Startliste - Copenhagen Harbour Race 2018

Løb 104 - 4-årers inrigger mix 6500m3 Hold
12:00:00 Hold: 1 Roforeningen KVIK I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.116
15018 Simon Bjærre M 1990 1.000 KVIK
11028 Iver Kjar M 1987 0.999 KVIK
3754 Loui Lam M 1990 1.000 KVIK
8620 Christian Schack Pedersen M 1980 0.988 KVIK
9665 Jørgen Lannov M 1946 0.896 * 0.950 KVIK outliner
12:00:30 Hold: 2 Danske Studenters Roklub IV 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.102
16048 Frederik Fabricius Clausen M 1986 0.998 DSR
3238 Jacob Jespersen M 1972 0.970 DSR
10397 Jesper Christensen M 1972 0.970 DSR
11359 Rasmus Solbjerg Stie Christensen M 1981 0.990 DSR
3012 Asta Øjvind K 1976 0.909 * 0.947 DSR outliner
12:01:00 Hold: 3 Bagsværd Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.114
2246 Emil Heinrichsen M 1985 0.997 Bagsværd
11324 Jacob Brink Jansson M 1980 0.988 Bagsværd
2257 Steen Christensen M 1983 0.994 Bagsværd
180 William Schrøder M 1989 1.000 Bagsværd
11261 Matilde Ea Madsen K 1989 0.930 * 0.950 Bagsværd outliner
Løb 105 - 4x+ coastal mix klasse 6500m2 Hold
12:01:30 Hold: 4 Danske Studenters Roklub II 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.103
8753 Asger Tønnesen M 1981 0.990 DSR
11611 Michael Borg M 1990 1.000 DSR
7396 Michael Qvist M 1970 0.965 DSR
17521 Ceyda Pekmez K 1989 0.930 * 0.950 DSR outliner
15330 Ieva Harjo K 1989 1.000 DSR outliner
12:02:00 Hold: 5 Danske Studenters Roklub I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.088
17522 Natasha Frandsen K 1993 0.927 DSR outliner
17520 Stine Roum K 1988 0.930 DSR outliner
17373 Thorleif Rud Lindholm M 1995 0.993 DSR
17519 Joen Petur Jacobsen M 1989 1.000 DSR
15329 Lea Benedicte Skov Hansen K 1985 1.000 DSR outliner
Løb 104 - 4-årers inrigger mix 6500m8 Hold
12:02:30 Hold: 6 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.088
5975 Oliver Skov Jerkovic M 2001 0.957 Bagsværd
8351 Adrian Flarup Johansen M 2000 0.966 Ægir
10529 Jacob Lenzing M 2000 0.966 Lyngby
8522 Nicholas Andersen M 2001 0.957 KVIK
10938 Magnus Quaade Oddershede M 2000 0.966 Bagsværd
12:03:00 Hold: 7 Danske Studenters Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.115
16309 Johan Berg M 1985 0.997 DSR
17575 Chris Henriksen M 1984 0.995 DSR
16200 Peter Stenby M 1986 0.998 DSR
11601 Kaspar Guldbæk M 1984 0.995 DSR
11564 Iben Kiilsgaard K 1984 0.925 * 0.947 DSR outliner
12:03:30 Hold: 8 Amager Ro- og Kajakklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.072
7603 Henrik Olsen M 1959 0.940 ARK
7602 ken øxby M 1958 0.937 ARK
8617 Søren Anker Madsen M 1960 0.942 ARK
3230 Thomas Hansen M 1978 0.984 ARK
7600 Isak Bassan M 1959 0.940 ARK
12:04:00 Hold: 9 Humlebæk Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.071
2679 Christian Probst M 1960 0.942 Humlebæk
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.954 Humlebæk
8257 Per Stagaard M 1956 0.932 Humlebæk
8583 Ryan Rosenberg M 1959 0.940 Humlebæk
8258 Anders Thorsen M 1973 0.972 Humlebæk
12:04:30 Hold: 10 Fredericia Roklub/Middelfart Roklub/Odense Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.068
16364 Claus Rützou M 1969 0.963 Middelfart
51 Hardy Olesen M 1967 0.959 Middelfart
9579 Roar Kloppenborg-Skrumsager M 1970 0.965 Middelfart
369 Frede Nørskov Nielsen M 1954 0.926 Fredericia
15930 Mia Sofie Rützou K 1999 0.903 * 0.913 Odense outliner
12:05:00 Hold: 11 Amager Ro- og Kajakklub II 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.091
7612 Ask Fulgsang M 1965 0.954 ARK
16313 Brian Povlsen M 1978 0.984 ARK
15340 Jonas Krage M 1992 0.999 ARK
11339 Michael Nielsen M 1959 0.940 ARK outliner
8423 Per Jørgensen M 1954 0.926 * 0.950 ARK outliner
12:05:30 Hold: 12 Danske Studenters Roklub III 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.077
17318 Astrid Engberg K 1992 0.929 DSR outliner
16301 Christoffer Hansen M 1988 1.000 DSR
16302 Morten Oluf Nielsen M 1966 0.956 DSR
16045 Sara Engberg K 1990 0.930 DSR outliner
16299 Emma Rue Moos K 1997 0.915 * 0.949 DSR outliner
12:06:00 Hold: 13 Danske Studenters Roklub II 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.083
17529 Nynne Bech Utoft K 1991 0.930 DSR outliner
17530 Johan Dein M 1997 0.985 DSR
17531 Carl Emil Dein M 1997 0.985 DSR
17528 Line Berglund Petersen K 1986 0.928 * 0.939 DSR outliner
11362 Christian Grønne M 1964 0.952 DSR
Løb 105 - 4x+ coastal mix klasse 6500m2 Hold
12:06:30 Hold: 14 Køge Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 0.998
17438 Anette Lindberg Friedrichsen K 1968 0.891 Køge R
3038 Marianne Becker K 1962 0.877 * 0.880 KVIK outliner
9584 Inger Koch K 1964 0.882 LDR
7223 Mette Møller K 1963 0.879 Furesø outliner
8186 Maja Søndergaard Knudsen K 1991 1.000 KVIK
12:07:00 Hold: 15 Roforeningen KVIK I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.045
17404 Gunnur Gunnarsdotttir K 1984 0.925 KVIK outliner
12014 Kim Dalby K 1980 0.918 KVIK outliner
17523 Camilla Beurling K 1979 0.916 * 0.931 KVIK outliner
15281 Merete Martlev Jensen K 1984 0.925 KVIK outliner
11263 Mark van Herk M 1978 1.000 KVIK
Løb 104 - 4-årers inrigger mix 6500m4 Hold
12:07:30 Hold: 16 Holte Roklub/Roklubben Furesø I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.046
4508 Bo Jystrup M 1958 0.937 Furesø
8826 Anette Kyster K 1969 0.893 Furesø outliner
6309 Mikael Møller Hansen M 1967 0.959 Furesø
3308 Ole Kongsbak M 1957 0.934 Furesø
17572 Lone Klit Reiff K 1964 0.882 * 0.906 Furesø outliner
12:08:00 Hold: 17 Roklubben SAS I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.062
16311 Carsten Bekker Larsen M 1965 0.954 SAS
17526 Flemming Riis M 1963 0.949 SAS
11909 Poul Jensen M 1960 0.942 SAS
17527 Søren Bekker Hansen M 1965 0.954 SAS
17525 Helle Bang K 1966 0.886 * 0.902 SAS outliner
12:08:30 Hold: 18 Fredensborg Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.024
6265 Vibeke Olesen K 1946 0.826 * 0.882 Fredensborg outliner
6262 Steen Bendix Petersen M 1957 0.934 Fredensborg
4190 Poul Erik Echardt M 1946 0.896 Fredensborg
6266 Lennart Poggenborg M 1946 0.896 Fredensborg
6261 Johnny Skafte M 1953 0.923 Fredensborg
12:09:00 Hold: 19 Hellerup Dame Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 0.990
17502 Mariane Krabbe-Christensen K 1961 0.875 HDR
17360 Ruth Fuursted K 1959 0.870 HDR
17358 Yvonne Mackeprang K 1962 0.877 HDR
17355 Dorte Vang-Jensen K 1967 0.889 HDR
17356 Lea Eggs K 1959 0.870 HDR
Løb 105 - 4x+ coastal mix klasse 6500m2 Hold
12:09:30 Hold: 20 Humlebæk Roklub I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.013
10416 Anni Renner Mortensen K 1965 0.884 Humlebæk
7624 Jette Tramm K 1964 0.882 Humlebæk
15312 Malene Kristensen K 1971 0.898 Humlebæk
15940 Torben Møller Klausen M 1953 0.923 Humlebæk
6399 Karen Stein K 1946 1.000 Humlebæk outliner
12:10:00 Hold: 21 Hellerup Dame Roklub I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 0.953
17506 Hanne Schackinger K 1946 0.826 HDR
17503 Mette Cederkvist K 1957 0.864 HDR
17504 Mette Hallgren K 1948 0.835 HDR
17505 Vibeke Westphall K 1952 0.849 HDR
8774 Jytte Westi K 1937 1.000 HDR outliner
Løb 101 - 2-årers inrigger herrer 6500m4 Hold
12:10:30 Hold: 22 Amager Ro- og Kajakklub I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
1724 Asbjørn Adsersen 1975 1.000 ARK
16314 Alexander Stevns 1991 1.000 ARK
17508 Christian kjeldskov 1991 1.000 ARK
12:11:00 Hold: 23 Danske Studenters Roklub II 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16047 Tais Bjerregaard 1990 1.000 DSR
11602 Søren Hansen 1980 1.000 DSR
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR
12:11:30 Hold: 24 Danske Studenters Roklub I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
7597 Christian Parker 1981 1.000 DSR
16294 John Ciccarelli 1987 1.000 DSR
10396 Peter Nikolai Holmsgaard 1984 1.000 DSR
12:12:00 Hold: 25 Københavns Roklub I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
11012 Mikkel Güth Petersen 1976 1.000 København
15346 Riko Jacob 1972 1.000 København
10984 Ivan Baumann 1962 1.000 København
Løb 103 - 2-årers inrigger mix 6500m1 Hold
12:13:00 Hold: 27 Hellerup Roklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.946
791 Arne Månsson M 1948 0.905 * 0.913 Hellerup outliner
3729 Rolf Traberg M 1970 0.965 Hellerup
790 Thomas Weise M 1967 0.959 Hellerup
Løb 102 - 2-årers inrigger damer 6500m4 Hold
12:13:30 Hold: 28 Danske Studenters Roklub I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
6246 Louise Ruby 1984 1.000 DSR
17492 Zoë Thorsland 1996 1.000 DSR
11326 Samantha Don Robbins 1990 1.000 DSR
12:14:00 Hold: 29 Amager Ro- og Kajakklub I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16272 Ene Camilla Lindharth 1979 1.000 ARK
11335 Helga lauersen 1980 1.000 ARK
11336 Stine Søndergaard 1972 1.000 ARK
12:14:30 Hold: 30 Danske Studenters Roklub III 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
7566 Marianne Stæhr Olsen 1982 1.000 DSR
17409 Jenny Helander 1975 1.000 DSR
3219 Ida Eltorm 1980 1.000 DSR
12:15:00 Hold: 31 Danske Studenters Roklub II 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
8750 Dorthe Jørgensen 1985 1.000 DSR
16201 Helle Kristensen 1984 1.000 DSR
15311 Mette Fomsgaard Nyrup 1986 1.000 DSR
Løb 103 - 2-årers inrigger mix 6500m4 Hold
12:15:30 Hold: 32 Hellerup Roklub II 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.923
7386 Janek Lesniak M 1963 0.949 Hellerup
2416 Karl Haals M 1953 0.923 Hellerup
792 Lisbeth Grænge Hansen K 1964 0.882 * 0.897 Hellerup outliner
12:16:00 Hold: 33 Roklubben Furesø I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.943
3306 Bo Hartz M 1962 0.947 Furesø
11854 Lars Wallin M 1962 0.947 Furesø
4506 Ole Præst Larsen M 1957 0.934 Furesø
12:16:30 Hold: 34 Humlebæk Roklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.913
17571 June Kaspersen K 1962 0.877 * 0.902 Humlebæk outliner
16164 Mette Porsmose K 1964 0.882 Humlebæk outliner
10095 Claus Jensen M 1965 0.954 Humlebæk
12:17:00 Hold: 35 Nakskov Roklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.895
15952 Einer Hansen M 1945 0.892 Naks.
1263 Leif Thygesen M 1953 0.923 Naks.
16953 Jenny Larsen K 1948 0.835 * 0.869 Naks. outliner
Løb 201 - M8+ 6500m6 Hold
14:30:00 Hold: 1 Københavns Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
8176 Nicolai Skjølstrup 1989 1.000 København
7776 Nicolai Fuglsang 1989 1.000 København
6475 Aksel Dybdahl Poulsen 1998 1.000 København
7767 Emil Kjerri 1988 1.000 København
15505 Fred Vystavel 1993 1.000 København
6472 Sebastian Bache 1997 1.000 København
7766 Christian Asmussen 1988 1.000 København
17447 Jacob Barsøe 1988 1.000 København
16451 KR KR 2000 1.000 København
14:31:00 Hold: 3 Aalborg Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
9874 Nicolaj Winther 1991 1.000 Aalborg
9086 Dan Dodensig Kristensen 1987 1.000 Aalborg
17021 Karl Emil Jøker 1997 1.000 Aalborg
17017 Thomas Guldberg Lund 1995 1.000 Aalborg
17435 Germain Fontenit 1995 1.000 Aalborg
16269 Esben Okholm Larsen 1994 1.000 Aalborg
9084 Christian Hauge 1989 1.000 Aalborg
17018 Martin Ask Klausholt 1996 1.000 Aalborg
17569 Jonas Lindh 1983 1.000 Aalborg
14:31:30 Hold: 4 Lübecker Ruder-Klub e.V./Ruderklub Flensburg I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
17460 Ingo Voigt 1985 1.000
17461 Jonatan Grimm 1997 1.000
17466 Justus Börms 1994 1.000
17458 Lasse Fiedler 1993 1.000
17459 Lukas Fehre 1988 1.000
17463 Michael Alnor 1983 1.000
17462 Michael Helmchen 1987 1.000
17539 Jakob Röhl 1985 1.000
17465 Ilka Selmer 1989 1.000
14:32:00 Hold: 5 Halmstad Rodd I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
15731 Rasmus Melin 1986 1.000
17494 Olle Andersson 1980 1.000
17495 Maarten Ingen Housz 1988 1.000
17496 Andreas Nilsson 1991 1.000
11032 Fabian Meuller 1998 1.000
17061 Fredrik Klintefors 1976 1.000
17497 Henrik Winnberg 1977 1.000
17498 Tobias Karlsson 1980 1.000
16291 Edvin Persson 2004 1.000
14:32:30 Hold: 6 Bagsværd Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
134 Peter Sejr 1985 1.000 Bagsværd
11348 Jamie Magee 1991 1.000 Bagsværd
1563 Bjørn Petersen 1977 1.000 Bagsværd
10597 Andreas Hussing 1989 1.000 Bagsværd
10598 Henning Brüske 1982 1.000 Bagsværd
178 Jacob Neergaard 1989 1.000 Bagsværd
17574 Joris Bergman 1997 1.000 Bagsværd
17573 Nicklas Jacobsen 1995 1.000 Bagsværd
2246 Emil Heinrichsen 1985 1.000 Bagsværd
14:33:00 Hold: 7 Falkenberg RK/Mölndals Roddklubb/Svenska Roddförbundet I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
17560 Erik Delryd 2000 1.000 MRK
17559 Linus Fäldt 2000 1.000 MRK
17558 Alexander Young 2000 1.000 MRK
17145 Gabriel Hoffsten 2001 1.000
17556 Moritz Lücke 2000 1.000
11043 Melker Persson 2000 1.000
17555 Elliot Moran 1999 1.000 MRK
17554 Douglas Bergqvist 2000 1.000 MRK
17147 Ebba Einarsson 2000 1.000
Løb 206 - Universitets otter 6500m2 Hold
14:34:00 Hold: 8 Københavns Roklub/Københavns Universitet I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
17516 Alex Berg 1994 1.000
17515 Esben Rusbjerg 1994 1.000
17514 Jesper Fredsted 1993 1.000
17511 Oscar Petersen 1992 1.000
17517 Martin Kjeldsen 1988 1.000
17518 Jonathan Sølve 1993 1.000
17513 Malte Puro 1996 1.000
17510 Mads Petersen 1995 1.000
9393 Sara Nissen 1993 1.000 Odense
14:34:30 Hold: 9 Aalborg Roklub II 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
10672 Troels Dalgaard Danielsen 1989 1.000 Aalborg
17439 Morten Steen Jensen 1994 1.000 Aalborg
17020 Jesper Skovager Thomsen 1996 1.000 Aalborg
17019 Simon Østergaard Meijer 1997 1.000 Aalborg
9873 Mikkel Paetau 1993 1.000 Aalborg
10653 Esben Ravn 1993 1.000 Aalborg
16398 Asger Laursen 1995 1.000 Aalborg
11458 Simon Staal Nielsen 1989 1.000 Aalborg
16270 Søren Bagger Christensen 1994 1.000 Aalborg
Løb 205 - Mix 8+ Mix/Master 6500m1 Hold
14:35:00 Hold: 10 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I 8+ (2:58|178) Holdhandicap: 0.978
10949 Otto Friedrichen M 1971 0.978 København
3000 Flemming Simonsen M 1967 0.961 København
6119 Andreas Bech Mikkelsen M 1983 1.000 København
4549 Stefanos Volianitis M 1966 0.961 DSR
13558 Hans Jorgen Stahl M 1960 0.935 DSR
11179 Willi Drexel M 1969 0.978 København
202 Ulrik Rafkiær M 1975 0.978 DSR
3800 Jakob Øjvind Nielsen M 1970 0.978 København
10950 Dan Kristensen M 1953 0.883 København
Løb 203 - JM8+ 6500m3 Hold
14:35:30 Hold: 11 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
11811 Magnus Dollerup Madsen 2003 1.000 Roskilde
15413 Emil Lindegaard Nielsen 2002 1.000 Roskilde
6453 Jannick Wly Andersen 2001 1.000 Sorø
16896 Malthe Christiansen 2002 1.000 DSR
15437 Patrick Klestrup 2002 1.000 Rødvig
6804 Aske Storm 2003 1.000 Viking
9545 Mathias Biltoft Ankerstjerne 2001 1.000 Roskilde
15061 Rasmus Lind 2001 1.000 Sorø
4437 Ida Marie Reimer 2002 1.000 LDR
14:36:00 Hold: 12 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
11190 Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg 2001 1.000 Roskilde
10937 Magnus Quaade Oddershede 0000 1.000 Bagsværd
10671 Leander Kaliszan 2003 1.000 Roskilde
10488 Julius Philipson 2001 1.000 Roskilde
10670 Victor Hellmann Lauritsen 2001 1.000 Roskilde
9634 Martin Kofoed Jensen 2000 1.000 Roskilde
7307 Torbjørn Frankel 2000 1.000 KVIK
14727 Marcus Villiam Lyngesen 2000 1.000 HvR
15057 Peter Skou ** 2002 1.000 Sorø
14:36:30 Hold: 13 Kungälv/Mölndals Roddklubb I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
11096 Petter Sandung 2000 1.000
9612 Per Ingmar Bujalla 2001 1.000
16066 Nils Hugoson 2002 1.000
8355 Hannes Hård af Segerstad 2001 1.000
11970 Emil Lundqvist 2001 1.000
11968 Edvin Karlsson 2002 1.000
8354 Daniel Aronsson 2001 1.000
11061 Johan Källström 2002 1.000 MRK
16061 Simon Karlsson 2004 1.000
Løb 205 - Mix 8+ Mix/Master 6500m6 Hold
14:37:00 Hold: 14 Aarhus Studenter Roklub I 8+ (2:59|179.625) Holdhandicap: 0.969
6056 Lasse Laustsen M 1984 1.000 ASR
5319 Simon Kvindal M 0000 1.000 ASR
8492 Martin Skovsgaard Nielsen M 1977 0.994 ASR
17533 Christian Brandt Møller M 1988 1.000 ASR
17534 Anneke Mau K 1998 0.888 ASR
17535 Mads Dyrmann M 1988 1.000 ASR
17536 Silje Skovgaard K 1994 0.888 ASR
17538 Morten Jarlak M 1994 1.000 ASR
17537 Xenia Kjærsgaard K 1996 0.888 ASR
14:37:30 Hold: 15 Danske Studenters Roklub III 8+ (3:05|185) Holdhandicap: 0.941
16299 Emma Rue Moos K 1997 0.888 DSR
16048 Frederik Fabricius Clausen M 1986 1.000 DSR
16201 Helle Kristensen K 1984 0.888 DSR
15307 Rune Glerup M 1984 1.000 DSR
17522 Natasha Frandsen K 1993 0.888 DSR
9592 Svend Frydendahl M 1985 1.000 DSR
16047 Tais Bjerregaard M 1990 1.000 DSR
8750 Dorthe Jørgensen K 1985 0.888 DSR
8753 Asger Tønnesen M 1981 0.994 DSR
14:38:00 Hold: 16 Lübecker Frauen-Ruder-Klub/Lübecker Ruder-Klub e.V. I 8+ (3:07|187.75) Holdhandicap: 0.927
15296 Christoph Steen M 1994 1.000 LRK
15294 Paul Bleßmann M 1997 1.000 LRK
15297 Johannes Heimann M 1998 1.000 LRK
15293 Anne Tjorven Büßen K 1997 0.888 LFRK
16281 Hanna Asmussen K 1996 0.888 LFRK
15300 Julia Düser K 1994 0.888 LFRK
16280 Katharina Börms K 1997 0.888 LFRK
16282 Sarah Sentis K 1996 0.888 LFRK
17524 Hannah Stöckler K 1997 0.888 LFRK
14:38:30 Hold: 17 Danske Studenters Roklub I 8+ (3:11|191) Holdhandicap: 0.911
2609 Lars Nielsen M 1957 0.911 DSR
5322 Lars Haut M 1960 0.935 DSR
10948 Lars Jørgensen M 1969 0.978 DSR
5245 Bjarne Spanggaard M 1951 0.883 DSR
5240 Henrik Almegaard M 1958 0.911 DSR
2007 Ib Frausing M 1949 0.883 DSR
5241 Jan Cederkvist M 1953 0.883 DSR
5249 Søren Strange M 1960 0.935 DSR
3012 Asta Øjvind K 1976 0.883 DSR
14:39:00 Hold: 18 Sorø Roklub I 8+ (3:16|196.375) Holdhandicap: 0.886
16386 Jeanette Emde Jensen ** K 1969 0.870 Sorø
459 Birgit Juel-Hansen K 1952 0.780 Sorø
10552 Peter Carstens M 1960 0.935 Sorø
2915 Peter Lindblom M 1963 0.935 Sorø
10553 Linda Milling K 1965 0.853 Sorø
458 Ulla Hvid K 1970 0.870 Sorø
2538 Mads Kruse-Andersen M 1978 0.994 Sorø
6480 Bjarne Hjorth M 1951 0.883 Sorø
17452 Karsten Nielsen M 1973 0.978 Sorø
14:39:30 Hold: 19 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub/Skovshoved Roklub I 8+ (3:19|199.5) Holdhandicap: 0.872
7243 Jens Tarp M 1953 0.883 Skovsh.
14644 Ulla Rose Andersen K 1964 0.853 Lyngby
7635 Kathe Rasmussen K 1951 0.780 Skovsh.
7375 Lise Hendriksen K 1964 0.853 Skovsh.
16158 Beate Leitner K 1964 0.853 LDR
16969 Peter Skafte M 1965 0.961 Skovsh.
7634 Per Boalth Rasmussen M 1949 0.883 Skovsh.
1906 Jesper Skavin M 1959 0.935 Skovsh.
1908 Kate Skavin K 1957 0.806 Skovsh.
Løb 206 - Universitets otter 6500m2 Hold
14:40:00 Hold: 20 Odense Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
16943 Charlotte Espersen 1992 1.000 Odense
11974 Morten Nissen 1991 1.000 Odense
17299 Lasse Rotwitt 1994 1.000 Odense
16376 Mathias Hesselholt Munck 1983 1.000 Odense
15768 Jarl Littau-Jensen 1993 1.000 Odense
17300 Jonas Toftlund Kristensen 1992 1.000 Odense
17457 Anne Sophie Byder 1992 1.000 Odense
15510 Niels Keiser Jacobsen 1991 1.000 Odense
16310 Camilla Roed Hollesen 1985 1.000 Odense
14:40:30 Hold: 21 Aalborg Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
11235 Christina Donstrup 1989 1.000 Aalborg
11236 Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen 1991 1.000 Aalborg
16941 Nora Zeitoun 1992 1.000 Aalborg
17507 Charlotte Vigh 1993 1.000 Aalborg
17035 Christina Nørberg Heinrichsen 1995 1.000 Aalborg
17037 Marie Møller Nielsen 1993 1.000 Aalborg
17430 Kim Tanja Hejselbak Nørgaard 1989 1.000 Aalborg
16437 Eva Povlsgaard Nebeling 1997 1.000 Aalborg
11308 Mette Louise Karer 1996 1.000 Aalborg
Løb 202 - W8+ 6500m4 Hold
14:41:00 Hold: 22 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Dameroklub/Odense Roklub/Roklubben Furesø/Roklubben Ægir I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
15495 Cecilie Girke 2000 1.000 DSR
10973 Mathilde Kiilgaard 2001 1.000 DSR
8538 Kristine Søndergård Hansen 2002 1.000 Furesø
9991 Cecilie Brunnich Sørensen 2001 1.000 København
7964 Sofie Halling Vikkelsøe 2002 1.000 Odense
15930 Mia Sofie Rützou 1999 1.000 Odense
10968 Anna Adelholm 2001 1.000 KVIK
10029 Anne Katrine Kiilgaard 1999 1.000 DSR
4431 Astrid Bruun Fejfer 2001 1.000 LDR
14:41:30 Hold: 23 Bagsværd Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
7465 Anine Maria Lütt 1989 1.000 Bagsværd
3683 Cecilie Toft Torstensen 1992 1.000 Bagsværd
227 Ditte Brink 1992 1.000 Bagsværd
1901 Line Møller 1994 1.000 Bagsværd
15335 Marie-Louise Hermansen 1990 1.000 Bagsværd
7401 Mathilde Skovgaard 1998 1.000 Bagsværd
3702 Mette Rudkjær Jensen 1989 1.000 Bagsværd
3701 Nanna Tange Bech 1989 1.000 Bagsværd
11261 Matilde Ea Madsen 1989 1.000 Bagsværd
14:42:00 Hold: 24 Malmö Roddklubb I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
17544 Susie Béasse 1993 1.000
17545 Zennat Gholam 1997 1.000
17546 Vera Mühlebach 1992 1.000
17547 Saskia Sydow 1990 1.000
17548 Tara Stubley 1998 1.000
16327 Sanne Frankin 1990 1.000
17549 Marthe van der Velde 1997 1.000
17550 Iris Verouden 1997 1.000
17551 Lais Rau 1995 1.000
14:42:30 Hold: 25 Københavns Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
3779 Maja Brisson 1976 1.000 København
15258 Mary Ann Christensen 1968 1.000 København
6510 Marie Krarup 1965 1.000 København
6356 Vibeke Skousen 1969 1.000 København
7654 Annette Kjærulf Andersen 1963 1.000 København
10404 Lena Basse 1968 1.000 København
867 Betina Holck 1965 1.000 København
2348 Pia Erikstrup 1980 1.000 København
3011 Stine Andersen 1974 1.000 København
Løb 204 - JW8+ 6500m2 Hold
14:43:00 Hold: 26 Bagsværd Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
10199 Emma Braad Olesen 2002 1.000 Bagsværd
11401 Christine Amalie Meinert Cardel 2001 1.000 Bagsværd
8430 Astrid Bardram Starup 2000 1.000 Bagsværd
15444 Astrid Højgaard 2002 1.000 Bagsværd
15693 Marie Ramm 2001 1.000 Bagsværd
11289 Matilde Hjorth 2001 1.000 Bagsværd
15446 Agnete Jersild 2000 1.000 Bagsværd
11413 Cathrine Duedahl-Olesen 2003 1.000 Bagsværd
11093 Astrid Kirstine Kofoed 2004 1.000 Bagsværd
14:43:30 Hold: 27 Falkenberg RK/Halmstad Rodd/Kungälv I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
11045 Emmi Persson 2003 1.000
8353 Thea Ingvarsson 2002 1.000
8357 Wilma Öhman 2001 1.000
10942 Tyra Carlsson 2004 1.000
9613 Stina Bujalla 2003 1.000
16062 Sofie Runge 2002 1.000
17016 Siri Runge 2000 1.000
8358 Annie Nyman 2001 1.000
11097 Elin Brischewski 2002 1.000
Løb 205 - Mix 8+ Mix/Master 6500m4 Hold
14:44:00 Hold: 28 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I 8+ (3:24|204) Holdhandicap: 0.853
11838 Bernadette Gregersen K 1956 0.806 Bagsværd
5311 Regitze Rønstrup K 1956 0.806 Bagsværd
5310 Ute Pørksen K 1957 0.806 Bagsværd
3018 Veronika Karlsson K 1984 0.888 Bagsværd
10578 Birgitte Toft K 1967 0.853 Hellerup
16035 Anne Bay K 1969 0.870 Bagsværd
1541 Helle Johansen K 1963 0.833 Bagsværd
1542 Bente Holmquist K 1958 0.806 Bagsværd
15480 Jakob Søe Lillelund M 1998 1.000 Bagsværd
14:44:30 Hold: 29 Helsingør Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I 8+ (3:25|205) Holdhandicap: 0.849
14831 Peter Boris M 1951 0.883 KVIK
14828 Henrik Dencker M 1941 0.798 KVIK
784 Peter Skov M 1941 0.798 Skjold
14829 John Mac Larsen M 1941 0.798 KVIK
7348 Bo Adelholm M 1964 0.961 KVIK
15285 Henrik Dehn M 1952 0.883 KVIK
6274 Bjørn Haslev M 1941 0.798 KVIK
7318 Ole Boalth Rasmussen M 1953 0.883 Helsingør
7567 Niels Dencker M 1969 0.978 KVIK
14:45:00 Hold: 30 Danske Studenters Roklub II 8+ (3:25|205) Holdhandicap: 0.849
5248 Arnold Sørensen M 1951 0.883 DSR
11813 Birger Lund-Rasmussen M 1948 0.849 DSR
12995 Henning Willads M 1958 0.911 DSR
5246 Johan Frydendahl M 1948 0.849 DSR
6258 Niels Refslund M 1948 0.849 DSR
8732 Niels Fredsted M 1942 0.798 DSR
8235 Peder Riis Hedegaard M 1939 0.798 DSR
5239 Per Jess M 1945 0.849 DSR
7470 Waltraut Lissau K 1966 0.853 DSR
14:45:30 Hold: 31 Fredensborg Roklub/Lyngby Dameroklub/Roklubben Furesø I 8+ (3:36|216) Holdhandicap: 0.806
3307 Marianne Henney K 1957 0.806 Furesø
2959 Anne Mette Jørgensen K 1954 0.806 Fredensborg
2957 Lizzie Haastrup K 1948 0.744 Fredensborg
16962 Karin Bodelund K 1963 0.833 Fredensborg
1823 Bettina Cervin K 1965 0.853 Fredensborg
2393 Sanne Poulin K 1969 0.870 Fredensborg
342 Merete Boldt K 1947 0.744 Fredensborg
4430 Hanne Brusch K 1960 0.833 LDR
17570 Stine Kongsvig K 0000 0.888 LDR