Tilmeldinger - Danske Mesterskaber 2021
Løb 101 30+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding
Føroya I
- 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 104 40+WErgo Kvinder Ergo 2000m 2 tilmeldinger
AFMELDT ARA I
- 1. Christina Jensen (ARA) '78
Roskilde I
- 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
Løb 109 50+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 2 tilmeldinger
Køge R I
- 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
KVIK I
- 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 112 60+WErgo Kvinder Ergo 2000m 1 tilmelding
Køge R I
- 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 113 60+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding
Sorø I
- 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 116 70+WErgo Kvinder Ergo 2000m 1 tilmelding
Fredensborg I
- 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 150 30+MErgo Mænd Ergo 2000m 2 tilmeldinger
N/A
- 1. Lars Arnbak (DEN) '81
KVIK I
- 1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87
Løb 151 30+LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 2 tilmeldinger
Føroya I
- 1. Bergur Robert Dam Jensen (Føroya) '87
Furesø I
- 1. Max Emde (Furesø) '88
Løb 154 40+MErgo Mænd Ergo 2000m 7 tilmeldinger
Køge R I
- 1. Henrik Borch (Køge R) '74
Ran I
- 1. Jonas Haaning (DEN) '80
Rødvig I
- 1. Michael Mainz (Rødvig) '77
DSR I
- 1. Jack Ekman (DSR) '73
Bagsværd I
- 1. Tomas Næraa (Bagsværd) '72
Bagsværd II
- 1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd) '74
ASR I
- 1. Rasmus Holk Poulsen (ASR) '75
Løb 155 40+LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 2 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
OKC Riversport I
- 1. Ben Boehm (USA) '77
Løb 158 50+MErgo Mænd Ergo 2000m 3 tilmeldinger
AFMELDT Kalundb I
- 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
Bagsværd I
- 1. Steen Nielbo (Bagsværd) '70
Lyngby/KKL I
- 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71
Løb 159 50+LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 2 tilmeldinger
Fredensborg II
- 1. Hans T Andersen (Fredensborg) '62
DSR I
- 1. Jacob Thesander (DSR) '66
Løb 162 60+MErgo Mænd Ergo 2000m 3 tilmeldinger
Amelias Fars Sport and Fitness Club I
- 1. Martin Mario Jelani (DEN) '61
ARK I
- 1. Søren Anker Madsen (ARK) '60
Humlebæk I
- 1. Keld Strudahl (Humlebæk) '59
Løb 167 70+LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding
Sorø I
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Løb 200 30+WErgo Kvinder Ergo 1000m 3 tilmeldinger
ASR I
- 1. Winnie Petersen (ASR) '84
Køge R I
- 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
DSR I
- 1. Tuuli Kasso (DSR) '90
Løb 201 30+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding
Føroya I
- 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 202 40+WErgo Kvinder Ergo 1000m 3 tilmeldinger
Horsens I
- 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
Nordslesvig I
- 1. Claudia Horst (Nordslesvig) '74
Næstv. I
- 1. Lisa Petersen (Næstv.) '75
Løb 203 40+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding
AFMELDT Nordslesvig I
- 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Løb 204 50+WErgo Kvinder Ergo 1000m 6 tilmeldinger
Nyborg I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Nyborg II
- 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Risskov II
- 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
KVIK I
- 1. Katrine Jørgensen (KVIK) '71
Fredensborg I
- 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
Sorø I
- 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
Løb 205 50+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Køge R I
- 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Risskov I
- 1. Birgitte Nielsen (Risskov) '67
Løb 206 55+WErgo Kvinder Ergo 1000m 1 tilmelding
Furesø I
- 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 207 55+LWErgo Kvinder letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
KVIK I
- 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Humlebæk I
- 1. Mette Porsmose (Humlebæk) '64
Løb 208 60+WErgo Kvinder Ergo 1000m 1 tilmelding
Køge R I
- 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 212 70+WErgo Kvinder Ergo 1000m 1 tilmelding
Fredensborg I
- 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 216 30+MErgo Mænd Ergo 1000m 7 tilmeldinger
Aalborg I
- 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
Aalborg II
- 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
Aalborg III
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
Esbjerg I
- 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '91
Aarhus I
- 1. Mark Lind (Aarhus) '86
DSR I
- 1. Jakob Brix (DSR) '91
DSR II
- 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR) '91
Løb 217 30+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Føroya I
- 1. Bergur Robert Dam Jensen (Føroya) '87
Furesø I
- 1. Max Emde (Furesø) '88
Løb 218 40+MErgo Mænd Ergo 1000m 7 tilmeldinger
Dragør I
- 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
Køge R I
- 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81
Rødvig I
- 1. Michael Mainz (Rødvig) '77
Bagsværd I
- 1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd) '74
Næstv. I
- 1. Morten Thorving (Næstv.) '77
Bagsværd II
- 1. Jacob Merklin (Bagsværd) '75
Nykøbing F I
- 1. Jesper Skytte (Nykøbing F) '76
Løb 219 40+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
OKC Riversport I
- 1. Ben Boehm (USA) '77
Løb 220 50+MErgo Mænd Ergo 1000m 9 tilmeldinger
Lyngby Kanoklub I
- 1. Thomas Beck Christensen (DEN) '71
Nyborg I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Køge R I
- 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64
Kertem. I
- 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Bagsværd I
- 1. Steen Nielbo (Bagsværd) '70
Hjemme fra Kælderen I
- 1. Thomas Jensen (DEN) '67
Furesø I
- 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Næstv. I
- 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68
Næstv. II
- 1. Steen Kjærgaard (Næstv.) '69
Løb 221 50+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Risskov I
- 1. Claus Bus (Risskov) '67
Risskov II
- 1. Michael Lind (Risskov) '67
Løb 222 55+MErgo Mænd Ergo 1000m 5 tilmeldinger
Rainmaker I
- 1. Lars Olsen (DEN) '66
365 Design I
- 1. Ole Vindfeldt (DEN) '66
AFMELDT Furesø I
- 1. Lars Wallin (Furesø) '62
Esbjerg I
- 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63
DSR I
- 1. Peter Gammeltoft (DSR) '66
Løb 223 55+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Lemvig I
- 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
Jels I
- 1. Anders Jørgensen (Jels) '66
Løb 224 60+MErgo Mænd Ergo 1000m 10 tilmeldinger
Amelias Fars Sport and Fitness Club I
- 1. Martin Mario Jelani (DEN) '61
Nyborg I
- 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Køge R I
- 1. Torben Pilehøj (Køge R) '58
Horsens I
- 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
Furesø I
- 1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø) '57
Rudergesellschaft Wiking, Berlin I
- 1. Carl-Friedrich Ratz (GER) '60
Humlebæk I
- 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk) '60
Nordslesvig I
- 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58
Nordslesvig II
- 1. Werner Güttel (Nordslesvig) '58
Esbjerg I
- 1. Henning Kirk Brodde (Esbjerg) '60
Løb 225 60+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 3 tilmeldinger
Furesø I
- 1. Andreas Borg (Furesø) '59
Furesø II
- 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Humlebæk I
- 1. Christian Probst (Humlebæk) '60
Løb 226 65+MErgo Mænd Ergo 1000m 1 tilmelding
Odder I
- 1. Per Amby (Odder) '54
Løb 229 70+LMErgo Mænd letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Fredensborg I
- 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Løb 230 80+MErgo Mænd Ergo 1000m 1 tilmelding
AFMELDT Sorø I
- 1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø) '38
Løb 306 U11 WErgo Piger Ergo 2min 2 tilmeldinger
KVIK I
- 1. Siff Larsen (KVIK) '13
Stevns I
- 1. Julie Bech Nielsen (Stevns) '12
Løb 308 U11 MErgo Drenge Ergo 2min 4 tilmeldinger
Køge R I
- 1. Felix Birk Hansen (Køge R) '11
Valby I
- 1. Felix Friis (Valby) '12
Holstebro/KCHO I
- 1. Mads Madsen (Holstebro) '14
Roskilde I
- 1. Kasper Friis Thanning (Roskilde) '12
Løb 310 U12 WErgo Piger Ergo 2min 2 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Melody Harati (Hadsund) '10
OKC Riversport I
- 1. Tabitha Boehm (USA) '10
Løb 312 U12 MErgo Drenge Ergo 2min 3 tilmeldinger
Dragør I
- 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
Rødvig I
- 1. Noa Jakobsen (Rødvig) '10
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Løb 314 U13 WErgo Piger Ergo 2min 3 tilmeldinger
Lyngby/KKL I
- 1. Karen Reimer (Lyngby) '09
Lyngby/KKL II
- 1. Olivia Elund Pihl (Lyngby) '09
Sydney Grammar I
- 1. Kelly Clifton (AUS) '09
Løb 316 U13 MErgo Drenge Ergo 2min 3 tilmeldinger
Rødvig I
- 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09
Føroya I
- 1. Teitur Borg Brattaberg (Føroya) '09
Holstebro/KCHO I
- 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Løb 318 U14 WErgo Piger Ergo 3min 8 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Hadsund I
- 1. Melissa Harati (Hadsund) '08
Lyngby/KKL I
- 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08
Jels I
- 1. Celine Nielsen (Jels) '08
Jels II
- 1. Thea Marie Noe (Jels) '08
AFMELDT Holstebro/KCHO I
- 1. Julie Højager (Holstebro) '08
Stevns I
- 1. Kristina Bech Nielsen (Stevns) '08
Odder I
- 1. Clara Mikkelsen (Odder) '08
Løb 320 U14 MErgo Drenge Ergo 3min 5 tilmeldinger
Saxkjøbing I
- 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08
Køge R I
- 1. Oskar Lorek (Køge R) '08
Holstebro/KCHO I
- 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Køge R II
- 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08
VÁGS I
- 1. Magnus Andrias Holm (VÁGS ) '08
Løb 322 U15 WErgo Piger Ergo 4min 18 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Cille Hougaard (Hadsund) '07
AFMELDT Hadsund II
- 1. Josefine Brink (Hadsund) '07
Hadsund III
- 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07
Hadsund IV
- 1. Victoria Brink (Hadsund) '07
Køge R I
- 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07
AFMELDT Sorø I
- 1. Selma Iversen (Sorø) '07
Sorø II
- 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
FSR I
- 1. Bjarma Danielsen (FOE) '07
Lyngby/KKL I
- 1. Flora Barslund (Lyngby) '07
København I
- 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07
København II
- 1. Klara Munk Felthaus (København) '07
Jels I
- 1. Anna Thomsen (Jels) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO II
- 1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO III
- 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO IV
- 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Stevns I
- 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07
Stevns II
- 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 324 U15 MErgo Drenge Ergo 4min 11 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
FSR I
- 1. Niels Juul Akraberg Poulsen (FOE) '07
Sorø I
- 1. Malthe Lund Lynæs (Sorø) '07
København II
- 1. Woody Siigurt Lori Leth (København) '07
København I
- 1. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07
København I
- 1. Carl Hassan (København) '07
København III
- 1. Conrad Norman (København) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO II
- 1. William Lemming (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO III
- 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07
Sydney Grammar I
- 1. Carter Clifton (AUS) '07
Løb 326 U16 WErgo Piger Ergo 2000m 7 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
Sørvágs Róðrarfelag I
- 1. Bára Wang Olsen (FOE) '06
Køge R I
- 1. Maja Wolska (Køge R) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO II
- 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
Stevns I
- 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Roskilde I
- 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Løb 328 U16 MErgo Drenge Ergo 2000m 16 tilmeldinger
Dragør I
- 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
KVIK I
- 1. Hjalte Larsen (KVIK) '06
Sorø I
- 1. Mads Christensen (Sorø) '06
Sorø II
- 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
FSR I
- 1. Nóa Thomsen (FOE) '06
København II
- 1. Hector Carriero (København) '06
Humlebæk I
- 1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO II
- 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Stevns I
- 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Bagsværd I
- 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
Bagsværd II
- 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Bagsværd III
- 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
AFMELDT Bagsværd IV
- 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Bagsværd V
- 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Roskilde I
- 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 330 U17 WErgo Piger Ergo 2000m 11 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Maria Bak Jeppesen (Hadsund) '05
Silkeborg I
- 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
AFMELDT Sorø I
- 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
Sorø II
- 1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
Sorø III
- 1. Signe Thorup (Sorø) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Odder I
- 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
Ægir I
- 1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir) '05
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Alma Bitoft Benediktson (Bagsværd) '05
Roskilde I
- 1. Kathrine Jehrbo (Roskilde) '05
Roskilde II
- 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
Løb 332 U17 MErgo Drenge Ergo 2000m 14 tilmeldinger
Lyngby/KKL I
- 1. Alexander Walker (Lyngby) '05
Hadsund I
- 1. Kian Harati (Hadsund) '05
Hadsund II
- 1. Mads Hessellund (Hadsund) '05
Hadsund III
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Sorø I
- 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
Randers I
- 1. Oliver Bach (Randers) '05
København I
- 1. Viggo Højme Lambert (København) '05
Jels I
- 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
Jels II
- 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
Holstebro/KCHO II
- 1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05
Stevns I
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Bagsværd I
- 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
AFMELDT Bagsværd II
- 1. Søren Tinggaard-Jørgensen (Bagsværd) '05
Løb 334 U18 WErgo Piger Ergo 2000m 8 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04
København I
- 1. Josefine Freltoft (København) '04
ARGJA I
- 1. Mira Winther Klit (ARGJA ) '04
Ægir I
- 1. Liv Jensen (Ægir) '04
Ægir II
- 1. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
Bagsværd I
- 1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd) '04
Bagsværd II
- 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Bagsværd III
- 1. Zoe Kaefer (Bagsværd) '04
Løb 336 U18 MErgo Drenge Ergo 2000m 17 tilmeldinger
Lyngby/KKL I
- 1. Christian Runge (Lyngby) '04
Lyngby/KKL II
- 1. Marcus Modest (Lyngby) '04
Hadsund I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Silkeborg I
- 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Silkeborg II
- 1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04
Føroya I
- 1. Mattias Durhuus (Føroya) '04
Hadsund II
- 1. Tobias Pedersen (Hadsund) '04
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
AFMELDT Holstebro/KCHO II
- 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Holstebro/KCHO III
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Sorø I
- 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
Ægir I
- 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Ægir II
- 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
Bagsværd II
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Bagsværd III
- 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Bagsværd IV
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Løb 338 U19 WErgo Piger Ergo 2000m 6 tilmeldinger
Silkeborg I
- 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
KVIK I
- 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03
Holstebro/KCHO I
- 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
ARGJA I
- 1. Sólrun Johannesen (ARGJA ) '03
Bagsværd I
- 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Roskilde I
- 1. Iben Bech (Roskilde) '03
Løb 340 U19 MErgo Drenge Ergo 2000m 12 tilmeldinger
Silkeborg I
- 1. Magnus Ladegaard (Silkeborg) '03
Silkeborg II
- 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
Sorø I
- 1. Joshua Mingo (Sorø) '03
Føroya I
- 1. Tórur Paulason (Føroya) '03
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
- 1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE) '03
København I
- 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
Holstebro/KCHO I
- 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Holstebro/KCHO II
- 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03
Næstv. I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
DSR I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Roskilde I
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Roskilde II
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Løb 401 U23 LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 5 tilmeldinger
KVIK I
- 1. Maria Aaager (KVIK) '02
Aarhus I
- 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03
Bagsværd VI
- 1. Danica Vangsgaard (Bagsværd) '01
DSR I
- 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Roskilde I
- 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Løb 402 U23 WErgo Kvinder Ergo 2000m 17 tilmeldinger
Odense I
- 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
Føroya I
- 1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya) '01
DSR I
- 1. Mette Køchs Nielsen (DSR) '99
Aarhus I
- 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01
Bagsværd I
- 1. Marie Ramm (Bagsværd) '01
AFMELDT Bagsværd II
- 1. Mathilde Norking (Bagsværd) '99
Bagsværd III
- 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
AFMELDT Bagsværd IV
- 1. Sofie Liv Petry (Bagsværd) '02
Bagsværd V
- 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
Føroya II
- 1. Rutt Eidesgaard Hansen (Føroya) '01
AFMELDT DSR II
- 1. Cecilie Brünnich Sørensen (DSR) '01
Holstebro/KCHO I
- 1. Karen Mortensen (Holstebro) '01
Odense II
- 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Roskilde I
- 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
Roskilde II
- 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Roskilde III
- 1. Katja Petersson (Roskilde) '01
Roskilde IV
- 1. Laura Plæhn Poulsen (Roskilde) '03
Løb 403 U23 LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 6 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01
Sorø I
- 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
Esbjerg I
- 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99
Bagsværd I
- 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
Bagsværd II
- 1. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
Roskilde I
- 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Løb 404 U23 MErgo Mænd Ergo 2000m 23 tilmeldinger
Lyngby/KKL I
- 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Sorø I
- 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
Sorø II
- 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
KVIK I
- 1. Albert Martin Ebersbach (KVIK) '02
KVIK II
- 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
KVIK III
- 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Saxkjøbing I
- 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
DSR I
- 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
Holstebro/KCHO I
- 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02
Holstebro/KCHO II
- 1. Patrick Klestrup (Holstebro) '02
Holstebro/KCHO III
- 1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro) '02
AFMELDT Holstebro/KCHO IV
- 1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro) '01
Holstebro/KCHO V
- 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
AFMELDT Holstebro/KCHO VI
- 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00
Holstebro/KCHO VII
- 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00
AFMELDT Holstebro/KCHO VIII
- 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
Holstebro/KCHO IX
- 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
Ægir I
- 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Roskilde I
- 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
Roskilde II
- 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Roskilde III
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
Roskilde IV
- 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Løb 405 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - DIF Mesterskab 2000m 3 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
Bagsværd II
- 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97
Næstv. I
- 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 406 WErgo Kvinder Ergo - DIF Mesterskab 2000m 14 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
AFMELDT Bagsværd II
- 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
DSR I
- 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
DSR II
- 1. Nikoline Laidlaw (DSR) '95
AFMELDT DSR IV
- 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
KVIK I
- 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85
KVIK II
- 1. Anne H. Larsen (KVIK) '98
Aarhus I
- 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
Aarhus II
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
DSR III
- 1. Astrid Steensberg (DSR) '96
Holstebro/KCHO I
- 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Randers I
- 1. Line Ulstrup (Randers) '96
ARA I
- 1. Christina Jensen (ARA) '78
Roskilde I
- 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
Løb 407 LMErgo Mænd letvægt Ergo - DIF Mesterskab 2000m 6 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
AFMELDT KVIK I
- 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93
Aarhus I
- 1. James Dodd (Aarhus) '89
AFMELDT Bagsværd II
- 1. Cody Andersen (Bagsværd) '96
DSR I
- 1. Emil Espensen (DSR) '91
Lyngby/KKL I
- 1. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
Løb 408 MErgo Mænd Ergo - DIF Mesterskab 2000m 10 tilmeldinger
Lyngby/KKL I
- 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
Lyngby/KKL II
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Lyngby/KKL III
- 1. Niklas Jacobsen (Lyngby) '95
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
København I
- 1. Sebastian Bache (København) '97
København II
- 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
DSR I
- 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
Holstebro/KCHO I
- 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96
Odense I
- 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
Roskilde I
- 1. Joachim Sutton (Roskilde) '95
Løb 409 MErgo Mænd Ergo - Herre Universitetsløb 2000m 9 tilmeldinger
Aalborg Universitet
- 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
Aalborg Universitet
- 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
Aalborg Universitet
- 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
Aalborg Universitet
- 1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg) '92
Aalborg Universitet
- 1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg) '97
Aalborg Universitet
- 1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg) '99
Aalborg Universitet
- 1. Mikkel Kallesøe (Aalborg) '00
Aalborg Universitet
- 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
KVIK
- 1. Jens Vinther Clausen (KVIK) '92
Løb 410 WErgo Kvinder Ergo - Dame Universitetsløb 2000m 7 tilmeldinger
Aalborg Universitet
- 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
Aalborg Universitet
- 1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97
AFMELDT Aalborg Universitet
- 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
Aalborg Universitet
- 1. Line Thomsen (Aalborg) '96
Aalborg Universitet
- 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
AFMELDT Aalborg Universitet
- 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
KVIK
- 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95
Løb 601 U13 WErgo Sprint Piger Ergo 100m 1 tilmelding
Sydney Grammar I
- 1. Kelly Clifton (AUS) '09
Løb 602 U13 MErgo Sprint Drenge Ergo 100m 2 tilmeldinger
Rødvig I
- 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09
Føroya I
- 1. Teitur Borg Brattaberg (Føroya) '09
Løb 603 U15 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 9 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
AFMELDT Sorø II
- 1. Selma Iversen (Sorø) '07
Sorø III
- 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Stevns I
- 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Stevns II
- 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07
Stevns III
- 1. Kristina Bech Nielsen (Stevns) '08
Holstebro/KCHO I
- 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO II
- 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO III
- 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Løb 604 U15 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 2 tilmeldinger
Sydney Grammar I
- 1. Carter Clifton (AUS) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07
Løb 605 U17 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 11 tilmeldinger
Silkeborg I
- 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Silkeborg II
- 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Sorø I
- 1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05
Sorø II
- 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
Stevns I
- 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Ægir I
- 1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir) '05
AFMELDT Bagsværd I
- 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
Roskilde I
- 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Roskilde II
- 1. Kathrine Jehrbo (Roskilde) '05
Roskilde III
- 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05
Løb 606 U17 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 15 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
Sorø II
- 1. Mads Christensen (Sorø) '06
Randers I
- 1. Oliver Bach (Randers) '05
Stevns I
- 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Stevns II
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
Holstebro/KCHO II
- 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Bagsværd I
- 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
AFMELDT Bagsværd II
- 1. Søren Tinggaard-Jørgensen (Bagsværd) '05
AFMELDT Bagsværd III
- 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Bagsværd IV
- 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Bagsværd V
- 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Bagsværd VI
- 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Bagsværd VII
- 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06
Roskilde I
- 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 607 U19 WErgo Sprint Piger Ergo 200m 10 tilmeldinger
Silkeborg I
- 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Silkeborg II
- 1. Marie Nørgaard (Silkeborg) '04
Holstebro/KCHO I
- 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Ægir I
- 1. Liv Jensen (Ægir) '04
Ægir II
- 1. Marie Martens Christensen (Ægir) '04
Bagsværd I
- 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Bagsværd II
- 1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
AFMELDT Bagsværd III
- 1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd) '04
Bagsværd IV
- 1. Zoe Kaefer (Bagsværd) '04
Roskilde I
- 1. Iben Bech (Roskilde) '03
Løb 608 U19 MErgo Sprint Drenge Ergo 200m 25 tilmeldinger
Silkeborg I
- 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Silkeborg II
- 1. Magnus Ladegaard (Silkeborg) '03
Silkeborg III
- 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
Silkeborg IV
- 1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04
Føroya I
- 1. Mattias Durhuus (Føroya) '04
Føroya II
- 1. Tórur Paulason (Føroya) '03
Róðrarsamband Føroya (RSF Færøerne) I
- 1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE) '03
Sorø I
- 1. Joshua Mingo (Sorø) '03
Hósvíkar Róðrarfelag I
- 1. Dánjal Olsen (FOE) '04
Hósvíkar Róðrarfelag II
- 1. Jákup Poulsen (FOE) '03
Hósvíkar Róðrarfelag III
- 1. Jónas Busk (FOE) '04
Holstebro/KCHO I
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
AFMELDT Holstebro/KCHO II
- 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Ægir I
- 1. Mikkel Avlund Overgaard (Ægir) '04
Ægir II
- 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
Bagsværd I
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Bagsværd II
- 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Bagsværd III
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
AFMELDT Bagsværd IV
- 1. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
ARGJA I
- 1. Heini Háberg (ARGJA ) '04
Hósvíkar Róðrarfelag IV
- 1. Petur Sigurd Á Túgvu (FOE) '04
Roskilde I
- 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Roskilde II
- 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Roskilde III
- 1. William Windel Krogh (Roskilde) '04
Holstebro I
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 609 WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 20 tilmeldinger
ASR I
- 1. Winnie Petersen (ASR) '84
Aalborg I
- 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96
Aalborg II
- 1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg) '97
AFMELDT Aalborg III
- 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98
Aalborg IV
- 1. Line Thomsen (Aalborg) '96
Aalborg V
- 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
AFMELDT Aalborg VI
- 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
KVIK I
- 1. Maria Aaager (KVIK) '02
Føroya I
- 1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya) '01
Randers I
- 1. Anna Maja Lund Bentsen (Randers) '02
Aarhus I
- 1. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Køge R I
- 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
Randers II
- 1. Line Ulstrup (Randers) '96
Klub tyk og stærk I
- 1. Anna Sophia Rye (DEN) '96
Roskilde I
- 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97
Roskilde II
- 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Roskilde III
- 1. Laura Plæhn Poulsen (Roskilde) '03
Roskilde IV
- 1. Katja Petersson (Roskilde) '01
Roskilde V
- 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
Roskilde VI
- 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Løb 610 MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 22 tilmeldinger
Køge R I
- 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81
Aalborg I
- 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
Aalborg II
- 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
AFMELDT Aalborg III
- 1. Esben Ravn (Aalborg) '93
Aalborg IV
- 1. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
Aalborg V
- 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
Aalborg VII
- 1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg) '92
Aalborg VIII
- 1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg) '97
Aalborg IX
- 1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg) '99
Aalborg XI
- 1. Mikkel Kallesøe (Aalborg) '00
Holstebro I
- 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
Rødvig I
- 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
Sorø I
- 1. Tobias Handberg (Sorø) '02
Esbjerg I
- 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '91
Esbjerg II
- 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99
Esbjerg III
- 1. Henning Kirk Brodde (Esbjerg) '60
Ægir I
- 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
AFMELDT Roskilde I
- 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Roskilde II
- 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
Roskilde III
- 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Roskilde IV
- 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
Roskilde V
- 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Løb 611 MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 3 tilmeldinger
- 1. Lars Olsen (DEN) '66
Tyk og stærk
- 1. Martin Nørum (DEN) '92
- 1. Jens Vinther Clausen (KVIK) '92
Løb 612 WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 1 tilmelding
KVIK
- 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95