Resultater Odense Langdistance 2018

5
1. Afdeling
2018-04-28 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
M4- Mænd 4- - M4- Herre firer 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:02
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
U19 M8+ Mænd U19 8+ - JM8+ Junior drenge otter 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:06
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/Hvidovre Roklub/KCHO I
Rasmus Mortensen (1), Gustav Bjerg Madsen (2), Marcus Villiam Lyngesen (3), Frederik Geertsen Lund (4), Søren Meldgaard Madsen (5), Filip Blaaberg-Greve (6), Oscar Burvil (7), Tobias Bork Kristensen (8), Andreas Møller Hunskjær (9)
109
U19 M4- Mænd U19 4- - JM4- Jun drenge firer 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:08
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub/KCHO I
Nichlas Ulnits (1), Kaare Mortensen (2), Magnus Valbirk (3), Casper Lindballe Lehmann Pedersen (4)
111
U19 M2- Mænd U19 2- - JM2- Jun drenge toer 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
113
W8+ Kvinder 8+ - W8+Kvinde otter 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:12
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Københavns Roklub I
Maja Brisson (1), Anastasia Michélsen (2), Mary Ann Christensen (3), Vibeke Skousen (4), Annette Kjærulf Andersen (5), Stine Andersen (6), Betina Holck (7), Pia Erikstrup (8), Martin Andersen (9)
114
W4X Kvinder 4X - W4X Kvinde dobbeltfirer 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:13
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
Aja Runge Holmegaard (1), Juliane Elander Rasmussen (2), Mathilde Persson (3), Trine Toft Andersen (4)
115
W4- Kvinder 4- - W4- Kvinde firer 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:14
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
Anne Larsen (1), Marta Kempf (2), Frida Sanggaard (3), Trine Dahl Pedersen (4)
119
U19 W4X Piger U19 4X - JW4X Pige dobbeltfirer 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:18
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
Amalie Kiær (1), Sofie Halling Vikkelsøe (2), Ida Blomstrand (3), Cecilie Girke (4)
120
U19 W4- Piger U19 4- - JW4- Pige firer 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:19
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
Marie Ramm (1), Emma Braad Olesen (2), Matilde Hjorth (3), Mathilde Kiilgaard (4)
122
U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Pige toer 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
W/M2+inr Kvinder/mænd 2+inr - 2+ inrigger 6000m 1. Afdeling
2018-04-28 15:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
199
1. Afdeling
2018-04-29 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
U19 M8+ Mænd U19 8+ - JM8+ Junior drenge otter 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:06
Ingen anmeldt, løbet udgår
211
U19 M2- Mænd U19 2- - JM2- Jun drenge toer 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
213
W8+ Kvinder 8+ - W8+Kvinde otter 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:12
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
U19 W2- Piger U19 2- - JW2- Pige toer 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:21
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
W/M2+inr Kvinder/mænd 2+inr - 2+ inrigger 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:23
Ingen anmeldt, løbet udgår
225
W/M4+inr Piger/drenge 4+inr - W/M 4+inr 6000m 1. Afdeling
2018-04-29 10:24
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I I
Nora Zeitoun (1), Eva Povlsgaard Nebeling (2), Bjørt Winningsted (3), Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (4), Christina Donstrup (5)