Resultater Copenhagen Regatta 2011

100
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2011-05-21 13:15
Plac. # Navn Tid
1 19 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
01.24.10
2 8 Holstebro Roklub V
  • Mie Andersen(1)
01.25.02
3 10 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
01.25.80
4 2 Næstved Roklub II
  • Anna Frimann(1)
01.28.09
5 20 Lyngby Roklub IV
  • Grith Staunsager(1)
02.14.71
100
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2011-05-21 13:10
Plac. # Navn Tid
1 17 Holstebro Roklub II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
00.59.12
2 12 Holstebro Roklub I
  • Jonas G. Lund(1)
01.01.84
3 16 Holstebro Roklub III
  • Christian Carlsen(1)
01.04.94
4 14 Lyngby Roklub II
  • Asbjørn Baastrup(1)
01.23.46
5 6 Lyngby Roklub I
  • Lauritz Baastrup(1)
01.40.06
100
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 3. Afdeling
2011-05-21 13:45
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub VII
  • Anders Nielsen(1)
01.11.37
2 18 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
01.12.99
3 7 Lyngby Roklub III
  • Mark Staunsager(1)
01.22.84
4 11 Bagsværd Roklub VI
  • Nicolai Leth Bernsen(1)
01.23.40
5 9 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
01.29.62
6 15 Bagsværd Roklub IV
  • Emil Eigenbrod(1)
01.38.76
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2011-05-21 13:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
01.58.68
2 7 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
01.59.75
3 10 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
02.05.45
4 1 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Frederiksen(1)
02.08.73
5 11 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
02.13.24
6 3 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
02.16.78
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2011-05-21 13:12
Plac. # Navn Tid
1 8 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
02.13.52
2 5 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
02.27.36
3 6 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.42.07
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2011-05-21 09:24
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
02.28.09
2 1 Bagsværd Roklub IV
  • Niels Frederiksen(1)
02.31.34
3 3 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
02.48.29
4 5 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
03.00.10
5 6 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
03.09.09
6 2 Odder Roklub II
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
Afmeldt0
101
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2011-05-21 09:24
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
02.12.79
2 10 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
02.17.12
3 11 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
02.20.57
4 8 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
02.38.180
102
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2011-05-21 13:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01.58.36
2 3 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
02.00.71
3 4 Odder Roklub I
  • Maibritt Lund(1)
  • Signe Høegstad(2)
02.07.02
4 5 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
  • Sofie Matiesen(2)
02.09.96
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Cassandra Jensen(1)
  • Emma Kristensen(2)
04.11.24
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2011-05-21 13:27
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
00.00.00
2 10 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
00.02.43
3 7 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
00.20.17
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
00.22.34
5 3 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
00.34.01
6 5 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
Ej mødt til start99.99.99
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2011-05-21 13:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Rocenter Aarhus III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
06.36.22
2 8 Hadsund Roklub II
  • Frederik Mathiesen(1)
06.49.77
3 1 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
06.54.18
4 6 Rocenter Aarhus II
  • Morten Wesley Malm(1)
07.08.10
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2011-05-21 09:32
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
06.42.04
2 5 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
06.49.05
3 3 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
06.55.97
4 1 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
06.57.38
5 4 Rocenter Aarhus III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
07.00.28
103
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2011-05-21 09:32
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
06.32.78
2 10 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
06.41.07
3 7 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
06.49.09
4 8 Hadsund Roklub II
  • Frederik Mathiesen(1)
07.02.85
5 6 Rocenter Aarhus II
  • Morten Wesley Malm(1)
07.19.28
104
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2011-05-21 13:33
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(2)
00.00.00
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Karen Neergaard(1)
  • Pernille Kongsø(2)
00.16.36
3 1 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
  • Mie Haapanen(2)
00.18.34
4 3 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
00.21.40
5 6 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
00.39.48
6 5 Roklubben Stevns II
  • Katja (1)
  • Lisa (2)
01.48.15
105
M2X M2X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:01
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roskilde Roklub I
Alexander Kische (1), Ejlif Kristoffersen (2)
106
W1X W1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:02
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roskilde Roklub I
Joan Ejdesgaard Thomsen (1)
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 13:39
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub II
  • Ulla Hvid(1)
04.10.85
2 9 Roforeningen KVIK III
  • Marianne Becker(1)
04.25.09
3 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
04.49.36
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2011-05-21 13:41
Plac. # Navn Tid
1 15 Holstebro Roklub I
  • Ole Rømer(1)
04.16.84
2 13 Roforeningen KVIK VI
  • John Grunwald(1)
04.19.71
3 1 Fredensborg Roklub I
  • Svend Aage Nielsen(1)
04.24.72
4 14 Skovshoved Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
04.29.66
5 4 Danske Studenters Roklub I
  • Per Jess(1)
04.52.89
6 11 Køge Roklub I
  • Leif Christensen(1)
06.19.28
107
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2011-05-21 13:43
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
03.58.27
2 8 Danske Studenters Roklub III
  • Jan Cederkvist(1)
04.02.51
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Steen Christensen(1)
04.04.02
4 10 Danske Studenters Roklub II
  • Henrik Almegaard(1)
04.10.07
5 5 RC Zalgiris II
  • Mantas Marcinkevicius(1)
Ej mødt til start99.99.99
6 7 Holte Roklub I
  • Mark Peters(1)
Ej mødt til start99.99.99
108
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m A Finale
2011-05-21 13:48
Plac. # Navn Tid
1 6 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
02.17.23
2 5 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
02.24.72
3 4 Skovshoved Roklub I
  • Oliver Kviat Antonsen(1)
02.26.91
4 1 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
02.31.90
5 3 Holstebro Roklub III
  • Christian Carlsen(1)
02.53.44
6 2 Bagsværd Roklub I
  • Jonatan Dahl(1)
03.05.20
109
U15 W4X+ JW4X+ C, TU-CUP 500m - 500m 1. Afdeling
2011-05-21 00:03
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
(1), (2), (3), Ida Langkjær (4), (5)
110
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2011-05-21 13:54
Plac. # Navn Tid
1 4 Bagsværd Roklub I
  • Jacob Grove Klahsen(1)
  • Andreas Ven(2)
  • Tobias Thykjær(3)
  • Oliver Rying Thomsen(4)
05.14.35
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Andreas Sloth(3)
  • Anders Lindblom(4)
05.18.19
3 3 Roklubben Furesø I
  • Mads Rude Wind(1)
  • Frederik Theil Jensen(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Thor Lolk-Hansen(4)
05.49.27
111
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
07.57.28
2 2 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
08.01.66
3 1 Kraftcenter Odense I
  • Magnus Gregersen(1)
08.19.23
4 4 Bagsværd Roklub I
  • Christian List Jakobsen(1)
08.30.24
5 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
08.51.33
6 6 Fredericia Roklub I
  • Christian Kiær(1)
09.06.98
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:06
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
08.29.61
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
09.06.59
3 8 Kraftcenter Odense II
  • Marie Thomsen(1)
09.19.84
4 3 Kungälv II
  • Josephine Kreus(1)
09.25.31
5 1 Roskilde Roklub II
  • Mie Toft Nilsson(1)
09.38.16
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-21 09:48
Plac. # Navn Tid
1 3 Kungälv II
  • Josephine Kreus(1)
09.41.27
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
09.46.29
3 1 Roskilde Roklub II
  • Mie Toft Nilsson(1)
09.55.72
4 4 Københavns Roklub I
  • Line Lundberg Friis(1)
10.26.89
112
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-21 09:48
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
09.29.90
2 8 Kraftcenter Odense II
  • Marie Thomsen(1)
09.32.52
3 7 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
09.33.09
113
U19 M2- JM2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:04
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
(1), Lars Erik Graudal (2)
114
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:12
Plac. # Navn Tid
1 10 Kraftcenter København V
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08.18.87
2 2 Kraftcenter København I
  • Christina Pultz(1)
08.27.49
3 6 Kraftcenter København II
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
08.30.77
4 4 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
08.31.69
5 11 Kraftcenter København III
  • Kirstine Halberg Engel(1)
08.56.65
6 9 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
09.03.77
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-21 10:56
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter København II
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
08.51.52
2 2 Kraftcenter København I
  • Christina Pultz(1)
60.08.53.52
3 4 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
08.56.73
4 1 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
08.59.60
5 3 Lyngby Roklub III
  • Mârit Tamm(1)
09.58.87
115
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-21 10:56
Plac. # Navn Tid
1 10 Kraftcenter København V
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08.58.67
2 9 Danske Studenters Roklub I
  • Nina Byriel Kronborg(1)
09.09.67
3 11 Kraftcenter København III
  • Kirstine Halberg Engel(1)
09.11.30
4 7 Lyngby Roklub IV
  • Ida Nymann Petersen(1)
09.25.98
116
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter København II
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
07.36.39
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Roberto Usai(1)
07.37.02
3 6 Kraftcenter København I
  • Frank Steffensen(1)
07.38.83
4 4 Bagsværd Roklub III
  • Oscar Petersen(1)
07.58.45
5 2 Roforeningen KVIK
  • Loui Lam(1)
08.07.22
6 Roforeningen KVIK II
  • Frederik Østerberg(1)
08.22.18
117
W2- W2- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:05
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2011-05-21 14:24
Plac. # Navn Tid
1 6 Danmarks Rocenter I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Daniel Zielinski(2)
07.05.66
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Casper N. Hansen(1)
  • Timmy Andersen(2)
07.05.93
3 4 Rocenter Aarhus I
  • Jens Egebjerg Bækhøj(1)
  • Emil Espensen(2)
07.15.69
4 3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Mike Christensen(1)
  • Fredrik Leicht(2)
07.22.95
5 5 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Alexander S. Sørensen(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
07.25.22
6 1 Bagsværd Roklub II (2x)(ufk)
  • Søren Astrup Jørgensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
Ej mødt til start99.99.99
119
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
07.37.61
2 4 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
07.43.40
3 8 Bagsværd Roklub IV
  • Andreas Rasmussen(1)
07.48.23
4 2 Bagsværd Roklub III
  • Steen Christensen(1)
08.00.17
5 3 Bagsværd Roklub I
  • Frederic Maigaard(1)
08.14.44
6 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
08.18.20
120
LW1X LW1X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter I
  • Mads Rasmussen(1)
  • Rasmus Quist(2)
6.34.210
2 3 Danmarks Rocenter II
  • Steffen Bonde(1)
  • Henrik Stephansen(2)
6.40.900
3 5 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
6.56.60
4 1 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
  • Anders Olsen(2)
7.10.51
5 4 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
  • Jacob Søby Pedersen(2)
7.20.06
6 6 Roforeningen KVIK I
  • Loui Lam(1)
  • Frederik Østerberg(2)
afm0
124
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2011-05-21 14:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter II
  • Kasper Jørgensen(1)
  • Morten Jørgensen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Eskild Ebbesen(4)
6.10.06
2 1 Danmarks Rocenter I
  • Anders Bau Hansen(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Christian Place Pedersen(3)
  • Jacob Søgaard Larsen(4)
6.17.43
3 4 Danmarks Rocenter III
  • Lasse Dittmann(1)
  • Daniel Graff(2)
  • Thorbjørn Patscheider(3)
  • Martin Kristensen(4)
6.23.90
125
U19 M4X JM4X A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:07
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roskilde Roklub I
Mads Brogaard (1), Martin Brenøe (2), Viktor August Stokholm Lous (3), Joachim Sutton (4)
126
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2011-05-21 14:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
  • Line Møller(2)
  • Camilla Weis-Banke(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
7.37.55
2 1 Roklubben Ægir I
  • Nanna Lybæk Knudsen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Emma Munk(4)
7.27.08
127
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 15:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredensborg Roklub I
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
0.00.00
2 17 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Levring(1)
  • Hans-Jørgen Stahl(2)
4.30.39
3 6 Fredensborg Roklub II
