Startliste - Sjællandske Mesterskaber 2020

Løb 100
W/MErgo
6000m
Kvinder/mænd Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.09:15
KVIK I
  1. Peter Weile (KVIK)
ASR I
  1. Eske Christiansen (ASR)
Bagsværd II
  1. Steen Nielbo (Bagsværd)
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
Bagsværd III
  1. Christina Rindom (Bagsværd)
Bagsværd I
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
Løb 103
U10 MErgo
2min
Mænd U10 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.10:00
Roskilde I
  1. Kasper Friis Thanning (Roskilde)
Holstebro/KCHO I
  1. Mads Madsen (Holstebro)
Løb 104
U11 MErgo
2min
Mænd U11 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.10:00
Køge R I
  1. Felix Birk Hansen (Køge R)
Løb 105
U12 WErgo
2min
Piger U12 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.10:00
Lyngby/KKL I
  1. Karen Reimer (Lyngby)
Holstebro/KCHO I
  1. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
Løb 107
U12 MErgo
2min
Mænd U12 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.10:00
Rødvig I
  1. Noa Jakobsen (Rødvig)
Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
Bagsværd III
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
Køge R I
  1. Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R)
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
Løb 108
U13 MErgo
2min
Mænd U13 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.10:00
Bagsværd II
  1. Pilou Jürgensen (Bagsværd)
Holstebro/KCHO II
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
Rødvig I
  1. Thomas Hampen (Rødvig)
Holstebro/KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
Køge R II
  1. Oskar Lorek (Køge R)
Bagsværd I
  1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd)
Lyngby/KKL I
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
Løb 109
U19 WErgo
3min
Piger U19 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.10:20
København II
  1. Lilje Alm (København)
Silkeborg I
  1. Marie Nørgaard (Silkeborg)
København III
  1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København)
København I
  1. Klara Bruun Felthaus (København)
Løb 110
U19 MErgo
3min
Mænd U19 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.10:20
København II
  1. Carl Hassan (København)
Silkeborg I
  1. Magnus Ladegaard (Silkeborg)
København I
  1. Albert Grydehøj Stobbe (København)
Løb 111
U14 WErgo
3min
Piger U14 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.10:40
Bagsværd I
  1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
Holstebro/KCHO II
  1. Julie Højager (Holstebro)
Odder I
  1. Clara Mikkelsen (Odder)
Jels I
  1. Thea Marie Noe (Jels)
Holstebro/KCHO III
  1. Karoline Brøgger (Holstebro)
Sorø I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
Holstebro/KCHO I
  1. Kirsten Taulbjerg (Holstebro)
Stevns I
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
Løb 112
U14 MErgo
3min
Mænd U14 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.10:40
København I
  1. Woody Lori-Leth (København)
Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
Bagsværd I
  1. Storm Genet (Bagsværd)
Sorø I
  1. Philip Mandrup (Sorø)
Sønderborg I
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
Køge R I
  1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)
Løb 113
U15 WErgo
4min
Piger U15 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.11:00
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
Holstebro/KCHO II
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
Sorø I
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
Jels I
  1. Anna Thomsen (Jels)
Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
Holstebro/KCHO III
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
Sorø II
  1. Selma Iversen (Sorø)
Holstebro/KCHO I
  1. Anna Bosnes (Holstebro)
Køge R I
  1. Filippa Birk Hansen (Køge R)
Holstebro/KCHO IV
  1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro)
Bagsværd I
  1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
Løb 114
U15 MErgo
4min
Mænd U15 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.11:00
Holstebro/KCHO III
  1. William Lemming (Holstebro)
Holstebro/KCHO I
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
Sorø I
  1. Malthe Lund Lynæs (Sorø)
Bagsværd I
  1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
Odder I
  1. Frey Sørensen (Odder)
Holstebro/KCHO II
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
Bagsværd II
  1. Hjalte Næraa (Bagsværd)
København I
  1. Hector Carriero (København)
Løb 115
U16 WErgo
2000m
Piger U16 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.11:20
Køge R I
  1. Maja Wolska (Køge R)
Holstebro/KCHO II
  1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
Sorø I
  1. Dina Poulsen (Sorø)
Roskilde I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
Holstebro/KCHO
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
Stevns I
  1. Isabella Bache (Stevns)
Holstebro/KCHO I
  1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro)
Løb 116
U17 WErgo
2000m
Piger U17 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.11:20
Roskilde II
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
Sorø I
  1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø)
Sorø IV
  1. Maria Jakubsdottir Johansen (Sorø)
København I
  1. Josefine Freltoft (København)
Sorø II
  1. Elaina Bjørkman (Sorø)
Holstebro/KCHO I
  1. Laura Møller (Holstebro)
Odder II
  1. Caroline Sejersen (Odder)
Roskilde I
  1. Kathrine Jehrbo (Roskilde)
Sorø III
  1. Signe Thorup (Sorø)
Ægir I
  1. Mathilde Berfin Kaya (Ægir)
Silkeborg I
  1. Marie Kleist (Silkeborg)
Løb 117
U18 WErgo
2000m
Piger U18 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.11:40
Bagsværd III
  1. Zoe Kaefer (Bagsværd)
KVIK I
  1. Clara Hornnæss (KVIK)
Bagsværd I
  1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
Ægir I
  1. Liv Jensen (Ægir)
Bagsværd II
  1. Lærke Vinneck Hansen (Bagsværd)
Ægir II
  1. Marie Martens Christensen (Ægir)
Løb 118
U19 WErgo
2000m
Piger U19 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.11:40
Bagsværd I
  1. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
Roskilde I
  1. Iben Bech (Roskilde)
Silkeborg I
  1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg)
Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
Løb 119
U16 MErgo
2000m
Mænd U16 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.12:00
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Madsen (Holstebro)
Bagsværd VI
  1. Theis Wolfram (Bagsværd)
Stevns I
  1. August Riis Poulsen (Stevns)
Holstebro/KCHO IV
  1. Magnus Jensen (Holstebro)
Bagsværd I
  1. Erik Friedrichsen (Bagsværd)
Bagsværd IV
  1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
Holstebro/KCHO II
  1. Simon Starklint (Holstebro)
København I
  1. Viggo Lambert (København)
Sorø I
  1. Mads Christensen (Sorø)
Holstebro/KCHO V
  1. William Ørts (Holstebro)
Bagsværd II
  1. Aske Saltbæk (Bagsværd)
Roskilde II
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
Bagsværd V
  1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
Holstebro/KCHO III
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
Odder I
  1. Thor Ølgaard (Odder)
KVIK I
  1. Hjalte Larsen (KVIK)
Lyngby/KKL I
  1. Alexander Walker (Lyngby)
Bagsværd III
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
Løb 120
U17 MErgo
2000m
Mænd U17 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.12:00
Hadsund I
  1. Kian Harati (Hadsund)
Holstebro/KCHO I
  1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro)
Lyngby/KKL II
  1. Marcus Modest (Lyngby)
Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
Jels I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
Stevns I
  1. Jakob Iversen (Stevns)
Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
Holstebro/KCHO II
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
Bagsværd I
  1. Jakob Lynbech (Bagsværd)
Stevns II
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
Jels II
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
Lyngby/KKL I
  1. Christian Runge (Lyngby)
Odder I
  1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder)
Roskilde I
  1. Anders Lendal Holm (Roskilde)
Løb 121
U18 MErgo
2000m
Mænd U18 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.12:20
Silkeborg I
  1. Casper Pedersen (Silkeborg)
Roskilde I
  1. William Windel Krogh (Roskilde)
Køge R I
  1. Kasper Skovø Krejberg (Køge R)
Bagsværd III
  1. Henning Friedrichsen (Bagsværd)
Holstebro/KCHO III
  1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
Silkeborg II
  1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg)
Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
Bagsværd I
  1. Elias Ellehammer (Bagsværd)
Bagsværd IV
  1. Mads Rubin (Bagsværd)
Ægir I
  1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
København I
  1. Johannes Stensborg Jakobsen (København)
Hadsund I
  1. August Herman Wisholm (Hadsund)
Holstebro/KCHO II
  1. Christian Søndergaard (Holstebro)
Bagsværd II
  1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd)
Løb 122
U19 MErgo
2000m
Mænd U19 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.12:20
Ægir I
  1. Benjamin Johnsen (Ægir)
Næstv. I
  1. William Kjærgaard (Næstv.)
Sorø I
  1. Joshua Mingo (Sorø)
Viking I
  1. Aske Storm (Viking)
Fredensborg I
  1. Jacob Mannich (Fredensborg)
Køge R I
  1. Alexander Lwendo Sørensen (Køge R)
Holstebro/KCHO I
  1. Magnus Juhl (Holstebro)
Odder I
  1. Anton Østergaard-Clausen (Odder)
Roskilde I
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
Roskilde II
  1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)
Løb 123
U23 WErgo
2000m
Kvinder U23 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.12:40
Roskilde I
  1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
Holstebro/KCHO I
  1. Nikoba í Gong (Holstebro)
Aarhus I
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
Roskilde II
  1. Laura Plæhn Poulsen (Roskilde)
Roskilde I
  1. Caroline Munch (Roskilde)
Roskilde II
  1. Katja Petersson (Roskilde)
Løb 124
U23 LWErgo
2000m
Kvinder U23 Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.12:40
Aalborg I
  1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
Ægir I
  1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir)
Roskilde I
  1. Malli Segoli (Roskilde)
Løb 125
WErgo
2000m
Kvinder Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.13:00
DSR II
  1. Caroline Bjerre Hansen (DSR)
DSR I
  1. Tuuli Kasso (DSR)
Aalborg I
  1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
Aalborg III
  1. Janne Sørensen Bøhlers (Aalborg)
Roskilde I
  1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde)
Løb 126
LWErgo
2000m
Kvinder Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.13:00
Aalborg I
  1. Line Thomsen (Aalborg)
Løb 127
U23 MErgo
2000m
Mænd U23 Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.13:20
Holstebro/KCHO III
  1. Patrick Klestrup (Holstebro)
Saxkjøbing I
  1. David Wandrup (Saxkjøbing)
Roskilde II
  1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
Sorø III
  1. Jannick Wly Andersen (Sorø)
Holstebro/KCHO I
  1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
Holstebro/KCHO I
  1. Frederik Geertsen Lund (Holstebro)
Esbjerg I
  1. Brandur Poulsen (Esbjerg)
Roskilde III
  1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
Aalborg I
  1. Mikkel Kallesøe (Aalborg)
Holstebro/KCHO II
  1. Gustav Bjerg Madsen (Holstebro)
Ægir I
  1. Jacob Brahe Møller (Ægir)
Roskilde I
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
Aalborg III
  1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg)
Sorø II
  1. Rasmus Lind (Sorø)
Løb 128
U23 LMErgo
2000m
Mænd U23 Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.13:20
Sorø I
  1. Peter Skou ** (Sorø)
Esbjerg I
  1. Christian Novrup (Esbjerg)
Løb 129
MErgo
2000m
Mænd Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.13:40
Aalborg
  1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg)
DSR I
  1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
Holstebro/KCHO I
  1. Joakim Viberg (Holstebro)
Aalborg II
  1. Esben Ravn (Aalborg)
Aalborg IV
  1. Thorbjørn Bue Petersen (Aalborg)
DSR II
  1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
Nykøbing F I
  1. Kim Petersen (Nykøbing F)
Aalborg III
  1. Mikkel Paetau (Aalborg)
DSR III
  1. Jakob Brix (DSR)
Kalundb I
  1. Kåre Mattesen (Kalundb)
Løb 130
LMErgo
2000m
Mænd Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.13:40
Aalborg I
  1. Jannik Mose Skov (Aalborg)
Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
DSR I
  1. Leif Førland Schill (DSR)
DSR II
  1. Amit Bar (DSR)
Løb 131
30+WErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.14:00
København I
  1. Alix Garance (København)
Køge R I
  1. Louise Birk Hansen (Køge R)
København II
  1. Krista Doerch (København)
Aalborg I
  1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg)
