Resultater Aarhus Open Regatta 2012

101
W Kvinder 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:04
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Anne Dsane Andersen (1)
104
LW Kvinder Letvægt 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
M Mænd 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:24
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kraftcenter København I
Jes Struck (1), Ole Søgaard (2), Sophus Johannesen (3), Michael Ludwigsen (4)
107
W Kvinder 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:28
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
M Mænd 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:32
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Tøger Berg Rasmussen (1), Mark Hartsteen (2)
109
W Kvinder 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:36
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Janne Flensborg Otzen (1), Rannva Lava Olsen (2)
110
LM Mænd Letvægt 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
111
M Mænd 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:44
Ingen anmeldt, løbet udgår
112
W Kvinder 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:48
Ingen anmeldt, løbet udgår
113
M Mænd 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:52
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
W Kvinder 2000m 1. Afdeling
2012-08-25 12:56
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
U13 W/M Piger/drenge U13 - D 500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:05
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Anne Cathrine Madsen (1), Liane Vestergaard (2)
125
U17 W Piger U17 - B 1500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:27
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kraftcenter Odense I
Anne Larsen (1), Line Katrine Olsen (2)
128
Master W/M Masters Kvinder/mænd Master - 60+ ÅÅM (med handicap), 500m 500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:48
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub I
Sven Hagen Madsen (1), Jan Møller (2), Svend Erik Husted (3), Poul Bastrup Kræmer (4), Jens Vedel (5)
129
W Kvinder - Motion-Sprint 500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:53
Ingen anmeldt, løbet udgår
130
M Mænd - Motion-Sprint 500m 1. Afdeling
2012-08-25 13:58
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub I
Jakob Blichfeldt Præstegaard (1)
131
W Kvinder - Kanin (roere fra 2012) 500m 1. Afdeling
2012-08-25 14:03
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
U15 W Piger U15 250m 1. Afdeling
2012-08-25 14:23
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Thea Petersen (1)
137
W Kvinder - ÅÅM 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 14:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
138
U17 M Mænd U17 - B 1500m 1. Afdeling
2012-08-25 14:38
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach (1), Aske Petersen (2), Jonathan Nielsen (3), Mads Yding (4)
139
U17 W Piger U17 - B 1500m 1. Afdeling
2012-08-25 14:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz (1)
143
M Mænd - Motion CUP - (1000+500+250) 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 15:07
Ingen anmeldt, løbet udgår
145
U17 M Mænd U17 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:17
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Mads Hummelshøj-Agerholm (1)
146
U17 W Piger U17 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
147
U19 M Mænd U19 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
148
U19 W Piger U19 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:32
Ingen anmeldt, løbet udgår
149
Master W/M Masters Kvinder/mænd Master 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 15:37
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Lemvig Roklub I
Jørgen Jensen (1)
150
M Mænd - ÅÅM 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 15:42
Ingen anmeldt, løbet udgår
156
U15 M Mænd U15 - C 500m 1. Afdeling
2012-08-25 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
157
M Mænd - Motion-Sprint 500m 1. Afdeling
2012-08-25 16:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
158
W Kvinder - Motion-Sprint 500m 1. Afdeling
2012-08-25 16:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Københavns Roklub I
Anne Sevelsted (1), Karen Sørensen (2)
159
M Mænd - Kanin (roere fra 2012) 1000m 1. Afdeling
2012-08-25 16:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
220
W/M Kvinder/mænd - Åben Mix 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 12:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
U13 W/M Piger/drenge U13 - D 500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:05
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Anne Cathrine Madsen (1), Liane Vestergaard (2)
225
U17 W Piger U17 - B 1500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:27
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kraftcenter Odense I
Anne Larsen (1), Line Katrine Olsen (2)
228
Master W/M Masters Kvinder/mænd Master - 60+ ÅÅM (med handicap) 500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:48
Ingen anmeldt, løbet udgår
229
W Kvinder - Motion-Sprint 500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:53
Ingen anmeldt, løbet udgår
230
M Mænd - Motion-Sprint 500m 1. Afdeling
2012-08-26 12:58
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Kraftcenter Odense I
Oliver Kiehn (1)
231
W Kvinder - Kanin (roere fra 2012) 500m 1. Afdeling
2012-08-26 13:03
Ingen anmeldt, løbet udgår
233
U13 W Piger U13 250m 1. Afdeling
2012-08-26 13:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Kari Petersen (1)
235
U15 W Piger U15 250m 1. Afdeling
2012-08-26 13:23
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Thea Petersen (1)
236
Master W/M Masters Kvinder/mænd Master 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 13:28
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub I
Jeppe Meinert (1), Jacob Christian Lindegaard (2)
237
W Kvinder - ÅÅM 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 13:33
Ingen anmeldt, løbet udgår
238
U17 M Mænd U17 - B 1500m 1. Afdeling
2012-08-26 13:38
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach (1), Aske Petersen (2), Jonathan Nielsen (3), Mads Yding (4)
239
U17 W Piger U17 - B 1500m 1. Afdeling
2012-08-26 13:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz (1)
240
U15 W Piger U15 - C 500m 1. Afdeling
2012-08-26 13:52
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Anne-Kristine Haunsvig (1), Maria Dixen Nielsen (2), Ida Petersen (3), Mie Andersen (4)
243
M Mænd - Motion CUP - (1000+500+250) 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 14:07
Ingen anmeldt, løbet udgår
244
W Kvinder - Motion CUP - (1000+500+250) 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 14:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
245
U17 M Mænd U17 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:17
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Mads Hummelshøj-Agerholm (1)
246
U17 W Piger U17 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:22
Ingen anmeldt, løbet udgår
247
U19 M Mænd U19 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:27
Ingen anmeldt, løbet udgår
248
U19 W Piger U19 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:32
Ingen anmeldt, løbet udgår
249
Master W/M Masters Kvinder/mænd Master 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 14:37
Ingen anmeldt, løbet udgår
250
M Mænd - ÅÅM 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 14:42
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Herning Roklub I
Anders Lisby (1), Henrik Pedersen (2), Michael Jansen (3), Bo Christensen (4), Klaus Olesen (5)
256
U15 M Mænd U15 - C 500m 1. Afdeling
2012-08-26 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
258
W Kvinder - Motion-Sprint 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
259
M Mænd - Kanin (roere fra 2012) 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 15:35
Ingen anmeldt, løbet udgår
260
Master W/M Masters Kvinder/mænd Master - Master 1000m 1. Afdeling
2012-08-26 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
1431
M Mænd - Motion CUP (1000+500+250) 500m 1. Afdeling
2012-08-25 15:18
Ingen anmeldt, løbet udgår
1432
M Mænd - Motion CUP (1000+500+250) 250m 1. Afdeling
2012-08-25 15:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
2431
M Mænd - Motion CUP (1000+500+250) 500m 1. Afdeling
2012-08-26 14:18
Ingen anmeldt, løbet udgår
2432
M Mænd - Motion CUP (1000+500+250) 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
2441
W Kvinder - Motion CUP (1000+500+250) 500m 1. Afdeling
2012-08-26 14:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
2442
M Mænd - Motion CUP (1000+500+250) 250m 1. Afdeling
2012-08-26 14:24
Ingen anmeldt, løbet udgår