Tilmeldinger - Fynske Mesterskaber 2016

Løb 99 MErgo Mænd Ergo 6000m 5 tilmeldinger

Team Beuschau I

  • 1. uwe Beuschau (Beuschau) [0000]

Roklubben Viking I

  • 1. Rene Hansen (Viking) '63

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Holstebro Roklub I

  • 1. Søren Madsen (Holstebro) '76

Randers Roklub I

  • 1. Erik Carsten Pedersen (Randers) '67
Løb 101 U11 WErgo Sprint Piger U11 Ergo 200m 2 tilmeldinger

Tissø Roklub

  • 1. Laura Friis (Tissø) '06

Kalundborg Roklub I

  • 1. Filuca Barfod (Kalundb) '09
Løb 103 U13 WErgo Piger U13 Ergo 500m 1 tilmelding

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
Løb 104 U13 MErgo Drenge U13 Ergo 500m 3 tilmeldinger

Tissø Roklub

  • 1. Mads Jørgensen (Tissø) '03

Tissø Roklub 3

  • 1. Sander Friis (Tissø) '03

Tissø Roklub 2

  • 1. Anders Clausen (Tissø) '03
Løb 105 U15 WErgo Piger U15 Ergo 1000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Odder Roklub II

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Odense Roklub II

  • 1. Feline Gregersen (Odense) '03

Kerteminde Roklub I

  • 1. Sofie Thorarinsson (Kertem.) '02

Odense Roklub I

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02

Odense Roklub III

  • 1. Ingeborg Christensen (Odense) '03
Løb 106 U15 MErgo Drenge U15 Ergo 1000m 5 tilmeldinger

Odense Roklub II

  • 1. Aksel Nielsen (Odense) '02

Viborg Ro- og Kajakklub I

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03

Aarhus Roklub I

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02

Odense Roklub I

  • 1. Magnus Hvenegaard (Odense) '02

Holstebro Roklub I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Løb 107 U17 WErgo Piger U17 Ergo 1000m 6 tilmeldinger

Kerteminde Roklub II

  • 1. Emilie Aarenstrup (Kertem.) '01

Odder Roklub III

  • 1. Luna Lee Ladefoged (Odder) '00

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Kerteminde Roklub I

  • 1. Laura Wehner (Kertem.) '02

Odder Roklub I

  • 1. Marie Poulsen (Odder) '00

Kerteminde Roklub III

  • 1. Laura Skjoldborg (Kertem.) '04
Løb 108 U17 MErgo Drenge U17 Ergo 1000m 8 tilmeldinger

Kerteminde Roklub I

  • 1. Jan Nautrup Nielsen (Kertem.) '01

Odense Roklub I

  • 1. Christoffer Steen (Odense) '00

Kalundborg Roklub I

  • 1. Jonas Brandstrup (Kalundb) '01

Fredericia Roklub I

  • 1. Kaare Mortensen (Fr.cia) '00

Kalundborg Roklub II

  • 1. Mikkel Loose (Kalundb) '01

Tissø Roklub I

  • 1. Robert Watson (Tissø) '01

Odder Roklub I

  • 1. Tobias Andersen (Odder) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Johan Bror Hee (Aarhus) '00
Løb 109 U19 WErgo Piger U19 Ergo 1000m 1 tilmelding

Middelfart Roklub I

  • 1. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
Løb 112 WErgo Kvinder Ergo 1000m 1 tilmelding

Odder Roklub I

  • 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
Løb 114 MErgo Mænd Ergo 1000m 3 tilmeldinger

Odense Roklub I

  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90

Odense Roklub II

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85

Odder Roklub I

  • 1. Lukas Paysen (Odder) '96
Løb 115 LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding

Odense Roklub I

  • 1. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89
Løb 116 WErgo Kvinder Ergo 2000m 4 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub

  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90

Odense Roklub I

  • 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95

Odense Roklub III

  • 1. Trine Madsen (Odense) '92

AFMELDT Odense Roklub II

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Løb 117 LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 2 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Martin Grand Ast (DSR) '87

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Niels Geertsen (DSR) '86
Løb 118 MErgo Mænd Ergo 2000m 4 tilmeldinger

Odense Roklub II

  • 1. Peder Engstrup-Jepsen (Odense) '93

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Yusuke Shirai (DSR) '85

Odense Roklub III

  • 1. Christian U. von Linstow (Odense) '83

Odense Roklub I

  • 1. Søren Gam (Odense) '87
Løb 120 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Viborg Ro- og Kajakklub I

  • 1. Lene Mathiasen (Viborg) '76
Løb 122 30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 5 tilmeldinger

Viborg Ro- og Kajakklub I

  • 1. Martin Vagner Jensen (Viborg) '78

Rødvig Roklub I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

PowerFocusedTraining I

  • 1. Kenneth Jay (PFT) '78

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Christoffer Askholm (Strib) '82

Tissø Roklub I

  • 1. Per Weinreich (Tissø) '77
Løb 123 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Pia Quottrup Sand (Strib) '76
Løb 124 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Kalundborg Roklub I

  • 1. Katrine Loose (Kalundb) '75

Nyborg Roklub

  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Løb 125 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Kerteminde Roklub I

  • 1. Lars Frandsen (Kertem.) '66

Middelfart Roklub I

  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Løb 126 40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 3 tilmeldinger

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Jesper Ryttov (Strib) '67

Kerteminde Roklub I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Nyborg Roklub I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
Løb 128 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Nyborg Roklub I

  • 1. Anette Jørgensen (Nyborg) '65

Nyborg Roklub II

  • 1. Britta Nielsen (Nyborg) '61
Løb 129 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 4 tilmeldinger

God energi indeni I

  • 1. Morten Grønfeldt ( '66

Nyborg Roklub I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60

Nyborg Roklub II

  • 1. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60

Viborg Ro- og Kajakklub

  • 1. Claus Rost (Viborg) '66
Løb 130 50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Viborg Ro- og Kajakklub I

  • 1. Henrik Laursen (Viborg) '65
Løb 132 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 3 tilmeldinger

Middelfart Roklub I

  • 1. Lis Scheffel (Middelfart) '47

Odder Roklub I

  • 1. Ulla Neess (Odder) '52

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Anne Lene Koch (Strib) '54
Løb 137 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Odder Roklub I

  • 1. Tage Staal (Odder) '38

Middelfart Roklub I

  • 1. Klaus Scheffel (Middelfart) '46
Løb 138 70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 4 tilmeldinger

Middelfart Roklub I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43

Fredericia Roklub I

  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40

Odder Roklub I

  • 1. Ole Skeem (Odder) '46

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Peter Hvenegaard (Strib) '37
Løb 142 80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Jørgen Rasmussen (Strib) '34
Løb 144 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubstafet - Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m (Handicap beregningsmetode: Stafet) 2000m 15 tilmeldinger

Kerteminde Roklub II

  • 1. Laura Wehner (Kertem.) '02
  • 2. Sofie Thorarinsson (Kertem.) '02
  • 3. Mathilde Aarenstrup (Kertem.) '04
  • 4. Lars Frandsen (Kertem.) '66

Tissø Roklub

  • 1. Bianca Toftebjerg (Tissø) '95
  • 2. Sabrina Christiansen (Tissø) '01
  • 3. Robert Watson (Tissø) '01
  • 4. Rasmus Kølmer Larsen (Tissø) '01

Strib Ro- og Kajakklub I

  • 1. Jesper Ryttov (Strib) '67
  • 2. Peter Hvenegaard (Strib) '37
  • 3. Hans Chr. Andersen (Strib) '41
  • 4. Ole H. Thomsen (Strib) '40

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
  • 2. Pi Goslar (Odder) '04
  • 3. Trine Leitzke (Odder) '03
  • 4. Ulla Neess (Odder) '52

Strib Ro- og Kajakklub II

  • 1. Pia Quottrup Sand (Strib) '76
  • 2. Anne Lene Koch (Strib) '54
  • 3. Anette Knudsen (Strib) '68
  • 4. Christoffer Askholm (Strib) '82

Kerteminde Roklub

  • 1. Poul Haubro Petersen (Kertem.) '54
  • 2. Emilie Aarenstrup (Kertem.) '01
  • 3. Jan Nautrup Nielsen (Kertem.) '01
  • 4. Laura Skjoldborg (Kertem.) '04

Odder Roklub II

  • 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
  • 2. Tobias Andersen (Odder) '01
  • 3. Lukas Paysen (Odder) '96
  • 4. Ole Skeem (Odder) '46

Odense Roklub 2

  • 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
  • 2. Feline Gregersen (Odense) '03
  • 3. Ingeborg Christensen (Odense) '03
  • 4. Aksel Nielsen (Odense) '02

Odense Roklub

  • 1. Christian U. von Linstow (Odense) '83
  • 2. Søren Gam (Odense) '87
  • 3. Trine Madsen (Odense) '92
  • 4. Luise Lund Hansen (Odense) '95

Middelfart Roklub

  • 1. Klaus Scheffel (Middelfart) '46
  • 2. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
  • 3. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
  • 4. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70

Odder Roklub

  • 1. Luna Lee Ladefoged (Odder) '00
  • 2. Marie Poulsen (Odder) '00
  • 3. Sofie Miller (Odder) '00
  • 4. Michael Brandt (Odder) '83

Nyborg Roklub

  • 1. Anette Jørgensen (Nyborg) '65
  • 2. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
  • 3. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
  • 4. Brian Sørensen (Nyborg) '68

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Niels Geertsen (DSR) '86
  • 2. Martin Grand Ast (DSR) '87
  • 3. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 4. Yusuke Shirai (DSR) '85

Odense Roklub II

  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 3. Peder Engstrup-Jepsen (Odense) '93
  • 4. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89

Tissø Roklub

  • 1. Mads Jørgensen (Tissø) '03
  • 2. Anders Clausen (Tissø) '03
  • 3. Steffen Stub (Tissø) '99
  • 4. Sander Friis (Tissø) '03
Løb 146 U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 200m 2 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Pi Goslar (Odder) '04

Tissø Roklub I

  • 1. Laura Friis (Tissø) '06
Løb 148 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 2 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03

Odder Roklub II

  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Løb 149 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 6 tilmeldinger

Tissø Roklub I

  • 1. Anders Clausen (Tissø) '03

Tissø Roklub II

  • 1. Mads Jørgensen (Tissø) '03

Viborg Ro- og Kajakklub I

  • 1. Oscar Burvil (Viborg) '03

Holstebro Roklub I

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

Tissø Roklub III

  • 1. Sander Friis (Tissø) '03

Aarhus Roklub I

  • 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
Løb 150 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 3 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Marie Poulsen (Odder) '00

Odder Roklub II

  • 1. Luna Lee Ladefoged (Odder) '00

Aarhus Roklub I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Løb 151 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 7 tilmeldinger

Kalundborg Roklub II

  • 1. Mikkel Loose (Kalundb) '01

Tissø Roklub II

  • 1. Rasmus Kølmer Larsen (Tissø) '01

Fredericia Roklub I

  • 1. Kaare Mortensen (Fr.cia) '00

Odder Roklub I

  • 1. Tobias Andersen (Odder) '01

Tissø Roklub I

  • 1. Robert Watson (Tissø) '01

Kalundborg Roklub I

  • 1. Jonas Brandstrup (Kalundb) '01

Aarhus Roklub I

  • 1. Johan Bror Hee (Aarhus) '00
Løb 152 U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 1 tilmelding

Middelfart Roklub I

  • 1. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
Løb 153 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 1 tilmelding

Tissø Roklub I

  • 1. Steffen Stub (Tissø) '99
Løb 154 WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 6 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90

Odense Roklub I

  • 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95

Odense Roklub III

  • 1. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89

AFMELDT Odense Roklub II

  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94

Odense Roklub IV

  • 1. Trine Madsen (Odense) '92

Odder Roklub I

  • 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
Løb 155 MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 8 tilmeldinger

Rødvig Roklub I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

Odense Roklub IV

  • 1. Peder Engstrup-Jepsen (Odense) '93

Odder Roklub I

  • 1. Lukas Paysen (Odder) '96

PowerFocusedTraining I

  • 1. Kenneth Jay (PFT) '78

Odense Roklub V

  • 1. Christian U. von Linstow (Odense) '83

Odense Roklub I

  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90

Odense Roklub II

  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85

Odense Roklub III

  • 1. Søren Gam (Odense) '87
Løb 156 30+WErgo Sprint Kvinder 30+ Ergo 200m 2 tilmeldinger

Odder Roklub I

  • 1. Ulla Neess (Odder) '52

Kalundborg Roklub I

  • 1. Katrine Loose (Kalundb) '75
Løb 157 30+MErgo Sprint Mænd 30+ Ergo 200m 8 tilmeldinger

PowerFocusedTraining I

  • 1. Kenneth Jay (PFT) '78

Odder Roklub I

  • 1. Ole Skeem (Odder) '46

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Yusuke Shirai (DSR) '85

Tissø Roklub I

  • 1. Per Weinreich (Tissø) '77

Randers Roklub I

  • 1. Erik Carsten Pedersen (Randers) '67

Kerteminde Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

AFMELDT Odder Roklub II

  • 1. Tage Staal (Odder) '38

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Niels Geertsen (DSR) '86