Resultater Ratzeburger Ruder-Regatta 2016

102
M Mænd - SM 2x A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 12:15
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub/Roskilde Roklub/KCK I
Peter Rytter Munk (1), Andreas Dyrby (2)
103
M Mænd - SM 4+ A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
104
W Kvinder - SF 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
M Mænd - SM 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 12:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
LM Mænd Letvægt - SM 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
LM Mænd Letvægt - SM 4- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 13:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
Mads Petersen (1), Malthe Sebastian Puro (2), Sebastian Bache (3), Peter Christian Holmquist (4)
113
M Mænd - SM 2- A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
114
W Kvinder - SF 2- A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
115
LW Kvinder Letvægt - SF 1x A LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
LM Mænd Letvægt - SM 1x A LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
119
LM Mænd Letvægt - SM 2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 15:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I
Frederik Taulbjerg (1), Eskil Bech-Pedersen (2)
120
W Kvinder - SF 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
M Mænd - SM 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Esben Bach-Sørensen (1), Simon Staal Nielsen (2), Anders Boutrup Petersen (3), Esben Ravn (4)
122
M Mænd - SM 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
123
W Kvinder - SF 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
LW Kvinder Letvægt - SF 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I
Julie Gaumitz Storm (1), Iben Østergaard (2), Silja Konoy Davidsen (3), Line Katrine Olsen (4)
125
LM Mænd Letvægt - SM 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 17:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/KCK I
Mathias Larsen (1), Steffen Bonde (2), Andrej Lawaetz Bendtsen (3), Jens Noll Nielsen (4)
126
LM Mænd Letvægt - SM 8+ A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-04 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
202
M Mænd - SM 2x A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 12:15
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund Roklub/Roskilde Roklub/KCK I I
Peter Rytter Munk (1), Andreas Dyrby (2)
203
M Mænd - SM 4+ A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
W Kvinder - SF 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
205
M Mænd - SM 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 12:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
LM Mænd Letvægt - SM 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
LM Mænd Letvægt - SM 4- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 13:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
Mads Petersen (1), Malthe Sebastian Puro (2), Sebastian Bache (3), Peter Christian Holmquist (4)
213
M Mænd - SM 2- A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
214
W Kvinder - SF 2- A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 14:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
215
LW Kvinder Letvægt - SF 1x A LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
217
LM Mænd Letvægt - SM 1x A LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 15:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
219
LM Mænd Letvægt - SM 2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 15:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro Roklub I I
Frederik Taulbjerg (1), Eskil Bech-Pedersen (2)
220
W Kvinder - SF 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
M Mænd - SM 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aalborg Roklub I
Esben Bach-Sørensen (1), Simon Staal Nielsen (2), Anders Boutrup Petersen (3), Esben Ravn (4)
222
M Mænd - SM 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
223
W Kvinder - SF 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
LW Kvinder Letvægt - SF 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/KCO I I
Julie Gaumitz Storm (1), Iben Østergaard (2), Silja Konoy Davidsen (3), Line Katrine Olsen (4)
225
LM Mænd Letvægt - SM 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 17:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/KCK I I
Mathias Larsen (1), Steffen Bonde (2), Andrej Lawaetz Bendtsen (3), Jens Noll Nielsen (4)
226
LM Mænd Letvægt - SM 8+ A/B LG 2000m 1. Afdeling
2016-06-05 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår