Tilmeldinger - Åbne Fynske Mesterskaber 2019

Løb 97 W/M Ergo Costal udfordring over 6000m Handicap - 6000m 7 tilmeldinger
en
Aarhus Roklub I
  • 1. Per A. Madsen (Aarhus) '60
Roforeningen KVIK I
  • 1. Peter Weile (KVIK) '73
Horsens Roklub III
  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
Middelfart Roklub I
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
Horsens Roklub I
  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
Horsens Roklub II
  • 1. Poul Erik Jørgensen (Horsens) '68
Esbjerg Roklub I
  • 1. Allan Olesen (Esbjerg) '67
Løb 101 U11 W/M Ergo Piger/drenge 3-8 år - 1min 2 tilmeldinger
Esbjerg Roklub I
  • 1. Noah Berggreen Nyander (Esbjerg) '12
Birk Hansen hjemmetræning I
  • 1. Felix Birk Hansen (DEN '11
Løb 102 U11 WErgo Piger junior E årg. 2009 - 2min 1 tilmelding
Rødvig Roklub I
  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Løb 106 U13 WErgo Piger junior D årg. 2007 - 2min 2 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
  • 1. Laura Remenyik Høier (Nyborg) '07
Roklubben Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 107 U13 WErgo Piger junior D årg. 2008 - 2min 3 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Sorø Roklub II
  • 1. Lærke Bovenschulte (Sorø) '08
Sorø Roklub III
  • 1. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Løb 108 U13 MErgo Drenge junior D årg. 2007 - 2min 2 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Nor Goslar (Odder) '07
Sorø Roklub I
  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07
Løb 109 U13 MErgo Drenge junior D årg. 2008 - 2min 3 tilmeldinger
Rødvig Roklub I
  • 1. Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig) '08
Nyborg Roklub I
  • 1. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08
Holstebro Roklub I
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 110 U15 WErgo Piger junior C årg. 2006 - 3min 7 tilmeldinger
Roklubben Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Rødvig Roklub I
  • 1. Amalie Kjøng Jørgensen (Rødvig) '06
Silkeborg Roklub I
  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Vilhelminevej Sport I
  • 1. Natalie Jensen (DEN '06
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Sønderborg Roklub I
  • 1. Line Engholm Jensen (Sønderborg) '06
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
Løb 111 U15 WErgo Piger junior C årg. 2005 - 4min 3 tilmeldinger
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Odder Roklub II
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
Odder Roklub I Afmeldt
  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
Løb 112 U15 MErgo Drenge junior C årg. 2006 - 3min 7 tilmeldinger
Roklubben Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Holstebro Roklub/KCHO IV
  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Sorø Roklub I
  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06
Holstebro Roklub/KCHO III
  • 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
Rødvig Roklub I
  • 1. Magnus Rex Mainz (Rødvig) '06
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06
Løb 113 U15 MErgo Drenge junior C årg. 2005 - 4min 7 tilmeldinger
Odense Roklub I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
Roklubben Stevns III
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Randers Roklub II
  • 1. Kenny Amin (Randers) '05
Roklubben Stevns II Afmeldt
  • 1. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns) '05
Kerteminde Roklub I
  • 1. Valdemar Martinussen (Kertem.) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Randers Roklub I
  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
Løb 114 U17 WErgo Piger junior B årg. 2003 - 1500m 4 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Tissø Roklub I
  • 1. Simone Sørensen (Tissø) '03
Silkeborg Roklub I
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
Odense Roklub I
  • 1. Louise Jakobsen (Odense) '03
Løb 115 U17 WErgo Piger junior B årg. 2004 - 1500m 5 tilmeldinger
Esbjerg Roklub I
  • 1. Maria Egebjerg (Esbjerg) '04
Odder Roklub I
  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
Odense Roklub I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Sønderborg Roklub II
  • 1. Nanna Bütikofer (Sønderborg) '04
Sønderborg Roklub I
  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04
Løb 116 U17 MErgo Drenge junior B årg. 2003 - 1500m 6 tilmeldinger
Sønderborg Roklub I
  • 1. Samuele Bernardi (Sønderborg) '03
Næstved Roklub I
  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03
Odense Roklub II
  • 1. Johannes Kristian Sønderlund Kjeldgaard (Odense) '03
Næstved Roklub II
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Odder Roklub I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
Odense Roklub I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Løb 117 U17 MErgo Drenge junior B årg. 2004 - 1500m 8 tilmeldinger
Odder Roklub II
  • 1. Vitus Duelund Skeem (Odder) '04
Kolding Roklub I
  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Silkeborg Roklub II Afmeldt
  • 1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04
Odder Roklub I
  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04
Silkeborg Roklub I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Tissø Roklub I
  • 1. Magnus Jepsen (Tissø) '04
Løb 119 U19 WErgo Piger junior A årg. 2002 - 2000m 2 tilmeldinger
Tissø Roklub I
  • 1. Katrine Jepsen (Tissø) '02
Silkeborg Roklub I
  • 1. Rosa van Bergeijk (Silkeborg) '02
Løb 120 U19 MErgo Drenge junior A årg. 2001 - 2000m 1 tilmelding
Kerteminde Roklub I
  • 1. Sebastian Bernt (Kertem.) '01
Løb 121 U19 MErgo Drenge Junior A årg 2002 - 2000m 2 tilmeldinger
Kerteminde Roklub I
  • 1. Olav Rosendal (Kertem.) '02
Rødvig Roklub I
  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
Løb 123 WErgo Dame senior B Letvægt 19-22år - 2000m 3 tilmeldinger
Tissø Roklub I
  • 1. Janni Nissen (Tissø) '99
Nyborg Roklub I
  • 1. Michala Bo Lundsager Muhs (Nyborg) '97
Næstved Roklub I
  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 124 WErgo Dame senior A åben - 2000m 2 tilmeldinger
Odense Roklub II
  • 1. Anne Sophie Byder (Odense) '92
Kalundborg Roklub I
  • 1. Ditte Sørensen (Kalundb) '86
Løb 126 MErgo Herre senior B 19-22 år - 2000m 2 tilmeldinger
Sønderborg Roklub I
  • 1. Jan Franke Andersen (Sønderborg) '98
Korsør Roklub I
  • 1. Marcell Nyvang (Korsør) '00
Løb 128 MErgo Herre senior A åben - 2000m 14 tilmeldinger
Odense Roklub VI Afmeldt
  • 1. Jonas Toftlund Kristensen (Odense) '92
Kalundborg Roklub I
  • 1. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
Odense Roklub IX
  • 1. Buster Bukart Hansen (Odense) '93
Køge Roklub I
  • 1. Alexandar Lander (Køge R) '95
Næstved Roklub I
  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
Vejle Roklub I
  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72
Odense Roklub V
  • 1. Morten Nissen (Odense) '91
Odense Roklub III
  • 1. Christian Kiær (Odense) '93
Vejle Roklub II
  • 1. Nick Sørensen (Vejle) '94
Odense Roklub II
  • 1. Michael Moerner (Odense) '92
Odense Roklub VII
  • 1. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
Odense Roklub I
  • 1. Søren Gam (Odense) '87
Horsens Roklub I
  • 1. Christoffer Underlien Hakala (Horsens) '92
Lemvig Roklub I
  • 1. Anders Kielsholm (Lemvig) '90
Løb 130 30+WErgo Dame 30 - 39 år - 1000m 3 tilmeldinger
Køge Roklub I
  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
Odense Roklub I
  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87
Horsens Roklub I
  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
Løb 132 40+WErgo Dame 40 - 49 år - 1000m 4 tilmeldinger
Nørre Aaby Motionskub I
  • 1. jeanette vesterlund madsen (DEN '73
Middelfart Roklub I
  • 1. Birgit Rützou (Middelfart) '71
Vejle Roklub I
  • 1. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71
Vejle Roklub II Afmeldt
  • 1. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73
Løb 133 40+WErgo Dame 40 - 49 år letvægt - 1000m 1 tilmelding
Nyborg Roklub I
  • 1. Dóra Remenyik (Nyborg) '75
Løb 134 50+WErgo Dame 50 - 59 år - 1000m 3 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
  • 1. Charlotte Lykke Larsen (Aarhus) '66
Nyborg Roklub I
  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Køge Roklub I Afmeldt
  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 136 60+WErgo Dame 60 - 69 år - 1000m 1 tilmelding
Odder Roklub I Afmeldt
  • 1. Ulla Neess (Odder) '52
Løb 140 30+MErgo Herre 30 -39 år - 1000m 7 tilmeldinger
Lemvig Roklub I
  • 1. Martin Gyde Poulsen (Lemvig) '85
Esbjerg Roklub I
  • 1. Jacob Berggreen (Esbjerg) '83
Vejle Roklub I
  • 1. Thomas Andersen (Vejle) '85
Nørre Aaby Motionskub I
  • 1. søren gysbæk jensen (DEN '81
Birk Hansen hjemmetræning I
  • 1. Martin Birk Hansen (DEN '81
Odense Roklub IV
  • 1. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89
Odense Roklub VIII
  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
Løb 142 40+MErgo Herre 40 -49 år - 1000m 8 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Middelfart Roklub I Afmeldt
  • 1. Roar Kloppenborg-Skrumsager (Middelfart) '70
Middelfart Roklub III
  • 1. Jesper Schmidt (Middelfart) '73
Vejle Roklub I
  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72
Middelfart Roklub II
  • 1. Niels Aagaard (Middelfart) '70
Rødvig Roklub I
  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
Rødvig Roklub II
  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77
Odense Roklub I
  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
Løb 143 40+MErgo Herre 40 - 49 år letvægt - 1000m 2 tilmeldinger
Middelfart Roklub I
  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Køge Roklub I
  • 1. Søren Winther (Køge R) '72
Løb 144 50+MErgo Herre 50 - 59 år - 1000m 9 tilmeldinger
Middelfart Roklub II
  • 1. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65
Middelfart Roklub I
  • 1. Claus Rützou (Middelfart) '69
Aarhus Roklub I
  • 1. Henrik Bach Poulsen (Aarhus) '60
Roklubben Stevns I
  • 1. Peter Iversen (Stevns) '69
Nyborg Roklub I
  • 1. Allan Seelk (Nyborg) '68
Esbjerg Roklub I
  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63
Nyborg Roklub II
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
Hellerup Roklub I
  • 1. Peter Gammeltoft (Hellerup) '66
Vejle Roklub I
  • 1. Michael Magill (Vejle) '66
Løb 145 50+MErgo Herre 50 -59år letvægt - 1000m 3 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Køge Roklub I
  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
Nyborg Roklub II
  • 1. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
Løb 146 60+MErgo Herre 60 -69 år - 1000m 5 tilmeldinger
Aarhus Roklub I
  • 1. Niels Iversen (Aarhus) '55
Horsens Roklub I
  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
Strib Ro- og Kajakklub I
  • 1. Lars Kjærbølling (Strib) '55
Odder Roklub I Afmeldt
  • 1. Per Amby (Odder) '54
Middelfart Roklub I
  • 1. Evan Jeppesen (Middelfart) '54
Løb 149 70+MErgo Herre 70+ - 1000m 5 tilmeldinger
Middelfart Roklub I
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
Fredericia Roklub I
  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Kolding Roklub I
  • 1. Jørgen Secher (Kolding) '48
Kolding Roklub II
  • 1. palle ole jørgensen (Kolding) '47
Odder Roklub I
  • 1. Ole Skeem (Odder) '46
Løb 150 80+MErgo Herre 80+ - 1000m 2 tilmeldinger
Strib Ro- og Kajakklub I
  • 1. Peter Hvenegaard (Strib) '37
Strib Ro- og Kajakklub II
  • 1. Jørgen Rasmussen (Strib) '34
Løb 151 U11 WErgo Piger junior E 9 -10 år - sprint - 200m 1 tilmelding
Rødvig Roklub I
  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Løb 152 U13 WErgo Piger junior D 11-12 år - sprint - 200m 2 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Roklubben Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 153 U15 WErgo Piger junior C 13-14 år - sprint - 200m 10 tilmeldinger
Sønderborg Roklub I
  • 1. Line Engholm Jensen (Sønderborg) '06
Rødvig Roklub I
  • 1. Amalie Kjøng Jørgensen (Rødvig) '06
Silkeborg Roklub II
  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Odder Roklub II
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
Holstebro Roklub/KCHO III
  • 1. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
Silkeborg Roklub I Afmeldt
  • 1. Caroline Lyngholm (Silkeborg) '05
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Odder Roklub I Afmeldt
  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
Løb 154 U17 WErgo Piger junior B 15 -16 år - sprint - 200m 9 tilmeldinger
Odder Roklub II
  • 1. Pi Goslar (Odder) '04
Sønderborg Roklub II
  • 1. Nanna Bütikofer (Sønderborg) '04
Odense Roklub I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Odense Roklub II
  • 1. Louise Jakobsen (Odense) '03
Rødvig Roklub I
  • 1. Julie Munch (Rødvig) '03
Sønderborg Roklub I
  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04
Odder Roklub I
  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Rødvig Roklub II
  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Silkeborg Roklub I
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
Løb 157 U13 MErgo Drenge junior D 11 -12 år -sprint - 200m 3 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Nor Goslar (Odder) '07
Rødvig Roklub I
  • 1. Michael Kjøng Jørgensen (Rødvig) '08
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 158 U15 MErgo Drenge junior C 13-14 år - sprint - 200m 13 tilmeldinger
Kerteminde Roklub I
  • 1. Valdemar Martinussen (Kertem.) '05
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
Rødvig Roklub I
  • 1. Magnus Rex Mainz (Rødvig) '06
Holstebro Roklub/KCHO IV
  • 1. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Randers Roklub I
  • 1. Kenny Amin (Randers) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Odense Roklub I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
Holstebro Roklub/KCHO III
  • 1. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06
Roklubben Stevns III
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Randers Roklub II
  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
Roklubben Stevns II
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Roklubben Stevns IV
  • 1. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns) '05
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
Løb 159 U17 MErgo Drenge junior B 15 - 16 år - sprint - 200m 12 tilmeldinger
Randers Roklub I
  • 1. Mikkel Brandt-Larsen (Randers) '03
Odder Roklub III
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
Odense Roklub I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Næstved Roklub I
  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03
Næstved Roklub II
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Odder Roklub I
  • 1. Vitus Duelund Skeem (Odder) '04
Odense Roklub II
  • 1. Johannes Kristian Sønderlund Kjeldgaard (Odense) '03
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Odder Roklub II
  • 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04
Sønderborg Roklub I
  • 1. Samuele Bernardi (Sønderborg) '03
Silkeborg Roklub I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Løb 160 U19 MErgo Drenge junior A 17 -18 år -sprint - 200m 3 tilmeldinger
Kerteminde Roklub I
  • 1. Sebastian Bernt (Kertem.) '01
Rødvig Roklub I
  • 1. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
Kerteminde Roklub II
  • 1. Olav Rosendal (Kertem.) '02
Løb 160 WErgo Dame Senior B letvægt 19 -22år - sprint - 200m 2 tilmeldinger
Silkeborg Roklub I
  • 1. Rosa van Bergeijk (Silkeborg) '02
Næstved Roklub I
  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 163 WErgo Dame senior A - sprint - 200m 3 tilmeldinger
Odense Roklub II
  • 1. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87
Odense Roklub I
  • 1. Anne Sophie Byder (Odense) '92
Vejle Roklub I
  • 1. Kamilla Sarrossy (Vejle) '79
Løb 167 MErgo Herre Senior A - sprint - 200m 21 tilmeldinger
Rødvig Roklub II
  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77
Odense Roklub X
  • 1. Buster Bukart Hansen (Odense) '93
Odense Roklub XI
  • 1. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96
Odense Roklub VI
  • 1. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89
Odense Roklub V
  • 1. Christian Kiær (Odense) '93
Odense Roklub I
  • 1. Søren Gam (Odense) '87
Rødvig Roklub I
  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
Odense Roklub II
  • 1. Morten Nissen (Odense) '91
Middelfart Roklub I
  • 1. Jesper Schmidt (Middelfart) '73
Lemvig Roklub I
  • 1. Anders Kielsholm (Lemvig) '90
Odense Roklub VII Afmeldt
  • 1. Jonas Toftlund Kristensen (Odense) '92
Næstved Roklub I
  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
Lemvig Roklub II
  • 1. Martin Gyde Poulsen (Lemvig) '85
Odense Roklub VIII
  • 1. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
Odense Roklub IV
  • 1. Michael Moerner (Odense) '92
Rødvig Roklub III
  • 1. Benjamin Joensen (Rødvig) '80
Odense Roklub IX
  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
Odder Roklub I
  • 1. Jan Johansen (Odder) '67
Odense Roklub III
  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
Korsør Roklub I
  • 1. Marcell Nyvang (Korsør) '00
Kerteminde Roklub I
  • 1. Kresten Morh Ernst (Kertem.) '00
Løb 168 MErgo Herre Senior A letvægt - sprint - 200m 1 tilmelding
Køge Roklub I
  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
Løb 169 W/M 4-Stafet 4x500 m stafet for klubhold ungdom junior E - B - 2000m 9 tilmeldinger
Odder Roklub I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 2. Noah Mikkelsen (Odder) '04
  • 3. Pi Goslar (Odder) '04
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03
Silkeborg Roklub I Afmeldt
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
  • 2. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04
  • 3. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 4. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Laura Møller (Holstebro) '05
  • 3. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
  • 4. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
Odder Roklub II
  • 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
  • 2. Caroline Sejersen (Odder) '05
  • 3. Nor Goslar (Odder) '07
  • 4. Vitus Duelund Skeem (Odder) '04
Odense Roklub I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
  • 2. Johannes Kristian Sønderlund Kjeldgaard (Odense) '03
  • 3. Louise Jakobsen (Odense) '03
  • 4. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Sorø Roklub I
  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07
  • 2. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
  • 3. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
  • 4. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Sorø Roklub II
  • 1. Gabriel Alexander Nielsen (Sorø) '04
  • 2. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 3. Emma Løren (Sorø) '07
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 3. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
  • 4. Lucas Sittrup Kallesøe (Holstebro) '06
Holstebro Roklub/Randers Roklub I
  • 1. Mikkel Brandt-Larsen (Randers) '03
  • 2. Kenny Amin (Randers) '05
  • 3. Oliver Bach (Randers) '05
  • 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 170 W/M 4-Stafet 4x500 m stafet for klubhold - 2000m 23 tilmeldinger
Nyborg Roklub II
  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 2. Allan Seelk (Nyborg) '68
  • 3. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60
  • 4. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Kolding Roklub I
  • 1. Jørgen Secher (Kolding) '48
  • 2. palle ole jørgensen (Kolding) '47
  • 3. tommy Møhler (Kolding) '45
  • 4. Ejgild Larsen (Kolding) '49
Middelfart Roklub II
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
  • 2. Birgit Rützou (Middelfart) '71
  • 3. Claus Rützou (Middelfart) '69
  • 4. Niels Aagaard (Middelfart) '70
Middelfart Roklub I
  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
  • 2. Roar Kloppenborg-Skrumsager (Middelfart) '70
  • 3. Søren Lykke Jensen (Middelfart) '57
  • 4. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65
Køge Roklub I
  • 1. Alexandar Lander (Køge R) '95
  • 2. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
  • 3. Jens Gliese (Køge R) '65
  • 4. Søren Winther (Køge R) '72
Silkeborg Roklub I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
  • 2. Maja Klitgaard (Silkeborg) '03
  • 3. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
  • 4. Rosa van Bergeijk (Silkeborg) '02
Vejle Roklub I
  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72
  • 2. Michael Magill (Vejle) '66
  • 3. Nick Sørensen (Vejle) '94
  • 4. Peter Jahn (Vejle) '58
Kalundborg Roklub I
  • 1. Christoph Knuth (Kalundb) '84
  • 2. Ditte Sørensen (Kalundb) '86
  • 3. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
  • 4. Lene Haugaard Mikkelsen (Kalundb) '70
Odense Roklub I
  • 1. Oliver Blach (Odense) '87
  • 2. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense) '89
  • 3. Anne Sophie Byder (Odense) '92
  • 4. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
Risskov Roklub I
  • 1. Michael Lind (Risskov) '67
  • 2. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
  • 3. Hans Jakob Skadhede (Risskov) '55
  • 4. Benny Weibel (Risskov) '59
Strib Ro- og Kajakklub I
  • 1. Lars Kjærbølling (Strib) '55
  • 2. Peter Hvenegaard (Strib) '37
  • 3. Ole H. Thomsen (Strib) '40
  • 4. Erick Zanke (Strib) '51
Kerteminde Roklub I
  • 1. Sebastian Bernt (Kertem.) '01
  • 2. Valdemar Martinussen (Kertem.) '05
  • 3. Olav Rosendal (Kertem.) '02
  • 4. Kresten Morh Ernst (Kertem.) '00
Tissø Roklub I
  • 1. Janni Nissen (Tissø) '99
  • 2. Katrine Jepsen (Tissø) '02
  • 3. Magnus Jepsen (Tissø) '04
  • 4. Simone Sørensen (Tissø) '03
Odense Roklub III
  • 1. Michael Moerner (Odense) '92
  • 2. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96
  • 3. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 4. Nadine Heidi Brueckmann (Odense) '87
Odense Roklub II
  • 1. Christian Kiær (Odense) '93
  • 2. Morten Nissen (Odense) '91
  • 3. Buster Bukart Hansen (Odense) '93
  • 4. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
Nyborg Roklub I
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
  • 2. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08
  • 3. Laura Remenyik Høier (Nyborg) '07
  • 4. Michala Bo Lundsager Muhs (Nyborg) '97
Aarhus Roklub I
  • 1. Charlotte Lykke Larsen (Aarhus) '66
  • 2. Henrik Bach Poulsen (Aarhus) '60
  • 3. Per A. Madsen (Aarhus) '60
  • 4. Niels Iversen (Aarhus) '55
Fredericia Roklub I
  • 1. Lykke Sell Kristensen (Fr.cia) '76
  • 2. Lise Mortensen (Fr.cia) '74
  • 3. Martin Mortensen (Fr.cia) '66
  • 4. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
Næstved Roklub I
  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
  • 2. Aslak Pedersen (Næstv.) '03
  • 3. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
  • 4. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Risskov Roklub II
  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
  • 2. Jens Hedegaard (Risskov) '65
  • 3. Bjarne Mørch Jensen (Risskov) '60
  • 4. Birgitte W. Nielsen (Risskov) '67
Esbjerg Roklub I
  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63
  • 2. Jacob Berggreen (Esbjerg) '83
  • 3. Maria Egebjerg (Esbjerg) '04
  • 4. Allan Olesen (Esbjerg) '67
Vejle Roklub II
  • 1. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71
  • 2. Ole Lønsmann (Vejle) '74
  • 3. Kamilla Sarrossy (Vejle) '79
  • 4. Thomas Andersen (Vejle) '85
Horsens Roklub I
  • 1. Sten Holmbæk (Horsens) '62
  • 2. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
  • 3. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
  • 4. Christoffer Underlien Hakala (Horsens) '92
Løb 171 W/M 4-Stafet 4x 500m stafet for firmahold - 2000m 3 tilmeldinger
Motion i Dagtimerne i STRIB I
  • 1. Anne Lene Kock (MiD-Strib) '54
  • 2. Bodil Jensen (MiD-Strib) '55
  • 3. Lis Karen Hansen (MiD-Strib) '62
  • 4. Ingrid Sørensen (MiD-Strib) '44
Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium I Afmeldt
  • 1. Ben E. Howells (DEN '01
  • 2. Christian Nielsen (DEN '99
  • 3. Emil Hansen (DEN '01
  • 4. Nikita Maslennikov (DEN '00
Nørre Aaby Motionskub I
  • 1. jeanette vesterlund madsen (DEN '73
  • 2. john kromann (DEN '63
  • 3. søren hansen (DEN '63
  • 4. søren gysbæk jensen (DEN '81