Resultater Ratzeburger Ruder-regatta 2019

101
W Kvinder - SF 2x A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
DSR/KVIK I
Luise Lund Hansen (1), Mette Dyrlund Petersen (2)
103
W Kvinder - SF 4+ B 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
104
M Mænd - SM 4+ A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 12:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
W Kvinder - SF 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
M Mænd - SM 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 12:55
Ingen anmeldt, løbet udgår
107
LW Kvinder Letvægt - SF 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 13:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/Odense I
Marie Mørch (1), Line Katrine Olsen (2)
108
LM Mænd Letvægt - SM 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
109
LM Mænd Letvægt - SM 4- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
116
LW Kvinder Letvægt - SF 1x A LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 15:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
HR I
Trine Toft Andersen (1)
119
U23 LM Mænd U23 Letvægt - SM 1x B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 15:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd I
Magnus Quaade Oddershede (1)
120
LW Kvinder Letvægt - SF2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
LM Mænd Letvægt - SM2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 15:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
W Kvinder - SF 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 16:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odder/Odense/KCO I
Elisabeth Kaalund Keller (1), Julie Gaumitz Storm (2), Sara Nissen (3), Mette Leitzke Sørensen (4)
123
M Mænd - SM 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
M Mænd - SM 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
W Kvinder - SF 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
126
LW Kvinder Letvægt - SF 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 16:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
127
LM Mænd Letvægt - SM 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
128
LM Mænd Letvægt - SM 8+ A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-08 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
W Kvinder - SF 2x A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
DSR/KVIK I
Luise Lund Hansen (1), Mette Dyrlund Petersen (2)
203
W Kvinder - SF4+ B 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 12:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
M Mænd - SM 4+ A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
205
W Kvinder - SF 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
206
M Mænd - SM 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 12:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/København/Roskilde/KCHO I
Sebastian Bache (1), Magnus Zier Quist Rathenborg (2), Magnus Valbirk (3), Bastian Secher (4)
207
LW Kvinder Letvægt - SF 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 13:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/Odense I
Line Katrine Olsen (1), Marie Mørch (2)
208
LM Mænd Letvægt - SM 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
209
LM Mænd Letvægt - SM 4- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
216
LW Kvinder Letvægt - SF 1x A LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 15:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
HR I
Trine Toft Andersen (1)
218
LM Mænd Letvægt - SM 1x A LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 15:20
Ene anmeldt, vinder uden kamp
KVIK I
Mikkel Schelde (1)
219
U23 LM Mænd U23 Letvægt - SM 1x B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 15:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd I
Magnus Quaade Oddershede (1)
220
LM Mænd Letvægt - SF2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
LW Kvinder Letvægt - SM2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 15:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
W Kvinder - SF 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 16:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Odder/Odense/KCO I
Mette Leitzke Sørensen (1), Elisabeth Kaalund Keller (2), Julie Gaumitz Storm (3), Sara Nissen (4)
223
M Mænd - SM 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
M Mænd - SM 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
225
W Kvinder - SF 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
226
LW Kvinder Letvægt - SF 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 16:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
227
LM Mænd Letvægt - SM 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 17:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
228
LM Mænd Letvægt - SM 8+ A/B LG 2000m 1. Afdeling
2019-06-09 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår