Resultater Ratzeburger Ruder-Regatta 2017

101
W Kvinder - SF 2x A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odense Roklub/KCO I
Luise Lund Hansen (1), Marta Kempf (2)
103
M Mænd - SM 4+ A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
104
W Kvinder - SF 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 12:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odder Roklub I
Ida Gørtz Jacobsen (1), Trine Dahl Pedersen (2), Astrid Steensberg (3), Julie Poulsen (4)
106
LW Kvinder Letvægt - SF 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
LM Mænd Letvægt - SM 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 13:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Lyngby Roklub/Odense Roklub/KKL I
Christian Thor Hagemann (1), Alexander Modest (2)
108
LM Mænd Letvægt - SM 4- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
118
U23 LM Mænd U23 Letvægt - SM 1x B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 15:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Cody Anderson (1)
120
W Kvinder - SF 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
M Mænd - SM 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
M Mænd - SM 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
123
W Kvinder - SF 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
LW Kvinder Letvægt - SF 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
Stine Mathiasen (1), Marie Louise Ladegaard Petersen (2), Nanna Bo Christensen (3), Ida Langkjær (4)
125
LM Mænd Letvægt - SM 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 17:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCO I
Frederik Taulbjerg (1), Niclas Schmidt (2), Sebastian Terp (3), Mads Petersen (4)
126
LM Mænd Letvægt - SM 8+ A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-10 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
203
M Mænd - SM 4+ A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
W Kvinder - SF 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 12:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
Ida Gørtz Jacobsen (1), Emma Hammer (2), Astrid Steensberg (3), Julie Poulsen (4)
206
LW Kvinder Letvægt - SF 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
207
LM Mænd Letvægt - SM 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 13:45
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Lyngby Roklub/Odense Roklub/KKL I
Christian Thor Hagemann (1), Alexander Modest (2)
208
LM Mænd Letvægt - SM 4- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
218
U23 LM Mænd U23 Letvægt - SM 1x B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 15:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roklubben Ægir I
Cody Anderson (1)
219
LM Mænd Letvægt - SM 2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 15:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/KCB I
Malthe Puro (1), Jens Graudal (2)
220
W Kvinder - SF 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
M Mænd - SM 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
M Mænd - SM 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
223
W Kvinder - SF 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
LW Kvinder Letvægt - SF 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 16:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
Stine Mathiasen (1), Marie Louise Ladegaard Petersen (2), Nanna Bo Christensen (3), Ida Langkjær (4)
225
LM Mænd Letvægt - SM 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 17:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCO I
Frederik Taulbjerg (1), Niclas Schmidt (2), Sebastian Terp (3), Mads Petersen (4)
226
LM Mænd Letvægt - SM 8+ A/B LG 2000m 1. Afdeling
2017-06-11 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår