Tilmeldinger - Sjællandske Mesterskaber 2021

Løb 100 W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo - Åben 6000m 14 tilmeldinger

ASR I

  • 1. Eske Christiansen (ASR) '75

ASR III

  • 1. Jesper Hoffmann (ASR) '81

Strib I

  • 1. Nicolaj Andersen (Strib) '75

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Kertem. II

  • 1. Claus Hinding (Kertem.) '81

Kertem. III

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Kertem. I

  • 1. Kasper Aagaard (Kertem.) '75

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

ASR IV

  • 1. Christian Petersen (ASR) '73

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

ASR II

  • 1. Jonathan Doucette (ASR) '92

Esbjerg I

  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '90

AFMELDT Nyborg I

MANGLER BETALING
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68

AFMELDT Kertem. III

MANGLER BETALING
  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Løb 101 U10 WErgo Piger U10 Ergo - Piger 9år 2min 2 tilmeldinger

Bagsværd I

  • 1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd) '12

KVIK I

MANGLER BETALING
  • 1. Siff Larsen (KVIK) '13
Løb 102 U11 WErgo Piger U11 Ergo - Piger 10år 2min 2 tilmeldinger

AFMELDT Stevns I

  • 1. Julie Beck Nielsen (Stevns) '12

Valby I

  • 1. Selma Friis (Valby) '12
Løb 103 U10 MErgo Drenge U10 Ergo - Drenge 9år 2min 2 tilmeldinger

Lyngby I

  • 1. Benjamin Modest (Lyngby) '12

Ran I

  • 1. Birk Haaning (DEN '13
Løb 104 U11 MErgo Drenge U11 Ergo - Drenge 10år 2min 2 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Kasper Friis Thanning (Roskilde) '12

Valby I

  • 1. Felix Friis (Valby) '12
Løb 106 U13 WErgo Piger U13 Ergo - Piger 12år 2min 5 tilmeldinger

Sønderborg I

  • 1. Signe Mose Termansen (Sønderborg) '09

Lyngby I

  • 1. Marie Schmidt (Lyngby) '10

Aarhus I

  • 1. Marie Højklint Nielsen (Aarhus) '09

Kertem. I

  • 1. Martha Aagaard (Kertem.) '10

Bagsværd I

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
Løb 107 U12 MErgo Drenge U12 Ergo - Drenge 11år 2min 2 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Folmer Egestrand Rohde (Aarhus) '10

Korsør I

  • 1. Willum Heide Jensen (Korsør) '11
Løb 108 U13 MErgo Drenge U13 Ergo - Drenge 12år 2min 5 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Holstebro/KCHO II

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Bagsværd I

  • 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09

KVIK I

  • 1. Frode Blixt Jensen (KVIK) '09
Løb 109 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger Nye roere 3min 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Emilie Lindegaard (Sorø) '07
Løb 110 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere 3min 2 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Storm Andersen (Sorø) '08

Sorø II

  • 1. Rasmus Tipsmark (Sorø) '07
Løb 111 U14 WErgo Piger U14 Ergo - Piger 13år 3min 6 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Dicte Fyhn (Jels) '09

Næstv. I

  • 1. Selma Björg Birgisdottir (Næstv.) '09

Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (Lyngby) '09

Stevns I

  • 1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns) '09

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

Sønderborg I

  • 1. Signe Mose Termansen (Sønderborg) '09
Løb 112 U14 MErgo Drenge U14 Ergo - Drenge 13år 3min 6 tilmeldinger

Sønderborg II

  • 1. Daniel Primdahl (Sønderborg) '08

Sorø I

  • 1. Karl Høj Bergreen (Sorø) '09

København I

  • 1. Axel Højme Lambert (København) '08

Sønderborg I

  • 1. Adam Jepsen (Sønderborg) '08

Sorø II

  • 1. Tobias Kaldråstøyl (Sorø) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09
Løb 113 U15 WErgo Piger U15 Ergo - Piger 14år 4min 12 tilmeldinger

Næstv. II

  • 1. Selma Frederiksen (Næstv.) '08

Næstv. I

  • 1. Malou Pedersen (Næstv.) '08

Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (Lyngby) '08

København II

  • 1. Lilje Alm (København) '07

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Jels I

  • 1. Thea Marie Noe (Jels) '08

Jels II

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08

Køge R I

  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07

AFMELDT Ringsted II

  • 1. Mejse Nielsen (Ringsted) '08

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Stevns

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08
Løb 114 U15 MErgo Drenge U15 Ergo - Drenge 14år 4min 20 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

København I

  • 1. Conrad Norman (København) '07

København II

  • 1. Albert Grydehøj Stobbe (København) '07

Bagsværd I

  • 1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd) '07

Lyngby I

  • 1. Johan Bach Sørensen (Lyngby) '08

Lyngby II

  • 1. Johan Beck Grønskov (Lyngby) '08

Sønderborg II

  • 1. Daniel Primdahl (Sønderborg) '08

Bagsværd V

  • 1. Bastian Rud Bernhardt (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Holstebro/KCHO II

  • 1. Oliver Pedersen (Holstebro) '08

Bagsværd VI

  • 1. Uffe Søborg Højrup (Bagsværd) '07

Sorø II

  • 1. Aidan Mingo (Sorø) '08

København IV

  • 1. Carl Hassan Gaba (København) '07

Sorø I

  • 1. Karl Alminde (Sorø) '08

AFMELDT Bagsværd IV

  • 1. Alexander Grundtvig (Bagsværd) '07

Sønderborg I

  • 1. Adam Jepsen (Sønderborg) '08

AFMELDT Bagsværd III

  • 1. Hjalte Næraa (Bagsværd) '07

Bagsværd II

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

København III

  • 1. Woody Siigurt Lori Leth (København) '07
Løb 115 U16 WErgo Piger U16 Ergo - Piger 15år 2000m 12 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Anna Thomsen (Jels) '07

AFMELDT Stevns II

  • 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07

Sorø II

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Kertem. I

  • 1. Mille Aagaard (Kertem.) '07

KVIK II

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Lyngby I

  • 1. Tove Bay (Lyngby) '07

KVIK I

  • 1. Karoline Severin (KVIK) '06

AFMELDT Sorø I

  • 1. Selma Iversen (Sorø) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

KVIK III

  • 1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07
Løb 116 U17 WErgo Piger U17 Ergo - Piger 16år 2000m 5 tilmeldinger

Roskilde II

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06

Odense/KCHO I

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Roskilde I

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Løb 117 U18 WErgo Piger U18 Ergo - Piger 17år 2000m 7 tilmeldinger

Sorø II

  • 1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05

AFMELDT Sorø I

  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05

Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

København I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04

Sorø III

  • 1. Signe Thorup (Sorø) '05

Bagsværd I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Silkeborg/KCHO I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Løb 118 U19 WErgo Piger U19 Ergo - Piger 18år 2000m 3 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03

Sønderborg I

  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04

AFMELDT Sønderborg I

  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04
Løb 119 U16 MErgo Drenge U16 Ergo - Drenge 15år 2000m 11 tilmeldinger

Bagsværd V

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Bagsværd II

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Bagsværd I

  • 1. Erik Friedrichsen (Bagsværd) '06

Bagsværd III

  • 1. Nikolaj Krogh Simonsen (Bagsværd) '06

Humlebæk II

  • 1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk) '06

Bagsværd IV

  • 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06

KVIK I

  • 1. Aksel Ødegård Greve (KVIK) '06

Holstebro/KCHO

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Humlebæk I

  • 1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Løb 120 U17 MErgo Drenge U17 Ergo - Drenge 16år 2000m 9 tilmeldinger

KVIK I

MANGLER BETALING
  • 1. Hjalte Larsen (KVIK) '06

Sorø III

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Sorø IV

  • 1. Theodor Klæsøe-Lund (Sorø) '06

Holstebro/KCHO

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06

Sorø II

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

KVIK II

  • 1. David Kamstrup-Larsen (KVIK) '05

København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 121 U18 MErgo Drenge U18 Ergo - Drenge 17år 2000m 11 tilmeldinger

Jels I

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

Bagsværd II

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

AFMELDT Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Jels II

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

Bagsværd III

  • 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04

Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Bagsværd I

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
Løb 122 U19 MErgo Drenge U19 Ergo - Drenge 18år 2000m 3 tilmeldinger

Lyngby/KKL I

  • 1. Marcus Modest (Lyngby) '04

Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

Lyngby/KKL II

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04
Løb 123 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo - Kvinder Sen B 2000m 2000m 6 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Saxkjøbing I

  • 1. Emmy Wandrup (Saxkjøbing) '00

Aarhus I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Roskilde II

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

AFMELDT Roskilde III

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
Løb 124 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

KVIK I

  • 1. Kristine Søndergaard (KVIK) '02
Løb 125 WErgo Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m 2000m 2 tilmeldinger

ASR I

  • 1. Margrethe Langhoff Thuesen (ASR) '84

Aarhus I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97
Løb 126 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - Kvinder Sen A Let 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Esbjerg I

  • 1. Anna Emmeluth (Esbjerg) '91

ASR I

  • 1. Margrethe Langhoff Thuesen (ASR) '84

Næstv. I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 127 U23 MErgo Mænd U23 Ergo - Mænd, Sen B 2000m 2000m 10 tilmeldinger

Næstv. I

  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03

Roskilde III

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Holstebro/KCHO I

  • 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03

Saxkjøbing I

  • 1. David Wandrup (Saxkjøbing) '02

AFMELDT Roskilde IV

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03

Kertem. I

  • 1. Olav Rosendal (Kertem.) '02

Næstv. II

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03

Holstebro I

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03

Roskilde II

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Løb 128 U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m 2000m 2 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Løb 129 MErgo Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m 2000m 5 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde) '98

Næstv. II

  • 1. Frederik Tønning Larsen (Næstv.) '94

Næstv. I

  • 1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.) '96

DSR I

  • 1. Thor Steen Larsen (DSR) '93

AFMELDT Roskilde II

  • 1. Tobias Strandbygaard Wichmann (Roskilde) '99
Løb 130 LMErgo Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m 2000m 3 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

Roskilde I

  • 1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde) '98
Løb 131 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo - Kvinder, 30-39 år, 1000m 1000m 3 tilmeldinger

ASR I

MANGLER BETALING
  • 1. Winnie Petersen (ASR) '84

København II

  • 1. Alix Garance (København) '90

København I

  • 1. krista Doersch (København) '89
Løb 132 30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo - Kvinder, 30-39 år, let 1000m 1000m 2 tilmeldinger

AFMELDT København I

MANGLER BETALING
  • 1. Tora Jorn (København) '75

AFMELDT København II

MANGLER BETALING
  • 1. Vibeke Skousen (København) '69
Løb 133 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, 40-49 år, 1000 m 1000m 10 tilmeldinger

København II

  • 1. Stinne Grydehøj (København) '78

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Kalundb I

  • 1. Katrine Loose (Kalundb) '75

Næstv. I

  • 1. Lisa Petersen (Næstv.) '75

Roskilde I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77

Nordslesvig I

  • 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72

Horsens I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80

København I

  • 1. Louise Gjelstrup (København) '77

København

  • 1. Tora Jorn (København) '75

AFMELDT Horsens I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
Løb 135 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, 50-59 år, 1000 m 1000m 7 tilmeldinger

Saxkjøbing I

  • 1. Mai Wandrup (Saxkjøbing) '65

Sorø I

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

København I

  • 1. Betina Holck (København) '65

Risskov I

  • 1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov) '67

KVIK I

MANGLER BETALING
  • 1. Katrine Jørgensen (KVIK) '71

Nyborg I

  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 136 50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo - Kvinder, 50-59 år, letvægt, 1000 m 1000m 6 tilmeldinger

København I

  • 1. Vibeke Skousen (København) '69

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71

Risskov I

  • 1. Birgitte Nielsen (Risskov) '67

Risskov II

MANGLER BETALING
  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

AFMELDT Risskov II

MANGLER BETALING
  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
Løb 137 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, 60-69 år, 1000 m 1000m 1 tilmelding

Køge R I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 139 70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo - Kvinder, 70- år, 1000 m 1000m 1 tilmelding

Furesø I

  • 1. Bente Johannessen (Furesø) '42
Løb 140 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo - Kvinder, 70- år, letvægt, 1000 m 1000m 1 tilmelding

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 143 30+MErgo Mænd 30+ Ergo - Mænd, 30-39 år, 1000m 1000m 7 tilmeldinger

København II

  • 1. Juan Pablo Valedez (København) '87

Aarhus I

  • 1. Mark Lind (Aarhus) '86

KVIK I

  • 1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87

Aalborg II

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

København I

  • 1. Ismail Danacioglu (København) '88

Esbjerg I

  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '90

Aalborg I

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
Løb 144 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo - Mænd, 30-39 år, letvægt 1000m 1000m 2 tilmeldinger

København I

  • 1. Rick Verberne (København) '89

Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88
Løb 145 40+MErgo Mænd 40+ Ergo - Mænd, 40-49 år, 1000 m 1000m 8 tilmeldinger

Køge R II

  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81

Næstv. I

  • 1. Bjarne Nielsen (Næstv.) '74

Bagsværd I

MANGLER BETALING
  • 1. Carl Christiansen (Bagsværd) '76

Køge R III

  • 1. Christian Egekær (Køge R) '72

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Køge R I

  • 1. Henrik Borch (Køge R) '74

Ran I

  • 1. Jonas Haaning (DEN '80

Rødvig I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
Løb 146 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, 40-49 år, letvægt, 1000 m 1000m 2 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Christian Nielsen (Aarhus) '74

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 147 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo - Mænd, 50-59 år, letvægt 1000 m 1000m 3 tilmeldinger

Risskov I

  • 1. Michael Lind (Risskov) '67

Lemvig I

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

AFMELDT Lemvig I

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63
Løb 148 50+MErgo Mænd 50+ Ergo - Mænd, 50-59 år, 1000 m 1000m 13 tilmeldinger

København V

MANGLER BETALING
  • 1. Rene Friss Hansen (København) '69

København III

  • 1. Jesper Nielsen (København) '66

Næstv. I

  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68

København IV

MANGLER BETALING
  • 1. Riko Jacob (København) '72

Næstv. II

  • 1. Steen Kjærgaard (Næstv.) '69

Esbjerg I

  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63

Furesø I

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62

Næstv. III

  • 1. Per Nielsen (Næstv.) '69

København II

  • 1. Ivan Birch Lykholt (København) '65

Køge R I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

København I

  • 1. flemming Simonsen (København) '67

Kertem. I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Løb 149 60+MErgo Mænd 60+ Ergo - Mænd, 60-69 år, 1000 m 1000m 15 tilmeldinger

Nordslesvig I

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Amelias Fars Sport and Fitness Club I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61

Lemvig II

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Humlebæk I

  • 1. Keld Strudahl (Humlebæk) '59

Odder I

  • 1. Per Amby (Odder) '54

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Risskov II

  • 1. Benny Weibel (Risskov) '59

Lemvig I

  • 1. Søren P Thomsen (Lemvig) '56

Køge R I

  • 1. Torben Pilehøj (Køge R) '58

Risskov I

  • 1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov) '60

Furesø I

  • 1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø) '57

Nyborg I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60

Aarhus I

  • 1. Niels Iversen (Aarhus) '55

AFMELDT Amelias Fars Sport and Fitness Club I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61

AFMELDT Nyborg I

MANGLER BETALING
  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Løb 150 60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo - Mænd, 60-69 år, letvægt, 1000 m 1000m 3 tilmeldinger

Humlebæk I

  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60

Furesø I

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59

Furesø II

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
Løb 151 70+MErgo Mænd 70+ Ergo - Mænd, 70- år, 1000 m 1000m 3 tilmeldinger

Nordslesvig I

  • 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46

Nordslesvig II

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42

Middelfart I

  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
Løb 152 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, 70- år, letvægt, 1000 m 1000m 2 tilmeldinger

Lappajärven Veikot I

  • 1. Esko Hyyppä (FIN '51

Sorø I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Løb 154 80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Evijärven Urheilijat I

  • 1. Aimo Järvelä (FIN '41

Sorø I

  • 1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø) '38
Løb 155 WErgo Kvinder Ergo - UNI 2000m 8 tilmeldinger

Aalborg III

  • 1. Dros Elisabet Petersen (Aalborg) '96

Aalborg V

  • 1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97

Aalborg VII

  • 1. Iben Elisabeth Nørgaard (Aalborg) '97

Sønderborg I

  • 1. Janina Gerder (Sønderborg) '00

Aalborg I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

Aalborg IV

  • 1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg) '98

Aalborg VI

  • 1. Una Rosa Birgisdottir (Aalborg) '98

Aalborg II

  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
Løb 156 MErgo Mænd Ergo - UNI 2000m 15 tilmeldinger

Aalborg I

  • 1. Jannik Mose Skov (Aalborg) '97

Sønderborg IV

  • 1. Jess Olesen (Sønderborg) '95

Sønderborg III

  • 1. Nicolai Lamp (Sønderborg) '92

Aalborg IV

  • 1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg) '99

Sønderborg VIII

  • 1. Niklas Meyer (Sønderborg) '01

Sønderborg VI

  • 1. Bertil Busch (Sønderborg) '00

Sønderborg I

  • 1. Daniel Commerou (Sønderborg) '96

Aalborg III

  • 1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg) '97

Esbjerg I

  • 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99

Aalborg II

  • 1. Esben Ravn (Aalborg) '93

Sønderborg V

  • 1. Bogdan Dumitrescu (Sønderborg) '01

Aalborg V

  • 1. Patrick Naschi Jacobsen (Aalborg) '95

Sønderborg VII

  • 1. Colin Pötter (Sønderborg) '99

KVIK I

  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00

Sønderborg II

  • 1. Mikkel Mogensen (Sønderborg) '96
Løb 157 W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide - Toer holdløb - IKKE SLIDE 1000m 7 tilmeldinger

Næstv. I

  • 1. Frederik Tønning Larsen (Næstv.) '94
  • 2. Lisa Petersen (Næstv.) '75

Køge R II

  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
  • 2. Trine Teglers (Køge R) '71

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
  • 2. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80

Næstv. II

  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68
  • 2. Per Nielsen (Næstv.) '69

Køge R/Rødvig I

  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81
  • 2. Jan Olsen (Rødvig) '78

Næstv. III

  • 1. Steen Kjærgaard (Næstv.) '69
  • 2. William Kjærgaard (Næstv.) '03

AFMELDT Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Mai-Britt Bille (Køge R) '60