Resultater Hamburger Ruder-Regatta 2016

3
U17 M4X+ JM 4+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
4
U17 M4X JM 4- B I - 1000m 1. Afdeling
2016-06-04 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
U17 M2X JM 2x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-04 12:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
6
U19 W2X JF 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
7
U19 M2X JM 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
8
U19 M4- JM 4- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
9
U19 W2X JF 2x A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odense Roklub/KCO I
Anne Larsen (1), Marta Kempf (2)
11
U19 M4X+ JM 4+ A I - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
12
U19 W4- JF 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
Ninna Pedersen (1), Emilie Jersild (2), Mathilde Skovgaard (3), Astrid Filtenborg (4)
13
U19 M4- JM 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
Magnus Valbirk (1), Jakob Grænge Hansen (2), Christian Taulbjerg (3), Magnus Zier Quist Rathenborg (4)
14
U17 W2- JF 2x B I LG - 1000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
17
U17 M2- JM 2- B I - 1000m 1. Afdeling
2016-06-04 15:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen (1), Nichlas Ulnits (2)
18
U17 W4X JF 4- B I - 1500m 1. Afdeling
2016-06-04 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
19
U15 M4X+ JM 4x+ B I LG - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
20
U19 W1X JF 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 15:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
21
U19 M1X JM 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
23-b
U19 M1X JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen (1)
24
U19 M2- JM 2- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
25-a
U19 W2- JF 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
Ida Petersen (1), Frida Sanggaard (2)
25-b
U19 W2- JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:41
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Odense Roklub I
Mathilde Skovgaard (1), Amalie Roland Dons (2)
26-a
U19 M2- JM 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
26-b
U19 M2- JF 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:51
Ingen anmeldt, løbet udgår
27
U17 W4X+ JF 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
28
U17 W1X JF 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-04 17:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Thea Bach Stegger (1)
29
U17 M1X JM 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-04 17:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub
Frederik Geertsen Lund (1)
30
U19 M8+ JM 8+ B I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 17:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
31
U17 M4X+ JM 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-04 17:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
32
U19 W4X JF 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 17:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
33
U19 M4X JM 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
34
U19 M8+ JM 8+ A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
35
U19 W4X JF 4x A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub I
Emma Hammer (1), Liane Vestergaard (2), Mette Køchs Nielsen (3), Stine Mathiasen (4)
37
U19 W8+ JF 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
38
U19 M8+ JM 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 18:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Maribo Roklub/Odense Roklub I
Esben Søvndahl (1), Aksel Dybdahl Poulsen (2), David Lønholm Shekufa (3), Christian Carlsen (4), Mathias Daniel Ven (5), Mikkel Aaslet (6), Nikolaj Leth Bernsen (7), Christian Thor Hagemann (8), Frederik Geertsen Lund (9)
43
U17 M4X+ JM 4+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
44
U17 M4X JM 4- B I - 1000m 1. Afdeling
2016-06-05 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
45
U17 M2X JM 2x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-05 12:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
46
U19 W2X JF 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
47
U19 M2X JM 2x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
48
U19 M4- JM 4- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
49
U19 W2X JF 2x A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odense Roklub/KCO I
Anne Larsen (1), Marta Kempf (2)
51
U19 M4X+ JM 4+ A I - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 14:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
52
U19 W4- JF 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub I
Mathilde Skovgaard (1), Amalie Roland Dons (2), Mathilde Norking (3), Astrid Filtenborg (4)
53
U19 M4- JM 4- A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I I
Magnus Valbirk (1), Jakob Grænge Hansen (2), Christian Taulbjerg (3), Magnus Zier Quist Rathenborg (4)
54
U17 W2- JF 2x B I LG - 1000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
57
U17 M2- JM 2- B I - 1000m 1. Afdeling
2016-06-05 15:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen (1), Nichlas Ulnits (2)
58
U17 W4X JF 4- B I - 1500m 1. Afdeling
2016-06-05 15:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
59
U15 M4X+ JM 4x+ B I LG - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
60
U19 M8+ JM 8+ B I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 17:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
61
U19 M1X JM 1x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
63-b
U19 M1X JM 1x A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen (1)
64
U19 M2- JM 2- A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
65-a
U19 W2- JF 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
Ida Petersen (1), Frida Sanggaard (2)
65-b
U19 W2- JF 2- A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:41
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
Ninna Pedersen (1), Emilie Jersild (2)
66-a
U19 M2- JM 2- A I ** Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
66-b
U19 M2- JM 2- A I keine Rangliste - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:51
Ingen anmeldt, løbet udgår
67
U17 W4X+ JF 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
68
U17 W1X JF 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-05 17:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub I
Thea Bach Stegger (1)
69
U17 M1X JM 1x B I LG - 1500m 1. Afdeling
2016-06-05 17:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Frederik Geertsen Lund (1)
71
U17 M4X+ JM 4x+ B I - 500m 1. Afdeling
2016-06-05 17:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
72
U19 W4X JF 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 17:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
73
U19 M4X JM 4x A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 18:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
74
U19 M8+ JM 8+ A I LG - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 18:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
77
U19 W8+ JF 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 18:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
78
U19 M8+ JM 8+ A I - 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 18:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Maribo Roklub/Odense Roklub/KCHO
Esben Søvndahl (1), Aksel Dybdahl Poulsen (2), Malte Rusbjerg (3), Christian Carlsen (4), Mathias Daniel Ven (5), Mikkel Aaslet (6), Nikolaj Leth Bernsen (7), Christian Thor Hagemann (8), Frederik Geertsen Lund (9)