Resultater Odense Langdistance 2014

http://www.roning-fyn.dk/website/

0
1. Afdeling
2014-04-26 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
5
1. Afdeling
2014-04-26 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
101
M Mænd - M8+ Herre Otter 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
M Mænd - M4- Herre firer 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:02
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danmarks Rocenter I
Kasper Jørgensen (1), Jacob Søgaard Larsen (2), Jacob Barsøe (3), Morten Jørgensen (4)
107
U19 M Mænd U19 - JM8+ Junior drenge otter 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
U19 M Mænd U19 - JM4X Jun drenge dobbelt firer 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:07
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub I
Oscar Svane Hansen (1), Laurits Mathiassen (2), Mikkel Aaslet (3), Kristian Alm (4)
111
U19 M Mænd U19 - JM2- Jun drenge toer 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Jakob Lillelund (1), Jens Albert Graudal (2)
113
W Kvinder - W8+Kvinde otter 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
W Kvinder - W4X Kvinde dobbeltfirer 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Merete Busk (1), Ingrid Petersen (2), Anne Brehmer (3), Birgit Juel-Hansen (4)
115
W Kvinder - W4- Kvinde firer 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:14
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
W Kvinder - W2- Kvinde toer 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
120
U19 W Piger U19 - JW4- Pige firer 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
U19 W Piger U19 - JW2- Pige toer 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Maria Dixen Nielsen (1), Ida Petersen (2)
124
W/M Kvinder/mænd - 2+ inrigger 6000m 1. Afdeling
2014-04-26 15:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
M Mænd - M8+ Herre Otter 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Jonas Krage (1), Jens Hedegaard Malmberg (2), Anders Boutrup Petersen (3), Jonas Svane (4), Christian Hauge (5), Jakob Andersen Molbech (6), Dan Dodensig Kristensen (7), (8), Jeppe Jægerslund (9)
203
M Mænd - M4- Herre firer 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:02
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danmarks Rocenter I
Kasper Jørgensen (1), Jacob Søgaard Larsen (2), Jacob Barsøe (3), Morten Jørgensen (4)
207
U19 M Mænd U19 - JM8+ Junior drenge otter 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
U19 M Mænd U19 - JM4X Jun drenge dobbelt firer 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:07
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub I
Nikolaj Rostgaard Rasmussen (1), Mathias Daniel Ven (2), Esben Søvndahl (3), Nikolaj Leth Bernsen (4)
211
U19 M Mænd U19 - JM2- Jun drenge toer 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Sorø Roklub I
Jakob Lillelund (1), Jens Albert Graudal (2)
213
W Kvinder - W8+Kvinde otter 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
214
W Kvinder - W4X Kvinde dobbeltfirer 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danmarks Rocenter I
Anne Dsane Andersen (1), Christina Juhl Johansen (2), Hedwig Lærke Berg Rasmussen (3), Rannva Lava Olsen (4)
215
W Kvinder - W4- Kvinde firer 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:14
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Helene Olesen (1), Ann Sofie Søndergaard (2), Ida Dsane Andersen (3), Nikoline Vestergaard Dich (4)
217
W Kvinder - W2- Kvinde toer 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:16
Ingen anmeldt, løbet udgår
220
U19 W Piger U19 - JW4- Pige firer 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:19
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
U19 W Piger U19 - JW2- Pige toer 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:21
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Maria Dixen Nielsen (1), Ida Petersen (2)
224
W/M Piger/drenge - 2+ inrigger 6000m 1. Afdeling
2014-04-27 10:23
Ingen anmeldt, løbet udgår