Løbsliste - Copenhagen Regatta og Nordick Masters 2020

Løbsliste - Copenhagen Regatta og Nordick Masters 2020
Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distance Løb Beskrivelse
100 16. maj 2020 250m U11 W/M 1X-Edon JW//M 1X E, D, C, B & A 250m begynder løb i Edon*
101 16. maj 2020 TU-cup 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m
102 16. maj 2020 TU-cup 500m U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m
103 16. maj 2020 TU-cup 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m
104 16. maj 2020 TU-cup 1500m U17 M2X JW 2X B, TU-CUP 1500m
105 16. maj 2020 1000m W/M 2X M/W 2X Nye roere 1000m
106 16. maj 2020 1000m W/M 1X M/W 1X Motion+ 1000m
107 16. maj 2020 Master 1000m Master W1X MastersW 1X A,B,C (27-49 years) 1000m
108 16. maj 2020 Master 1000m Master W1X MastersW 1X D,E,F(50-64years) 1000m
109 16. maj 2020 Master 1000m Master W1X MastersW 1X G+(65+years) 1000m
110 16. maj 2020 Master 1000m Master M1X MastersM 1X A,B,C (27-49 years) 1000m
111 16. maj 2020 Master 1000m Master M1X MastersM 1X D,E,F(50-64years) 1000m
112 16. maj 2020 Master 1000m Master M1X MastersM 1X G+(65+years) 1000m
113 16. maj 2020 500m U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­
114 16. maj 2020 TU-cup 500m U15 W4X/4X+ JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
115 16. maj 2020 TU-cup 1500m U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m
116 16. maj 2020 2000m U19 M1X JM 1X A 2000m­
117 16. maj 2020 2000m U19 W1X JW 1X A 2000m­
118 16. maj 2020 2000m U19 M2- JM 2- A 2000m
119 16. maj 2020 2000m U19 W2- JW 2- A 2000m
120 16. maj 2020 2000m W1X W 1X 2000m
121 16. maj 2020 2000m M1X M 1X 2000m
122 16. maj 2020 2000m W2- W 2- 2000m
123 16. maj 2020 2000m M2- M 2- 2000m
124 16. maj 2020 2000m U19 M2X JM 2X A 2000m
125 16. maj 2020 2000m U19 W2X JW 2X A 2000m
126 16. maj 2020 2000m M2X M 2X 2000m
127 16. maj 2020 2000m W2X W 2X 2000m
128 16. maj 2020 Master 1000m Master W2-/2X MastersW 2X/2- A,B,C (27-49 years) 1000m
129 16. maj 2020 Master 1000m Master W2-/2X MastersW 2x/2- D,E,F(50-64years) 1000m
130 16. maj 2020 Master 1000m Master W2X/2- MastersW 2X/2- G+(65+years) 1000m
131 16. maj 2020 Master 1000m Master M2-/2X MastersM 2X/2- A,B,C (27-49 years) 1000m
132 16. maj 2020 Master 1000m Master M2-/2X MastersM 2x/2- D,E,F(50-64years) 1000m
133 16. maj 2020 Master 1000m Master M2-/2X MastersM 2X/2- G+(65+years) 1000m
134 16. maj 2020 500m U13 W/M 2X JM/W 2X D 500m­
135 16. maj 2020 TU-cup 500m U15 M4X+ JM/W 4X+ C, TU-CUP 500m
136 16. maj 2020 TU-cup 1500m U17 W4X JW 4X- B, TU-CUP 1500m
137 16. maj 2020 1000m W/M 2X/2- M/W 2X/2- Motion+ 1000m
138 16. maj 2020 1000m W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m
139 16. maj 2020 2000m W4- W 4- 2000m
140 16. maj 2020 2000m M4- M 4- 2000m
141 16. maj 2020 2000m W4X W 4X- 2000m
142 16. maj 2020 2000m M4X M 4X- 2000m
143 16. maj 2020 TU-cup 2000m U19 M4- JM 4- A 2000m
144 16. maj 2020 TU-cup 2000m U19 W4- JW 4- A 2000m
145 16. maj 2020 2000m U19 M4X JM 4X- A 2000m
146 16. maj 2020 2000m U19 W4X JW 4X A 2000m
147 16. maj 2020 Master 1000m Master W4X/4- MastersW 4x/4- A,B,C (27-49 years) 1000m
148 16. maj 2020 Master 1000m Master W4-/4X MastersW 4X/4- D,E,F(50-64years) 1000m
149 16. maj 2020 Master 1000m Master W4X/4- MastersW 4X/4- G+(65+years) 1000m
150 16. maj 2020 Master 1000m Master M4X/4- MastersM 4X/4- A,B,C (27-49 years) 1000m
151 16. maj 2020 Master 1000m Master M4-/4X MastersM 4X/4- D,E,F(50-64years) 1000m
152 16. maj 2020 Master 1000m Master M4-/4X MastersW 4X/4- G+(65+years) 1000m
153 16. maj 2020 TU-cup 500m U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m
154 16. maj 2020 TU-cup 500m U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m
155 16. maj 2020 TU-cup 1500m U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m
156 16. maj 2020 TU-cup 1500m U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m
157 16. maj 2020 500m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B & A 500m i Edon**
158 16. maj 2020 1000m Master W/M 8+ 8+ alle klasser 1000m
159 16. maj 2020 Master 1000m Master M8+ MastersM 8+ alle klasser 1000m
160 16. maj 2020 Master 1000m Master W/M 8+ MastersW/M 2X A,B,C (27-49 years) 1000m
161 16. maj 2020 Master 1000m W/M 2X MastersW/M 2X D,E,F(50-64years) 1000m
162 16. maj 2020 Master 1000m W/M 2X MastersW/M 2X G+(65+years) 1000m
163 16. maj 2020 Master 1000m Master W/M 4X/4- MastersW/M 4X A,B,C (27-49 years) 1000m
164 16. maj 2020 Master 1000m Master W/M 4X/4- MastersW/M 4X D,E,F(50-64years) 1000m
165 16. maj 2020 Master 1000m Master W/M 4-/4X MastersW/M 4X G+(65+years) 1000m
200 17. maj 2020 250m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 250m begynder løb i Edon *
201 17. maj 2020 TU-cup 500m U15 M1X JM 1X C, TU-CUP 500m
202 17. maj 2020 TU-cup 500m U15 W2X JW 2X C, TU-CUP 500m
203 17. maj 2020 TU-cup 1500m U17 M1X JM 1X B, TU-CUP 1500m
204 17. maj 2020 TU-cup 1500m U17 W2X JW 2X B, TU-CUP 1500m
205 17. maj 2020 1000m W/M 2X/2- M//W 2X/2- Nye roere 1000m
206 17. maj 2020 1000m W/M 1X M/W 1X Motion+ 1000m
207 17. maj 2020 Master 1000m Master W1X MastersW 1X A,B,C (27-49 years) 1000m
208 17. maj 2020 Master 1000m Master W1X MastersW 1X D,E,F(50-64years) 1000m
209 17. maj 2020 Master 1000m Master W1X MastersW 1X G+(65+years) 1000m
210 17. maj 2020 Master 1000m Master M1X MastersM 1X A,B,C (27-49 years) 1000m
211 17. maj 2020 Master 1000m Master M1X MastersW 1X D,E,F(50-64years) 1000m
212 17. maj 2020 Master 1000m Master M1X MastersM 1X G+(65+years) 1000m
213 17. maj 2020 500m U13 W/M 1X JM/W 1X D 500m­
214 17. maj 2020 TU-cup 500m U15 W4X+ JW 4X/4X+ C, TU-CUP 500m
215 17. maj 2020 TU-cup 1500m U17 M4X JM 4X- B, TU-CUP 1500m
216 17. maj 2020 2000m U19 M1X JM 1X A 2000m
217 17. maj 2020 2000m U19 W1X JW 1X A 2000m­
218 17. maj 2020 2000m U19 M2- JM 2- A 2000m
219 17. maj 2020 2000m U19 W2- JW 2- A 2000m
220 17. maj 2020 2000m W1X W 1X 2000m
221 17. maj 2020 2000m M1X M 1X 2000m
222 17. maj 2020 2000m W2- W 2- 2000m
223 17. maj 2020 2000m M2- M 2- 2000m
224 17. maj 2020 2000m U19 M2X JM 2X A 2000m
225 17. maj 2020 2000m U19 W2X JW 2X A 2000m
226 17. maj 2020 2000m M2X M 2X 2000m
227 17. maj 2020 2000m W2X W 2X 2000m
228 17. maj 2020 Master 1000m Master W2-/2X MastersW 2X/2- A,B,C (27-49 years) 1000m
229 17. maj 2020 Master 1000m Master W2-/2X MastersW 2x/2- D,E,F(50-64years) 1000m
230 17. maj 2020 Master 1000m Master W2-/2X MastersW 2X/2- G+(65+years) 1000m
231 17. maj 2020 Master 1000m Master M2-/2X MastersM 2X/2- A,B,C (27-49 years) 100
232 17. maj 2020 Master 1000m Master M2X/2- MastersM 2x/2- D,E,F(50-64years) 1000m
233 17. maj 2020 Master 1000m Master M2-/2X MastersM 2X/2- G+(65+years) 1000m
234 17. maj 2020 500m U13 W/M 2X JM//W 2X D 500m
235 17. maj 2020 TU-cup 500m U15 M4X+ JM 4X+ C, TU-CUP 500m
236 17. maj 2020 TU-cup 1500m U17 W4X JW 4X- B, TU-CUP 1500m
237 17. maj 2020 1000m W/M 2X/2- M//W 2X/2- Motion+ 1000m
238 17. maj 2020 1000m W/M 1X M/W 1X Nye roere 1000m
239 17. maj 2020 2000m W4- W 4- 2000m
240 17. maj 2020 2000m M4- M 4- 2000m
241 17. maj 2020 2000m W4X W 4X- 2000m
242 17. maj 2020 2000m M4X M 4X- 2000m
243 17. maj 2020 2000m U19 M4- JM 4- A 2000m
244 17. maj 2020 2000m U19 W4- JW 4- A 2000m
245 17. maj 2020 2000m U19 M4X JM 4X- A 2000m
246 17. maj 2020 2000m U19 W4X JW 4X A 2000m
247 17. maj 2020 Master 1000m Master W4-/4X MastersW 4x/4- A,B,C (27-49 years) 1000m
248 17. maj 2020 Master 1000m Master W4X/4- MastersW 4X/4- D,E,F(50-64years) 1000m
249 17. maj 2020 Master 1000m Master W4-/4X MastersW 4X/4- G+(65+years) 1000m
250 17. maj 2020 Master 1000m Master M4X/4- MastersM 4X/4- A,B,C (27-49 years) 1000m
251 17. maj 2020 Master 1000m Master M4X/4- MastersM 4X/4- D,E,F(50-64years) 1000m
253 17. maj 2020 Master 1000m Master M4-/4X MastersW 4X/4- G+(65+years) 1000m
254 17. maj 2020 TU-cup 500m U15 M2X JM 2X C, TU-CUP 500m
255 17. maj 2020 TU-cup 500m U15 W1X JW 1X C, TU-CUP 500m
256 17. maj 2020 TU-cup 1500m U17 M2X JM 2X B , TU-CUP 1500m
257 17. maj 2020 TU-cup 1500m U17 W1X JW 1X B, TU-CUP 1500m
258 17. maj 2020 500m U19 W/M 1X-Edon JW//M 1X E,D,C,B,A 500m i Edon**
259 17. maj 2020 1000m W/M 8+ 8+ alle klasser 1000m