Tilmeldinger - Open Nordic Rowing Master Regatta 2017
Løb med flere kategorier og bådtyper vil blive roet med handicap (det danske Mastershandicap) Løbsrækkefølgen vil fremgå af startlisten. Races with more categories will be rowed with handicap (Danish handicap rules considering age and sex).
Løb 101 M2- Mænd 2- - D,F,G2- (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
AFMELDT Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
- 1. Stig Rasmussen (DSR) '46
- 2. Peter Skov (Skjold) '41
Lyngby Roklub I
- 1. Lasse Nielsen (Lyngby) '49
- 2. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47
Roskilde Roklub I
- 1. Mogens Kleis (Roskilde) '52
- 2. Søren Anthonsen (Roskilde) '48
Jönköpings Roddsällskap
- 1. Per-Olov Palm (JRS) '60
- 2. Lars Lidén (JRS) '49
Sorø Roklub
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 104 M2X Mænd 2X - B2x 1000m 4 tilmeldinger
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. I
- 1. Thomas Blicke (GER) '71
- 2. Marcus Vogel (GER) '71
AFMELDT Ratzeburger RC I
- 1. Thomas Lange (GER) '64
- 2. Christian Schanze (GER) '67
Sorø Roklub I
- 1. Peter Carstens (Sorø) '60
- 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
Lemvig Roklub I
- 1. Peter Jensen (Lemvig) '80
- 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Løb 108 M4X Mænd 4X - F,H4x (Handicap tidsberegning) 1000m 4 tilmeldinger
Fredericia Roklub/Odder Roklub I
- 1. Tage Staal (Odder) '38
- 2. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
- 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
- 4. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Kolding Roklub I
- 1. Tommy Møhler (Kolding) '45
- 2. Mogens Pedersen (Kolding) '45
- 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
- 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding) '47
Danske Studenters Roklub I
- 1. Johan Frydendahl (DSR) '48
- 2. Peder Riis Hedegaard (DSR) '39
- 3. Birger Lund-Rasmussen (DSR) '48
- 4. Ib Frausing (DSR) '49
Lemvig Roklub
- 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
- 2. Torben Møller (Lyngby) '50
- 3. Glenn Frank (MSR) '47
- 4. John Knudsen (Lyngby) '54
Løb 110 M1X Mænd 1X - A-C1x (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
- 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Københavns Roklub I
- 1. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70
Ringsted Roklub I
- 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
Kerteminde Roklub I
- 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Løb 113 W4X Kvinder 4X - WA-K4X (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Bagsværd Roklub
- 1. Astrid Krüger (Roskilde) '71
- 2. Annette Villumsen (Bagsværd) '62
- 3. Anne Marie Espersen (Bagsværd) '61
- 4. Regitze Rønstrup (Bagsværd) '56
Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
- 1. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
- 2. Tine Christensen (LDR) '67
- 3. Beate Leitner (LDR) '64
- 4. Elizabeth Wilson (LDR) '69
Danske Studenters Roklub 2
- 1. Asta Øjvind (DSR) '76
- 2. Waltraut Lissau (DSR) '66
- 3. Naja Holten Møller (DSR) '78
- 4. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Roklubben Furesø 2
- 1. Marianne Henney (Furesø) '57
- 2. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
- 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
- 4. Merete Busk (Sorø) '46
Fredensborg Roklub
- 1. Lizzie Haastrup (Fredensborg) '48
- 2. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
- 3. Merete Boldt (Fredensborg) '47
- 4. Hanne Brusch (LDR) '60
Danske Studenters Roklub I
- 1. Anette Friedrichsen (Køge R) '68
- 2. Asta Øjvind (DSR) '76
- 3. Naja Holten Møller (DSR) '78
- 4. Waltraut Lissau (DSR) '66
Løb 115 W1X Kvinder 1X - W1x (Handicap tidsberegning) 1000m 3 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub II
- 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88
Lyngby Dameroklub I
- 1. Kirstine Halberg Engell (LDR) '90
Danske Studenters Roklub I
- 1. Kate Petersen (DSR) '90
Løb 116 W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - A,D2-,WB2- (Handicap tidsberegning) 1000m 4 tilmeldinger
Bagsværd Roklub 2
- 1. Kristine Madsen (Bagsværd) '66
- 2. Susie Vestergaard (Bagsværd) '72
Fredensborg Roklub
- 1. Peter Frederiksen (Fredensborg) '61
- 2. Bjørn Andersen (Fredensborg) '65
Sorø Roklub I
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
AFMELDT Bagsværd Roklub I
- 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
- 2. Jacob Brink Jansson (Bagsværd) '80
Løb 120 M4X Mænd 4X - D4x 1000m 3 tilmeldinger
Malmö Roddklubb I
- 1. Per Ekström (SWE) '59
- 2. Thomas Barge (SWE) '62
- 3. Johan Wretling (JRS) '69
- 4. Danilo Sosa (SWE) '78
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
- 1. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
- 2. Peter Frederiksen (Fredensborg) '61
- 3. Bjørn Andersen (Fredensborg) '65
- 4. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. I
- 1. Georg Moll (GER) '52
- 2. Thomas Blicke (GER) '71
- 3. Marcus Vogel (GER) '71
- 4. Ulf Beck (GER) '63
Løb 124 W2X Kvinder 2X - WA,E2x (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Fredensborg Roklub
- 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
- 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
Humlebæk Roklub I
- 1. Anne Thomsen (Humlebæk) '67
- 2. Pia Rasmussen (Humlebæk) '64
Fredensborg Roklub 2
- 1. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
- 2. Marianne Henney (Furesø) '57
Danske Studenters Roklub I
- 1. Karin Bodelund (DSR) '63
- 2. Karen Leth Jensen (DSR) '72
Lyngby Dameroklub I
- 1. Hanne Brusch (LDR) '60
- 2. Kirstine Halberg Engell (LDR) '90
Danske Studenters Roklub II
- 1. Julie Schou (DSR) '84
- 2. Kate Petersen (DSR) '90
Løb 127 M1X Mænd 1X - E1x 1000m 12 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
- 1. Bo Hartz (Furesø) '62
Sorø Roklub I
- 1. Peter Carstens (Sorø) '60
AFMELDT Humlebæk Roklub I
- 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk) '60
Roeivereniging Breda I
- 1. Sander Verheugd (RV Breda) '61
Fredensborg Roklub I
- 1. Hans T Andersen (Fredensborg) '62
AFMELDT Roklubben Skjold I
- 1. Ulrik Bang (Skjold) '62
Roklubben Furesø III
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Lemvig Roklub I
- 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Bagsværd Roklub I
- 1. Mikael Espersen (Bagsværd) '60
UR KIROLAK S.D.N I
- 1. INAKI BIAIN (ESP) '58
Danske Studenters Roklub I
- 1. Søren Strange (DSR) '60
Roklubben Furesø II
- 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Løb 128 W2X Kvinder 2X - WG-K2x (Handicap tidsberegning) 1000m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub
- 1. Merete Busk (Sorø) '46
- 2. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
Fredensborg Roklub I
- 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
- 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
Eschweger Ruderverein e.V./Mindener Ruderverein I
- 1. Christel Lutter (Minden) '49
- 2. Martina Goretzki (ERV) '51
Løb 129 M4- Mænd 4- - H4-,E4+ (Handicap tidsberegning) 1000m 3 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
