Tilmeldinger - LDK3 - Århusbugtens Røde Rose 2018

Løb 1 W/M 2+inr/4+inr 2/4 årers inrigger, Åben Mix, 1. division 10 km - 10000m 5 tilmeldinger
Humlebæk Roklub 10MIX H:0.941
  • 1. Jette Tramm (Humlebæk) '64 H:0.882 (outliner)
  • 2. Michael Krogh (Humlebæk) '61 H:0.945
  • Cox. Morten Runge Poulsen (Humlebæk) '70 H:0.965
:-) Nyborg 1. H:0.944
  • 1. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.961
  • 2. Allan Seelk (Nyborg) '68 H:0.961
  • Cox. Bente Irring (Nyborg) '64 H:0.8820.909 (outliner)
DSR - Mach 4 H:1.102
  • 1. Kenneth Darre (DSR) '84 H:0.995
  • 2. Peter Stenby (DSR) '86 H:0.998
  • 3. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66 H:0.956
  • 4. Kristian Adelbert Hansen (DSR) '76 H:0.979
  • Cox. Emma Rue Moos (DSR) '97 H:0.915 (outliner)
Middelf./Fredericia Rk - FYNSKE BANK H:1.066
  • 1. Claus Rützou (Middelfart) '69 H:0.963
  • 2. Hardy Olesen (Middelfart) '67 H:0.959
  • 3. Frede Nørskov Nielsen (Fredericia) '54 H:0.926
  • 4. Martin Mortensen (Fredericia) '66 H:0.956
  • Cox. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart) '43 H:0.8820.911 (outliner)
Roklubben Viking H:0.931
  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.947
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.949
  • Cox. ib Bruun (Viking) '40 H:0.8660.897 (outliner)
Løb 2 W/M 2+inr/4+inr 2/4 årers inrigger, Åben Motionsmix, 2. division 10 km - 10000m 8 tilmeldinger
Aarhus/ASR/Risskov Rk - Aarhus United H:0.920
  • 1. Jeppe Meinert (Aarhus) '53 H:0.923
  • 2. Henning Blaabjerg (ASR) '48 H:0.905
  • Cox. Erik Søndergaard (Risskov) '56 H:0.932
Middelfart/Assens Rk H:0.949
  • 1. Jesper Schmidt (Middelfart) '73 H:0.972
  • 2. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart) '65 H:0.954
  • Cox. Carla Mogensen (Assens) '44 H:0.8170.92 (outliner)
Vejle 2 H:0.977
  • 1. Ole Lønsmann (Vejle) '74 H:0.975
  • 2. Oriol Ferret Gasch (Vejle) '89 H:1.000
  • Cox. Jens W. Møller (KRAK) '66 H:0.956
RR Mix 1 H:0.906 Afmeldt
  • 1. Poul Chr. Andersen (Randers) '61 H:0.945
  • 2. Vibeke Christensen (Randers) '56 H:0.8620.892 (outliner)
  • Cox. Marianne Munch (Randers) '64 H:0.882 (outliner)
Nakskov/Aarhus.Roinfo.dk H:0.899
  • 1. Einer Hansen (Naks.) '45 H:0.892
  • 2. Niels Iversen (Aarhus) '55 H:0.929
  • Cox. Jenny Larsen (Naks.) '48 H:0.835 (outliner)
DSR - 1968-2018 H:1.086
  • 1. Chris Cave (DSR) '89 H:1.000
  • 2. Svend Frydendahl (DSR) '85 H:0.997
  • 3. Isabelle Timshel (DSR) '89 H:0.930 (outliner)
  • 4. Charlotte Brædder Rasmussen (DSR) '85 H:0.927 (outliner)
  • Cox. Lee Koefoed Harborg (DSR) '85 H:0.927 (outliner)
Vejle 1 H:0.936
  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72 H:0.970
  • 2. Oluf Madsen (Vejle) '52 H:0.919
  • Cox. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71 H:0.898 (outliner)
Middelfart/Fredericia Rk H:0.882
  • 1. Birgit Rützou (Middelfart) '71 H:0.898
  • 2. Susanne Grønnehave Mogensen (Middelfart) '65 H:0.884
  • Cox. Ellen Nielsen (Fredericia) '57 H:0.864
Løb 3 W2+inr 2 årers Inrigger, Kvinder DM 10 km - 10000m 4 tilmeldinger
DSR - Søhestene
  • 1. Dorthe Jørgensen (DSR) '85
  • 2. Mette Fomsgaard Nyrup (DSR) '86
