Tilmeldinger - Sorø Internationale Regatta + Åbne Nordiske Juniormesterskaber 2014

Løb 101 U14 M Jun. C Drenge 500m 1X Årgang 00 00 - 500m 25 tilmeldinger

Sorø Roklub III

  • 1. (Sorø) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Hadsund Roklub III

  • 1. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00

Bærum Roklubb I

  • 1. Victor Damman (Bærum) '00

Sarpsborg RK I

  • 1. Diderik Skjønhaug (NOR '00

Københavns Roklub I

  • 1. Niklas Heinz (København) '00

Horten Roklubb II

  • 1. Vegard Sørensen (Horten) '00

Fana Roklubb I Afmeldt

  • 1. Heine Jansen Heggebø (FRK) '01

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '00

Roskilde Roklub II

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Horten Roklubb I

  • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00

Kraftcenter Odense I

  • 1. Tobias Taudal (Odense) '00

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00

Hadsund Roklub V

  • 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00

Bærum Roklubb II

  • 1. Øystein Endresen (Bærum) '00

Hadsund Roklub VII

  • 1. Mikkel Bjørnbak Kjær (Hadsund) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Hans Bangsø (Hadsund) '00

Holstebro Roklub I

  • 1. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Busk (Hadsund) '00

Hadsund Roklub IV

  • 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Erlend Nordve Lehmbecker (NOR '00

Lyngby Roklub I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Hadsund Roklub VI

  • 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Adrian Flarup Johansen (Ægir) '00

Lyngby Roklub II

  • 1. Jakob Hulgaard (Lyngby) '00
Løb 102 U14 W Jun. C Piger 500m - 500m 12 tilmeldinger

Fana Roklubb I

  • 1. Laura Fossmark Pedersen (FRK) '00
  • 2. Mina Espolin Birkeland (FRK) '00

Ormsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Amanda Hofbauer (ORK) '01
  • 2. N N (ORK) '01

Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Amanda Berner (Roskilde) '00
  • 2. Cecilie Girke (Fredensborg) '00

Sorø Roklub II

  • 1. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '01

Hadsund Roklub I

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Stella Neubert (LDR) '01
  • 2. Ida Marie Reimer (LDR) '02

Halmstad Rodd I

  • 1. Thea Ingvarsson (SWE '02
  • 2. Othilia Roth (SWE '01

Hadsund Roklub II

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Sorø Roklub I

  • 1. Astrid Brehmer (Sorø) '00
  • 2. Klara Christensen (Sorø) '00

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
  • 2. Marie Poulsen (Odder) '00

Lyngby Dameroklub II

  • 1. Marie Elkjær (LDR) '01
  • 2. alma mikkelsen (LDR) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 2. Anna Hof (KVIK) '01
Løb 103 U19 M Jun.A Nordisk Junior Mesterskab - 2000m 8 tilmeldinger

Danmark I

  • 1. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
  • 2. Jakob Lillelund (Sorø) '98

Finnish rowing team I

  • 1. Antti Koiranen (FIN '96
  • 2. Nooa Tallberg (FIN '96

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Jakob Øvesen Aandeeraa (NSR) '98
  • 2. Edvard Solberg Svingen (NSR) '98

Fana Roklubb I

  • 1. Johannes Jansen Heggebø (FRK) '97
  • 2. Petter Bang-Andreasen (FRK) '96

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Maximilian Fritsch (SWE '96
  • 2. Frederik Fritsch (SWE '96

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Andreas Eriksen Berge (NOR '98
  • 2. Jordan Hamilton (NOR '98

Norske Studenters Roklub II

  • 1. David Alexander Anderson (NSR) '98
  • 2. Carl Oscar Hoff (NSR) '98

Ormsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Nicolay Bjønness (ORK) '99
  • 2. Bror Magnus Sundseth Sand (ORK) '99
Løb 104 U19 M Jun.A Nordisk Junior Mesterskab - 2000m 14 tilmeldinger

Christiania Rodklub I

  • 1. Herman Næss-Ulseth (Christiania) '96

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Anders Brænne Dybesland (NOR '97

Danmark I

  • 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96

Fredriksstad Roklub

  • 1. Per Benske (NOR '97

Drammen Roklubb II

  • 1. Joakim Ellingsen Kjærby (DRM) '97

Christiania Rodklub II

  • 1. Tord Meyer-Vikaskog (Christiania) '96

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Karl Nordberg (SWE '96

Næstved Roklub I

  • 1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.) '96

Aalesunds Roklub I

  • 1. Eirik Langva (AARK) '97

Moss Roklubb I

  • 1. Mikko Rekstad (MRK) '97

Drammen Roklubb I

  • 1. Brage Sterkeby Hole (DRM) '97

Sarpsborg RK I

  • 1. Ole Holm (NOR '96

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Ask Tjøm (NOR '96

Københavns Roklub I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97
Løb 105 U19 W Jun.A Nordisk Junior Mesterskab - 2000m 11 tilmeldinger

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Annie Svensson (SWE '96

Ribe Roklub I

  • 1. Kirstine Bruun Viuff (Ribe) '97

Aalesunds Roklub I

  • 1. Jenny Marie Rørvik (AARK) '96

Danmark I

  • 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96

Hadsund Roklub I

  • 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Thea Helseth (NOR '96

Sandefjord Roklubb II

  • 1. Ingunn Hønsvall Grønstad (SRK) '97

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Bente Vagle (NSR) '97

Sandefjord Roklubb I Afmeldt

  • 1. Hanna Mathisen (SRK) '97

Norske Studenters Roklub II Afmeldt

  • 1. Sara Juel (NSR) '97

Fana Roklubb I Afmeldt

  • 1. Ragnhild Steines Romøren (FRK) '97
Løb 106 U17 M Jun.B Drenge 1500m TU-Cup 99 - 1500m 27 tilmeldinger

Ormsund Roklub I

  • 1. Magnus Hofbauer (ORK) '99

Roforeningen KVIK I

  • 1. Oliver Kviat Antonsen (KVIK) '99

Moss Roklubb I

  • 1. Alfred Eliassen (MRK) '99

Vestervig Roklub I

  • 1. Kasper Overgaard (Vestervig) '99

Norske Studenters Roklub II

  • 1. Andreas Clifford (NSR) '99

Kungälv I

  • 1. Viktor Henkow (SWE '99

Ormsund Roklub IV

  • 1. Nicolay Bjønness (ORK) '99

Fredriksstad Roklub II

  • 1. Lars Benske (NOR '99

Ormsund Roklub III

  • 1. Herman Mathisen (ORK) '99

Bærum Roklubb I

  • 1. Hermann Hovde (Bærum) '99

Vestervig Roklub II

  • 1. Jonas Lund Madsen (Vestervig) '99

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Sebastian Haug Krab (Nordslesvig) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

Bergens Roklub III

  • 1. Mathias Føyner Wie (BRK) '99

Horten Roklubb II

  • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00

Roklubben Furesø I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

Lyngby Roklub II Afmeldt

  • 1. Magnus Jørgensen (Lyngby) '99

Fredriksstad Roklub III

  • 1. Georg Høyum (NOR '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '99

Drammen Roklubb I

  • 1. Bjørnar Leirset (DRM) '99

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Jonas Slettemark Juel (NSR) '99

Turun soutajat - Åbo roddare I

  • 1. Vili Halava (FIN '99

Hadsund Roklub II

  • 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Ormsund Roklub V

  • 1. Bror Magnus Sundseth Sand (ORK) '99

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Max Possiel (Nordslesvig) '99

Roskilde Roklub II

  • 1. Andreas Yde (Roskilde) '99
Løb 106 U17 M Jun.B Drenge 1500m TU-Cup 98 - 1500m 13 tilmeldinger

Ormsund Roklub

  • 1. Thomas Soma Ferguson (ORK) '98

Norske Studenters Roklub

  • 1. David Alexander Anderson (NSR) '98

Horten Roklubb

  • 1. Sondre Svenungsen (Horten) '98

Bergens Roklub

  • 1. Børge Nyland (BRK) '98

Jönköpings Roddsällskap

  • 1. Tor Kewlwy (JRS) '98

Ribe Roklub

  • 1. Christian Dose Grimstrup (Ribe) '98

Horten Roklubb 2

  • 1. Aron Kaasa (Horten) '98

Moss Roklubb

  • 1. Einar Solbakken (MRK) '98

Odense Roklub

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98

Bergens Roklub 2

  • 1. Martin Steinnes (BRK) '98

Horten Roklubb 3

  • 1. Jesper Rørvig (Horten) '98

Fredriksstad Roklub

  • 1. Simen Skjølsvold (NOR '98

Norske Studenters Roklub 2

  • 1. Carl Oscar Hoff (NSR) '98
Løb 107 U17 W Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m 13 tilmeldinger

Moss Roklubb I

  • 1. Maija Rekstad (MRK) '99
  • 2. Hibaq Mohamed (MRK) '99

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98
  • 2. Elisabeth Astrup Wiik (NSR) '98

Ormsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Anna Mesel (ORK) '99
  • 2. Emilie Giltvedt Langeland (ORK) '99

Bærum Roklubb I

  • 1. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99
  • 2. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98

Hadsund Roklub I

  • 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
  • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98

Rocenter Aarhus I

  • 1. Sarah Moslund (Odder) '98
  • 2. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathilde Laursen (Roskilde) '98
  • 2. Freja Krüger (Roskilde) '98

Drammen Roklubb I

  • 1. Sara Seip (DRM) '98
  • 2. Sigrid Bredde Vig (DRM) '99

Fana Roklubb I

  • 1. Caroline Fjellandsbø (FRK) '99
  • 2. Ylva Lyssand (FRK) '98

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Andrine Kverme (NOR '98
  • 2. Mari Bråthen (NOR '99

Sandefjord Roklubb I

  • 1. Guro Elise Aakerholt (SRK) '98
  • 2. Ida Marie Aakerholt (SRK) '98

Christiania Rodklub I

  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
  • 2. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98

Københavns Roklub I

  • 1. Maria Kregler Gotil (København) '98
  • 2. Johanne Larsen Kildesgaard (København) '99
Løb 108 U14 M Jun.c Drenge 500m 1x årgang 01 - 500m 13 tilmeldinger

Fana Roklubb I

  • 1. Heine Jansen Heggebø (FRK) '01

Odder Roklub I Afmeldt

  • 1. Viktor Knopp Hansen (Odder) '01

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Lars Gørann Lindgren (NOR '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Andreas Kristensen (Holstebro) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Lauge Endel Rønn (Furesø) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Horten Roklubb I

  • 1. Martin Rustan Buschmann (Horten) '01

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '01

Bærum Roklubb I

  • 1. Vitus Tjøm (Bærum) '01

Holstebro Roklub III

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Moss Roklubb I

  • 1. magnus strømme (MRK) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Holstebro Roklub II

  • 1. Ebbe Eliassen (Holstebro) '01
Løb 109 U13 M Jun.D Drenge 500m 1x - 500m 10 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02

Hadsund Roklub II

  • 1. Steven Otte (Hadsund) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02

Horten Roklubb II

  • 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02

Lyngby Roklub II

  • 1. Adam Nylin (Lyngby) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Sander Bach (Hadsund) '02

Horten Roklubb I

  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02

Lyngby Roklub I Afmeldt

  • 1. Alfred Højberg (Lyngby) '02

Moss Roklubb I

  • 1. Viktor Rekstad (MRK) '03

Holstebro Roklub I

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03
Løb 110 U13 W Jun. D Piger 500m 2x - 500m 2 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Klara Persson (Furesø) '02
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Katrine Højgaard (Stevns) '02
Løb 111 W W2x Sen/sen. Letvægt - 2000m 12 tilmeldinger

Bagsværd Roklub III

  • 1. Veronika Karlsson (Bagsværd) '84
  • 2. Kirstine Halberg Engel (Bagsværd) '90

Rocenter Aarhus I

  • 1. Astrid Bertelsen (Aarhus) '93
  • 2. Nina Hollensen (Aarhus) '92

Bagsværd Roklub I Afmeldt

  • 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
  • 2. Iben Østergaard (Bagsværd) '94

Roklubben Ægir I

  • 1. Ann Sofie Søndergaard (Ægir) '95
  • 2. Anne Nissen (Ægir) '91

Christiania Rodklub II

  • 1. Andrea Adamsson (Christiania) '93
  • 2. Agnes Karlseng (Christiania) '92

Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I

  • 1. Anne Lolk Thomsen (DSR) '83
  • 2. Juliane Elander (Odder) '79

Fana Roklubb I Afmeldt

  • 1. Maja Emilie Lund (FRK) '95
  • 2. Lise Skarstein Jakobsen (FRK) '96

Bagsværd Roklub

  • 1. Mia Elisabeth Espersen (Bagsværd) '85
  • 2. Anine Maria Lütt (Bagsværd) '89

Drammen Roklubb I

  • 1. Siri Bjerkheim (DRM) '89
  • 2. Ingvil Jokstad Hafskjold (DRM) '89

Christiania Rodklub III

  • 1. Inger Kavlie (Christiania) '93
  • 2. Marianne Madsen (Christiania) '92

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Mette Noll Nielsen (Hadsund) '94
  • 2. Marianne Vinsand (Bagsværd) '95

Christiania Rodklub I

  • 1. Ingrid Løken (Christiania) '92
  • 2. Elise Tveita (Christiania) '92
Løb 112 M M2x Sen. 2000m - 2000m 10 tilmeldinger

Rocenter Aarhus I Afmeldt

  • 1. Christian Kiær (Fr.cia) '93
  • 2. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95

Bergens Roklub/Sandefjord Roklubb I Afmeldt

  • 1. Thomas Eldholm (BRK) '84
  • 2. Markus Christensen (SRK) '85

Aalborg Roklub I

  • 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 2. Mads Gadeberg (Aalborg) '90

Hadsund Roklub I

  • 1. Simon Sørensen (Hadsund) '92
  • 2. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95

Roskilde Roklub I Afmeldt

  • 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94
  • 2. Mads Kjøller (Roskilde) '94

Ormsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Halvor Grepperud (ORK) '92
  • 2. N N (ORK) [0000]

NTNUI Roing I

  • 1. Sjur Nafstad (NOR '90
  • 2. Andreas Holager (NOR '88

Christiania Rodklub

  • 1. Erik Sebastian Ranberg (Christiania) '89
  • 2. Petter Johansen (Christiania) '91

Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I Afmeldt

  • 1. Mads Fischer (Holstebro) '94
  • 2. Tim Antonie-Hansen (Lyngby) '94

Fana Roklubb/Sandefjord Roklubb I

  • 1. Markus Christensen (SRK) '90
  • 2. Thomas Elholm (FRK) '85
Løb 113 LW W1x Sen.letvægt 2000m - 2000m 6 tilmeldinger

Valkeakosken Vesiveikot I

  • 1. Tiina Ojala (VVV) '85

Norske Studenters Roklub I Afmeldt

  • 1. Sara Hegge (NSR) '95

Bergens Roklub I Afmeldt

  • 1. Maia Emilie Lund (BRK) '95

Fana Roklubb I Afmeldt

  • 1. Lise Skarstein Jakobsen (FRK) '96

Christiania Rodklub I Afmeldt

  • 1. Andrea Älveborn (Christiania) '92

Lyngby Roklub I

  • 1. Ida Nymann Petersen (Lyngby) '87
Løb 114 LM M1x Sen. letvægt 2000m - 2000m 11 tilmeldinger

Holstebro Roklub I

  • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '95

Ormsund Roklub I

  • 1. Halvor Grepperud (ORK) '92

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Hans Kristian Willadsen (NOR '89

Lyngby Roklub I

  • 1. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88

Roskilde Roklub I

  • 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94

Rocenter Aarhus I

  • 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95

Christiania Roklub I

  • 1. Nicolai Astrup Wiik (CR) '92

Falkenberg RK I

  • 1. Martin Johansson (SWE '96

Lyngby Roklub II

  • 1. Tim Antonie-Hansen (Lyngby) '94

Aalborg Roklub I Afmeldt

  • 1. Kristian Sloth (Aalborg) '88
Løb 115 M M4- Sen. 2000m - 2000m 6 tilmeldinger

Aalborg Roklub II

  • 1. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
  • 2. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 3. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 4. laurits mathiessen (Aalborg) '93

Bagsværd Roklub I

  • 1. Ulrich Høgstedt (Bagsværd) '86
  • 2. Christian Asmussen (Bagsværd) '88
  • 3. Emil Kjerri (Bagsværd) '88
  • 4. Jens Vilhelmsen (Bagsværd) '85

NTNUI Roing I

  • 1. Ola Krosness (NOR '89
  • 2. Anders Pjaaka Torp (NOR '90
  • 3. Sjur Nafstad (NOR '90
  • 4. Øyvind Lavoll (NOR '91

NTNUI Roing II

  • 1. Ole Johan Klingan (NOR '88
  • 2. Olav Kallerud (NOR '89
  • 3. Eirik Hexeberg (NOR '89
  • 4. Håkon Langberg (NOR '89

Aalborg Roklub I

  • 1. Jonas Krage (Aalborg) '92
  • 2. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Christian Hauge (Aalborg) '89

Kristiansand Roklubb/Moss Roklubb/Norske Studenters Roklub/Sarpsborg RK I

  • 1. Oskar Sødal (NOR '95
  • 2. Ola Larsson (MRK) '94
  • 3. Jens Holm (NOR '94
  • 4. Theo Wiik (NSR) '95
Løb 116 U15 M Jun.C Drenge 4x+ 500m - 500m 1 tilmelding

Hadsund Roklub I

  • 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
  • 2. Tobias Grøn (Hadsund) '00
  • 3. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
  • 4. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
  • Cox. Sander Bach (Hadsund) '02
Løb 116 U15 M Jun C Drenge 4x- - 500m 2 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Mikkel Bjørnbak Kjær (Hadsund) '00
  • 2. Hans Bangsø (Hadsund) '00
  • 3. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
  • 4. Frederik Busk (Hadsund) '00

Københavns Roklub/Lyngby Roklub I Afmeldt

  • 1. Aske Bache (København) '00
  • 2. Niklas Heinz (København) '00
  • 3. Oliver Friborg (København) '00
  • 4. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Løb 117 U17 M Jun. B Drenge 4x- 1500 m - 1500m 7 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '00
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '99

Fana Roklubb I

  • 1. Einar Johan Segadal (FRK) '98
  • 2. Sverre Romøren (FRK) '99
  • 3. Tord Aarø (FRK) '99
  • 4. Vetle Skogseth (FRK) '98

Moss Roklubb I

  • 1. Jesper Johannessen (MRK) '98
  • 2. Lars Vinje (MRK) '98
  • 3. Tord Oscar Magnusson (MRK) '98
  • 4. Bastian Aune (MRK) '98

Bærum Roklubb/Ormsund Roklub

  • 1. Magnus Hofbauer (ORK) '99
  • 2. Thomas Soma Ferguson (ORK) '98
  • 3. Herman Mathisen (ORK) '99
  • 4. Hermann Hovde (Bærum) '99

Horten Roklubb I

  • 1. Aron Kaasa (Horten) '98
  • 2. Jesper Rørvig (Horten) '98
  • 3. Sondre Svenungsen (Horten) '98
  • 4. Vegard Sørensen (Horten) '00

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Andreas Clifford (NSR) '99
  • 2. Edvard Solberg Svingen (NSR) '98
  • 3. Jakob Øvesen Aandeeraa (NSR) '98
  • 4. Jonas Slettemark Juel (NSR) '99

Kraftcenter Odense I

  • 1. Laust Zwisler (Odense) '99
  • 2. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
  • 3. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98
  • 4. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Løb 118 U19 M Jun.A Nordisk Junior Mesterskab - 2000m 10 tilmeldinger

Drammen Roklubb I

  • 1. Joakim Ellingsen Kjærby (DRM) '97
  • 2. Brage Sterkeby Hole (DRM) '97

Danmark I

  • 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Simon Henkow (SWE '96
  • 2. Marcus Stjernström (SWE '96

Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
  • 2. Peter Torp Eklund (Furesø) '97

Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb I

  • 1. Audun Grepperud (ORK) '96
  • 2. Sander Aakerholt (SRK) '96

Christiania Rodklub I

  • 1. Herman Næss-Ulseth (Christiania) '96
  • 2. Tord Meyer-Vikaskog (Christiania) '96

Fredriksstad Roklub I Afmeldt

  • 1. Jon Olav Ramberg Eiri (NOR '97
  • 2. Per Benske (NOR '97

Københavns Roklub/Lyngby Roklub I

  • 1. Sebastian Sølve (København) '97
  • 2. Mathias Nielsen - KR (Lyngby) '97

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Adrian Lindgren (NOR '97
  • 2. Arne Hadler-Olsen (NOR '96

Fana Roklubb I Afmeldt

  • 1. Eilif Skarstein Jakobsen (FRK) '98
  • 2. Philip Ørner (FRK) '97
Løb 119 U19 W Jun.A Nordisk Junior Mesterskab Piger - 2000m 16 tilmeldinger

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Pernille Pukerud (NOR '96
  • 2. Ingrid Riiser (NOR '97

Drammen Roklubb II

  • 1. Karen Leirset (DRM) '96
  • 2. Astrid Leirset (DRM) '96

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimann (Næstv.) '99
  • 2. Marie Frimann (Næstv.) '96

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Karin Sundberg (SWE '96
  • 2. Sofia Wallin (SWE '96

Sorø Roklub I

  • 1. Ida Langkjær (Sorø) '97
  • 2. Ida Brehmer (Sorø) '97

Fana Roklubb I

  • 1. Ragnhild Steines Romøren (FRK) '97
  • 2. Ylva Lyssand (FRK) '98

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Rebekka Wiberg-Bugge (NOR '97
  • 2. Aasta Gran Andreassen (NOR '97

Odder Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I

  • 1. Une Amalie Tjøm (NOR '97
  • 2. Maia Marie Aspenes (Horten) '98

Kraftcenter Odense I

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97

Sandefjord Roklubb

  • 1. Ingunn Hønsvall Grønstad (SRK) '97
  • 2. Ida Marie Aakerholt (SRK) '98

Danmark I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98

Rocenter Aarhus I

  • 1. Olivia Cardel (Odder) '96
  • 2. Cecilia Overgaard Andersen (Silkeborg) '96

Drammen Roklubb I

  • 1. Mari Borgersen (DRM) '96
  • 2. Isabelle Arntzen (DRM) '96

TAKO I

  • 1. Anni Haavisto (FIN '96
  • 2. Iiris Harjuntausta (FIN '97

Norske Studenters Roklub I Afmeldt

  • 1. Bente Vagle (NSR) '97
  • 2. Sara Juel (NSR) '97
Løb 120 U15 W Jun C Piger 4x+ - 500m 1 tilmelding

Sorø Roklub I

  • 1. Astrid Brehmer (Sorø) '00
  • 2. Klara Christensen (Sorø) '00
  • 3. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '01
  • Cox. (Sorø) '99
Løb 121 U17 W Jun B Piger 4x- - 1500m 4 tilmeldinger

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Albertine Elizabeth Tønsberg (NSR) '98
  • 2. Elisabeth Astrup Wiik (NSR) '98
  • 3. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98
  • 4. Karoline Egeland Hovland (NSR) '98

Roskilde Roklub I

  • 1. Mathilde Laursen (Roskilde) '98
  • 2. Freja Krüger (Roskilde) '98
  • 3. Iben From (Roskilde) '00
  • 4. Simone Sørensen (Roskilde) '99

Moss Roklubb/Ormsund Roklub

  • 1. Hibaq Mohamed (MRK) '99
  • 2. Anna Mesel (ORK) '99
  • 3. Rikke Aslaksen Waale (ORK) '99
  • 4. Maija Rekstad (MRK) '99

Christiania Rodklub/Jönköpings Roddsällskap

  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
  • 2. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98
  • 3. Alice Ekros (JRS) '99
  • 4. Linnea Alexandersson (JRS) '98
Løb 122 W Kvinder 1X - 2000m 17 tilmeldinger

Christiania Rodklub I

  • 1. Inger Kavlie (Christiania) '93

Bagsværd Roklub II

  • 1. Kirstine Halberg Engel (Bagsværd) '90

Odder Roklub I

  • 1. Juliane Elander (Odder) '79

Ormsund Roklub I

  • 1. Antje Peine (ORK) '69

Lyngby Roklub I

  • 1. Ida Nymann Petersen (Lyngby) '87

Bagsværd Roklub I Afmeldt

  • 1. Veronika Karlsson (Bagsværd) '84

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Anna Een Sture (NSR) '95

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88

Christiania Rodklub IV

  • 1. Andrea Adamsson (Christiania) '93

Christiania Rodklub III

  • 1. Agnes Karlseng (Christiania) '92

Christiania Rodklub II

  • 1. Marianne Madsen (Christiania) '92

Hadsund Roklub I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Anne Lolk Thomsen (DSR) '83

Skovshoved Roklub I

  • 1. Henriette Skavin (Skovshoved) '89

Roklubben Ægir I

  • 1. Helene Olesen (Ægir) '95

Moss Roklubb I

  • 1. Anette Sneis (MRK) '93

Turun soutajat - Åbo roddare I

  • 1. Sanni Jyrkkänen (FIN '92
Løb 123 M Mænd 1X - 2000m 24 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Michael Blomstrand (Hadsund) '73

Roskilde Roklub I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Roskilde) '67

Roforeningen KVIK I

  • 1. Carl Traff (KVIK) '95

Lyngby Roklub I

  • 1. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88

Aalborg Roklub III Afmeldt

  • 1. Kristian Sloth (Aalborg) '88

Aalborg Roklub II Afmeldt

MANGLER BETALING
  • 1. Kristian Sloth (Aalborg) '88

Nesteen Soutajat I

MANGLER BETALING
  • 1. Olli-Pekka Karppinen (FIN '93

Norske Studenters Roklub I Afmeldt

  • 1. Erik Wetteland (NSR) '95

Aalborg Roklub I

  • 1. Mathias Kristensen (Aalborg) '93

Danske Studenters Roklub

  • 1. Rasmus Quist (DSR) '80

Moss Roklubb I Afmeldt

  • 1. Robin Fjeldstad (MRK) '96

Lyngby Roklub II

  • 1. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95

Norske Studenters Roklub II

  • 1. Oscar Stabe Helvig (NSR) '95

Rocenter Aarhus I

  • 1. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95

Drammen Roklubb I

  • 1. Simen Moe Johnsen (DRM) '94

Tønsberg Roklubb I Afmeldt

  • 1. Jørgen Mjøs Nilsson (NOR '94

Næstved Roklub I

  • 1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.) '96

Middelfart Roklub I

MANGLER BETALING
  • 1. Allan Ottesen (Middelfart) '65

Middelfart Roklub II

MANGLER BETALING
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43

Middelfart Roklub III

MANGLER BETALING
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43

Middelfart Roklub IV

MANGLER BETALING
  • 1. Anders Mosebo (Middelfart) '81

Middelfart Roklub V

MANGLER BETALING
  • 1. Emil Kallesøe (Middelfart) '95

Middelfart Roklub VI

MANGLER BETALING
  • 1. Frank Jørgensen (Middelfart) '69

Middelfart Roklub VII

MANGLER BETALING
  • 1. Hennng Aaberg (Middelfart) '63
Løb 124 W Kvinder 4X - 2000m 3 tilmeldinger

Christiania Rodklub/Moss Roklubb

  • 1. Ingrid Løken (Christiania) '92
  • 2. Elise Tveita (Christiania) '92
  • 3. Sofie Jensen (Christiania) '92
  • 4. Anette Sneis (MRK) '93

Roforeningen KVIK I

  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
  • 2. Sarah Lauritzen (KVIK) '76
  • 3. Rikke C Nielsen (KVIK) '75
  • 4. Lea Jakobsen (KVIK) '81

Bergens Roklub/Christiania Rodklub/Fana Roklubb/Norske Studenters Roklub I

  • 1. Andrea Älveborn (Christiania) '92
  • 2. Sara Hegge (NSR) '95
  • 3. Maia Emilie Lund (BRK) '95
  • 4. Lise Skarstein Jakobsen (FRK) '96
Løb 125 Master W Masters MW 4x/4- - 1000m 5 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Merete Busk (Sorø) '46
  • 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44
  • 3. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 4. Anne Brehmer (Sorø) '60

Bagsværd Roklub I

  • 1. LTAmix2x Claus Helgesen (Bagsværd) '76
  • 2. Bertha Flensborg (Bagsværd) '81
  • 3. x x (Bagsværd) '00
  • 4. y y (Bagsværd) '65

Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
  • 3. Bettina Cervin (Fredensborg) '65
  • 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Bagsværd Roklub II Afmeldt

  • 1. LTAmix2x Anders Olsen (Bagsværd) '80
  • 2. Mia Sørensen (Bagsværd) '73
  • 3. NN NN (Bagsværd) '81
  • 4. N N (Bagsværd) [0000]

Sorø Roklub II

  • 1. Gitte Niven (Sorø) '58
  • 2. Ruth Köster (Sorø) '68
  • 3. Jane Steensberg (Sorø) '66
  • 4. Laila Hjorth (Sorø) '53
Løb 127 U19 M Jun A Drenge 4X - 2000m 9 tilmeldinger

Moss Roklubb/Ormsund Roklub/Sandefjord Roklubb I

  • 1. Edvard Nitter (MRK) '96
  • 2. Vemund Kallevik (MRK) '96
  • 3. Audun Grepperud (ORK) '96
  • 4. Sander Aakerholt (SRK) '96

Holstebro Roklub I

  • 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 2. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 3. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 4. Mads Yding (Holstebro) '97

Københavns Roklub/Lyngby Roklub II

  • 1. Mathias Nielsen - KR (Lyngby) '97
  • 2. Søren Baastrup (Lyngby) '97
  • 3. Sebastian Sølve (København) '97
  • 4. Sebastian Bache (København) '97

Fredriksstad Roklub I Afmeldt

  • 1. Jon Olav Ramberg Eiri (NOR '97
  • 2. Per Benske (NOR '97
  • 3. Benjamin Hansen (NOR '96
  • 4. Simen Skjølsvold (NOR '98

Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 2. Emil Lenzing (Lyngby) '98
  • 3. Aksel Dybdahl (København) '98
  • 4. Timon Strømgren (København) '99

Horten Roklubb/Moss Roklubb I

  • 1. Einar Solbakken (MRK) '98
  • 2. Aron Kaasa (Horten) '98
  • 3. Jesper Rørvig (Horten) '98
  • 4. Mikko Rekstad (MRK) '97

Fana Roklubb I Afmeldt

  • 1. Johannes Jansen Heggebø (FRK) '97
  • 2. Petter Bang-Andreasen (FRK) '96
  • 3. Philip Ørner (FRK) '97
  • 4. Eilif Skarstein Jakobsen (FRK) '98

Bagsværd Roklub I

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
  • 3. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
  • 4. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96

Christiania Rodklub

  • 1. Frederik Aasaaren (Christiania) '91
  • 2. Petter Johansen (Christiania) '91
  • 3. Erik Sebastian Ranberg (Christiania) '89
  • 4. Nicolai Astrup Wiik (Christiania) '92
Løb 128 U19 W Jun A Piger 4x- 2000 m - 2000m 4 tilmeldinger

Holstebro Roklub I

  • 1. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 3. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
  • 4. Ida Petersen (Holstebro) '98

Odder Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98
  • 3. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 4. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Bærum Roklubb I

  • 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98
  • 2. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99
  • 3. Ikke Cox (Bærum) '98
  • 4. NN NN (Bærum) '98

Drammen Roklubb

  • 1. Mari Borgersen (DRM) '96
  • 2. Astrid Leirset (DRM) '96
  • 3. Karen Leirset (DRM) '96
  • 4. Isabelle Arntzen (DRM) '96
Løb 129 Master M Master MM 4x/4- - 1000m 12 tilmeldinger

Danske Studenters Roklub IV

  • 1. Henning Willads (DSR) '58
  • 2. Eddy Middeldorp (DSR) '51
  • 3. Henrik Asmussen (DSR) '65
  • 4. Peter Munch (DSR) '47

Roklubben Furesø

  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57
  • 2. Anette Kyster (Furesø) '69
  • 3. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 4. Bo Hartz (Furesø) '62

Danske Studenters Roklub III

  • 1. Jens Rokkedal (DSR) '48
  • 2. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 3. Arnold Sørensen (DSR) '51
  • 4. Jan Cederkvist (DSR) '53

Roskilde Roklub I

  • 1. Mogens Kleis (Roskilde) '52
  • 2. Søren Anthonsen (Roskilde) '48
  • 3. Thomas Lynderup (Roskilde) '46
  • 4. Henning Hansen (Roskilde) '48

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '51
  • 2. (Sorø) '66
  • 3. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
  • 4. Christian Mølvig (Sorø) '79

Sorø Roklub

  • 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 2. (Sorø) '67
  • 3. (Sorø) '58
  • 4. Peter Lindblom (Sorø) '63

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I

  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
  • 2. Peter Skov (Skjold) '41
  • 3. John Grunwald (KVIK) '46
  • 4. Stig Rasmussen (DSR) '46

Roklubben Furesø

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Gitte Terp Henriksen (Furesø) '63
  • 3. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 4. Bo Jystrup (Furesø) '58

Moss Roklubb/Ormsund Roklub

  • 1. Morten Grepperud (ORK) '62
  • 2. Per Giltvedt (ORK) '56
  • 3. Nils Jørgen Bjønness (ORK) '61
  • 4. Per Ivar Berg (MRK) '63

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Hans Tapper (DSR) '62
  • 2. Søren Strange (DSR) '60
  • 3. Henrik Almegaard (DSR) '58
  • 4. Lars Nielsen (DSR) '57

Malmö Roddklubb I

  • 1. Jan Andersson (SWE '54
  • 2. Håkan Christensson (SWE '61
  • 3. Thomas Barge (SWE '62
  • 4. Per Ekström (SWE '59

Fredensborg Roklub I

  • 1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
  • 2. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
  • 3. Bjørn Andersen (Fredensborg) '65
  • 4. Peter Frederiksen (Fredensborg) '61
Løb 130 U13 M Jun D Drenge 2X - 500m 2 tilmeldinger

Horten Roklubb I

  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02
  • 2. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Sander Bach (Hadsund) '02
  • 2. Steven Otte (Hadsund) '03
Løb 131 U12 W Jun D Piger 1X - 500m 11 tilmeldinger

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02

Lyngby Dameroklub II

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02

Maribo Roklub I

  • 1. Amelia Maskell (Maribo) '02

Roklubben Furesø II

  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Klara Persson (Furesø) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02

Roklubben Stevns II

  • 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Signe Flarup Johansen (Ægir) '03

Halmstad Rodd I

  • 1. Thea Ingvarsson (SWE '02

Kraftcenter Odense I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Løb 132 U14 M Jun C Drenge 2X - 500m 15 tilmeldinger

Roskilde Roklub II Afmeldt

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Roklubben Ægir I

  • 1. Anders Visby (Ægir) '01
  • 2. Christian Nedergaard (Ægir) '00

Københavns Roklub I

  • 1. Aske Bache (København) '00
  • 2. Niklas Heinz (København) '00

Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
  • 2. Lauge Endel Rønn (Furesø) '01

Horten Roklubb I

  • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00
  • 2. Vegard Sørensen (Horten) '00

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '00

Holstebro Roklub

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
  • 2. Andreas Kristensen (Holstebro) '01

Lyngby Roklub

  • 1. Adam Nylin (Lyngby) '02
  • 2. Alfred Højberg (Lyngby) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
  • 2. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Erlend Nordve Lehmbecker (NOR '00
  • 2. Isac Vartdal-Gjerde (NOR '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
  • 2. Frederik Busk (Hadsund) '00

Sorø Roklub II

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. (Sorø) '01

Hadsund Roklub III

  • 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
  • 2. Thomas Knudsen (Hadsund) '00

Bærum Roklubb I

  • 1. Øystein Endresen (Bærum) '00
  • 2. Vitus Tjøm (Bærum) '01

Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
Løb 133 U14 W Jun C Piger 1X - 500m 18 tilmeldinger

Ormsund Roklub I

  • 1. Amanda Hofbauer (ORK) '01

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Stella Neubert (LDR) '01

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01

Hadsund Roklub II

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

Lyngby Dameroklub II

  • 1. Marie Elkjær (LDR) '01

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Sofie Skjølsvold (NOR '01

Roskilde Roklub II

  • 1. Amanda Berner (Roskilde) '00

Fana Roklubb II

  • 1. Mina Espolin Birkeland (FRK) '00

Fana Roklubb I

  • 1. Laura Fossmark Pedersen (FRK) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Laura Futtrup (Ægir) '00

Odder Roklub III

  • 1. Sofie Miller (Odder) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Åhus Roddklubb I

  • 1. Othilia Roth (SWE '01

Roklubben Stevns I

  • 1. Luna Jørgensen (Stevns) '01

Fredensborg Roklub I

  • 1. Cecilie Girke (Fredensborg) '00

Odder Roklub II

  • 1. Marie Poulsen (Odder) '00

Roskilde Roklub III

  • 1. Iben From (Roskilde) '00

Hadsund Roklub III

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
Løb 134 U17 M Jun B Drenge 2X - 1500m 22 tilmeldinger

Ormsund Roklub II

  • 1. Nicolay Bjønness (ORK) '99
  • 2. Bror Magnus Sundseth Sand (ORK) '99

Roskilde Roklub II

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Andreas Yde (Roskilde) '99

Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb

  • 1. Einar Solbakken (MRK) '98
  • 2. Simen Skjølsvold (NOR '98

Norske Studenters Roklub I

  • 1. David Alexander Anderson (NSR) '98
  • 2. Carl Oscar Hoff (NSR) '98

Drammen Roklubb/Fredriksstad Roklub

  • 1. Lars Benske (NOR '99
  • 2. Bjørnar Leirset (DRM) '99

Ormsund Roklub I

  • 1. Magnus Hofbauer (ORK) '99
  • 2. Thomas Soma Ferguson (ORK) '98

Jönköpings Roddsällskap/Kungälv I

  • 1. Tor Kewlwy (JRS) '98
  • 2. Viktor Henkow (SWE '99

Vestervig Roklub I

  • 1. Kasper Overgaard (Vestervig) '99
  • 2. Jonas Lund Madsen (Vestervig) '99

Horten Roklubb I

  • 1. Jesper Rørvig (Horten) '98
  • 2. Aron Kaasa (Horten) '98

Norske Studenters Roklub II

  • 1. Jakob Øvesen Aandeeraa (NSR) '98
  • 2. Edvard Solberg Svingen (NSR) '98

Københavns Roklub I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 2. Timon Strømgren (København) '99

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Edvard Aasen (NOR '99
  • 2. Anders Reppen (NOR '99

Stubbekøbing Roklub I

  • 1. Søren Mortensen (Stubbek.) '99
  • 2. Silas Johannesen (Stubbek.) '98

Bærum Roklubb I

  • 1. Victor Damman (Bærum) '00
  • 2. Hermann Hovde (Bærum) '99

Norske Studenters Roklub III

  • 1. Andreas Clifford (NSR) '99
  • 2. Jonas Slettemark Juel (NSR) '99

Kraftcenter Odense II

  • 1. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
  • 2. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98

Fana Roklubb II Afmeldt

  • 1. Einar Johan Segadal (FRK) '98
  • 2. Vetle Skogseth (FRK) '98

Fana Roklubb I

  • 1. Sverre Romøren (FRK) '99
  • 2. Tord Aarø (FRK) '99

Kraftcenter Odense I

  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
  • 2. Laust Zwisler (Odense) '99

Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
  • 2. Bastian Secher (Roskilde) '99

Bergens Roklub I

  • 1. Martin Steinnes (BRK) '98
  • 2. Mathias Føyner Wie (BRK) '99

Moss Roklubb I

  • 1. Tord Oscar Magnusson (MRK) '98
  • 2. Bastian Aune (MRK) '98
Løb 135 U17 W Jun B Piger 1X - 1500m 27 tilmeldinger

Ormsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Emilie Giltvedt Langeland (ORK) '99

Aalesunds Roklub I

  • 1. Amanda Helseth (AARK) '98

Jönköpings Roddsällskap II

  • 1. Hanna Buckley (JRS) '98

Fana Roklubb I

  • 1. Ylva Lyssand (FRK) '98

Sorø Roklub II

  • 1. Sara Hundstrup (Sorø) '98

Ormsund Roklub III Afmeldt

  • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK) '99

Moss Roklubb II

  • 1. Maija Rekstad (MRK) '99

Christiania Rodklub II

  • 1. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98

Christiania Rodklub I

  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99

Jönköpings Roddsällskap I

  • 1. Alice Ekros (JRS) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

Fana Roklubb II

  • 1. Caroline Fjellandsbø (FRK) '99

Sarpsborg RK I

  • 1. Marie Fensbekk Grønneberg (NOR '98

Drammen Roklubb I

  • 1. Sigrid Bredde Vig (DRM) '99

Bærum Roklubb II

  • 1. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99

Bærum Roklubb I

  • 1. Mina West (Bærum) '98

Kraftcenter Odense I

  • 1. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99

Københavns Roklub I

  • 1. Maria Kregler Gotil (København) '98

Ormsund Roklub II Afmeldt

  • 1. Anna Mesel (ORK) '99

Ribe Roklub I

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

Norske Studenters Roklub

  • 1. Albertine Elizabeth Tønsberg (NSR) '98

Rocenter Aarhus II

  • 1. Sarah Moslund (Odder) '98

Moss Roklubb I

  • 1. Hibaq Mohamed (MRK) '99

Jönköpings Roddsällskap III

  • 1. Linnea Alexandersson (JRS) '98

Rocenter Aarhus I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Horten Roklubb I

  • 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98
Løb 136 M M8+ Alle klasser 1000M - 1000m 4 tilmeldinger

Københavns Roklub/Sorø Roklub

  • 1. Anders Lindblom (Sorø) '96
  • 2. (Sorø) [0000]
  • 3. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 4. Uffe Søgaard (Sorø) '76
  • 5. Thomas Larsen (Sorø) '70
  • 6. (Sorø) '95
  • 7. Lars Erik Graudal (København) '93
  • 8. (Sorø) '51
  • Cox. Jakob Lillelund (Sorø) '98

Aalborg Roklub I

  • 1. Jonas Krage (Aalborg) '92
  • 2. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 5. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
  • 6. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 7. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 8. laurits mathiessen (Aalborg) '93
  • Cox. Jeppe Jægerslund (Aalborg) '91

NTNUI Roing

  • 1. Øyvind Lavoll (NOR '91
  • 2. Ola Krosness (NOR '89
  • 3. Sjur Nafstad (NOR '90
  • 4. Eirik Hexeberg (NOR '89
  • 5. Håkon Langberg (NOR '89
  • 6. Andreas Holager (NOR '88
  • 7. Olav Kallerud (NOR '89
  • 8. Ole Johan Klingan (NOR '88
  • Cox. Heine Jansen (NOR '91

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Jens Rokkedal (DSR) '48
  • 2. Bjarne Spanggaard (DSR) '51
  • 3. Arnold Sørensen (DSR) '51
  • 4. Jan Cederkvist (DSR) '53
  • 5. Henning Willads (DSR) '58
  • 6. Eddy Middeldorp (DSR) '51
  • 7. Henrik Asmussen (DSR) '65
  • 8. Peter Munch (DSR) '47
  • Cox. Stig Rasmussen (DSR) '46
Løb 201 U14 M jun. C drenge Årgang 00 - 500m 24 tilmeldinger

Bærum Roklubb I

  • 1. Øystein Endresen (Bærum) '00

Lyngby Roklub 2

  • 1. Alfred Højberg (Lyngby) '02

Bærum Roklubb II

  • 1. Victor Damman (Bærum) '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Frederik Busk (Hadsund) '00

Hadsund Roklub VI

  • 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00

Lyngby Roklub I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Kraftcenter Odense I

  • 1. Tobias Taudal (Odense) '00

Hadsund Roklub III

  • 1. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00

Holstebro Roklub I

  • 1. Christoffer Kvist Nielsen (Holstebro) '00

Hadsund Roklub IV

  • 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00

Sarpsborg RK I

  • 1. Diderik Skjønhaug (NOR '00

Lyngby Roklub II

  • 1. Jakob Hulgaard (Lyngby) '00

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '00

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Erlend Nordve Lehmbecker (NOR '00

Roskilde Roklub II

  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01

Københavns Roklub I

  • 1. Niklas Heinz (København) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Hans Bangsø (Hadsund) '00

Horten Roklubb I

  • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00

Horten Roklubb II

  • 1. Vegard Sørensen (Horten) '00

Hadsund Roklub V

  • 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00

Hadsund Roklub VII

  • 1. Mikkel Bjørnbak Kjær (Hadsund) '00

Sorø Roklub III

  • 1. (Sorø) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
Løb 202 U14 M jun. C drenge Årgang 01 - 500m 13 tilmeldinger

Holstebro Roklub II

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Lars Gørann Lindgren (NOR '01

Bærum Roklubb I

  • 1. Vitus Tjøm (Bærum) '01

Roforeningen KVIK I

  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01

Holstebro Roklub III

  • 1. Ebbe Eliassen (Holstebro) '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Andreas Kristensen (Holstebro) '01

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '01

Odder Roklub I Afmeldt

  • 1. Viktor Knopp Hansen (Odder) '01

Roklubben Furesø I

  • 1. Lauge Endel Rønn (Furesø) '01

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01

Fana Roklubb I

  • 1. Heine Jansen Heggebø (FRK) '01

Horten Roklubb I

  • 1. Martin Rustan Buschmann (Horten) '01

Moss Roklubb I

  • 1. magnus strømme (MRK) '01
Løb 203 U14 W jun. C piger Årgang 00 - 500m 5 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
  • 2. Agnete Munk (Hadsund) '00

Fana Roklubb I

  • 1. Laura Fossmark Pedersen (FRK) '00
  • 2. Mina Espolin Birkeland (FRK) '00

Sorø Roklub II

  • 1. (Sorø) '01
  • 2. Freja Liv Holmark (Sorø) '00

Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I

  • 1. Amanda Berner (Roskilde) '00
  • 2. Cecilie Girke (Fredensborg) '00

Sorø Roklub I

  • 1. Astrid Brehmer (Sorø) '00
  • 2. Klara Christensen (Sorø) '00
Løb 204 U14 W jun. C piger Årgang 01 - 500m 5 tilmeldinger

Lyngby Dameroklub II

  • 1. Stella Neubert (LDR) '01
  • 2. Ida Marie Reimer (LDR) '02

Roforeningen KVIK I

  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK) '02
  • 2. Anna Hof (KVIK) '01

Lyngby Dameroklub I

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02
  • 2. Marie Elkjær (LDR) '01

Ormsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Amanda Hofbauer (ORK) '01
  • 2. N N (ORK) '01

Åhus Roddklubb I

  • 1. Othilia Roth (SWE '01
  • 2. Thea Ingvarsson (SWE '02
Løb 205 U14 W jun. C piger Årgang 00+01 - 500m 3 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
  • 2. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Ormsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Amanda Hofbauer (ORK) '01
  • 2. N N (ORK) '01

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01
  • 2. Marie Poulsen (Odder) '00
Løb 206 U19 W Jun.A Nordisk Junior Mesterskab 4x- piger - 2000m 7 tilmeldinger

Drammen Roklubb I

  • 1. Sigrid Bredde Vig (DRM) '99
  • 2. Astrid Leirset (DRM) '96
  • 3. Karen Leirset (DRM) '96
  • 4. Sara Seip (DRM) '98

Svenska Roddförbundet

  • 1. Breatrice Persson (SWE '96
  • 2. Annie Svensson (SWE '96
  • 3. Sascha Andersson (SWE '96
  • 4. Ida Cristofersen (SWE '96

Næstved Roklub/Sorø Roklub I

  • 1. Ida Langkjær (Sorø) '97
  • 2. Marie Frimann (Næstv.) '96
  • 3. Astrid Steensberg (Sorø) '96
  • 4. (Sorø) '97

Hadsund Roklub/Ribe Roklub I

  • 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
  • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98
  • 3. Kirstine Bruun Viuff (Ribe) '97
  • 4. Sofie Matiesen (Hadsund) '98

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Thea Helseth (NOR '96
  • 2. Jenny Marie Rørvik (NOR '96
  • 3. Amanda Helseth (NOR '99
  • 4. Lise Skarstein Jakobsen (NOR '96

Danmark

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98
  • 3. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 4. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Holstebro Roklub I

  • 1. Maria Dixen Nielsen (Holstebro) '98
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holstebro) '96
  • 3. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
  • 4. Ida Petersen (Holstebro) '98
Løb 207 U19 M Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m 12 tilmeldinger

Christiania Rodklub II

  • 1. Tord Meyer-Vikaskog (Christiania) '96

Næstved Roklub I

  • 1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.) '96

Drammen Roklubb I

  • 1. Brage Sterkeby Hole (DRM) '97

Ribe Roklub I

  • 1. Sebastian Adelhardt - (Ribe) '96

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Anders Brænne Dybesland (NOR '97

Københavns Roklub I

  • 1. Sebastian Bache (København) '97

Drammen Roklubb II

  • 1. Joakim Ellingsen Kjærby (DRM) '97

Tønsberg Roklubb II

  • 1. Adrian Lindgren (NOR '97

Christiania Rodklub I

  • 1. Herman Næss-Ulseth (Christiania) '96

Sarpsborg RK I

  • 1. Ole Holm (NOR '96

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Per Benske (NOR '97

Moss Roklubb I

  • 1. Mikko Rekstad (MRK) '97
Løb 209 Master W Masters MW 1X - 1000m 3 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Marie Tingborg (Hadsund) '87

Sorø Roklub I

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70

Fredensborg Roklub I

  • 1. Anette Andersen (Fredensborg) '68
Løb 210 Master M Masters MM 1X - 1000m 15 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Michael Blomstrand (Hadsund) '73

Roforeningen KVIK I

  • 1. John Grunwald (KVIK) '46

Roforeningen KVIK III

  • 1. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80

Sorø Roklub I

  • 1. Uffe Søgaard (Sorø) '76

Roforeningen KVIK II

  • 1. Jens Hee Lindhardt (KVIK) '46

Sorø Roklub II

  • 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66

Roklubben Furesø II

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Hans Tapper (DSR) '62

Roskilde Roklub I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Roskilde) '67

Danske Studenters Roklub II

  • 1. Henning Bay (DSR) '65

Roklubben Furesø III

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Skovshoved Roklub I

  • 1. Jesper Skavin (Skovshoved) '59

Sorø Roklub

  • 1. (Sorø) '65

Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Præst Larsen (Furesø) '57

Lyngby Roklub I

  • 1. Hans Nøhr (Lyngby) '45
Løb 211 U17 M jun. B drenge Årgang 98 - 1500m 17 tilmeldinger

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Jakob Øvesen Aandeeraa (NSR) '98

Horten Roklubb II

  • 1. Jesper Rørvig (Horten) '98

Bergens Roklub II

  • 1. Martin Steinnes (BRK) '98

Ormsund Roklub I

  • 1. Thomas Soma Ferguson (ORK) '98

Norske Studenters Roklub IV

  • 1. David Alexander Anderson (NSR) '98

Fana Roklubb I

  • 1. Vetle Skogseth (FRK) '98

Norske Studenters Roklub III

  • 1. Carl Oscar Hoff (NSR) '98

Horten Roklubb III

  • 1. Sondre Svenungsen (Horten) '98

Norske Studenters Roklub II

  • 1. Edvard Solberg Svingen (NSR) '98

Bergens Roklub I

  • 1. Børge Nyland (BRK) '98

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Simen Skjølsvold (NOR '98

Jönköpings Roddsällskap I

  • 1. Tor Kewlwy (JRS) '98

Horten Roklubb I

  • 1. Aron Kaasa (Horten) '98

Ribe Roklub I

  • 1. Christian Dose Grimstrup (Ribe) '98

Moss Roklubb I

  • 1. Einar Solbakken (MRK) '98

Fana Roklubb II

  • 1. Einar Johan Segadal (FRK) '98

Kraftcenter Odense I

  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Løb 212 U17 M jun. B drenge Årgang 99 - 1500m 28 tilmeldinger

Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

Horten Roklubb I

  • 1. Vegard Sørensen (Horten) '00

Ormsund Roklub

  • 1. Magnus Hofbauer (ORK) '99

Moss Roklubb I

  • 1. Alfred Eliassen (MRK) '99

Turun soutajat - Åbo roddare I

  • 1. Vili Halava (FIN '99

Bergens Roklub I

  • 1. Mathias Føyner Wie (BRK) '99

Norske Studenters Roklub II

  • 1. Andreas Clifford (NSR) '99

Vestervig Roklub II

  • 1. Jonas Lund Madsen (Vestervig) '99

Roskilde Roklub II

  • 1. Andreas Yde (Roskilde) '99

Fana Roklubb II

  • 1. Tord Aarø (FRK) '99

Fana Roklubb I

  • 1. Sverre Romøren (FRK) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Mikkel Knudsen (Hadsund) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '99

Hadsund Roklub II

  • 1. Mikkel Jensen (Hadsund) '99

Ormsund Roklub 2

  • 1. Herman Mathisen (ORK) '99

Drammen Roklubb I

  • 1. Bjørnar Leirset (DRM) '99

Lyngby Roklub III Afmeldt

  • 1. Magnus Jørgensen (Lyngby) '99

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Georg Høyum (NOR '99

Fredriksstad Roklub II

  • 1. Lars Benske (NOR '99

Nordslesvigsk Roklub I

  • 1. Sebastian Haug Krab (Nordslesvig) '99

Lyngby Roklub I

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00

Kungälv I

  • 1. Viktor Henkow (SWE '99

Vestervig Roklub I

  • 1. Kasper Overgaard (Vestervig) '99

Nordslesvigsk Roklub II

  • 1. Max Possiel (Nordslesvig) '99

Bærum Roklubb I

  • 1. Hermann Hovde (Bærum) '99

Roklubben Furesø I

  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Jonas Slettemark Juel (NSR) '99

Roforeningen KVIK I

  • 1. Oliver Kviat Antonsen (KVIK) '99
Løb 213 U17 W jun. B piger Årgang 98 - 1500m 4 tilmeldinger

Sandefjord Roklubb I Afmeldt

  • 1. Guro Elise Aakerholt (SRK) '98
  • 2. Ida Marie Aakerholt (SRK) '98

Hadsund Roklub I

  • 1. Ninna Pedersen (Hadsund) '98
  • 2. Astrid Filtenborg (Hadsund) '98

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Albertine Elizabeth Tønsberg (NSR) '98
  • 2. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98

Roskilde Roklub

  • 1. Mathilde Laursen (Roskilde) '98
  • 2. Freja Krüger (Roskilde) '98
Løb 214 U17 W jun. B piger Årgang 99 - 1500m 2 tilmeldinger

Moss Roklubb I

  • 1. Hibaq Mohamed (MRK) '99
  • 2. Maija Rekstad (MRK) '99

Ormsund Roklub

  • 1. Anna Mesel (ORK) '99
  • 2. Rikke Aslaksen Waale (ORK) '99
Løb 215 U17 W jun. B piger Årgang 98+99 - 1500m 8 tilmeldinger

Christiania Rodklub I

  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
  • 2. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Andrine Kverme (NOR '98
  • 2. Mari Bråthen (NOR '99

Rocenter Aarhus I

  • 1. Sarah Moslund (Odder) '98
  • 2. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Jönköpings Roddsällskap I

  • 1. Alice Ekros (JRS) '99
  • 2. Hanna Buckley (JRS) '98

Bærum Roklubb I

  • 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98
  • 2. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99

Fana Roklubb I

  • 1. Ylva Lyssand (FRK) '98
  • 2. Caroline Fjellandsbø (FRK) '99

Drammen Roklubb I

  • 1. Sigrid Bredde Vig (DRM) '99
  • 2. Sara Seip (DRM) '98

Københavns Roklub I

  • 1. Johanne Larsen Kildesgaard (København) '99
  • 2. Maria Kregler Gotil (København) '98
Løb 216 U13 M Jun D Drenge 500 m 1x - 500m 9 tilmeldinger

Horten Roklubb II

  • 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02

Lyngby Roklub I

  • 1. Adam Nylin (Lyngby) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Sander Bach (Hadsund) '02

Hadsund Roklub II

  • 1. Steven Otte (Hadsund) '03

Roskilde Roklub I

  • 1. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02

Holstebro Roklub I

  • 1. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03

Moss Roklubb I

  • 1. Viktor Rekstad (MRK) '03

Horten Roklubb I

  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
Løb 217 U13 W Jun D Piger 500 m 2x - 500m 2 tilmeldinger

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02
  • 2. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Roklubben Furesø I

  • 1. Klara Persson (Furesø) '02
  • 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 218 W W2x Sen/sen. Letvægt - 2000m 11 tilmeldinger

Bergens Roklub/Christiania Rodklub I Afmeldt

  • 1. Maia Emilie Lund (BRK) '95
  • 2. N N (Christiania) '00

Christiania Rodklub II

  • 1. Ingrid Løken (Christiania) '92
  • 2. Elise Tveita (Christiania) '92

Bagsværd Roklub II Afmeldt

  • 1. Mia Elisabeth Espersen (Bagsværd) '85
  • 2. Anine Maria Lütt (Bagsværd) '89

Roklubben Ægir I

  • 1. Ann Sofie Søndergaard (Ægir) '95
  • 2. Anne Nissen (Ægir) '91

Drammen Roklubb I

  • 1. Siri Bjerkheim (DRM) '89
  • 2. Ingvil Jokstad Hafskjold (DRM) '89

Bagsværd Roklub I Afmeldt

  • 1. Ida Gørtz Jacobsen (Bagsværd) '95
  • 2. Iben Østergaard (Bagsværd) '94

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Mette Noll Nielsen (Hadsund) '94
  • 2. Marianne Vinsand (Bagsværd) '95

Christiania Rodklub III

  • 1. Andrea Adamsson (Christiania) '93
  • 2. Agnes Karlseng (Christiania) '92

Christiania Rodklub/Norske Studenters Roklub I Afmeldt

  • 1. Andrea Älveborn (Christiania) '92
  • 2. Sara Hegge (NSR) '95

Rocenter Aarhus I

  • 1. Astrid Bertelsen (Aarhus) '93
  • 2. Nina Hollensen (Aarhus) '92

Christiania Rodklub I

  • 1. Inger Kavlie (Christiania) '93
  • 2. Marianne Madsen (Christiania) '92
Løb 219 M M2x Sen. Herrer - 2000m 13 tilmeldinger

NTNUI Roing II

  • 1. Øyvind Lavoll (NOR '91
  • 2. Ola Krosness (NOR '89

Rocenter Aarhus I Afmeldt

  • 1. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95
  • 2. Christian Kiær (Fr.cia) '93

Bergens Roklub/Sandefjord Roklubb I Afmeldt

  • 1. Thomas Eldholm (BRK) '84
  • 2. Markus Christensen (SRK) '85

NTNUI Roing IV

  • 1. Eirik Hexeberg (NOR '89
  • 2. Håkon Langberg (NOR '89

Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I Afmeldt

  • 1. Mads Fischer (Holstebro) '94
  • 2. Tim Antonie-Hansen (Lyngby) '94

Hadsund Roklub I

  • 1. Simon Sørensen (Hadsund) '92
  • 2. Lennart Vestergaard (Hadsund) '95

Fana Roklubb/Sandefjord Roklubb I

  • 1. Markus Christensen (SRK) '90
  • 2. Thomas Elholm (FRK) '85

NTNUI / Christiania RK

  • 1. Andreas Holager (NOR '88
  • 2. Sjur Nafstad (NOR '90

Aalborg Roklub I

  • 1. Dan Dodensig Kristensen (Aalborg) '87
  • 2. (Aalborg) [0000]

NTNUI Roing III

  • 1. Ole Johan Klingan (NOR '88
  • 2. Olav Kallerud (NOR '89

Roskilde Roklub I Afmeldt

  • 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94
  • 2. Mads Kjøller (Roskilde) '94

Ormsund Roklub I Afmeldt

  • 1. N N (ORK) [0000]
  • 2. Halvor Grepperud (ORK) '92

Christiania Rodklub I Afmeldt

  • 1. Frederik Aasaaren (Christiania) '91
  • 2. N N (Christiania) '85
Løb 220 U19 M Jun A Drenge 2X - 2000m 6 tilmeldinger

Drammen Roklubb I

  • 1. Brage Sterkeby Hole (DRM) '97
  • 2. Joakim Ellingsen Kjærby (DRM) '97

Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I

  • 1. Søren Baastrup (Lyngby) '97
  • 2. Peter Torp Eklund (Furesø) '97

Christiania Rodklub I

  • 1. Herman Næss-Ulseth (Christiania) '96
  • 2. Tord Meyer-Vikaskog (Christiania) '96

Hadsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Mathias Danmark (Hadsund) '97
  • 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK

  • 1. Per Benske (NOR '97
  • 2. Ole Holm (NOR '96

Københavns Roklub/Lyngby Roklub I

  • 1. Sebastian Sølve (København) '97
  • 2. Mathias Nielsen - KR (Lyngby) '97
Løb 221 U19 M Jun A Drenge 2- - 2000m 4 tilmeldinger

Moss Roklubb I

  • 1. Mikko Rekstad (MRK) '97
  • 2. Einar Solbakken (MRK) '98

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Jonas Slettemark Juel (NSR) '99
  • 2. Andreas Clifford (NSR) '99

Finnish rowing team I

  • 1. Antti Koiranen (FIN '96
  • 2. Nooa Tallberg (FIN '96

Sorø Roklub I Afmeldt

  • 1. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
  • 2. Jakob Lillelund (Sorø) '98
Løb 222 U19 W JW1x JUN A 2000m - 2000m 7 tilmeldinger

Norske Studenters Roklub II Afmeldt

  • 1. Sara Juel (NSR) '97

Sorø Roklub I

  • 1. Astrid Steensberg (Sorø) '96

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Bente Vagle (NSR) '97

Christiania Rodklub I Afmeldt

  • 1. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97

Fana Roklubb I

  • 1. Ragnhild Steines Romøren (FRK) '97

Ribe Roklub I

  • 1. Kirstine Bruun Viuff (Ribe) '97

Næstved Roklub I Afmeldt

  • 1. Marie Frimann (Næstv.) '96
Løb 223 U15 M Jun C Drenge 4x+ 500m - 500m 1 tilmelding

Hadsund Roklub I

  • 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
  • 2. Tobias Grøn (Hadsund) '00
  • 3. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00
  • 4. Thomas Knudsen (Hadsund) '00
  • Cox. Sander Bach (Hadsund) '02
Løb 223 U15 M Jun C Drenge 4x- 500m - 500m 2 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Mikkel Bjørnbak Kjær (Hadsund) '00
  • 2. Hans Bangsø (Hadsund) '00
  • 3. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
  • 4. Frederik Busk (Hadsund) '00

Københavns Roklub/Lyngby Roklub I Afmeldt

  • 1. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
  • 2. Aske Bache (København) '00
  • 3. Niklas Heinz (København) '00
  • 4. Oliver Friborg (København) '00
Løb 224 U17 M Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m 7 tilmeldinger

Moss Roklubb I

  • 1. Lars Vinje (MRK) '98
  • 2. Tord Oscar Magnusson (MRK) '98
  • 3. Jesper Johannessen (MRK) '98
  • 4. Bastian Aune (MRK) '98

Kraftcenter Odense I

  • 1. Laust Zwisler (Odense) '99
  • 2. Søren Dahl Hansen (Odense) '98
  • 3. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98
  • 4. Malte Rusbjerg (Odense) '98

Bærum Roklubb/Ormsund Roklub

  • 1. Magnus Hofbauer (ORK) '99
  • 2. Thomas Soma Ferguson (ORK) '98
  • 3. Herman Mathisen (ORK) '99
  • 4. Hermann Hovde (Bærum) '99

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Jakob Øvesen Aandeeraa (NSR) '98
  • 2. David Alexander Anderson (NSR) '98
  • 3. Carl Oscar Hoff (NSR) '98
  • 4. Edvard Solberg Svingen (NSR) '98

Fana Roklubb I

  • 1. Sverre Romøren (FRK) '99
  • 2. Einar Johan Segadal (FRK) '98
  • 3. Vetle Skogseth (FRK) '98
  • 4. Tord Aarø (FRK) '99

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '00
  • 3. (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '99

Horten Roklubb I

  • 1. Aron Kaasa (Horten) '98
  • 2. Jesper Rørvig (Horten) '98
  • 3. Sondre Svenungsen (Horten) '98
  • 4. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00
Løb 225 U19 M Jun.A Nordisk Junior Mesterskab 4x 2000m - 2000m 8 tilmeldinger

Bærum Roklubb/Ormsund Roklub I

  • 1. Nicolay Bjønness (ORK) '99
  • 2. Bror Magnus Sundseth Sand (ORK) '99
  • 3. Jordan Hamilton (Bærum) '98
  • 4. Andreas Erichsen (Bærum) '98

Danmark I

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 2. Emil Lenzing (Lyngby) '98
  • 3. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98
  • 4. Timon Strømgren (København) '99

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Axel Ekros (SWE '96
  • 2. Eskil Borgh (SWE '96
  • 3. Frederik Fritsch (SWE '96
  • 4. Johan Jensen (SWE '96

Københavns Roklub/Lyngby Roklub I Afmeldt

  • 1. Sebastian Sølve (København) '97
  • 2. Sebastian Bache (København) '97
  • 3. Mathias Nielsen - KR (Lyngby) '97
  • 4. Søren Baastrup (Lyngby) '97

Bagsværd Roklub I Afmeldt

  • 1. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 2. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
  • 3. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
  • 4. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Sander Aakerholt (NOR '96
  • 2. Edvard Nitter (NOR '96
  • 3. Vemund Kallevik (NOR '96
  • 4. Audun Grepperud (NOR '96

Hadsund Roklub/Sorø Roklub

  • 1. Jakob Lillelund (Sorø) '98
  • 2. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
  • 3. Mathias Danmark (Hadsund) '97
  • 4. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97

Fredriksstad Roklub I Afmeldt

  • 1. Benjamin Hansen (NOR '96
  • 2. Jon Olav Ramberg Eiri (NOR '97
  • 3. Per Benske (NOR '97
  • 4. Simen Skjølsvold (NOR '98
Løb 226 LM 1x Sen. Herrer Letvægt 2000m - 2000m 8 tilmeldinger

Sandefjord Roklubb I

  • 1. Markus Christensen (SRK) '90

Rocenter Aarhus I

  • 1. Morten Wesley Malm (Aarhus) '95

Fana Roklubb I Afmeldt

  • 1. Thomas Elholm (FRK) '85

Aalborg Roklub I Afmeldt

  • 1. Kristian Sloth (Aalborg) '88

Holstebro Roklub I Afmeldt

  • 1. Eskil Bech-Pedersen (Holstebro) '94

Ormsund Roklub I

  • 1. Halvor Grepperud (ORK) '92

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '95

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Hans Kristian Willadsen (NOR '89
Løb 227 U19 W Jun A Piger 2x - 2000m 14 tilmeldinger

Kraftcenter Odense II Afmeldt

  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
  • 2. Marta Kempf (Odense) '98

Rocenter Aarhus I

  • 1. Cecilia Overgaard Andersen (Silkeborg) '96
  • 2. Olivia Cardel (Odder) '96

Sandefjord Roklubb

  • 1. Ingunn Hønsvall Grønstad (SRK) '97
  • 2. Ida Marie Aakerholt (SRK) '98

Norske Studenters Roklub I Afmeldt

  • 1. Sara Juel (NSR) '97
  • 2. Bente Vagle (NSR) '97

Drammen Roklubb II

  • 1. Mari Borgersen (DRM) '96
  • 2. Isabelle Arntzen (DRM) '96

Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I

  • 1. Une Amalie Tjøm (NOR '97
  • 2. Maia Marie Aspenes (Horten) '98

Odder Roklub/Roskilde Roklub I Afmeldt

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96
  • 2. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96

Christiania Rodklub/Moss Roklubb I

  • 1. Rebekka Wiberg-Bugge (MRK) '97
  • 2. Aasta Gran Andreassen (Christiania) '97

Drammen Roklubb I

  • 1. Karen Leirset (DRM) '96
  • 2. Astrid Leirset (DRM) '96

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Pernille Pukerud (NOR '96
  • 2. Ingrid Riiser (NOR '97

TAKO I

  • 1. Anni Haavisto (FIN '96
  • 2. Iiris Harjuntausta (FIN '97

Kraftcenter Odense I

  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97

Sorø Roklub I Afmeldt

  • 1. Ida Langkjær (Sorø) '97
  • 2. Ida Brehmer (Sorø) '97

Svenska Roddförbundet I

  • 1. Karin Sundberg (SWE '96
  • 2. Sofia Wallin (SWE '96
Løb 228 U15 W Jun C Piger 4x+ - 500m 2 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Astrid Brehmer (Sorø) '00
  • 2. Freja Liv Holmark (Sorø) '00
  • 3. Klara Christensen (Sorø) '00
  • 4. (Sorø) '01
  • Cox. (Sorø) '99

Hadsund Roklub I

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00
  • 2. Liane Vestergaard (Hadsund) '00
  • 3. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00
  • 4. Ida Blomstrand (Hadsund) '02
  • Cox. Sander Bach (Hadsund) '02
Løb 228 U15 W Jun C Piger 4x- - 500m 1 tilmelding

Roklubben Furesø

  • 1. Lauge Endel Rønn (Furesø) '01
  • 2. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø) '02
  • 3. Klara Persson (Furesø) '02
  • 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 229 W W1x Sen Kvinder - 2000m 14 tilmeldinger

Roforeningen KVIK I

  • 1. Rikke C Nielsen (KVIK) '75

Hadsund Roklub I

  • 1. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Anna Een Sture (NSR) '95

Odder Roklub I

  • 1. Juliane Elander (Odder) '79

Bagsværd Roklub II Afmeldt

  • 1. Veronika Karlsson (Bagsværd) '84

Moss Roklubb I

  • 1. Anette Sneis (MRK) '93

Christiania Rodklub I

  • 1. Sofie Jensen (Christiania) '92

Roklubben Ægir I

  • 1. Helene Olesen (Ægir) '95

Turun soutajat - Åbo roddare I

  • 1. Sanni Jyrkkänen (FIN '92

Bagsværd Roklub I

  • 1. Kirstine Halberg Engel (Bagsværd) '90

Skovshoved Roklub I

  • 1. Henriette Skavin (Skovshoved) '89

Ormsund Roklub I

  • 1. Antje Peine (ORK) '69

Lyngby Roklub I

  • 1. Ida Nymann Petersen (Lyngby) '87

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Nina Byriel Kronborg (DSR) '88
Løb 230 M M1x Sen Herrer - 2000m 18 tilmeldinger

Aalborg Roklub II Afmeldt

MANGLER BETALING
  • 1. Kristian Sloth (Aalborg) '88

Drammen Roklubb I

  • 1. Simen Moe Johnsen (DRM) '94

Lyngby Roklub I

  • 1. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95

Norske Studenters Roklub II

  • 1. Oscar Stabe Helvig (NSR) '95

Rocenter Aarhus I Afmeldt

  • 1. Sebastian A.F. Thomassen (Aarhus) '95

Aalborg Roklub I

  • 1. Mathias Kristensen (Aalborg) '93

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Rasmus Quist (DSR) '80

Roforeningen KVIK I

  • 1. Carl Traff (KVIK) '95

Tønsberg Roklubb I Afmeldt

  • 1. Jørgen Mjøs Nilsson (NOR '94

Moss Roklubb I Afmeldt

  • 1. Robin Fjeldstad (MRK) '96

Roskilde Roklub I

  • 1. Hellmuth Christian Stuven (Roskilde) '67

Roskilde Roklub II

  • 1. Mads Brogaard (Roskilde) '94

Lyngby Roklub 2

  • 1. Tim Antonie-Hansen (Lyngby) '94

Lyngby Roklub 3

  • 1. Martin Owczraek Kosner Christiansen (Lyngby) '88

Nesteen Soutajat I

MANGLER BETALING
  • 1. Olli-Pekka Karppinen (FIN '93

Norske Studenters Roklub I Afmeldt

  • 1. Erik Wetteland (NSR) '95

Tønsberg Roklubb 2

  • 1. Ask Jarl Tjøm (NOR '96

Christiania Roklub

  • 1. Nicolai Astrup Wiik (CR) '92
Løb 230 U17 W JW4x- JUN B 1500 m - 1500m 3 tilmeldinger

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98
  • 2. Elisabeth Astrup Wiik (NSR) '98
  • 3. Karoline Egeland Hovland (NSR) '98
  • 4. Albertine Elizabeth Tønsberg (NSR) '98

Næstved Roklub/Roskilde Roklub

  • 1. Mathilde Laursen (Roskilde) '98
  • 2. Freja Krüger (Roskilde) '98
  • 3. Iben From (Roskilde) '00
  • 4. Anna Frimann (Næstv.) '99

Bærum Roklubb/Christiania Rodklub I

  • 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98
  • 2. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99
  • 3. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98
  • 4. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99
Løb 231 Master W Master Woman 2x/2- 1000m - 1000m 11 tilmeldinger

Roklubben Furesø I

  • 1. Marianne Henney (Furesø) '57
  • 2. Jane Hagan (Furesø) '67

Roforeningen KVIK I

  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
  • 2. Sarah Lauritzen (KVIK) '76

Bagsværd Roklub

  • 1. Mia Elisabeth Espersen (Bagsværd) '85
  • 2. Bertha Flensborg (Bagsværd) '81

Sorø Roklub II Afmeldt

  • 1. Merete Busk (Sorø) '46
  • 2. Anne Brehmer (Sorø) '60

Fredensborg Roklub I

  • 1. Sanne Poulin (Fredensborg) '69
  • 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54

Sorø Roklub I

  • 1. Ulla Hvid (Sorø) '70
  • 2. Ruth Köster (Sorø) '68

Fredensborg Roklub II

  • 1. Susanne Hansen (Fredensborg) '60
  • 2. Merete Boldt (Fredensborg) '47

Sorø Roklub III

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
  • 2. Ingrid Petersen (Sorø) '44

Bagsværd Roklub II Afmeldt

  • 1. Mia Sørensen (Bagsværd) '73
  • 2. LTAmix2x Anders Olsen (Bagsværd) '80

Danske Studenters Roklub/Lyngby Dameroklub I

  • 1. Karin Bodelund (DSR) '63
  • 2. Mette Kræmmer Hansen (LDR) '60

Holte Roklub I Afmeldt

  • 1. Lene Van Der Keur (Holte) '65
  • 2. LTA Mix2x Kronborg (Holte) '62
Løb 232 LW W1x Sen. Kvinder Letvægt - 2000m 5 tilmeldinger

Norske Studenters Roklub I Afmeldt

  • 1. Sara Hegge (NSR) '95

Christiania Rodklub I Afmeldt

  • 1. Andrea Älveborn (Christiania) '92

Bergens Roklub I Afmeldt

  • 1. Maia Emilie Lund (BRK) '95

Roklubben Ægir I

  • 1. Anne Nissen (Ægir) '91

Valkeakosken Vesiveikot I

  • 1. Tiina Ojala (VVV) '85
Løb 233 M 4- Herrer - 2000m 5 tilmeldinger

Aalborg Roklub II

  • 1. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
  • 2. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 3. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 4. laurits mathiessen (Aalborg) '93

Christiania Rodklub I

  • 1. N N (Christiania) '85
  • 2. Frederik Aasaaren (Christiania) '91
  • 3. Petter Johansen (Christiania) '91
  • 4. Erik Sebastian Ranberg (Christiania) '89

Kristiansand Roklubb/Moss Roklubb/Norske Studenters Roklub/Sarpsborg RK I

  • 1. Oskar Sødal (NOR '95
  • 2. Ola Larsson (MRK) '94
  • 3. Jens Holm (NOR '94
  • 4. Theo Wiik (NSR) '95

Aalborg Roklub I

  • 1. Jonas Krage (Aalborg) '92
  • 2. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Christian Hauge (Aalborg) '89

NTNUI Roing I

  • 1. Håkon Langberg (NOR '89
  • 2. Øyvind Lavoll (NOR '91
  • 3. Ola Krosness (NOR '89
  • 4. Ole Johan Klingan (NOR '88
Løb 234 U19 M Jun.8+ Nordisk Mesterskab - 2000m 4 tilmeldinger

Svenska Roddförbundet

  • 1. Sebastian Fischer (SWE '96
  • 2. Adam Wulmart (SWE '96
  • 3. Karl Nordberg (SWE '96
  • 4. Martin Johansson (SWE '96
  • 5. Simon Henkow (SWE '96
  • 6. Marcus Stjernström (SWE '96
  • 7. Roberto Dubresco (SWE '96
  • 8. Maximilian Fritsch (SWE '96
  • Cox. Adam Hedman (SWE '96

Danmark

  • 1. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 2. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 3. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 4. Mads Yding (Holstebro) '97
  • 5. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
  • 6. Emil Eigenbrod (Bagsværd) '98
  • 7. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
  • 8. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • Cox. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03

Norske Studenters Roklub Afmeldt

  • 1. Edvard Solberg Svingen (NSR) '98
  • 2. Jakob Øvesen Aandeeraa (NSR) '98
  • 3. Carl Oscar Hoff (NSR) '98
  • 4. David Alexander Anderson (NSR) '98
  • 5. Jordan Hamilton (Bærum) '98
  • 6. Andreas Erichsen (Bærum) '98
  • 7. Nicolay Bjønness (ORK) '99
  • 8. Bror Magnus Sundseth Sand (ORK) '99
  • Cox. Elisabeth Astrup Wiik (NSR) '98

NORGES ROFORBUND I

  • 1. Eirik Langva (NOR '97
  • 2. Didrik Wie-Soltvedt (NOR '96
  • 3. Philip Ørner (NOR '97
  • 4. Eilif Skarstein Jakobsen (NOR '98
  • 5. Mattias Haugland (NOR '96
  • 6. Arne Hadler-Olsen (NOR '96
  • 7. Petter Bang-Andreasen (NOR '96
  • 8. Johannes Jansen Heggebø (NOR '97
  • Cox. Heine Jansen Heggebø (NOR '01
Løb 235 W 4x Kvinder - 2000m 5 tilmeldinger

Drammen Roklubb I

  • 1. Mari Borgersen (DRM) '96
  • 2. Isabelle Arntzen (DRM) '96
  • 3. Siri Bjerkheim (DRM) '89
  • 4. Ingvil Jokstad Hafskjold (DRM) '89

Christiania Rodklub

  • 1. Inger Kavlie (Christiania) '93
  • 2. Marianne Madsen (Christiania) '92
  • 3. Andrea Adamsson (Christiania) '93
  • 4. Agnes Karlseng (Christiania) '92

Bergens Roklub/Christiania Rodklub/Fana Roklubb/Norske Studenters Roklub

  • 1. Andrea Älveborn (Christiania) '92
  • 2. Sara Hegge (NSR) '95
  • 3. Maia Emilie Lund (BRK) '95
  • 4. Lise Skarstein Jakobsen (FRK) '96

Bagsværd Roklub

  • 1. Kirstine Halberg Engel (Bagsværd) '90
  • 2. Marianne Vinsand (Bagsværd) '95
  • 3. Veronika Karlsson (Bagsværd) '84
  • 4. Anine Maria Lütt (Bagsværd) '89

Christiania Rodklub/Moss Roklubb

  • 1. Elise Tveita (Christiania) '92
  • 2. Ingrid Løken (Christiania) '92
  • 3. Anette Sneis (MRK) '93
  • 4. Sofie Jensen (MRK) '96
Løb 236 Master M Master Men 2x/2- 1000m - 1000m 16 tilmeldinger

Ormsund Roklub I

  • 1. Per Giltvedt (ORK) '56
  • 2. Nils Jørgen Bjønness (ORK) '61

Roskilde Roklub

  • 1. Astrid Krüger (Roskilde) '71
  • 2. Peter Skafte (Roskilde) '65

Roklubben Furesø

  • 1. Helle Torp Eklund (Furesø) '62
  • 2. Bo Hartz (Furesø) '62

Roklubben Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57
  • 2. Bo Jystrup (Furesø) '58

Roskilde Roklub I

  • 1. Mogens Kleis (Roskilde) '52
  • 2. Henning Hansen (Roskilde) '48

Ringsted Roklub I

  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (Ringsted) '71
  • 2. Steffen Feddersen (Ringsted) '70

Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I

  • 1. Glenn Frank (MSR) '47
  • 2. John Knudsen (Lyngby) '54

Roklubben Skjold I

  • 1. Peter Skov (Skjold) '41
  • 2. Flemming Bay (Skjold) '37

Sorø Roklub II

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 2. (Sorø) '51

Roklubben Stevns I

  • 1. Flemming (Stevns) '56
  • 2. (Stevns) '51

Roklubben Furesø

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 2. Bente Johannessen (Furesø) '42

Danske Studenters Roklub I

  • 1. Ib Frausing (DSR) '49
  • 2. Stig Rasmussen (DSR) '46

Roklubben Furesø II

  • 1. Lasse Bork Laursen (Furesø) '81
  • 2. Ole Præst Larsen (Furesø) '57

Sorø Roklub I

  • 1. Lars Bo Andersen (Sorø) '66
  • 2. (Sorø) '66

Sorø Roklub

  • 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
  • 2. Peter Lindblom (Sorø) '63

Fredensborg Roklub I

  • 1. Bjørn Andersen (Fredensborg) '65
  • 2. Peter Frederiksen (Fredensborg) '61
Løb 237 U13 M Jun D Drenge 2x 500 m - 500m 2 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Sander Bach (Hadsund) '02
  • 2. Steven Otte (Hadsund) '03

Horten Roklubb I

  • 1. Tobias Elmholt Kristiansen (Horten) '02
  • 2. Bjørn-Ola Bexrud (Horten) '02
Løb 238 U12 W Jun D Piger 1x 500 m - 500m 8 tilmeldinger

Roklubben Stevns II

  • 1. Katrine Højgaard (Stevns) '02

Maribo Roklub I

  • 1. Amelia Maskell (Maribo) '02

Hadsund Roklub I

  • 1. Ida Blomstrand (Hadsund) '02

Lyngby Dameroklub II

  • 1. alma mikkelsen (LDR) '02

Halmstad Rodd I

  • 1. Thea Ingvarsson (SWE '02

Kraftcenter Odense I

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02

Roklubben Stevns I

  • 1. Nikoline Kroll (Stevns) '02

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Løb 241 U14 M jun. C drenge Årgang 00 - 500m 7 tilmeldinger

Hadsund Roklub III

  • 1. Tobias Grøn (Hadsund) '00
  • 2. Thomas Knudsen (Hadsund) '00

Københavns Roklub

  • 1. Aske Bache (København) '00
  • 2. Niklas Heinz (København) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Mathias Laustsen (Hadsund) '00
  • 2. Jeppe Bach Sørensen (Hadsund) '00

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Erlend Nordve Lehmbecker (NOR '00
  • 2. Isac Vartdal-Gjerde (NOR '00

Hadsund Roklub I

  • 1. Nichlas Pedersen (Hadsund) '00
  • 2. Frederik Busk (Hadsund) '00

Sorø Roklub I

  • 1. (Sorø) '00
  • 2. (Sorø) '00

Horten Roklubb I

  • 1. Nicolai Enstad Haraldseth (Horten) '00
  • 2. Vegard Sørensen (Horten) '00
Løb 242 U14 M jun. C drenge Årgang 01 - 500m 2 tilmeldinger

Sorø Roklub I

  • 1. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
  • 2. (Sorø) '01

Holstebro Roklub I

  • 1. Andreas Kristensen (Holstebro) '01
  • 2. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01
Løb 243 U14 M jun. C drenge Årgang 00+01 - 500m 4 tilmeldinger

Lyngby Roklub

  • 1. Adam Nylin (Lyngby) '02
  • 2. Alfred Højberg (Lyngby) '02

Roskilde Roklub I

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde) '02

Roklubben Ægir I

  • 1. Anders Visby (Ægir) '01
  • 2. Christian Nedergaard (Ægir) '00

Bærum Roklubb I

  • 1. Øystein Endresen (Bærum) '00
  • 2. Vitus Tjøm (Bærum) '01
Løb 244 U14 W jun. C piger Årgang 00 - 500m 11 tilmeldinger

Hadsund Roklub I

  • 1. Agnete Munk (Hadsund) '00

Odder Roklub II

  • 1. Sofie Miller (Odder) '00

Roskilde Roklub II

  • 1. Amanda Berner (Roskilde) '00

Fredensborg Roklub I

  • 1. Cecilie Girke (Fredensborg) '00

Fana Roklubb II

  • 1. Mina Espolin Birkeland (FRK) '00

Odder Roklub I

  • 1. Marie Poulsen (Odder) '00

Hadsund Roklub II

  • 1. Thea Bach Stegger (Hadsund) '00

Fana Roklubb I

  • 1. Laura Fossmark Pedersen (FRK) '00

Roklubben Ægir I

  • 1. Laura Futtrup (Ægir) '00

Hadsund Roklub III

  • 1. Liane Vestergaard (Hadsund) '00

Roskilde Roklub I

  • 1. Iben From (Roskilde) '00
Løb 245 U14 W jun. C piger Årgang 01 - 500m 7 tilmeldinger

Lyngby Dameroklub I

  • 1. Stella Neubert (LDR) '01

Ormsund Roklub I

  • 1. Amanda Hofbauer (ORK) '01

Roklubben Stevns I

  • 1. Luna Jørgensen (Stevns) '01

Odder Roklub I

  • 1. Christine Meinert Cardel (Odder) '01

Lyngby Dameroklub II

  • 1. Marie Elkjær (LDR) '01

Fredriksstad Roklub I

  • 1. Sofie Skjølsvold (NOR '01

Åhus Roddklubb I

  • 1. Othilia Roth (SWE '01
Løb 246 U17 M jun. B drenge Årgang 98 - 1500m 5 tilmeldinger

Bærum Roklubb I

  • 1. Andreas Erichsen (Bærum) '98
  • 2. Jordan Hamilton (Bærum) '98

Moss Roklubb I Afmeldt

  • 1. Bastian Aune (MRK) '98
  • 2. Tord Oscar Magnusson (MRK) '98

Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I

  • 1. Einar Solbakken (MRK) '98
  • 2. Simen Skjølsvold (NOR '98

Maribo Roklub

  • 1. Christian Thor Hagemann (Maribo) '98
  • 2. Søren Dahl Hansen (Odense) '98

Horten Roklubb I

  • 1. Jesper Rørvig (Horten) '98
  • 2. Aron Kaasa (Horten) '98
Løb 247 U17 M jun. B drenge Årgang 99 - 1500m 8 tilmeldinger

Vestervig Roklub I

  • 1. Kasper Overgaard (Vestervig) '99
  • 2. Jonas Lund Madsen (Vestervig) '99

Bærum Roklubb I

  • 1. Hermann Hovde (Bærum) '99
  • 2. Victor Damman (Bærum) '00

Drammen Roklubb/Fredriksstad Roklub I

  • 1. Bjørnar Leirset (DRM) '99
  • 2. Lars Benske (NOR '99

Ormsund Roklub I

  • 1. Nicolay Bjønness (ORK) '99
  • 2. Bror Magnus Sundseth Sand (ORK) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 2. Andreas Yde (Roskilde) '99

Norske Studenters Roklub I

  • 1. Jonas Slettemark Juel (NSR) '99
  • 2. Andreas Clifford (NSR) '99

Tønsberg Roklubb I

  • 1. Edvard Aasen (NOR '99
  • 2. Anders Reppen (NOR '99

Odense Roklub

  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense) '99
  • 2. Laust Zwisler (Odense) '99
Løb 248 U17 M jun. B drenge Årgang 98+99 - 1500m 3 tilmeldinger

Ormsund Roklub I

  • 1. Thomas Soma Ferguson (ORK) '98
  • 2. Magnus Hofbauer (ORK) '99

Jönköpings Roddsällskap/Kungälv I

  • 1. Viktor Henkow (SWE '99
  • 2. Tor Kewlwy (JRS) '98

Bergens Roklub I

  • 1. Martin Steinnes (BRK) '98
  • 2. Mathias Føyner Wie (BRK) '99
Løb 249 U17 W jun. B piger Årgang 98 - 1500m 15 tilmeldinger

Københavns Roklub I

  • 1. Maria Kregler Gotil (København) '98

Christiania Rodklub I Afmeldt

  • 1. Aurora Olsen Juklestad (Christiania) '98

Sorø Roklub II

  • 1. Sara Hundstrup (Sorø) '98

Jönköpings Roddsällskap II

  • 1. Linnea Alexandersson (JRS) '98

Hadsund Roklub I

  • 1. Sofie Matiesen (Hadsund) '98

Rocenter Aarhus I

  • 1. Sarah Moslund (Odder) '98

Norske Studenters Roklub III Afmeldt

  • 1. Emilie Stabe Helvig (NSR) '98

Norske Studenters Roklub II Afmeldt

  • 1. Elisabeth Astrup Wiik (NSR) '98

Jönköpings Roddsällskap I

  • 1. Hanna Buckley (JRS) '98

Bærum Roklubb I

  • 1. Mina Hølmkjær West (Bærum) '98

Norske Studenters Roklub Afmeldt

  • 1. Albertine Elizabeth Tønsberg (NSR) '98

Fana Roklubb I

  • 1. Ylva Lyssand (FRK) '98

Sarpsborg RK I

  • 1. Marie Fensbekk Grønneberg (NOR '98

Horten Roklubb I Afmeldt

  • 1. Maia Marie Aspenes (Horten) '98

Aalesunds Roklub I Afmeldt

  • 1. Amanda Helseth (AARK) '98
Løb 250 U17 W jun. B piger Årgang 99 - 1500m 17 tilmeldinger

Kraftcenter Odense I

  • 1. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense) '99

Christiania Rodklub I Afmeldt

  • 1. Hermine Wilhelmsen (Christiania) '99

Jönköpings Roddsällskap I

  • 1. Alice Ekros (JRS) '99

Bærum Roklubb I

  • 1. Synnøve Gillebo Foss (Bærum) '99

Moss Roklubb I

  • 1. Maija Rekstad (MRK) '99

Roskilde Roklub I

  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99

Drammen Roklubb I

  • 1. Sigrid Bredde Vig (DRM) '99

Fana Roklubb I Afmeldt

  • 1. Caroline Fjellandsbø (FRK) '99

Moss Roklubb II

  • 1. Hibaq Mohamed (MRK) '99

Næstved Roklub I

  • 1. Anna Frimand (Næstv.) '99

Ormsund Roklub III Afmeldt

  • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK) '99

Rocenter Aarhus I

  • 1. Mette Køchs Nielsen (Aarhus) '99

Københavns Roklub I

  • 1. Johanne Larsen Kildesgaard (København) '99

Ormsund Roklub II Afmeldt

  • 1. Anna Mesel (ORK) '99

Ormsund Roklub I Afmeldt

  • 1. Emilie Giltvedt Langeland (ORK) '99

Ribe Roklub I Afmeldt

  • 1. Line Viuf (Ribe) '99

Sorø Roklub

  • 1. (Sorø) '99
Løb 251 M M8+ Alle Klasser 1000m - 1000m 4 tilmeldinger

Københavns Roklub/Sorø Roklub

  • 1. Anders Lindblom (Sorø) '96
  • 2. Peder Lillelund (Sorø) '69
  • 3. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 4. Uffe Søgaard (Sorø) '76
  • 5. Jens Albert Graudal (Sorø) '97
  • 6. (Sorø) '95
  • 7. Lars Erik Graudal (København) '93
  • 8. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
  • Cox. Jakob Lillelund (Sorø) '98

Aalborg Roklub I

  • 1. Jonas Krage (Aalborg) '92
  • 2. Nedim Cokljat (Aalborg) '91
  • 3. Mikkel Paetau (Aalborg) '93
  • 4. Christian Hauge (Aalborg) '89
  • 5. Jakob Andersen Molbech (Aalborg) '90
  • 6. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 7. Nicolaj Winther (Aalborg) '91
  • 8. laurits mathiessen (Aalborg) '93
  • Cox. Jeppe Jægerslund (Aalborg) '91

NTNUI Roing

  • 1. Ola Krosness (NOR '89
  • 2. Øyvind Lavoll (NOR '91
  • 3. Sjur Nafstad (NOR '90
  • 4. Håkon Langberg (NOR '89
  • 5. Anders Pjaaka Torp (NOR '90
  • 6. Eirik Hexeberg (NOR '89
  • 7. Olav Kallerud (NOR '89
  • 8. Ole Johan Klingan (NOR '88
  • Cox. Sarah Hegge (NOR '90

Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub

  • 1. Malthe Sebastian Puro (Bagsværd) '96
  • 2. Jacob Grove Klahsen (Bagsværd) '96
  • 3. Marcus Johansen (Bagsværd) '97
  • 4. Frederic Maigaard (Bagsværd) '91
  • 5. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
  • 6. Frederik Taulbjerg (Holstebro) '96
  • 7. Aske Petersen (Holstebro) '96
  • 8. Mads Yding (Holstebro) '97
  • Cox. Rasmus Mortensen (Holstebro) '03