TU-cup

Talentudviklingscup’en, eller i daglig tale TU Cup’en er DFfR’s landsdækkende turnering for Junior C og B roere.

Læs alt om TU-cup (reglement heatordning osv.)

Herunder ses den øjeblikkelige stilling i TU Cup’en

Piger Jun C

Copenhagen RegattaPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Alma Biltoft Benediktson
(Bagsværd Roklub)
18161616343266
2Smilla Post-Kallenbach
(Sorø Roklub)
16181418303666
3Frederikke Munch
(Rødvig Roklub)
1818181836
4Amalie Hvid Rasmussen
(Hadsund Roklub)
14142828
5Amalie Krogh Nielsen
(Hadsund Roklub)
14142828
6Silje Trenter
(Roskilde Roklub)
181818
7Sofia Thrane
(Bagsværd Roklub)
161616
8Hannah Thrane
(Bagsværd Roklub)
161616

Drenge Jun C

Copenhagen RegattaPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Alexander Aldrich
(Bagsværd Roklub)
1616181816183468
2Simon Mikkelsen
(Holstebro Roklub)
1818161618163468
3Tobias Kramer
(Holstebro Roklub)
1618181618163468
4Christian Søndergaard
(Holstebro Roklub)
16181616323466
5Elias Ellehammer
(Bagsværd Roklub)
1416181814183466
6Gustav Overgaard Hamann
(Hadsund Roklub)
14141414282856
7Frederik Bertelsen
(Hadsund Roklub)
14141414282856
8Henning Friedrichsen
(Bagsværd Roklub)
21610182103446
9August Riis Poulsen
(Roklubben Stevns)
10121212222446
10Nikolaj Bakkeskov Andesen
(Roklubben Stevns)
10121212222446
11Thøger Bjerg
(Bagsværd Roklub)
21610182103446
12Nikolaj Hallsman Olsen
(Roklubben Stevns)
1212812202444
13August Herman Wisholm
(Hadsund Roklub)
101416261440
14Christian Rømer
(Roklubben Furesø)
61814201838
15Nikolaj Dalbøl
(Holstebro Roklub)
8816161632
16Oliver Meldgaard Nielsen
(Holstebro Roklub)
21810121830
17Frederik Aksel Holmriis
(Hadsund Roklub)
14142828
18Jakob Iversen
(Roklubben Stevns)
1212121224
19Isabella Bache
(Roklubben Stevns)
81281220
20Christian Runge
(Lyngby Roklub)
181818
21Jonas Lindberg Nielsen
(Roklubben Ægir)
4121616
22Elias Roth
(Hadsund Roklub)
141414
23Villads Svane Hansen
(Københavns Roklub)
121212
24Oliver Hyldedahl
(Lyngby Roklub)
2688
25Christian Thuesen
(Odense Roklub)
444

Piger Jun B

Copenhagen RegattaPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Astrid Højgaard
(Bagsværd Roklub)
16181418303666
2Elisabeth Østergaard
(Sorø Roklub)
18141214302858
3Nicoline Bluhme
(Sorø Roklub)
18141214302858
4Trine Leitzke
(Odder Roklub)
14161016243256
5Pi Goslar
(Odder Roklub)
14161016243256
6Clara Hornnæss
(Roklubben Furesø)
181818361854
7Maja Klitgaard
(Silkeborg Roklub)
101616103242
8Alma Biltoft Benediktson
(Bagsværd Roklub)
18183636
9Julie Johansen
(Bagsværd Roklub)
18183636
10Emma Vestergaard Lybech
(Bagsværd Roklub)
1618161834
11Cathrine Duedahl-Olesen
(Bagsværd Roklub)
1418141832
12Stine Højager Nielsen
(Holstebro Roklub)
1616161632
13Olivia Sandvei
(Silkeborg Roklub)
16163232
14Caroline Munch
(Roskilde Roklub)
14142828
15Anna Plæhn Poulsen
(Roskilde Roklub)
14142828
16Ida Marie Reimer
(Lyngby Dameroklub)
12122424
17Laetitia Panero-Bommer
(Hadsund Roklub)
8162424
18Sofie Valentin Hæk
(Silkeborg Roklub)
61661622
19Nikoline Kroll
(Danske Studenters Roklub)
181818
20Iben Bech
(Roskilde Roklub)
141414
21Laura Poulsen
(Roskilde Roklub)
141414
22Line Korreborg Poulsen
(Randers Roklub)
484812
23Caroline Byg Lanng
(Randers Roklub)
282810

Drenge Jun B

Copenhagen RegattaPoint
#Navn1X2X4X1X2X4X1X2X4XSum
1Peter Skou **
(Sorø Roklub)
14181416283462
2Leander Kaliszan
(Roskilde Roklub)
1418616203454
3Søren Meldgaard Madsen
(Holstebro Roklub)
181418183250
4Emil Lindegaard Nielsen
(Roskilde Roklub)
10186166103450
5Malthe Christiansen
(Danske Studenters Roklub)
161618341650
6Patrick Klestrup
(Rødvig Roklub)
61881414141846
7Jacob Brahe Møller
(Roklubben Ægir)
121241616161244
8Emil Ulnits
(Holstebro Roklub)
1481883240
9Filip Blaaberg-Greve
(Holstebro Roklub)
1481883240
10Rasmus Mortensen
(Holstebro Roklub)
121412241438
11Tobias Bork Kristensen
(Holstebro Roklub)
1818181836
12Aske Storm
(Roklubben Viking)
18163434
13Benjamin Johnsen
(Roklubben Ægir)
4122166161234
14Magnus Dollerup Madsen
(Roskilde Roklub)
2106162161634
15Casper Girke Christensen
(Danske Studenters Roklub)
16183434
16Haris Alagic
(Hadsund Roklub)
16143030
17Gustav Bjerg Madsen
(Holstebro Roklub)
2121222426
18Max Elleskov Røgild
(Silkeborg Roklub)
14102424
19Johan Søvndahl Kok
(Roforeningen KVIK)
81681624
20William Kjærgaard
(Næstved Roklub)
10122222
21Jonas Lykkegaard Werther
(Roklubben Ægir)
21222421218
22Oscar Burvil
(Holstebro Roklub)
181818
23Frederik Markvardsen
(Odense Roklub)
282441216
24Jeroen Grimmelikhuijzen
(Bagsværd Roklub)
161616
25Villads Jørgensen
(Bagsværd Roklub)
161616
26Jonas Lindberg Nielsen
(Roklubben Ægir)
12221214
27Mads Kirstein
(Kolding Roklub)
841212
28Asbjørn Neumann
(Københavns Roklub)
21021012
29Villads Lindholm
(Københavns Roklub)
101010
30Nikolaj Juul Damkjer
(Københavns Roklub)
62268
31Johannes Stensborg Jakobsen
(Københavns Roklub)
62268
32Svante Witt
(Bagsværd Roklub)
2244
33Kasper Andersen
(Lyngby Roklub)
2244
34Charlie McDonald
(Københavns Roklub)
2244