Løbsliste - Lübecker Ruder-Regatta 2019

Så er der mulighed for at tilmelde til Lübecker Regatta, skulle i opdage en fejl i den lange løbsliste, så tøv ikke med skrive til tilmeld@roning.dk
BEMÆRK: 3000m løb som roes lørdag formiddag, og starter med løb nummer 350, og står derfor nederst

Løbsliste - Lübecker Ruder-Regatta 2019
Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distance Løb Beskrivelse
1 27. apr kl.:10:10 1000m M4- SM 4- A I (WP)*
2 27. apr kl.:10:10 1000m U19 M1X JM 1x A III
3 27. apr kl.:10:10 1000m U17 LW1X JF 1x B I LG
4 27. apr kl.:10:10 1000m U17 LW1X JF 1x B III LG
5 27. apr kl.:10:10 1000m U17 M1X JM 1x B III
6 27. apr kl.:10:10 1000m M2- SM 2- A I
7 27. apr kl.:10:10 1000m U17 W4- JF 4- B I
8 27. apr kl.:10:10 1000m U17 W2X JF 2x B I
9 27. apr kl.:10:10 1000m W2X SF 2x A I
10 27. apr kl.:10:10 1000m U19 LM1X JM 1x A I LG
11 27. apr kl.:10:10 1000m U19 LM1X JM 1x A III LG
13 27. apr kl.:10:10 1000m U17 LM2X JM 2x B III LG
14 27. apr kl.:10:10 1000m M2X SM 2x A I (WP)*
15 27. apr kl.:10:10 1000m U19 W1X JF 1x A I (SP)*
16 27. apr kl.:10:10 1000m U19 LW1X JF 1x A III LG
17 27. apr kl.:10:10 1000m U19 M4- JM 4- A I
18 27. apr kl.:10:10 1000m U17 M4X JM 4- B I
19 27. apr kl.:10:10 1000m U17 W4X SF 4- A I
24 27. apr kl.:10:10 500m U13 M1X Jung 1x 11 Jahre
25 27. apr kl.:10:10 500m U12 W1X Mäd 1x 12 Jahre
26 27. apr kl.:10:10 500m U14 M1X Jung 1x 14 Jahre I
27 27. apr kl.:10:10 500m U14 M1X Jung 1x 14 Jahre III
28 27. apr kl.:10:10 500m U14 W2X Mäd 2x 13 u. 14 Jahre
29 27. apr kl.:10:10 500m U15 LW2X Mäd 2x 13 u. 14 Jahre LG
30 27. apr kl.:10:10 500m U14 M1X Jung 1x 13 Jahre
31 27. apr kl.:10:10 500m U14 W1X Mäd 1x 13 Jahre
32 27. apr kl.:10:10 500m U15 LM1X Jung 1x 14 Jahre I LG
33 27. apr kl.:10:10 500m U15 LM1X Jung 1x 14 Jahre III LG
34 27. apr kl.:10:10 500m U14 LM1X Jung 1x 13 Jahre LG
35 27. apr kl.:10:10 500m U14 LW1X Mäd 1x 13 Jahre LG
36 27. apr kl.:10:10 500m U14 W1X Mäd 1x 14 Jahre I
37 27. apr kl.:10:10 500m U14 W1X Mäd 1x 14 Jahre III
38 27. apr kl.:10:10 500m U13 M2X Jung 2x 11 u. 12 Jahre
39 27. apr kl.:10:10 500m U15 LM2X Jung 2x 12 u. 13 Jahre LG
40 27. apr kl.:10:10 500m U17 M1X JM 1x B III 500m
41 27. apr kl.:10:10 500m U17 W1X JF 1x B III 500m
42 27. apr kl.:10:10 500m M2+inr SM 2+ A 500m SP
43 27. apr kl.:10:10 500m W1X SF 1x A III 500m
44 27. apr kl.:10:10 500m M1X SM 1x A III 500m
45 27. apr kl.:10:10 350m W8+ SF 8+ A I Sprint 350m
46 27. apr kl.:10:10 350m M8+ SM 8+ A I Sprint 350m
47 27. apr kl.:10:10 1000m U17 M4+ JM 4+ B I
48 27. apr kl.:10:10 1000m U19 LM2- JM 2- A I LG
49 27. apr kl.:10:10 1000m LM1X SM 1x A I LG
50 27. apr kl.:10:10 1000m U17 W2X JF 2x B III (WP)*
51 27. apr kl.:10:10 1000m M4+ SM 4+ A I (WP)*
52 27. apr kl.:10:10 1000m U19 LW1X JF 1x A I LG (SP)*
53 27. apr kl.:10:10 1000m M8+ SM 8+ A
54 27. apr kl.:10:10 1000m U17 LM1X JM 1x B I LG
55 27. apr kl.:10:10 1000m U17 LM1X JM 1x B III LG
56 27. apr kl.:10:10 1000m U19 M2X JM 2x A I
57 27. apr kl.:10:10 1000m U19 M2X JM 2x A III
58 27. apr kl.:10:10 1000m W8+ SF 8+ A I
59 27. apr kl.:10:10 1000m U19 W4- JF 4- A I
60 27. apr kl.:10:10 1000m W4X SF 4x A I
61 27. apr kl.:10:10 1000m W4X SF 4x A III
62 27. apr kl.:10:10 1000m U17 W1X JF 1x B I
63 27. apr kl.:10:10 1000m U17 W1X JF 1x B III
64 27. apr kl.:10:10 1000m U17 M1X JM 1x B I
65 27. apr kl.:10:10 1000m U19 M2- JM 2- A I
66 27. apr kl.:10:10 1000m U17 M2- JM 2- B I
67 27. apr kl.:10:10 1000m U17 M2X JM 2x B III
68 27. apr kl.:10:10 1000m U19 LM2X JM 2x A I LG
69 27. apr kl.:10:10 1000m U19 LM2X JM 2x A III LG
70 27. apr kl.:10:10 1000m M1X SM 1x A I
71 27. apr kl.:10:10 1000m U17 LW2X JF 2x B I LG
72 27. apr kl.:10:10 1000m U17 LW2X JF 2x B III LG
73 27. apr kl.:10:10 500m U14 LW2X Mäd 2x 12 u. 13 Jahre LG
74 27. apr kl.:10:10 500m U13 W2X Mäd 2x 11 u. 12 Jahre
75 27. apr kl.:10:10 500m U13 M1X Jung 1x 12 Jahre
76 27. apr kl.:10:10 500m U12 W1X Mäd 1x 11 Jahre
77 27. apr kl.:10:10 500m U14 LW1X Mäd 1x 12 Jahre LG
78 27. apr kl.:10:10 500m U15 LW1X Mäd 1x 14 Jahre I LG
79 27. apr kl.:10:10 500m U15 LM1X Mäd 1x 14 Jahre III LG
80 27. apr kl.:10:10 500m U14 W2X Mäd 2x 12 u. 13 Jahre
81 27. apr kl.:10:10 500m U14 M2X Jung 2x 12 u. 13 Jahre
82 27. apr kl.:10:10 500m U13 LM1X Jung 1x 12 Jahre LG
83 27. apr kl.:10:10 500m U14 M2X Jung 2x 13 u. 14 Jahre
84 27. apr kl.:10:10 500m U15 LM2X Jung 2x 13 u. 14 Jahre LG
85 27. apr kl.:10:10 1000m U19 LW2X JF 2x A I LG
86 27. apr kl.:10:10 1000m U19 LW2X JF 2x A III LG
87 27. apr kl.:10:10 1000m U17 M2X JM 2x B I
88 27. apr kl.:10:10 1000m U17 LM4X+ JM 4x+ B I LG
89 27. apr kl.:10:10 1000m U19 M4- JM 4- A I LG
90 27. apr kl.:10:10 1000m U19 W2- JF 2- A I
91 27. apr kl.:10:10 1000m W2- SF 2- A
92 27. apr kl.:10:10 1000m W1X SF 1x A I
93 27. apr kl.:10:10 1000m U19 M1X JM 1x A I (SP)*
94 27. apr kl.:10:10 1000m U17 W4X+ JF 4x+ B I
95 27. apr kl.:10:10 1000m W/M 4X SM/F 4x A MIX
96 27. apr kl.:10:10 1000m U19 M4X JM 4x A I
97 27. apr kl.:10:10 1000m U19 W2X JF 2x A I (WP)*
98 27. apr kl.:10:10 1000m W/M 2X SM/F 2x A Mix
99 27. apr kl.:10:10 1000m U17 M4X+ JM 4x+ B I
100 27. apr kl.:10:10 1000m M4X SM 4x A I (WP)*
101 27. apr kl.:10:10 1000m M4X SM 4x A III
102 27. apr kl.:10:10 1000m U19 W4X JF 4x A I
201 28. apr kl.:10:00 1000m M4- SM 4- A I (WP)*
202 28. apr kl.:10:00 1000m Master W4-/4X MW 4x A-H
203 28. apr kl.:10:00 1000m U19 M1X JM 1x A III
204 28. apr kl.:10:00 1000m U17 W1X JF 1x B I
205 28. apr kl.:10:00 1000m U17 W1X JF 1x B III
206 28. apr kl.:10:00 1000m U17 M1X JM 1x B III
207 28. apr kl.:10:00 1000m M2- SM 2- A I
208 28. apr kl.:10:00 1000m U15 M1X Jung 1x 14 Jahre
209 28. apr kl.:10:00 1000m U15 LW2X Mäd 2x 13 u. 14 Jahre LG
210 28. apr kl.:10:00 1000m U14 M1X Jung 1x 13 Jahre
211 28. apr kl.:10:00 1000m U14 W1X Mäd 1x 13 Jahre
212 28. apr kl.:10:00 1000m U15 LM1X Jung 1x 14 Jahre LG
213 28. apr kl.:10:00 1000m U15 W4X+ Mäd 4x+ 13 u. 14 Jahre
214 28. apr kl.:10:00 1000m U14 LM1X Jung 1x 13 Jahre LG
215 28. apr kl.:10:00 1000m U14 LW1X Mäd 1x 13 Jahre LG
216 28. apr kl.:10:00 1000m U17 W4- JF 4- B I
217 28. apr kl.:10:00 1000m U17 W2X JF 2x B I
218 28. apr kl.:10:00 1000m W2X SF 2x A I
219 28. apr kl.:10:00 1000m U19 LM1X JM 1x A I LG
220 28. apr kl.:10:00 1000m U19 LM1X JM 1x A III LG
221 28. apr kl.:10:00 1000m U17 LM2X JM 2x B I LG
222 28. apr kl.:10:00 1000m U17 LM2X JM 2x B III LG
223 28. apr kl.:10:00 1000m M2X SM 2x A I WP*
224 28. apr kl.:10:00 1000m U19 W1X JF 1x A I SP*
225 28. apr kl.:10:00 1000m U19 LW1X JF 1x A III LG
226 28. apr kl.:10:00 1000m U19 M4- JM 4- A I
227 28. apr kl.:10:00 1000m U17 M4- JM 4- B I
228 28. apr kl.:10:00 1000m W4- SF 4- A I
229 28. apr kl.:10:00 1000m Master M8+ MM 8+ A-E 3x WP
230 28. apr kl.:10:00 1000m U19 LM2- JM 2- A I LG
231 28. apr kl.:10:00 1000m LM1X SM 1x A I LG
232 28. apr kl.:10:00 1000m U17 W2X JF 2x B III WP*
233 28. apr kl.:10:00 1000m M4+ SM 4+ A I WP*
234 28. apr kl.:10:00 1000m U19 LW1X JF 1x A I LG SP*
235 28. apr kl.:10:00 1000m U17 LM1X JM 1x B I LG
236 28. apr kl.:10:00 1000m U17 LM1X JM 1x B III LG
237 28. apr kl.:10:00 1000m U19 M2X JM 2x A I
238 28. apr kl.:10:00 1000m U19 M2X JM 2x A III
239 28. apr kl.:10:00 1000m U19 W4- JF 4- A I
240 28. apr kl.:10:00 1000m U15 LW1X Mäd 1x 14 Jahre LG
241 28. apr kl.:10:00 1000m U15 LM2X Jung 2x 13 u. 14 Jahre LG
242 28. apr kl.:10:00 1000m U14 W4X+ Mäd 4x+ 12 u. 13 Jahre
243 28. apr kl.:10:00 1000m U14 M4X+ Jung 4x+ 12 u. 13 Jahre
244 28. apr kl.:10:00 1000m W4X SF 4x A I
245 28. apr kl.:10:00 1000m W4X SF 4x A III
246 28. apr kl.:10:00 1000m U17 LW1X JF 1x B I LG
247 28. apr kl.:10:00 1000m U17 LW1X JF 1x B III LG
248 28. apr kl.:10:00 1000m U17 M1X JM 1x B I
249 28. apr kl.:10:00 1000m Master M4X MM 4x A-H
250 28. apr kl.:10:00 1000m U19 M2- JM 2- A I
251 28. apr kl.:10:00 1000m U17 W2- JM 2- B I
252 28. apr kl.:10:00 1000m U17 M2X JM 2x B III
253 28. apr kl.:10:00 1000m U19 LM2X JM 2x A I LG
254 28. apr kl.:10:00 1000m U19 LM2X JM 2x A III LG
255 28. apr kl.:10:00 1000m M1X SM 1x A I (WP)*
256 28. apr kl.:10:00 1000m U15 M4X+ Jung 4x+ 13 u. 14 Jahre
257 28. apr kl.:10:00 1000m U15 W1X Mäd 1x 14 Jahre
258 28. apr kl.:10:00 1000m U14 M2X Jung 2x 12 u. 13 Jahre
259 28. apr kl.:10:00 1000m U14 LM2X Jung 2x 12 u. 13 Jahre LG
260 28. apr kl.:10:00 1000m U14 W2X Mäd 2x 12 u. 13 Jahre
261 28. apr kl.:10:00 1000m U14 LW2X Mäd 2x 12 u. 13 Jahre LG
262 28. apr kl.:10:00 350m W8+ SF 8+ A 350m
263 28. apr kl.:10:00 350m M8+ SM 8+ A 350m
264 28. apr kl.:10:00 1000m U15 W/M 4X+ Jung/Mäd 4x+ 13 u. 14 Jahre
265 28. apr kl.:10:00 1000m U17 LW2X JF 2x B I LG
266 28. apr kl.:10:00 1000m U17 LW2X JF 2x B III LG
267 28. apr kl.:10:00 1000m U19 LW2X JF 2x A I LG
268 28. apr kl.:10:00 1000m U19 LW2X JF 2x A III LG
269 28. apr kl.:10:00 1000m U19 W8+ JF 8+ A I
270 28. apr kl.:10:00 1000m W8+ SF 8+ A I
271 28. apr kl.:10:00 1000m U17 M2X JM 2x B I
272 28. apr kl.:10:00 1000m U17 LM4X+ JM 4x+ B I LG
273 28. apr kl.:10:00 1000m M8+ SM 8+ A I WP
274 28. apr kl.:10:00 1000m U19 M4- JM 4- A I LG
275 28. apr kl.:10:00 1000m U19 W2- JF 2- A I
276 28. apr kl.:10:00 1000m W2- SF 2- A
277 28. apr kl.:10:00 1000m U15 M2X Jung 2x 13 u. 14 Jahre
278 28. apr kl.:10:00 1000m U15 W2X Mäd 2x 13 u. 14 Jahre
279 28. apr kl.:10:00 1000m U14 W/M 4X+ Jung/Mäd 4x+ 12 u. 13 Jahre
280 28. apr kl.:10:00 1000m W1X SF 1x A I
281 28. apr kl.:10:00 1000m U19 M1X JM 1x A I SP*
282 28. apr kl.:10:00 1000m U17 W4X+ JF 4x+ B I
283 28. apr kl.:10:00 1000m Master M4X/4- MM 4- A-H
284 28. apr kl.:10:00 1000m W/M 4X SM/F 4x A Mix
285 28. apr kl.:10:00 1000m 30+ W/M 2-Slide JM 4x A I
286 28. apr kl.:10:00 1000m U19 W2X JF 2x A I WP*
287 28. apr kl.:10:00 1000m W/M 2X SM/F 2x A Mix
288 28. apr kl.:10:00 1000m U17 M4X+ JM 4x+ B I
289 28. apr kl.:10:00 1000m U19 M8+ JM 8+ A
290 28. apr kl.:10:00 1000m U17 M8+ JM 8+ B
291 28. apr kl.:10:00 1000m M4X SM 4x A I WP*
292 28. apr kl.:10:00 1000m M4X SM 4x A III
293 28. apr kl.:10:00 1000m U19 W4X JF 4x A I
294 28. apr kl.:10:00 1000m W/M 8+ SM/F 8+ A
350 27. apr kl.:09:00 3000m U15 M4X+ Jung 4x+ 13 u. 14 Jahre
351 27. apr kl.:09:00 3000m U15 W4X+ Mäd 4x+ 13 u. 14 Jahre
352 27. apr kl.:09:00 3000m U15 W/M 4X+ Jung/Mäd 4x+ 13 u. 14 Jahre
353 27. apr kl.:09:00 3000m U14 M4X+ Jung 4x+ 12 u. 13 Jahre
354 27. apr kl.:09:00 3000m U14 W4X+ Mäd 4x+ 12 u. 13 Jahre
355 27. apr kl.:09:00 3000m U14 W/M 4X+ Jung/Mäd 4x+ 12 u. 13 Jahre
356 27. apr kl.:09:00 3000m U13 M2X Jung 2x 13 u. 14 Jahre
357 27. apr kl.:09:00 3000m U15 LM2X Jung 2x 13 u. 14 Jahre LG
358 27. apr kl.:09:00 3000m U15 W2X Mäd 2x 13 u. 14 Jahre
359 27. apr kl.:09:00 3000m U15 LW2X Mäd 2x 13 u. 14 Jahre LG
360 27. apr kl.:09:00 3000m U14 M2X Jung 2x 12 u. 13 Jahre
361 27. apr kl.:09:00 3000m U14 LM2X Jung 2x 12 u. 13 Jahre LG
362 27. apr kl.:09:00 3000m U14 W2X Mäd 2x 12 u. 13 Jahre
363 27. apr kl.:09:00 3000m U14 LW2X Mäd 2x 12 u. 13 Jahre LG
364 27. apr kl.:09:00 3000m U15 M1X Jung 1x 14 Jahre
365 27. apr kl.:09:00 3000m U15 M2X Jung 1x 14 Jahre LG
366 27. apr kl.:09:00 3000m U15 W1X Mäd 1x 14 Jahre
367 27. apr kl.:09:00 3000m U15 LW1X Mäd 1x 14 Jahre LG
368 27. apr kl.:09:00 3000m U14 M1X Jung 1x 13 Jahre
369 27. apr kl.:09:00 3000m U14 LM1X Jung 1x 13 Jahre LG
370 27. apr kl.:09:00 3000m U14 W1X Mäd 1x 13 Jahre
371 27. apr kl.:09:00 3000m U14 LW1X Mäd 1x 13 Jahre LG