Tidsplan

Tidsplan Første del
Starttid Løb nr. Antal distance Kode Beskrivelse Heat Type
kl. 11:00 97 7 6000m W/M Ergo Costal udfordring over 6000m Handicap 1. Afdeling
kl. 11:30 101 2 1min U11 W/M Ergo Piger/drenge 3-8 år 1. Afdeling
kl. 11:35 102 1 2min U11 WErgo Piger junior E årg. 2009 1. Afdeling
kl. 11:35 106 2 2min U13 WErgo Piger junior D årg. 2007 1. Afdeling
kl. 11:35 107 3 2min U13 WErgo Piger junior D årg. 2008 1. Afdeling
kl. 11:40 108 2 2min U13 MErgo Drenge junior D årg. 2007 1. Afdeling
kl. 11:40 109 3 2min U13 MErgo Drenge junior D årg. 2008 1. Afdeling
kl. 11:45 110 7 3min U15 WErgo Piger junior C årg. 2006 1. Afdeling
kl. 11:53 111 2 4min U15 WErgo Piger junior C årg. 2005 1. Afdeling
kl. 12:00 112 7 3min U15 MErgo Drenge junior C årg. 2006 1. Afdeling
kl. 12:05 113 6 4min U15 MErgo Drenge junior C årg. 2005 1. Afdeling
kl. 12:10 114 4 1500m U17 WErgo Piger junior B årg. 2003 1. Afdeling
kl. 12:10 115 5 1500m U17 WErgo Piger junior B årg. 2004 1. Afdeling
kl. 12:20 116 6 1500m U17 MErgo Drenge junior B årg. 2003 1. Afdeling
kl. 12:25 117 7 1500m U17 MErgo Drenge junior B årg. 2004 1. Afdeling
kl. 12:35 120 1 2000m U19 MErgo Drenge junior A årg. 2001 1. Afdeling
kl. 12:35 119 2 2000m U19 WErgo Piger junior A årg. 2002 1. Afdeling
kl. 12:35 121 2 2000m U19 MErgo Drenge Junior A årg 2002 1. Afdeling
kl. 12:50 123 3 2000m LWErgo Dame senior B Letvægt 19-22år 1. Afdeling
kl. 12:50 124 2 2000m WErgo Dame senior A åben 1. Afdeling
kl. 13:00 126 2 2000m MErgo Herre senior B 19-22 år 1. Afdeling
kl. 13:02 128 13 2000m MErgo Herre senior A åben 2. Afdeling
kl. 13:25 130 3 1000m 30+WErgo Dame 30 - 39 år 1. Afdeling
kl. 13:25 132 3 1000m 40+WErgo Dame 40 - 49 år 1. Afdeling
kl. 13:25 133 1 1000m 40+LWErgo Dame 40 - 49 år letvægt 1. Afdeling
kl. 13:25 134 2 1000m 50+WErgo Dame 50 - 59 år 1. Afdeling
kl. 13:45 140 7 1000m 30+MErgo Herre 30 -39 år 1. Afdeling
kl. 14:00 142 7 1000m 40+MErgo Herre 40 -49 år 1. Afdeling
kl. 14:00 143 2 1000m 40+LMErgo Herre 40 - 49 år letvægt 1. Afdeling
kl. 14:15 144 9 1000m 50+MErgo Herre 50 - 59 år 1. Afdeling
kl. 14:15 145 3 1000m 50+LMErgo Herre 50 -59år letvægt 1. Afdeling
kl. 14:30 146 4 1000m 60+MErgo Herre 60 -69 år 1. Afdeling
kl. 14:40 149 5 1000m 70+MErgo Herre 70+ 1. Afdeling
kl. 14:40 150 2 1000m 80+MErgo Herre 80+ 1. Afdeling
kl. 15:00 151 1 200m U11 WErgo Piger junior E 9 -10 år - sprint 1. Afdeling
kl. 15:00 152 2 200m U13 WErgo Piger junior D 11-12 år - sprint 1. Afdeling
kl. 15:05 153 8 200m U15 WErgo Piger junior C 13-14 år - sprint 1. Afdeling
kl. 15:10 154 9 200m U17 WErgo Piger junior B 15 -16 år - sprint 1. Afdeling
kl. 15:15 157 3 200m U13 MErgo Drenge junior D 11 -12 år -sprint 1. Afdeling
kl. 15:20 158 13 200m U15 MErgo Drenge junior C 13-14 år - sprint 2. Afdeling
kl. 15:25 159 12 200m U17 MErgo Drenge junior B 15 - 16 år - sprint 2. Afdeling
kl. 15:30 160 3 200m U19 MErgo Drenge junior A 17 -18 år -sprint 1. Afdeling
kl. 15:35 160 2 200m LWErgo Dame Senior B letvægt 19 -22år - sprint 1. Afdeling
kl. 15:35 163 3 200m WErgo Dame senior A - sprint 1. Afdeling
kl. 15:40 168 1 200m LMErgo Herre Senior A letvægt - sprint 1. Afdeling
kl. 15:45 167 20 200m MErgo Herre Senior A - sprint 2. Afdeling
kl. 16:00 169 8 2000m W/M 4-Stafet 4x500 m stafet for klubhold ungdom junior E - B 1. Afdeling
kl. 16:00 171 2 2000m W/M 4-Stafet 4x 500m stafet for firmahold 1. Afdeling
kl. 16:15 170 23 2000m W/M 4-Stafet 4x500 m stafet for klubhold 2. Afdeling