Startliste - Præstø Roregatta 2017

Løb 1 - 2/4 årers inrigger, Åben mix, 1. div. 10000m7 Hold
10:30:00 Hold: 1 Humlebæk - Humlegalejen 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.918
7620 Pia Rasmussen K 1964 0.884 HR outliner
7622 Susanne Midtgaard K 1958 0.870 * 0.909 HR outliner
15997 Anders Larsen-Ross M 1967 0.961 HR
10:31:00 Hold: 2 Havnens Helte - KR 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.101
1561 Kenny Andersen M 1969 0.965 KR
2367 Lars Hvedstrup Jensen M 1982 0.994 KR
2368 Martin Andersen M 1972 0.972 KR
6119 Andreas Bech Mikkelsen M 1983 0.995 KR
8790 Carina Klein K 1974 0.907 * 0.944 KR outliner
10:32:00 Hold: 3 Letvægterne - Hellerup/DSR 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.057
791 Arne Månsson M 1948 0.909 HR
6240 Morten Have M 1960 0.945 HR
7386 Janek Lesniak M 1963 0.952 HR
790 Thomas Weise M 1967 0.961 HR
2980 Lise Teisel K 1947 0.835 * 0.909 HR outliner
10:33:00 Hold: 4 Humlebæks turneringshold 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.911
7624 Jette Tramm K 1964 0.884 * 0.895 HR outliner
11897 Michael Krogh M 1961 0.947 HR
8208 Susanne Dam Poulsen K 1967 0.891 HR outliner
10:34:00 Hold: 5 Fire på stribe - DSR 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.095
8750 Dorthe Jørgensen K 1985 0.928 * 0.949 DSR outliner
8744 Kristian Adelbert Hansen M 1976 0.981 DSR
8271 Niels Elgaard Larsen M 1966 0.959 DSR
1977 Henrik Asmussen M 1965 0.956 DSR
11328 Martin Grand Ast M 1987 1.000 DSR
10:35:00 Hold: 6 Team Skal du ha` FYNSKE BANK - Nyborg/M.fart 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.077
51 Hardy Olesen M 1967 0.961 MRK
10654 Claus Rützau M 1969 0.965 MRK
9419 Allan Seelk M 1968 0.963 NR
2524 Brian Sørensen M 1968 0.963 NR
6537 Charlotte Buchwaldt K 1968 0.893 * 0.913 NR outliner
10:36:00 Hold: 7 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.933
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.949 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.952 Viking
6165 Lisbet Jensen K 1952 0.853 * 0.899 Viking outliner
Løb 2 - 2/4 årers inrigger, Åben mix, 2. div. 10000m5 Hold
10:40:00 Hold: 10 KR 1 - KR/Præstø 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.981
15999 Simon Lund-Hansen M 1994 0.993 KR
15998 Michael Sørensen M 1991 0.999 KR
8216 Jan Søndervang M 1956 0.934 * 0.950 Præstø outliner
10:41:00 Hold: 11 Nakskov Roklub. URO 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.943
15950 Sophia Lindegaard K 2001 0.878 * 0.916 Naks. outliner
15949 William Christensen M 2000 0.957 Naks.
15948 Sebastian Christensen M 2000 0.957 Naks.
10:42:00 Hold: 12 Vejle 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.928
15996 Birgitte Busk Mikkelsen K 1973 0.905 * 0.906 Vejle outliner
10001 Jens Wael Møller M 1966 0.959 Vejle
11866 Kamilla Sarrossy K 1979 0.918 Vejle
10:43:00 Hold: 13 Nakskov Roklub. Roinfo.dk 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.900
15952 Einer Hansen M 1945 0.896 Naks.
1263 Leif Thygesen M 1953 0.926 Naks.
15951 Pia Olsen K 1961 0.877 Naks.
10:44:00 Hold: 14 KVIK blondies 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.926
15276 Vivian Karlsen K 1987 0.930 KVIK
15281 Merete Martlev Jensen K 1984 0.927 KVIK
15282 Gitte Østergaard K 1980 0.920 KVIK
Løb 3 - 2 årers Inrigger, Kvinder 10000m5 Hold
10:48:00 Hold: 17 Hedebølgen - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15303 Astrid Clausen Nørgaard 1990 1.000 DSR
10202 Cecilie Albrechtsen 1985 1.000 DSR
11372 Ida Marie Boas 1985 1.000 DSR
10:49:00 Hold: 18 KVIKamigas 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
8725 Line Andersen 1977 1.000 KVIK
3038 Marianne Becker 1962 1.000 KVIK
9662 Dorte Lassen 1971 1.000 KVIK
10:50:00 Hold: 19 Udenfornummer - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
11358 Ditte-Marie Cozens 1974 1.000 DSR
6246 Louise Ruby 1984 1.000 DSR
9628 Ragna Karen Sigurðardóttir 1982 1.000 DSR
10:51:00 Hold: 20 KVIK & dirty 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10981 Tine Aabye 1963 1.000 KVIK
10611 Torill Lindebjerg 1977 1.000 KVIK
11899 Ulla Jakobsen 1965 1.000 KVIK
10:52:00 Hold: 21 Bølgemaskinen - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
7632 Tanja Nors Tardrup 1977 1.000 DSR
11326 Samantha Don Robbins 1990 1.000 DSR
7631 Stine Rosbjerg 1975 1.000 DSR
Løb 4 - 2/4 årers inrigger, Åben mix 25000m6 Hold
13:30:00 Hold: 24 Vejle/Horsens 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.938
11894 Christian Christensen M 1977 0.984 Vejle
11864 Linda Kærgaard Nielsen K 1980 0.920 HR
7834 Birgit Bech Jensen K 1971 0.900 * 0.911 Vejle outliner
13:32:00 Hold: 25 Champagnegaloppen - DSR 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.936
3221 Flemming Jensen M 1969 0.965 DSR
8750 Dorthe Jørgensen K 1985 0.928 DSR
7632 Tanja Nors Tardrup K 1977 0.914 DSR
13:34:00 Hold: 26 J-team - KVIK 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.953
15981 Jacob Sørensen M 1968 0.963 KVIK
3035 Jens Kofoed M 1963 0.952 KVIK
11873 Jacob Krusell M 1960 0.945 KVIK
13:36:00 Hold: 27 Bornholmerne - Rønne/ARA 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.965
12019 Kurt Jensen M 1962 0.949 Rønne
3691 Torben Vesth Hansen M 1971 0.970 Rønne
15287 Steen Wegner M 1973 0.975 ARA
13:38:00 Hold: 28 Humlebæk - nu med farfar i båden 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.941
2679 Christian Probst M 1960 0.945 HR
7621 Per Olsen M 1952 0.923 HR
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.956 HR
13:40:00 Hold: 29 Roklubben Viking - Viking/Nyborg 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.955
13781 Brian Sørensen M 1968 0.963 NR
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.949 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.952 Viking
Løb 5 - 2 årers Inrigger, Mænd 25000m3 Hold
13:46:00 Hold: 32 Den gale roer! - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
9596 Jakob Skov 1973 1.000 DSR
10394 Jesper Schmidt Hansen 1985 1.000 DSR
11601 Kaspar Guldbæk 1984 1.000 DSR
13:48:00 Hold: 33 DSR 150 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10397 Jesper Christensen 1972 1.000 DSR
8802 Jan Pierrel Mikkelsen 1978 1.000 DSR
7576 Henrik Mortensen 1968 1.000 DSR
13:50:00 Hold: 34 Den gode, den onde og den grusomme pensionist - DSR 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
6208 Nicolai Møller Andersen 1977 1.000 DSR
11359 Rasmus Solbjerg Stie Christensen 1981 1.000 DSR
15975 Kasper Jørgensen 1985 1.000 DSR