Resultater Åbne Fynske Mesterskaber og Gensynsroning 2013

101
U11 W Piger U11 500m 1. Afdeling
2013-03-02 12:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Middelfart Roklub I
  • Mathilde Wilhelmsen(1)
02:59.0
102
U11 M Mænd U11 500m 1. Afdeling
2013-03-02 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub I
  • Daniel Utzon(1)
02:28.6
103
U13 W Piger U13 500m 1. Afdeling
2013-03-02 12:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub II
  • Christine Meinert Cardel(1)
02:01.5
2 2 Odder Roklub I
  • Sofie Mosegaard(1)
02:29.5
3 3 Middelfart Roklub I
  • Sofia Wilhelmsen(1)
02:32.5
104
U13 M Mænd U13 500m 1. Afdeling
2013-03-02 12:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Odder Roklub III
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
02:06.4
2 8 Odder Roklub II
  • Jonathan Martin Lara(1)
02:12.3
3 7 Odder Roklub I
  • Viktor Knopp Hansen(1)
02:35.0
105
U15 W Piger U15 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 12:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
03:48.6
2 2 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
04:11.0
106
U15 M Mænd U15 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 12:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense Roklub I
  • David Lønholm Shekufa(1)
03:56.1
2 1 Odder Roklub II
  • Emil Grønlund(1)
04:02.7
3 2 Odense Roklub II
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
04:33.3
4 4 Odder Roklub I
  • Frederik Lind(1)
04:42.1
107
U17 W Piger U17 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 12:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub II
  • Anne Larsen(1)
03:42.2
2 4 Odense Roklub I
  • Marta Kempf(1)
03:46.0
3 1 Ribe Roklub II
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
04:04.2
4 3 Ribe Roklub I
  • Emma Madsen(1)
04:09.6
108
U17 M Mænd U17 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 12:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Odense Roklub II
  • Malte Rusbjerg(1)
03:25.1
2 6 Odense Roklub I
  • Frederik Malling(1)
03:25.4
3 4 Odder Roklub II
  • Marinus Fredslund(1)
03:25.6
4 2 Odense Roklub III
  • Søren Dahl Hansen(1)
03:28.8
5 3 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
03:40.0
6 5 Odder Roklub I
  • Stefan Lara(1)
03:41.1
109
U19 W Piger U19 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 12:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
03:49.1
2 1 Aarhus Roklub I
  • Kristina Katballe(1)
04:07.4
110
U19 M Mænd U19 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Jesper Olesen(1)
03:10.7
2 4 Odense Roklub I
  • Mads Larsen(1)
03:19.0
3 3 Kolding Roklub I
  • Kasper Bang(1)
03:20.4
111
LW Kvinder Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
W Piger 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Christina Wilhelmsen(1)
04:10.1
113
LM Mænd Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
M Mænd 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:25
Plac. # Navn Tid
1 4 Aarhus Studenter Roklub I
  • Steffen Vinther Sørensen(1)
02:59.3
2 1 Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
03:09.1
115
LW Kvinder Letvægt 2000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:28
Ingen anmeldt, løbet udgår
116
W Kvinder 2000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:29
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
LM Mænd Letvægt 2000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
07:13.6
118
M Mænd 2000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Steen Wegner(1)
06:14.7
2 6 Danske Studenters Roklub I
  • Peter Gammeltoft(1)
06:19.3
3 5 Danske Studenters Roklub III
  • Sebastian Bayer(1)
06:24.3
4 4 Aarhus Roklub II
  • Erik Carsten Pedersen(1)
06:29.0
5 8 Kolding Roklub II
  • Lars Madsen(1)
07:00.4
6 2 Kolding Roklub I
  • Jesper Kristjansen(1)
07:17.1
119
30+LW Masters Kvinder 30+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:31
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
30+W Masters Kvinder 30+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:32
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
30+LM Masters Mænd 30+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
30+M Masters Mænd 30+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Studenter Roklub I
Steffen Vinther Sørensen (1)
123
40+LW Piger 40+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Kerteminde Roklub I
  • Trine Dydensborg(1)
04:07.3
124
40+W Masters Kvinder 40+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
40+LM Mænd 40+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Søren Hyre-Fenneberg(1)
03:50.9
126
40+M Mænd 40+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 13:45
Plac. # Navn Tid
1 2 Kerteminde Roklub I
  • Stig Nielsen(1)
03:05.6
2 5 Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen(1)
03:08.2
3 3 Middelfart Roklub II
  • Hardy Olesen(1)
03:14.9
4 4 Middelfart Roklub III
  • Michael Hjelmer(1)
03:19.4
5 1 Middelfart Roklub I
  • Jens Mohr Ernst(1)
03:25.7
127
50+LW Masters Kvinder 50+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
128
50+W Masters Kvinder 50+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:17
Ingen anmeldt, løbet udgår
129
50+LM Mænd 50+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
03:28.2
130
50+M Mænd 50+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredericia Roklub I
  • Frede Nørskov Nielsen(1)
03:17.1
2 3 ingen klub I
  • Helmuth Jessen(1)
03:28.1
131
60+LW Masters Kvinder 60+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
132
60+W Masters Kvinder 60+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
60+LM Masters Mænd 60+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
60+M Masters Mænd 60+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
70+LW Masters Kvinder 70+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
136
70+W Masters Kvinder 70+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
137
70+LM Mænd 70+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Viborg Roklub I
  • Kurt Bøgevig(1)
03:38.3
138
70+M Mænd 70+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
03:32.0
139
80+LW Masters Kvinder 80+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
140
80+W Masters Kvinder 80+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
141
80+LM Masters Mænd 80+ Letvægt 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
142
80+M Masters Mænd 80+ 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
143
M Mænd - Gensynsløb 1000m 1000m 1. Afdeling
2013-03-02 15:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
144
W/M Piger/drenge 2000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:35
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub III
  • Michael Brandt(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
  • Marinus Fredslund(3)
  • Stefan Lara(4)
08:35.9
2 14 Middelfart Roklub I
  • Ole Bendtsen(1)
  • Bent Bøgh Pedersen(2)
  • Jesper Olesen(3)
  • Søren Lykke Jensen(4)
08:38.8
3 12 Nyborg Roklub I
  • Anette Jørgensen(1)
  • Martin Kiel(2)
  • Annette Hansen(3)
  • Morten Nielsen(4)
08:42.6
4 9 Nyborg Roklub II
  • Brian Sørensen(1)
  • Mads Petersen(2)
  • Mikkel Pedersen(3)
  • Thomas Have(4)
08:50.3
5 13 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
  • Frede Nørskov Nielsen(2)
  • Laurids Cordtz Larsen(3)
  • Pernille Nørup(4)
08:58.2
6 2 Kolding Roklub I
  • Jesper Kristjansen(1)
  • Kasper Bang(2)
  • Lars Madsen(3)
  • Britt Møller(4)
09:02.6
7 1 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Sofie Mosegaard(2)
  • Johan Arentoft Kristensen(3)
  • Jonathan Martin Lara(4)
09:07.2
8 11 Strib Ro- og Kajakklub I
  • Svend Åge West(1)
  • Ole H. Thomsen(2)
  • Per Askær Rasmussen(3)
  • Søren Hyre-Fenneberg(4)
09:11.3
9 6 Kerteminde Roklub I
  • Erland Rasmussen(1)
  • Peder Damm(2)
  • Søren Mogensen(3)
  • Stig Nielsen(4)
09:11.4
10 8 Kerteminde Roklub II
  • Lars Jensen(1)
  • Elviro Mancini(2)
  • Jeppe Mogensen(3)
  • Jørgen Nielsen(4)
09:23.2
11 3 Kerteminde Roklub III
  • Anna Rosenfeldt(1)
  • Michael Hindsgaul(2)
  • Trine Dydensborg(3)
  • Martin Kjeldsen(4)
09:34.8
12 4 Odder Roklub II
  • Frederik Lind(1)
  • Emil Grønlund(2)
  • Viktor Knopp Hansen(3)
  • Charlotte Larsen(4)
09:37.1
145
W/M Kvinder/mænd - Firmastafet - Handicap (Alder, køn)
NB: Kun en roer pr. firmahold 2000m 1. Afdeling
2013-03-02 14:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
146
U13 W Sprint Piger U13 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub II
  • Christine Meinert Cardel(1)
48.0
2 2 Odder Roklub I
  • Sofie Mosegaard(1)
56.2
147
U13 M Sprint Mænd U13 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:01
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
48.7
2 2 Odder Roklub II
  • Jonathan Martin Lara(1)
51.2
3 3 Odder Roklub III
  • Viktor Knopp Hansen(1)
01:01.9
4 4 Middelfart Roklub I
  • Simon Madsen(1)
01:14.4
148
U15 W Sprint Piger U15 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:02
Plac. # Navn Tid
1 1 Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
40.0
2 2 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
45.3
149
U15 M Sprint Mænd U15 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Odder Roklub I
  • Emil Grønlund(1)
43.4
2 2 Odder Roklub II
  • Frederik Lind(1)
47.9
150
U17 W Sprint Piger U17 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Ribe Roklub II
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
41.9
2 2 Ribe Roklub I
  • Emma Madsen(1)
44.6
151
U17 M Sprint Mænd U17 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg(1)
34.9
2 1 Odder Roklub I
  • Marinus Fredslund(1)
37.2
3 3 Odder Roklub II
  • Stefan Lara(1)
38.6
152
U19 W Sprint Piger U19 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
41.4
153
U19 M Sprint Mænd U19 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:07
Plac. # Navn Tid
1 2 Middelfart Roklub I
  • Jesper Olesen(1)
32.8
2 1 Odense Roklub I
  • Mads Larsen(1)
33.6
3 4 Kolding Roklub I
  • Kasper Bang(1)
36.0
154
W Sprint Piger 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:04
Plac. # Navn Tid
1 1 Middelfart Roklub I
  • Henriette Madsen(1)
45.1
155
M Sprint Mænd 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:09
Plac. # Navn Tid
1 5 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
31.2
2 7 Oure Idræts Gymnasium I
  • Hans Thor Kristtensen(1)
31.9
3 1 Aarhus Roklub I
  • Erik Carsten Pedersen(1)
32.2
4 2 Middelfart Roklub I
  • Søren Madsen(1)
33.2
5 6 Middelfart Roklub III
  • Hardy Olesen(1)
35.4
156
30+W Sprint Masters Kvinder 30+ 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
157
30+M Sprint Mænd 30+ 200m 1. Afdeling
2013-03-02 15:11
Ingen anmeldt, løbet udgår