Startliste - Copenhagen Harbour Race 2017

Løb 104 - 4-årers inrigger mix 6500m14 Hold
12:00:00 Hold: 1 Danske Studenters Roklub II 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.097
14370 Jacob Jespersen M 1972 0.972 DSR
7576 Henrik Mortensen M 1968 0.963 DSR
10397 Jesper Christensen M 1972 0.972 DSR
10394 Jesper Schmidt Hansen M 1985 0.998 DSR
10202 Cecilie Albrechtsen K 1985 0.928 * 0.948 DSR outliner
12:00:30 Hold: 2 Danske Studenters Roklub/Hellerup Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.066
791 Arne Månsson M 1948 0.909 HR outliner
2980 Lise Teisel K 1947 0.835 * 0.918 HR outliner
3729 Rolf Traberg M 1970 0.968 HR
790 Thomas Weise M 1967 0.961 HR
6159 Peter Gammeltoft M 1966 0.959 DSR
12:01:00 Hold: 3 Roforeningen KVIK I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.116
8620 Christian Schack Pedersen M 1980 0.990 KVIK
15018 Simon Bjærre M 1990 1.000 KVIK
16298 Kevin Maloney M 1988 1.000 KVIK
11028 Iver Kjar M 1987 1.000 KVIK
9665 Jørgen Lannov M 1946 0.901 * 0.950 KVIK outliner
12:01:30 Hold: 4 Københavns Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.095
6119 Andreas Bech Mikkelsen M 1983 0.995 KR
1561 Kenny Andersen M 1969 0.965 KR
5155 Mikkel Schmidt M 1978 0.986 KR
2372 Ole Skyggebjerg M 1964 0.954 KR
2348 Pia Erikstrup K 1980 0.920 * 0.945 KR outliner
12:02:00 Hold: 5 Danske Studenters Roklub IV 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.114
16304 Anders Kragelund M 1976 0.981 DSR
16048 Frederik Fabricius Clausen M 1986 0.999 DSR
16047 Tais Bjerregaard M 1990 1.000 DSR
16303 Sebastian Seitz Rasmussen M 1992 0.997 DSR
3243 Christina Bøje K 1972 0.902 * 0.950 DSR outliner
12:02:30 Hold: 6 Amager Ro- og Kajakklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.110
16313 Brian Povlsen M 1978 0.986 ARK
16348 Nicole Valentin K 1987 0.930 * 0.949 ARK outliner
15302 Esben Holm M 1986 0.999 ARK
16314 Alexander Stevns M 1991 0.999 ARK
1724 Asbjørn Adsersen M 1975 0.979 ARK
12:03:00 Hold: 7 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Ægir I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.079
10938 Magnus Quaade Oddershede M 2000 0.957 BR
10529 Jacob Lenzing M 2000 0.957 LR
8351 Adrian Flarup Johansen M 2000 0.957 Ægir
10939 Lasse Maigaard M 2000 0.957 BR
8522 Nicholas Andersen M 2001 0.948 KVIK
12:03:30 Hold: 8 Danske Studenters Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.098
11602 Søren Hansen M 1980 0.990 DSR
10386 Christian R Parker M 1981 0.992 DSR
4137 Jens Voigt Smidt M 1960 0.945 DSR
16294 John Ciccarelli M 1980 0.990 DSR
16245 Helene Bjerg-Holm K 1984 0.927 * 0.942 DSR outliner
12:04:00 Hold: 9 Køge Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.090
6298 kasper hansen M 1976 0.981 Køge R
10511 Henrik Lerdorf M 1964 0.954 Køge R
2211 Henrik Bull Andersen M 1974 0.977 Køge R
3191 kristian klattkowsky M 1976 0.981 Køge R
6295 christina klattkowsky K 1975 0.909 * 0.931 Køge R outliner
12:04:30 Hold: 10 Varde Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.064
6225 John Balje M 1962 0.949 Varde
6224 Lars Jensen M 1966 0.959 Varde
6227 Allan Haagen M 1961 0.947 Varde
16292 Søren Sørensen M 1959 0.942 Varde
6226 Lene Balje K 1962 0.879 * 0.909 Varde outliner
12:05:00 Hold: 11 Roklubben Furesø I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.054
3308 Ole Kongsbak M 1957 0.937 Furesø
6309 Mikael Møller Hansen M 1967 0.961 Furesø
4819 Søren Boysen M 1950 0.916 Furesø
4508 Bo Jystrup M 1958 0.940 Furesø
7932 Bente Johannessen K 1942 0.812 * 0.911 Furesø outliner
12:05:30 Hold: 12 Danske Studenters Roklub III 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.077
16302 Morten Oluf Nielsen M 1966 0.959 DSR
16299 Emma Rue Moos K 1997 0.910 * 0.950 DSR outliner
16300 Charlotte Brædder Rasmussen K 1985 0.928 DSR outliner
16301 Christoffer Hansen M 1988 1.000 DSR
10399 Cecilie Lützen Søltoft K 1984 0.927 DSR outliner
12:06:00 Hold: 13 Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.071
8902 Thomas Jensen M 2001 0.948 HvR
14727 Marcus Villiam Lyngesen M 2000 0.957 HvR
10721 Kasper Enemærke Becker M 2001 0.948 HvR
10023 Frederik Larsen M 2001 0.948 BR
11493 Viktor Edlefsen M 2002 0.937 AR
12:06:30 Hold: 14 Malmö Roddklubb I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.059
11375 Camilla Persson K 1982 0.924 outliner
15386 Elisabeth Kring Hagström K 1979 0.918 * 0.931 outliner
16320 Jenny Larsson K 1981 0.922 outliner
16321 Jennie Kindh K 1987 0.930 outliner
6319 Magnus Strömsnäs M 1976 0.981
Løb 105 - 4x+ coastal mix klasse 6500m4 Hold
12:07:00 Hold: 15 Danske Studenters Roklub I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.055
9628 Ragna Karen Sigurðardóttir K 1982 0.924 DSR
8746 Tanja Igland K 1974 0.907 * 0.918 DSR outliner
16363 Suzanne Schjøtt K 1994 0.923 DSR
7396 Michael Qvist M 1970 0.968 DSR
15330 Ieva Harjo K 1989 1.000 DSR
12:07:30 Hold: 16 Horsens Roklub I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.058
11864 Linda Kærgaard Nielsen K 1980 0.920 HR
12018 Sten Holmbæk M 1962 0.949 HR
8511 Poul Erik Jørgensen M 1968 0.963 HR
16240 Anja Maxen K 1969 0.895 * 0.913 HR outliner
16274 Svend Hougaard M 1968 1.000 HR
12:08:00 Hold: 17 Erster Kieler/Køge Roklub/Rødvig Roklub I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.030
11855 Anna Karina Gravad K 1971 0.900 Køge R outliner
16329 Mai-Britt Bille K 1960 0.875 * 0.902 Køge R outliner
11146 Ulf Beck M 1963 0.952 Erster
15941 Anette Friedrichsen K 1968 0.893 Køge R outliner
15438 Tommy Knudsen M 1951 1.000 RR
12:08:30 Hold: 18 Humlebæk Roklub I 4x+ coastal (1.130) Holdhandicap: 1.065
15940 Torben Møller Klausen M 1953 0.926 HR
8258 Anders Thorsen M 1973 0.975 HR
7620 Pia Rasmussen K 1964 0.884 * 0.925 HR outliner
2679 Christian Probst M 1960 0.945 HR
8529 Emilie Maarup K 1998 1.000 HR outliner
Løb 104 - 4-årers inrigger mix 6500m6 Hold
12:09:00 Hold: 19 Hadsund Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.034
6625 Agnete Munk K 2000 0.887 HR outliner
5851 Louise Møller Lorentsen K 1999 0.896 HR outliner
15569 Malthe Dybdahl Malling M 2001 0.948 HR
9080 Zenia Hvid K 2001 0.878 * 0.898 HR outliner
11983 Rasmus Konnerup M 2001 0.948 HR
12:09:30 Hold: 20 Middelfart Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.043
15776 Birgit Rützou K 1971 0.900 MRK outliner
5106 Bent Bøgh Pedersen M 1943 0.887 * 0.915 MRK outliner
1227 Ole Bendtsen M 1955 0.932 MRK
16364 Claus Rützou M 1969 0.965 MRK
2858 Klaus Scheffel M 1946 0.901 MRK outliner
12:10:00 Hold: 21 Fredensborg Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.020
6265 Vibeke Olesen K 1946 0.831 * 0.887 FR outliner
6262 Steen Bendix Petersen M 1957 0.937 FR
6264 Steen Olesen M 1945 0.896 FR
6976 Bent Andersen M 1939 0.866 FR outliner
6261 Johnny Skafte M 1953 0.926 FR
12:10:30 Hold: 22 Danske Studenters Roklub V 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.049
16050 Lee Koefoed Harborg K 1985 0.928 DSR
16306 Isabelle Timshel K 1989 0.930 DSR
16307 Rikke Rasmussen Juel K 1985 0.928 DSR
16045 Sara Engberg K 1990 0.930 DSR
16305 Malene Bergenstoff Jensen K 1984 0.927 DSR
12:11:00 Hold: 23 Humlebæk Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.040
15608 Amalie Louise Thorsen K 2002 0.867 * 0.918 HR outliner
15606 Marie Sofie Reistad K 2001 0.878 HR outliner
15603 Johan R.Poulsen M 2001 0.948 HR
8208 Susanne Dam Poulsen K 1967 0.891 HR outliner
10094 Morten Runge Poulsen M 1970 0.968 HR
12:11:30 Hold: 24 Ishøj Roklub I 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.017
16368 Esther Andersen K 1947 0.835 * 0.895 Ishøj outliner
16367 Lisbet Andersen K 1957 0.867 Ishøj outliner
16370 Lone Hoff Kjeldsen K 1958 0.870 Ishøj outliner
16371 Steen Sørensen M 1952 0.923 Ishøj
16372 Michael Duncan-Bendix M 1960 0.945 Ishøj
Løb 101 - 2-årers inrigger herrer 6500m4 Hold
12:12:00 Hold: 25 Danske Studenters Roklub II 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
11601 Kaspar Guldbæk 1984 1.000 DSR
11328 Martin Grand Ast 1987 1.000 DSR
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR
12:12:30 Hold: 26 Roklubben Viking I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15029 Uffe Dyhr 1959 1.000 Viking
2290 Rene Hansen 1963 1.000 Viking
6168 ib Bruun 1940 1.000 Viking
12:13:00 Hold: 27 Danske Studenters Roklub I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16200 Peter Stenby 1986 1.000 DSR
15310 Chris Cave 1989 1.000 DSR
15308 Kenneth Darre 1984 1.000 DSR
12:13:30 Hold: 28 Roforeningen KVIK I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
9200 Jesper Hansen 1966 1.000 KVIK
15981 Jacob Sørensen 1968 1.000 KVIK
11873 Jacob Krusell 1960 1.000 KVIK
Løb 102 - 2-årers inrigger damer 6500m4 Hold
12:14:00 Hold: 29 Danske Studenters Roklub I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
11326 Samantha Don Robbins 1990 1.000 DSR
7631 Stine Rosbjerg 1975 1.000 DSR
7632 Tanja Nors Tardrup 1977 1.000 DSR
12:14:30 Hold: 30 Roforeningen KVIK II 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
7935 Anne Dsane Andersen 1992 1.000 KVIK
3038 Marianne Becker 1962 1.000 KVIK
9662 Dorte Lassen 1971 1.000 KVIK
12:15:00 Hold: 31 Roforeningen KVIK I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
3028 Bie Andersen 1971 1.000 KVIK
15275 Anne Agerskov Schmidt 1984 1.000 KVIK
15276 Vivian Karlsen 1987 1.000 KVIK
12:15:30 Hold: 32 Amager Ro- og Kajakklub I 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
11336 Stine Søndergaard 1972 1.000 ARK
15320 Kirsten Devantier 1963 1.000 ARK
16272 Ene Camilla Lindharth 1979 1.000 ARK
Løb 103 - 2-årers inrigger mix 6500m8 Hold
12:16:00 Hold: 33 Danske Studenters Roklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.988
16308 Martin Eriksen M 1976 0.981 DSR
16309 Johan Berg M 1985 0.998 DSR
6208 Nicolai Møller Andersen M 1977 0.984 DSR
12:16:30 Hold: 34 Amager Ro- og Kajakklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.955
16347 Lars Lindhardt M 1952 0.923 * 0.929 ARK outliner
16375 Thomas Noach M 1975 0.979 ARK
7612 Ask Fulgsang M 1965 0.956 ARK
12:17:00 Hold: 35 Roklubben Furesø 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.945
11854 Lars Wallin M 1962 0.949 Furesø
3306 Bo Hartz M 1962 0.949 Furesø
4506 Ole Præst Larsen M 1957 0.937 Furesø
12:17:30 Hold: 36 Hellerup Roklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.927
792 Lisbeth Grænge Hansen K 1964 0.884 * 0.902 HR outliner
7386 Janek Lesniak M 1963 0.952 HR
2416 Karl Haals M 1953 0.926 HR
12:18:00 Hold: 37 Aarhus Roklub/Københavns Roklub/Rønne Roklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.906
2951 Geert Olsen M 1947 0.905 Rønne
867 Betina Holck K 1965 0.886 KR
12475 Jeppe Meinert M 1953 0.926 AR
12:18:30 Hold: 38 Københavns Roklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.928
10405 Jacob Soelberg M 1965 0.956 KR
11387 Julie Castella K 1981 0.922 KR
6355 Marie Krarup K 1965 0.886 * 0.906 KR outliner
12:19:00 Hold: 39 Nakskov Roklub I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.917
15952 Einer Hansen M 1945 0.896 Naks.
9587 Erik Andersen M 1954 0.929 Naks.
1263 Leif Thygesen M 1953 0.926 Naks.
12:19:30 Hold: 40 Roforeningen KVIK I 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.936
16295 Michaela Lechler K 1991 0.929 KVIK
16296 Dana Schou K 1980 0.920 KVIK
16297 Philipp Krubasik M 1966 0.959 KVIK
Løb 201 - M8+ 6500m6 Hold
14:30:00 Hold: 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
7776 Nicolai Fuglsang 1989 1.000 KR
8176 Nicolai Skjølstrup 1989 1.000 KR
9546 Ulrich Høgstedt 1986 1.000 BR
190 Mathias Lyster 1989 1.000 KR
187 Frederik Secher 1991 1.000 BR
9223 Emil Kjerri 1988 1.000 BR
4133 Jacob Barsøe 1988 1.000 Roskilde
9548 Christian Asmussen 1988 1.000 BR
8185 Niklas Heinz 2000 1.000 KR
14:30:30 Hold: 2 Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
6119 Andreas Bech Mikkelsen 1983 1.000 KR
2983 Hans-Jørgen Stahl 1960 1.000 DSR
3000 Flemming Simonsen 1967 1.000 KR
4549 Stefanos Volianitis 1966 1.000 DSR
4205 Kristian Østergaard Martensen 1984 1.000 KR
11179 Willi Drexel 1969 1.000 KR
202 Ulrik Rafkiær 1975 1.000 DSR
3800 Jakob Øjvind Nielsen 1970 1.000 KR
10950 Dan Kristensen 1953 1.000 KR
14:31:00 Hold: 3 Bagsværd Roklub I Afmeldt 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
180 William Schrøder 1989 1.000 BR
11324 Jacob Brink Jansson 1980 1.000 BR
6269 Arne Højlund 1957 1.000 BR
6272 Søren Vang 1964 1.000 BR
2432 Jens Olav Dahlgaard 1986 1.000 BR
4581 Ole Søgaard 1990 1.000 BR
2257 Steen Christensen 1983 1.000 BR
2246 Emil Heinrichsen 1985 1.000 BR
16315 Nina Træholt Christensen 1985 1.000 BR
14:31:30 Hold: 4 Malmö RK I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
16344 Johan Almgren 1993 1.000 RK
16352 Julius Peschel 1990 1.000 DRC
16346 Sebastian Schmidt 1990 1.000 RK
16342 Jan Renford 1991 1.000 RK
16339 Michael Igoe 1993 1.000 RK
16341 Jesper Ekman 1996 1.000 RK
16340 Julian Nowag 1981 1.000 RK
16345 Jasper Peschel 1992 1.000 RK
16365 Michael O´Malley 1993 1.000 RK
14:32:00 Hold: 5 Ratzeburger RC I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
11317 Christof Rütz 1997 1.000
8701 Clemes Rickert 1997 1.000
10441 Fabian Rychik 1999 1.000
15257 Joscha Thomann 1998 1.000
6189 Justus Schröder 1995 1.000
8706 Niklas Eichhorst 1998 1.000
6194 NN 2 1970 1.000
10439 Yannick Geldermann 1999 1.000
6187 Tim Berent 1991 1.000
14:32:30 Hold: 6 Amager Ro- og Kajakklub/Bagsværd Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
9567 Anders Olsen 1980 1.000 BR
10597 Andreas Hussing 1989 1.000 BR
11349 Christian Fruerhøj 1990 1.000 BR
178 Jacob Neergaard 1989 1.000 BR
11348 Jamie Magee 1990 1.000 BR
3680 Kristoffer Hoffmann 1986 1.000 BR
15340 Jonas Krage 1992 1.000 ARK
15332 Søren Korsholm 1990 1.000 BR
10598 Henning Brüske 1982 1.000 BR
Løb 206
M8+ M8+ - Universitets otter - 6500m
A Finale 14. okt kl.:14:33

7

Aalborg Roklub I
  • 1. Morten Yde (AR)
  • 2. Jesper Quist Jensen (AR)
  • 3. Søren Bagger Christensen (AR)
  • 4. Esben Okholm Larsen (AR)
  • 5. Emil Sivertsen (AR)
  • 6. Markus Schelske (AR)
  • 7. Branko Majmunovic (AR)
  • 8. Dan Dodensig Kristensen (AR)
  • cox. Chr. Bager Jacobsen (AR)

8

Odense Roklub I
  • 1. Søren Gam (Odense)
  • 2. Morten Nissen (Odense)
  • 3. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
  • 4. Michael Moerner (Odense)
  • 5. Alexander Schwarz (Odense)
  • 6. Mathias Hesselholt Munck (Odense)
  • 7. Bjarke Nepper-Rasmussen (Odense)
  • 8. Lasse Guldbæk Andersen (Odense)
  • cox. Camilla Roed Hollesen (Odense)
Løb - m0 Hold
Løb 203 - JM8+ 6500m1 Hold
14:34:00 Hold: 9 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Stevns/Roskilde Roklub/KCB I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
10023 Frederik Larsen 2001 1.000 BR
10938 Magnus Quaade Oddershede 2000 1.000 BR
6442 Niels Østergaard 2001 1.000 BR
7307 Torbjørn Frankel 2000 1.000 KVIK
15023 Malthe T. Christiansen 2002 1.000 Stevns
10488 Julius Philipson 2001 1.000 Roskilde
9545 Mathias Biltoft Ankerstjerne 2001 1.000 Roskilde
10670 Victor Hellmann Lauritsen 2001 1.000 Roskilde
10200 Emma Vestergaard Lybech 2002 1.000 BR
Løb 205 - Mix 8+ Mix/Master 6500m6 Hold
14:34:30 Hold: 10 Bagsværd Roklub I 8+ (2:55|175) Holdhandicap: 0.994
180 William Schrøder M 1989 1.000 BR
11324 Jacob Brink Jansson M 1980 0.994 BR
6269 Arne Højlund M 1957 0.911 BR
6272 Søren Vang M 1964 0.961 BR
2432 Jens Olav Dahlgaard M 1986 1.000 BR
4581 Ole Søgaard M 1990 1.000 BR
2257 Steen Christensen M 1983 1.000 BR
2246 Emil Heinrichsen M 1985 1.000 BR
16315 Nina Træholt Christensen K 1985 0.888 BR
14:35:00 Hold: 11 Danske Studenters Roklub I 8+ (3:01|181) Holdhandicap: 0.961
10948 Lars Jørgensen M 1969 0.978 DSR
10947 Peter Kristensen M 1971 0.978 DSR
5249 Søren Strange M 1960 0.935 DSR
2609 Lars Nielsen M 1957 0.911 DSR
5240 Henrik Almegaard M 1958 0.935 DSR
5241 Jan Cederkvist M 1953 0.911 DSR
14787 Niels H. Jørgensen M 1973 0.978 DSR
5322 Lars Haut M 1960 0.935 DSR
3012 Asta Øjvind K 1976 0.883 DSR
14:35:30 Hold: 12 Sorø Roklub I 8+ (3:12|192.5) Holdhandicap: 0.904
2224 Helle Johanson K 1980 0.883 SR
10553 Linda Milling K 1965 0.853 SR
10552 Peter Carstens M 1960 0.935 SR
2915 Peter Lindblom M 1963 0.961 SR
2306 Ruth Köster K 1968 0.870 SR
458 Ulla Hvid K 1970 0.870 SR
455 Christian Mølvig M 1979 0.994 SR
6480 Bjarne Hjorth M 1951 0.883 SR
7270 Astrid Brehmer K 2000 0.888 SR
14:36:00 Hold: 13 Lübecker Frauen-Ruder-Klub/Lübecker Ruder-Klub e.V. I 8+ (3:05|185) Holdhandicap: 0.941
16316 Henri Kreiker M 1990 1.000 LRK
15297 Johannes Heimann M 1998 1.000 LRK
16317 Justus Börms M 1994 1.000 LRK
15294 Paul Bleßmann M 1997 1.000 LRK
15293 Anne Tjorven Büßen K 1997 0.888 LFRK
16281 Hanna Asmussen K 1996 0.888 LFRK
15300 Julia Düser K 1994 0.888 LFRK
16280 Katharina Börms K 1997 0.888 LFRK
15697 August Brogren M 2001 1.000 KR
14:36:30 Hold: 14 Roklubben SAS I 8+ (3:04|184.5) Holdhandicap: 0.943
13978 Emil Andreassen M 1986 1.000 SAS
6364 Erik Nielsen M 1950 0.883 SAS
6405 Jan Hellesøe M 1955 0.911 SAS
7895 Jesper Krog M 1975 0.994 SAS
2573 Kenneth Kronborg M 1965 0.961 SAS
6366 Michael Olesen M 1965 0.961 SAS
10430 Stine Bols K 1985 0.888 SAS
16190 Simon Lyster M 1964 0.961 SAS
16311 Carsten Bekker Larsen M 1965 0.961 SAS
14:37:00 Hold: 15 Malmö Roddklubb I 8+ (3:10|190.75) Holdhandicap: 0.912
16323 Saskia Blockberg K 1990 0.888
16324 Elise Dommersnes K 1994 0.888
11375 Camilla Persson K 1982 0.888
15386 Elisabeth Kring Hagström K 1979 0.883
6319 Magnus Strömsnäs M 1976 0.994
16327 Sanne Frankin K 1990 0.888
16328 Marie Siebert K 1990 0.888
16326 Björn Preuss M 1990 1.000
16325 Clara Hübinger K 1999 0.888
Løb 202 - W8+ 6500m5 Hold
14:37:30 Hold: 16 Bagsværd Roklub/Roskilde Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
7465 Anine Maria Hallander 1989 1.000 BR
9635 Astrid Krüger 1971 1.000 Roskilde
227 Ditte Brink 1992 1.000 BR
15966 Kat Nunn 1993 1.000 BR
1901 Line Møller 1994 1.000 BR
15335 Marie-Louise Hermansen 1990 1.000 BR
3702 Mette Rudkjær Jensen 1989 1.000 BR
3701 Nanna Tange Bech 1989 1.000 BR
5311 Regitze Rønstrup 1956 1.000 BR
14:38:00 Hold: 17 Danske Studenters Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
11618 Rikke Brouw Hyldahl 1995 1.000 DSR
10399 Cecilie Lützen Søltoft 1984 1.000 DSR
11358 Ditte-Marie Cozens 1974 1.000 DSR
7631 Stine Rosbjerg 1975 1.000 DSR
7632 Tanja Nors Tardrup 1977 1.000 DSR
3795 Nina Byriel Kronborg 1988 1.000 DSR
11326 Samantha Don Robbins 1990 1.000 DSR
6481 Annetta Cecilia Eidesgaard 1990 1.000 DSR
10202 Cecilie Albrechtsen 1985 1.000 DSR
14:38:30 Hold: 18 Halmstad Rodd I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
16284 Frida Mehlin 1989 1.000
16285 Annie Holmström 1998 1.000
16289 Anna Winnberg 1978 1.000
16288 Therese Jönsson 1980 1.000
16290 Jessika Gunnarsson 1982 1.000
5465 Amanda Tholin 1995 1.000
5462 Beatrice Persson 1997 1.000
5622 Moa Johansson 1995 1.000
16291 Edvin Persson 2004 1.000
14:39:00 Hold: 19 Sjøkrigsskolens Kvinnelige Roklubb Valkyrien I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
16361 Solveig Lande 1995 1.000
16360 Oda Marie Buraas 1994 1.000
16357 Marte Wergeland 1993 1.000
16359 Amalie Rye 1995 1.000
16358 Marianne Fjeldstad 1993 1.000
16355 Christine Borchsenius 1994 1.000
16356 Marthe Engvik 1994 1.000
16354 Amalie Bråstein Risholm 1993 1.000
16362 Hanne Sofie Christensen 1995 1.000
14:39:30 Hold: 20 Københavns Roklub I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
6355 Marie Krarup 1965 1.000 KR
3011 Stine Andersen 1974 1.000 KR
15258 Mary Ann Christensen 1968 1.000 KR
6356 Vibeke Skousen 1969 1.000 KR
7654 Annette Kjærulf Andersen 1963 1.000 KR
16208 Anastasia Michélsen 1989 1.000 KR
867 Betina Holck 1965 1.000 KR
2348 Pia Erikstrup 1980 1.000 KR
3780 Anne Sevelsted 1981 1.000 KR
Løb 205 - Mix 8+ Mix/Master 6500m2 Hold
14:40:00 Hold: 21 Danske Studenters Roklub II 8+ (3:17|197) Holdhandicap: 0.883
11813 Birger Lund-Rasmussen M 1948 0.883 DSR
11118 Esben Jacobsen M 1963 0.961 DSR
2007 Ib Frausing M 1949 0.883 DSR
5246 Johan Frydendahl M 1948 0.883 DSR
8283 Peter Munch M 1947 0.849 DSR
5248 Arnold Sørensen M 1951 0.883 DSR
8732 Niels Fredsted M 1942 0.798 DSR
6258 Niels Refslund M 1948 0.883 DSR
5243 Henning Willads M 1958 0.935 DSR
14:40:30 Hold: 22 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I 8+ (3:20|200.25) Holdhandicap: 0.869
1906 Jesper Skavin M 1959 0.935 Skovsh.
1908 Kate Skavin K 1957 0.806 Skovsh.
7635 Kathe Rasmussen K 1951 0.780 Skovsh.
7375 Lise Hendriksen K 1964 0.853 Skovsh.
7634 Per Boalth Rasmussen M 1949 0.883 Skovsh.
7243 Jens Tarp M 1953 0.911 Skovsh.
9636 Peter Skafte M 1965 0.961 Roskilde
14644 Ulla Rose Andersen K 1964 0.853 LR
7401 Mathilde Skovgaard K 1998 0.888 BR
Løb 204 - JW8+ 6500m3 Hold
14:41:00 Hold: 23 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/KCB I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
15693 Marie Ramm 2001 1.000 BR
10199 Emma Braad Olesen 2002 1.000 BR
11401 Christine Amalie Meinert Cardel 2001 1.000 BR
8537 Clara Møller 2001 1.000 Furesø
10181 Anna Adelholm 2001 1.000 KVIK
7306 Xenia Kviat Antonsen 2002 1.000 KVIK
4431 Astrid Bruun Fejfer 2001 1.000 LDR
11445 Erantis Fodgaard Sørensen 2002 1.000 Odense
6575 Thea Bach Stegger 2000 1.000 HR
14:41:30 Hold: 24 Bagsværd Roklub/Roklubben Stevns/Roskilde Roklub/KCB I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
10491 Malli Segoli 2000 1.000 Roskilde
10487 Caroline Munch 2002 1.000 Roskilde
10490 Victoria Munch 2001 1.000 Roskilde
7259 Nikoline Kroll 2002 1.000 Stevns
15446 Agnete Jersild 2000 1.000 BR
14947 Karen Katrine Mortensen 2001 1.000 Fredericia
15532 Sofie Odgaard Herr 1999 1.000 BR
11289 Matilde Hjorth 2001 1.000 BR
15444 Astrid Højgaard 2002 1.000 BR
14:42:00 Hold: 25 Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Roklubben Furesø I 8+ (0.000) Holdhandicap: 1.000
15495 Cecilie Girke 2000 1.000 DSR
10973 Mathilde Kiilgaard 2001 1.000 DSR
15929 Louise Hyldager 2000 1.000 DSR
8538 Kristine Søndergård Hansen 2002 1.000 Furesø
9991 Cecilie Brunnich Sørensen 2001 1.000 KR
6573 Amalie Kiær 2000 1.000 Fredericia
6625 Agnete Munk 2000 1.000 HR
9080 Zenia Hvid 2001 1.000 HR
16363 Suzanne Schjøtt 1994 1.000 DSR
Løb 205 - Mix 8+ Mix/Master 6500m2 Hold
14:43:00 Hold: 27 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I 8+ (3:25|205) Holdhandicap: 0.849
2343 Flemming Bay M 1937 0.728 Skjold
2673 Svend Aage Nielsen M 1946 0.849 FR
2342 John Erik Jensen M 1945 0.849 Skjold
12569 Soren Heinrichsen M 1955 0.911 FR
14830 Henrik Dehn M 1951 0.883 KVIK
1966 Stig Rasmussen M 1946 0.849 DSR
6293 John Mac Larsen M 1941 0.798 KVIK
5207 John Grunwald M 1946 0.849 KVIK
16293 Frederikke Bay Toft K 1995 0.888 Skjold
14:43:30 Hold: 28 Danske Studenters Roklub/Fredensborg Roklub/Lyngby Dameroklub I 8+ (3:36|216) Holdhandicap: 0.806
5212 Ulla Poulsen K 1959 0.833 FR
342 Merete Boldt K 1947 0.744 FR
12155 Lizzie Haastrup K 1948 0.780 FR
8687 Hanne Nørskov Pedersen K 1958 0.833 FR
12725 Anne Mette Joergensen K 1954 0.806 FR
1981 Karin Bodelund K 1963 0.853 DSR
8444 Hanne Brusch K 1960 0.833 LDR
8344 Mette Kræmmer Hansen K 1960 0.833 LDR
16156 Hans Tapper M 1962 0.935 FR