Tilmeldinger - Euro Slide Open og Open SkiErg DM 2017


Start tidspunkter kan ændre sig i mindre omfang ved yderligere tilmeldinger.
HUSK indvejning SENEST 1 time før løbet

Løb 201 U15 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 3 tilmeldinger
Rødvig Roklub I
  • 1. Julie Munch (Rødvig) '03
  • 2. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Odder Roklub I
  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
  • 2. Trine Leitzke (Odder) '03
Løb 202 U19 W2-Slide 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 12 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
  • 1. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold) '02
  • 2. Mathilde Koczulab (Skjold) '02
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I Afmeldt
  • 1. Louise Hyldager (DSR) '00
  • 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
Roklubben Skjold II
  • 1. Johanne Rüter Würtzen (Skjold) '02
  • 2. Stine Koczulab (Skjold) '01
Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK I Afmeldt
  • 1. Clara Møller (Furesø) '01
  • 2. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
Roklubben Furesø I
  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 2. Clara Hornnæss (Furesø) '03
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Bagsværd Roklub/KCB III
  • 1. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 2. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
Bagsværd Roklub/KCB IV
  • 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Københavns Roklub I Afmeldt
  • 1. Mia Rina Nielsen (København) '00
  • 2. Marie Takegawa (København) '00
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
  • 2. Julie Johansen (Bagsværd) '02
Løb 203 U15 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 8 tilmeldinger
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Kasper Andersen (Lyngby) '03
  • 2. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
  • 1. Kevin Joensen, (Rødvig) '05
  • 2. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04
  • 2. Christian Rømer (Furesø) '04
Roklubben Skjold I
  • 1. Sigurd Eide Joensen (Skjold) '05
  • 2. Thomas Massa (Skjold) '05
Roklubben Skjold II
  • 1. Oscar Eriksen Nygaard (Skjold) '04
  • 2. Frederik Nibe Barsøe (Skjold) '04
Odder Roklub I
  • 1. Mikkel Pors Ilsøe (Odder) '06
  • 2. Noah Mikkelsen (Odder) '04
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 2. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Løb 204 U19 M2-Slide 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 17 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
  • 2. Aksel Bay (Bagsværd) '00
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
Roklubben Skjold I
  • 1. Asbjørn Berthelsen (Skjold) '02
  • 2. Johan Eide Joensen (Skjold) '02
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 2. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
Københavns Roklub I
  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
  • 2. Charlie McDonald** (København) '02
Bagsværd Roklub/KCB II Afmeldt
  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 2. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
Roklubben Viking/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 2. Aske Storm (Viking) '03
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
  • 2. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03
Roskilde Roklub/KCR III Afmeldt
  • 1. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde) '02
  • 2. Simon Bruun Hubrechts (Roskilde) '02
Roskilde Roklub/KCR II
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
Bagsværd Roklub/Humlebæk Roklub/KCB I
  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 2. Johan R.Poulsen (Humlebæk) '01
Sorø Roklub I
  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. Rasmus Lind (Sorø) '01
Københavns Roklub II
  • 1. Milas Holst Green (København) '00
  • 2. Anders Grønlund Samuelsen (København) '00
Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 2. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
  • 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Løb 205 W2-Slide 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 11 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • 1. Marta Kempf (Odense) '98
  • 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
Odense Roklub I
  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
  • 2. Regna Bottheim (Odense) '89
Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 2. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/KCB I Afmeldt
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • 1. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
  • 2. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
Aalborg Roklub I
  • 1. Pam Huntjens (Aalborg) '94
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
Aalborg Roklub II
  • 1. Lidia Rzeplinska (Aalborg) '96
  • 2. Christina Donstrup (Aalborg) '89
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
  • 2. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
  • 1. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
  • 2. Stine Mathiasen (DSR) '98
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Christine Flagstad Bech (DSR) '90
  • 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
Løb 206 M2-Slide 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 32 tilmeldinger
Aalborg Roklub III
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
Danske Studenters Roklub III
  • 1. Sune Scheufens (DSR) '90
  • 2. Christoffer Hansen (DSR) '88
Danske Studenters Roklub V
  • 1. Thomas Schoerner (DSR) '85
  • 2. Tais Bjerregaard (DSR) '90
Roforeningen KVIK I Afmeldt
  • 1. Anders Boutrup Pedersen (KVIK) '89
  • 2. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
  • 1. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd) '98
  • 2. Emil Lenzing (Lyngby) '98
Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KCB I
  • 1. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 2. Jonas Lund (Furesø) '99
Aalborg Roklub II
  • 1. Asger Laursen (Aalborg) '95
  • 2. Christian Hauge (Aalborg) '89
Hadsund Roklub/Roskilde Roklub/KCB I Afmeldt
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
  • 1. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 2. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
Holstebro Roklub/Københavns Roklub II
  • 1. Aksel Dybdahl (København) '98
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
Lyngby Roklub/DRC I
  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 2. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
Aalborg Roklub I
  • 1. Esben Okholm Larsen (Aalborg) '94
  • 2. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
Aalborg Roklub IV
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
  • 1. Emil Espensen (DSR) '91
  • 2. Jesper Fredsted (Odense) '93
Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
  • 2. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
Holstebro Roklub/Københavns Roklub I
  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
Danske Studenters Roklub II Afmeldt
  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
  • 2. Oliver Rying Thomsen (DSR) '95
Odense Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I Afmeldt
  • 1. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99
  • 2. N N (DSR) '99
Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • 1. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 2. Oscar Mazza (Odense) '98
Danske Studenters Roklub I Afmeldt
  • 1. Mads Fischer (DSR) '94
  • 2. Alex Berg (DSR) '94
Odense Roklub I
  • 1. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
  • 2. Michael Moerner (Odense) '92
Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • 1. Tobias Kempf (DSR) '93
  • 2. Loui Lam (KVIK) '90
Danske Studenters Roklub IV
  • 1. Sebastian Seitz Rasmussen (DSR) '92
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 2. Steffen Bonde (Odder) '89
Danske Studenters Roklub/DRC I Afmeldt
  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
  • 2. Nick H. Larsen (Odense) '95
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
  • 1. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 2. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I
  • 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 2. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/KCB I Afmeldt
  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Odense Roklub II
  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 2. Søren Gam (Odense) '87
Danske Studenters Roklub/DRC II
  • 1. Christoffer Kruse (DSR) '94
  • 2. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
Løb 207 30+W2-Slide 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 6 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Anne Wiese (Odder) '51
  • 2. Sanne Larsen (Odder) '59
Danske Studenters Roklub II Afmeldt
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
Nyborg Roklub I
  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 2. Dóra Remenyik (Nyborg) '75
Odense Roklub I
  • 1. Ditte Sørensen (Odense) '86
  • 2. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87
Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
  • 1. Astrid Krüger (Roskilde) '71
  • 2. Lonnie Schmidt (Hadersl.) '80
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
Løb 208 30+M2-Slide 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 11 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Per Amby (Odder) '54
  • 2. Tage Staal (Odder) '38
Roklubben Skjold I
  • 1. Birger Kaj Nielsen (Skjold) '47
  • 2. Henrik koczulab (Skjold) '57
Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
  • 1. Peter Skafte (Bagsværd) '65
  • 2. Jesper Skavin (Skovshoved) '59
Roklubben Furesø I
  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 2. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Sorø Roklub I
  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
Nyborg Roklub I
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
  • 2. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Roklubben Furesø II
  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 2. Lars Wallin (Furesø) '62
Ringsted Roklub I
  • 1. Claus Solmer (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70
Bagsværd Roklub I
  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77
  • 2. Morten Riis (Bagsværd) '77
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80
  • 2. Asger Tønnesen (DSR) '81
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Peter Søgaard (Bagsværd) '85
  • 2. Jens Olav Dahlgaard (Bagsværd) '86
Løb 209 30+ W/M 2-Slide 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 5 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Ulla Neess (Odder) '52
  • 2. Ole Skeem (Odder) '46
Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
  • 2. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
  • 2. Hanne Frimand Nørgaard (LDR) '71
Sorø Roklub I
  • 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 2. Peter Lindblom (Sorø) '63
Roklubben Furesø I
  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67
Løb 311 MErgo SkiErg Mænd Open 1000m - 1000m 10 tilmeldinger
Klubløs I
  • 1. Lasse Breitensein (DEN '87
Bagsværd Roklub I
  • 1. Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd) '77
Aalborg Roklub I
  • 1. Christian Hauge (Aalborg) '89
Lyngby Roklub I
  • 1. Howard Brammer (Lyngby) '62
Aalborg Roklub II
  • 1. Asger Laursen (Aalborg) '95
Klubløs II
  • 1. Dan Andersen (DEN '89
Aalborg Roklub III
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
Aalborg Roklub IV
  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Klubløs III
  • 1. Marco Lyngsø (DEN '89
Roskilde Roklub I Afmeldt
  • 1. Howard Brammer (Roskilde) '62
Løb 410 U15 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 1 tilmelding
Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Julie Munch (Rødvig) '03
  • 2. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
  • 3. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 4. Mathilde Joensen (Rødvig) '01
Løb 411 U19 W4-Slide 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 7 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
  • 1. Stine Koczulab (Skjold) '01
  • 2. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold) '02
  • 3. Mathilde Koczulab (Skjold) '02
  • 4. Johanne Rüter Würtzen (Skjold) '02
Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
  • 2. Anna Hammer Jespersen (Lyngby) '01
  • 3. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 4. Clara Hornnæss (Furesø) '03
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Julie Johansen (Bagsværd) '02
  • 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
  • 3. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 4. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 2. Malli Segoli (Roskilde) '00
  • 3. Nicoline Nielsen (Sorø) '03
  • 4. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
Hadsund Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/Silkeborg Roklub I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 3. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
  • 3. Marie Ramm (Bagsværd) '01
  • 4. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roklubben Furesø I Afmeldt
  • 1. Clara Møller (Furesø) '01
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
  • 3. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
  • 4. Louise Hyldager (DSR) '00
Løb 412 U15 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 3 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
  • 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04
  • 2. Stefan Baun Hørløck (Skjold) '04
  • 3. Thomas Massa (Skjold) '05
  • 4. Sigurd Eide Joensen (Skjold) '05
Odder Roklub I
  • 1. Mikkel Pors Ilsøe (Odder) '06
  • 2. Noah Mikkelsen (Odder) '04
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
  • 4. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Løb 413 U19 M4-Slide 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 6 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
  • 1. Asbjørn Berthelsen (Skjold) '02
  • 2. Johan Eide Joensen (Skjold) '02
  • 3. Oscar Eriksen Nygaard (Skjold) '04
  • 4. Frederik Nibe Barsøe (Skjold) '04
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB II
  • 1. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde) '02
  • 2. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03
  • 3. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Hvidovre Roklub I
  • 1. Nikolai Du (Hvidovre) '01
  • 2. Johan Heyn Lougart Bonde (Hvidovre) '00
  • 3. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01
  • 4. Alexander Høgedal (Hvidovre) '02
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
  • 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 3. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 3. Nicholas Andersen (KVIK) '01
  • 4. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00
  • 2. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
  • 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00
  • 4. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
Løb 414 W4-Slide 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 7 tilmeldinger
Aalborg Roklub I
  • 1. Pam Huntjens (Aalborg) '94
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
  • 3. Lidia Rzeplinska (Aalborg) '96
  • 4. Christina Donstrup (Aalborg) '89
Odense Roklub I
  • 1. Regna Bottheim (Odense) '89
  • 2. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87
  • 3. Ditte Sørensen (Odense) '86
  • 4. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95
  • 2. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
  • 3. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
  • 4. Simone Sørensen (Roskilde) '99
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98
  • 3. Luise Lund Hansen (Odense) '95
  • 4. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
  • 2. Stine Mathiasen (DSR) '98
  • 3. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 4. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I Afmeldt
  • 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
  • 2. NN NN (Bagsværd) '81
  • 3. N. N. (Bagsværd) '92
  • 4. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
  • 2. Juliane Elander Rasmussen (Odder) '79
  • 3. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 4. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
Løb 415 M4-Slide 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 18 tilmeldinger
Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • 1. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
  • 2. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
  • 3. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 4. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KCB I
  • 1. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 2. Jens Graudal (Bagsværd) '97
  • 3. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 4. Jonas Lund (Furesø) '99
Roforeningen KVIK I
  • 1. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
  • 2. Carl Traff (KVIK) '95
  • 3. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 4. Anders Boutrup Pedersen (KVIK) '89
Danske Studenters Roklub III
  • 1. Sebastian Seitz Rasmussen (DSR) '92
  • 2. Tais Bjerregaard (DSR) '90
  • 3. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • 4. Thomas Schoerner (DSR) '85
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
  • 2. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
  • 3. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 4. Christoffer Kruse (DSR) '94
Bagsværd Roklub I
  • 1. Søren Korsholm (Bagsværd) '90
  • 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
  • 3. Jamie Magee (Bagsværd) '91
  • 4. Andreas Hussing (Bagsværd) '89
Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
  • 2. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd) '98
  • 3. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 4. Oscar Mazza (Odense) '98
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/DRC I
  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
  • 2. Loui Lam (KVIK) '90
  • 3. Tobias Kempf (DSR) '93
  • 4. Steffen Bonde (Odder) '89
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
  • 1. Emil Espensen (DSR) '91
  • 2. Jesper Fredsted (Odense) '93
  • 3. Alexander Modest (Lyngby) '95
  • 4. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
Aalborg Roklub II
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
  • 3. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80
  • 2. Sune Scheufens (DSR) '90
  • 3. Christoffer Hansen (DSR) '88
  • 4. Asger Tønnesen (DSR) '81
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Roskilde Roklub/KCB I
  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
  • 3. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 4. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 4. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub I Afmeldt
  • 1. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 2. Aksel Dybdahl (København) '98
  • 3. Sigurd Reistad (Bagsværd) '99
  • 4. N N (DSR) '99
Odense Roklub I
  • 1. Søren Gam (Odense) '87
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 3. Michael Moerner (Odense) '92
  • 4. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
Aalborg Roklub I
  • 1. Esben Okholm Larsen (Aalborg) '94
  • 2. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 3. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 4. Asger Laursen (Aalborg) '95
Danske Studenters Roklub I Afmeldt
  • 1. Oliver Rying Thomsen (DSR) '95
  • 2. Mads Fischer (DSR) '94
  • 3. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
  • 4. Alex Berg (DSR) '94
Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
  • 2. Nick H. Larsen (Odense) '95
  • 3. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
  • 4. Bastian Secher (Roskilde) '99
Løb 416 30+W4-Slide 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Gitte Niven (Sorø) '58
  • 3. Ingrid Petersen (Sorø) '44
  • 4. Laila Hjorth (Sorø) '53
Odder Roklub I
  • 1. Anne Wiese (Odder) '51
  • 2. Gertrud Mikkelsen (Odder) '50
  • 3. Sanne Larsen (Odder) '59
  • 4. Ulla Neess (Odder) '52
Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
  • 1. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
  • 2. Anne Marie Espersen (Bagsværd) '61
  • 3. Liselotte Hammer (Bagsværd) '69
  • 4. Birgitte Toft (Hellerup) '67
Sorø Roklub II
  • 1. Jane Steensberg (Sorø) '66
  • 2. Linda Milling (Sorø) '65
  • 3. Anna Karina Eli Gravad (Køge R) '72
  • 4. Ulla Hvid (Sorø) '70
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 2. Julie Schou (DSR) '84
  • 3. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 4. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
Løb 417 30+M4-Slide 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 3 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Jan Johansen (Odder) '67
  • 2. Ole Skeem (Odder) '46
  • 3. Per Amby (Odder) '54
  • 4. Tage Staal (Odder) '38
Nyborg Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 3. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 4. Brian Sørensen (Nyborg) '68
Roklubben Furesø I
  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 2. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 3. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 4. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Løb 418 30+ W/M 4-Slide 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning - 1000m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub/Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
  • 1. Lonnie Schmidt (Hadersl.) '80
  • 2. Peter Skafte (Bagsværd) '65
  • 3. Astrid Krüger (Roskilde) '71
  • 4. Hanne Hesselager (Roskilde) '67
Løb 450 W4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Kvinder - Handicap - 2000m 1 tilmelding
Aalborg Roklub I
  • 1. Pam Huntjens (Aalborg) '94
  • 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
  • 3. Lidia Rzeplinska (Aalborg) '96
  • 4. Christina Donstrup (Aalborg) '89
Løb 460 W/M 4-Stafet SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap - 2000m 6 tilmeldinger
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
  • 2. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 3. Kasper Andersen (Lyngby) '03
  • 4. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04
Lyngby Roklub I
  • 1. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95
  • 2. Thea Johansen (Lyngby) '03
  • 3. Mathias Oliver Valdbjørn Jørgensen (Lyngby) '96
  • 4. Katrine Christensen (Lyngby) '96
Lyngby Roklub II
  • 1. John Knudsen (Lyngby) '54
  • 2. Jesper Vedel (Lyngby) '63
  • 3. Rasmus Knudsen (Lyngby) '91
  • 4. Stine Louise Jeppe Knudsen (Lyngby) '85
Aalborg Roklub II
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 2. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
  • 3. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Aalborg Roklub I
  • 1. Esben Okholm Larsen (Aalborg) '94
  • 2. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 3. Asger Laursen (Aalborg) '95
  • 4. Christian Hauge (Aalborg) '89
Team Kabul
  • 1. Dan Andersen (DEN '89
  • 2. Lasse Breitensein (DEN '87
  • 3. Mathias M. Lassen (DEN '92
  • 4. Marco Lyngsø (DEN '89
Løb 820 U19 W8-Slide 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 4 tilmeldinger
Skjold/LDR/Bagsværd Roklub
  • 1. Johanne Rüter Würtzen (Skjold) '02
  • 2. Mathilde Koczulab (Skjold) '02
  • 3. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold) '02
  • 4. Stine Koczulab (Skjold) '01
  • 5. Ida Marie Reimer (LDR) '02
  • 6. Emma Vestergaard Lybech (Bagsværd) '02
  • 7. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
  • 8. Julie Johansen (Bagsværd) '02
Sorø/Rødvig/Roskilde
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
  • 2. Elisabeth Østergaard (Sorø) '03
  • 3. Nicoline Nielsen (Sorø) '03
  • 4. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
  • 5. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
  • 6. Mathilde Joensen (Rødvig) '01
  • 7. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 8. Malli Segoli (Roskilde) '00
DSR/KR/LDR/Kvik/Furesø
  • 1. Louise Hyldager (DSR) '00
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00
  • 3. Astrid Bruun Fejfer (LDR) '01
  • 4. Anna Hammer Jespersen (Lyngby) '01
  • 5. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 6. Clara Hornnæss (Furesø) '03
  • 7. Clara Møller (Furesø) '01
  • 8. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Bagsværd Roklub
  • 1. Agnete Jersild (Bagsværd) '00
  • 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01
  • 3. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
  • 4. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
  • 5. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
  • 6. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
  • 7. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
  • 8. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
Løb 821 U19 W/M 8-Slide 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 5 tilmeldinger
Roskilde/Sorø Roklub
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
  • 5. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
  • 6. Julius Philipson (Roskilde) '01
  • 7. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 8. Rasmus Lind (Sorø) '01
Roklubben Skjold
  • 1. Asbjørn Berthelsen (Skjold) '02
  • 2. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04
  • 3. Frederik Nibe Barsøe (Skjold) '04
  • 4. Johan Eide Joensen (Skjold) '02
  • 5. Oscar Eriksen Nygaard (Skjold) '04
  • 6. Sigurd Eide Joensen (Skjold) '05
  • 7. Stefan Baun Hørløck (Skjold) '04
  • 8. Thomas Massa (Skjold) '05
Sorø/Roskilde/Rødvig/Viking
  • 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
  • 2. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 3. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) [0000]
  • 4. Oskar Dinesen Usmani (Roskilde) '02
  • 5. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
  • 6. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
  • 7. Kevin Joensen, (Rødvig) '05
  • 8. Aske Storm (Viking) '03
Bagsværd/Humlebæk/Roskilde/Silkeborg/Holstebro Roklub
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
  • 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
  • 3. Iben Bech (Roskilde) '03
  • 4. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
  • 5. Mads Rubin (Bagsværd) '04
  • 6. Johan Runge Poulsen (Humlebæk) '01
  • 7. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
  • 8. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Hvidovre Roklub
  • 1. Nikolai Du (Hvidovre) '01
  • 2. Alexander Høgedal (Hvidovre) '02
  • 3. Johan Heyn Lougart Bonde (Hvidovre) '00
  • 4. Kasper Enemærke Becker (Hvidovre) '01
  • 5. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
  • 6. Philip Hai Nguyen (Hvidovre) '06
  • 7. Kasper Lindemose (Hvidovre) '04
  • 8. Niels Ledet Molsgaard (Hvidovre) '05
Løb 822 W8-Slide 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 3 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97
  • 3. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
  • 4. Stine Mathiasen (DSR) '98
  • 5. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
  • 6. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
  • 7. Emma Hammer (Bagsværd) '98
  • 8. Emilie Jersild (Bagsværd) '98
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
  • 2. Caroline Munch (Roskilde) '02
  • 3. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
  • 4. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde) '95
  • 5. Malli Segoli (Roskilde) '00
  • 6. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
  • 7. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 8. Victoria Munch (Roskilde) '01
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
  • 2. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
  • 3. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
  • 4. Anne Larsen (Odense) '98
  • 5. Marta Kempf (Odense) '98
  • 6. Luise Lund Hansen (Odense) '95
  • 7. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
  • 8. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
Løb 823 30+W8-Slide 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub
  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 3. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 4. Ingrid Petersen (Sorø) '44
  • 5. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
  • 6. Gitte Niven (Sorø) '58
  • 7. Laila Hjorth (Sorø) '53
  • 8. Kirsten Østergaard (Sorø) '66
LyngbyDame
  • 1. Hanne Brusch (LDR) '60
  • 2. Tove Christensen (LDR) '54
  • 3. Hanne Frimand Nørgaard (LDR) '71
  • 4. Eva Sørensen (LDR) '57
  • 5. kristin Skougaard (LDR) '73
  • 6. Karin Hansen (LDR) '66
  • 7. Beate Leitner (LDR) '64
  • 8. Alice Beck Thomsen (LDR) '47
Hellerup/Bagsværd/Roskilde
  • 1. Birgitte Toft (Hellerup) '67
  • 2. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
  • 3. Anne Marie Espersen (Bagsværd) '61
  • 4. Liselotte Hammer (Bagsværd) '69
  • 5. Annette Villumsen (Bagsværd) '62
  • 6. Astrid Krüger (Roskilde) '71
  • 7. Lone Banke Rasmussen (Bagsværd) '62
  • 8. Helle Norking (Bagsværd) '67
Løb 824 30+M8-Slide 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 1 tilmelding
Lyngby veteraner
  • 1. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47
  • 2. Lasse Nielsen (Lyngby) '49
  • 3. Torben Sørensen (Lyngby) '50
  • 4. John Knudsen (Lyngby) '54
  • 5. Steffen Klint (Lyngby) '55
  • 6. Asger Lenzing (Lyngby) '71
  • 7. Hans Nohr (Lyngby) '45
  • 8. Henrik Brusch (Lyngby) '56
Løb 825 M8-Slide 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 7 tilmeldinger
Aalborg Roklub I
  • 1. Esben Okholm Larsen (Aalborg) '94
  • 2. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
  • 3. Asger Laursen (Aalborg) '95
  • 4. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 5. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 6. Thor Peder Kunckel Knudsen (Aalborg) '01
  • 7. Niels Kunckel Knudsen (Aalborg) '97
  • 8. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
  • 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00
  • 2. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
  • 3. Casper Girke Christensen (Bagsværd) '03
  • 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
  • 5. Nicolai Krogsgaard (KVIK) '00
  • 6. Thomas Jensen (Hvidovre) '01
  • 7. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
  • 8. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Roskilde Roklub/KCR I
  • 1. Andreas Dyrby (Roskilde) '95
  • 2. Andreas Yde (Roskilde) '99
  • 3. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 4. Jeppe Storm (Roskilde) '98
  • 5. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 6. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
  • 7. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 8. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCB I Afmeldt
  • 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
  • 2. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99
  • 3. Oscar Mazza (Odense) '98
  • 4. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 5. Jakob Søe Lillelund (Bagsværd) '98
  • 6. Niels Frederiksen (Bagsværd) '98
  • 7. N.. N.. (Bagsværd) '98
  • 8. N. N. ...... (Bagsværd) '98
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
  • 2. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 3. Aksel Dybdahl (København) '98
  • 4. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 5. Esben Søvndahl (DSR) '99
  • 6. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
  • 7. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 8. Christian Taulbjerg (Holstebro) '99
Bagsværd Roklub/Humlebæk Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I Afmeldt
  • 1. Lasse Maigaard (Bagsværd) '00
  • 2. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) [0000]
  • 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
  • 4. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
  • 5. Niels Østergaard (Bagsværd) '01
  • 6. Johan R.Poulsen (Humlebæk) '01
  • 7. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 8. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
  • 2. Oliver Kiehn (Lyngby) '92
  • 3. Mathias Ærendahl Heldbo (Lyngby) '99
  • 4. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 5. Emil Lenzing (Lyngby) '98
  • 6. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
  • 7. Christian Runge (Lyngby) '04
  • 8. Alexander Modest (Lyngby) '95
Løb 826 W/M 8-Slide 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning - 500m 7 tilmeldinger
Hellerup Roklub/DSR
  • 1. Arne Månsson (Hellerup) '48
  • 2. Janek Lesniak (Hellerup) '63
  • 3. Lisbeth Grænge Hansen (Hellerup) '64
  • 4. Lise Teisel (Hellerup) '47
  • 5. Rolf Traberg (Hellerup) '70
  • 6. Thomas Weise (Hellerup) '67
  • 7. Jakob Grænge Hansen (DSR) '98
  • 8. Peter Gammeltoft (DSR) '66
Roklubben Skjold/Bagsværd Roklub
  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
  • 2. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
  • 3. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold) '02
  • 4. Frederikke Bay Toft (Skjold) '95
  • 5. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
  • 6. Birgitte Toft (Hellerup) '67
  • 7. Nikoline Bay (Bagsværd) '98
  • 8. Aksel Bay (Bagsværd) '00
Odder Roklub
  • 1. Anne Wiese (Odder) '51
  • 2. Gertrud Mikkelsen (Odder) '50
  • 3. Jan Johansen (Odder) '67
  • 4. Ole Skeem (Odder) '46
  • 5. Ove Neess (Odder) '42
  • 6. Per Amby (Odder) '54
  • 7. Tage Staal (Odder) '38
  • 8. Ulla Neess (Odder) '52
Roklubben Furesø
  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 3. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø) '57
  • 4. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 5. Lars Wallin (Furesø) '62
  • 6. Bo Hartz (Furesø) '62
  • 7. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 8. Jane Hagan (Furesø) '67
Lyngby Roklub/LDR
  • 1. Ulla Rose Andersen (Lyngby) '64
  • 2. Louise Wissing (Lyngby) '82
  • 3. Laila Hyldedahl Kjærgaard (Lyngby) '69
  • 4. Lotte Petersen (Lyngby) '72
  • 5. Inger Koch (LDR) '64
  • 6. Peter Michael Bertelsen (Lyngby) '68
  • 7. Mikkel Olsen (Lyngby) '80
  • 8. Flemming Grau (Lyngby) '78
Danske Studenters Roklub
  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80
  • 2. Sune Scheufens (DSR) '90
  • 3. Christoffer Hansen (DSR) '88
  • 4. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
  • 5. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 6. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
  • 7. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • 8. Asger Tønnesen (DSR) '81
Sorø Roklub
  • 1. Jane Steensberg (Sorø) '66
  • 2. Linda Milling (Sorø) '65
  • 3. Peter Carstens (Sorø) '60
  • 4. Peter Lindblom (Sorø) '63
  • 5. Ulla Hvid (Sorø) '70
  • 6. Anna Karina Eli Gravad (Køge R) '72
  • 7. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 8. Bjarne Hjorth (Sorø) '51