Løbsliste - Skolekaproning og Baltic Cup udtagelser 2019

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
10 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W 2000m Piger U19 - BC udtagelse JW!X
20 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - BC udtagelse JM1X
30 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - BC udtagelse . JM2X
40 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W 2000m Piger U19 - BC udtagelse JW2X
50 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W 2000m Piger U19 - BC udtagelse . JW2-
60 24. august 2019 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - BC udtagelse . Jm2-
70 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - BC udtagelse JM4X
80 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W 2000m Piger U19 - BC udtagelse JW4X
90 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 M 2000m Mænd U19 - BC udtagelse JM4-
100 24. august 2019 Baltic Cup 2000m U19 W 2000m Piger U19 - BC udtagelse JW4-
101 24. august 2019 250m U11 W/M 250m Piger/drenge U11 - JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single*
102 24. august 2019 250m U13 W/M 250m Piger/drenge U13 - JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single*
103 24. august 2019 250m U15 W/M 250m Piger/drenge U15 - JW/JM 1X C (13-14 år) Edon begynder single*
104 24. august 2019 500m U13 M 500m Mænd U13 - JM 1X D
105 24. august 2019 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 1X C
106 24. august 2019 500m U17 M 500m Mænd U17 - JM 1X B
107 24. august 2019 500m U13 W 500m Piger U13 - JW 2X D
108 24. august 2019 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 2X C
109 24. august 2019 500m U17 W 500m Piger U17 - JW 2X B
110 24. august 2019 500m U13 W 500m Piger U13 - JW 1X D begynder**
111 24. august 2019 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 1X C begynder**
112 24. august 2019 500m U17 W 500m Piger U17 - JW 1X B begynder**
113 24. august 2019 500m U13 M 500m Mænd U13 - JM 2X D
114 24. august 2019 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 2X C
115 24. august 2019 500m U17 M 500m Mænd U17 - JM 2X B
116 24. august 2019 500m U13 M 500m Mænd U13 - JM 2X D begynder**
117 24. august 2019 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 2X C begynder**
118 24. august 2019 500m U17 M 500m Mænd U17 - JM 2X B begynder**
119 24. august 2019 500m U13 W 500m Piger U13 - JW 2X D begynder**
120 24. august 2019 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 2X C begynder**
121 24. august 2019 500m U17 W 500m Piger U17 - JW 2X B begynder**
122 24. august 2019 500m U13 W 500m Piger U13 - JW 1X D
123 24. august 2019 500m U15 W 500m Piger U15 - JW 1X C
124 24. august 2019 500m U17 W 500m Piger U17 - JW 1X B
125 24. august 2019 500m U13 M 500m Mænd U13 - JM 1X D begynder**
126 24. august 2019 500m U15 M 500m Mænd U15 - JM 1X C begynder**
127 24. august 2019 500m U17 M 500m Mænd U17 - JM 1X B begynder**
128 24. august 2019 500m U11 W/M 500m Piger/drenge U11 - JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single**
129 24. august 2019 500m U13 W/M 500m Piger/drenge U13 - JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single**
130 24. august 2019 500m U15 W/M 500m Piger/drenge U15 - JW/JM 1X C (13-14 år) Edon begynder single**
131 24. august 2019 500m U15 W/M 500m Piger/drenge U15 - JW/JM 2x C Mix
132 24. august 2019 500m U17 W/M 500m Piger/drenge U17 - JW/JM 2x B Mix
133 24. august 2019 500m W/M 500m Piger/drenge - JM/JW 8+ B-C