Startliste - Copenhagen Regatta 2021

Løb 101
U15 M1X
TU-cup
500m
Drenge U15 1X - TU-CUP
1. Indledende
28. aug 2021 kl.10:30
2
AFMELDT Bagsværd III
Otto Kjærulff (Bagsværd)
4
AFMELDT Hadsund I
Christian Sindre Bech (Hadsund)
6
AFMELDT Hadsund II
Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
Løb 101
U15 M1X
TU-cup
500m
Drenge U15 1X - TU-CUP
1. Indledende
28. aug 2021 kl.10:33
1
AFMELDT Bagsværd II
Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
2
AFMELDT Bagsværd
Rolf Søborg Højerup (Bagsværd)
4
AFMELDT Odense/ KCO I
Tobias Lilholm Petersen (Odense)
5
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
7
AFMELDT Lyngby I
Johan Bach Sørensen (Lyngby)
8
AFMELDT Saxkjøbing I
Carl Dunch (Saxkjøbing)
9
AFMELDT Rødvig I
Thomas Andersen (Rødvig)
Løb 103
U17 M1X
TU-cup
1500m
Drenge U17 1X - TU-CUP
1. Indledende
28. aug 2021 kl.10:36
2
AFMELDT København I
Sylvester Keinicke Jørgensen (København)
3
AFMELDT Sorø II
Mads Christensen (Sorø)
4
AFMELDT Odense/ KCO I
Gustav Krogh (Odense)
5
AFMELDT Sorø I
Jonas Lindegaard (Sorø)
Løb 103
U17 M1X
TU-cup
1500m
Drenge U17 1X - TU-CUP
1. Indledende
28. aug 2021 kl.10:40
6
AFMELDT Stevns II
Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
8
AFMELDT Bagsværd/ KCB II
Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
9
AFMELDT Lyngby/ KKL I
Alexander Walker (Lyngby)
Løb 103
U17 M1X
TU-cup
1500m
Drenge U17 1X - TU-CUP
1. Indledende
28. aug 2021 kl.10:44
Ikke klar endnu
Løb 141
U15 W1X
TU-cup
500m
Piger U15 1X - TU-CUP
1. Indledende
28. aug 2021 kl.10:54
1
AFMELDT Odense/ KCO I
Benna Sundstrøm (Odense)
2
AFMELDT Stevns I
Anna Iversen (Stevns)
3
AFMELDT Sorø I
Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
4
AFMELDT Hadsund II
Victoria Clara Brink (Hadsund)
5
AFMELDT Stevns II
Kristina Bech Nielsen (Stevns)
Løb 141
U15 W1X
TU-cup
500m
Piger U15 1X - TU-CUP
1. Indledende
28. aug 2021 kl.10:59
6
AFMELDT Bagsværd I
Anna Jacobsen (Bagsværd)
7
AFMELDT Lyngby I
Emmelie Brinkløv (Lyngby)
8
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
9
AFMELDT Sorø II
Selma Iversen (Sorø)
10
AFMELDT Hadsund I
Cille Hougaard (Hadsund)
Løb 101
U15 M1X
TU-cup
500m
Drenge U15 1X - TU-CUP
B Finale
28. aug 2021 kl.13:00
1
AFMELDT Bagsværd II
Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
2
AFMELDT Bagsværd
Rolf Søborg Højerup (Bagsværd)
4
AFMELDT Odense/ KCO I
Tobias Lilholm Petersen (Odense)
5
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
7
AFMELDT Lyngby I
Johan Bach Sørensen (Lyngby)
8
AFMELDT Saxkjøbing I
Carl Dunch (Saxkjøbing)
9
AFMELDT Rødvig I
Thomas Andersen (Rødvig)
Løb 101
U15 M1X
TU-cup
500m
Drenge U15 1X - TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.13:05
2
AFMELDT Bagsværd III
Otto Kjærulff (Bagsværd)
4
AFMELDT Hadsund I
Christian Sindre Bech (Hadsund)
6
AFMELDT Hadsund II
Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
Løb 102
U15 W2X
TU-cup
500m
Piger U15 2X - TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.13:10
1
AFMELDT Sorø/ Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
  2. Sofie Steffensen (Sorø)
2
AFMELDT Sorø/ Stevns I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
  2. Anna Iversen (Stevns)
3
AFMELDT Bagsværd I
  1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
  2. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
4
AFMELDT Holstebro/ KCHO
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  2. Laura Skov (Holstebro)
5
AFMELDT Bagsværd II
  1. Liv Dolmer (Bagsværd)
  2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
6
AFMELDT Hadsund I
  1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
  2. Naja Lübeck (Hadsund)
Løb 103
U17 M1X
TU-cup
1500m
Drenge U17 1X - TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.13:25
5
AFMELDT Sorø I
Jonas Lindegaard (Sorø)
4
AFMELDT Odense/ KCO I
Gustav Krogh (Odense)
8
AFMELDT Bagsværd/ KCB II
Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
6
AFMELDT Stevns II
Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
Løb 104
U17 W2X
TU-cup
1500m
Piger U17 2X - TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.13:35
1
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Anna Skovdam (Holstebro)
  2. Laura Møller (Holstebro)
2
AFMELDT Sorø I
  1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø)
  2. Signe Thorup (Sorø)
3
AFMELDT Holstebro/ KCHO
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  2. My Alberte Schaaf (Holstebro)
4
AFMELDT Holstebro/ LDR/ KCHO I
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  2. Caroline Bork Terkelsen (LDR)
Løb
A Finale
28. aug 2021 kl.13:36
Ikke klar endnu
Løb 106
U13 W/M 1X
500m
Piger/drenge U13 1X
1. Afdeling
28. aug 2021 kl.13:40
2
AFMELDT Dragør I
Gustav Juel Hansen (Dragør)
Løb 107
Masters W1X
Master
1000m
Masters Kvinder Masters 1X (Handicap tidsberegning) -
1. Afdeling
28. aug 2021 kl.13:41
1
AFMELDT Furesø I (løb 107) 1X(E) : 4:09 [0s]
Mette Møller (Furesø)
Løb 108
Masters M1X
Master
1000m
Masters Mænd Masters 1X (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
28. aug 2021 kl.13:45
3
AFMELDT Dragør I 1X(C) : 3:31 [0s]
Morten Juel Hansen (Dragør)
4
AFMELDT Bagsværd I 1X(C) : 3:31 [0s]
Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd)
5
AFMELDT Sorø I 1X(B) : 3:28 [3s]
Christian Mølvig (Sorø)
Løb 108
Masters M1X
Master
1000m
Masters Mænd Masters 1X (Handicap tidsberegning)
2. Afdeling
28. aug 2021 kl.13:45
7
AFMELDT Nordslesvig I 1X(I) : 4:19 [0s]
Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
8
AFMELDT DSR I 1X(G) : 3:55 [24s]
Peter Jørgensen (DSR)
9
AFMELDT DSR II 1X(F) : 3:47 [32s]
Lars Nielsen (DSR)
8
AFMELDT Furesø II 1X(F) : 3:47 [32s]
Ole Kongsbak (Furesø)
10
AFMELDT Furesø I 1X(D) : 3:36 [43s]
Mikael Møller Hansen (Furesø)
11
AFMELDT Nordslesvig II 1X(D) : 3:36 [43s]
Marc-Oliver Klages (Nordslesvig)
Løb 109
U15 W4X+
TU-cup
500m
Piger U15 4X+ - TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.13:59
1
AFMELDT Bagsværd I
  1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
  3. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd)
  4. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
  5. Anna Jacobsen (Bagsværd)
2
AFMELDT Hadsund I
  1. Cille Hougaard (Hadsund)
  2. Victoria Clara Brink (Hadsund)
  3. Naja Lübeck (Hadsund)
  4. Josefine Antoinette Brink (Hadsund)
  5. Melody Harati (Hadsund)
3
AFMELDT Holstebro/ Lyngby/ KCHO
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
  2. Laura Skov (Holstebro)
  3. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  4. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
  5. NN 1 (Holstebro)
Løb 110
U17 M4X
TU-cup
1500m
Drenge U17 4X - TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.14:04
1
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
  2. Simon Starklint (Holstebro)
  3. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  4. Simon Madsen (Holstebro)
2
AFMELDT Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. Jonas Lindegaard (Sorø)
  3. Mads Christensen (Sorø)
  4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
Løb
B Finale
28. aug 2021 kl.14:14
Ikke klar endnu
Løb 111
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
A Finale
28. aug 2021 kl.14:22
3
AFMELDT København I
Albert Valentin (København)
4
AFMELDT Lyngby/ KKL I
Christian Runge (Lyngby)
2
AFMELDT Lyngby/ KKL II
Aleks Gryn (Lyngby)
7
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
Magnus Juhl (Holstebro)
8
AFMELDT DSR I
Casper Girke Christensen (DSR)
Løb
A Finale
28. aug 2021 kl.14:23
Ikke klar endnu
Løb
A Finale
28. aug 2021 kl.14:23
Ikke klar endnu
Løb 115
W1X
2000m
Kvinder 1X
A Finale
28. aug 2021 kl.14:31
1
AFMELDT Bagsværd/ KCB I
Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
3
AFMELDT Roskilde I
Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
Løb 116
M1X
2000m
Mænd 1X
A Finale
28. aug 2021 kl.14:41
1
AFMELDT Nordslesvig I
Sebastian Terp (Nordslesvig)
2
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
Joakim Viberg (Holstebro)
3
AFMELDT KVIK I
Torbjørn Frankel (KVIK)
4
AFMELDT Roskilde I
Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 118
M2-
2000m
Mænd 2-
A Finale
28. aug 2021 kl.14:42
4
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
  2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 119
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
A Finale
28. aug 2021 kl.14:52
1
AFMELDT Lyngby/ KKL I
  1. Alexander Walker (Lyngby)
  2. Marcus Modest (Lyngby)
2
AFMELDT Sorø/ Ægir I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
  2. Joachim Brahe Møller (Ægir)
3
AFMELDT Kolding/ Odense/ KCO I (løb 113)
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
  2. Mads Kirstein (Kolding)
Løb 120
U19 W2X
2000m
Piger U19 2X -
A Finale
28. aug 2021 kl.14:53
1
AFMELDT Hadsund/ Holstebro/ KCHO I
  1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
  2. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
Løb 121
M2X
2000m
Mænd 2X
A Finale
28. aug 2021 kl.14:53
1
AFMELDT DSR I
  1. Karl Riis (DSR)
  2. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
Løb 122
W2X
2000m
Kvinder 2X
A Finale
28. aug 2021 kl.14:53
2
AFMELDT DSR I
  1. Silje Celine Siefert (DSR)
  2. Nanna Vigild (DSR)
AFMELDT Bagsværd I
  1. Sofie Liv Petry (Bagsværd)
  2. Astrid Højgaard (Bagsværd)
Løb 123
Masters W2X/2-
Master
1000m
Masters Kvinder Masters 2X/2- (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
28. aug 2021 kl.15:02
1
AFMELDT Fredensborg I 2X(G) : 4:06 [0s]
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
  2. Susanne Hansen (Fredensborg)
2
AFMELDT Bagsværd I 2X(C) : 3:41 [25s]
  1. Astrid Krüger (Bagsværd)
  2. Maike Benter (Bagsværd)
3
AFMELDT KVIK I 2X(A) : 3:37 [29s]
  1. Kristine Van der Keur (KVIK)
  2. Johanna Maria Kresin (KVIK)
Løb 124
Masters M2X/2-
Master
1000m
Masters Mænd Masters 2X/2- (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
28. aug 2021 kl.15:09
1
AFMELDT Fredensborg I 2X(I) : 4:01 [0s]
  1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg)
  2. Kim Børgesen (Fredensborg)
2
AFMELDT DSR III 2-(G) : 3:51 [10s]
  1. Esben Jacobsen (DSR)
  2. Ib Frausing (DSR)
3
AFMELDT DSR I 2X(G) : 3:38 [23s]
  1. Michael Lessing (DSR)
  2. Peter Jørgensen (DSR)
4
AFMELDT Bagsværd/ Lyngby I 2X(G) : 3:38 [23s]
  1. Hans Nøhr (Lyngby)
  2. Henrik Thorup (Bagsværd)
Løb 124
Masters M2X/2-
Master
1000m
Masters Mænd Masters 2X/2- (Handicap tidsberegning)
2. Afdeling
28. aug 2021 kl.15:09
7
AFMELDT DSR II 2X(D) : 3:20 [0s]
  1. Peter Kristensen (DSR)
  2. Lars Jørgensen (DSR)
8
AFMELDT Sorø I 2X(D) : 3:20 [0s]
  1. Christian Mølvig (Sorø)
  2. Peter Carstens (Sorø)
9
AFMELDT København I 2X(D) : 3:20 [0s]
  1. Bo Vestergaard (København)
  2. Jakob Øjvind Nielsen (København)
10
AFMELDT Bagsværd I 2X(B) : 3:13 [7s]
  1. Steen Christensen (Bagsværd)
  2. Emil Heinrichsen (Bagsværd)
Løb 1241
Masters W/M 2X/2-
Master
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 2X/2- (Handicap tidsberegning) - Mix
1. Afdeling
28. aug 2021 kl.15:23
1
AFMELDT Sorø I 2X(F) : 3:42 [0s]
  1. Bonnie Noer (Sorø)
  2. Peter Lindblom (Sorø)
2
AFMELDT Furesø II 2X(F) : 3:41 [1s]
  1. Ole Kongsbak (Furesø)
  2. Mette Møller (Furesø)
3
AFMELDT Bagsværd/ København I 2X(E) : 3:36 [6s]
  1. Ivan Baumann (Bagsværd)
  2. Vibeke Skousen (København)
4
AFMELDT Furesø I 2X(E) : 3:36 [6s]
  1. Bo Hartz (Furesø)
  2. Jane Hagan (Furesø)
5
AFMELDT Nyborg I 2X(D) : 3:33 [9s]
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
  2. Charlotte Buchwaldt (Nyborg)
6
AFMELDT Bagsværd I 2X(D) : 3:31 [11s]
  1. Tomas Næraa (Bagsværd)
  2. Lene Broksø Olsen (Bagsværd)
Løb 125
U13 W/M 2X
500m
Piger/drenge U13 2X
A Finale
28. aug 2021 kl.15:30
2
AFMELDT Odense/ KCO I
  1. Benna Sundstrøm (Odense)
  2. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
3
AFMELDT Bagsværd I
  1. Anna Jacobsen (Bagsværd)
  2. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd)
Løb 126
U15 M4X+
TU-cup
500m
Drenge U15 4X+ - , TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.15:35
1
AFMELDT Holstebro/ Lyngby/ KCHO
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  2. Mikkel Madsen (Holstebro)
  3. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
  4. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
  5. N N (Holstebro)
2
AFMELDT Bagsværd
  1. Uffe Søborg Højrup (Bagsværd)
  2. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  3. Hjalte Næraa (Bagsværd)
  4. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  5. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
3
AFMELDT Bagsværd
  1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
  2. John Havris (Bagsværd)
  3. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd)
  4. Alexander Grundtvig (Bagsværd)
  5. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd)
Løb 127
U17 W4X
TU-cup
1500m
Piger U17 4X - TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.15:36
2
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  2. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  3. Anna Skovdam (Holstebro)
  4. Laura Møller (Holstebro)
Løb 129
W/M 1X
1000m
Kvinder/mænd 1X - Nye roere
A Finale
28. aug 2021 kl.15:40
2
AFMELDT DSR II
Silje Celine Siefert (DSR)
3
AFMELDT DSR I
Nanna Vigild (DSR)
Løb 131
M4-
2000m
Mænd 4-
A Finale
28. aug 2021 kl.15:41
1
AFMELDT Bagsværd/ Holstebro/ KCHO I
  1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  3. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  4. Simon Mikkelsen (Holstebro)
Løb 132
W4X
2000m
Kvinder 4X
A Finale
28. aug 2021 kl.15:41
1
AFMELDT KVIK I
  1. Johanna Maria Kresin (KVIK)
  2. Camilla Marie Nyborg (KVIK)
  3. Tine Bryder Nielsen (KVIK)
  4. Mette Skjold Elmelund (KVIK)
Løb 133
M4X
2000m
Mænd 4X
A Finale
28. aug 2021 kl.15:41
1
AFMELDT Bagsværd/ Holstebro/ KCB
  1. Johan Poulsen (Bagsværd)
  2. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)
  3. Joakim Viberg (Holstebro)
  4. Frederik Taulbjerg (Bagsværd)
2
AFMELDT DSR/ Holstebro I
  1. Magnus Erik Timm (DSR)
  2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
  3. Kaare Mortensen (Holstebro)
  4. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
Løb 134
U19 M4-
2000m
Drenge U19 4-
A Finale
28. aug 2021 kl.15:41
1
AFMELDT Bagsværd/ København/ KCB
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
  2. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
  3. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
  4. Viggo Lambert (København)
Løb 136
U19 M4X
2000m
Drenge U19 4X
A Finale
28. aug 2021 kl.15:41
1
AFMELDT Jels/ Kolding/ Odense/ KCO I
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
  2. Mads Kirstein (Kolding)
  3. Mikkel Peter Noe (Jels)
  4. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
Løb
A Finale
28. aug 2021 kl.15:41
Ikke klar endnu
Løb 138
Masters W4X/4-/8+
Master
1000m
Masters Kvinder Masters 4X/4-/8+ (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
28. aug 2021 kl.15:47
1
AFMELDT Bagsværd/ Roskilde I 4X(E) : 3:36 [0s]
  1. Dorte Olsen (Roskilde)
  2. Hanne Steffensen (Roskilde)
  3. Hanne Hesselager (Roskilde)
  4. Anne Pallesen (Bagsværd)
2
AFMELDT Fredensborg I 4X(D) : 3:31 [5s]
  1. Sanne Poulin (Fredensborg)
  2. Bettina Cervin (Fredensborg)
  3. Anni Renner Mortensen (Fredensborg)
  4. Lene-Marie Hansen (Fredensborg)
3
AFMELDT København 4X(B) : 3:23 [13s]
  1. Alix Geroux (København)
  2. Louise Gjelstrup (København)
  3. Stinne Grydehøj (København)
  4. Krista Doersch (København)
Løb 140
U15 M2X
500m
Drenge U15 2X - JM 2X A 2000m
A Finale
28. aug 2021 kl.15:54
1
AFMELDT Hadsund I
  1. Christian Sindre Bech (Hadsund)
  2. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund)
2
AFMELDT Bagsværd II
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
  2. Alexander Grundtvig (Bagsværd)
3
AFMELDT Bagsværd I
  1. Hjalte Næraa (Bagsværd)
  2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
4
AFMELDT Bagsværd
  1. John Havris (Bagsværd)
  2. Uffe Søborg Højrup (Bagsværd)
5
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
  2. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
6
AFMELDT Bagsværd
  1. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd)
  2. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd)
Løb 141
U15 W1X
TU-cup
500m
Piger U15 1X - TU-CUP
B Finale
28. aug 2021 kl.15:59
5
AFMELDT Stevns II
Kristina Bech Nielsen (Stevns)
1
AFMELDT Odense/ KCO I
Benna Sundstrøm (Odense)
7
AFMELDT Lyngby I
Emmelie Brinkløv (Lyngby)
6
AFMELDT Bagsværd I
Anna Jacobsen (Bagsværd)
Løb 141
U15 W1X
TU-cup
500m
Piger U15 1X - TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.16:04
4
AFMELDT Hadsund II
Victoria Clara Brink (Hadsund)
2
AFMELDT Stevns I
Anna Iversen (Stevns)
3
AFMELDT Sorø I
Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
8
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
9
AFMELDT Sorø II
Selma Iversen (Sorø)
10
AFMELDT Hadsund I
Cille Hougaard (Hadsund)
Løb 142
U17 M2X
TU-cup
1500m
Drenge U17 2X - TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.16:09
1
AFMELDT Holstebro/ KCHO II
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
  2. Simon Starklint (Holstebro)
2
AFMELDT Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
4
AFMELDT Jels I
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
  2. Mikkel Peter Noe (Jels)
5
AFMELDT København I
  1. Carl Hassan Gaba (København)
  2. Woody Lori-Leth (København)
6
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Simon Madsen (Holstebro)
  2. Hjalte Westeraa (Holstebro)
Løb 143
U17 W1X
TU-cup
1500m
Piger U17 1X - , TU-CUP
A Finale
28. aug 2021 kl.16:26
2
AFMELDT Roskilde I
Frida Werner Foldager (Roskilde)
3
AFMELDT Sorø I
Elaina Bjørkman (Sorø)
4
AFMELDT Odense/ KCO I
Mia Christensen (Odense)
5
AFMELDT LDR I
Caroline Bork Terkelsen (LDR)
Løb 144
W/M 8+
1000m
Kvinder/mænd 8+ - 8+ alle klasser 1000m
A Finale
28. aug 2021 kl.16:27
1
AFMELDT Bagsværd/ Holstebro/ KCHO
  1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  3. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  4. Simon Mikkelsen (Holstebro)
  5. Oscar Burvil (Holstebro)
  6. Magnus Juhl (Holstebro)
  7. Patrick Klestrup (Holstebro)
  8. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro)
  9. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro)
Løb 139
Masters M4X/4-/8+
Master
1000m
Masters Mænd Masters 4X/4-/8+ (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
28. aug 2021 kl.16:36
1
AFMELDT Fredensborg 4X(H) : 3:32 [0s]
  1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg)
  2. Kim Børgesen (Fredensborg)
  3. Poul Erik Echardt (Fredensborg)
  4. Søren Heinrichsen (Fredensborg)
2
AFMELDT DSR I 4X(F) : 3:17 [15s]
  1. Henrik Almegaard (DSR)
  2. Lars Nielsen (DSR)
  3. Søren Strange (DSR)
  4. Bo Christensen (DSR)
3
AFMELDT Fredensborg I 4X(E) : 3:11 [21s]
  1. Ole Bastholm Jørgensen (Fredensborg)
  2. Ole Quist Jensen (Fredensborg)
  3. Claus Andersen (Fredensborg)
  4. Carsten Manniche (Fredensborg)
4
AFMELDT Nyborg/ Ringsted/ Sorø I 4X(D) : 3:07 [25s]
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
  2. Jákup Johansen (Ringsted)
  3. Christian Mølvig (Sorø)
  4. Peter Carstens (Sorø)
5
AFMELDT København/ Roskilde 8+(D) : 3:01 [31s]
  1. Bo Kaliszan (Roskilde)
  2. Hans-Jørgen Stahl (København)
  3. Christian Hedegaard Jensen (København)
  4. Flemming Simonsen (København)
  5. Ole Skyggebjerg (København)
  6. Willi Thal-Drexel (København)
  7. Bo Vestergaard (København)
  8. Jakob Øjvind Nielsen (København)
  9. Dan Kristensen (København)
6
AFMELDT Bagsværd 4X(B) : 3:00 [32s]
  1. Steen Christensen (Bagsværd)
  2. Emil Heinrichsen (Bagsværd)
  3. Jacob Janson (Bagsværd)
  4. Ronan Tinsley (Bagsværd)
Løb 1391
Masters W/M 4X/4-/8+
Master
1000m
Masters Kvinder/mænd Masters 4X/4-/8+ (Handicap tidsberegning) - Mix
1. Afdeling
28. aug 2021 kl.16:43
1
AFMELDT DSR/ Fredensborg 4X(D) : 3:31 [0s]
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
  2. Susanne Hansen (Fredensborg)
  3. Rasmus Quist (DSR)
  4. Rikke Quist Hansen (Fredensborg)
3
AFMELDT Furesø I 4X(E) : 3:23 [8s]
  1. Jane Hagan (Furesø)
  2. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  3. Ole Kongsbak (Furesø)
  4. Mette Møller (Furesø)
2
AFMELDT Skovshoved 8+(F) : 3:22 [9s]
  1. Beate Leitner (Skovshoved)
  2. Bo Jystrup (Skovshoved)
  3. Kate Skavin (Skovshoved)
  4. Ulla Rose Andersen (Skovshoved)
  5. Lise Hendriksen (Skovshoved)
  6. Jens Tarp (Skovshoved)
  7. Torben Bjerre (Skovshoved)
  8. Jesper Skavin (Skovshoved)
  9. Asbjørn Bay (Skovshoved)
Løb 203
U17 M1X
TU-cup
1500m
Drenge U17 1X - TU-CUP
1. Indledende
29. aug 2021 kl.10:30
1
AFMELDT Sorø II
Mads Christensen (Sorø)
2
AFMELDT Lyngby/ KKL I
Alexander Walker (Lyngby)
3
AFMELDT Bagsværd/ KCB I
Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
4
AFMELDT Jels I
Mikkel Peter Noe (Jels)
5
AFMELDT København I
Sylvester Keinicke Jørgensen (København)
Løb 203
U17 M1X
TU-cup
1500m
Drenge U17 1X - TU-CUP
1. Indledende
29. aug 2021 kl.10:30
6
AFMELDT Odense/ KCO I
Gustav Krogh (Odense)
7
AFMELDT Roskilde I
Esben Friis Thanning (Roskilde)
8
AFMELDT Sorø I
Jonas Lindegaard (Sorø)
9
AFMELDT Jels II
Nicklas Frost Davidsen (Jels)
10
AFMELDT Holstebro/ KCHO
Hjalte Westeraa (Holstebro)
Løb 241
U15 W1X
TU-cup
500m
Piger U15 1X - TU-CUP
1. Indledende
29. aug 2021 kl.10:38
1
AFMELDT Lyngby I
Emmelie Brinkløv (Lyngby)
2
AFMELDT Stevns II
Kristina Bech Nielsen (Stevns)
3
AFMELDT Sorø I
Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
4
AFMELDT Bagsværd I
Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
5
AFMELDT Bagsværd II
Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
6
AFMELDT Stevns I
Anna Iversen (Stevns)
7
AFMELDT Sorø II
Selma Iversen (Sorø)
8
AFMELDT Odense/ KCO I
Benna Sundstrøm (Odense)
9
AFMELDT Holstebro/ KCHO II
Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
10
AFMELDT Bagsværd III
Liv Dolmer (Bagsværd)
11
AFMELDT Holstebro/ KCHO III
Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
12
AFMELDT København I
Elvira Dyrbye Bohnsen (København)
Løb 201
U15 M1X
TU-cup
500m
Drenge U15 1X - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.13:00
1
AFMELDT Bagsværd I
Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
2
AFMELDT Bagsværd IV
Otto Kjærulff (Bagsværd)
3
AFMELDT Saxkjøbing I
Carl Dunch (Saxkjøbing)
4
AFMELDT Bagsværd II
Hjalte Næraa (Bagsværd)
5
AFMELDT Bagsværd III
Uffe Søborg Højrup (Bagsværd)
6
AFMELDT Odense/ KCO I
Tobias Lilholm Petersen (Odense)
Løb 202
U15 W2X
TU-cup
500m
Piger U15 2X - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.13:10
1
AFMELDT Sorø/ Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
  2. Sofie Steffensen (Sorø)
2
AFMELDT Lyngby I
  1. Flora Barslund (Lyngby)
  2. Tove Bay (Lyngby)
4
AFMELDT Bagsværd I
  1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
  2. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd)
5
AFMELDT Holstebro/ KCHO
  1. Laura Skov (Holstebro)
  2. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
8
AFMELDT Sorø/ Stevns I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
  2. Anna Iversen (Stevns)
Løb 203
U17 M1X
TU-cup
1500m
Drenge U17 1X - TU-CUP
B Finale
29. aug 2021 kl.13:15
2
AFMELDT Lyngby/ KKL I
Alexander Walker (Lyngby)
5
AFMELDT København I
Sylvester Keinicke Jørgensen (København)
9
AFMELDT Jels II
Nicklas Frost Davidsen (Jels)
6
AFMELDT Odense/ KCO I
Gustav Krogh (Odense)
Løb 203
U17 M1X
TU-cup
1500m
Drenge U17 1X - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.13:20
4
AFMELDT Jels I
Mikkel Peter Noe (Jels)
1
AFMELDT Sorø II
Mads Christensen (Sorø)
3
AFMELDT Bagsværd/ KCB I
Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
10
AFMELDT Holstebro/ KCHO
Hjalte Westeraa (Holstebro)
8
AFMELDT Sorø I
Jonas Lindegaard (Sorø)
7
AFMELDT Roskilde I
Esben Friis Thanning (Roskilde)
Løb 204
U17 W2X
TU-cup
1500m
Piger U17 2X - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.13:30
1
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Laura Møller (Holstebro)
  2. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
2
AFMELDT Sorø I
  1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø)
  2. Signe Thorup (Sorø)
3
AFMELDT Holstebro/ KCHO II
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  2. My Alberte Schaaf (Holstebro)
6
AFMELDT Holstebro/ LDR/ KCHO I
  1. Anna Skovdam (Holstebro)
  2. Caroline Bork Terkelsen (LDR)
Løb 206
U13 W/M 1X
500m
Piger/drenge U13 1X
A Finale
29. aug 2021 kl.13:35
1
AFMELDT Holstebro/ KCHO II
Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
3
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
Mikkel Madsen (Holstebro)
4
AFMELDT Rødvig I
Thomas Andersen (Rødvig)
Løb
1. Afdeling
29. aug 2021 kl.13:40
Ikke klar endnu
Løb 208
Masters M1X
Master
1000m
Masters Mænd Masters 1X (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
29. aug 2021 kl.13:47
1
AFMELDT Furesø II 1X(D) : 3:36 [0s]
Mikael Møller Hansen (Furesø)
2
AFMELDT Bagsværd II 1X(C) : 3:31 [5s]
Claus Kjærulff-Jørgensen (Bagsværd)
3
AFMELDT Dragør I 1X(C) : 3:31 [5s]
Morten Juel Hansen (Dragør)
5
AFMELDT Bagsværd I 1X(C) : 3:31 [5s]
Tomas Næraa (Bagsværd)
6
AFMELDT Sorø II 1X(B) : 3:28 [8s]
Christian Mølvig (Sorø)
Løb 208
Masters M1X
Master
1000m
Masters Mænd Masters 1X (Handicap tidsberegning)
2. Afdeling
29. aug 2021 kl.13:52
7
AFMELDT Nordslesvig I 1X(I) : 4:19 [0s]
Fleming Mathiesen (Nordslesvig)
8
AFMELDT Furesø I (løb 207) 1X(E) : 4:09 [10s]
Mette Møller (Furesø)
9
AFMELDT DSR I 1X(G) : 3:55 [24s]
Peter Jørgensen (DSR)
10
AFMELDT DSR II 1X(F) : 3:47 [32s]
Lars Nielsen (DSR)
11
AFMELDT Sorø I 1X(F) : 3:47 [32s]
Peter Carstens (Sorø)
12
AFMELDT Furesø I 1X(F) : 3:47 [32s]
Andreas Borg (Furesø)
Løb 209
U15 W4X+
TU-cup
500m
Piger U15 4X+ - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.14:01
1
AFMELDT Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
  2. Flora Barslund (Lyngby)
  3. Karen Reimer (Lyngby)
  4. Tove Bay (Lyngby)
  5. Emil Meland Knudsen (Lyngby)
8
AFMELDT Bagsværd I
  1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
  2. Anna Jacobsen (Bagsværd)
  3. Sofie Koch-Henriksen (Bagsværd)
  4. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
  5. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
13
AFMELDT Holstebro/ KCHO
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
  2. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
  3. Laura Skov (Holstebro)
  4. Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
  5. NN 1 (Holstebro)
Løb 210
U17 M4X
TU-cup
1500m
Drenge U17 4X - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.14:06
1
AFMELDT Holstebro/ KCHO
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
  2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  3. Hjalte Westeraa (Holstebro)
  4. Simon Madsen (Holstebro)
6
AFMELDT Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. Jonas Lindegaard (Sorø)
  3. Mads Christensen (Sorø)
  4. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
Løb 211
U19 M1X
2000m
Drenge U19 1X
A Finale
29. aug 2021 kl.14:16
2
AFMELDT København I
Albert Valentin (København)
4
AFMELDT Lyngby/ KKL II
Aleks Gryn (Lyngby)
5
AFMELDT Lyngby/ KKL I
Christian Runge (Lyngby)
Løb
A Finale
29. aug 2021 kl.14:17
Ikke klar endnu
Løb
A Finale
29. aug 2021 kl.14:17
Ikke klar endnu
Løb 215
W1X
2000m
Kvinder 1X
A Finale
29. aug 2021 kl.14:26
3
AFMELDT Roskilde I
Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
4
AFMELDT DSR I
Mathilde Kiilgaard (DSR)
Løb 216
M1X
2000m
Mænd 1X
A Finale
29. aug 2021 kl.14:36
1
AFMELDT DSR I
Casper Girke Christensen (DSR)
2
AFMELDT KVIK I
Torbjørn Frankel (KVIK)
3
AFMELDT Roskilde II
Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
5
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
Joakim Viberg (Holstebro)
6
AFMELDT Nordslesvig I
Sebastian Terp (Nordslesvig)
Løb 218
M2-
2000m
Mænd 2-
A Finale
29. aug 2021 kl.14:37
1
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro)
  2. Tobias Bork Kristensen (Holstebro)
Løb 219
U19 M2X
2000m
Drenge U19 2X
A Finale
29. aug 2021 kl.14:46
2
AFMELDT Sorø/ Ægir I
  1. Joachim Brahe Møller (Ægir)
  2. August Husted Coutant (Sorø)
3
AFMELDT Kolding/ Odense/ KCO I (løb 213)
  1. Mads Kirstein (Kolding)
  2. Tobias Holt Poulsen (Odense)
Løb 222
W2X
2000m
Kvinder 2X
A Finale
29. aug 2021 kl.14:56
1
AFMELDT Hadsund/ Holstebro/ KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
  2. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund)
2
AFMELDT DSR I
  1. Silje Celine Siefert (DSR)
  2. Nanna Vigild (DSR)
Løb 223
Masters W2X/2-
Master
1000m
Masters Kvinder Masters 2X/2- (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
29. aug 2021 kl.15:06
1
AFMELDT Fredensborg I 2X(H) : 4:18 [0s]
  1. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg)
  2. Merete Boldt (Fredensborg)
2
AFMELDT Furesø/ LDR I 2X(E) : 3:51 [27s]
  1. Inger Koch (LDR)
  2. Mette Møller (Furesø)
4
AFMELDT København I 2X(B) : 3:38 [40s]
  1. Anastasia Michélsen (København)
  2. Pia Erikstrup (København)
Løb 224
Masters M2X/2-
Master
1000m
Masters Mænd Masters 2X/2- (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
29. aug 2021 kl.15:13
1
AFMELDT Fredensborg I 2X(I) : 4:01 [0s]
  1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg)
  2. Kim Børgesen (Fredensborg)
2
AFMELDT DSR III 2-(G) : 3:51 [10s]
  1. Ib Frausing (DSR)
  2. Esben Jacobsen (DSR)
3
AFMELDT Sorø I (mix) 2X(F) : 3:42 [19s]
  1. Bonnie Noer (Sorø)
  2. Peter Lindblom (Sorø)
4
AFMELDT Furesø I 2X(F) : 3:31 [30s]
  1. Ole Kongsbak (Furesø)
  2. Andreas Borg (Furesø)
Løb 224
Masters M2X/2-
Master
1000m
Masters Mænd Masters 2X/2- (Handicap tidsberegning)
2. Afdeling
29. aug 2021 kl.15:13
5
AFMELDT København II 2X(D) : 3:20 [0s]
  1. Bo Vestergaard (København)
  2. Jakob Øjvind Nielsen (København)
9
AFMELDT Sorø I 2X(D) : 3:20 [0s]
  1. Christian Mølvig (Sorø)
  2. Peter Carstens (Sorø)
10
AFMELDT Bagsværd I 2X(B) : 3:13 [7s]
  1. Steen Christensen (Bagsværd)
  2. Emil Heinrichsen (Bagsværd)
Løb
1. Afdeling
29. aug 2021 kl.15:21
Ikke klar endnu
Løb 225
U13 W/M 2X
500m
Piger/drenge U13 2X
1. Afdeling
29. aug 2021 kl.15:27
1
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
  2. Mikkel Madsen (Holstebro)
2
AFMELDT Odense/ KCO I
  1. Benna Sundstrøm (Odense)
  2. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
3
AFMELDT Bagsværd I
  1. Liv Dolmer (Bagsværd)
  2. Anna Jacobsen (Bagsværd)
Løb 226
U15 M4X+
TU-cup
500m
Drenge U15 4X+
A Finale
29. aug 2021 kl.15:32
1
AFMELDT Bagsværd
  1. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
  2. Hjalte Næraa (Bagsværd)
  3. Uffe Søborg Højrup (Bagsværd)
  4. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd)
  5. y y (Bagsværd)
8
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  2. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  3. William Lemming (Holstebro)
  4. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
  5. N N (Holstebro)
13
AFMELDT Bagsværd
  1. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd)
  2. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd)
  3. John Havris (Bagsværd)
  4. Alexander Grundtvig (Bagsværd)
  5. Otto Kjærulff (Bagsværd)
Løb
A Finale
29. aug 2021 kl.15:33
Ikke klar endnu
Løb
A Finale
29. aug 2021 kl.15:33
Ikke klar endnu
Løb 227
U17 W4X
TU-cup
1500m
Piger U17 4X
A Finale
29. aug 2021 kl.15:33
1
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  2. Anna Skovdam (Holstebro)
  3. My Alberte Schaaf (Holstebro)
  4. Laura Møller (Holstebro)
Løb 233
M4X
2000m
Mænd 4X
A Finale
29. aug 2021 kl.15:37
1
AFMELDT Bagsværd/ Holstebro/ KCB
  1. Johan Poulsen (Bagsværd)
  2. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd)
  3. Joakim Viberg (Holstebro)
  4. Jonas Lund (Bagsværd)
Løb 234
U19 M4-
2000m
Drenge U19 4-
A Finale
29. aug 2021 kl.15:37
1
AFMELDT Bagsværd/ København/ KCB
  1. Viggo Lambert (København)
  2. Karl Heuer (Bagsværd)
  3. Jakob Lynbech (Bagsværd)
  4. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
Løb 236
U19 M4X
2000m
Drenge U19 4X
A Finale
29. aug 2021 kl.15:37
1
AFMELDT Jels/ Kolding/ Odense/ KCO I
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
  2. Mikkel Peter Noe (Jels)
  3. Mads Kirstein (Kolding)
  4. Tobias Holt Poulsen (Odense)
Løb 231
M4-
2000m
Mænd 4-
A Finale
29. aug 2021 kl.15:45
1
AFMELDT Bagsværd/ Holstebro/ KCHO I
  1. Christian Søndergaard (Holstebro)
  2. Elias Ellehammer (Bagsværd)
  3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro)
  4. Simon Mikkelsen (Holstebro)
Løb 237
U19 W4X
2000m
Piger U19 4X -
A Finale
29. aug 2021 kl.15:55
1
AFMELDT Bagsværd/ København/ Roskilde/ KCB I
  1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd)
  2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd)
  3. Josefine Freltoft (København)
  4. Iben Bech (Roskilde)
2
AFMELDT Holstebro/ LDR/ KCHO
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
  2. Anna Skovdam (Holstebro)
  3. Caroline Bork Terkelsen (LDR)
  4. Laura Møller (Holstebro)
Løb 241
U15 W1X
TU-cup
500m
Piger U15 1X - TU-CUP
B Finale
29. aug 2021 kl.16:00
2
AFMELDT Stevns II
Kristina Bech Nielsen (Stevns)
1
AFMELDT Lyngby I
Emmelie Brinkløv (Lyngby)
4
AFMELDT Bagsværd I
Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd)
12
AFMELDT København I
Elvira Dyrbye Bohnsen (København)
10
AFMELDT Bagsværd III
Liv Dolmer (Bagsværd)
8
AFMELDT Odense/ KCO I
Benna Sundstrøm (Odense)
Løb 241
U15 W1X
TU-cup
500m
Piger U15 1X - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.16:05
5
AFMELDT Bagsværd II
Nanna Bardram Kehr (Bagsværd)
6
AFMELDT Stevns I
Anna Iversen (Stevns)
3
AFMELDT Sorø I
Mejse Østergaard Nielsen (Sorø)
9
AFMELDT Holstebro/ KCHO II
Anna Kramer Bosnes (Holstebro)
11
AFMELDT Holstebro/ KCHO III
Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
7
AFMELDT Sorø II
Selma Iversen (Sorø)
Løb 240
U15 M2X
TU-cup
500m
Drenge U15 2X - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.16:10
2
AFMELDT Holstebro/ KCHO II
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
  2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
3
AFMELDT Bagsværd I
  1. Alexander Grundtvig (Bagsværd)
  2. Jakob Bjørn Danø (Bagsværd)
4
AFMELDT Bagsværd
  1. John Havris (Bagsværd)
  2. Otto Kjærulff (Bagsværd)
6
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
  2. William Lemming (Holstebro)
7
AFMELDT Bagsværd
  1. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd)
  2. Rolf Søborg Højerup (Bagsværd)
Løb 242
U17 M2X
TU-cup
1500m
Drenge U17 2X - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.16:15
1
AFMELDT Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
  2. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
2
AFMELDT Holstebro/ KCHO I
  1. Jens Pedersen (Holstebro)
  2. Simon Madsen (Holstebro)
3
AFMELDT Bagsværd/ KCB
  1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd)
  2. Jakob Lynbech (Bagsværd)
4
AFMELDT København I
  1. Carl Hassan Gaba (København)
  2. Woody Lori-Leth (København)
Løb 243
U17 W1X
TU-cup
1500m
Piger U17 1X - TU-CUP
A Finale
29. aug 2021 kl.16:25
1
AFMELDT Odense/ KCO I
Mia Christensen (Odense)
3
AFMELDT LDR I
Caroline Bork Terkelsen (LDR)
4
AFMELDT Roskilde I
Frida Werner Foldager (Roskilde)
Løb 238
Masters W4X/4-/8+
Master
1000m
Masters Kvinder Masters 4X/4-/8+ (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
29. aug 2021 kl.16:35
1
AFMELDT Skovshoved I 4-(E) : 3:43 [0s]
  1. Beate Leitner (Skovshoved)
  2. Kate Skavin (Skovshoved)
  3. Lise Hendriksen (Skovshoved)
  4. Ulla Rose Andersen (Skovshoved)
2
AFMELDT Fredensborg/ LDR I 4X(F) : 3:42 [1s]
  1. Eva W. Sørensen (LDR)
  2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg)
  3. Tove Christensen (LDR)
  4. Hanne Brusch (LDR)
3
AFMELDT Furesø/ KVIK/ Køge R/ LDR I 4X(E) : 3:36 [7s]
  1. Mette Møller (Furesø)
  2. Marianne Becker (KVIK)
  3. Anna Karina Gravad (Køge R)
  4. Inger Koch (LDR)
4
AFMELDT Bagsværd/ Roskilde I 4X(E) : 3:36 [7s]
  1. Anne Pallesen (Bagsværd)
  2. Dorte Olsen (Roskilde)
  3. Hanne Steffensen (Roskilde)
  4. Hanne Hesselager (Roskilde)
Løb 238
Masters W4X/4-/8+
Master
1000m
Masters Kvinder Masters 4X/4-/8+ (Handicap tidsberegning)
2. Afdeling
29. aug 2021 kl.16:35
7
AFMELDT Fredensborg I 4X(D) : 3:31 [0s]
  1. Sanne Poulin (Fredensborg)
  2. Bettina Cervin (Fredensborg)
  3. Lene-Marie Hansen (Fredensborg)
  4. Anni Renner Mortensen (Fredensborg)
8
AFMELDT Bagsværd I 4X(D) : 3:31 [0s]
  1. Astrid Krüger (Bagsværd)
  2. Kirsten Gerda Hansen (Bagsværd)
  3. Maike Benter (Bagsværd)
  4. Lene Broksø Olsen (Bagsværd)
9
AFMELDT LDR I 4X(D) : 3:31 [0s]
  1. Hanne Frimand Nørgaard (LDR)
  2. kristin Skougaard (LDR)
  3. Mette Kræmmer Hansen (LDR)
  4. Tine Christensen (LDR)
Løb 239
Masters M4X/4-/8+
Master
1000m
Masters Mænd Masters 4X/4-/8+ (Handicap tidsberegning)
1. Afdeling
29. aug 2021 kl.16:49
1
AFMELDT DSR/ KVIK/ Lyngby/ Skjold I 4-(I) : 3:52 [0s]
  1. Stig Rasmussen (DSR)
  2. John Grunwald (KVIK)
  3. Hans Nøhr (Lyngby)
  4. Peter Skov (Skjold)
2
AFMELDT Fredensborg I 4X(H) : 3:32 [20s]
  1. Svend Aage Nielsen (Fredensborg)
  2. Poul Erik Echardt (Fredensborg)
  3. Bent Andersen (Fredensborg)
  4. Søren Heinrichsen (Fredensborg)
3
AFMELDT Skovshoved I 4-(F) : 3:23 [29s]
  1. Bo Jystrup (Skovshoved)
  2. Jens Tarp (Skovshoved)
  3. Jesper Skavin (Skovshoved)
  4. Torben Bjerre (Skovshoved)
4
AFMELDT DSR I 4X(F) : 3:17 [35s]
  1. Bo Christensen (DSR)
  2. Henrik Almegaard (DSR)
  3. Lars Nielsen (DSR)
  4. Søren Strange (DSR)
6
AFMELDT Bagsværd I 4X(B) : 3:00 [52s]
  1. Steen Christensen (Bagsværd)
  2. Emil Heinrichsen (Bagsværd)
  3. Jacob Janson (Bagsværd)
  4. Ronan Tinsley (Bagsværd)
5
AFMELDT DSR/ København 8+(C) : 2:58 [54s]
  1. Otto Friedrichen (København)
  2. Hans-Jørgen Stahl (København)
  3. Christian Hedegaard Jensen (København)
  4. Bo Vestergaard (København)
  5. Rasmus Quist (DSR)
  6. Willi Thal-Drexel (København)
  7. Ulrik Ralfkjær (København)
  8. Jakob Øjvind Nielsen (København)
  9. Dan Kristensen (København)