Resultater Race Weekend Odense 2020

101
U19 W4-/1X/2X/2-/4X Junior u. 19 Piger 1X/2X/2-/4X/4- - 6000m A Finale
2020-06-20 11:38
Plac. # Navn Tid
1 18 Hadsund/KCO I
  • Ida Blomstrand(1)
26:21.00
2 17 Odense/KCO I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
26:38.00
3 19 KVIK II
  • Kristine Søndergaard Hansen (1)
26:40.00
4 21 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
27:05.00
5 22 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
27:05.00
6 20 KVIK I
  • Clara Hornnæss(1)
27:12.00
7 23 København I
  • Josefine Freltoft(1)
27:42.00
8 24 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
28:44.00
9 25 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
30:03.00
10 26 Hadsund II
  • Lea Lûbeck(1)
30:47.00
102
U19 M1X/2-/4-/2X/4X Junior u. 19 Drenge 1X/2X/2-/4X/4- - 6000m A Finale
2020-06-20 11:31
Plac. # Navn Tid
1 3 Odense/Saxkjøbing I
  • Frederik Markvardsen(1)
  • David Wandrup(2)
22:14.00
2 2 Bagsværd/KCB I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
  • Elias Ellehammer(2)
22:27.00
3 11 Næstv./Sorø I
  • William Kjærgaard(1)
  • Peter Skou **(2)
22:27.00
4 5 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
22:33.00
5 1 Holstebro/Odder/KCHO I
  • Tobias Kramer(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
22:49.00
6 4 DSR II
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Malthe Christiansen(2)
22:52.00
7 7 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
23:19.00
8 9 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Haris Alagic(2)
23:20.00
9 6 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
23:44.00
10 10 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Kian Harati(2)
23:59.00
11 13 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
24:07.00
12 14 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
24:11.00
13 8 Holstebro/KCHO III
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
24:39.00
14 12 Odense/KCO I
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
25:01.00
15 15 Randers I
  • Oliver Bach(1)
26:59.00
103
U23 W1X Kvinder 1X - 6000m A Finale
2020-06-20 14:35
Plac. # Navn Tid
1 42 DSR I
  • Amalie Riff Brems(1)
26:12.00
2 37 DSR IV
  • Marta Kempf(1)
26:19.07
3 41 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
26:45.09
4 39 DSR II
  • Cecilie Girke(1)
26:50.06
5 38 DSR III
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
27:10.02
6 43 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
27:59.00
7 44 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
28:08.08
104
U23 W2- Kvinder 2- - 6000m A Finale
2020-06-20 14:31
Plac. # Navn Tid
1 34 DSR I
  • Christine Cardel(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
24:49.06
2 35 Bagsværd/Holstebro/KCB I
  • Marie Ramm(1)
  • Ida Petersen(2)
25:09.06
105
U23 M1X Mænd 1X - 6000m A Finale
2020-06-20 17:36
Plac. # Navn Tid
1 63 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
23:13.07
2 62 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
23:18.06
3 60 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
23:55.04
4 66 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
24:51.03
106
U23 M2- Mænd 2- - 6000m A Finale
2020-06-20 17:31
Plac. # Navn Tid
1 53 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Kaare Mortensen (2)
21:44.07
2 54 DSR/København I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
22:36.00
3 55 Bagsværd/Holstebro/KCHO I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(2)
22:47.01
107
W1X Åben Kvinder 1X - 6000m A Finale
2020-06-20 14:32
Plac. # Navn Tid
1 36 KVIK/DRC I
  • Fie Udby Erichsen(1)
24:44.05
2 46 ARA I
  • Christina Jensen(1)
28:04.01
3 45 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
28:48.00
108
W4-/2- Åben Kvinder 2-/4- - 6000m A Finale
2020-06-20 14:30
Plac. # Navn Tid
1 31 Bagsværd/DSR/DRC I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Christina Juhl Johansen(4)
21:35.04
2 33 Aarhus/Holstebro/DRC I
  • Nina Hollensen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
23:38.04
3 32 DSR/KVIK/DRC I
  • Anne H. Larsen(1)
  • Nikoline Laidlaw(2)
23:56.05
109
M1X Åben Mænd 1X - 6000m A Finale
2020-06-20 17:32
Plac. # Navn Tid
1 56 DSR/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
22:08.01
2 57 Hadsund I
  • Wiliam Wisholm(1)
22:51.09
3 65 Aarhus I
  • James Dodd(1)
22:58.00
4 61 DSR I
  • Christoffer Kruse(1)
23:01.09
5 64 Odense/KCO II
  • Sebastian Terp(1)
23:14.00
6 59 Bagsværd/KCB I
  • Mathias Larsen(1)
23:16.07
7 58 Odense/KCO I
  • Nick H. Larsen(1)
23:33.00
110
M2- Åben Mænd 2- - 6000m A Finale
2020-06-20 17:30
Plac. # Navn Tid
1 51 Bagsværd/DSR/DRC I
  • Emil Espensen(1)
  • Oscar Petersen(2)
20:41.00
2 52 København/Roskilde/DRC I
  • Fred Vystavel(1)
  • Joachim Sutton(2)
21:13.02
201
U19 W1X/2X/2-/4X/4- Junior u. 19 Piger 1X/2X/2-/4X/4- - 2000m A Finale
2020-06-21 09:10
Plac. # Navn Tid
1 21 Hadsund/KVIK/København I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
  • Josefine Freltoft(2)
  • Clara Hornnæss(3)
  • Kristine Søndergaard Hansen (4)
7:09.05
2 22 Hadsund/Odense/KCO I
  • Ida Blomstrand(1)
  • Sofie Halling Vikkelsøe(2)
7:29.08
3 23 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
8:34.06
4 24 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
8:52.06
5 25 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
9:01.06
6 26 Hadsund I
  • Lea Lûbeck(1)
9:23.04
202
U19 M4-/4X/2-/2X/1X Junior u. 19 Drenge 1X/2X/2-/4X/4- - 2000m A Finale
2020-06-21 09:01
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR II
  • Casper Girke Christensen(1)
  • Malthe Christiansen(2)
7:09.09
2 1 Holstebro/Odder/KCHO I
  • Tobias Kramer(1)
  • Anton Østergaard-Clausen(2)
7:13.01
3 5 Holstebro/KCHO II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
7:15.08
4 2 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Haris Alagic(2)
7:20.04
5 6 Holstebro/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
7:22.02
6 4 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Kian Harati(2)
7:33.01
7 7 Holstebro/KCHO III
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Leander Kaliszan(2)
7:36.02
8 9 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
7:39.00
9 10 DSR I
  • Magnus Erik Timm(1)
7:40.03
10 12 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
7:45.06
11 15 Roskilde I
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
7:46.06
12 8 Odense/KCO II
  • Noah Schioldan(1)
  • Tobias Højland Bendixen(2)
7:48.02
13 17 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
7:48.05
14 11 Odense/KCO I
  • Frederik Markvardsen(1)
7:49.01
15 14 Bagsværd/KCB I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen(1)
7:50.02
16 13 Bagsværd/KCB II
  • Elias Ellehammer(1)
7:53.07
17 16 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
7:56.08
18 19 Silkeborg I
  • Max Elleskov Røgild(1)
8:13.08
19 18 Roskilde II
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
8:15.03
20 20 Randers I
  • Oliver Bach(1)
8:25.02
203
U23 W1X Kvinder 1X - 6000m A Finale
2020-06-21 10:03
Plac. # Navn Tid
1 38 DSR I
  • Amalie Riff Brems(1)
8:13.02
2 40 Odense/KCO I
  • Sarah Lindberg(1)
8:16.05
3 44 Aarhus II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
8:17.00
4 39 DSR IV
  • Marta Kempf(1)
8:17.06
5 43 DSR III
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
8:31.03
6 42 DSR II
  • Cecilie Girke(1)
8:31.06
7 45 Aarhus I
  • Laura Boldsen(1)
8:49.03
8 47 Roskilde II
  • Malli Segoli(1)
9:08.06
204
U23 W2- Kvinder 2- - 6000m A Finale
2020-06-21 10:02
Plac. # Navn Tid
1 35 DSR I
  • Christine Cardel(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
7:44.08
205
U23 M1X Mænd 1X - 2000m A Finale
2020-06-21 12:05
Plac. # Navn Tid
1 64 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
7:22.05
2 61 Odense/KCO I
  • Oscar Mazza(1)
7:29.00
3 66 Roskilde II
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
7:30.02
4 68 DSR I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
7:32.01
5 67 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
7:51.04
206
U23 M2- Mænd 2- - 2000m A Finale
2020-06-21 12:01
Plac. # Navn Tid
1 55 Holstebro/KCHO I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Kaare Mortensen (2)
7:00.09
2 54 DSR/København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
7:10.05
3 56 Holstebro/KCHO II
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Tobias Bork Kristensen(2)
7:11.07
207
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2020-06-21 10:03
Plac. # Navn Tid
1 37 KVIK/DRC I
  • Fie Udby Erichsen(1)
7:50.09
2 72 KVIK I
  • Luise Lund Hansen(1)
8:23.00
3 46 ARA I
  • Christina Jensen(1)
8:50.03
4 48 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
9:01.09
208
W2-/4- Åben Kvinder 2-/4- - 2000m A Finale
2020-06-21 10:00
Plac. # Navn Tid
1 32 Bagsværd/DSR/DRC I
  • Ida Gørtz Jacobsen(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Christina Juhl Johansen(4)
6:52.02
2 33 Aarhus/Holstebro/DRC I
  • Nina Hollensen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
7:28.02
3 34 DSR/KVIK/DRC
  • Anne H. Larsen(1)
  • Nikoline Laidlaw(2)
7:36.06
4 36 Bagsværd/Holstebro/KCB I
  • Marie Ramm(1)
  • Ida Petersen(2)
7:59.01
209
M1X/2X Åben Mænd 1X/2X - 1500m A Finale
2020-06-21 12:02
Plac. # Navn Tid
1 57 DSR/DRC I
  • Sverri S. Nielsen(1)
7:02.01
2 65 Odense/KCO II
  • Nick H. Larsen(1)
7:18.09
3 58 Hadsund I
  • Wiliam Wisholm(1)
7:19.04
4 60 DSR I
  • Christoffer Kruse(1)
7:22.04
5 99 Roskilde I
  • Andreas Dyrby(1)
7:23.09
6 63 Bagsværd/KCB I
  • Mathias Larsen(1)
7:27.02
7 62 Odense/KCO I
  • Sebastian Terp(1)
7:30.05
8 59 Aarhus I
  • James Dodd(1)
7:40.08
210
M2- Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2020-06-21 11:59
Plac. # Navn Tid
1 52 Bagsværd/DSR/DRC I
  • Emil Espensen(1)
  • Oscar Petersen(2)
6:34.05
2 53 København/Roskilde/DRC I
  • Fred Vystavel(1)
  • Joachim Sutton(2)
6:40.09