Tilmeldinger - Danske Mesterskaber & Europamesterskaber / Danish & European Championships 2019

Date: 17 January 2019
Løbstider er ca. tider, og kan ændres efter indgåelse af anmeldelser !
Race times subject to change !

Løb 100 30+WErgo Masters Women 30+ (30-39 years) - 2000m 5 tilmeldinger
Crossfit 1839 I
  • 1. Natalie Naughton (LUX '86
Royal Navy I
  • 1. Ruth Guest (GBR '86
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Elsa Magnussen (Føroya) '86
Roforeningen KVIK I
  • 1. Merete Martlev Jensen (KVIK) '84
Roklubben ARA I
  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Løb 101 30+WErgo Masters Women 30+ LW (30-39 years) - 2000m 4 tilmeldinger
Progetto Sport Bergamo I
  • 1. Laura Bombarda (ITA '81
C.c. Lazio - T RoW I
  • 1. LAURA GHIOLDI (ITA '86
ESCC - ASAEC I
  • 1. Séverine CHUNIAUD (FRA '82
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 104 40+WErgo Masters Women 40+ (40-49 years) - 2000m 7 tilmeldinger
Guildford RC I
  • 1. Victoria Starr (GBR '71
Helmsvej I
  • 1. Christina Rindom (DEN '73
Roskilde Roklub I
  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
Devon and Somerset Fire and Rescue I
  • 1. Hannah Hawkins (GBR [0000]
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Karen Leth Jensen (DSR) '72
Fredericia Roklub I
  • 1. Lise Mortensen (Fredericia) '74
Hammarby IF Roddförening I
  • 1. Malin Sundström (HIF) '77
Løb 105 40+WErgo Masters Women 40+ LW (40-49 years) - 2000m 3 tilmeldinger
Køge Roklub I
  • 1. Karina Gravad (Køge R) '71
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Susanne Klages (NRK) '72
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Helle Tibian (DSR) '73
Løb 108 50+WErgo Masters Women 50+ (50-54 years) - 2000m 5 tilmeldinger
Kajakklubben Eskimå I
  • 1. Malin Faraasen (SWE '69
Club de Remo Barquereño I
  • 1. Rosa Maria Noriega Celis (ESP '69
Eskimå I
  • 1. Malin Faraasen (SWE '69
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Carla Urbano (FIN '68
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
Løb 109 50+WErgo Masters Women 50+ LW (50-54 years) - 2000m 4 tilmeldinger
Sub7 I
  • 1. Margaret Greenhall (GBR '68
SOCIETE DES REGATES RENNAISES I
  • 1. Nelly ALIAS (FRA '66
Club de Remo Barquereño I
  • 1. Teresa Lamillar Fernández (ESP '66
Sorø Roklub I
  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (SR) '69
Løb 110 Master WErgo Masters Women 55+ (55-59 years) - 2000m 2 tilmeldinger
Karlsruher Rheinklub Alemannia I
  • 1. Gudrun Klein (GER '60
A O BUC I
  • 1. Véronique HUAT (FRA '60
Løb 111 Master WErgo Masters Women 55+ LW (55-59 years) - 2000m 3 tilmeldinger
England I
  • 1. Joanna Allsebrook (GBR '64
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Birgit Jagnow (GER [0000]
Roforeningen KVIK I
  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 112 60+WErgo Masters Women 60+ (60-64 years) - 2000m 1 tilmelding
Hellerup Roklub I
  • 1. Mette Cederkvist (HR) '57
Løb 115 Master WErgo Masters Women LW 65+ (65-69 years) - 2000m 1 tilmelding
Sorø Roklub I
  • 1. Birgit Juel-Hansen (SR) '52
Løb 116 70+WErgo Masters Women 70+ (70-79 years) - 2000m 1 tilmelding
Fredensborg Roklub I
  • 1. Merete Boldt (FR) '47
Løb 117 70+WErgo Masters Women 70+ LW (70-79 years) - 2000m 4 tilmeldinger
A O BUC I
  • 1. Marie-Thérèse GANACHAUD (FRA '43
A O BUC II
  • 1. Françoise MONATH (FRA '49
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Gisela Jagnow (GER [0000]
Sorø Roklub I
  • 1. Ingrid Petersen (SR) '44
Løb 121 80+WErgo Masters Women 80+ LW (80-89 years) - 2000m 1 tilmelding
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Hildegard Schmiedl (GER [0000]
Løb 150 30+MErgo Masters Men 30+ (30-39 years) - 2000m 10 tilmeldinger
JUST ROW IT I
  • 1. Pierre-Stéphane MONTAGNON (FRA '80
Club de Remo Lodosa Spain I
  • 1. Alberto fernandez diez (ESP '84
Czech Republic I
  • 1. Vaclav Zitta (CZE '81
Cardihome Feat Stive (Bel) I
  • 1. Steven Van Roey (BEL '83
Royal Navy I
  • 1. Craig Guest (GBR '82
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Morgan Bengtsson (SWE '80
Tissø Roklub I
  • 1. Bjarke Christensen Bang (TR) '86
Roforeningen KVIK I
  • 1. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
Bagsværd Roklub I
  • 1. Jens Olav Dahlgaard (BR) '86
FNF Athletic Center I
  • 1. Pierrre Johnsson (SWE '84
Løb 151 30+MErgo Masters Men 30+ LW (30-39 years) - 2000m 7 tilmeldinger
A casa da collona I
  • 1. Damián Alonso (ESP '82
ASD-Can-Monate I
  • 1. Stefano Mirenda (ITA '82
ASD-Can-Monate II
  • 1. admir gjoni (ITA '88
AZS AWF Warszawa I
  • 1. Luke Sawicki (POL '86
Royal Navy I
  • 1. Richard Charrett (GBR '87
Roklubben Furesø I
  • 1. Max Emde (Furesø) '88
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Asger Tønnesen (DSR) '81
Løb 154 40+MErgo Masters Men 40+ (40-49 years) - 2000m 18 tilmeldinger
Unaffiliated I
  • 1. Steven Haslam (Unaff.) '76
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Flemming Pristed (DSR) '75
Skullerud Sports Senter I
  • 1. Morten Ingar Hansen (Skullerud) '72
Progetto Sport Bergamo I
  • 1. Roberto Beretta (ITA '76
JUST ROW IT I
  • 1. RUBAN Raphaël (FRA '76
justrow.dk I MANGER BETALING
  • 1. Roald Jensen (DEN '71
JUST ROW IT II
  • 1. Sébastien Rodriguez (FRA '70
Kouvolan Soutajat Finland I
  • 1. Timo Pursiheimo (FIN '71
Roforeningen KVIK I
  • 1. Peter w Weile (KVIK) '73
Dalkey Rowing Club I
  • 1. Ryan Corcoran (IRL '77
Malmö Roddklubb I
  • 1. Danilo Sosa (SWE '78
Vejle Roklub I
  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Maarten van den Haak (SWE '79
Bagsværd Roklub I
  • 1. Steen Nielbo (BR) '70
Devon and Somerset Fire and Rescue I
  • 1. Dave Reeby (GBR '74
Amager Ro- og Kajakklub I
  • 1. Asbjørn Adsersen (ARK) '75
Dragør Roklub I
  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
Dalkey I
  • 1. David OReilly (IRL '74
Løb 155 40+MErgo Masters Men 40+ LW (40-49 years) - 2000m 6 tilmeldinger
ESCC - ASAEC I
  • 1. jean-sébastien CLESSE (FRA '71
Ringsted Roklub I
  • 1. