Startliste - Åbne Fynske Mesterskaber 2021

Løb 100
W/M
6000m
Kvinder/mænd
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:00
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
ASR II
  1. Christian Petersen (ASR)
Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
ASR III
  1. Rasmus Holk Poulsen (ASR)
ASR I
  1. Eske Christiansen (ASR)
E.R.V. Beatrix I
  1. Corien Prins (NED)
KVIK I
  1. Peter Weile (KVIK)
DSR I
  1. Margit Haahr Hansen (DSR)
Bagsværd I
  1. Steen Nielbo (Bagsværd)
Aarhus I
  1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus)
Løb 101
U10 W
2min
Piger U10
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:30
KVIK I
  1. Siff Larsen (KVIK)
Stevns I
  1. Julie Beck Nielsen (Stevns)
Valby I
  1. Selma Friis (Valby)
Løb 103
U10 M
2min
Mænd U10
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:30
Roskilde I
  1. Kasper Friis Thanning (Roskilde)
Holstebro/KCHO
  1. Johan Corneliussen (Holstebro)
Holstebro/KCHO I
  1. Mads Madsen (Holstebro)
Valby I
  1. Felix Friis (Valby)
Løb 104
U11 M
2min
Mænd U11
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:30
Køge R I
  1. Felix Birk Hansen (Køge R)
Løb 105
U12 W
2min
Piger U12
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:40
Holstebro/KCHO I
  1. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
Hadsund I
  1. Melody Harati (Hadsund)
Lyngby/KKL I
  1. Marie Schmidt (Lyngby)
Løb 106
U13 W
2min
Piger U13
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:40
Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
Lyngby/KKL I
  1. Olivia Elund Pihl (Lyngby)
Løb 107
U12 M
2min
Mænd U12
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:40
Rødvig I
  1. Noa Jakobsen (Rødvig)
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb 108
U13 M
2min
Mænd U13
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:40
Holstebro/KCHO II
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
Holstebro/KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
Løb 109
U19 W
3min
Piger U19
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:50
Silkeborg I
  1. Marie Nørgaard (Silkeborg)
Løb 111
U14 W
3min
Piger U14
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.10:50
Rosscarbery Rowing Club I
  1. Gabrielle O Donoghue (IRL)
Sorø I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
Holstebro/KCHO III
  1. Karoline Brøgger (Holstebro)
Jels II
  1. Celine Nielsen (Jels)
Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
Jels I
  1. Thea Marie Noe (Jels)
LVRC II
  1. Roisin ODonovan (LVRC)
Odder I
  1. Clara Mikkelsen (Odder)
Lyngby/KKL I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
Holstebro/KCHO I
  1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro)
Løb 110
U19 M
3min
Mænd U19
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.11:00
Silkeborg I
  1. Magnus Ladegaard (Silkeborg)
Løb 112
U14 M
3min
Mænd U14
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.11:00
Sønderborg I
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Silkeborg I
  1. Jeppe Munk (Silkeborg)
Køge R I
  1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)
Bagsværd I
  1. Storm Genet (Bagsværd)
Løb 113
U15 W
4min
Piger U15
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.11:10
Lyngby/KKL I
  1. Flora Barslund (Lyngby)
Sorø II
  1. Selma Iversen (Sorø)
Holstebro/KCHO I
  1. Anna Bosnes (Holstebro)
Køge R I
  1. Filippa Birk Hansen (Køge R)
Holstebro/KCHO IV
  1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
Lyngby/KKL II
  1. Tove Bay (Lyngby)
Bagsværd I
  1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
Holstebro/KCHO II
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
Valby I
  1. Kamma Friis (Valby)
Sorø I
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
Jels I
  1. Anna Thomsen (Jels)
Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
Holstebro/KCHO III
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb 114
U15 M
4min
Mænd U15
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.11:20
Holstebro/KCHO III
  1. William Lemming (Holstebro)
Bagsværd I
  1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
Hadsund I
  1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
Holstebro/KCHO I
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
Sorø I
  1. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
Holstebro/KCHO II
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
Løb 115
U16 W
2000m
Piger U16
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.11:30
Roskilde I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
Holstebro/KCHO
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
Sorø I
  1. Dina Poulsen (Sorø)
Holstebro/KCHO
  1. Anna Skovdam (Holstebro)
Silkeborg I
  1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg)
Holstebro/KCHO II
  1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
Stevns I
  1. Isabella Bache (Stevns)
Løb 116
U17 W
2000m
Piger U17
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.11:40
Odder II
  1. Caroline Sejersen (Odder)
Roskilde II
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
Hadsund I
  1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund)
Sorø IV
  1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø)
Silkeborg I
  1. Marie Kleist (Silkeborg)
Sorø II
  1. Elaina Bjørkman (Sorø)
Bagsværd/KCHO
  1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd)
Odder I
  1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder)
Roskilde I
  1. Kathrine Jehrbo (Roskilde)
Ægir I
  1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir)
Sorø III
  1. Signe Thorup (Sorø)
Løb 117
U18 W
2000m
Piger U18
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.11:50
Ægir I
  1. Liv Jensen (Ægir)
Ægir II
  1. Marie Martens Christensen (Ægir)
Bagsværd I
  1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
Bagsværd II
  1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd)
Løb 118
U19 W
2000m
Piger U19
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.12:00
Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
Silkeborg I
  1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
Bagsværd I
  1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
Løb 119
U16 M
2000m
Mænd U16
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.12:10
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Madsen (Holstebro)
Holstebro/KCHO IV
  1. Magnus Jensen (Holstebro)
Bagsværd III
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
Humlebæk I
  1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk)
Bagsværd VI
  1. Theis Wolfram (Bagsværd)
Holstebro/KCHO II
  1. Simon Starklint (Holstebro)
Stevns I
  1. August Riis Poulsen (Stevns)
Holstebro/KCHO V
  1. William Ørts (Holstebro)
Bagsværd IV
  1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
KVIK I
  1. Hjalte Larsen (KVIK)
Holstebro/KCHO III
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
Sorø I
  1. Mads Christensen (Sorø)
Sorø II
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
Bagsværd V
  1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
Løb 120
U17 M
2000m
Mænd U17
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.12:20
Odder I
  1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder)
Jels I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
Holstebro/KCHO II
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
Hadsund I
  1. Kian Harati (Hadsund)
Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
Jels II
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
Stevns I
  1. Jakob Iversen (Stevns)
Hadsund II
  1. Frederik Bertelsen (Hadsund)
Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
Bagsværd I
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
Holstebro/KCHO I
  1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Stevns II
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
Løb 121
U18 M
2000m
Mænd U18
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.12:30
Kolding/KCHO
  1. Mads Kirstein (Kolding)
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
Bagsværd IV
  1. Mads Rubin (Bagsværd)
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
Ægir I
  1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
Silkeborg I
  1. Casper Pedersen (Silkeborg)
Holstebro/KCHO II
  1. Christian Søndergaard (Holstebro)
Bagsværd I
  1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
Ægir II
  1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir)
Silkeborg II
  1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)
Løb 122
U19 M
2000m
Mænd U19
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.12:40
Sorø I
  1. Joshua Mingo (Sorø)
Roskilde II
  1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
Næstv. I
  1. William Kjærgaard (Næstv.)
Silkeborg I
  1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg)
Holstebro/KCHO I
  1. Magnus Juhl (Holstebro)
Odder I
  1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
Silkeborg II
  1. Magnus Ladegaard (Silkeborg)
Ægir I
  1. Benjamin Johnsen (Ægir)
Løb 123
U23 W
2000m
Kvinder U23
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.12:50
Roskilde I
  1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
Randers I
  1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers)
Aarhus I
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
Aalborg I
  1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
Roskilde I
  1. Caroline Munch (Roskilde)
Holstebro/KCHO I
  1. Nikoba í Gong (Holstebro)
Løb 124
U23 LW
2000m
Kvinder U23 Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.12:50
Roskilde I
  1. Malli Segoli (Roskilde)
Ægir I
  1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)
Løb 125
W
2000m
Kvinder
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.13:00
Randers I
  1. Line Ulstrup (Randers)
DSR I
  1. Tuuli Kasso (DSR)
Aalborg I
  1. Camilla Frølund (Aalborg)
Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
Esbjerg I
  1. Charlotte Ljungstrøm (Esbjerg)
Aalborg III
  1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
Esbjerg II
  1. Amalie Tom-Petersen (Esbjerg)
Løb 126
LW
2000m
Kvinder Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.13:00
Aalborg I
  1. Line Thomsen (Aalborg)
Løb 127
U23 M
2000m
Mænd U23
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.13:10
Ægir I
  1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
Saxkjøbing I
  1. David Wandrup (Saxkjøbing)
Aalborg III
  1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg)
Holstebro/KCHO III
  1. Patrick Klestrup (Holstebro)
Sorø III
  1. Jannick Wly Andersen (Sorø)
Holstebro
  1. Christian Taulbjerg (Holstebro)
Holstebro/KCHO I
  1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
Sorø I
  1. Tobias Handberg (Sorø)
Holstebro/KCHO I
  1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
Aalborg I
  1. Mikkel Kallesøe (Aalborg)
Esbjerg I
  1. Brandur Poulsen (Esbjerg)
Holstebro/KCHO II
  1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
Sorø II
  1. Rasmus Lind (Sorø)
Løb 129
M
2000m
Mænd
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.13:20
DSR II
  1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
Holstebro/KCHO I
  1. Joakim Viberg (Holstebro)
Kalundb I
  1. Kåre Mattesen (Kalundb)
Aalborg
  1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg)
CrossFit Jena I
  1. Benjamin Saupe (GER)
DSR III
  1. Jakob Brix (DSR)
Aalborg II
  1. Esben Ravn (Aalborg)
Nykøbing F I
  1. Kim Petersen (Nykøbing F)
DSR I
  1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
Aalborg V
  1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg)
Aalborg III
  1. Mikkel Paetau (Aalborg)
DSR IV
  1. Lukas Zorin Beraki (DSR)
Løb 128
U23 LM
2000m
Mænd U23 Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.13:30
Sorø I
  1. Peter Skou ** (Sorø)
Esbjerg I
  1. Christian Novrup (Esbjerg)
Løb 130
LM
2000m
Mænd Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.13:30
DSR I
  1. Leif Førland Schill (DSR)
DSR III
  1. Lukas Zorin Beraki (DSR)
DSR II
  1. Amit Bar (DSR)
Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
Aalborg I
  1. Jannik Mose Skov (Aalborg)
Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
Løb 131
30+W
1000m
Masters Kvinder 30+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.13:40
København I
  1. Alix Garance (København)
ASR I
  1. Winnie Petersen (ASR)
København
  1. Krista Doerch (København)
N/A
  1. Anna O Donoghue (IRL)
Køge R I
  1. Louise Birk Hansen (Køge R)
Løb 133
40+W
1000m
Masters Kvinder 40+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.13:50
Næstv. I
  1. Lisa Petersen (Næstv.)
København II
  1. Stinne Grydehøj (København)
DNHE Danubius National Rowing Club II
  1. Beáta Zarándy (HUN)
DNHE Danubius National Rowing Club III
  1. Annamária Batári (HUN)
Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
Nordslesvig I
  1. Claudia Horst (Nordslesvig)
København III
  1. Louise Gjelstrup (København)
Rosscarbery Rowing Club I
  1. Therese Lawlor (IRL)
DNHE Danubius National Rowing Club IV
  1. Panna Zsigmondi (HUN)
Roskilde I
  1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
Humlebæk I
  1. Marie Kaas (Humlebæk)
N/A
  1. Krisztina Mathe (HUN)
Bagsværd I
  1. Christina Rindom (Bagsværd)
Løb 134
40+LW
1000m
Masters Kvinder 40+ Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.13:50
Nordslesvig I
  1. Susanne Klages (Nordslesvig)
Løb 135
50+W
1000m
Masters Kvinder 50+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:00
Nordslesvig I
  1. Marzena Hansen (Nordslesvig)
Furesø I
  1. Mette Møller (Furesø)
DNHE Danubius National Rowing Club I
  1. Gabriella Petrényi (HUN)
Nyborg I
  1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
Humlebæk II
  1. Malene Kristensen (Humlebæk)
Humlebæk I
  1. Susanne Dam Poulsen (Humlebæk)
Saxkjøbing I
  1. Mai Wandrup (Saxkjøbing)
Fredensborg I
  1. Sanne Poulin (Fredensborg)
KVIK I
  1. Katrine Jørgensen (KVIK)
Køge R I
  1. Trine Teglers (Køge R)
Risskov I
  1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov)
Nyborg I
  1. Lena Stolzenbach (Nyborg)
Løb 136
50+LW
1000m
Masters Kvinder 50+ Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:00
Risskov I
  1. Birgitte Nielsen (Risskov)
Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
København I
  1. Bie Andersen (København)
KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
Humlebæk I
  1. Mette Porsmose (Humlebæk)
København I
  1. Vibeke Skousen (København)
Løb 137
60+W
1000m
Masters Kvinder 60+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:10
Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
Saxkjøbing I
  1. Pia H Petersen (Saxkjøbing)
Løb 138
60+LW
1000m
Masters Kvinder 60+ Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:10
Sorø I
  1. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
Løb 140
70+W
1000m
Masters Kvinder 70+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:10
Fredensborg I
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 141
30+M
1000m
Masters Mænd 30+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:20
KVIK I
  1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)
Aarhus I
  1. Mark Lind (Aarhus)
Aalborg II
  1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
Uden Klub I
  1. Niklas Grundt Hansen (Uden Klub)
Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
Arnbaks garage I
  1. Lars Arnbak (DEN)
Aalborg I
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
Løb 142
30+LM
1000m
Masters Mænd 30+ Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:20
Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
Løb 143
40+M
1000m
Masters Mænd 40+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:30
Næstv. I
  1. Morten Thorving (Næstv.)
Roskilde I
  1. Morten Sjørslev (Roskilde)
DNHE Danubius National Rowing Club I
  1. Pál Zarándy (HUN)
Bagsværd II
  1. Tomas Næraa (Bagsværd)
KVIK I
  1. Peter w Weile (KVIK)
Køge R I
  1. Henrik Borch (Køge R)
ASR II
  1. Kasper Aagaard (ASR)
Næstv. II
  1. Bjarne Nielsen (Næstv.)
DNHE Danubius National Rowing Club II
  1. Tibor Csizmadia (HUN)
Rødvig I
  1. Jan Olsen (Rødvig)
DNHE Danubius National Rowing Club IV
  1. Ádám Nagy (HUN)
DSR I
  1. Jack Ekman (DSR)
Baad Møllehaven I
  1. Kim Jensen (DEN)
Bagsværd I
  1. Carl Christiansen (Bagsværd)
Ran I
  1. Jonas Haaning (DEN)
DNHE Danubius National Rowing Club III
  1. Péter Mészáros Dr. (HUN)
Rødvig II
  1. Michael Mainz (Rødvig)
ASR I
  1. Eske Christiansen (ASR)
Køge R I
  1. Martin Birk Hansen (Køge R)
Løb 144
40+LM
1000m
Masters Mænd 40+ Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:40
Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
Løb 145
50+LM
1000m
Masters Mænd 50+ Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:40
DSR I
  1. Jacob Thesander (DSR)
Risskov II
  1. Claus Bus (Risskov)
Lemvig I
  1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
Jels I
  1. Anders Jørgensen (Jels)
Risskov I
  1. Michael Lind (Risskov)
Løb 146
50+M
1000m
Masters Mænd 50+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:50
Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
Køge R I
  1. Henrik Lerdorf (Køge R)
Furesø I
  1. Bo Hartz (Furesø)
Rønne I
  1. Torben Vesth Hansen (Rønne)
København I
  1. Ivan Birch Lykholt (København)
København II
  1. Jesper Nielsen (København)
Nyborg I
  1. Brian Sørensen (Nyborg)
Hjemme fra Kælderen I
  1. Thomas Jensen (DEN)
Aarhus I
  1. Morten Lindholm (Aarhus)
KVIK I
  1. Niel Goldsworthy (KVIK)
Rønne I
  1. Kurt Jensen (Rønne)
Esbjerg I
  1. Rune Øbo Birkholm-Clausen (Esbjerg)
Løb 146
50+M
1000m
Masters Mænd 50+
2. Afdeling
6. mar 2021 kl.14:50
Risskov I
  1. Claus Bus (Risskov)
Næstv. I
  1. Jan Stampe Jensen (Næstv.)
Fitness Matters IRC I
  1. Anthony walpole (GBR)
365 Design I
  1. Ole Vindfeldt (DEN)
Bagsværd I
  1. Steen Nielbo (Bagsværd)
Furesø II
  1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
Næstv. II
  1. Steen Kjærgaard (Næstv.)
Kertem. I
  1. Stig Nielsen (Kertem.)
JRS I
  1. Rimvydas Sulinskas (JRS)
Esbjerg II
  1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)
Lyngby Kanoklub I
  1. Thomas Beck Christensen (DEN)
Løb 147
60+M
1000m
Masters Mænd 60+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.15:00
Risskov II
  1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov)
Odder I
  1. Per Amby (Odder)
Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
Nordslesvig III
  1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig)
Lemvig I
  1. Søren P Thomsen (Lemvig)
Nordslesvig I
  1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
Køge R I
  1. Torben Pilehøj (Køge R)
København I
  1. Thorsten Ramstrup (København)
Risskov I
  1. Benny Weibel (Risskov)
Nyborg I
  1. Peter Rasmussen (Nyborg)
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
Nordslesvig II
  1. Werner Güttel (Nordslesvig)
Humlebæk I
  1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk)
Løb 148
60+LM
1000m
Masters Mænd 60+ Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.15:10
Furesø II
  1. Ole Kongsbak (Furesø)
Humlebæk I
  1. Christian Probst (Humlebæk)
Furesø I
  1. Andreas Borg (Furesø)
Løb 149
70+M
1000m
Masters Mænd 70+
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.15:10
Fredensborg I
  1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg)
Nordslesvig I
  1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
N/A
  1. Robin Sterk (NED)
Rønne I
  1. Geert Olsen (Rønne)
Fr.cia I
  1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia)
Løb 150
70+LM
1000m
Masters Mænd 70+ Letvægt
1. Afdeling
6. mar 2021 kl.15:10
DNHE Danubius National Rowing Club I
  1. Pál Zarándy (HUN)
Fredensborg I
  1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg)