensen(4)
5:37.48
3 2 Bagsværd
  • Bastian Rud Bernhardt(1)
  • Hjalte Næraa(2)
  • Theis Wolfram(3)
  • Sigurd Rindom Poulsen(4)
5:46.47
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m A Finale
2022-05-15 12:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Randers I
  • Oliver Bach(1)
8:41.02
2 2 Odense/KCO I I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
8:48.02
3 5 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
9:07.73
4 8 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
9:25.84
5 9 Jels/KCO I I
  • Mikkel Peter Noe(1)
9:28.41
6 6 Jels/KCO II I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
9:30.55
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m B Finale
2022-05-15 12:43
Plac. # Navn Tid
1 3 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
09:04:74
2 7 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
09:41:31
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 1. Indledende
2022-05-15 09:22
Plac. # Navn Tid
1 4 Randers I
  • Oliver Bach(1)
8:36.83
2 2 Odense/KCO I I
  • Tobias Holt Poulsen(1)
8:53.5
3 5 Kungälv I
  • Nils Rönnblom(1)
9:02.41
4 3 København I
  • Viggo Højme Lambert(1)
9:13.32
5 1 Stevns/KCHO I I
  • Nikolaj Hausmann Olsen(1)
9:27.38
211
U19 M1X Drenge U19 1X 2000m 2. Indledende
2022-05-15 09:22
Plac. # Navn Tid
1 8 Göteborgs Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
9:28.48
2 9 Jels/KCO I I
  • Mikkel Peter Noe(1)
9:36.36
3 6 Jels/KCO II I
  • Nicklas Frost Davidsen(1)
9:46.82
4 7 Bagsværd I
  • Jakob Lynbech(1)
10:14.15
212
U19 W1X Piger U19 1X 2000m A Finale
2022-05-15 12:53
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
10:03.26
2 3 Silkeborg/KCHO I
  • Marie Kleist(1)
10:08.38
3 1 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
10:55.37
213
U19 M2- Drenge U19 2- 2000m A Finale
2022-05-15 12:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/Holstebro/KCHO I I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
8:05.47
2 2 Kungälv I
  • Adam Wallberg(1)
  • Simon Karlsson(2)
8:28.68
214
U19 W2- Piger U19 2- 2000m 1. Afdeling
2022-05-15 12:58
Ingen anmeldt, løbet udgår
215
W1X Kvinder 1X 2000m A Finale
2022-05-15 13:05
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd III
  • Mathilde Persson(1)
8:59.45
2 10 Aarhus I I
  • Rikke Køchs(1)
9:25.22
3 6 Aarhus II I
  • Laura Boldsen(1)
9:37.29
4 5 Aarhus III I
  • Emma Lehm Røddik(1)
9:51.16
5 8 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
9:56.88
6 1 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
10:37.15
215
W1X Kvinder 1X 2000m B Finale
2022-05-15 13:02
Plac. # Navn Tid
1 2 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
10:20.06
2 9 Bagsværd II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
10:35.39
215
W1X Kvinder 1X 2000m 1. Indledende
2022-05-15 09:30
Plac. # Navn Tid
1 6 Aarhus II I
  • Laura Boldsen(1)
9:39.37
2 5 Aarhus III I
  • Emma Lehm Røddik(1)
9:54.88
3 1 Kungälv I
  • AnnLouise Johansson(1)
10:02.4
4 2 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
10:04.37
215
W1X Kvinder 1X 2000m 2. Indledende
2022-05-15 09:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Bagsværd III
  • Mathilde Persson(1)
9:04.41
2 10 Aarhus I I
  • Rikke Køchs(1)
9:25:96
3 8 DSR I
  • Silje Celine Siefert(1)
10:06.5
4 9 Bagsværd II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
10:34.98
216
M1X Mænd 1X 2000m A Finale
2022-05-15 13:17
Plac. # Navn Tid
1 9 Danmarks Rocenter
  • Bastian Secher(1)
7:47.05
2 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
8:12.60
3 11 Hadsund I I
  • August Herman Wisholm(1)
8:20.82
4 12 DSR I
  • Sebastian Terp(1)
8:23.49
5 7 Aarhus I I
  • James Dodd(1)
8:25.63
6 1 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
8:36.13
216
M1X Mænd 1X 2000m B Finale
2022-05-15 13:12
Plac. # Navn Tid
1 10 Saxkjøbing I I
  • David Wandrup(1)
8:47.93
2 8 Odense/KCO I I
  • Niels Reinholdt(1)
8:49.4
3 6 DSR III
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
9:14.14
4 3 KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach(1)
10:52.07
216
M1X Mænd 1X 2000m 1. Indledende
2022-05-15 09:38
Plac. # Navn Tid
1 7 Aarhus I I
  • James Dodd(1)
8:12.91
2 4 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
8:29.41
3 1 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
8:38.39
4 6 DSR III
  • Thorleif Rud Lindholm(1)
8:48.29
5 5 KVIK I
  • Torbjørn Frankel(1)
8:58.51
6 3 KVIK II
  • Albert Martin Ebersbach(1)
10:11.13
216
M1X Mænd 1X 2000m 2. Indledende
2022-05-15 09:38
Plac. # Navn Tid
1 9 Danmarks Rocenter
  • Bastian Secher(1)
8:01.17
2 11 Hadsund I I
  • August Herman Wisholm(1)
8:09.77
3 12 DSR I
  • Sebastian Terp(1)
8:21.39
4 10 Saxkjøbing I I
  • David Wandrup(1)
8:30.36
5 8 Odense/KCO I I
  • Niels Reinholdt(1)
8:38.45
217
W2- Kvinder 2- 2000m A Finale
2022-05-15 13:27
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR/Odder/
  • Julie Poulsen(1)
  • Astrid Steensberg(2)
8:16.09
2 3 DSR I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Christine Cardel(2)
8:29.75
3 2 Holstebro/Roskilde I
  • Karen Mortensen(1)
  • Caroline Munch(2)
8:55.28
4 4 Halmstad Rodd/Landskrona Roddklubb I I
  • Ebba Grimberg(1)
  • Filippa Ahlberg(2)
9:14.63
218
M2- Mænd 2- 2000m A Finale
2022-05-15 13:32
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd/Holstebro/KCHO I I
  • Simon Mikkelsen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
08:04:81
219
U19 M2X Drenge U19 2X 2000m A Finale
2022-05-15 13:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/Lyngby/KKL I
  • Christian Runge(1)
  • Erik Kjersgård Nielsen(2)
7:43.01
2 3 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Elliot Bergbrant(1)
  • Edvin Persson(2)
8:51.86
3 4 Jels/KCO I I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
8:56.50
220
U19 W2X Piger U19 2X 2000m 1. Afdeling
2022-05-15 13:37
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
M2X Mænd 2X 2000m A Finale
2022-05-15 12:57
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Sebastian Nordly(2)
7:48.84
2 4 Bagsværd/DSR I
  • Frank Steffensen(1)
  • Magdee Helal(2)
8:16.69
222
W2X Kvinder 2X 2000m A Finale
2022-05-15 13:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Hadsund/Roskilde I I
  • Ingrid Bo Andersen(1)
  • Ida Blomstrand(2)
8:16.15
2 5 KVIK/
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
  • Clara Hornnæss(2)
8:22.63
3 3 Odder/Odense/KCO I I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
  • Sarah Lindberg(2)
8:26.93
4 2 DSR II
  • Nina Oeh(1)
  • Olivia Meinert Cardel(2)
8:50.28
5 1 DSR/KVIK
  • Nanna Vigild(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
9:06.58
6 4 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
  • Helen Pabst(2)
9:14.67
223
Masters W2-/2X Kvinder Masters 2-/2X 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 13:47
Plac. # Navn Tid
1 4 KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
Start:15s 4:36.80
2 3 Furesø II
  • Inger Koch(1)
  • Mette Møller(2)
Start:15s 4:42.31
3 1 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
  • Susanne Hansen(2)
Start:0s 4:42.37
4 5 Nyborg I
  • Charlotte Buchwaldt(1)
  • Lena Stolzenbach(2)
Start:20s 4:51.16
5 6 København I I
  • Anastasia Michélsen(1)
  • Pia Erikstrup(2)
Start:28s 4:59.95
224
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 13:51
Plac. # Navn Tid
1 4 Lemvig I
  • Jørgen Jensen(1)
  • Jørgen Kielsholm(2)
Start:20s 4:36.06
2 2 Bagsværd/Lyngby I
  • Henrik Thorup(1)
  • Hans Nøhr(2)
Start:4s 4:43.49
3 1 DSR I I
  • Esben Jacobsen(1)
  • Ib Frausing(2)
Start:0s 4:51.40
4 8 Furesø
  • Bo Hartz(1)
  • Jane Hagan(2)
Start:10s 4:57.27
5 3 Furesø III
  • Lars Wallin(1)
  • Ole Præst Larsen(2)
Start:20s 4:57.69
224
Masters M2X/2- Mænd Masters 2X/2- 1000m 2. Afdeling
2022-05-15 13:51
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
  • Peter Carstens(2)
Start:5s 3:58.31
2 12 Bagsværd I
  • Steen Christensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Start:12s 3:58.94
3 11 Ringsted I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
Start:5s 4:03.15
4 9 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
  • Allan Seelk(2)
Start:5s 4:13.53
225
Masters W/M 2-/2X Masters Kvinder/mænd Masters 2-/2X - MIX (Handicap beregningsmetode: Master) 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 13:59
Ingen anmeldt, løbet udgår
226
U13 W/M 2X Piger/drenge U13 2X 500m 1. Afdeling
2022-05-15 12:06
Plac. # Navn Tid
1 6 København I
  • Elisabeth Grydehøj Stobbe(1)
  • Emma Bek Jensen(2)
02:39:52
227
U15 M4X+ Drenge U15 4X+ 500m A Finale
2022-05-15 13:59
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd I
  • Herman Grønlund Døssing(1)
  • Oliver Blaabjerg(2)
  • Viktor Stoffregen Tørning(3)
  • John Havris(4)
  • NA NA(cox)
02:14:85
228
U17 W4X Piger U17 4X 1500m A Finale
2022-05-15 14:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Kungälv I
  • Klara Nyman(1)
  • Moa Lundqvist(2)
  • Elin Åbjörn(3)
  • Maja Karlsson(4)
06:24:57
229
W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- 1000m A Finale
2022-05-15 14:07
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I
  • Theresa Gadilhe(1)
  • Stefanie Punke(2)
4:19.44
230
W/M 1X Kvinder/mænd 1X 1000m A Finale
2022-05-15 14:07
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR I
  • Karl Riis(1)
4:28.3
2 3 KVIK I I
  • Aksel Ødegård Greve(1)
4:42.58
3 4 KVIK II I
  • Nanna Ancher(1)
4:44.49
231
W4- Kvinder 4- 2000m A Finale
2022-05-15 14:21
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter [+15 sek]
  • Oscar Petersen(1)
  • Alexander Modest(2)
7:31.24
2 1 Bagsværd/Holstebro/Roskilde
  • Astrid Højgaard(1)
  • Karen Mortensen(2)
  • Stine Højager(3)
  • Caroline Munch(4)
8:00.08
232
M4- Mænd 4- 2000m A Finale
2022-05-15 14:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Danmarks Rocenter
  • Magnus Valbirk(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Tobias Bork Kristensen(3)
  • Kaare Mortensen (4)
06:41:96
2 2 Bagsværd/Holstebro/København
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Joakim Viberg(3)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(4)
06:52:07
233
M4X Mænd 4X 2000m A Finale
2022-05-15 14:11
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR II
  • Emil Lenzing(1)
  • Jacob Lenzing(2)
  • Jakob Grænge Hansen(3)
  • Magnus Erik Timm(4)
6:31.03
2 5 Bagsværd/Hadsund/København/KCB
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Magnus Quaade Oddershede(3)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(4)
6:38.05
3 6 Holstebro/Roskilde/KCHO I I
  • Søren Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
  • Magnus Juhl(3)
  • Leander Kaliszan(4)
6:39.72
4 4 DSR I
  • Oskar Høgel(1)
  • Asger Waagepetersen(2)
  • Malthe Grønlund Poulsen(3)
  • Lukas Obel(4)
8:12:00
234
W4X Kvinder 4X 2000m A Finale
2022-05-15 14:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/Hadsund/KVIK/KCB I
  • Trine Toft Andersen(1)
  • Iben Østergaard(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Anne H. Larsen(4)
07:43:25
2 5 DSR/KVIK
  • Nanna Vigild(1)
  • Luise Lund Hansen(2)
  • Anna Calina Schanze(3)
  • Aja Runge Holmegaard(4)
07:57:65
235
U19 W4- Piger U19 4- 2000m A Finale
2022-05-15 14:31
Plac. # Navn Tid
1 6 Ægir I
  • Ditte Kallestrup(1)
  • Ida Mose Nielsen(2)
  • Kirstine Nielsen(3)
  • Liv Jensen(4)
08:41:37
236
U19 M4- Drenge U19 4- 2000m A Finale
2022-05-15 14:26
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I I
  • Simon Madsen(1)
  • Hjalte Westeraa(2)
  • Simon Starklint(3)
  • Tobias Kramer Bosnes(4)
7:06.23
2 3 Kungälv I
  • Jacob Åbjörn(1)
  • Nils Rönnblom(2)
  • Adam Wallberg(3)
  • Simon Karlsson(4)
7:57.48
3 2 København I
  • Hector Carriero(1)
  • Carl Hassan Gaba(2)
  • Woody Siigurt Lori Leth(3)
  • Albert Grydehøj Stobbe(4)
8:12.68
237
U19 M4X Drenge U19 4X 2000m A Finale
2022-05-15 14:26
Plac. # Navn Tid
1 4 Kolding/Sorø/Ægir/KCO I I
  • Mads Kirstein(1)
  • Joachim Brahe Møller(2)
  • August Husted Coutant(3)
  • Jonas Lindegaard(4)
07:15:81
238
U19 W4X Piger U19 4X 2000m A Finale
2022-05-15 14:31
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd/København/LDR/Roskilde/KKL I [+15 sek]
  • Frida Werner Foldager(1)
  • Caroline Bork Terkelsen(2)
  • Astrid Kirstine Kofoed(3)
  • Josefine Freltoft(4)
8:01.99
2 5 Halmstad Rodd/Kungälv I [+15 sek]
  • Moa Klintefors(1)
  • Matilda Waide(2)
  • Tyra Carlsson(3)
  • Märta Karlsson(4)
8:26.39
3 4 Holstebro/Odense/Silkeborg/KCHO [+15 sek]
  • Mia Christensen(1)
  • Ella Hjortkær Nørgaard(2)
  • Bjørk Kallesøe(3)
  • Marie Kleist(4)
8:38.07
4 3 Odder/Sorø [+15 sek]
  • Signe Thorup(1)
  • Maria Jákupsdottír Johansen(2)
  • Dina Poulsen(3)
  • Caroline Sejersen(4)
8:41.37
239
Masters W4-/4X/8+ Kvinder Masters 4-/4X/8+ 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 14:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Furesø/KVIK/Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
  • Marianne Becker(2)
  • Mette Møller(3)
  • Inger Koch(4)
Start:0s 4:08.39
2 2 Fredensborg I
  • Lene-Marie Hansen(1)
  • Lene Mathiasen(2)
  • Anni Renner Mortensen(3)
  • Sanne Poulin(4)
Start:5s 4:16.86
3 3 København I
  • Krista Doersch(1)
  • Alix Geroux(2)
  • Louise Gjelstrup(3)
  • Stinne Grydehøj(4)
Start:13s 4:32.38
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m A Finale
2022-05-15 14:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
1:56.39
2 2 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
  • Axel Højme Lambert(2)
2:04.63
3 4 Bagsværd I
  • John Havris(1)
  • Otto Kjærulff(2)
2:04.91
4 5 Lyngby/Rødvig
  • Thomas Andersen(1)
  • Johan Beck Grønskov(2)
2:06.52
5 7 Bagsværd II
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
2:20.83
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m B Finale
2022-05-15 14:41
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense/Saxkjøbing/KCO I I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
2:13:00
2 6 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
2:15.07
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 1. Indledende
2022-05-15 09:46
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
  • Mikkel Madsen(2)
01:58.05
2 4 Bagsværd I
  • John Havris(1)
  • Otto Kjærulff(2)
02:06.52
3 2 København I
  • Oscar Munck Aabenhus(1)
  • Axel Højme Lambert(2)
02:08.52
4 3 Odense/Saxkjøbing/KCO I I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Carl Dunch(2)
02:14.79
240
U15 M2X Drenge U15 2X 500m 2. Indledende
2022-05-15 09:46
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd II
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
  • Oscar Østergaard Nielsen(2)
02:12:66
2 5 Lyngby/Rødvig
  • Thomas Andersen(1)
  • Johan Beck Grønskov(2)
02:14:30
3 6 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
  • Tobias Kaldråstøyl(2)
02:19:38
241
U15 W1X Piger U15 1X 500m A Finale
2022-05-15 14:47
Plac. # Navn Tid
1 4 Ringsted I I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
2:06.42
2 3 RoTeam Kongens Lyngby I
  • Marie Lie Schmidt(1)
2:18.89
3 2 RoTeam Kongens Lyngby III
  • Emmelie Brinkløv(1)
2:22.48
4 6 Odense/KCO I
  • Benna Sundstrøm(1)
2:24.28
5 5 RoTeam Kongens Lyngby II
  • Karen Reimer(1)
2:54.48
6 1 Odense/KCO I I
  • Lea Eilenberg Bundgaard(1)
3:42.78
242
U17 M2X Drenge U17 2X 1500m A Finale
2022-05-15 14:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø I
  • Emil Jelstrup(1)
  • Valdemar Vilhelmsen(2)
5:50.66
2 5 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
  • William Lemming(2)
6:01.07
3 2 Bagsværd I
  • Theis Wolfram(1)
  • Sigurd Rindom Poulsen(2)
6:03.06
4 1 Dragør/Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
  • Frederik Juel Hansen(2)
6:11.08
5 4 Odense/KCO I I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
  • Anton Bøgelund(2)
6:21.53
6 6 Bagsværd I I
  • Hjalte Næraa(1)
  • Bastian Rud Bernhardt(2)
6:45.52
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m A Finale
2022-05-15 15:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro/KCHO
  • Anna Kramer Bosnes(1)
7:05.4
2 8 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
7:13.26
3 2 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
7:21.57
4 4 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
7:32:00
5 3 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
7:32.91
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m B Finale
2022-05-15 14:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Ægir I I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
7:53.34
2 5 Kungälv I
  • Klara Nyman(1)
8:03.65
3 6 Ægir II I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
8:10.02
4 10 RoTeam Kongens Lyngby I I
  • Tove Bay(1)
8:23.25
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 1. Indledende
2022-05-15 09:52
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde I
  • Isabella Bache(1)
7:18.03
2 2 Sorø I
  • Sofie Steffensen(1)
7:20.84
3 3 Roskilde II
  • Silje Trenter(1)
7:37.58
4 1 Ægir I I
  • Frida Bisgaard Kopperholdt(1)
7:57.83
5 5 Kungälv I
  • Klara Nyman(1)
8:11.10
243
U17 W1X Piger U17 1X 1500m 2. Indledende
2022-05-15 09:52
Plac. # Navn Tid
1 11 Holstebro/KCHO
  • Anna Kramer Bosnes(1)
7:06.45
2 8 København I
  • Elvira Dyrbye Bohnsen(1)
7:10.52
3 9 Odense/KCO I I
  • Mia Christensen(1)
7:49.63
4 6 Ægir II I
  • Caitlin Holbæk Lundager(1)
8:07.29
5 10 RoTeam Kongens Lyngby I I
  • Tove Bay(1)
8:18.53
244
W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ 1000m A Finale
2022-05-15 15:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd/Holstebro/Stevns/KCHO
  • Jakob Iversen(1)
  • Simon Madsen(2)
  • Hjalte Westeraa(3)
  • Simon Starklint(4)
  • Tobias Kramer Bosnes(5)
  • Christian Søndergaard(6)
  • Simon Mikkelsen(7)
  • Elias Ellehammer(8)
  • Nikolaj Hausmann Olsen(cox)
3:09.95
2 5 Göteborgs Roddklubb/Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Daniel Böcker(1)
  • Albin Alami(2)
  • Edvin Persson(3)
  • Elliot Bergbrant(4)
  • Jacob Åbjörn(5)
  • Nils Rönnblom(6)
  • Adam Wallberg(7)
  • Simon Karlsson(8)
  • AnnLouise Johansson(cox)
3:30.04
3 3 DSR I
  • Oskar Høgel(1)
  • Lukas Obel(2)
  • Malthe Grønlund Poulsen(3)
  • Asger Waagepetersen(4)
  • Nina Oeh(5)
  • Karl Riis(6)
  • Theresa Gadilhe(7)
  • Stefanie Punke(8)
  • Martin Grand Ast(cox)
3:36.04
4 1 Halmstad Rodd/Kungälv/Landskrona Roddklubb I
  • Elin Åbjörn(1)
  • Maja Karlsson(2)
  • Ebba Grimberg(3)
  • Filippa Ahlberg(4)
  • Moa Klintefors(5)
  • Matilda Waide(6)
  • Tyra Carlsson(7)
  • Märta Karlsson(8)
  • Moa Lundqvist(cox)
4:07.39
5 2 Aalborg/Sønderborg
  • Marie Møller Nielsen(1)
  • Janne Sørensen Bøhlers(2)
  • Karen Hougaard Frost(3)
  • Lasse Esbech Stenstrop(4)
  • Mikkel Mogensen(5)
  • Afshin Toussi(6)
  • Sina Brandt(7)
  • Michelle Jeannette Andersen(8)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(cox)
4:15.37
245
Masters M4X/4-/8+ Mænd Masters 4X/4-/8+ 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 15:10
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I I
  • Søren Strange(1)
  • Lars Nielsen(2)
  • Lars Jørgensen(3)
  • Bo Christensen(4)
Start:0s 3:48.88
2 3 Nyborg/Sorø I
  • Allan Seelk(1)
  • Brian Sørensen *(2)
  • Christian Mølvig(3)
  • Peter Carstens(4)
Start:10s 3:54.82
3 2 Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Andreas Borg(2)
  • Lars Wallin(3)
  • Max Emde(4)
Start:6s 4:02.57
246
Masters W/M 4-/8+/4X Kvinder/mænd Masters 4-/8+/4X 1000m 1. Afdeling
2022-05-15 15:15
Plac. # Navn Tid
1 4 København/Roskilde
  • Otto Friedrichen(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
  • Bo Kaliszan(3)
  • Flemming Simonsen(4)
  • Christian Hedegaard Jensen(5)
  • Willi Thal-Drexel(6)
  • Ulrich Ralfkjær(7)
  • Jakob Øjvind Nielsen(8)
  • Dan Kristensen(cox)
Start:24s 4:01.75
2 1 DSR/KVIK/Lyngby/Skjold I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Hans Nøhr(2)
  • Peter Skov(3)
  • Bjarne Spanggaard(4)
  • Esben Jacobsen(5)
  • Arnold Sørensen(6)
  • Jan Cederkvist(7)
  • Stig Rasmussen(8)
  • Torben Schäfer(cox)
Start:0s 4:23.48
3 3 KVIK I
  • Peter Boris(1)
  • Johnny Simonsen(2)
  • Per Boalth(3)
  • Flemming Petersen(4)
  • Bo Adelholm(5)
  • Niels Dencker(6)
  • Henrik Dehn(7)
  • Kurt Jensen(8)
  • Henrik Dencker(cox)
Start:8s 4:23.87
4 2 København
  • Tina Espander(1)
  • Lise Sigtenborg Riishede(2)
  • Nicoline Søeborg(3)
  • Tora Jorn(4)
  • Sarah Harder Bruun(5)
  • Annette Kjærulf Andersen(6)
  • Betina Holck(7)
  • Pia Erikstrup(8)
  • Rick Verberne(cox)
Start:5s 4:31.60