Startliste - Danske Mesterskaber & Europamesterskaber / Danish & European Championships 2019

Date: 19 January 2019
Løbstider er ca. tider, og kan ændres efter indgåelse af anmeldelser !
Race times subject to change !

Løb 100
30+WErgo MWErgo - Masters Women 30+ (30-39 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

Crossfit 1839 I
  • Natalie Naughton (LUX)

Royal Navy I
  • Ruth Guest (GBR)

Róðrarsamband Føroya I
  • Elsa Magnussen (Føroya)

Roforeningen KVIK I
  • Merete Martlev Jensen (KVIK)

Roklubben ARA I
  • Christina Jensen (ARA)
Løb 104
40+WErgo MWErgo - Masters Women 40+ (40-49 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

Guildford RC I
  • Victoria Starr (GBR)

Helmsvej I
  • Christina Rindom (DEN)

Roskilde Roklub I
  • Dorthe Friis Thanning (Roskilde)

Devon and Somerset Fire and Rescue I
  • Hannah Hawkins (GBR)

Danske Studenters Roklub I
  • Karen Leth Jensen (DSR)

Fredericia Roklub I
  • Lise Mortensen (Fredericia)

Hammarby IF Roddförening I
  • Malin Sundström (HIF)
Løb 108
50+WErgo MWErgo - Masters Women 50+ (50-54 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

Kajakklubben Eskimå I
  • Malin Faraasen (SWE)

Club de Remo Barquereño I
  • Rosa Maria Noriega Celis (ESP)

Eskimå I
  • Malin Faraasen (SWE)

Keravan Urheilijat I
  • Carla Urbano (FIN)

Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)
Løb 110
Master WErgo MWErgo - Masters Women 55+ (55-59 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

Karlsruher Rheinklub Alemannia I
  • Gudrun Klein (GER)

A O BUC I
  • Véronique HUAT (FRA)
Løb 112
60+WErgo MWErgo - Masters Women 60+ (60-64 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

Hellerup Roklub I
  • Mette Cederkvist (HR)
Løb 116
70+WErgo MWErgo - Masters Women 70+ (70-79 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt (FR)
Løb 170
80+MErgo MMErgo - Masters Men 80+ (80-89 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:00

Helsingør Roklub I
  • Erik Schønnemann (HR)

Bagsværd Roklub I
  • Carsten Bech (BR)
Løb 150
30+MErgo MMErgo - Masters Men 30+ (30-39 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:14

JUST ROW IT I
  • Pierre-Stéphane MONTAGNON (FRA)

Club de Remo Lodosa Spain I
  • Alberto fernandez diez (ESP)

Czech Republic I
  • Vaclav Zitta (CZE)

Cardihome Feat Stive (Bel) I
  • Steven Van Roey (BEL)

Royal Navy I
  • Craig Guest (GBR)

Landskrona Roddklubb I
  • Morgan Bengtsson (SWE)

Tissø Roklub I
  • Bjarke Christensen Bang (TR)

Roforeningen KVIK I
  • Martin Kjeldsen (KVIK)

Bagsværd Roklub I
  • Jens Olav Dahlgaard (BR)

FNF Athletic Center I
  • Pierrre Johnsson (SWE)
Løb 154
40+MErgo MMErgo - Masters Men 40+ (40-49 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:14

Unaffiliated I
  • Steven Haslam (Unaff.)

Danske Studenters Roklub I
  • Flemming Pristed (DSR)

Skullerud Sports Senter I
  • Morten Ingar Hansen (Skullerud)

Progetto Sport Bergamo I
  • Roberto Beretta (ITA)

JUST ROW IT I
  • RUBAN Raphaël (FRA)

JUST ROW IT II
  • Sébastien Rodriguez (FRA)

Kouvolan Soutajat Finland I
  • Timo Pursiheimo (FIN)

Roforeningen KVIK I
  • Peter w Weile (KVIK)

Dalkey Rowing Club I
  • Ryan Corcoran (IRL)

Malmö Roddklubb I
  • Danilo Sosa (SWE)

Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager (Vejle)

Landskrona Roddklubb I
  • Maarten van den Haak (SWE)

Bagsværd Roklub I
  • Steen Nielbo (BR)

Devon and Somerset Fire and Rescue I
  • Dave Reeby (GBR)

Amager Ro- og Kajakklub I
  • Asbjørn Adsersen (ARK)

Dragør Roklub I
  • Morten Juel Hansen (Dragør)

Dalkey I
  • David OReilly (IRL)

justrow.dk I
  • Roald Jensen (DEN)
Løb 158
50+MErgo MMErgo - Masters Men 50+ (50-54 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:35

Ishøj Roklub I
  • Jens Mundeli-Jensen (Ishøj)

Ishøj Roklub II
  • Kim Roch (Ishøj)

Vaxholms Roddklubb I
  • Magnus Käck (VRK)

Lady Elizabeth Boat Club I
  • Declan Watson (IRL)

Skullerud Sports Senter I
  • Leif Gunleifsen (Skullerud)

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

Eskimå I
  • Magnus von Schenck (SWE)

A O BUC I
  • Xavier MALINOWSKI (FRA)

Devon and Somerset Fire and Rescue I
  • Paul Brew (GBR)

Bagsværd Roklub I
  • Martin Tangø (BR)

365 Design I
  • Ole Vindfeldt (DEN)

Keravan Urheilijat I
  • Juha Kattunen (FIN)

Næstved Roklub I
  • Jan Stampe Jensen (Næstv.)

Sub7 I
  • David Scott (GBR)

RowProRowers I
  • Bjørn Stensheim ()

Lyngby Roklub I
  • Hans Christiansen Heldbo (LR)
Løb 160
Master MErgo MMErgo - Masters Men 55+ (55-59 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:35

Andresy - Cercle Aviron du Confluent I
  • Pierrick Moscatello (FRA)

Quadraginta Unum I
  • Kristin Ellis (GER)

Pakistan Rowing Team I
  • Muhammad Shahzad (PAK)

Copenhagen Creators I
  • Leif Kvalvik (DEN)

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I
  • Martin Luirink (NED)

Free Spirits I
  • Morten Haugseng (GBR)

Robin Brew Sports I
  • Robin Brew (GBR)

MAD Team IRC I
  • Andrew Sangster (GBR)
Løb 162
60+MErgo MMErgo - Masters Men 60+ (60-64 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:48

SK Hamr-rowing I
  • Milos Hunek (CZE)

DW Preston I
  • Philip Dyer (GBR)

Maribo Roklub I
  • John Winther (Maribo)

Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen (HR)

Royal Navy I
  • Paul Winton (GBR)

Syndale Drill Power I
  • Neil Levitt (GBR)

Nordslesvigsk Roklub I
  • Werner Güttel (NRK)

Bagsværd Roklub I
  • Henrik Thorup (BR)

Aarhus Roklub I
  • Jacob Christian Lindegaard (AR)

Aarhus Roklub II
  • Niels Iversen (AR)

Process Engineering A/S I
  • Hjalmar Joensen (DEN)
Løb 164
Master MErgo MMErgo - Masters Men 65+ (65-69 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:48

A O BUC I
  • Jean-Baptiste LADIRE (FRA)

A O BUC II
  • Patrice CHAGOT (FRA)

BODY OASE Neuenhagen I
  • Detlef Carell (GER)

Hellerup Roklub I
  • Geert Cederkvist (HR)

Odder Roklub I
  • Per Amby (OR)
Løb 166
70+MErgo MMErgo - Masters Men 70+ (70-79 years) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:08:48

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I
  • Robin Sterk (NED)

A O BUC I
  • François ALLAIN (FRA)

A O BUC II
  • Christophe RENARD (FRA)

Helsingør Roklub I
  • Henning Engelhardt (HR)

Danske Studenters Roklub I
  • Birger Lund-Rasmussen (DSR)

Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen (MRK)
Løb 101
30+LWErgo LMWErgo - Masters Women 30+ LW (30-39 years) - 2000m
Indvejningkl. 06:48
1. Afdeling 26. jan kl.:08:48

Progetto Sport Bergamo I
  • Laura Bombarda (ITA)

C.c. Lazio - T RoW I
  • LAURA GHIOLDI (ITA)

ESCC - ASAEC I
  • Séverine CHUNIAUD (FRA)

Róðrarsamband Føroya I
  • Sarita Kristina Hansen (Føroya)
Løb 105
40+LWErgo LMWErgo - Masters Women 40+ LW (40-49 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

Køge Roklub I
  • Karina Gravad (Køge R)

Nordslesvigsk Roklub I
  • Susanne Klages (NRK)

Danske Studenters Roklub I
  • Helle Tibian (DSR)
Løb 109
50+LWErgo LMWErgo - Masters Women 50+ LW (50-54 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

Sub7 I
  • Margaret Greenhall (GBR)

SOCIETE DES REGATES RENNAISES I
  • Nelly ALIAS (FRA)

Club de Remo Barquereño I
  • Teresa Lamillar Fernández (ESP)

Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen ** (SR)
Løb 111
Master LWErgo LMWErgo - Masters Women 55+ LW (55-59 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

England I
  • Joanna Allsebrook (GBR)

BODY OASE Neuenhagen I
  • Birgit Jagnow (GER)

Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)
Løb 115
70+LWErgo LMWErgo - Masters Women LW 65+ (65-69 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

A O BUC I
  • Marie-Thérèse GANACHAUD (FRA)

A O BUC II
  • Françoise MONATH (FRA)

BODY OASE Neuenhagen I
  • Gisela Jagnow (GER)

Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen (SR)

Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen (SR)
Løb 121
80+LWErgo LMWErgo - Masters Women 80+ LW (80-89 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

BODY OASE Neuenhagen I
  • Hildegard Schmiedl (GER)
Løb 167
70+LMErgo LMMErgo - Masters Men 70+ LW (70-79 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

Sporting Palace-Rome I
  • Paolo Borsetti (ITA)

A O BUC I
  • Xavier GUILLAUME (FRA)

T.W. POLONIA POZNAN I
  • Boguslaw Otocki (POL)

Lyngby Roklub I
  • Hans Nøhr (LR)
Løb 171
80+LMErgo LMMErgo - Masters Men 80+ LW (80-89 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay (Skjold)
Løb 151
30+LMErgo LMMErgo - Masters Men 30+ LW (30-39 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:04
1. Afdeling 26. jan kl.:09:04

A casa da collona I
  • Damián Alonso (ESP)

ASD-Can-Monate I
  • Stefano Mirenda (ITA)

ASD-Can-Monate II
  • admir gjoni (ITA)

AZS AWF Warszawa I
  • Luke Sawicki (POL)

Royal Navy I
  • Richard Charrett (GBR)

Roklubben Furesø I
  • Max Emde (Furesø)

Danske Studenters Roklub I
  • Asger Tønnesen (DSR)
Løb 155
40+LMErgo LMMErgo - Masters Men 40+ LW (40-49 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

ESCC - ASAEC I
  • jean-sébastien CLESSE (FRA)

Ringsted Roklub I
  • Jákup Johansen (RR)

Róðrarsamband Føroya I
  • Jens Kristian Nilssen Dam (Føroya)

Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig (SR)
Løb 159
50+LMErgo LMMErgo - Masters Men 50+ LW (50-54 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

Team Wolfpack I
  • Peter Maack Groes (DEN)

Progetto Sport Bergamo I
  • Matteo Locatelli (ITA)

A O BUC I
  • Fabrice LE BOUEDEC (FRA)

A O BUC II
  • Christophe DEMEUSE (FRA)

Landskrona Roddklubb I
  • Niclas Nielsen (SWE)

Danske Studenters Roklub I
  • Jacob Thesander (DSR)
Løb 161
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men 55+ LW (55-59 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

Nyborg Roklub I
  • Michael Hainz Christensen (NR)

Ecole Polytechnique France I
  • Patrick Migneaux (FRA)

A O BUC I
  • Maurice ROBERT (FRA)

Bremerhavener Ruderverein v. 1889 I
  • Hans-Werner Moye (GER)

Roklubben Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

Keravan Urheilijat I
  • Pentti Soini (FIN)

Nordslesvigsk Roklub I
  • Kim Schauer Boysen (NRK)
Løb 163
60+LMErgo LMMErgo - Masters Men 60+ LW (60-69 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

Landskrona Roddklubb I
  • Stefan Olsson (SWE)

Danske Studenters Roklub I
  • Lars Nielsen (DSR)
Løb 165
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men LW 65+ (65-69 years) - 2000m
Indvejningkl. 07:26
1. Afdeling 26. jan kl.:09:26

Dart Totnes Amateur Rowing Club I
  • Rod Stewart (DTARC)

A O BUC I
  • Christian GROCHOWSKI (FRA)

BODY OASE Neuenhagen I
  • Rainer Bode (GER)

Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth (SR)
Løb 800
30+WErgo MWErgo - Masters Women 30+ (30-39 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

Roforeningen KVIK I
  • Merete Martlev Jensen (KVIK)

Køge Roklub I
  • Louise Birk Hansen (Køge R)
Løb 802
40+WErgo MWErgo - Masters Women 40+ (40-49 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

Nyborg Roklub I
  • Lena Stolzenbach (NR)

Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Krüger (BR)

Hellerup Dame Roklub I
  • Julie Christensen (HDR)

Hammarby IF Roddförening I
  • Lisa Olsson (HIF)

Middelfart Roklub I
  • Birgit Rützou (MRK)
Løb 804
50+WErgo MWErgo - Masters Women 50+ (50-54 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

Sporting Palace-Rome I
  • Cristiana Barone (ITA)

Eskimå I
  • Malin Faraasen (SWE)

Nyborg Roklub I
  • Charlotte Buchwaldt (NR)

Keravan Urheilijat I
  • Carla Urbano (FIN)

Danske Studenters Roklub I
  • Margit Haahr Hansen (DSR)
Løb 806
Master WErgo MWErgo - Masters Women 55+ (55-59 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:09:51

BODY OASE Neuenhagen I
  • Kerstin Schiffner (GER)

BODY OASE Neuenhagen II
  • Kerstin Glumbick (GER)

Sporting Palace-Rome I
  • Barbara Mariani (ITA)

Roklubben Furesø I
  • Mette Møller (Furesø)

Køge Roklub I
  • Mai-Britt Bille (Køge R)

Nordslesvigsk Roklub I
  • Britta Hirschauer (NRK)

Hellerup Dame Roklub I
  • Lillian Mørch (HDR)

Hellerup Dame Roklub II
  • Mariane Krabbe-Christensen (HDR)

Hellerup Dame Roklub III
  • Yvonne Mackeprang16.11.62 (HDR)

Schweriner Rudergesellschaft I
  • Martina Ocik (SR)
Løb 808
60+WErgo MWErgo - Masters Women 60+ (60-64 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

Ukraine I
  • OLENA TERESHYNA (UKR)

Keravan Urheilijat I
  • Ritva Reponen (FIN)

Hellerup Dame Roklub I
  • Mette Cederkvist (HDR)

Hellerup Dame Roklub II
  • Lea Eggs (HDR)
Løb 810
Master WErgo MWErgo - Masters Women 65+ (65-69 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

A O BUC I
  • Martine RENARD (FRA)
Løb 812
70+WErgo MWErgo - Masters Women 70+ (70-79 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

Keravan Urheilijat I
  • Meeri Vaakanainen (FIN)

Fredensborg Roklub I
  • Merete Boldt (FR)

Bagsværd Roklub I
  • Vibeke Thomsen (BR)
Løb 803
40+LWErgo LMWErgo - Masters Women 40+ LW (40-49 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

Sporting Palace-Rome I
  • Daniela Di Rienzo (ITA)

Køge Roklub I
  • Anna Karina Gravad (Køge R)

Nyborg Roklub I
  • Dóra Remenyik (NR)
Løb 805
50+LWErgo LMWErgo - Masters Women 50+ LW (50-54 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

Sub7 I
  • Margaret Greenhall (GBR)

ASD-Can-Monate I
  • paola guastaldi (ITA)

Sorø Roklub I
  • Jeanette Emde Jensen ** (SR)

Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin (FR)
Løb 807
Master LWErgo LMWErgo - Masters Women 55+ LW (55-59 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

Sporting Palace-Rome I
  • Daniela Sessano (ITA)

BODY OASE Neuenhagen I
  • Birgit Jagnow (GER)

Roforeningen KVIK I
  • Marianne Becker (KVIK)

Bagsværd Roklub I
  • Annette Villumsen (BR)
Løb 813
70+LWErgo LMWErgo - Masters Women 70+ LW (70-79 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

A O BUC I
  • Marie-Thérèse GANACHAUD (FRA)

BODY OASE Neuenhagen I
  • Gisela Jagnow (GER)

Roklubben Furesø I
  • Bente Johannessen (Furesø)

Sorø Roklub I
  • Ingrid Petersen (SR)
Løb 815
80+LWErgo LMWErgo - Masters Women 80+ LW (80-89 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:08
1. Afdeling 26. jan kl.:10:08

BODY OASE Neuenhagen I
  • Hildegard Schmiedl (GER)

Roklubben Furesø I
  • Marianne Winthersø (Furesø)
Løb 816
30+MErgo MMErgo - Masters Men 30+ (30-39 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:23

fitness factory volos I
  • ANDREAS TILELIS (GRE)

C.c. Lazio - T RoW I
  • Paolo Loriato (ITA)

Club de Remo Lodosa Spain I
  • Alberto fernandez diez (ESP)

ASD-Can-Monate I
  • Marco Frontini (ITA)

Sporting Palace-Rome I
  • Luigi Ragni (ITA)

Czech Republic I
  • Vaclav Zitta (CZE)

Bruun & Hjejle I
  • Kim Nielsen (BH)

Odense Roklub I
  • Søren Gam (Odense)

Keravan Urheilijat I
  • Eetu Luoma (FIN)
Løb 820
50+MErgo MMErgo - Masters Men 50+ (50-54 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:23

Ishøj Roklub I
  • Kim Roch (Ishøj)

Ishøj Roklub II
  • Jens Mundeli-Jensen (Ishøj)

FREEDOM I
  • Carsten Knightbridge Niberg-Zehngraff (USA)

Skullerud Sports Senter I
  • Leif Gunleifsen (Skullerud)

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

Eskimå I
  • Magnus von Schenck (SWE)

A O BUC I
  • Xavier MALINOWSKI (FRA)

Nyborg Roklub I
  • Brian Sørensen (NR)

Bruun & Hjejle I
  • Lars Olsen (BH)

Roklubben Furesø I
  • Mikael Møller Hansen (Furesø)

Keravan Urheilijat I
  • Juha Kattunen (FIN)

Keravan Urheilijat II
  • Kyösti Ryhänen (FIN)

Næstved Roklub I
  • Jan Stampe Jensen (Næstv.)

Sub7 I
  • David Scott (GBR)

Odder Roklub I
  • Jan Johansen (OR)

Middelfart Roklub I
  • Claus Rützou (MRK)

Lyngby Roklub I
  • Hans Christiansen Heldbo (LR)
Løb 818
40+MErgo MMErgo - Masters Men 40+ (40-49 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:43

Penzugyor Sportegyesulet I
  • Zoltán Bogár (HUN)

St Fargeau Rowing club I
  • Arnaud CLAVIER (FRA)

JUST ROW IT I
  • Alexis Charveriat (FRA)

JUST ROW IT II
  • Sebastien Stern (FRA)

Kouvolan Soutajat Finland I
  • Timo Pursiheimo (FIN)

Sporting Palace-Rome I
  • Ivan Serrati (ITA)

Sporting Palace-Rome II
  • gianluca Cambareri (ITA)

Neste Rowing Club I
  • Arvo Luts (NRC)

Vejle Roklub I
  • Jesper Foldager (Vejle)

Bruun & Hjejle I
  • Morten Permin (BH)

Sorø Roklub I
  • Henrik Brems Dynesen (SR)

Odense Roklub I
  • Carsten Vikkelsøe (Odense)

Keravan Urheilijat I
  • Jukka Haikonen (FIN)

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (RR)

Rødvig Roklub II
  • Michael Mainz (RR)

VK Slnava Slovakia I
  • Milan Lackovic (SVK)

Schweriner Rudergesellschaft I
  • Kjell Luebbert (SR)
Løb 817
30+LMErgo LMMErgo - Masters Men 30+ LW (30-39 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:43
1. Afdeling 26. jan kl.:10:43

A casa da collona I
  • Damián Alonso (ESP)

ASD-Can-Monate I
  • admir gjoni (ITA)

Milton Keynes Rowing Club I
  • Chris Hearn (MIK)

KÍF I
  • Bergur Robert Dam Jensen (FOE)
Løb 819
40+LMErgo LMMErgo - Masters Men 40+ LW (40-49 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:43
1. Afdeling 26. jan kl.:10:43

Sporting Palace-Rome I
  • Andrea Colletta (ITA)

Ringsted Roklub I
  • Jákup Johansen (RR)

Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig (SR)

Køge Roklub I
  • Søren Winther (Køge R)
Løb 821
50+LMErgo LMMErgo - Masters Men 50+ LW (50-54 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:51
1. Afdeling 26. jan kl.:10:51

Lady Elizabeth Boat Club I
  • Declan Watson (IRL)

Køge Roklub I
  • Jens Gliese (Køge R)
Løb 822
Master MErgo MMErgo - Masters Men 55+ (55-59 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:51

Andresy - Cercle Aviron du Confluent I
  • Pierrick Moscatello (FRA)

Pakistan Rowing Team I
  • Muhammad Shahzad (PAK)

Sporting Palace-Rome I
  • andrea torda (ITA)

Mikkelin Soutajat I
  • Jari Liimatta (FIN)

Finland I
  • Ari Vihavainen (FIN)

Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz (Furesø)

Keravan Urheilijat I
  • Tero Mononen (FIN)

Keravan Urheilijat II
  • Jorma Niemi (FIN)

Køge Roklub I
  • Henrik Lerdorf (Køge R)

Sorø Roklub I
  • Peter Carstens (SR)

Roklubben Furesø II
  • Lars Wallin (Furesø)
Løb 823
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men 55+ LW (55-59 years) - 1000m
Indvejningkl. 08:51
1. Afdeling 26. jan kl.:10:51

A O BUC I
  • Maurice ROBERT (FRA)

Nyborg Roklub I
  • Peter Rasmussen (NR)

Roklubben Viking I
  • Rene Hansen (Viking)

Keravan Urheilijat I
  • Pentti Soini (FIN)

Neoethic Athletic I
  • 1. Garry Sutherland (GBR)
  • 1. Garry Sutherland (GBR)
Løb 824
60+MErgo MMErgo - Masters Men 60+ (60-64 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:10:51

Maribo Roklub I
  • John Winther (Maribo)

Sporting Palace-Rome I
  • Dario Lioto (ITA)

Horsens Roklub I
  • Carl Johan Runge Andersen (HR)

Neste Rowing Club I
  • Ali Kela (NRC)
Løb 826
Master MErgo MMErgo - Masters Men 65+ (65-69 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

Keravan Urheilijat I
  • Matti Reponen (FIN)

A O BUC I
  • Jean-Baptiste LADIRE (FRA)

BODY OASE Neuenhagen I
  • Detlef Carell (GER)

Hellerup Roklub I
  • Geert Cederkvist (HR)
Løb 827
Master LMErgo LMMErgo - Masters Men 65+ LW (65-69 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:01
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

A O BUC I
  • Christian GROCHOWSKI (FRA)

BODY OASE Neuenhagen I
  • Rainer Bode (GER)
Løb 828
70+MErgo MMErgo - Masters Men 70+ (70-79 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I
  • Robin Sterk (NED)

Maribo Roklub I
  • Bjarne Hallstrøm (Maribo)

A O BUC I
  • François ALLAIN (FRA)

Hadsund Roklub I
  • Niels Bommer (HR)

Middelfart Roklub I
  • Bent Bøgh Pedersen (MRK)

Schweriner Rudergesellschaft I
  • Knut Mehl (SR)
Løb 829
70+LMErgo LMMErgo - Masters Men 70+ LW (70-79 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:01
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

Sporting Palace-Rome I
  • Paolo Borsetti (ITA)

T.W. POLONIA POZNAN I
  • Boguslaw Otocki (POL)

Keravan Urheilijat I
  • Johannes Vaakanainen (FIN)

Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen (NRK)

Tønsberg triathlonklubb I
  • Hjalmar Schiøtz (NOR)
Løb 830
80+MErgo MMErgo - Masters Men 80+ (80-89 years) - 1000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

Bagsværd Roklub I
  • Carsten Bech (BR)
Løb 831
80+LMErgo LMMErgo - Masters Men 80+ LW (80-89 years) - 1000m
Indvejningkl. 09:01
1. Afdeling 26. jan kl.:11:01

Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay (Skjold)

Sorø Roklub I
  • Jørgen Bay Simonsen (SR)

Sorø Roklub II
  • Bent Lauridsen (SR)
Løb 301
WErgo WErgo - Adaptive Women P2 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

Poland Pararowing Team I
  • Jolanta Majka (POL)

Hungarian Rowing Association I
  • Nagy Ráhel (HUN)

LATC II
  • Žanna Cve?kovska (LAT)
Løb 302
WErgo WErgo - Adaptive Women P3 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

UKS SALWATOR I
  • Patrycja Kap?on (POL)

Russian Federation I
  • Zhagot Valentina (RUS)
Løb 304
MErgo MErgo - Adaptive Men P1 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

Poland Pararowing Team I
  • Jaroslaw Kailing (POL)

Poland Pararowing Team II
  • Leszek Niewiarowski (POL)

Hungarian Rowing Association I
  • Pet? Zsolt (HUN)

Belarus Rowing Club I
  • DZMITRY RYSHKEVICH (BRC)
Løb 305
MErgo MErgo - Adaptive Men P2 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

Poland Pararowing Team I
  • Michal Gadowski (POL)

Società Sportiva Murcarolo ASD I
  • Gian Filippo Mirabile (ITA)

First south - Bohemian centrefor disabled people /1.CZPJC/ I
  • Milan Lískovec (CZE)

LATC I
  • Eduards Pupels (LAT)
Løb 306
MErgo MErgo - Adaptive Men P3 - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:11:14

UKS SALWATOR I
  • Robert Niesyczynski (POL)

Hungarian Rowing Association I
  • Polyák Norbert Zsolt (HUN)

LOTTO BYDGOSTIA BYDGOSZCZ I
  • Daniel Bojarek (POL)

LOTTO BYDGOSTIA BYDGOSZCZ II
  • Krzysztof Pikulski (POL)
Løb 206
U11 WErgo JWErgo - Junior E Women ('09-'10-'11..) - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk (RR)
Løb 210
U13 WErgo JWErgo - Junior DII Women ('08) - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

Hjemme fra Kælderen I
  • Cecilia Kroll (DEN)

Roskilde Roklub I
  • Ida Thanning (Roskilde)

Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen (SR)
Løb 212
U13 MErgo JMErgo - Junior DII Men ('08) - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

Nyborg Roklub I
  • Bertil Remenyik Høier (NR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen (Holst.)

Roklubben SAS I
  • Sufyan Jamshaid Ajmal (SAS)

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (RR)
Løb 214
U13 WErgo JWErgo - Junior D Women ('07) - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

Hadsund Roklub I
  • Naja Lübeck (HR)

Hadsund Roklub II
  • Victoria Clara Brink (HR)

Hadsund Roklub III
  • Josefine Antoinette Brink (HR)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Hannah Frenkler (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Vanessa Wenske (RCT)

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk (Silkeb.)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Frida Ellebjerg Møller (BR)
Løb 216
U13 MErgo JMErgo - Junior D Men ('07 - 2min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:48

Hadsund Roklub I
  • Frederik Aksel Holmriis (HR)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Linus Westdickenberg (RCT)

Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert (SR)

Odder Roklub I
  • Nor Goslar (OR)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Buster Kiilerich Madsen (BR)
Løb 218
U15 WErgo JWErgo - Junior CII Women ('06) - 3min
1. Afdeling 26. jan kl.:11:58

Roskilde Roklub I
  • Silje Trenter (Roskilde)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Ella Mundt (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Dina Damaske (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III
  • Marlen Endruweit (RCT)

Hadsund Roklub IV
  • Andrea Guldbæk Christensen (HR)

Hadsund Roklub V
  • Amalie Hvid Rasmussen (HR)

Hadsund Roklub VI
  • AnneSofie Zenft Busse (HR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holst.)

Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen (RR)
Løb 220
U15 MErgo JMErgo - Junior CII Men ('06) - 3min
1. Afdeling 26. jan kl.:12:09

Róðrarsamband Føroya I
  • Bjarni Skorastein (Føroya)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Johannes Harnisch (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Lukas Voland (RCT)

Hadsund Roklub I
  • Elias Roth (HR)

Holst I
  • Simon Madsen (Holst.)

Holst II
  • Lucas Sittrup Kallesøe (Holst.)

Holst III
  • Jens Pedersen (Holst.)

Roskilde Roklub I
  • Esben Friis Thanning (Roskilde)

Roskilde Roklub II
  • Philip Adler Pehrson (Roskilde)

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (RR)

Dragør Roklub I
  • Frederik Juel Hansen (Dragør)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Aske Saltbæk (BR)

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Theis Wolfram (BR)

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Karl Heuer (BR)

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Nikolaj Kragh SImonsen (BR)
Løb 222
U15 WErgo JWErgo - Junior C Women ('05) - 4min
1. Afdeling 26. jan kl.:12:15

Ringsted Roklub I
  • Maria J. Johansen (RR)

Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo (Føroya)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Leia Drkosch (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Laura Dreecke (RCT)

Hadsund Roklub I
  • Amalie Krogh Nielsen (HR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Laura Møller (Holst.)

Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen (OR)

Københavns Roklub I
  • Alberte Henrioud Theglev (KR)

Nordslesvigsk Roklub I
  • Ronja-Maria Knobloch (NRK)

Silkeborg Roklub I
  • Marie Kleist (Silkeb.)

Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)

Dragør Roklub I
  • Nathalie Bruun (Dragør)

Lyngby Roklub I
  • Caroline Bork Terkelsen (LR)

Hadsund Roklub II
  • Maria Bak Jeppesen (HR)
Løb 224
U15 MErgo JMErgo - Junior C Men ('05) - 4min
1. Afdeling 26. jan kl.:12:22

Roklubben Stevns I
  • Jakob Iversen (Stevns)

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

Hadsund Roklub I
  • Frederik Bertelsen (HR)

Hadsund Roklub II
  • Gustav Overgaard Hamann (HR)

Hadsund Roklub III
  • Kian Harati (HR)

Hadsund Roklub IV
  • Oskar Emil Holmriis (HR)

Róðrarsamband Føroya I
  • Petur Fróðason (Føroya)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Lucas Schumacher (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Jonas Schroeder (RCT)

Odense Roklub I
  • Christian Thuesen (Odense)

Roklubben SAS I
  • Mohammed Benjamin Bhatti (SAS)

Roforeningen KVIK I
  • Joakim Mol Romero (KVIK)

Bishopsgate Boat Club / Eton Excelsior I
  • Finn Airikkala (GBR)

Roklubben SAS II
  • Gabriel Winslow (SAS)

Roklubben SAS III
  • Saim Jamshaid Ajmal (SAS)

Bagsværd Roklub I
  • Linus Bangert (BR)

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Jakob Lynbech (BR)
Løb 228
U17 MErgo JMErgo - Junior BII Men ('04) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:29

CASALE SC I
  • Gabriele Enrico (ITA)

Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm (HR)

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Nikolaj Dalbøl (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Christian Søndergaard (Holst.)

Roskilde Roklub I
  • William Windel Krogh (Roskilde)

Roskilde Roklub II
  • Virtus Overgaard Mogensen (Roskilde)

Roskilde Roklub III
  • Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde)

Københavns Roklub I
  • Viggo Olsen (KR)

Københavns Roklub II
  • Villads Svane Hansen (KR)

Københavns Roklub III
  • Albert Wendelboe Hindsgaul (KR)

Bagsværd Roklub I
  • Elias Ellehammer (BR)

Bagsværd Roklub II
  • Alexander Aldrich (BR)

Bagsværd Roklub III
  • Mads Rubin (BR)

Odder Roklub I
  • Noah Mikkelsen (OR)

Kolding Roklub I
  • Mads Kirstein (KRAK)

Bagsværd Roklub IV
  • Kasper Burmeister Stokholm (BR)

Lyngby Roklub I
  • Christian Runge (LR)
Løb 226
U16 WErgo JWErgo - Junior BII Women ('04) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:42

Hadsund Roklub I
  • Lea Lûbeck (HR)

Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset (Føroya)

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

Københavns Roklub I
  • Josefine Freltoft (KR)

Københavns Roklub II
  • Lucca Elkjær (KR)

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)
Løb 229
U17 LMErgo LJMErgo - Junior BII Men LW ('04) - 2000m
Indvejningkl. 10:42
1. Afdeling 26. jan kl.:12:42

CASALE SC I
  • Riccardo Allera (ITA)

Sorø Roklub I
  • August Husted Coutant (SR)

Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen (Silkeb.)

Roklubben Skjold I
  • Carl Emil Melander (Skjold)

Bagsværd Roklub I
  • Erik Kjersgård Nielsen (BR)

Bagsværd Roklub II
  • Thøger Bjerg (BR)
Løb 230
U17 WErgo JWErgo - Junior B Women ('03) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:42

Roskilde Roklub I
  • Iben Bech (Roskilde)

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holst.)

Roklubben Ægir I
  • Julie Bertelsen (Ægir)

Roskilde Roklub II
  • Anna Lendal Holm (Roskilde)

Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (BR)
Løb 231
U17 LWErgo LJWErgo - Junior B Women LW ('03) - 2000m
Indvejningkl. 10:42
1. Afdeling 26. jan kl.:12:42

Hadsund Roklub I
  • Laetitia Panero-Bommer (HR)

Roklubben Ægir I
  • Julie Bertelsen (Ægir)

Silkeborg Roklub I
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)

Aarhus Roklub I
  • Rikke Køchs (AR)

Odder Roklub I
  • Trine Leitzke (OR)
Løb 232
U17 MErgo JMErgo - Junior B Men ('03) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:55

Københavns Roklub I
  • Asbjørn Neumann (KR)

Københavns Roklub II
  • Johannes Stensborg Jakobsen (KR)

Københavns Roklub III
  • Nikolaj Juul Damkjer (KR)

Odense Roklub I
  • Frederik Markvardsen (Odense)

Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oscar Burvil (Holst.)

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Runge (LR)

Danske Studenters Roklub I
  • Casper Girke Christensen (DSR)

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

Næstved Roklub I
  • Aslak Pedersen (Næstv.)

Næstved Roklub II
  • William Kjærgaard (Næstv.)

Silkeborg Roklub I
  • Max Elleskov Røgild (Silkeb.)

Bagsværd Roklub I
  • Villads Jørgensen (BR)

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (OR)
Løb 233
U17 LMErgo LJMErgo - Junior B Men LW ('03) - 2000m
Indvejningkl. 10:55
1. Afdeling 26. jan kl.:12:55

Róðrarsamband Føroya I
  • Høgni Reinert á Plógv (Føroya)
Løb 234
U18 WErgo JWErgo - Junior AII Women ('02) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:12:55

Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand (HR)

Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch (Roskilde)

Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba i Gong (Føroya)

Ukraine I
  • KATERYNA HARBARUK (UKR)

Tissø Roklub I
  • Katrine Jepsen (TR)

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Højgaard (BR)

Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen (BR)
Løb 235
U18 LWErgo LJWErgo - Junior AII Women LW ('02) - 2000m
Indvejningkl. 11:13
1. Afdeling 26. jan kl.:13:13

Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

Lyngby Roklub I
  • Ida Marie Reimer (LR)
Løb 236
U18 MErgo JMErgo - Junior AII Men ('02) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:13

Hadsund Roklub I
  • Jeppe Thomsen (HR)

Roforeningen KVIK I
  • Johan Søvndahl Kok (KVIK)

Roskilde Roklub I
  • Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)

Saxkjøbing Roklub I
  • David Wandrup (Saxk.)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Søren Meldgaard Madsen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Julius Henriksen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Tobias Bork Kristensen (Holst.)

Danske Studenters Roklub I
  • Malthe Christiansen (DSR)

Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller (Ægir)

Roklubben Ægir II
  • Jonas Lykkegaard Werther (Ægir)

Københavns Roklub I
  • Charlie McDonald** (KR)

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (RR)

Hammarby IF Roddförening I
  • Felix Broberg (HIF)

Lyngby Roklub I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR)

Hadsund Roklub II
  • Haris Alagic (HR)

Mykolayiv Oblast Boat Racing Federation I
  • Volodymyr Perstenkov (MOBRF)
Løb 237
U18 LMErgo LJMErgo - Junior AII Men LW ('02) - 2000m
Indvejningkl. 11:13
1. Afdeling 26. jan kl.:13:13

Sorø Roklub I
  • Peter Skou ** (SR)

Sorø Roklub II
  • Anton Stensberg (SR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Gustav Bjerg Madsen (Holst.)

Danske Studenters Roklub I
  • Magnus Erik Timm (DSR)

Tallaghan Bay RC Ireland I
  • Aaron Barrett (IRL)
Løb 410
WErgo WErgo - Women University - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:29

Aalborg Universitet I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR)

Aalborg Universitet II
  • Marie Møller Nielsen (AR)

Aalborg Universitet IV
  • Eva Povlsgaard Nebeling (AR)

Aalborg Universitet V
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (AR)

Aalborg Universitet VI
  • Camilla Frølund (AR)

Aalborg Universitet VIII
  • Nora Zeitoun (AR)

Syddansk Universitet I
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

KVIK Universitetsroning I
  • Kristine Van der Keur (KVIK)
Løb 238
U19 WErgo JWErgo - Junior A Women ('01) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:29

Roforeningen KVIK I
  • Anna Adelholm (KVIK)

Lappeenrannan Soutajat I
  • Maiju Kainlauri (FIN)

Ukraine I
  • VALENTYNA ZHELUDKOVA (UKR)

Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard (DSR)

Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen (KR)

Bagsværd Roklub I
  • Christine Amalie Meinert Cardel (BR)

Bagsværd Roklub II
  • Marie Ramm (BR)

Bagsværd Roklub III
  • Matilde Hjorth (BR)

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)
Løb 239
U19 LWErgo LJWErgo - Junior A Women LW ('01) - 2000m
Indvejningkl. 11:29
1. Afdeling 26. jan kl.:13:29

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen (Fredericia)

Danske Studenters Roklub I
  • Astrid Bruun Fejfer (DSR)

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

Silkeborg Roklub I
  • Rosa van Bergeijk (Silkeb.)

Aarhus Roklub I
  • Laura Boldsen (AR)

Lyngby Roklub/KKL I
  • Ida Marie Reimer (LR)
Løb 240
U19 MErgo JMErgo - Junior A Men ('01) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:45

Vesla?ský klub Slavia Praha I
  • Tomáš Zobal (SLAV)

Viana Remadores do Lima I
  • André Pinto (VRL)

Hadsund Roklub I
  • Malthe Dybdahl Malling (HR)

Hvidovre Roklub I
  • Thomas Jensen (HvR)

Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

Roskilde Roklub II
  • Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

Roskilde Roklub III
  • Julius Philipson (Roskilde)

Roskilde Roklub IV
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

Róðrarsamband Føroya I
  • Brandur Kjølbro (Føroya)

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (SR)

Sorø Roklub II
  • Jannick Wly Andersen (SR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Frederik Geertsen Lund (Holst.)

Lyngby Roklub/KKL I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR)

Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

Københavns Roklub I
  • Viktor Friis Gefeldt (KR)

Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist (Silkeb.)

Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)

Bagsværd Roklub II
  • Johan Poulsen (BR)
Løb 241
U19 LMErgo LJMErgo - Junior A Men LW ('01) - 2000m
Indvejningkl. 11:45
1. Afdeling 26. jan kl.:13:45

Hadsund Roklub I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup (HR)

Sorø Roklub I
  • Rasmus Lind (SR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Oliver Schiltknecht (Holst.)

Dragør Roklub I
  • Victor Brünnich Rasmussen (Dragør)
Løb 401
U23 LWErgo LWErgo - U23 Women LW (19-22) - 2000m
Indvejningkl. 11:58
1. Afdeling 26. jan kl.:13:58

Odense Roklub I
  • Line Katrine Olsen (Odense)

Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)

Bagsværd Roklub I
  • Marie Mørch (BR)

Danske Studenters Roklub I
  • Amalie Riff Brems (DSR)

Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard (DSR)

Tissø Roklub I
  • Janni Nissen (TR)

Danske Studenters Roklub III
  • Stine Mathiasen (DSR)

Roklubben Ægir I
  • Freja Emborg Sørensen (Ægir)

Næstved Roklub I
  • Anne Ørsted (Næstv.)
Løb 402
U23 WErgo WErgo - U23 Women (19-22) - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:13:58

Odense Roklub I
  • Mia Sofie Rützou (Odense)

Odense Roklub II
  • Anne Larsen (Odense)

Odense Roklub III
  • Sarah Lindberg (Odense)

Bagsværd Roklub I
  • Frida Sanggaard (BR)

Roskilde Roklub I
  • Simone Sørensen (Roskilde)

Lappeenrannan Soutajat I
  • Milla Kainlauri (FIN)

Fredericia Triathlon Team I
  • Petrine Rosenlund Stryhn (DEN)

Danske Studenters Roklub I
  • Cecilie Girke (DSR)

Danske Studenters Roklub II
  • Marta Kempf (DSR)

Tissø Roklub I
  • Mette Nissen (TR)

Aarhus Roklub I
  • Mette Køchs Nielsen (AR)
Løb 409
MErgo MErgo - Men University - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:14:13

Aalborg Universitet III
  • Esben Ravn (AR)

Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen (AR)

Aalborg Universitet V
  • Simon Østergaard Meijer (AR)

Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen (AR)

Aalborg Universitet VII
  • Martin Ask Klausholt (AR)

Aalborg Universitet VIII
  • Jesper Quist Jensen (AR)

Aalborg Universitet IX
  • Phillip Sperling (AR)

Aalborg Universitet XII
  • Jonas Lindh (AR)

Aalborg Universitet XIII
  • Germain Fontenit (AR)

Aalborg Universitet XIV
  • Mikkel Paetau (AR)

Syddansk Universitet I
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)
Løb 403
U23 LMErgo LMErgo - U23 Men LW (19-22) - 2000m
Indvejningkl. 12:13
1. Afdeling 26. jan kl.:14:13

Rowing club II
  • Sergey Ponomarev (Znamya)

Bagsværd Roklub I
  • Magnus Quaade Oddershede (BR)

Lyngby Roklub/KKL I
  • Christian Thor Hagemann (LR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Marcus William Lyngesen (Holst.)

Tissø Roklub I
  • Asbjørn Thai Andersen (TR)

Roklubben Furesø I
  • Jonas Lund (Furesø)

Rowing club I
  • Artur Kunka (Znamya)
Løb 404
U23 MErgo MErgo - U23 Men (19-22) - 2000m
2. Afdeling 26. jan kl.:14:26

PXL I
  • Ward Lemmelijn (NED)

Dnipro rowing club I
  • Anatolii Liadenko (UKR)

Canottieri Armida 1869 I
  • Lorenzo Bernard (ITA)

Palatinate Armada I
  • Danylo Gorenkin (GBR)

Palatinate Armada II
  • James Vogel (GBR)

Hadsund Roklub I
  • Wiliam Wisholm (HR)

Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg (Odense)

Odense Roklub II
  • Oscar Mazza (Odense)

Roskilde Roklub I
  • Bastian Secher (Roskilde)

Roskilde Roklub II
  • Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

Roskilde Roklub III
  • Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

Róðrarsamband Føroya I
  • Jón Josephsen (Føroya)

Roforeningen KVIK I
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

Lyngby Roklub/KKL I
  • Jacob Lenzing (LR)

Danske Studenters Roklub II
  • Nicolai Bernsen (DSR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Magnus Valbirk (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Kaare Mortensen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Christian Taulbjerg (Holst.)

Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • Mikkel Kallesøe (Viborg)

Københavns Roklub I
  • Aksel Dybdahl Poulsen (KR)

Københavns Roklub II
  • Sebastian Bache (KR)

Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium I
  • William Marin Vedde (DEN)

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

Lyngby Roklub/KKL II
  • Emil Lenzing (LR)
Løb 405
LWErgo LWErgo - Women Open LW - 2000m
Indvejningkl. 12:58
1. Afdeling 26. jan kl.:14:58

Koninklijke Roeivereniging De Hunze I
  • Nynke Bender (NED)

Hadsund Roklub I
  • Trine Toft Andersen (HR)

Odder Roklub I
  • Juliane Elander Rasmussen (OR)

Odder Roklub II
  • Christina Pultz (OR)

Danske Studenters Roklub I
  • Sara Engberg (DSR)

Danske Studenters Roklub II
  • Kate Petersen (DSR)
Løb 407
LMErgo LMErgo - Men Open LW - 2000m
Indvejningkl. 12:58
1. Afdeling 26. jan kl.:14:58

G.S. Fiamme Oro I
  • Martino Goretti (ITA)

Viana Remadores do Lima II
  • Carlos Cruz (VRL)

Odense Roklub I
  • Sebastian Terp (Odense)

Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen (BR)

Danske Studenters Roklub I
  • Timothy Antonie Hansen (DSR)

Roforeningen KVIK I
  • Mikkel Schelde (KVIK)

Lyngby Roklub/KKL I
  • Alexander Modest (LR)

Danske Studenters Roklub II
  • Emil Espensen (DSR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Frederik Taulbjerg (Holst.)

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)

Københavns Roklub I
  • Fredrik Leicht (KR)

Austrian Rowing I
  • Matthias Taborsky (AUT)

Aarhus Roklub I
  • James Dodd (AR)

Hammarby IF Roddförening I
  • Ahmet Rapi (HIF)
Løb 406
WErgo WErgo - Women Open - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:11

Pakistan Rowing Team I
  • Faryal Shahzad (PAK)

Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  • Anni Keisanen (FIN)

VK SLAVIA PRAGUE II
  • Marie Natalie Jurkova (CZE)

VK SLAVIA PRAGUE I
  • Lucie Zabova (CZE)

Odder Roklub I
  • Mette Leitzke Sørensen (OR)

Roskilde Roklub I
  • Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

Roforeningen KVIK I
  • Fie Udby Erichsen (KVIK)

Roforeningen KVIK II
  • Tanja Spring Ehlers (KVIK)

Danske Studenters Roklub I
  • Mette Dyrlund Petersen (DSR)

Danske Studenters Roklub II
  • Christina Juhl Johansen (DSR)

Odense Roklub I
  • Luise Lund Hansen (Odense)

Odense Roklub II
  • Sara Nissen (Odense)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen (Holst.)

Odense Roklub III
  • Elisabeth Kaalund Keller (Odense)

Odense Roklub IV
  • Julie Gaumitz Storm (Odense)

Danske Studenters Roklub III
  • Kate Petersen (DSR)

Danske Studenters Roklub IV
  • Samantha Don Robbins (DSR)

Aarhus Roklub I
  • Nina Hollensen (AR)

Aarhus Roklub II
  • Mai Nielsen (AR)

Danske Studenters Roklub V
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR)
Løb 408
MErgo MErgo - Men Open - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:24

Team 100 Bajere I
  • Anders Benzon (DEN)

Koninklijke Roeivereniging De Hunze I
  • Jos Luttjeboer (NED)

A O BUC I
  • Jean-Christophe LADIRE (FRA)

Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk (HR)

Odense Roklub I
  • Nick H. Larsen (Odense)

Bagsværd Roklub I
  • Mathias Larsen (BR)

Danske Studenters Roklub I
  • Lars Fjord Garvey (DSR)

Roforeningen KVIK I
  • Jesper Fredsted (KVIK)

Roforeningen KVIK II
  • Johan Jacoby Klemmesen (KVIK)

Roforeningen KVIK III
  • Kelvin Yeung (KVIK)

Roforeningen KVIK IV
  • Loui Lam (KVIK)

Danske Studenters Roklub II
  • Sverri S. Nielsen (DSR)

Danske Studenters Roklub III
  • Tøger Berg Rasmussen (DSR)

Danske Studenters Roklub IV
  • Tobias Kempf (DSR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Aske Petersen (Holst.)

Danske Studenters Roklub V
  • Joen Petur Jacobsen (DSR)

Københavns Roklub I
  • Fred Vystavel (KR)

Næstved Roklub I
  • Frederik Wendel Madsen (Næstv.)

Texas A&M University I
  • Carsten Dalacker (GER)

Nordslesvigsk Roklub I
  • Joel Naukkarinen (NRK)

Bagsværd Roklub II
  • Søren Korsholm (BR)

A.C.S. NADA FLORILOR I
  • SEBASTIAN MARIAN ADAMOVICI (A.C.S.N.D.)
Løb 501
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Fitness/Company relay 4x500m - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:37

CASALE SC
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Marco Roseo (ITA)
  • 2. Edoardo Prete (ITA)
  • 3. Beatrice Allera (ITA)
  • 4. Ylenia De Gaspari (ITA)

Process Engineering A/S
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Adar Lieb Pelter (DEN)
  • 2. Hjalmar Joensen (DEN)
  • 3. Peter Lindblom (DEN)
  • 4. Sander Vitus Møller (DEN)

ASD-Can-Monate
Tidshandicap : 0:00
  • 1. massimo moja (ITA)
  • 2. paola guastaldi (ITA)
  • 3. elena bardelli (ITA)
  • 4. Stefano Mirenda (ITA)

ASD-Can-Monate
Tidshandicap : 0:00
  • 1. stefania giacobbo (ITA)
  • 2. Marco Frontini (ITA)
  • 3. elena stringa (ITA)
  • 4. admir gjoni (ITA)

Coloplast A/S
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Handan Yildiran (Colop.)
  • 2. Patrick Christian Thomsen (Colop.)
  • 3. Sanne Hjorth Andersen (Colop.)
  • 4. Philip Norup Olsen (Colop.)

Aalborg Universitet I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Simon Østergaard Meijer (AR)
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (AR)
  • 3. Martin Ask Klausholt (AR)
  • 4. Mikkel Paetau (AR)

Microsoft
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ayrton Massey (DEN)
  • 2. Jamie Magee (DEN)
  • 3. Thomas Pedersen (DEN)
  • 4. Siddharth Chopde (DEN)

Microsoft
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Wael AbuSeada (DEN)
  • 2. Torben Marcussen (DEN)
  • 3. Senem Kocak (DEN)
  • 4. Paul Ivan (DEN)

Bodycoach.dk
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Thomas Christensen (Bodycoach)
  • 2. Jakob Sevel (Bodycoach)
  • 3. Michael Skjoldan (Bodycoach)
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach)

Bodycoach.dk
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Lene Ejerskov (Bodycoach)
  • 2. Vibeke Søndergaard (Bodycoach)
  • 3. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach)
  • 4. Trine Dam (Bodycoach)

365 Design
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ole Vindfeldt (DEN)
  • 2. Charlotte Buchwaldt (DEN)
  • 3. Peter Rasmussen (DEN)
  • 4. Brian Sørensen (DEN)

C2shop
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Reiner Modest (DEN)
  • 2. Mikael Modest (DEN)
  • 3. Bettina Modest (DEN)
  • 4. Marcus Modest (DEN)

Bruun & Hjejle
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Caroline Eggert Frydenberg (BH)
  • 2. Andreas Faerk (BH)
  • 3. Eskild Ebbesen (BH)
  • 4. Peter Tind Larsen (BH)

Bruun & Hjejle
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Kim Nielsen (BH)
  • 2. Morten Permin (BH)
  • 3. Helle Heldbo (BH)
  • 4. Frederik Andre Bork (BH)

Bruun & Hjejle
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Majken Hauge Johansen (BH)
  • 2. Ulrik Fenneberg (BH)
  • 3. Jens Denkov (BH)
  • 4. Lars Olsen (BH)

CBS EGB
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jens Olav Dahlgaard (DEN)
  • 2. Caroline de la Porte (DEN)
  • 3. Niels le Duc (DEN)
  • 4. Peter Gammeltoft (DEN)
Løb 502
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - School relay 4x500m - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:37

Mejrup Skole
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holst.)
  • 2. Jens Pedersen (Holst.)
  • 3. Lucas Sittrup Kallesøe (Holst.)
  • 4. Simon Madsen (Holst.)

Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Christian Nielsen (DEN)
  • 2. Emil Hansen (DEN)
  • 3. Nikita Maslennikov (DEN)
  • 4. William Marin Vedde (DEN)

Gudenåskolen
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Julie Valentik Hæk (DEN)
  • 2. Magnus Kleist (DEN)
  • 3. Maja Klitgaard (DEN)
  • 4. Rosa Van Bergeijk (DEN)
Løb 703
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - University relay, 4x500m Mix gender - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:15:37

Aalborg Universitet I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jesper Quist Jensen (AR)
  • 2. Germain Fontenit (AR)
  • 3. Esben Ravn (AR)
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (AR)

Aalborg Universitet III
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR)
  • 2. Marie Møller Nielsen (AR)
  • 3. Jonas Lindh (AR)
  • 4. Eva Povlsgaard Nebeling (AR)

Aalborg Universitet IV
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (AR)
  • 2. Camilla Frølund (AR)
  • 3. Phillip Sperling (AR)
  • 4. Nora Zeitoun (AR)

Holstebro University I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holst.)
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holst.)
  • 3. Nichlas Ulnits (Holst.)
  • 4. Jakob Mortensen (Holst.)
Løb 601
U13 WErgo JWErgo - Junior E/D SPRINT Women - 100m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:05

Hjemme fra Kælderen I
  • Cecilia Kroll (DEN)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Hannah Frenkler (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Vanessa Wenske (RCT)

Sorø Roklub I
  • Mejse Østergaard Nielsen (SR)

Roklubben Stevns I
  • Anna Iversen (Stevns)

Roforeningen KVIK I
  • Sahana Varanasi (KVIK)

Silkeborg Roklub I
  • Julie Valentin Hæk (Silkeb.)

Rødvig Roklub I
  • Sara Blacharczyk (RR)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Frida Ellebjerg Møller (BR)

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Nanna Bradram Kehr (BR)
Løb 602
U13 MErgo JMErgo - Junior E/D SPRINT Men - 100m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:05

Heistad Norway I
  • Storm Øines (NOR)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Tilmann Hänsel (RCT)

Sorø Roklub I
  • Johannes Ebert (SR)

Rødvig Roklub I
  • Michael Kjøng Jørgensen (RR)

Odder Roklub I
  • Nor Goslar (OR)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Buster Kiilerich Madsen (BR)
Løb 603
U15 WErgo JWErgo - Junior C SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:07

Ringsted Roklub I
  • Maria J. Johansen (RR)

Róðrarsamband Føroya I
  • Sunneva Lamhugo Leo (Føroya)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Dina Damaske (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III
  • Laura Dreecke (RCT)

Roklubben Stevns I
  • Isabella Bache (Stevns)

Nordslesvigsk Roklub I
  • Ronja-Maria Knobloch (NRK)

Silkeborg Roklub I
  • Marie Kleist (Silkeb.)

Bagsværd Roklub I
  • Alma Biltoft Benediktson (BR)

Rødvig Roklub I
  • Amalie Kjøng Jørgensen (RR)

Odder Roklub I
  • Caroline Sejersen (OR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Anna Skovdam (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Laura Møller (Holst.)

Lyngby Roklub I
  • Caroline Bork Terkelsen (LR)
Løb 605
U17 WErgo JWErgo - Junior B SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:07

CASALE SC I
  • Ylenia De Gaspari (ITA)

Róðrarsamband Føroya I
  • Emma Landgaard Nagurset (Føroya)

Roklubben Furesø I
  • Clara Hornnæss (Furesø)

Sorø Roklub I
  • Smilla Post-Kallenbach (SR)

Roklubben Ægir I
  • Julie Bertelsen (Ægir)

Silkeborg Roklub I
  • Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)

Silkeborg Roklub II
  • Maja Klitgaard (Silkeb.)

Bagsværd Roklub I
  • Cathrine Duedahl-Olesen (BR)

Rødvig Roklub I
  • Frederikke Munch (RR)

Rødvig Roklub II
  • Julie Munch (RR)

Odder Roklub I
  • Trine Leitzke (OR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen (Holst.)
Løb 604
U15 MErgo JMErgo - Junior C SPRINT Men - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:09

Heistad Norway I
  • Knut Oskar Øines (NOR)

Róðrarsamband Føroya I
  • Petur Fróðason (Føroya)

Róðrarsamband Føroya II
  • Bjarni Skorastein (Føroya)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • Benjamin Zeishold (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • Jonas Schroeder (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III
  • Kaspar Brinkmann (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. IV
  • Teoman Sen (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V. V
  • Lucas Schumacher (RCT)

Roklubben Stevns I
  • August Riis Poulsen (Stevns)

Roklubben Stevns II
  • Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns)

Roklubben Stevns III
  • Nikolaj Hausman Olsen (Stevns)

Roklubben Stevns IV
  • Jakob Iversen (Stevns)

Roforeningen KVIK I
  • Joakim Mol Romero (KVIK)

Roforeningen KVIK II
  • Magnus Knudssøn (KVIK)

Bishopsgate Boat Club / Eton Excelsior I
  • Finn Airikkala (GBR)

Rødvig Roklub I
  • Magnus Rex Mainz (RR)

Bagsværd Roklub/KCB I
  • Aske Saltbæk (BR)

Bagsværd Roklub/KCB II
  • Buster Kiilerich Madsen (BR)

Bagsværd Roklub/KCB III
  • Jakob Lynbech (BR)

Bagsværd Roklub/KCB IV
  • Karl Heuer (BR)

Bagsværd Roklub/KCB V
  • Nikolaj Kragh SImonsen (BR)

Bagsværd Roklub/KCB VI
  • Theis Wolfram (BR)
Løb 606
U17 MErgo JMErgo - Junior B SPRINT Men - 200m
2. Afdeling 26. jan kl.:16:11

CASALE SC I
  • Gabriele Enrico (ITA)

CASALE SC II
  • Riccardo Allera (ITA)

Roklubben Furesø I
  • Christian Rømer (Furesø)

Sorø Roklub I
  • August Husted Coutant (SR)

Tallaghan Bay RC Ireland I
  • Fiachna Barrett (IRL)

Tissø Roklub I
  • Magnus Jepsen (TR)

Tissø Roklub II
  • Marcus Kobæk Larsen (TR)

Róðrarsamband Føroya I
  • Høgni Reinert á Plógv (Føroya)

Roklubben Ægir I
  • Benjamin Johnsen (Ægir)

Roskilde Roklub I
  • Leander Kaliszan (Roskilde)

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

Roforeningen KVIK I
  • Trygve Roar Olofsen (KVIK)

Roforeningen KVIK II
  • Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)

Silkeborg Roklub I
  • Casper Pedersen (Silkeb.)

Silkeborg Roklub II
  • Max Elleskov Røgild (Silkeb.)

Bagsværd Roklub I
  • Mads Rubin (BR)

Bagsværd Roklub II
  • Elias Ellehammer (BR)

Bagsværd Roklub III
  • Alexander Aldrich (BR)

Bagsværd Roklub IV
  • Villads Jørgensen (BR)

Odder Roklub I
  • Anton Østergaard-Clausen (OR)

Odder Roklub II
  • Noah Mikkelsen (OR)

Roklubben Skjold I
  • Carl Emil Melander (Skjold)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Simon Mikkelsen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Kramer (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Christian Søndergaard (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO IV
  • Nikolaj Dalbøl (Holst.)

Bagsværd Roklub V
  • Kasper Burmeister Stokholm (BR)

Bagsværd Roklub VI
  • Erik Kjersgård Nielsen (BR)

Bagsværd Roklub VII
  • Thøger Bjerg (BR)

Lyngby Roklub I
  • Christian Runge (LR)

Roforeningen KVIK III
  • Peter Møller Naur (KVIK)
Løb 607
U19 WErgo JWErgo - Junior A SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:13

Róðrarsamband Føroya I
  • Nikoba i Gong (Føroya)

Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

Odense Roklub I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

Danske Studenters Roklub I
  • Astrid Bruun Fejfer (DSR)

Danske Studenters Roklub II
  • Mathilde Kiilgaard (DSR)

Roklubben Ægir I
  • Stefanie Brun Pedersen (Ægir)

Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch (Roskilde)

Silkeborg Roklub I
  • Rosa van Bergeijk (Silkeb.)

Bagsværd Roklub I
  • Christine Amalie Meinert Cardel (BR)

Bagsværd Roklub II
  • Emma Braad Olesen (BR)

Bagsværd Roklub III
  • Matilde Hjorth (BR)

Bagsværd Roklub IV
  • Marie Ramm (BR)

Bagsværd Roklub V
  • Astrid Christensen (BR)

Bagsværd Roklub VI
  • Astrid Højgaard (BR)

Fredericia Roklub/KCHO I
  • Karen Katrine Mortensen (Fredericia)

Lyngby Roklub I
  • Ida Marie Reimer (LR)
Løb 608
U19 MErgo JMErgo - Junior A SPRINT Men - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:15

Vesla?ský klub Slavia Praha I
  • Tomáš Zobal (SLAV)

Viana Remadores do Lima I
  • André Pinto (VRL)

Tallaghan Bay RC Ireland I
  • Aaron Barrett (IRL)

Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

Danske Studenters Roklub I
  • Magnus Erik Timm (DSR)

Danske Studenters Roklub II
  • Malthe Christiansen (DSR)

Roklubben Ægir I
  • Jacob Brahe Møller (Ægir)

Roklubben Ægir II
  • Jonas Lykkegaard Werther (Ægir)

Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

Roskilde Roklub II
  • Magnus Dollerup Madsen (Roskilde)

Roskilde Roklub III
  • Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)

Roskilde Roklub IV
  • Julius Philipson (Roskilde)

Silkeborg Roklub I
  • Magnus Kleist (Silkeb.)

Bagsværd Roklub I
  • Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)

Bagsværd Roklub II
  • Johan Poulsen (BR)

Bagsværd Roklub III
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)

Rødvig Roklub I
  • Patrick Klestrup (RR)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO II
  • Tobias Bork Kristensen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO III
  • Oscar Burvil (Holst.)

Lyngby Roklub I
  • Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR)
Løb 609
WErgo WErgo - Senior åben SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:17

SOCIETE DES REGATES RENNAISES I
  • Nelly ALIAS (FRA)

Sporting Palace-Rome I
  • Cristiana Barone (ITA)

Sporting Palace-Rome II
  • Daniela Sessano (ITA)

Nyborg Roklub I
  • Christina Møller (NR)

Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup (Ægir)

Roklubben ARA I
  • Christina Jensen (ARA)

Holstebro Roklub/KCHO I
  • Trine Dahl Pedersen (Holst.)
Løb 610
MErgo MErgo - Senior åben SPRINT Men - 200m
2. Afdeling 26. jan kl.:16:19

St Fargeau Rowing club I
  • Arnaud CLAVIER (FRA)

Team 100 Bajere I
  • Anders Benzon (DEN)

JUST ROW IT I
  • Alexis Charveriat (FRA)

Uden Klub I
  • Lasse Laage Christiansen (Uden Klub)

Royal Club Nautique de Tournai I
  • Matthieu Rigaux (BEL)

Pakistan Rowing Team I
  • Muhammad Shahzad (PAK)

JUST ROW IT II
  • Sebastien Stern (FRA)

JUST ROW IT III
  • Pierre-Stéphane MONTAGNON (FRA)

Copenhagen Creators I
  • Leif Kvalvik (DEN)

CASALE SC I
  • Marco Roseo (ITA)

C.c. Lazio - T RoW I
  • Paolo Loriato (ITA)

Skullerud Sports Senter I
  • Morten Eriksen stie (Skullerud)

Sporting Palace-Rome I
  • Andrea Colletta (ITA)

Sporting Palace-Rome II
  • gianluca Cambareri (ITA)

Sporting Palace-Rome III
  • Ivan Serrati (ITA)

Sporting Palace-Rome IV
  • Luigi Ragni (ITA)

Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen (DEN)

Czech Republic I
  • Vaclav Zitta (CZE)

C.c. Lazio - T RoW II
  • Sergio Canciani (ITA)

Poland I
  • Mariusz Jendrzejczak (POL)

Heistad Norway I
  • Knut Øines (NOR)

Københavns Roklub I
  • Niklas Grundt Hansen (KR)

Roforeningen KVIK I
  • Carl Traff (KVIK)

Ukraine I
  • IHOR KROL (UKR)

Finland I
  • Ari Vihavainen (FIN)

Odense Roklub I
  • Malte Rusbjerg (Odense)

Odense Roklub II
  • Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)

Tissø Roklub I
  • Ramus Thai Andersen (TR)

Tissø Roklub II
  • Victor Rossing (TR)

Roforeningen KVIK III
  • Torbjørn Frankel (KVIK)

Keravan Urheilijat I
  • Jukka Haikonen (FIN)

Keravan Urheilijat II
  • Kyösti Ryhänen (FIN)

Keravan Urheilijat III
  • Jorma Niemi (FIN)

Korsør Roklub I
  • Marcell Nyvang (Korsør)

Rødvig Roklub I
  • Jan Olsen (RR)

Rødvig Roklub II
  • Michael Mainz (RR)

Rødvig Roklub III
  • Tommy Knudsen (RR)

Sub7 I
  • David Scott (GBR)

Keravan Urheilijat IV
  • Eetu Luoma (FIN)

Mikkelin Soutajat I
  • Jari Liimatta (FIN)
Løb 612
WErgo WErgo - University SPRINT Women - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:21

Aalborg Universitet I
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR)

Aalborg Universitet II
  • Marie Møller Nielsen (AR)

Aalborg Universitet IV
  • Eva Povlsgaard Nebeling (AR)

Aalborg Universitet V
  • Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (AR)

Aalborg Universitet VI
  • Camilla Frølund (AR)

Aalborg Universitet VIII
  • Nora Zeitoun (AR)
Løb 611
MErgo MErgo - University SPRINT Men - 200m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:21

Wolfson College Boat Club (Cambridge) I
  • Jonas Thyregod Wilcks (GBR)

Aalborg Universitet III
  • Esben Ravn (AR)

Aalborg Universitet IV
  • Troels Dalgaard Danielsen (AR)

Aalborg Universitet V
  • Simon Østergaard Meijer (AR)

Aalborg Universitet VI
  • Niels Kunckel Knudsen (AR)

Aalborg Universitet VII
  • Martin Ask Klausholt (AR)

Aalborg Universitet VIII
  • Jesper Quist Jensen (AR)

Aalborg Universitet IX
  • Phillip Sperling (AR)

Aalborg Universitet XII
  • Jonas Lindh (AR)

Aalborg Universitet XIII
  • Mikkel Paetau (AR)

Aalborg Universitet XIV
  • Germain Fontenit (AR)

Palatinate Armada I
  • Danylo Gorenkin (GBR)

Palatinate Armada II
  • James Vogel (GBR)

Syddansk Universitet I
  • Christian Kiær (Odense)

Syddansk Universitet II
  • Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)

Skullerud Sports Senter I
  • Dirk Möller (Skullerud)
Løb 701
U17 W/M 4-Stafet JW/JM4-Stafet - Club relay, junior B,C,D,E 4x500m - 2000m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:43

Danske Studenters Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR)
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 3. Malthe Christiansen (DSR)
  • 4. Casper Girke Christensen (DSR)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V.
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Lucas Schumacher (RCT)
  • 2. Teoman Sen (RCT)
  • 3. Marlen Endruweit (RCT)
  • 4. Ella Mundt (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V.
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Lukas Voland (RCT)
  • 2. Johannes Harnisch (RCT)
  • 3. Dina Damaske (RCT)
  • 4. Leia Drkosch (RCT)

Ruder-Club Tegel 1886 e.V.
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jonas Schroeder (RCT)
  • 2. Benjamin Zeishold (RCT)
  • 3. Vanessa Wenske (RCT)
  • 4. Hannah Frenkler (RCT)

Sorø Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. August Husted Coutant (SR)
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (SR)
  • 3. Johannes Ebert (SR)
  • 4. Smilla Post-Kallenbach (SR)

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Tobias Kramer (Holst.)
  • 2. Simon Mikkelsen (Holst.)
  • 3. Nikolaj Dalbøl (Holst.)
  • 4. Christian Søndergaard (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holst.)
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holst.)
  • 3. Simon Madsen (Holst.)
  • 4. Jens Pedersen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anna Skovdam (Holst.)
  • 2. Laura Møller (Holst.)
  • 3. Stine Højager Nielsen (Holst.)
  • 4. Oscar Burvil (Holst.)

Roskilde Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anna Lendal Holm (Roskilde)
  • 2. Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde)
  • 3. Virtus Overgaard Mogensen (Roskilde)
  • 4. William Windel Krogh (Roskilde)

Roskilde Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Iben Bech (Roskilde)
  • 2. Silje Trenter (Roskilde)
  • 3. Philip Adler Pehrson (Roskilde)
  • 4. Esben Friis Thanning (Roskilde)

Roforeningen KVIK
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Joakim Mol Romero (KVIK)
  • 2. Magnus Knudssøn (KVIK)
  • 3. Alma Lindebjerg Hansen (KVIK)
  • 4. Johanne Arentoft (KVIK)

Roforeningen KVIK
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Gudrun Boesen (KVIK)
  • 2. Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK)
  • 3. Trygve Roar Olofsen (KVIK)
  • 4. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK)

Silkeborg Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeb.)
  • 2. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.)
  • 3. Casper Pedersen (Silkeb.)
  • 4. Marie Kleist (Silkeb.)

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR)
  • 2. Alexander Aldrich (BR)
  • 3. Elias Ellehammer (BR)
  • 4. Mads Rubin (BR)

Odder Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Trine Leitzke (OR)
  • 2. Nor Goslar (OR)
  • 3. Noah Mikkelsen (OR)
  • 4. Caroline Sejersen (OR)

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (BR)
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (BR)
  • 3. Kasper Burmeister Stokholm (BR)
  • 4. Thøger Bjerg (BR)

Hadsund Roklub V
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (HR)
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (HR)
  • 3. Haris Alagic (HR)
  • 4. Zenia Hvid (HR)

Hadsund Roklub I
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (HR)
  • 2. Lea Lûbeck (HR)
  • 3. Jeppe Thomsen (HR)
  • 4. Ida Blomstrand (HR)

Hadsund Roklub II
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (HR)
  • 2. Frederik Bertelsen (HR)
  • 3. Kian Harati (HR)
  • 4. August Herman Wisholm (HR)

Hadsund Roklub III
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (HR)
  • 2. AnneSofie Zenft Busse (HR)
  • 3. Naja Lübeck (HR)
  • 4. Frederik Aksel Holmriis (HR)

Hadsund Roklub IV
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Amalie Krogh Nielsen (HR)
  • 2. Andrea Guldbæk Christensen (HR)
  • 3. Oskar Emil Holmriis (HR)
  • 4. Elias Roth (HR)

Hadsund Roklub VI
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Victoria Clara Brink (HR)
  • 2. Josefine Antoinette Brink (HR)
  • 3. Emilia W. Fjallsbak (HR)
  • 4. Maria Bak Jeppesen (HR)

Bagsværd Roklub/KCB
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Frida Ellebjerg Møller (BR)
  • 2. Aske Saltbæk (BR)
  • 3. Nikolaj Kragh SImonsen (BR)
  • 4. Theis Wolfram (BR)

Bagsværd Roklub/KCB
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (BR)
  • 2. Jakob Lynbech (BR)
  • 3. Karl Heuer (BR)
  • 4. Nanna Bradram Kehr (BR)
Løb 702
W/M 4-Stafet W/M4-Stafet - Club relay, junior A,senior, master 4x1000m - 4000m
1. Afdeling 26. jan kl.:16:55

Roforeningen KVIK
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK)
  • 2. Jesper Fredsted (KVIK)
  • 3. Loui Lam (KVIK)
  • 4. Nicholas Andersen (KVIK)

Vejle Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Birgit Bech Jensen (Vejle)
  • 2. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle)
  • 3. Jesper Foldager (Vejle)
  • 4. Lauge Decker (Vejle)

Roklubben Furesø
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Max Emde (Furesø)
  • 2. Bente Johannessen (Furesø)
  • 3. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 4. Bo Hartz (Furesø)

Sorø Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Ulla Hvid (SR)
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (SR)
  • 3. Ingrid Petersen (SR)
  • 4. Birgit Juel-Hansen (SR)

Sorø Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Peter Lindblom (SR)
  • 2. Jørgen Bay Simonsen (SR)
  • 3. Peter Carstens (SR)
  • 4. Christian Mølvig (SR)

Sorø Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Peter Skou ** (SR)
  • 2. Anton Stensberg (SR)
  • 3. Jannick Wly Andersen (SR)
  • 4. Rasmus Lind (SR)

Odense Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense)
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense)
  • 3. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense)
  • 4. Søren Gam (Odense)

Tissø Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Bjarke Christensen Bang (TR)
  • 2. Janni Nissen (TR)
  • 3. Katrine Jepsen (TR)
  • 4. Mette Nissen (TR)

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holst.)
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 3. Julius Henriksen (Holst.)
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holst.)

Holstebro Roklub/KCHO
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)
  • 2. Magnus Valbirk (Holst.)
  • 3. Christian Taulbjerg (Holst.)
  • 4. Kaare Mortensen (Holst.)

Køge Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jens Gliese (Køge R)
  • 2. Louise Birk Hansen (Køge R)
  • 3. Søren Winther (Køge R)
  • 4. Mai-Britt Bille (Køge R)

Roskilde Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Bastian Secher (Roskilde)
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde)
  • 4. Silja Konoy Davidsen (Roskilde)

Roskilde Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Malli Segoli (Roskilde)
  • 3. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde)
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde)

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Aksel Bay (BR)
  • 2. Magnus Quaade Oddershede (BR)
  • 3. Thyge Winther Ludwigsen (BR)
  • 4. William Schrøder (BR)

Danske Studenters Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Jacob Jespersen (DSR)
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR)
  • 3. Margit Haahr Hansen (DSR)
  • 4. Mette Dyrlund Petersen (DSR)

Danske Studenters Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Christoffer Hansen (DSR)
  • 2. Peter Stenby (DSR)
  • 3. Morten Oluf Nielsen (DSR)
  • 4. Helle Kristensen (DSR)

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR)
  • 2. Matilde Hjorth (BR)
  • 3. Marie Ramm (BR)
  • 4. Emma Braad Olesen (BR)

Bagsværd Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Astrid Højgaard (BR)
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR)
  • 3. Johan Poulsen (BR)
  • 4. Christine Amalie Meinert Cardel (BR)

Keravan Urheilijat
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Meeri Vaakanainen (FIN)
  • 2. Ritva Reponen (FIN)
  • 3. Pentti Soini (FIN)
  • 4. Johannes Vaakanainen (FIN)

Keravan Urheilijat
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Tero Mononen (FIN)
  • 2. Juha Kattunen (FIN)
  • 3. Matti Reponen (FIN)
  • 4. Carla Urbano (FIN)

Odder Roklub
Tidshandicap : 0:00
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (OR)
  • 2. Christina Pultz (OR)
  • 3. Juliane Elander Rasmussen (OR)
  • 4. Per Amby (OR)