Startliste - Jyske Mesterskaber 2022

Løb 100
W/M Ergo
6000m
Kvinder/mænd Ergo - Åben
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.09:20
1
AFMELDT ASR IV
  1. Christian Petersen (ASR)
2
AFMELDT Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
3
AFMELDT Bagsværd I
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
4
AFMELDT Humlebæk I
  1. Mads Impgaard Madsen (Humlebæk)
5
AFMELDT ASR II
  1. Jonathan Doucette (ASR)
6
AFMELDT ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
7
AFMELDT Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
8
AFMELDT ASR III
  1. Jesper Hoffmann (ASR)
9
AFMELDT Kertem. II
  1. Claus Hinding (Kertem.)
10
AFMELDT Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
11
AFMELDT Kertem. I
  1. Kasper Aagaard (Kertem.)
12
AFMELDT ASR I
  1. Eske Christiansen (ASR)
Løb 101
U10 WErgo
2min
Piger U10 Ergo - Piger 9år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:00
1
AFMELDT Odder I
  1. Regitze Brandt (Odder)
2
AFMELDT KVIK I
  1. Siff Larsen (KVIK)
Løb 102
U11 WErgo
2min
Piger U11 Ergo - Piger 10år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:00
3
AFMELDT Valby I
  1. Selma Friis (Valby)
4
AFMELDT Stevns I
  1. Julie Beck Nielsen (Stevns)
Løb 103
U10 MErgo
2min
Drenge U10 Ergo - Drenge 9år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:00
5
AFMELDT Ran I
  1. Birk Haaning (DEN)
Løb 104
U11 MErgo
2min
Drenge U11 Ergo - Drenge 10år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:00
6
AFMELDT Roskilde I
  1. Kasper Friis Thanning (Roskilde)
7
AFMELDT Valby I
  1. Felix Friis (Valby)
16
AFMELDT Lyngby I
  1. Benjamin Modest (Lyngby)
Løb 106
U13 WErgo
2min
Piger U13 Ergo - Piger 12år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:00
8
AFMELDT Kertem. I
  1. Martha Aagaard (Kertem.)
9
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Signe Ohlsen (Nordslesvig)
10
AFMELDT Hadsund I
  1. Melody Harati (Hadsund)
11
AFMELDT Lyngby I
  1. Marie Schmidt (Lyngby)
Løb 107
U12 MErgo
2min
Drenge U12 Ergo - Drenge 11år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:00
12
AFMELDT Korsør I
  1. Willum Heide Jensen (Korsør)
13
AFMELDT Aarhus I
  1. Felix Pertl Andersen (Aarhus)
Løb 108
U13 MErgo
2min
Drenge U13 Ergo - Drenge 12år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:00
14
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
15
AFMELDT Aarhus I
  1. Folmer Egestrand Rohde (Aarhus)
Løb 110
U19 MErgo
3min
Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:15
1
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Mathis Rüdiger (Nordslesvig)
2
AFMELDT Hadsund I
  1. Jonas Risager (Hadsund)
3
AFMELDT Sorø II
  1. Rasmus Tipsmark (Sorø)
4
AFMELDT Sorø I
  1. Storm Andersen (Sorø)
Løb 111
U14 WErgo
3min
Piger U14 Ergo - Piger 13år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:15
0
AFMELDT Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
5
AFMELDT Næstv. I
  1. Selma Björg Birgisdottir (Næstv.)
6
AFMELDT Sydney Grammar I
  1. Kelly Clifton (AUS)
7
AFMELDT Aarhus I
  1. Marie Højklint Nielsen (Aarhus)
8
AFMELDT Silkeborg I
  1. Emma Løwenstein (Silkeborg)
9
AFMELDT Lyngby I
  1. Karen Reimer (Lyngby)
10
AFMELDT Jels I
  1. Dicte Fyhn (Jels)
11
AFMELDT Stevns I
  1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
Løb 112
U14 MErgo
3min
Drenge U14 Ergo - Drenge 13år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:15
12
AFMELDT Sorø I
  1. Karl Bergreen Høj (Sorø)
13
AFMELDT Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
14
AFMELDT Silkeborg I
  1. Malthe Kleist (Silkeborg)
15
AFMELDT Odder I
  1. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
16
AFMELDT Sorø II
  1. Tobias Kaldråstøyl (Sorø)
Løb 113
U15 WErgo
4min
Piger U15 Ergo - Piger 14år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:30
1
AFMELDT Jels II
  1. Celine Nielsen (Jels)
2
AFMELDT Næstv. I
  1. Malou Pedersen (Næstv.)
3
AFMELDT Odder I
  1. Clara Mikkelsen (Odder)
4
AFMELDT Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
5
AFMELDT Stevns
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
6
AFMELDT Næstv. II
  1. Selma Frederiksen (Næstv.)
7
AFMELDT Jels I
  1. Thea Marie Noe (Jels)
8
AFMELDT Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
Løb 114
U15 MErgo
4min
Drenge U15 Ergo - Drenge 14år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:30
0
AFMELDT Sønderborg
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
0
AFMELDT Sønderborg II
  1. Daniel Primdahl (Sønderborg)
9
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
10
AFMELDT Køge R I
  1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)
11
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Oliver Pedersen (Holstebro)
12
AFMELDT Sorø II
  1. Aidan Mingo (Sorø)
13
AFMELDT Lyngby I
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
14
AFMELDT Sorø I
  1. Karl Alminde (Sorø)
15
AFMELDT Lyngby II
  1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
16
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 115
U16 WErgo
2000m
Piger U16 Ergo - Piger 15år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:45
1
AFMELDT Sorø III
  1. Emilie Lindegaard (Sorø)
2
AFMELDT Jels I
  1. Anna Thomsen (Jels)
3
AFMELDT Hadsund I
  1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
4
AFMELDT Hadsund II
  1. Naja Lübeck (Hadsund)
5
AFMELDT Kertem. I
  1. Mille Aagaard (Kertem.)
6
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
7
AFMELDT Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
8
AFMELDT Holstebro/KCHO III
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
9
AFMELDT Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
10
AFMELDT Lyngby I
  1. Tove Bay (Lyngby)
11
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
12
AFMELDT Sorø II
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
13
AFMELDT Ægir I
  1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir)
Løb 116
U17 WErgo
2000m
Piger U17 Ergo - Piger 16år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.10:45
14
AFMELDT Roskilde I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
15
AFMELDT Odense/KCHO I
  1. Bjørk Kallesøe (Odense)
16
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
17
AFMELDT Roskilde II
  1. Isabella Bache (Roskilde)
18
AFMELDT Sorø I
  1. Dina Poulsen (Sorø)
Løb 117
U18 WErgo
2000m
Piger U18 Ergo - Piger 17år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.11:05
1
AFMELDT Sorø III
  1. Signe Thorup (Sorø)
2
AFMELDT Sorø II
  1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø)
3
AFMELDT Silkeborg/KCHO I
  1. Marie Kleist (Silkeborg)
4
AFMELDT Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
5
AFMELDT Odder I
  1. Caroline Sejersen (Odder)
Løb 118
U19 WErgo
2000m
Piger U19 Ergo - Piger 18år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.11:05
0
AFMELDT Sønderborg I
  1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)
6
AFMELDT Ægir I
  1. Kirstine Nielsen (Ægir)
7
AFMELDT Hadsund I
  1. Lea Lûbeck (Hadsund)
8
AFMELDT Ægir II
  1. Liv Jensen (Ægir)
Løb 119
U16 MErgo
2000m
Drenge U16 Ergo - Drenge 15år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.11:25
1
AFMELDT Hadsund I
  1. Christian Sindre Bech (Hadsund)
2
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
3
AFMELDT Holstebro/KCHO
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
4
AFMELDT Odder I
  1. Frey Sørensen (Odder)
5
AFMELDT Sydney Grammar I
  1. Carter Clifton (AUS)
6
AFMELDT Silkeborg I
  1. Aske T. Jensen (Silkeborg)
7
AFMELDT Hadsund II
  1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
Løb 120
U17 MErgo
2000m
Drenge U17 Ergo - Drenge 16år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.11:25
8
AFMELDT Sorø IV
  1. Theodor Klæsøe-Lund (Sorø)
9
AFMELDT Sorø III
  1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
11
AFMELDT Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
12
AFMELDT Humlebæk I
  1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk)
13
AFMELDT Sorø II
  1. Mads Christensen (Sorø)
14
AFMELDT Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
15
AFMELDT Ægir I
  1. Sebastian Ole Johansen (Ægir)
16
AFMELDT Humlebæk II
  1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk)
17
AFMELDT KVIK I
  1. Hjalte Larsen (KVIK)
Løb 121
U18 MErgo
2000m
Drenge U18 Ergo - Drenge 17år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.11:45
1
AFMELDT Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
2
AFMELDT Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
3
AFMELDT Jels I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
4
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Alexander Walker (Lyngby)
5
AFMELDT Jels II
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
6
AFMELDT Stevns II
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
7
AFMELDT Stevns I
  1. Jakob Iversen (Stevns)
8
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
Løb 122
U19 MErgo
2000m
Drenge U19 Ergo - Drenge 18år
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.11:45
9
AFMELDT Lyngby/KKL II
  1. Christian Runge (Lyngby)
10
AFMELDT Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
11
AFMELDT Silkeborg I
  1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)
12
AFMELDT Silkeborg II
  1. Casper Pedersen (Silkeborg)
13
AFMELDT Ægir I
  1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
14
AFMELDT Lyngby/KKL I
  1. Marcus Modest (Lyngby)
15
AFMELDT Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
16
AFMELDT Holstebro I
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
17
AFMELDT Bagsværd II
  1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
18
AFMELDT Bagsværd I
  1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
Løb 123
U23 WErgo
2000m
Kvinder U23 Ergo - Kvinder Sen B 2000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.12:05
1
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. Emmy Wandrup (Saxkjøbing)
2
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
3
AFMELDT Roskilde III
  1. Iben Bech (Roskilde)
4
AFMELDT Roskilde I
  1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
5
AFMELDT Roskilde II
  1. Caroline Munch (Roskilde)
6
AFMELDT Aarhus I
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
Løb 124
U23 LWErgo
2000m
Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.12:05
7
AFMELDT Roskilde I
  1. Malli Segoli (Roskilde)
8
AFMELDT Ægir I
  1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)
Løb 125
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.12:05
9
AFMELDT Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
Løb 126
LWErgo
2000m
Kvinder letvægt Ergo - Kvinder Sen A Let 2000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.12:05
10
AFMELDT ASR I
  1. Margrethe Langhoff Thuesen (ASR)
11
AFMELDT Næstv. I
  1. Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 127
U23 MErgo
2000m
Mænd U23 Ergo - Mænd, Sen B 2000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.12:25
1
AFMELDT Roskilde III
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
2
AFMELDT Holstebro/KCHO II
  1. Magnus Valbirk (Holstebro)
3
AFMELDT Odder I
  1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
4
AFMELDT Næstv. II
  1. William Kjærgaard (Næstv.)
5
AFMELDT Holstebro I
  1. Magnus Juhl (Holstebro)
6
AFMELDT Kertem. I
  1. Olav Rosendal (Kertem.)
7
AFMELDT Silkeborg I
  1. Magnus Ladegaard (Silkeborg)
8
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. David Wandrup (Saxkjøbing)
9
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Oscar Burvil (Holstebro)
10
AFMELDT Roskilde IV
  1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
11
AFMELDT Roskilde I
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
12
AFMELDT Roskilde II
  1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
13
AFMELDT Holstebro II
  1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
Løb 128
U23 LMErgo
2000m
Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.12:25
14
AFMELDT Ægir II
  1. Kristian Funk (Ægir)
15
AFMELDT Roskilde I
  1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
16
AFMELDT Holstebro/KCHO I
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
17
AFMELDT Ægir I
  1. Jonas Jensen (Ægir)
Løb 129
MErgo
2000m
Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.12:45
1
AFMELDT København II
  1. Nikolaj Sørensen (København)
2
AFMELDT København I
  1. Simon Lund-Hansen (København)
3
AFMELDT Roskilde II
  1. Tobias Strandbygaard Wichmann (Roskilde)
4
AFMELDT Næstv. I
  1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)
5
AFMELDT Næstv. II
  1. Frederik Tønning Larsen (Næstv.)
6
AFMELDT DSR I
  1. Thor Steen Larsen (DSR)
7
AFMELDT DSR II
  1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
8
AFMELDT Roskilde I
  1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde)
9
AFMELDT København III
  1. Aksel Dybdahl Poulsen (København)
Løb 130
LMErgo
2000m
Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.12:45
10
AFMELDT Aarhus II
  1. Andrej Lawaetz Bendtsen (Aarhus)
11
AFMELDT DSR II
  1. Leif Førland Schill (DSR)
12
AFMELDT Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
13
AFMELDT DSR I
  1. Amit Bar (DSR)
14
AFMELDT Roskilde I
  1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde)
15
AFMELDT Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
16
AFMELDT Bagsværd I
  1. Oscar Petersen (Bagsværd)
Løb 131
30+WErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ Ergo - Kvinder, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:05
1
AFMELDT København I
  1. krista Doersch (København)
2
AFMELDT København II
  1. Alix Geroux^ (København)
3
AFMELDT ASR I
  1. Winnie Petersen (ASR)
Løb 133
40+WErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:05
4
AFMELDT København II
  1. Stinne Grydehøj (København)
5
AFMELDT Kalundb I
  1. Katrine Loose (Kalundb)
6
AFMELDT Roskilde I
  1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
7
AFMELDT København I
  1. Louise Gjelstrup (København)
8
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Claudia Horst (Nordslesvig)
9
AFMELDT Køge R I
  1. Charlotte Trampedach (Køge R)
10
AFMELDT ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
11
AFMELDT Humlebæk I
  1. Marie Kaas (Humlebæk)
12
AFMELDT Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
13
AFMELDT Næstv. I
  1. Lisa Petersen (Næstv.)
Løb 134
40+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo - Kvinder, 40-49 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:05
14
AFMELDT København I
  1. Tora Jorn (København)
Løb 135
50+WErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:25
1
AFMELDT Saxkjøbing I
  1. Mai Wandrup (Saxkjøbing)
2
AFMELDT Esbjerg I
  1. Karen Egebjerg (Esbjerg)
3
AFMELDT Risskov I
  1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov)
4
AFMELDT Furesø I
  1. Mette Møller (Furesø)
5
AFMELDT KVIK I
  1. Katrine Jørgensen (KVIK)
6
AFMELDT Nyborg I
  1. Lena Stolzenbach (Nyborg)
7
AFMELDT Sorø I
  1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
8
AFMELDT København I
  1. Betina Holck (København)
Løb 136
50+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo - Kvinder, 50-59 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:25
9
AFMELDT Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
10
AFMELDT København I
  1. Vibeke Skousen (København)
11
AFMELDT KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
12
AFMELDT Risskov I
  1. Birgitte Nielsen (Risskov)
13
AFMELDT Humlebæk I
  1. Mette Porsmose (Humlebæk)
Løb 137
60+WErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:25
14
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Eva Weitling (Nordslesvig)
15
AFMELDT Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
Løb 138
60+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:25
16
AFMELDT Humlebæk II
  1. June Kaspersen (Humlebæk)
17
AFMELDT HDR I
  1. Mette Cederkvist (HDR)
18
AFMELDT Humlebæk I
  1. Elisabet Steen (Humlebæk)
Løb 140
70+WErgo
1000m
Masters Kvinder 70+ Ergo - Kvinder, 70- år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:25
19
AFMELDT Fredensborg I
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 142
80+WErgo
1000m
Masters Kvinder 80+ Ergo - Kvinder, 80- år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:25
20
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Frauke Candussi (Nordslesvig)
Løb 143
30+MErgo
1000m
Masters Mænd 30+ Ergo - Mænd, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:45
1
AFMELDT Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
2
AFMELDT Uden Klub I
  1. Mads Bork (Uden Klub)
3
AFMELDT København II
  1. Juan Pablo Valedez (København)
4
AFMELDT Aarhus I
  1. Mark Lind (Aarhus)
5
AFMELDT København I
  1. Ismail Danacioglu (København)
6
AFMELDT Aalborg I
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
7
AFMELDT Kalundb I
  1. Martin Schreier (Kalundb)
8
AFMELDT Aalborg II
  1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
9
AFMELDT KVIK I
  1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)
Løb 144
30+LMErgo
1000m
Masters Mænd 30+ letvægt Ergo - Mænd, 30-39 år, letvægt 1000m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:45
10
AFMELDT Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
11
AFMELDT København I
  1. Rick Verberne (København)
Løb 145
40+MErgo
1000m
Masters Mænd 40+ Ergo - Mænd, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:45
0
AFMELDT Bagsværd I
  1. Carl Christiansen (Bagsværd)
12
AFMELDT Bagsværd II
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
13
AFMELDT Ran I
  1. Jonas Haaning (DEN)
14
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Timo Rüdiger (Nordslesvig)
15
AFMELDT Køge R II
  1. Martin Birk Hansen (Køge R)
16
AFMELDT Køge R I
  1. Henrik Borch (Køge R)
17
AFMELDT Køge R III
  1. Christian Egekær (Køge R)
18
AFMELDT Næstv. I
  1. Bjarne Nielsen (Næstv.)
20
AFMELDT Rødvig I
  1. Jan Olsen (Rødvig)
Løb 146
40+LMErgo
1000m
Masters Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, 40-49 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.13:45
21
AFMELDT Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
Løb 147
50+LMErgo
1000m
Masters Mænd 50+ letvægt Ergo - Mænd, 50-59 år, letvægt 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.14:05
1
AFMELDT Middelfart I
  1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart)
3
AFMELDT Lemvig I
  1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
4
AFMELDT Risskov I
  1. Michael Lind (Risskov)
Løb 148
50+MErgo
1000m
Masters Mænd 50+ Ergo - Mænd, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.14:05
5
AFMELDT Skanderborg I
  1. Ole Vindfeldt (Skanderborg)
6
AFMELDT Næstv. IV
  1. Michael Hallgren (Næstv.)
7
AFMELDT Sønderborg I
  1. Klaus Jensen (Sønderborg)
8
AFMELDT København I
  1. flemming Simonsen (København)
9
AFMELDT København II
  1. Ivan Birch Lykholt (København)
10
AFMELDT SFC Kampen I
  1. Wiecher Dalsem (NED)
11
AFMELDT Køge R I
  1. Henrik Lerdorf (Køge R)
12
AFMELDT Esbjerg I
  1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)
13
AFMELDT Hjemme fra Kælderen I
  1. Thomas Jensen (DEN)
14
AFMELDT København III
  1. Jesper Nielsen (København)
15
AFMELDT København V
  1. Rene Friss Hansen (København)
16
AFMELDT Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
17
AFMELDT Næstv. II
  1. Steen Kjærgaard (Næstv.)
18
AFMELDT Køge R II
  1. Michael Thomson (Køge R)
19
AFMELDT Næstv. I
  1. Jan Stampe Jensen (Næstv.)
20
AFMELDT Kertem. I
  1. Stig Nielsen (Kertem.)
21
AFMELDT Næstv. III
  1. Per Nielsen (Næstv.)
Løb 149
60+MErgo
1000m
Masters Mænd 60+ Ergo - Mænd, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.14:25
1
AFMELDT Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
2
AFMELDT Lemvig II
  1. Jørgen Jensen (Lemvig)
3
AFMELDT Nordslesvig II
  1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
4
AFMELDT Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
5
AFMELDT Humlebæk I
  1. Keld Strudahl (Humlebæk)
6
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig)
7
AFMELDT Køge R I
  1. Torben Pilehøj (Køge R)
8
AFMELDT Odder I
  1. Per Amby (Odder)
9
AFMELDT Nyborg I
  1. Peter Rasmussen (Nyborg)
10
AFMELDT Furesø I
  1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø)
11
AFMELDT Risskov I
  1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov)
12
AFMELDT Risskov II
  1. Benny Weibel (Risskov)
13
AFMELDT Aarhus I
  1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus)
14
AFMELDT Aarhus II
  1. Niels Iversen (Aarhus)
15
AFMELDT Lemvig I
  1. Søren P Thomsen (Lemvig)
Løb 150
60+LMErgo
1000m
Masters Mænd 60+ letvægt Ergo - Mænd, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.14:25
16
AFMELDT Nyborg I
  1. Michael Hainz Christensen (Nyborg)
17
AFMELDT Furesø I
  1. Andreas Borg (Furesø)
18
AFMELDT Furesø II
  1. Ole Kongsbak (Furesø)
19
AFMELDT Humlebæk I
  1. Christian Probst (Humlebæk)
Løb 151
70+MErgo
1000m
Masters Mænd 70+ Ergo - Mænd, 70- år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.14:25
20
AFMELDT Nordslesvig I
  1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
21
AFMELDT E.R.V. Beatrix I
  1. Robin Sterk (NED)
22
AFMELDT Nordslesvig II
  1. Gerd Larsen (Nordslesvig)
23
AFMELDT Middelfart I
  1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
Løb 152
70+LMErgo
1000m
Masters Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, 70- år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.14:25
24
AFMELDT Sorø I
  1. Bjarne Hjorth (Sorø)
25
AFMELDT Ribe I
  1. Palle Adelhardt (Ribe)
Løb 154
80+MErgo
1000m
Masters Mænd 80+ Ergo - Mænd, 80- år, 1000 m
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.14:25
26
AFMELDT Sorø I
  1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø)
27
AFMELDT Evijärven Urheilijat I
  1. Aimo Järvelä (FIN)
Løb 155
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - UNI - Kvinder
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.14:45
1
AFMELDT Aalborg VI
  1. Una Rosa Birgisdottir (Aalborg)
2
AFMELDT Aalborg VII
  1. Iben Elisabeth Nørgaard (Aalborg)
3
AFMELDT Aalborg II
  1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
4
AFMELDT Aalborg IX
  1. Mathilde Line Jensen (Aalborg)
5
AFMELDT Aalborg III
  1. Dros Elisabet Petersen (Aalborg)
6
AFMELDT Aalborg I
  1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
7
AFMELDT Sønderborg I
  1. Janina Gerder (Sønderborg)
8
AFMELDT Aalborg VIII
  1. Camilla Frølund (Aalborg)
9
AFMELDT Aalborg V
  1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg)
10
AFMELDT Aalborg IV
  1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
Løb 156
MErgo
2000m
Mænd Ergo - UNI - Mænd
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.15:05
1
AFMELDT Aalborg III
  1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg)
2
AFMELDT Aalborg I
  1. Jannik Mose Skov (Aalborg)
3
AFMELDT Aalborg IV
  1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg)
4
AFMELDT Esbjerg I
  1. Christian Novrup (Esbjerg)
5
AFMELDT Sønderborg V
  1. Justus Ernst (Sønderborg)
6
AFMELDT Sønderborg III
  1. Mikkel Mogensen (Sønderborg)
7
AFMELDT Sønderborg II
  1. Daniel Commerou (Sønderborg)
8
AFMELDT Sønderborg I
  1. Bertil Busch (Sønderborg)
9
AFMELDT Sønderborg IV
  1. Nicolai Lamp (Sønderborg)
10
AFMELDT Aalborg V
  1. Patrick Naschi Jacobsen (Aalborg)
11
AFMELDT Aalborg II
  1. Esben Ravn (Aalborg)
12
AFMELDT Aalborg VI
  1. Mikkel Kallesøe (Aalborg)
Løb 157
W/M 2-erg
1000m
Kvinder/mænd 2-erg - Toer holdløb - IKKE SLIDE
1. Afdeling
8. jan 2022 kl.15:25
2
AFMELDT Køge R/Sorø I
  1. 1. Christian Mølvig (Sorø)
  2. 2. Henrik Borch (Køge R)
4
AFMELDT Køge R/Rødvig I
  1. 1. Martin Birk Hansen (Køge R)
  2. 2. Jan Olsen (Rødvig)
6
AFMELDT Køge R I
  1. 1. Trine Teglers (Køge R)
  2. 2. Louise Birk Hansen (Køge R)