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
4.12.66
4 1 Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Flemming Bay(2)
4.30.98
5 8 Nyborg Roklub I
  • Annette Hansen(1)
  • Martin Kiel(2)
4.46.67
6 7 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
+0.3649
127
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2011-05-21 15:02
Plac. # Navn Tid
1 9 Københavns Roklub I
  • Christina Aagaard(1)
  • Jakob Øjvind Nielsen(2)
4.28.05
2 15 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Gitte Willumsen(2)
++ 0.12.71
3 10 Bagsværd Roklub
  • Annette Villumsen(1)
  • Lone Banke Rasmussen(2)
+0.34.13
4 14 Danske Studenters Roklub III
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
4.14.37
5 13 Lyngby Roklub II
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
4.38.83
127
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2011-05-21 15:04
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub II
  • Lars Bo Andersen(1)
  • (2)
4.05.56
2 12 Danske Studenters Roklub IV
  • Jens Rokkedal(1)
  • Jan Cederkvist(2)
4.10.96
3 16 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
+ 0.12.90
4 11 Danske Studenters Roklub V
  • Henning Willads(1)
  • Peder Riis Hedegaard(2)
4.33.27
5 4 Køge Roklub II
  • John Nielsen(1)
  • Kai Christensen(2)
4.56.87
128
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2011-05-21 15:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
2.04.24
2 2 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Jonas G. Lund(2)
2.13.22
129
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2011-05-21 15:21
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Frederik Malling(2)
  • Noah Dimon(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
  • Søren Dahl Hansen(cox)
2.16.58
2 3 Bagsværd Roklub II
  • Mikkel Aaslet(1)
  • Anders Nielsen(2)
  • Jonatan Dahl(3)
  • Nicolai Leth Bernsen(4)
  • Emil Eigenbrod(cox)
2.25.24
130
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2011-05-21 15:24
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Nanna Lybæk Knudsen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Emma Munk(4)
00.00.00
2 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • (4)
+0.03.69
3 3 Roklubben Stevns I
  • (1)
  • Lisa (2)
  • Katja (3)
  • Maja Jørgensen(4)
+1.07.61
131
U19 M4- JM4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:08
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
Jonathan Sølve (1), Fredrik Leicht (2), Christian List Jakobsen (3), Mike Christensen (4)
132
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
LM2X LM2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
134
LW2X LW2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
135
U23 M1X M1X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
136
U23 W1X Kvinder 1X - 2000m A Finale
2011-05-21 15:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter København I
  • Kirstine Halberg Engel(1)
9.00.60
2 2 Roforeningen KVIK I
  • Mejse Andersen(1)
9.25.53
137
U23 M2X M2X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
138
U23 W2X W2X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
139
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2011-05-21 15:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter København I
  • Ole Søgaard(1)
  • Jes Struck(2)
  • Michael Ludwigsen(3)
  • Mikkel Jacobsen(4)
6.10.47
2 2 Kraftcenter Odense I
  • Peter Nørlem(1)
  • Mathias Larsen(2)
  • Andrej Lawaetz Bendtsen(3)
  • Jens Noll Nielsen(4)
6.15.06
3 4 Danmarks Rocenter I
  • Sophus Johannesen(1)
  • Christian Noll Nielsen(2)
  • Martin Batenburg(3)
  • Hans Christian Sørensen(4)
6.15.15
4 1 Bagsværd Roklub I
  • Per Sørensen(1)
  • Rasmus Junker(2)
  • Morten Van Der Keur(3)
  • Kristoffer Hoffmann(4)
7.51.10
140
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2011-05-21 15:48
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK II
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Cathrine Østerberg(2)
  • Sarah Lauritzen(3)
  • Dorthe Friis Thanning(4)
7.35.52
2 2 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
  • Rannva Lava(2)
  • Katja Andersen Hartvig(3)
  • Sigrid Abild Andersen(4)
7.40.52
3 4 Bagsværd/Falkenberg RK
  • Frida Johansson(1)
  • Elin Sjödin(2)
  • Veronika Karlsson(3)
  • Carin Anderson(4)
7.40.54
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2011-05-21 15:56
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
7.16.710
2 1 Kraftcenter Odense II
  • Tobias Kempf(1)
  • Jesper Fredsted(2)
7.17.27
3 7 Lyngby Roklub II
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
7.20.29
4 13 Nordslesvigsk Roklub II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Karl Meyer(2)
7.23.70
5 6 Kraftcenter Odense III
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
7.26.190
6 12 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Joachim Sutton(2)
7.38.520
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m B Finale
2011-05-21 15:54
Plac. # Navn Tid
1 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Andreas Christensen(1)
  • Christian Kragh(2)
7.26.46
2 8 Kraftcenter Odense I
  • Alex Berg(1)
  • Nichlas Malling(2)
7.30.99
3 3 Roskilde Roklub II
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
  • Martin Brenøe(2)
7.35.27
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m C Finale
2011-05-21 15:55
Plac. # Navn Tid
1 9 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Christian Kiær(2)
8.18.25
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2011-05-21 10:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense II
  • Tobias Kempf(1)
  • Jesper Fredsted(2)
01.16.58
2 5 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
07.16.58
3 2 Nordslesvigsk Roklub I
  • Andreas Christensen(1)
  • Christian Kragh(2)
07.26.64
4 3 Roskilde Roklub II
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
  • Martin Brenøe(2)
07.33.26
5 4 Roklubben Ægir I
  • Christian Due Nielsen(1)
  • Morten Steen Jensen(2)
07.42.38
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2011-05-21 10:12
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense III
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
07.14.31
2 7 Lyngby Roklub II
  • Alexander Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
07.20.70
3 8 Kraftcenter Odense I
  • Alex Berg(1)
  • Nichlas Malling(2)
07.25.32
4 9 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Christian Kiær(2)
08.09.68
141
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 3. Indledende
2011-05-21 10:12
Plac. # Navn Tid
1 12 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Joachim Sutton(2)
07.32.87
2 13 Nordslesvigsk Roklub II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Karl Meyer(2)
07.46.61
3 11 Danske Studenters Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
  • Tim Antonie-Hansen(2)
07.57.95
4 10 Bagsværd Roklub II
  • Tobias Thykjær(1)
  • Rasmus Christensen(2)
08.48.20
142
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2011-05-21 16:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
  • Marie Gram Pietraszek(2)
8.06.550
2 2 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
8.09.18
3 6 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
8.35.14
4 1 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Maria Olsen Nørregård(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
8.42.93
5 5 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
8.47.81
143
M8+ M8+ 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub I
Andreas Ven (1), Phillip Hagemann (2), Oliver Rying Thomsen (3), Jacob Grove Klahsen (4), Mads Petersen (5), Malthe Sebastian Puro (6), Rasmus Christensen (7), Tobias Thykjær (8), Emil Eigenbrod (9)
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m A Finale
2011-05-21 16:14
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
00.00.00
2 8 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
+ 01.17
3 5 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
  • Søren Baastrup(2)
+ 09.19
4 1 Bagsværd Roklub IV
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
+ 10.79
5 4 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Aslak Mangino(2)
+ 10.95
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m B Finale
2011-05-21 16:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
2.04.94
2 3 Kraftcenter Odense II
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
2.10.88
3 6 Bagsværd Roklub V
  • Nicolai Jørgensen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
2.27.26
4 2 Bagsværd Roklub II
  • Anders Nielsen(1)
  • Jonatan Dahl(2)
2.36.56
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2011-05-21 10:24
Plac. # Navn Tid
1 5 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
  • Søren Baastrup(2)
02.02.83
2 1 Bagsværd Roklub IV
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
02.05.07
3 4 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Aslak Mangino(2)
02.07.25
4 3 Kraftcenter Odense II
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
02.09.96
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Anders Nielsen(1)
  • Jonatan Dahl(2)
02.34.92
144
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2011-05-21 10:24
Plac. # Navn Tid
1 8 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
01.54.11
2 7 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
01.54.43
3 9 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
02.02.23
4 6 Bagsværd Roklub V
  • Nicolai Jørgensen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
02.20.74
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m A Finale
2011-05-21 16:18
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • (1)
2.09.42
2 4 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
2.10.79
3 9 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
2.14.61
4 1 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
2.22.61
5 5 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
Kæntret0
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m B Finale
2011-05-21 16:15
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
2.22.05
2 3 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
2.29.81
3 2 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
2.31.82
4 8 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
2.57..45
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2011-05-21 10:32
Plac. # Navn Tid
1 4 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
02.21.16
2 1 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
02.26.87
3 5 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
02.35.86
4 3 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
02.41.73
5 2 Hadsund Roklub II
  • Ninna Pedersen(1)
02.44.33
145
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2011-05-21 10:32
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • (1)
02.20.99
2 9 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
02.25.81
3 6 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
02.41.58
4 8 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
Kæntret99.99.99
146
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2011-05-21 16:27
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Ruben Zwisler(2)
5.23.56
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
5.38.27
3 2 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
5.51.83
4 1 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
6.04.18
146
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2011-05-21 16:21
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Furesø I
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
5.51.19
2 3 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
5.54.01
3 4 Odder Roklub II
  • Mathias Krogh Nielsen(1)
  • Mads Bregge Horsens(2)
6.22.14
146
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2011-05-21 10:40
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub II
  • Emil Meland Knudsen(1)
  • Magnus Baastrup(2)
05.59.55
2 1 Holstebro Roklub I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
06.03.81
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
  • Sebastian A.F. Thomassen(2)
06.06.43
4 4 Odder Roklub II
  • Mathias Krogh Nielsen(1)
  • Mads Bregge Horsens(2)
06.35.87
146
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2011-05-21 10:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Ruben Zwisler(2)
05.38.47
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Malthe Sebastian Puro(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
05.49.14
3 6 Roklubben Furesø I
  • Markus Kojo Hagan(1)
  • Henrik Georg Eriksen(2)
06.05.96
147
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2011-05-21 16:39
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub III
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(1)
6.34.65
2 4 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
6.34.75
3 11 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
6.59.65
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
7.02.01
5 1 Roklubben Ægir I
  • Ida Zacho Søndergaard(1)
7.04.99
6 9 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
Kæntret0
147
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2011-05-21 16:33
Plac. # Navn Tid
1 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
7.14.660
2 5 Rocenter Aarhus I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
7.22.49
3 8 Bagsværd Roklub IV
  • Niw Erichsen(1)
7.27.81
4 10 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
7.32.53
5 6 Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
7.45.74
147
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2011-05-21 10:48
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
07.01.64
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
07.12.04
3 1 Roklubben Ægir I
  • Ida Zacho Søndergaard(1)
07.22.88
4 3 Næstved Roklub I
  • Marie Frimann(1)
07.27.44
5 5 Rocenter Aarhus I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
07.33.01
6 6 Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
07.57.31
147
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2011-05-21 10:48
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub III
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(1)
07.16.33
2 11 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
07.23.06
3 9 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
07.27.53
4 8 Bagsværd Roklub IV
  • Niw Erichsen(1)
07.35.91
5 10 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
07.41.45
148
Master W/M 8+/4-/4X Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 16:45
Plac. # Navn Tid
1 11 Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Sanne Poulin(3)
  • Bettina Cervin(4)
+ 38.66
2 8 Fredensborg Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Skjold I
  • Svend Aage Nielsen(1)
  • Jan Rud Andersen - Roskilde(2)
  • Flemming Bay(3)
  • Ole Rømer(4)
+ 41.65
3 5 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
  • Carl Ove Hansen(1)
  • Lasse Nielsen(2)
  • Peter Skov(3)
  • Stig Rasmussen(4)
+ 46.16
4 7 Danske Studenters Roklub IV
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
  • Lisa Bonde Larsen(3)
  • Inger Pors(4)
+1.02.82
148
Master W/M 4X/8+/4- Masters  27+  4X/4-/8+ - 1000m 2. Afdeling
2011-05-21 16:47
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub III
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
3.33.42
2 3 Sorø Roklub II
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Jane Steensberg(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Merete Busk(4)
3.41.79
3 10 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Peder Lillelund(3)
  • (4)
3.51.31
4 2 Køge Roklub II
  • John Nielsen(1)
  • Kai Christensen(2)
  • Jan Muller(3)
  • Anker Jakobsen(4)
4.35.55
5 4 Holte Roklub I
  • Brian Sibbern(1)
  • Benjamin Krogsskjold(2)
  • Susan Johannesen(3)
  • Lene Van Der Keur(4)
0
149
M2X M2X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-21 00:09
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Nyborg Roklub I
Martin Kiel (1), Annette Hansen (2)
150
W2X Åben Kvinder 2X - 1000m A Finale
2011-05-21 16:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Køge Roklub/Roklubben Stevns I
  • Karina Gravad(1)
  • Christina (2)
3.58.51
2 3 Københavns Roklub I
  • Anne Sevelsted(1)
  • Christina Aagaard(2)
4.00.15
3 5 Kraftcenter Odense I
  • Christina Juhl Johansen(1)
  • Ida Helene Kusk(2)
4.03.13
4 4 Roforeningen KVIK
  • Rikke C Nielsen(1)
  • Cathrine Østerberg(2)
4.03.28
151
M1X Åben Mænd 1X - 1000m A Finale
2011-05-21 17:03
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Søren Astrup Jørgensen(1)
4.16.95
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Simon Funch Engelstad(1)
4.04.90
3 3 Skovshoved Roklub I
  • Jesper Skavin(1)
afm0
152
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2011-05-21 17:09
Plac. # Navn Tid
1 3 Københavns Roklub I
  • Lykke Jensen(1)
4.23.69
2 1 Skovshoved Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
4.31.30
3 2 Københavns Roklub II
  • Pia Erikstrup(1)
4.42.17
153
Master W/M 4-/8+/2X/2-/4X Masters  27+  2X/2-/4X/4-/8+ - 500m 0. Afdeling
2011-05-21 17:17
Plac. # Navn Tid
1 Danske Studenters Roklub IV
  • Johan Frydendahl(1)
  • Arnold Sørensen(2)
  • Berndt Mogensen(3)
  • Bjarne Spanggaard(4)
1.57.12
153
Master W/M 4X/4-/8+/2X/2- Masters  27+  2X/2-/4X/4-/8+ - 500m 1. Afdeling
2011-05-21 17:15
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Skjold I
  • Carsten Blichfeldt(1)
  • Niels Nielsen(2)
2.09.75
2 5 Lyngby Roklub I
  • Lars Jørgensen(1)
  • Peter Kosminska Kristensen(2)
2.14.52
3 6 Nyborg Roklub I
  • Annette Hansen(1)
  • Martin Kiel(2)
2.18.12
4 4 Danske Studenters Roklub I
  • Stefanos Volianitis(1)
  • Marc Wissing(2)
0
153
Master W/M 8+/2X/2-/4X/4- Masters  27+  2X/2-/4X/4-/8+ - 500m 2. Afdeling
2011-05-21 17:17
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Ole Smedegaard(1)
  • Finn Jørgensen(2)
  • Lars Nielsen(3)
  • Mikael Espersen(4)
1.44.32
2 8 Danske Studenters Roklub III
  • Jelena Citakovic Haas-Christensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
  • Lisa Bonde Larsen(3)
  • Inger Pors(4)
1.49.56
154
U19 W/M 1X Junior u. 19 1X - 500m 1. Afdeling
2011-05-21 17:21
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde Roklub IV
  • Emilie Gry Almstrup(1)
2.15.11
2 2 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
2.15.33
3 5 Roskilde Roklub V
  • Silja Konoy Davidsen(1)
2.18.87
4 10 Roskilde Roklub III
  • Annika Senberg(1)
2.29.74
154
U19 W/M 1X Junior u. 19 1X - 500m 2. Afdeling
2011-05-21 17:21
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Alexander Kische(1)
1.49.40
2 Danske Studenters Roklub I
  • Frederik Vad(1)
2.04.53
3 8 Odense Roklub II
  • Nicolai Fohlmann(1)
2.12.74
4 6 Skovshoved Roklub I
  • Tobias Helbo Wagner(1)
2.21.16
5 9 Skovshoved Roklub II
  • Victor Helbo Wagner(1)
2.24.38
200
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m A Finale
2011-05-22 13:00
Plac. # Navn Tid
1 18 Hadsund Roklub II
  • Liane Vestergaard(1)
01.29.64
2 17 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
01.34.86
200
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 1. Afdeling
2011-05-22 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro Roklub V
  • Mie Andersen(1)
01.19.24
2 9 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
01.19.95
3 16 Roklubben Viking I
  • Markus Christiansen(1)
01.22.71
4 14 Lyngby Roklub III
  • Mark Staunsager(1)
01.26.53
5 4 Lyngby Roklub IV
  • Grith Staunsager(1)
01.33.89
200
U15 W/M 1X-Edon Junior u. 15 1X-Edon - 250m 2. Afdeling
2011-05-22 13:45
Plac. # Navn Tid
1 10 Bagsværd Roklub III
  • Emil Eigenbrod(1)
01.18.40
2 6 Bagsværd Roklub V
  • Anders Nielsen(1)
01.24.70
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m A Finale
2011-05-22 13:12
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
00.00.00
2 13 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
00.06.61
3 5 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
00.12.65
4 15 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
00.14.44
5 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
00.14.77
6 10 Bagsværd Roklub V
  • Mikkel Aaslet(1)
00.43.97
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m B Finale
2011-05-22 13:12
Plac. # Navn Tid
1 7 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
02.04.34
2 14 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
02.11.64
3 9 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.37.98
4 11 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
02.40.39
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m C Finale
2011-05-22 13:12
Plac. # Navn Tid
1 3 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
02.29.18
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2011-05-22 08:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
02.06.50
2 5 Odder Roklub I
  • Simon Kejser(1)
02.08.33
3 7 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
02.09.880
4 6 Holstebro Roklub I
  • Andreas Østergaard Quach(1)
02.11.34
5 3 Lyngby Roklub III
  • Victor Kyllesbech(1)
02.35.13
6 2 Odder Roklub II
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
Ej mødt til start99.99.99
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2011-05-22 08:44
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm(1)
02.00.54
2 10 Bagsværd Roklub V
  • Mikkel Aaslet(1)
02.36.73
3 9 Kraftcenter Odense I
  • Søren Dahl Hansen(1)
02.51.45
4 11 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
03.18.26
201
U14 M1X Junior u. 14 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2011-05-22 08:44
Plac. # Navn Tid
1 13 Sorø Roklub II
  • Jens Albert Graudal(1)
02.07.49
2 15 Bagsværd Roklub III
  • Niels Frederiksen(1)
02.14.67
3 14 Lyngby Roklub II
  • Søren Baastrup(1)
02.15.64
4 12 Bagsværd Roklub II
  • Nicolai Jørgensen(1)
02.29.55
202
U14 W2X Junior u. 14 Piger 2X - 500m A Finale
2011-05-22 13:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
01.35.11
2 1 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
01.38.85
3 6 Odder Roklub I
  • Maibritt Lund(1)
  • Signe Høegstad(2)
01.43.14
4 3 Hadsund Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Sophie Wahl(2)
01.44.90
5 5 Bagsværd Roklub II
  • Cassandra Jensen(1)
  • Emma Kristensen(2)
02.29.96
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2011-05-22 13:21
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense II
  • Ruben Zwisler(1)
05.57.81
2 2 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
06.02.76
3 7 Kraftcenter Odense III
  • Nick H. Larsen(1)
06.04.47
4 13 Bagsværd Roklub II
  • Phillip Hagemann(1)
06.13.49
5 12 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
06.20.17
6 6 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
03.13.49
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2011-05-22 13:21
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus II
  • Morten Wesley Malm(1)
1
2 4 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
2
3 3 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
Tiderne missede3
4 8 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
4
5 9 Hadsund Roklub II
  • Frederik Mathiesen(1)
5
6 10 Rocenter Aarhus III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
6
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2011-05-22 09:04
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Marcus Pii Lunau Blanke(1)
00.00.00
2 5 Kraftcenter Odense II
  • Ruben Zwisler(1)
00.08.43
3 6 Bagsværd Roklub I
  • Mads Petersen(1)
00.12.38
4 3 Skovshoved Roklub I
  • Jacob Elnegaard Kjærulf(1)
00.14.94
5 4 Hadsund Roklub I
  • Lennart Vestergaard(1)
00.18.25
6 1 Rocenter Aarhus II
  • Morten Wesley Malm(1)
00.44.78
203
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2011-05-22 09:04
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense III
  • Nick H. Larsen(1)
05.47.28
2 13 Bagsværd Roklub II
  • Phillip Hagemann(1)
06.08.79
3 12 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
06.14.16
4 8 Københavns Roklub I
  • Tobias Mortensen(1)
06.31.73
5 9 Hadsund Roklub II
  • Frederik Mathiesen(1)
06.39.50
6 10 Rocenter Aarhus III
  • Sebastian A.F. Thomassen(1)
06.44.21
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2011-05-22 13:33
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns III
  • Maja Jørgensen(1)
  • Ulrikke Nissen(2)
06.15.03
2 7 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
  • Mie Haapanen(2)
06.21.82
3 2 Bagsværd Roklub I
  • Karen Neergaard(1)
  • Pernille Kongsø(2)
06.22.63
4 6 Bagsværd Roklub II
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(2)
Knækket åre ved 1000 m99.99.99
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m B Finale
2011-05-22 13:33
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
00.00.00
2 1 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
00.40.03
3 3 Roklubben Stevns II
  • Katja (1)
  • Lisa (2)
01.14.64
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2011-05-22 09:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Roklubben Stevns III
  • Maja Jørgensen(1)
  • Ulrikke Nissen(2)
06.40.67
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Karen Neergaard(1)
  • Pernille Kongsø(2)
06.56.91
3 1 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • Marie Frimann(1)
  • (2)
07.26.23
4 3 Roklubben Stevns II
  • Katja (1)
  • Lisa (2)
08.06.73
204
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2011-05-22 09:12
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub II
  • Frederikke Bay Toft(1)
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(2)
06.29.12
2 7 Maribo Roklub I
  • Ida Haapanen(1)
  • Mie Haapanen(2)
06.43.35
3 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
  • Mette Leitzke Sørensen(2)
06.46.30
205
M2X M2X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:01
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roskilde Roklub I
Alexander Kische (1), Ejlif Kristoffersen (2)
206
W1X W1X Nye roere 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 13:48
Plac. # Navn Tid
1 5 Roforeningen KVIK II
  • John Grunwald(1)
00.00.00
2 9 Skovshoved Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
00.08.90
3 2 Fredensborg Roklub I
  • Svend Aage Nielsen(1)
00.16.06
4 11 Danske Studenters Roklub I
  • Per Jess(1)
11.31.41
5 4 Holstebro Roklub I
  • Ole Rømer(1)
Ej mødt til start99.99.99
207
Master W/M 1X Masters  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2011-05-22 13:49
Plac. # Navn Tid
1 12 Danske Studenters Roklub III
  • Jan Cederkvist(1)
04.08.86
2 7 Danske Studenters Roklub II
  • Henrik Almegaard(1)
04.12.14
3 6 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
04.12.75
4 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
04.22.89
5 8 Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker(1)
04.37.83
6 1 Holte Roklub I
  • Mark Peters(1)
Ej mødt til start99.99.99
208
U13 W/M 1X Junior u. 13 1X - 500m A Finale
2011-05-22 14:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher(1)
01.57.46
2 2 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
02.01.10
3 3 Holstebro Roklub II
  • Jonas G. Lund(1)
02.03.42
4 5 Bagsværd Roklub II
  • Jonatan Dahl(1)
02.28.79
209
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2011-05-22 14:03
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
  • Jens Albert Graudal(cox)
01.57.14
2 2 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
  • Sofie Matiesen(3)
  • Sophie Wahl(4)
  • Agnete Munk - (cox)
02.07.31
210
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2011-05-22 14:06
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II
  • Jacob Grove Klahsen(1)
  • Oliver Rying Thomsen(2)
  • Tobias Thykjær(3)
  • Malthe Sebastian Puro(4)
00.00.00
2 1 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • Andreas Sloth(3)
  • Anders Lindblom(4)
00.09.11
3 3 Roklubben Furesø I
  • Mads Rude Wind(1)
  • Frederik Theil Jensen(2)
  • Emil Søndergård Hansen(3)
  • Thor Lolk-Hansen(4)
01.04.97
4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roklubben Furesø I
  • Mads Petersen(1)
  • Phillip Hagemann(2)
  • Marcus Pii Lunau Blanke(3)
  • Henrik Georg Eriksen(4)
Ej mødt til start99.99.99
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
07.43.77
2 9 Roklubben Ægir II
  • Morten Steen Jensen(1)
07.48.56
3 5 Kraftcenter Bagsværd I
  • Fredrik Leicht(1)
07.54.58
4 3 Roklubben Ægir III
  • Christian Due Nielsen(1)
07.57.96
5 6 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
08.10.44
6 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
08.20.19
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m B Finale
2011-05-22 14:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Magnus Gregersen(1)
07.50.10
2 2 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
08.04.45
3 10 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
08.37.18
4 7 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
09.02.08
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-22 09:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Roskilde Roklub I
  • Andreas Dyrby(1)
08.01.10
2 5 Kraftcenter Bagsværd I
  • Fredrik Leicht(1)
08.04.05
3 3 Roklubben Ægir III
  • Christian Due Nielsen(1)
08.06.64
4 1 Kraftcenter Odense I
  • Magnus Gregersen(1)
08.07.37
5 2 Skovshoved Roklub I
  • Tim Antonie-Hansen(1)
08.10.86
211
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-22 09:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Ægir II
  • Morten Steen Jensen(1)
08.23.73
2 6 Roklubben Ægir I
  • Mathias Kristensen(1)
08.24.78
3 8 Holstebro Roklub I
  • Mads Fischer(1)
08.29.21
4 10 Danske Studenters Roklub I
  • Asbjørn Stahlhut(1)
08.31.10
5 7 Rocenter Aarhus I
  • Christian Kiær(1)
Kæntret 2 gange nær mål12.03.10
212
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Camilla Weis-Banke(1)
08.55.04
2 6 Roskilde Roklub II
  • Mie Toft Nilsson(1)
09.05.07
3 5 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
09.16.32
4 8 Kungälv II
  • Josephine Kreus(1)
09.33.62
5 1 Københavns Roklub I
  • Line Lundberg Friis(1)
09.46.56
213
U19 M2- JM2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
214
U19 W2- JW2- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:24
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
08.00.09
2 6 Kraftcenter København II
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
08.07.53
3 3 Kraftcenter København V
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08.14.39
4 12 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
08.31.02
5 9 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
08.38.71
6 13 Roforeningen KVIK
  • Mejse Andersen(1)
09.02.24
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-22 09:36
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter København II
  • Mia Elisabeth Espersen(1)
08.20.58
2 2 Kraftcenter Odense I
  • Emma Kiehn(1)
08.29.85
3 3 Kraftcenter København V
  • Helene Nygaard Olsen(1)
08.33.63
4 1 Kraftcenter København I
  • Christina Pultz(1)
08.52.84
5 4 Kraftcenter København III
  • Kirstine Halberg Engel(1)
09.15.06
6 8 Lyngby Roklub III
  • Mârit Tamm(1)
09.41.08
215
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-22 09:36
Plac. # Navn Tid
1 9 Lyngby Roklub II
  • Louise Wissing(1)
08.53.87
2 12 Roklubben Ægir I
  • Anne Dsane Andersen(1)
08.56.99
3 13 Roforeningen KVIK
  • Mejse Andersen(1)
08.59.10
4 11 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
09.07.56
5 10 Lyngby Roklub IV
  • Ida Nymann Petersen(1)
09.12.80
216
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter København I
  • Frank Steffensen(1)
07.28.98
2 3 Kraftcenter København II
  • Jens Olav Dahlgaard(1)
07.34.63
3 6 Bagsværd Roklub III
  • Oscar Petersen(1)
07.45.23
4 7 Roforeningen KVIK II
  • Frederik Østerberg(1)
07.51.13
5 5 Roforeningen KVIK
  • Loui Lam(1)
08.16.40
217
W2- Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2011-05-22 14:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
  • Carin Anderson(2)
07.53.05
2 1 Danske Studenters Roklub I
  • Rannva Lava(1)
  • Fanny Simone Steinbüchel(2)
08.27.63
218
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2011-05-22 14:42
Plac. # Navn Tid
1 2 Danmarks Rocenter I
  • Christian Michaelsen(1)
  • Daniel Zielinski(2)
06.51.73
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Casper N. Hansen(1)
  • Timmy Andersen(2)
07.00.31
3 4 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Alexander S. Sørensen(1)
  • Nicolai Skjølstrup(2)
07.03.02
4 3 Rocenter Aarhus I
  • Jens Egebjerg Bækhøj(1)
  • Emil Espensen(2)
07.05.10
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Mike Christensen(1)
  • Christian List Jakobsen(2)
07.19.01
219
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:48
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
07.31.35
2 1 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
07.35.47
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
07.51.88
4 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
07.55.87
5 6 Bagsværd Roklub I
  • Frederic Maigaard(1)
08.30.71
219
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2011-05-22 09:44
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Emil Riise(1)
Tiderne missede.1
2 2 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
2
3 3 Rocenter Aarhus I
  • Dan Holden Rasmussen(1)
3
4 4 Bagsværd Roklub II
  • Steen Christensen(1)
udgået af løbet4
219
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2011-05-22 09:44
Plac. # Navn Tid
1 7 Nordslesvigsk Roklub I
  • Christian Gjessing Bruun(1)
08.02.50
2 6 Bagsværd Roklub I
  • Frederic Maigaard(1)
08.39.62
3 5 Roklubben Viking I
  • Frederik Holm(1)
09.13.78
220
LW1X LW1X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
W4- W4- 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2011-05-22 14:54
Plac. # Navn Tid
1 5 Danmarks Rocenter I
  • Mads Rasmussen(1)
  • Rasmus Quist(2)
Tidtagningen startet 06.03.88
2 6 Danmarks Rocenter II
  • Steffen Bonde(1)
  • Henrik Stephansen(2)
efter 250 m roning06.10.76
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Roberto Usai(1)
  • Andreas Rasmussen(2)
06.26.02
4 2 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
  • Anders Olsen(2)
06.32.58
5 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mark Hartsteen(1)
  • Tøger Berg Rasmussen(2)
06.34.11
6 7 Bagsværd Roklub III
  • Søren Astrup Jørgensen(1)
  • Emil Heinrichsen(2)
07.19.63
223
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2011-05-22 15:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Danmarks Rocenter I
  • Lisbet Falch Jakobsen(1)
  • Lea Jakobsen(2)
07.03.02
2 5 Danmarks Rocenter II
  • Anne Lolk Thomsen(1)
  • Juliane E.(2)
07.14.14
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
  • Anna Munck Laybourn(2)
07.19.04
4 1 Roklubben Ægir/Roskilde Roklub I
  • Signe Bech(1)
  • Maja Søndergaard Knudsen(2)
07.46.79
5 7 Falkenberg RK I
  • Frida Johansson(1)
  • Elin Sjödin(2)
07.52.88
6 6 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Aja Runge Holmegaard(1)
  • Cathrine Østerberg(2)
08.00.88
224
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2011-05-22 15:06
Plac. # Navn Tid
1 3 Danmarks Rocenter II
  • Kasper Jørgensen(1)
  • Morten Jørgensen(2)
  • Jacob Barsøe(3)
  • Eskild Ebbesen(4)
05.56.44
2 5 Danmarks Rocenter III
  • Lasse Dittmann(1)
  • Daniel Graff(2)
  • Thorbjørn Patscheider(3)
  • Martin Kristensen(4)
06.04.21
3 1 Danmarks Rocenter I
  • Anders Bau Hansen(1)
  • Jens Vilhelmsen(2)
  • Christian Place Pedersen(3)
  • Jacob Søgaard Larsen(4)
06.08.69
226
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2011-05-22 15:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Iben Østergaard(1)
  • Line Møller(2)
  • Camilla Weis-Banke(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
07.15.92
2 3 Roklubben Ægir I
  • Nanna Lybæk Knudsen(1)
  • Ida Dsane Andersen(2)
  • Helene Olesen(3)
  • Emma Munk(4)
07.23.05
227
Master W/M 2-/2X Masters  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 15:17
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub I
  • Britta Hirschauer(1)
  • Susanne Hansen(2)
04.04.71
2 8 Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub I
  • Inger Koch(1)
  • Gitte Willumsen(2)
04.12.96
3 14 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
04.17.15
4 2 Roklubben Furesø I
  • Marianne Henney(1)
  • Jane Hagan(2)
04.41.61
5 13 Fredensborg Roklub II
  • Anne Mette Jørgensen(1)
  • Sanne Poulin(2)
Afmeldt99.99.99
227
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2011-05-22 15:18
Plac. # Navn Tid
1 16 Roklubben Skjold I
  • Peter Skov(1)
  • Flemming Bay(2)
04.15.68
2 9 Lyngby Roklub II
  • Lasse Nielsen(1)
  • Carl Ove Hansen(2)
04.22.32
3 4 Danske Studenters Roklub III
  • Jens Rokkedal(1)
  • Jan Cederkvist(2)
04.24.42
4 7 Danske Studenters Roklub II
  • Ib Frausing(1)
  • Stig Rasmussen(2)
04.33.98
5 3 Danske Studenters Roklub IV
  • Henning Willads(1)
  • Peder Riis Hedegaard(2)
04.53.45
227
Master W/M 2X/2- Masters  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2011-05-22 15:19
Plac. # Navn Tid
1 11 Københavns Roklub I
  • Jakob Øjvind Nielsen(1)
  • Bo Vestergaard(2)
03.16.71
2 5 Sorø Roklub II
  • Lars Bo Andersen(1)
  • (2)
03.30.31
3 10 Ringsted Roklub I
  • Claus Solmer-Jørgensen(1)
  • Steffen Feddersen(2)
03.34.17
4 6 Fredensborg Roklub III
  • Søren Heinrichsen(1)
  • Jacob Midtgaard(2)
03.36.93
5 15 Danske Studenters Roklub V
  • Stefanos Volianitis(1)
  • Marc Wissing(2)
Ej mødt til start99.99.99
228
U13 W/M 2X Junior u. 13 2X - 500m A Finale
2011-05-22 15:36
Plac. # Navn Tid
1 2 Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
  • Bastian Secher(1)
  • Oliver Kviat Antonsen(2)
01.57.14
2 1 Holstebro Roklub I
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(1)
  • Jonas G. Lund(2)
02.07.03
229
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2011-05-22 15:39
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Frederik Malling(2)
  • Noah Dimon(3)
  • Malte Rusbjerg(4)
  • Søren Dahl Hansen(cox)
01.56.25
2 2 Bagsværd Roklub I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Jonatan Dahl(2)
  • Nicolai Jørgensen(3)
  • Mikkel Aaslet(4)
  • Niels Frederiksen(cox)
02.07.88
3 1 Lyngby Roklub I
  • Søren Baastrup(1)
  • Victor Kyllesbech(2)
  • Mark Staunsager(3)
  • Jacob Anker(4)
  • Lauritz Baastrup(cox)
02.16.09
230
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2011-05-22 15:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Astrid Steensberg(2)
  • (3)
  • (4)
05.31.76
2 2 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I
  • (1)
  • Maja Jørgensen(2)
  • Ulrikke Nissen(3)
  • Marie Frimann(4)
05.48.11
3 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Fie Johansen(1)
  • Niw Erichsen(2)
  • Siri Scharloav Hummelsberger(3)
  • Louise Bøbølle(4)
05.49.19
231
U19 M4- JM4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:04
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
Jonathan Sølve (1), Fredrik Leicht (2), Christian List Jakobsen (3), Mike Christensen (4)
232
U19 W4- JW4- A 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
233
LM2X LM2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
234
LW2X LW2X 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
235
U23 M1X M1X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
236
U23 W1X W1X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:05
Ingen anmeldt, løbet udgår
237
U23 M2X M2X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
238
U23 W2X W2X B 2000m - 2000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
241
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 1. Indledende
2011-05-22 10:08
Plac. # Navn Tid
1 2 Lyngby Roklub I
  • Alexander M Modest(1)
  • Peter Christian Holmquist(2)
07.04.47
2 1 Kraftcenter Odense III
  • Esben Rusbjerg(1)
  • Niklas Vindinge Sørensen(2)
07.07.75
3 5 Nordslesvigsk Roklub II
  • Jesper Tronier Hansen(1)
  • Karl Meyer(2)
07.09.99
4 6 Kraftcenter Odense II
  • Tobias Kempf(1)
  • Jesper Fredsted(2)
07.13.87
5 4 Roskilde Roklub II
  • Viktor August Stokholm Lous(1)
  • Martin Brenøe(2)
07.33.00
6 3 Rocenter Aarhus I
  • Anders Bottke(1)
  • Christian Kiær(2)
08.08.61
241
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m 2. Indledende
2011-05-22 10:08
Plac. # Navn Tid
1 8 Roskilde Roklub I
  • Mads Brogaard(1)
  • Joachim Sutton(2)
07.19.57
2 11 Hadsund Roklub I
  • Thomas Smed Nielsen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
07.24.39
3 12 Nordslesvigsk Roklub I
  • Andreas Christensen(1)
  • Christian Kragh(2)
07.27.00
4 7 Kraftcenter Odense I
  • Alex Berg(1)
  • Nichlas Malling(2)
07.34.11
5 10 Bagsværd Roklub I
  • Rasmus Christensen(1)
  • Tobias Thykjær(2)
08.57.46
242
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2011-05-22 10:16
Plac. # Navn Tid
1 7 Hadsund Roklub I
  • Mette Noll Nielsen(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
07.43.25
2 3 Roklubben Ægir I
  • Sara Nissen(1)
  • Marie Gram Pietraszek(2)
07.47.46
3 5 Bagsværd Roklub II
  • Iben Østergaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
08.01.65
4 2 Rocenter Aarhus I
  • Astrid Bertelsen(1)
  • Marie Linde Lauridsen(2)
08.23.55
5 6 Danske Studenters Roklub I
  • Mette Maria Olsen Nørregård(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
08.35.98
6 1 Københavns Roklub I
  • Line Lundberg Friis(1)
  • Louise Bøbølle(2)
Ej mødt til start99.99.99
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2011-05-22 10:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub I
  • Jakob Lillelund(1)
  • Jens Albert Graudal(2)
01.54.73
2 4 Kraftcenter Odense I
  • Asger Kiehn(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
01.57.93
3 5 Bagsværd Roklub IV
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Niels Frederiksen(2)
02.01.47
4 1 Kraftcenter Odense II
  • Frederik Malling(1)
  • Noah Dimon(2)
02.01.82
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Anders Nielsen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
02.31.00
244
U14 M2X Junior u. 14 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2011-05-22 10:24
Plac. # Navn Tid
1 8 Odder Roklub I
  • Anders Leitzke Sørensen(1)
  • Johannes Dahm(2)
01.44.64
2 9 Lyngby Roklub I
  • Jacob Anker(1)
  • Søren Baastrup(2)
01.48.98
3 6 Københavns Roklub I
  • Sebastian Sølve(1)
  • Aslak Mangino(2)
01.59.64
4 7 Bagsværd Roklub V
  • Nicolai Jørgensen(1)
  • Nicolai Leth Bernsen(2)
02.13.09
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2011-05-22 10:32
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Stevns I
  • Anne-Kristine Haunsvig(1)
02.11.90
2 4 Hadsund Roklub III
  • Sofie Matiesen(1)
02.13.09
3 3 Odder Roklub I
  • Sarah M.(1)
02.20.60
4 1 Hadsund Roklub I
  • Astrid Filtenborg(1)
03.02.81
245
U14 W1X Junior u. 14 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2011-05-22 10:32
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • (1)
02.15.53
2 7 Hadsund Roklub IV
  • Sophie Wahl(1)
02.30.61
3 6 Holstebro Roklub I
  • Mie Andersen(1)
02.48.32
247
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2011-05-22 10:48
Plac. # Navn Tid
1 5 Odder Roklub I
  • Julie Poulsen(1)
06.47.11
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Frederikke Bay Toft(1)
06.51.24
3 2 Roklubben Furesø I
  • Sofie Råberg Mikkelsen(1)
06.51.51
4 6 Rocenter Aarhus I
  • Mette Leitzke Sørensen(1)
06.56.41
5 3 Bagsværd Roklub II
  • Fie Johansen(1)
Udgået af løbet99.99.99
247
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2011-05-22 10:48
Plac. # Navn Tid
1 10 Sorø Roklub I
  • Astrid Steensberg(1)
06.35.19
2 9 Bagsværd Roklub III
  • X Mathilde Må Ikke Bruges(1)
06.51.35
3 7 Maribo Roklub I
  • Mie Haapanen(1)
06.59.99
4 8 Skovshoved Roklub I
  • Caroline Schock Petersen(1)
07.04.03
249
M2X 2X Motion+ 1000m - 1000m 1. Afdeling
2011-05-22 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
252
W1X Åben Kvinder 1X - 1000m A Finale
2011-05-22 13:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Anne Katrine Steffensen(1)
04.22.79
2 1 Københavns Roklub I
  • Pia Erikstrup(1)
04.90.75
3 2 Danske Studenters Roklub
  • Katja Andersen Hartvig(1)
04.59.27