Løbsliste - Aarhus Open Regatta 2022

Løb nr. Planlagt Starttidspunkt Kategori Distancen Løbs kode Beskrivelse
1 19. aug kl.:13:00 1min W/M Ergo 1min Kvinder/mænd Ergo - Frokost
101 20. aug kl.:10:00 500m U13 W/M 2X 500m Piger/drenge U13 2X - Junior D
102 20. aug kl.:10:08 1000m W/M 4+inr 1000m Kvinder/mænd 4+inr - M/W 4inr ÅÅM
103 20. aug kl.:10:14 TU-cup 500m U15 M1X 500m Drenge U15 1X - TU-cup C
104 20. aug kl.:10:26 TU-cup 500m U15 W1X 500m Piger U15 1X - TU-cup C
105 20. aug kl.:10:38 1500m U17 M1X 1500m Drenge U17 1X - TU-cup B
106 20. aug kl.:10:58 TU-cup 1500m U17 W1X 1500m Piger U17 1X - TU-cup B
107 20. aug kl.:11:18 1000m W/M 8+ 1000m Kvinder/mænd 8+ - Jyskemesterskaber i Universitetsroning
108 20. aug kl.:11:26 Master 1000m W2-/2X 1000m Kvinder 2-/2X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
109 20. aug kl.:11:34 Master 1000m M2X/2- 1000m Mænd 2X/2- - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
110 20. aug kl.:11:42 Master 1000m Masters W/M 1X 1000m Masters Kvinder/mænd Masters 1X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
111 20. aug kl.:11:52 500m U13 W/M 1X 500m Piger/drenge U13 1X - D
112 20. aug kl.:12:00 TU-cup 500m U15 M4X+ 500m Drenge U15 4X+ - TU-cup C
113 20. aug kl.:12:08 500m U15 W4X 500m Piger U15 4X - TU-cup C
114 20. aug kl.:12:16 TU-cup 1500m U17 W4X 1500m Piger U17 4X - TU-cup B
115 20. aug kl.:12:26 TU-cup 1500m U17 M4X 1500m Drenge U17 4X - TU-cup B
116 20. aug kl.:14:00 Master 1000m W4+/4-/4X+/4X 1000m Kvinder 4+/4-/4X+/4X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
117 20. aug kl.:14:08 Master 1000m M4+/4-/4X+/4X 1000m Mænd 4+/4-/4X+/4X - Master (Handicap beregningsmetode: Master)
118 20. aug kl.:14:16 2000m U19 M1X 2000m Drenge U19 1X - U19 M1X Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelse
119 20. aug kl.:14:28 2000m U19 M2X 2000m Drenge U19 2X - U19M2X Baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse
120 20. aug kl.:14:40 2000m U19 M2- 2000m Drenge U19 2- - U19M2- baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse
121 20. aug kl.:14:52 2000m U19 W1X 2000m Piger U19 1X - U19W1X Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelse
122 20. aug kl.:15:04 2000m U19 W2X 2000m Piger U19 2X - U19W2X/2- Baltic Cup udtagelse/U19EM udtagelsse
123 20. aug kl.:15:16 2000m U19 W2- 2000m Piger U19 2- - U19W2- Baltic cup udtagelse/U19EM udtagelse
124 20. aug kl.:15:28 2000m U19 M4X 2000m Drenge U19 4X - JM4x Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse
125 20. aug kl.:15:40 2000m U19 W4- 2000m Piger U19 4- - JW4- Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse
126 20. aug kl.:15:52 2000m U19 W4X 2000m Piger U19 4X - JW4x Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse
127 20. aug kl.:16:04 2000m U19 M4- 2000m Drenge U19 4- - JM4- Baltic Cup Udtagelse/U19EM udtagelse
128 20. aug kl.:16:16 TU-cup 500m U15 M2X 500m Drenge U15 2X - TU-cup C
129 20. aug kl.:16:22 TU-cup 500m U15 W2X 500m Piger U15 2X - TU-cup C
130 20. aug kl.:16:28 TU-cup 1500m U17 W2X 1500m Piger U17 2X - TU-cup B
131 20. aug kl.:16:38 TU-cup 1500m U17 M2X 1500m Drenge U17 2X - TU-Cup B