Tilmeldinger - Danish Open Coastal Rowing / Forbundsmesterskab Coastal Rowing 2022

Løb 100 M2x Coastal Mænd 2x Coastal - DM Mænd åben C2X 4000m 7 tilmeldinger

Falkenberg RK/Halmstad Rodd I

  • 1. Daniel Böcker (SWE) '78
  • 2. Niklas Pettersson (SWE) '90

DSR I

  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 2. Peter Maack Groes (DSR) '65

DSR IV

  • 1. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98

DSR

  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
  • 2. Oliver Malling Laursen (DSR) '93

DSR II

  • 1. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66
  • 2. Johan Berg (DSR) '85

Middelfart I

  • 1. Jesper Schmidt (Middelfart) '73
  • 2. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65

Assens I

  • 1. Jonas Nielsen (Assens) [0000]
  • 2. Anders Skovlod Jacobsen (Assens) '77
Løb 105 M1x Coastal Mænd 1x Coastal - DM Mænd åben C1X 4000m 6 tilmeldinger

DSR II

  • 1. Erik Sandberg Schiess (DSR) '97

DSR I

  • 1. Johan Berg (DSR) '85

DSR III

  • 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95

Hadsund I

  • 1. Michael Blomstrand (Hadsund) '73

Helsingborg I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82

AFMELDT Uden Klub I

  • 1. Jens Broe (Uden Klub) '85
Løb 107 50+M1x Coastal Mænd 50+ 1x Coastal - Mænd 50+ C1X 4000m 3 tilmeldinger

Middelfart I

  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70

Hvidovre I

  • 1. Fritz Ganzhorn (Hvidovre) '65

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
Løb 108 W2x Coastal Kvinder 2x Coastal - DM Kvinder åben C2X 4000m 5 tilmeldinger

DSR IV

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
  • 2. Caroline Riff Brems (DSR) '03

DSR III

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Anna Calina Schanze (DSR) '96

DSR/KVIK

  • 1. Nidhu Sivapatham (DSR) '95
  • 2. Katrine Jørgensen (KVIK) '71

DSR I

  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 2. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR) '94

AFMELDT DSR II

  • 1. Sofie Østergaard Jensen (DSR) '95
  • 2. Nidhu Sivapatham (DSR) '95
Løb 109 W1x Coastal Kvinder 1x Coastal - DM Kvinder åben C1X 4000m 4 tilmeldinger

DSR II

  • 1. Natasha Frandsen (DSR) '93

DSR I

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

DSR III

  • 1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85

Helsingborg I

  • 1. Maria Berg (Helsingborg) '83
Løb 110 50+W2x Coastal Kvinder 50+ 2x Coastal - Kvinder 50+ C2X 4000m 3 tilmeldinger

Middelfart II

  • 1. Diana Korsgaard (Middelfart) '64
  • 2. Heidi Hermansen (Middelfart) '70

Skovshoved I

  • 1. Kate Skavin (Skovshoved) '57
  • 2. Lise Hendriksen (Skovshoved) '64

Middelfart I

  • 1. Birgit Rützou (Middelfart) '71
  • 2. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65
Løb 111 50+M2x Coastal Mænd 50+ 2x Coastal - Mænd 50+ C2X 4000m 4 tilmeldinger

Middelfart II

  • 1. Roar Kloppenborg-Skrumsager (Middelfart) '70
  • 2. Ole Bendtsen (Middelfart) '55

Skovshoved I

  • 1. Jens Tarp (Skovshoved) '53
  • 2. Jesper Skavin (Skovshoved) '59

Middelfart I

  • 1. Hardy Olesen (Middelfart) '67
  • 2. Claus Rützau (Middelfart) '69

Fr.cia I

  • 1. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
  • 2. Martin Mortensen (Fr.cia) '66
Løb 112 W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 2x Coastal - DM Mix åben C2X 4000m 5 tilmeldinger

Helsingborg I

  • 1. Peter Berg (Helsingborg) '82
  • 2. Maria Berg (Helsingborg) '83

KVIK I

  • 1. Katrine Dall (KVIK) '71
  • 2. Jan Skovø (KVIK) '71

DSR II

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Johan Berg (DSR) '85

DSR I

  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
  • 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85

DSR III

  • 1. Anna Calina Schanze (DSR) '96
  • 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
Løb 113 W4x+ Coastal Kvinder 4x+ Coastal - DM Kvinder åben C4X+ 4000m 1 tilmelding

DSR I

  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 2. Elisabeth Solbjerg Kaalund Keller (DSR) '94
  • 3. Sofie Østergaard Jensen (DSR) '95
  • 4. Natasha Frandsen (DSR) '93
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87
Løb 114 M4x+ Coastal Mænd 4x+ Coastal - DM Mænd åben C4X+ 4000m 2 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 3. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
  • 4. Peter Maack Groes (DSR) '65
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87

AFMELDT DSR II

  • 1. Erik Sandberg Schiess (DSR) '97
  • 2. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66
  • 3. Charlie Khan (DSR) '88
  • 4. Oliver Malling Laursen (DSR) '93
  • Cox. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
Løb 115 W/M 4x+ Coastal Kvinder/mænd 4x+ Coastal - Mix åben C4X+ 4000m 2 tilmeldinger

AFMELDT DSR I

  • 1. Anne Sofie Stougaard Byder (DSR) '92
  • 2. Erik Sandberg Schiess (DSR) '97
  • 3. Oliver Malling Laursen (DSR) '93
  • 4. Nidhu Sivapatham (DSR) '95
  • Cox. Lars Fjord Garvey (DSR) '93

Aalborg I

  • 1. Lærke Kjeldgaard Petersen (Aalborg) '99
  • 2. Sina Brandt (Aalborg) '99
  • 3. Tobias Emil Buch Nielsen (Aalborg) '93
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • Cox. Camilla Frølund (Aalborg) '96
Løb 116 50+W/M 2x Coastal Kvinder/mænd 50+ 2x Coastal - Mix 50+ C2X 4000m 7 tilmeldinger

Middelfart II

  • 1. Diana Korsgaard (Middelfart) '64
  • 2. Kaj Nissen (Middelfart) '60

Middelfart III

  • 1. Hardy Olesen (Middelfart) '67
  • 2. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65

Risskov I

  • 1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov) '67
  • 2. Michael Lind (Risskov) '67

Aarhus I

  • 1. Annelene Westh (Aarhus) '68
  • 2. Søren B. Mikkelsen (Aarhus) '68

Middelfart IV

  • 1. Heidi Hermansen (Middelfart) '70
  • 2. Roar Kloppenborg-Skrumsager (Middelfart) '70

Aarhus II

  • 1. Marina Stannov (Aarhus) '60
  • 2. Niels Iversen (Aarhus) '55

Middelfart I

  • 1. Birgit Rützou (Middelfart) '71
  • 2. Claus Rützau (Middelfart) '69