Tilmeldinger - Åbne Fynske Mesterskaber 2020

Løb 100 W/M Ergo Costal udfordring over 6000m Handicap - 6000m 9 tilmeldinger
ASR I
  • 1. Christian Petersen (ASR) '73
Kolding I
  • 1. Jens W. Møller (Kolding) '66
Horsens I
  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
Horsens II
  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
Kolding D I
  • 1. Bertha Flensborg (Kolding D) '81
Tissø II
  • 1. Signe Frederiksen (Tissø) '91
Tissø I
  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø) '86
Sorø II
  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Sorø I
  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 101 U11 W/M Ergo Piger/drenge 3-8 år - 1min 1 tilmelding
Holstebro I
  • 1. Mads Madsen (Holstebro) '14
Løb 102 U11 WErgo Piger junior E årg. 2010 - 2min 2 tilmeldinger
Rødvig I
  • 1. Josefine Munch (Rødvig) '10
Rødvig II
  • 1. Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig) '10
Løb 103 U11 WErgo Piger junior E årg. 2011 - 2min 1 tilmelding
Ringsted I
  • 1. Gudrun J. Johansen (Ringsted) '11
Løb 104 U11 MErgo Drenge junior E årg. 2010 - 2min 3 tilmeldinger
Rødvig I
  • 1. Noa Jakobsen (Rødvig) '10
Dragør I Afmeldt
  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
Køge R I
  • 1. Flelix Birk Hansen (Køge R) '11
Løb 106 U13 WErgo Piger junior D årg. 2008 - 2min 7 tilmeldinger
Køge R I
  • 1. Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R) '08
Sorø III
  • 1. Celina Juhl (Sorø) '08
Sorø IV
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Sorø II
  • 1. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Ringsted I
  • 1. Johanna J. Johansen (Ringsted) '08
Sorø I
  • 1. Kirsten Taulbjerg (Sorø) '08
Sorø V
  • 1. Lærke Bovenschulte (Sorø) '08
Løb 107 U13 WErgo Piger junior D årg. 2009 - 2min 2 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09
Rødvig I
  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Løb 108 U13 MErgo Drenge junior D årg. 2008 - 2min 4 tilmeldinger
Køge R I
  • 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08
Præstø I
  • 1. Jens Christian Steen (Præstø) '08
Holstebro I
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Nyborg I
  • 1. Bertil Remenyik Høier (Nyborg) '08
Løb 109 U13 MErgo Drenge junior D årg. 2009 - 2min 3 tilmeldinger
Tissø I
  • 1. Nicky Alex Olsen (Tissø) '09
Holstebro
  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Rødvig I
  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09
Løb 110 U15 WErgo Piger junior C årg. 2006 - 4min 12 tilmeldinger
Holstebro/KCHO III
  • 1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO I
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO II
  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
Dragør II Afmeldt
  • 1. Maja Sejersen (Dragør) '06
Silkeborg I
  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Dragør I Afmeldt
  • 1. Clara Thomsen (Dragør) '06
Odense/KCO I
  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
Tissø II
  • 1. Line Øberg (Tissø) '06
Tissø I
  • 1. Laura Friis (Tissø) '06
Køge R I
  • 1. Maja Wolska (Køge R) '06
Sorø I
  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Løb 111 U15 WErgo Piger junior C årg. 2007 - 3min 7 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Holstebro/KCHO
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO II
  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO I
  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Tissø I
  • 1. Olivia Petersen (Tissø) '07
Køge R I
  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07
Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 112 U15 MErgo Drenge junior C årg. 2006 - 4min 11 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
Sorø II
  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06
Holstebro I
  • 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
Dragør I Afmeldt
  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Holstebro/KCHO I
  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
Præstø I
  • 1. Axel Skjershede (Præstø) '06
Dragør II Afmeldt
  • 1. Magnus Bang (Dragør) '06
Odense/KCO I
  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06
Sorø III
  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Nyborg I
  • 1. Thor Lann Godiksen (Nyborg) '06
Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Løb 113 U15 MErgo Drenge junior C årg. 2007 - 3min 3 tilmeldinger
Odder I
  • 1. Frey Sørensen (Odder) '07
Odense/KCO I
  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
Sorø I
  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07
Løb 114 U17 WErgo Piger junior B årg. 2004 - 1500m 3 tilmeldinger
Sønderborg/KCO I
  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04
Odense/KCO I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Rødvig I
  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Løb 115 U17 WErgo Piger junior B årg. 2005 - 1500m 7 tilmeldinger
Sorø III
  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
Silkeborg I
  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Odder I
  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
Ringsted I
  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
Sorø I
  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
Holstebro/KCHO
  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Sorø II
  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
Løb 116 U17 MErgo Drenge junior B årg. 2004 - 1500m 7 tilmeldinger
Odense/KCO I
  • 1. Noah Schioldan (Odense) '04
Odense/KCO II
  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Silkeborg II
  • 1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04
Kolding/KCO I
  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Silkeborg I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Silkeborg III
  • 1. Elias Nielsen (Silkeborg) '04
Sønderborg/KCO I
  • 1. Henrik Sørensen (Sønderborg) '04
Løb 117 U17 MErgo Drenge junior B årg. 2005 - 1500m 11 tilmeldinger
Jels I
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
Nyborg I
  • 1. Johan Løvenstrøm Agertoft (Nyborg) '05
Jels II
  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
Holstebro/KCHO I
  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
Holstebro/KCHO II
  • 1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05
Randers I
  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
Stevns II
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Præstø I
  • 1. Frederik Andersen (Præstø) '05
Stevns I
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Odder I
  • 1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05
Stevns III
  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Løb 118 U19 WErgo Piger junior A årg. 2002 - 2000m 1 tilmelding
Silkeborg I
  • 1. Rosa van Bergeijk (Silkeborg) '02
Løb 119 U19 WErgo Piger junior A årg. 2003 - 2000m 1 tilmelding
Silkeborg I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Løb 120 U19 MErgo Drenge junior A årg. 2002 - 2000m 1 tilmelding
Kertem. I
  • 1. Olav Rosendal (Kertem.) '02
Løb 121 U19 MErgo Drenge Junior A årg 2003 - 2000m 4 tilmeldinger
Odense/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Kertem. I
  • 1. Laurits Jørgensen (Kertem.) '03
Køge R I
  • 1. Kasper Krejberg (Køge R) '03
Kertem./KCHO I
  • 1. Lauritz Jørgensen (Kertem.) '03
Løb 122 WErgo Dame senior B 19-22år - 2000m 2 tilmeldinger
Roskilde I
  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01
Silkeborg I
  • 1. Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg) '00
Løb 124 WErgo Dame senior A åben - 2000m 4 tilmeldinger
Køge R II
  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Køge R I
  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Afmeldt
  • . ( '
Tissø I Afmeldt
  • 1. Signe Frederiksen (Tissø) '91
Løb 126 MErgo Herre senior B 19-22 år - 2000m 1 tilmelding
Kertem. I
  • 1. Kresten Morh Ernst (Kertem.) '00
Løb 128 MErgo Herre senior A åben - 2000m 7 tilmeldinger
Rødvig I
  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77
Vejle I
  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72
Horsens I
  • 1. Tommy Jacobsen (Horsens) '73
Esbjerg I
  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '91
DSR I
  • 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR) '91
DSR II
  • 1. Peter Stenby (DSR) '86
Hellerup I
  • 1. Peter Gammeltoft (Hellerup) '66
Løb 129 LMErgo Herre senior A letvægt - 2000m 3 tilmeldinger
Odense I
  • 1. Felix Boel Pedersen (Odense) '95
Odense I
  • 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense) '96
DSR I Afmeldt
  • 1. Peter Maack Groes (DSR) '65
Løb 130 30+WErgo Dame 30 - 39 år - 1000m 3 tilmeldinger
Sønderborg I
  • 1. Marie Nissen-Bonefeld (Sønderborg) '84
Køge R I
  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
Sønderborg II
  • 1. Katrine Helsing Hansen (Sønderborg) '81
Løb 132 40+WErgo Dame 40 - 49 år - 1000m 6 tilmeldinger
Horsens I
  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80
Rødvig I
  • 1. Anja Mainz (Rødvig) '78
Sønderborg I
  • 1. Birgitte Outzen (Sønderborg) '74
Nyborg I
  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Vejle I
  • 1. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71
Sønderborg II
  • 1. Hanne Nørgaard (Sønderborg) '71
Løb 134 50+WErgo Dame 50 - 59 år - 1000m 6 tilmeldinger
Risskov II
  • 1. Birgitte W. Nielsen (Risskov) '67
Nyborg I
  • 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
Risskov I
  • 1. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
Sorø I
  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
Middelfart I
  • 1. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65
Nyborg II
  • 1. Anette Jørgensen (Nyborg) '65
Løb 136 60+WErgo Dame 60 - 69 år - 1000m 1 tilmelding
Køge R I
  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 140 30+MErgo Herre 30 -39 år - 1000m 9 tilmeldinger
Invictus Denmark V
  • 1. Martin Schreier (DEN '85
Invictus Denmark III
  • 1. Lasse Jakobsen (DEN '87
Tissø I
  • 1. Mads Olsen (Tissø) '85
Odense I
  • 1. Rob Hogan (Odense) '88
Invictus Denmark I
  • 1. Casper Houman (DEN '89
Invictus Denmark IV
  • 1. Mark Lind (DEN '86
Invictus Denmark II
  • 1. Kasper Bille (DEN '84
N.S. II
  • 1. Marius Vaitiekus (N.S.) '85
Køge R I
  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81
Løb 142 40+MErgo Herre 40 -49 år - 1000m 9 tilmeldinger
Køge R I Afmeldt
  • 1. Uffe Søgaard (Køge R) '76
Rødvig I
  • 1. Michael Mainz (Rødvig) '77
Invictus Denmark II
  • 1. Jari Ylänen (DEN '75
Rødvig II
  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
Middelfart I
  • 1. Jesper Schmidt (Middelfart) '73
Kertem. I
  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Tissø I
  • 1. Claus Petersen (Tissø) '76
Invictus Denmark III
  • 1. Kasper Holm (DEN '80
Invictus Denmark IV
  • 1. Uffe Christensen (DEN '75
Løb 143 40+LMErgo Herre 40 - 49 år letvægt - 1000m 2 tilmeldinger
Ringsted I
  • 1. Jákup Johansen (Ringsted) '73
Køge R I
  • 1. Søren Winther (Køge R) '72
Løb 144 50+MErgo Herre 50 - 59 år - 1000m 13 tilmeldinger
Sønderborg I
  • 1. Klaus Jensen (Sønderborg) '68
Kolding I
  • 1. Lars Madsen (Kolding) '68
N.S. I
  • 1. Thomas Larsen (N.S.) '70
Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61
Invictus Denmark I
  • 1. Carsten Lykke (DEN '70
Stevns I Afmeldt
  • 1. Peter Iversen (Stevns) '69
Viking I
  • 1. Rene Hansen (Viking) '63
Nyborg I
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68
Kertem. I
  • 1. Jens Mohr Ernst (Kertem.) '67
Middelfart II
  • 1. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65
Vejle I
  • 1. Michael Magill (Vejle) '66
Esbjerg I
  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63
Hellerup I
  • 1. Peter Gammeltoft (Hellerup) '66
Løb 145 50+LMErgo Herre 50 -59år letvægt - 1000m 3 tilmeldinger
Risskov I
  • 1. Michael Lind (Risskov) '67
Middelfart I
  • 1. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
Køge R I
  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
Løb 146 60+MErgo Herre 60 -69 år - 1000m 5 tilmeldinger
Risskov I
  • 1. Benny Weibel (Risskov) '59
Nyborg I
  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Sorø I
  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60
Middelfart I Afmeldt
  • 1. Søren Lykke Jensen (Middelfart) '57
Marstal I
  • 1. Erik Kjær (Marstal) '55
Løb 149 70+MErgo Herre 70+ - 1000m 2 tilmeldinger
Middelfart I
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
Kolding I Afmeldt
  • 1. palle ole jørgensen (Kolding) '47
Løb 150 80+MErgo Herre 80+ - 1000m 2 tilmeldinger
Strib I
  • 1. Peter Hvenegaard (Strib) '37
Fr.cia I
  • 1. Ole Haaning Thomsen (Fr.cia) '40
Løb 151 U11 WErgo Piger junior E 9 -10 år - sprint - 200m 2 tilmeldinger
Ringsted I
  • 1. Gudrun J. Johansen (Ringsted) '11
Rødvig I
  • 1. Juliane Hoffmann Hansen (Rødvig) '10
Løb 152 U13 WErgo Piger junior D 11-12 år - sprint - 200m 9 tilmeldinger
Køge R I
  • 1. Maya Chimfwembe Sørensen (Køge R) '08
Sorø V
  • 1. Lærke Bovenschulte (Sorø) '08
Sorø II
  • 1. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
Sorø I
  • 1. Kirsten Taulbjerg (Sorø) '08
Sorø IV
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
Rødvig I
  • 1. Sara Blacharczyk (Rødvig) '09
Ringsted I
  • 1. Johanna J. Johansen (Ringsted) '08
Sorø III
  • 1. Celina Juhl (Sorø) '08
Sorø VI
  • 1. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09
Løb 153 U15 WErgo Piger junior C 13-14 år - sprint - 200m 17 tilmeldinger
Tissø III
  • 1. Olivia Petersen (Tissø) '07
Køge R II
  • 1. Maja Wolska (Køge R) '06
Silkeborg I
  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
Sorø II
  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Sorø I
  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
Tissø II
  • 1. Line Øberg (Tissø) '06
Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Holstebro/KCHO I
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO IV
  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
Køge R I
  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07
Holstebro/KCHO VI
  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
Odense/KCO I
  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
Holstebro/KCHO VII
  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
Tissø I
  • 1. Laura Friis (Tissø) '06
Stevns II
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Holstebro/KCHO V
  • 1. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
Holstebro/KCHO III
  • 1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
Løb 154 U17 WErgo Piger junior B 15 -16 år - sprint - 200m 9 tilmeldinger
Sønderborg/KCO I
  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04
Holstebro/KCHO
  • 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Sorø II
  • 1. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
Sorø III
  • 1. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
Silkeborg I
  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05
Sorø I
  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
Ringsted I
  • 1. Maria J. Johansen (Ringsted) '05
Odense/KCO I
  • 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Rødvig I
  • 1. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Løb 155 U19 WErgo Piger junior A 17 -18 år - sprint - 200m 4 tilmeldinger
Rødvig I
  • 1. Julie Munch (Rødvig) '03
Odder I
  • 1. Trine Leitzke (Odder) '03
Silkeborg I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
Silkeborg II
  • 1. Rosa van Bergeijk (Silkeborg) '02
Løb 156 U11 MErgo Drenge junior E 9 -10 år - sprint - 200m 1 tilmelding
Rødvig I
  • 1. Noa Jakobsen (Rødvig) '10
Løb 157 U13 MErgo Drenge junior D 11 -12 år -sprint - 200m 6 tilmeldinger
Rødvig I
  • 1. Thomas Hampen (Rødvig) '09
Holstebro/KCHO I
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Køge R I
  • 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08
Holstebro/KCHO II
  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Præstø I
  • 1. Jens Christian Steen (Præstø) '08
Tissø I
  • 1. Nicky Alex Olsen (Tissø) '09
Løb 158 U15 MErgo Drenge junior C 13-14 år - sprint - 200m 11 tilmeldinger
Sorø I
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
Præstø I
  • 1. Axel Skjershede (Præstø) '06
Odder I
  • 1. Frey Sørensen (Odder) '07
Sorø II
  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06
Sorø III
  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Sorø IV
  • 1. Johannes Ebert (Sorø) '07
Dragør I Afmeldt
  • 1. Magnus Bang (Dragør) '06
Odense/KCO I
  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
Holstebro/KCHO II
  • 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO I
  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Løb 159 U17 MErgo Drenge junior B 15 - 16 år - sprint - 200m 12 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
Silkeborg III
  • 1. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04
Holstebro/KCHO II
  • 1. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05
Præstø I
  • 1. Frederik Andersen (Præstø) '05
Randers I
  • 1. Oliver Bach (Randers) '05
Silkeborg I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
Silkeborg II
  • 1. Elias Nielsen (Silkeborg) '04
Stevns I
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Stevns III
  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Stevns II
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Odder I
  • 1. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05
Kolding/KCO I
  • 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Løb 160 U19 MErgo Drenge junior A 17 -18 år -sprint - 200m 6 tilmeldinger
Odense/KCO I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Kertem. II
  • 1. Olav Rosendal (Kertem.) '02
Køge R I
  • 1. Kasper Krejberg (Køge R) '03
Kertem./KCHO I
  • 1. Lauritz Jørgensen (Kertem.) '03
Odder I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
Kertem. I
  • 1. Laurits Jørgensen (Kertem.) '03
Løb 161 WErgo Dame senior B 19 -22 år sprint - 200m 1 tilmelding
Silkeborg I
  • 1. Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg) '00
Løb 163 WErgo Dame senior A - sprint - 200m 1 tilmelding
Køge R I
  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
Løb 165 MErgo Herre Senior B 19 -22år - sprint - 200m 2 tilmeldinger
Kertem. I
  • 1. Kresten Mohr Ernst (Kertem.) '00
Kertem. II
  • 1. Sebastian Bernt (Kertem.) '01
Løb 167 MErgo Herre Senior A - sprint - 200m 7 tilmeldinger
Esbjerg I
  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63
Rødvig I
  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78
Odense II
  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
Odense III
  • 1. Nicolai Hastrup Knudsen (Odense) '95
Esbjerg II
  • 1. Simon Eskildsen (Esbjerg) '91
Kertem. I
  • 1. Morten Haubro Petersen (Kertem.) '74
Odense I
  • 1. Felix Boel Pedersen (Odense) '95
Løb 168 LMErgo Herre Senior A letvægt - sprint - 200m 5 tilmeldinger
Odense III
  • 1. Rob Hogan (Odense) '88
Kolding I
  • 1. Jens W. Møller (Kolding) '66
Odense II
  • 1. Pushkar Deshpande (Odense) '95
Odense I
  • 1. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense) '96
Køge R I
  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
Løb 169 W/M 4-Stafet 4x500 m stafet for klubhold ungdom junior E - B - 2000m 14 tilmeldinger
Sorø IV
  • 1. Celina Juhl (Sorø) '08
  • 2. Frederikke Aagaard (Sorø) '08
  • 3. Kirsten Taulbjerg (Sorø) '08
  • 4. Lærke Bovenschulte (Sorø) '08
Sorø I
  • 1. Liva Østergaard Nielsen (Sorø) '05
  • 2. Elaina Bjørkman (Sorø) '05
  • 3. Babette Post-Kallenbach (Sorø) '05
  • 4. Selma Iversen (Sorø) '07
Randers I
  • 1. Caroline Byg Lanng (Randers) '03
  • 2. Oliver Bach (Randers) '05
  • 3. Victor Dauggard (Randers) '05
  • 4. Sebastian Christensen (Randers) '05
Holstebro/KCHO II
  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07
  • 2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07
  • 3. Mai Søgaard Hvilsom (Holstebro) '07
  • 4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Holstebro/KCHO
  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
  • 2. Laura Møller (Holstebro) '05
  • 3. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
  • 4. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
Sorø III
  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06
  • 2. Johannes Ebert (Sorø) '07
  • 3. Mads Christensen (Sorø) '06
  • 4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06
Jels/Kolding I
  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05
  • 2. Marius Thomsen (Jels) '05
  • 3. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05
  • 4. Mads Kirstein (Kolding) '04
Silkeborg I
  • 1. Mathilde Lyngholm (Silkeborg) '06
  • 2. Marie Kleist (Silkeborg) '05
  • 3. Casper Pedersen (Silkeborg) '04
  • 4. Simon Toftgaard Garner (Silkeborg) '04
Sorø II
  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06
  • 2. Jonas Lindegaard (Sorø) '05
  • 3. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø) '08
  • 4. Sofie Steffensen (Sorø) '07
Holstebro/KCHO I
  • 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
  • 2. Simon Madsen (Holstebro) '06
  • 3. Daniel Mølgaard Pedersen (Holstebro) '05
  • 4. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05
Odense/Sønderborg/KCO I
  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06
  • 2. Alba Sundstrøm (Odense) '04
  • 3. Gustav Krogh (Odense) '06
  • 4. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04
Odense/Sønderborg/KCO II
  • 1. Henrik Sørensen (Sønderborg) '04
  • 2. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07
  • 3. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
  • 4. Noah Schioldan (Odense) '04
Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
  • 2. Jakob Iversen (Stevns) '05
  • 3. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
  • 4. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Dragør I Afmeldt
  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
  • 2. Maja Sejersen (Dragør) '06
  • 3. Nathalie Bruun (Dragør) '05
  • 4. Magnus Bang (Dragør) '06
Løb 170 W/M 4-Stafet 4x500 m stafet for klubhold - 2000m 21 tilmeldinger
Tissø I
  • 1. Laura Friis (Tissø) '06
  • 2. Line Øberg (Tissø) '06
  • 3. Olivia Petersen (Tissø) '07
  • 4. Marcus Kobæk Larsen (Tissø) '04
Silkeborg I
  • 1. Elias Nielsen (Silkeborg) '04
  • 2. Rosa van Bergeijk (Silkeborg) '02
  • 3. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03
  • 4. Mathilde Arnth Sørensen (Silkeborg) '00
Sorø I
  • 1. Christian Ebert (Sorø) '77
  • 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
  • 3. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
  • 4. Peter Carstens (Sorø) '60
Kolding I Afmeldt
  • 1. Lars Madsen (Kolding) '68
  • 2. tommy Møhler (Kolding) '45
  • 3. Ejgild Larsen (Kolding) '49
  • 4. palle ole jørgensen (Kolding) '47
Køge R/Nyborg/Viking I
  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
  • 2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
  • 3. Rene Hansen (Viking) '63
  • 4. Brian Sørensen (Nyborg) '68
Middelfart I
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43
  • 2. Søren Lykke Jensen (Middelfart) '57
  • 3. Søren Hyre-Fenneberg (Middelfart) '70
  • 4. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65
Sønderborg I
  • 1. Birgitte Outzen (Sønderborg) '74
  • 2. Hanne Nørgaard (Sønderborg) '71
  • 3. Katrine Helsing Hansen (Sønderborg) '81
  • 4. Marie Nissen-Bonefeld (Sønderborg) '84
Strib I
  • 1. Ole H. Thomsen (Strib) '40
  • 2. Peter Hvenegaard (Strib) '37
  • 3. René Espenhain (Strib) '66
  • 4. Bent Juul (Strib) '63
Odder I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
  • 2. Frey Sørensen (Odder) '07
  • 3. Andreas Vestergaard Petersen (Odder) '05
  • 4. Trine Leitzke (Odder) '03
N.S. I
  • 1. Marius Vaitiekus (N.S.) '85
  • 2. Thomas Larsen (N.S.) '70
  • 3. Bernt Carstensen (N.S.) '60
  • 4. Kim Mortensen (N.S.) '58
Odense I
  • 1. Pushkar Deshpande (Odense) '95
  • 2. Martin Ask Klausholt Andersen (Odense) '96
  • 3. Felix Boel Pedersen (Odense) '95
  • 4. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
Middelfart III
  • 1. Jette Jensen (Middelfart) '69
  • 2. Karl-Martin Kristoffersen (Middelfart) '53
  • 3. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65
  • 4. Carsten Jacob Olesen (Middelfart) '66
Nyborg
  • 1. Thor Lann Godiksen (Nyborg) '06
  • 2. Johan Løvenstrøm Agertoft (Nyborg) '05
  • 3. Allan Seelk (Nyborg) '68
  • 4. Michala Bo Lundsager Muhs (Nyborg) '97
Rødvig I
  • 1. Anja Mainz (Rødvig) '78
  • 2. Jan Olsen (Rødvig) '78
  • 3. Julie Munch (Rødvig) '03
  • 4. Michael Mainz (Rødvig) '77
Risskov I
  • 1. Michael Lind (Risskov) '67
  • 2. Birgitte W. Nielsen (Risskov) '67
  • 3. Susanne Vestergård Andersen (Risskov) '67
  • 4. Bjarne Mørch Jensen (Risskov) '60
Fr.cia I
  • 1. Aage Pedersen (Fr.cia) '44
  • 2. Frede Nørskov Nielsen (Fr.cia) '54
  • 3. Lise Mortensen (Fr.cia) '74
  • 4. Martin Mortensen (Fr.cia) '66
Køge R
  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
  • 2. Martin Birk Hansen (Køge R) '81
  • 3. Søren Winther (Køge R) '72
  • 4. Kasper Krejberg (Køge R) '03
Middelfart II
  • 1. Heidi Hermansen (Middelfart) '70
  • 2. René Hermansen (Middelfart) '62
  • 3. René Jacobsen (Middelfart) '69
  • 4. Frank Overvad Pedersen (Middelfart) '60
Kertem. I
  • 1. Kresten Morh Ernst (Kertem.) '00
  • 2. Lauritz Jørgensen (Kertem.) '03
  • 3. Olav Rosendal (Kertem.) '02
  • 4. Stig Nielsen (Kertem.) '71
Nyborg II
  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
  • 2. Anette Jørgensen (Nyborg) '65
  • 3. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
  • 4. Laila Bo muhs (Nyborg) '69
Tissø II
  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø) '86
  • 2. Signe Frederiksen (Tissø) '91
  • 3. Lis Bay (Tissø) '42
  • 4. Claus Petersen (Tissø) '76
Løb 171 W/M 4-Stafet 4x 500m stafet for firmahold - 2000m 2 tilmeldinger
Invictus Denmark I
  • 1. Martin Schreier (DEN '85
  • 2. Mark Lind (DEN '86
  • 3. Lasse Jakobsen (DEN '87
  • 4. Jari Ylänen (DEN '75
Invictus Denmark II
  • 1. Kasper Holm (DEN '80
  • 2. Casper Houman (DEN '89
  • 3. Carsten Lykke (DEN '70
  • 4. Kasper Bille (DEN '84
Løb 201 W/M Ergo Invictus 1min - 1min 9 tilmeldinger
Invictus Denmark V
  • 1. Kasper Bille (DEN '84
Invictus Denmark VIII
  • 1. Martin Schreier (DEN '85
Invictus Denmark VI
  • 1. Lasse Jakobsen (DEN '87
Invictus Denmark II
  • 1. Casper Houman (DEN '89
Invictus Denmark IX
  • 1. Uffe Christensen (DEN '75
Invictus Denmark IV
  • 1. Kasper Holm (DEN '80
Invictus Denmark I
  • 1. Carsten Lykke (DEN '70
Invictus Denmark III
  • 1. Jari Ylänen (DEN '75
Invictus Denmark VII
  • 1. Mark Lind (DEN '86