- 1. John Grunwald (KVIK) '46
- 2. Peter Skov (Skjold) '41
- 3. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
- 4. Stig Rasmussen (DSR) '46
Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
- 1. Flemming Bay (Skjold) '37
- 2. Lasse Nielsen (Lyngby) '49
- 3. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47
- 4. Hans Nøhr (Lyngby) '45
Jönköpings Roddsällskap
- 1. Lars Lidén (JRS) '49
- 2. Per-Olov Palm (JRS) '60
- 3. Kenneth Alfelt (JRS) '62
- 4. Mats Jangefors (JRS) '59
- Cox. Maria Andersson (JRS) '86
Løb 139 M2X Mænd 2X - G2x 1000m 4 tilmeldinger
Landskrona Roddklubb/Ängelholms RK I
- 1. Bengt Tilly (SWE) '54
- 2. Leif Browall (RK) '45
Fredensborg Roklub I
- 1. Kim Børgesen (Fredensborg) '45
- 2. Søren Eriksen (Fredensborg) '59
Odense Roklub I
- 1. Bjørn Nielsen (Odense) '43
- 2. Jørn Wennerstrøm (Odense) '45
Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I
- 1. John Knudsen (Lyngby) '54
- 2. Glenn Frank (MSR) '47
Løb 143 M8+ Mænd 8+ - E8+ (Handicap tidsberegning) 1000m 2 tilmeldinger
Jönköpings Roddsällskap/Malmö Roddklubb I
- 1. Johan Wretling (JRS) '69
- 2. Lars Lidén (JRS) '49
- 3. Kenneth Alfelt (JRS) '62
- 4. Mats Jangefors (JRS) '59
- 5. Danilo Sosa (SWE) '78
- 6. Per-Olov Palm (JRS) '60
- 7. Thomas Barge (SWE) '62
- 8. Per Ekström (SWE) '59
- Cox. Maria Andersson (JRS) '86
Roforeningen KVIK
- 1. Erik Petersen (KVIK) '39
- 2. Henrik Dencher (KVIK) '41
- 3. Peter Skov (Skjold) '41
- 4. John Erik Jensen (Skjold) '45
- 5. John Mac Larsen (KVIK) '41
- 6. Freddi Madsen (KVIK) '38
- 7. Erik Ravn (KVIK) '40
- 8. Bjørn Haslev (KVIK) '41
- Cox. Niels Dencker (KVIK) '69
Løb 145 M1X Mænd 1X - H1x 1000m 4 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
- 1. John Grunwald (KVIK) '46
Fredensborg Roklub I
- 1. (Fredensborg) '44
Fredensborg Roklub II
- 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Roklubben Viking I
- 1. Jørgen Boots (Viking) '46
Løb 146 M2X Mænd 2X - C2x (Handicap tidsberegning) 1000m 9 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
- 2. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Roklubben Furesø I
- 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
- 2. Bo Hartz (Furesø) '62
Ringsted Roklub II
- 1. Tommy Silvestre (Ringsted) '60
- 2. Kim Dahl Andersen (Ringsted) '69
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V./RC Allemannia von 1866 Hamburg I
- 1. Christoph Dyck (GER) '69
- 2. Ulf Beck (GER) '63
Lemvig Roklub I
- 1. Peter Jensen (Lemvig) '80
- 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Sorø Roklub I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 2. Peter Carstens (Sorø) '60
Ringsted Roklub I
- 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
- 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70
Danske Studenters Roklub I
- 1. Lars Jørgensen (DSR) '69
- 2. Peter Kristensen (DSR) '71
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. I
- 1. Thomas Blicke (GER) '71
- 2. Marcus Vogel (GER) '71
Løb 154 W2X Kvinder 2X - WC2x 1000m 6 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
- 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Lyngby Dameroklub I
- 1. Elizabeth Wilson (LDR) '69
- 2. Tine Christensen (LDR) '67
Køge Roklub I
- 1. Anette Friedrichsen (Køge R) '68
- 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Fredensborg Roklub I
- 1. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
- 2. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
Sorø Roklub I
- 1. Anne-Mette Christiansen (Sorø) '70
- 2. Mette Kjær (Sorø) '73
Danske Studenters Roklub I
- 1. Karin Bodelund (DSR) '63
- 2. Karen Leth Jensen (DSR) '72
Løb 158 M2X Mænd 2X - E2x 1000m 4 tilmeldinger
Limburger Club für Wassersport/RC Allemannia von 1866 Hamburg I
- 1. Christoph Dyck (GER) '69
- 2. Klaus Schuy (LCfW) '54
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. I
- 1. Georg Moll (GER) '52
- 2. Ulf Beck (GER) '63
Fredensborg Roklub I
- 1. Ulrik Jensen (Fredensborg) '65
- 2. Søren Eriksen (Fredensborg) '59
Roklubben Furesø I
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
- 2. Bo Jystrup (Furesø) '58
Løb 161 W1X Kvinder 1X - W1x (Handicap tidsberegning) 1000m 4 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
- 1. Mette Møller (Furesø) '63
Kettwiger Rudergesellschaft von 1906 e.V. I
- 1. Sabine Chavez Torres (KRG) '61
AFMELDT Humlebæk Roklub I
- 1. Anne Thomsen (Humlebæk) '67
Lyngby Dameroklub I
- 1. Inger Koch (LDR) '64
Løb 165 M2X Mænd 2X - I2X 1000m 4 tilmeldinger
Fredericia Roklub I
- 1. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
- 2. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. I
- 1. Uwe Johannsen (GER) '31
- 2. Georg Moll (GER) '52
Fredericia Roklub/Odder Roklub I
- 1. Tage Staal (Odder) '38
- 2. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
- 1. Flemming Bay (Skjold) '37
- 2. Hans Nøhr (Lyngby) '45
Løb 167 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - MixD2X 1000m 4 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
- 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
- 2. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Humlebæk Roklub I
- 1. Anni Renner Mortensen (Humlebæk) '65
- 2. Christian Probst (Humlebæk) '60
Humlebæk Roklub II
- 1. Anne Thomsen (Humlebæk) '67
- 2. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk) '60
Kettwiger Rudergesellschaft von 1906 e.V./RC Allemannia von 1866 Hamburg I
- 1. Sabine Chavez Torres (KRG) '61
- 2. Christoph Dyck (GER) '69
Løb 168 W/M 4X Kvinder/mænd 4X - MixG4x 1000m 3 tilmeldinger
Fredensborg Roklub I
- 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
- 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
- 3. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
- 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
- 1. Merete Busk (Sorø) '46
- 2. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
- 3. Bo Jystrup (Furesø) '58
- 4. Bo Hartz (Furesø) '62
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V./Eschweger Ruderverein e.V./Limburger Club für Wassersport/Mindener Ruderverein I
- 1. Georg Moll (GER) '52
- 2. Christel Lutter (Minden) '49
- 3. Martina Goretzki (ERV) '51
- 4. Klaus Schuy (LCfW) '54
Løb 170 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - MixE2x 1000m 5 tilmeldinger
Fredensborg Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Terkel Jespersen (Fredensborg) '45
- 2. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
- 1. John Knudsen (Lyngby) '54
- 2. Inger Koch (LDR) '64
Roklubben Furesø I
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
- 2. Mette Møller (Furesø) '63
Roklubben Furesø III
- 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
- 2. Marianne Henney (Furesø) '57
Roklubben Furesø II
- 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
- 2. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
Løb 173 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - Mix2X (Handicap tidsberegning) 1000m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
- 1. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
- 2. Flemming Bay (Skjold) '37
Fredensborg Roklub I
- 1. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
- 2. Kim Børgesen (Fredensborg) '45
Eschweger Ruderverein e.V./Limburger Club für Wassersport I
- 1. Martina Goretzki (ERV) '51
- 2. Klaus Schuy (LCfW) '54
Løb 203 M2X Mænd 2X - D2x 1000m 5 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
- 2. Bo Jystrup (Furesø) '58
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. I
- 1. Marcus Vogel (GER) '71
- 2. Ulf Beck (GER) '63
Roklubben Furesø II
- 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
- 2. Bo Hartz (Furesø) '62
Nyborg Roklub I
- 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
- 2. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Lemvig Roklub I
- 1. Henrik Thomsen (Lemvig) '70
- 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Løb 206 M1X Mænd 1X - B,D,1x (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Sorø Roklub I
- 1. Peter Carstens (Sorø) '60
Roeivereniging Breda I
- 1. Sander Verheugd (RV Breda) '61
Roklubben Skjold I
- 1. Ulrik Bang (Skjold) '62
Fredensborg Roklub
- 1. Ulrik Jensen (Fredensborg) '65
Roklubben Furesø
- 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Løb 208 M2- Mænd 2- - C,E,H2- (Handicap tidsberegning) 1000m 3 tilmeldinger
Roklubben Skjold
- 1. Peter Skov (Skjold) '41
- 2. Stig Rasmussen (DSR) '46
Jönköpings Roddsällskap I
- 1. Kenneth Alfelt (JRS) '62
- 2. Mats Jangefors (JRS) '59
Sorø Roklub
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 210 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - H2x,WF2x (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Mindener Ruderverein
- 1. Christel Lutter (Minden) '49
- 2. Martina Goretzki (ERV) '51
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. I
- 1. Uwe Johannsen (GER) '31
- 2. Georg Moll (GER) '52
Fredensborg Roklub 2
- 1. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
- 2. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Fredensborg Roklub I
- 1. Terkel Jespersen (Fredensborg) '45
- 2. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Odense Roklub I
- 1. Bjørn Nielsen (Odense) '43
- 2. Jørn Wennerstrøm (Odense) '45
Fredericia Roklub I
- 1. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
- 2. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
Løb 212 M4X Mænd 4X - C,G4x (Handicap tidsberegning) 1000m 4 tilmeldinger
Kolding Roklub
- 1. Jørgen Secher (Kolding) '48
- 2. Mogens Pedersen (Kolding) '45
- 3. Tommy Møhler (Kolding) '45
- 4. Palle ole Jørgensen (Kolding) '47
Lyngby Roklub
- 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
- 2. Torben Møller (Lyngby) '50
- 3. Glenn Frank (MSR) '47
- 4. John Knudsen (Lyngby) '54
Lemvig Roklub I
- 1. Henrik Thomsen (Lemvig) '70
- 2. Morten Thomsen (Lemvig) '66
- 3. Peter Jensen (Lemvig) '80
- 4. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
Ringsted Roklub I
- 1. Kim Dahl Andersen (Ringsted) '69
- 2. Tommy Silvestre (Ringsted) '60
- 3. Claus Solmer (Ringsted) '71
- 4. Steffen Feddersen (Ringsted) '70
Løb 218 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - WF8+,MixF8+ (Handicap tidsberegning) 1000m 2 tilmeldinger
Fredensborg Roklub
- 1. Lizzie Haastrup (Fredensborg) '48
- 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
- 3. Karin Bodelund (DSR) '63
- 4. Hanne Nørskov Pedersen (Fredensborg) '58
- 5. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
- 6. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
- 7. Merete Boldt (Fredensborg) '47
- 8. Hanne Brusch (LDR) '60
- Cox. Hans T Andersen (Fredensborg) '62
Skovshoved Roklub
- 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
- 2. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
- 3. Kate Skavin (Skovshoved) '57
- 4. Kathe Rasmussen (Skovshoved) '51
- 5. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64
- 6. Per Boalth Rasmussen (Skovshoved) '49
- 7. Peter Skafte (Roskilde) '65
- 8. Ulla Rose Andersen (Lyngby) '64
- Cox. Lena Baden (DSR) '55
Løb 220 W2X Kvinder 2X - WD2x 1000m 5 tilmeldinger
Lyngby Dameroklub I
- 1. Beate Leitner (LDR) '64
- 2. Elizabeth Wilson (LDR) '69
Humlebæk Roklub I
- 1. Anne Thomsen (Humlebæk) '67
- 2. Mette Porsmose (Humlebæk) '64
Fredensborg Roklub I
- 1. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
- 2. Gitte Apel (Fredensborg) '68
Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I
- 1. Inger Koch (LDR) '64
- 2. Mette Møller (Furesø) '63
Sorø Roklub I
- 1. Ruth Köster (Sorø) '68
- 2. Linda Milling (Sorø) '65
Løb 221 M4X/4- Mænd 4X/4- - E,G4-,I4x (Handicap tidsberegning) 1000m 3 tilmeldinger
Odder Roklub
- 1. Tage Staal (Odder) '38
- 2. Hans-Werner Mortensen (Fr.cia) '46
- 3. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
- 4. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Lyngby Roklub I
- 1. John Knudsen (Lyngby) '54
- 2. Lasse Nielsen (Lyngby) '49
- 3. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47
- 4. Hans Nøhr (Lyngby) '45
Jönköpings Roddsällskap
- 1. Johan Wretling (JRS) '69
- 2. Lars Lidén (JRS) '49
- 3. Kenneth Alfelt (JRS) '62
- 4. Mats Jangefors (JRS) '59
Løb 225 W2X Kvinder 2X - WB2x 1000m 5 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
- 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Køge Roklub I
- 1. Anette Friedrichsen (Køge R) '68
- 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Astrid Krüger (Roskilde) '71
- 2. Lonnie Schmidt (Hadersl.) '80
Danske Studenters Roklub I
- 1. Karin Bodelund (DSR) '63
- 2. Karen Leth Jensen (DSR) '72
Sorø Roklub I
- 1. Anne-Mette Christiansen (Sorø) '70
- 2. Mette Kjær (Sorø) '73
Løb 228 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - F,H8+ (Handicap tidsberegning) 1000m 3 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
- 1. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
- 2. Stig Rasmussen (DSR) '46
- 3. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
- 4. Poul Erik Echardt (Fredensborg) '46
- 5. Peter Skov (Skjold) '41
- 6. Flemming Bay (Skjold) '37
- 7. John Erik Jensen (Skjold) '45
- 8. John Grunwald (KVIK) '46
- Cox. Lena Baden (DSR) '55
Roforeningen KVIK I
- 1. Erik Petersen (KVIK) '39
- 2. Henrik Dencher (KVIK) '41
- 3. Peter Boris (KVIK) '51
- 4. John Mac Larsen (KVIK) '41
- 5. Freddi Madsen (KVIK) '38
- 6. Erik Ravn (KVIK) '40
- 7. Henrik Dehn (KVIK) '52
- 8. Bjørn Haslev (KVIK) '41
- Cox. Niels Dencker (KVIK) '69
Fredensborg Roklub 3
- 1. Carsten Manniche (Fredensborg) '65
- 2. Jan Nørskov Pedersen (Fredensborg) '56
- 3. Ole Bastholm Jørgensen (Fredensborg) '62
- 4. Peter Frederiksen (Fredensborg) '61
- 5. Bjørn Andersen (Fredensborg) '65
- 6. Kim Børgesen (Fredensborg) '45
- 7. Terkel Jespersen (Fredensborg) '45
- 8. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
- Cox. Hans T Andersen (Fredensborg) '62
Løb 235 M2X Mænd 2X - A,F2x (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Fredensborg Roklub
- 1. Kim Børgesen (Fredensborg) '45
- 2. Søren Eriksen (Fredensborg) '59
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V.
- 1. Georg Moll (GER) '52
- 2. Klaus Schuy (LCfW) '54
Danske Studenters Roklub
- 1. Lars Jørgensen (DSR) '69
- 2. Peter Kristensen (DSR) '71
Sorø Roklub I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 2. Peter Carstens (Sorø) '60
Lemvig Roklub I
- 1. Henrik Thomsen (Lemvig) '70
- 2. Peter Jensen (Lemvig) '80
Bagsværd Roklub I
- 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
- 2. Steen Christensen (Bagsværd) '83
Løb 241 M4X Mænd 4X - E4x 1000m 4 tilmeldinger
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V./Limburger Club für Wassersport/RC Allemannia von 1866 Hamburg I
- 1. Georg Moll (GER) '52
- 2. Christoph Dyck (GER) '69
- 3. Klaus Schuy (LCfW) '54
- 4. Ulf Beck (GER) '63
Lemvig Roklub/Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I
- 1. John Knudsen (Lyngby) '54
- 2. Jørgen Jensen (Lemvig) '53
- 3. Glenn Frank (MSR) '47
- 4. Peter Jensen (Lemvig) '80
Roklubben Furesø I
- 1. Bo Jystrup (Furesø) '58
- 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
- 3. Lars Wallin (Furesø) '62
- 4. Bo Hartz (Furesø) '62
Fredensborg Roklub I
- 1. Carsten Manniche (Fredensborg) '65
- 2. Jan Nørskov Pedersen (Fredensborg) '56
- 3. Ole Quist Jensen (Fredensborg) '56
- 4. Ole Bastholm Jørgensen (Fredensborg) '62
Løb 246 W/M 1X Kvinder/mænd 1X - W/M 1X (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Kettwiger Rudergesellschaft von 1906 e.V.
- 1. Sabine Chavez Torres (KRG) '61
Club de Remo Lodosa I
- 1. Luis Humberto Quaranta (NA) '53
Roklubben Furesø I
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Roklubben Furesø II
- 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
Danske Studenters Roklub I
- 1. Lars Nielsen (DSR) '57
Fredericia Roklub
- 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Løb 251 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - MixG-K2x (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V. 2
- 1. Uwe Johannsen (GER) '31
- 2. Christel Lutter (Minden) '49
Fredensborg Roklub
- 1. Poul Erik Echardt (Fredensborg) '46
- 2. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Roklubben Furesø I
- 1. Bo Hartz (Furesø) '62
- 2. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
Erster Kieler Ruder-Club v. 1862 e.V./Eschweger Ruderverein e.V. I
- 1. Martina Goretzki (ERV) '51
- 2. Georg Moll (GER) '52
Sorø Roklub I
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 2. Laila Hjorth (Sorø) '53
Løb 263 W/M 2X Kvinder/mænd 2X - MixA-C2x (Handicap tidsberegning) 1000m 5 tilmeldinger
Humlebæk Roklub I
- 1. Pia Rasmussen (Humlebæk) '64
- 2. Christian Probst (Humlebæk) '60
Nyborg Roklub II
- 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
- 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
- 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Jönköpings Roddsällskap
- 1. Johan Wretling (JRS) '69
- 2. Maria Andersson (JRS) '86
Sorø Roklub
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Løb 264 W/M 4X Kvinder/mænd 4X - MixC-F4x (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Roklubben Furesø/Sorø Roklub I
- 1. Merete Busk (Sorø) '46
- 2. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
- 3. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
- 4. Bente Johannessen^ (Furesø) '42
Eschweger Ruderverein e.V./Limburger Club für Wassersport/Mindener Ruderverein/RC Allemannia von 1866 Hamburg I
- 1. Martina Goretzki (ERV) '51
- 2. Christel Lutter (Minden) '49
- 3. Christoph Dyck (GER) '69
- 4. Klaus Schuy (LCfW) '54
Roklubben Furesø 2
- 1. Marianne Henney (Furesø) '57
- 2. Bo Jystrup (Furesø) '58
- 3. Lars Wallin (Furesø) '62
- 4. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
Lyngby Dameroklub
- 1. Inger Koch (LDR) '64
- 2. John Knudsen (Lyngby) '54
- 3. Ole Kongsbak (Furesø) '57
- 4. Mette Møller (Furesø) '63
Køge Roklub
- 1. Anette Friedrichsen (Køge R) '68
- 2. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
- 3. Leif Browall (RK) '45
- 4. Ulf Beck (Erster) '63
Fredensborg Roklub
- 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
- 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
- 3. Steen Christensen (Bagsværd) '83
- 4. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85