Tilmeldinger - Fynske Mesterskaber 2016
Løb 99 MErgo Mænd Ergo 6000m 5 tilmeldinger
Team Beuschau I
- 1. uwe Beuschau (Beuschau) '00
Roklubben Viking I
- 1. Rene Hansen (Viking) '63
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Holstebro Roklub I
- 1. Søren Madsen (Holstebro) '76
Randers Roklub I
- 1. Erik Carsten Pedersen (Randers) '67
Løb 101 U11 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 2 tilmeldinger
Tissø Roklub
- 1. Laura Friis (Tissø) '06
Kalundborg Roklub I
- 1. Filuca Barfod (Kalundb) '09
Løb 103 U13 WErgo Piger Ergo 500m 1 tilmelding
Odder Roklub I
- 1. Pi Goslar (Odder) '04
Løb 104 U13 MErgo Drenge Ergo 500m 3 tilmeldinger
Tissø Roklub
- 1. Mads Jørgensen (Tissø) '03
Tissø Roklub 3
- 1. Sander Friis (Tissø) '03
Tissø Roklub 2
- 1. Anders Clausen (Tissø) '03
Løb 105 U15 WErgo Piger Ergo 1000m 6 tilmeldinger
AFMELDT Odder Roklub II
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Odense Roklub II
- 1. Feline Gregersen (Odense) '03
Kerteminde Roklub I
- 1. Sofie Thorarinsson (Kertem.) '02
Odense Roklub I
- 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
Odense Roklub III
- 1. Ingeborg Christensen (Odense) '03
Løb 106 U15 MErgo Drenge Ergo 1000m 5 tilmeldinger
Odense Roklub II
- 1. Aksel Nielsen (Odense) '02
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
Aarhus Roklub I
- 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
Odense Roklub I
- 1. Magnus Hvenegaard (Odense) '02
Holstebro Roklub I
- 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Løb 107 U17 WErgo Piger Ergo 1000m 6 tilmeldinger
Kerteminde Roklub II
- 1. Emilie Aarenstrup (Kertem.) '01
Odder Roklub III
- 1. Luna Lee Ladefoged (Odder) '00
Aarhus Roklub I
- 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Kerteminde Roklub I
- 1. Laura Wehner (Kertem.) '02
Odder Roklub I
- 1. Marie Poulsen (Odder) '00
Kerteminde Roklub III
- 1. Laura Skjoldborg (Kertem.) '04
Løb 108 U17 MErgo Drenge Ergo 1000m 8 tilmeldinger
Kerteminde Roklub I
- 1. Jan Nautrup Nielsen (Kertem.) '01
Odense Roklub I
- 1. Christoffer Steen (Odense) '00
Kalundborg Roklub I
- 1. Jonas Brandstrup (Kalundb) '01
Fredericia Roklub I
- 1. Kaare Mortensen (Fr.cia) '00
Kalundborg Roklub II
- 1. Mikkel Loose (Kalundb) '01
Tissø Roklub I
- 1. Robert Watson (Tissø) '01
Odder Roklub I
- 1. Tobias Andersen (Odder) '01
Aarhus Roklub I
- 1. Johan Bror Hee (Aarhus) '00
Løb 109 U19 WErgo Piger Ergo 1000m 1 tilmelding
Middelfart Roklub I
- 1. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
Løb 112 WErgo Kvinder Ergo 1000m 1 tilmelding
Odder Roklub I
- 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
Løb 114 MErgo Mænd Ergo 1000m 3 tilmeldinger
Odense Roklub I
- 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
Odense Roklub II
- 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
Odder Roklub I
- 1. Lukas Paysen (Odder) '96
Løb 115 LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding
Odense Roklub I
- 1. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89
Løb 116 WErgo Kvinder Ergo 2000m 4 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub
- 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
Odense Roklub I
- 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95
Odense Roklub III
- 1. Trine Madsen (Odense) '92
AFMELDT Odense Roklub II
- 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Løb 117 LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub II
- 1. Martin Grand Ast (DSR) '87
Danske Studenters Roklub I
- 1. Niels Geertsen (DSR) '86
Løb 118 MErgo Mænd Ergo 2000m 4 tilmeldinger
Odense Roklub II
- 1. Peder Engstrup-Jepsen (Odense) '93
Danske Studenters Roklub I
- 1. Yusuke Shirai (DSR) '85
Odense Roklub III
- 1. Christian U. von Linstow (Odense) '83
Odense Roklub I
- 1. Søren Gam (Odense) '87
Løb 120 30+WErgo Kvinder Ergo 1000m 1 tilmelding
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Lene Mathiasen (Viborg) '76
Løb 122 30+MErgo Mænd Ergo 1000m 5 tilmeldinger
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Martin Vagner Jensen (Viborg) '78
Rødvig Roklub I
- 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
PowerFocusedTraining I
- 1. Kenneth Jay (PFT) '78
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Christoffer Askholm (Strib) '82
Tissø Roklub I
- 1. Per Weinreich (Tissø) '77
Løb 123 40+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Pia Quottrup Sand (Strib) '76
Løb 124 40+WErgo Kvinder Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Kalundborg Roklub I
- 1. Katrine Loose (Kalundb) '75
Nyborg Roklub
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Løb 125 40+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Kerteminde Roklub I
- 1. Lars Frandsen (Kertem.) '66
Middelfart Roklub I
- 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Løb 126 40+MErgo Mænd Ergo 1000m 3 tilmeldinger
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Jesper Ryttov (Strib) '67
Kerteminde Roklub I
- 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Løb 128 50+WErgo Kvinder Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
- 1. Anette Jørgensen (Nyborg) '65
Nyborg Roklub II
- 1. Britta Nielsen (Nyborg) '61
Løb 129 50+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 4 tilmeldinger
God energi indeni I
- 1. Morten Grønfeldt (DEN) '66
Nyborg Roklub I
- 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Nyborg Roklub II
- 1. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
Viborg Ro- og Kajakklub
- 1. Claus Rost (Viborg) '66
Løb 130 50+MErgo Mænd Ergo 1000m 1 tilmelding
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Henrik Laursen (Viborg) '65
Løb 132 60+WErgo Kvinder Ergo 1000m 3 tilmeldinger
Middelfart Roklub I
- 1. Lis Scheffel (Middelfart) '47
Odder Roklub I
- 1. Ulla Neess (Odder) '52
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Anne Lene Koch (Strib) '54
Løb 137 70+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
AFMELDT Odder Roklub I
- 1. Tage Staal (Odder) '38
Middelfart Roklub I
- 1. Klaus Scheffel (Middelfart) '46
Løb 138 70+MErgo Mænd Ergo 1000m 4 tilmeldinger
Middelfart Roklub I
- 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
Fredericia Roklub I
- 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Odder Roklub I
- 1. Ole Skeem (Odder) '46
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Peter Hvenegaard (Strib) '37
Løb 142 80+MErgo Mænd Ergo 1000m 1 tilmelding
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Jørgen Rasmussen (Strib) '34
Løb 144 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubstafet - Handicap (Alder, køn, vægt) 4x500m (Handicap tidsberegning) 2000m 15 tilmeldinger
Kerteminde Roklub II
- 1. Laura Wehner (Kertem.) '02
- 2. Sofie Thorarinsson (Kertem.) '02
- 3. Mathilde Aarenstrup (Kertem.) '04
- 4. Lars Frandsen (Kertem.) '66
Tissø Roklub
- 1. Bianca Toftebjerg (Tissø) '95
- 2. Sabrina Christiansen (Tissø) '01
- 3. Robert Watson (Tissø) '01
- 4. Rasmus Kølmer Larsen (Tissø) '01
Strib Ro- og Kajakklub I
- 1. Jesper Ryttov (Strib) '67
- 2. Peter Hvenegaard (Strib) '37
- 3. Hans Chr. Andersen (Strib) '41
- 4. Ole H. Thomsen (Strib) '40
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
- 2. Pi Goslar (Odder) '04
- 3. Trine Leitzke (Odder) '03
- 4. Ulla Neess (Odder) '52
Strib Ro- og Kajakklub II
- 1. Pia Quottrup Sand (Strib) '76
- 2. Anne Lene Koch (Strib) '54
- 3. Anette Knudsen (Strib) '68
- 4. Christoffer Askholm (Strib) '82
Kerteminde Roklub
- 1. Poul Haubro Petersen (Kertem.) '54
- 2. Emilie Aarenstrup (Kertem.) '01
- 3. Jan Nautrup Nielsen (Kertem.) '01
- 4. Laura Skjoldborg (Kertem.) '04
Odder Roklub II
- 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
- 2. Tobias Andersen (Odder) '01
- 3. Lukas Paysen (Odder) '96
- 4. Ole Skeem (Odder) '46
Odense Roklub 2
- 1. Erantis Fodgaard Sørensen (Odense) '02
- 2. Feline Gregersen (Odense) '03
- 3. Ingeborg Christensen (Odense) '03
- 4. Aksel Nielsen (Odense) '02
Odense Roklub
- 1. Christian U. von Linstow (Odense) '83
- 2. Søren Gam (Odense) '87
- 3. Trine Madsen (Odense) '92
- 4. Luise Lund Hansen (Odense) '95
Middelfart Roklub
- 1. Klaus Scheffel (Middelfart) '46
- 2. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
- 3. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
- 4. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Odder Roklub
- 1. Luna Lee Ladefoged (Odder) '00
- 2. Marie Poulsen (Odder) '00
- 3. Sofie Miller (Odder) '00
- 4. Michael Brandt (Odder) '83
Nyborg Roklub
- 1. Anette Jørgensen (Nyborg) '65
- 2. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
- 3. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
- 4. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Danske Studenters Roklub I
- 1. Niels Geertsen (DSR) '86
- 2. Martin Grand Ast (DSR) '87
- 3. Samantha Don Robbins (DSR) '90
- 4. Yusuke Shirai (DSR) '85
Odense Roklub II
- 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
- 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
- 3. Peder Engstrup-Jepsen (Odense) '93
- 4. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89
Tissø Roklub
- 1. Mads Jørgensen (Tissø) '03
- 2. Anders Clausen (Tissø) '03
- 3. Steffen Stub (Tissø) '99
- 4. Sander Friis (Tissø) '03
Løb 146 U13 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 2 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Pi Goslar (Odder) '04
Tissø Roklub I
- 1. Laura Friis (Tissø) '06
Løb 148 U15 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 2 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Cecilie Illum Madsen (Odder) '03
Odder Roklub II
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Løb 149 U15 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 6 tilmeldinger
Tissø Roklub I
- 1. Anders Clausen (Tissø) '03
Tissø Roklub II
- 1. Mads Jørgensen (Tissø) '03
Viborg Ro- og Kajakklub I
- 1. Oscar Burvil (Viborg) '03
Holstebro Roklub I
- 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Tissø Roklub III
- 1. Sander Friis (Tissø) '03
Aarhus Roklub I
- 1. Viktor Edlefsen (Aarhus) '02
Løb 150 U17 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 3 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Marie Poulsen (Odder) '00
Odder Roklub II
- 1. Luna Lee Ladefoged (Odder) '00
Aarhus Roklub I
- 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Løb 151 U17 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 7 tilmeldinger
Kalundborg Roklub II
- 1. Mikkel Loose (Kalundb) '01
Tissø Roklub II
- 1. Rasmus Kølmer Larsen (Tissø) '01
Fredericia Roklub I
- 1. Kaare Mortensen (Fr.cia) '00
Odder Roklub I
- 1. Tobias Andersen (Odder) '01
Tissø Roklub I
- 1. Robert Watson (Tissø) '01
Kalundborg Roklub I
- 1. Jonas Brandstrup (Kalundb) '01
Aarhus Roklub I
- 1. Johan Bror Hee (Aarhus) '00
Løb 152 U19 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 1 tilmelding
Middelfart Roklub I
- 1. Mia Sofie Rytzou (Middelfart) '99
Løb 153 U19 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 1 tilmelding
Tissø Roklub I
- 1. Steffen Stub (Tissø) '99
Løb 154 WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 6 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
Odense Roklub I
- 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95
Odense Roklub III
- 1. Pernille Lind Nielsen (Odense) '89
AFMELDT Odense Roklub II
- 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Odense Roklub IV
- 1. Trine Madsen (Odense) '92
Odder Roklub I
- 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
Løb 155 MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 8 tilmeldinger
Rødvig Roklub I
- 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
Odense Roklub IV
- 1. Peder Engstrup-Jepsen (Odense) '93
Odder Roklub I
- 1. Lukas Paysen (Odder) '96
PowerFocusedTraining I
- 1. Kenneth Jay (PFT) '78
Odense Roklub V
- 1. Christian U. von Linstow (Odense) '83
Odense Roklub I
- 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
Odense Roklub II
- 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
Odense Roklub III
- 1. Søren Gam (Odense) '87
Løb 156 30+WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 2 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Ulla Neess (Odder) '52
Kalundborg Roklub I
- 1. Katrine Loose (Kalundb) '75
Løb 157 30+MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 8 tilmeldinger
PowerFocusedTraining I
- 1. Kenneth Jay (PFT) '78
Odder Roklub I
- 1. Ole Skeem (Odder) '46
Danske Studenters Roklub II
- 1. Yusuke Shirai (DSR) '85
Tissø Roklub I
- 1. Per Weinreich (Tissø) '77
Randers Roklub I
- 1. Erik Carsten Pedersen (Randers) '67
Kerteminde Roklub I
- 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
AFMELDT Odder Roklub II
- 1. Tage Staal (Odder) '38
Danske Studenters Roklub I
- 1. Niels Geertsen (DSR) '86