  • Cox. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
KVIK & dirty
  • 1. Britt Skovø (KVIK) '70
  • 2. Bie Andersen (KVIK) '71
  • Cox. Dorte Lassen (KVIK) '71
KVIK 1
  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Tine Aabye (KVIK) '63
  • Cox. Ulla Jakobsen (KVIK) '65
DSR - De Blå Sirener
  • 1. Helle Kristensen (DSR) '84
  • 2. Sara Engberg (DSR) '90
  • Cox. Samantha Don Robbins (DSR) '90
Løb 4 W/M 2+inr/4+inr 2/4 årers inrigger, Åben Mix 25 km - 25000m 3 tilmeldinger
Roklubben Viking H:0.945
  • 1. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.940
  • 2. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.947
  • Cox. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.949
Tissø/Kalundborg H:0.957
  • 1. Bjarke Christensen Bang (Tissø) '86 H:0.998
  • 2. Mette Nissen (Tissø) '99 H:0.903 (outliner)
  • Cox. Lars Modin (Kalundb) '62 H:0.947
Humlebæk Roklub KA H:0.945
  • 1. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.954
  • 2. Ryan Rosenberg (Humlebæk) '59 H:0.940
  • Cox. Christian Probst (Humlebæk) '60 H:0.942
Løb 5 M2+inr 2 årers Inrigger, Mænd DM 25 km - 25000m 4 tilmeldinger
Kalundborg Rk
  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85
  • 2. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
  • Cox. Mike Christensen (Kalundb) '93
DSR - De Sidste Tags Hellige
  • 1. Johan Berg (DSR) '85
  • 2. Tais Bjerregaard (DSR) '90
  • Cox. Martin Grand Ast (DSR) '87
KVIKamok
  • 1. Simon Bjærre (KVIK) '90
  • 2. Iver Kjar (KVIK) '87
  • Cox. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80
DSR - Kisser og Havhingstene
  • 1. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • 2. Sebastian Seitz Rasmussen (DSR) '92
  • Cox. Rune Glerup (DSR) '84
Løb 8 W4x+ coastal 4X+ coastal, Kvinder 6 km - 6000m 2 tilmeldinger
KVIK
  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Tine Aabye (KVIK) '63
  • 3. Bie Andersen (KVIK) '71
  • 4. Ulla Eriksen (KVIK) '64
  • Cox. Eric Jensen (KVIK) '68
DSR
  • 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
  • 2. Tanja Igland (DSR) '74
  • 3. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
  • 4. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
  • Cox. Martin Schjerning (DSR) '80
Løb 10 W/M 2x coastal 2X coastal, Åben Mix (1K+1M) 6 km - 6000m 4 tilmeldinger
Aarhus C2x mix 1
  • 1. Karen Bertelsen (Aarhus) '65
  • 2. Søren B. Mikkelsen (Aarhus) '68
Aarhus C2x mix 2
  • 1. Charlotte Lykke Larsen (Aarhus) '66
  • 2. Niels Iversen (Aarhus) '55
DSR
  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80
  • 2. Kate Petersen (DSR) '90
Næstved/KDR
  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
  • 2. Bertha Flensborg (KDR) '81
Løb 11 W2x coastal 2X coastal, Kvinder 6 km - 6000m 1 tilmelding
KVIK
  • 1. Ulla Jakobsen (KVIK) '65
  • 2. Dorte Lassen (KVIK) '71
Løb 12 M1x coastal 1X coastal, Mænd 3 km - 3000m 4 tilmeldinger
Horsens Rk
  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57
KVIK
  • 1. Mark van Herk (KVIK) '78
Kolding Rk
  • 1. Jens W. Møller (KRAK) '66
DSR
  • 1. Martin Schjerning (DSR) '80
Løb 13 W1x coastal 1X coastal, Kvinder 3 km - 3000m 1 tilmelding
DSR
  • 1. Kate Petersen (DSR) '90