Løb 133
40+WErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.14:00
Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
København II
  1. Stinne Grydehøj (København)
Næstv. I
  1. Lisa Petersen (Næstv.)
Nordslesvig I
  1. Susanne Klages (Nordslesvig)
Roskilde I
  1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
København III
  1. Louise Gjelstrup (København)
Løb 135
50+WErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.14:00
Middelfart I
  1. Heidi Hermansen (Middelfart)
Humlebæk I
  1. Susanne Dam Poulsen (Humlebæk)
KVIK I
  1. Katrine Jørgensen (KVIK)
Saxkjøbing I
  1. Mai Wandrup (Saxkjøbing)
Næstv. I
  1. Anita Duschek (Næstv.)
Nyborg I
  1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
Furesø I
  1. Mette Møller (Furesø)
Nyborg I
  1. Lena Stolzenbach (Nyborg)
Fredensborg I
  1. Sanne Poulin (Fredensborg)
Nordslesvig I
  1. Marion Boisen (Nordslesvig)
Løb 136
50+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.14:20
Risskov I
  1. Birgitte W. Nielsen (Risskov)
KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
København
  1. Bie Andersen (København)
Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
København I
  1. Vibeke Skousen (København)
Humlebæk I
  1. Mette Porsmose (Humlebæk)
Sorø I
  1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
Løb 137
60+WErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.14:20
Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
Saxkjøbing I
  1. Pia H Petersen (Saxkjøbing)
Nordslesvig I
  1. Eva Weitling (Nordslesvig)
Løb 139
70+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 70+ Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.14:20
Fredensborg I
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 141
30+MErgo
1000m
Masters Mænd 30+ Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.14:40
Aalborg II
  1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
Aarhus I
  1. Mark Lind (Aarhus)
Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
Uden Klub I
  1. Niklas Grundt Hansen (Uden Klub)
Aalborg I
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
KVIK I
  1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)
Løb 142
30+LMErgo
1000m
Masters Mænd 30+ Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.14:40
Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
Løb 143
40+MErgo
1000m
Masters Mænd 40+ Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.14:40
DSR I
  1. Jack Ekman (DSR)
Bagsværd I
  1. Carl Christiansen (Bagsværd)
Ran I
  1. Jonas Haaning (DEN)
Bagsværd II
  1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd)
KVIK I
  1. Peter w Weile (KVIK)
Køge R I
  1. Martin Birk Hansen (Køge R)
ASR I
  1. Eske Christiansen (ASR)
Næstv. I
  1. Morten Thorving (Næstv.)
Rødvig I
  1. Jan Olsen (Rødvig)
Middelfart I
  1. Mads Foged (Middelfart)
Nordslesvig I
  1. John Raschat (Nordslesvig)
Køge R I
  1. Henrik Borch (Køge R)
ASR II
  1. Kasper Aagaard (ASR)
Roskilde I
  1. Morten Sjørslev (Roskilde)
Rødvig II
  1. Michael Mainz (Rødvig)
Løb 144
40+LMErgo
1000m
Masters Mænd 40+ Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.15:00
Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
Løb 145
50+LMErgo
1000m
Masters Mænd 50+ Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.15:00
Risskov I
  1. Michael Lind (Risskov)
Løb 146
50+MErgo
1000m
Masters Mænd 50+ Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.15:00
Esbjerg I
  1. Rune Øbo Birkholm-Clausen (Esbjerg)
Lyngby Kanoklub I
  1. Thomas Beck Christensen (DEN)
Risskov I
  1. Claus Bus (Risskov)
Køge R I
  1. Henrik Lerdorf (Køge R)
Nyborg I
  1. Brian Sørensen (Nyborg)
Rønne I
  1. Torben Vesth Hansen (Rønne)
KVIK I
  1. Niel Goldsworthy (KVIK)
Næstv. I
  1. Steen Kjærgaard (Næstv.)
København I
  1. Ivan Birch Lykholt (København)
Nordslesvig I
  1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig)
Middelfart I
  1. René Hermansen (Middelfart)
Hjemme fra Kælderen I
  1. Thomas Jensen (DEN)
Furesø II
  1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
365 Design I
  1. Ole Vindfeldt (DEN)
Aarhus I
  1. Morten Lindholm (Aarhus)
Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
København II
  1. Jesper Nielsen (København)
Rønne I
  1. Kurt Jensen (Rønne)
Løb 147
60+MErgo
1000m
Masters Mænd 60+ Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.15:20
Køge R I
  1. Torben Pilehøj (Køge R)
København I
  1. Thorsten Ramstrup (København)
Risskov I
  1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov)
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
Nyborg I
  1. Peter Rasmussen (Nyborg)
Middelfart I
  1. Kaj Nissen (Middelfart)
Risskov II
  1. Benny Weibel (Risskov)
Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
Odder I
  1. Per Amby (Odder)
Humlebæk I
  1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk)
Løb 148
60+LMErgo
1000m
Masters Mænd 60+ Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.15:20
Humlebæk I
  1. Christian Probst (Humlebæk)
Sorø I
  1. Bjarne Hjorth (Sorø)
Furesø I
  1. Andreas Borg (Furesø)
Løb 149
70+MErgo
1000m
Masters Mænd 70+ Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.15:40
Nordslesvig I
  1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
Middelfart I
  1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
Nordslesvig II
  1. Gerd Larsen (Nordslesvig)
Rønne I
  1. Geert Olsen (Rønne)
Fredensborg II
  1. Kim Børgesen (Fredensborg)
Løb 150
70+LMErgo
1000m
Masters Mænd 70+ Letvægt Ergo
1. Afdeling
28. nov 2020 kl.15:40
Fredensborg I
  1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg)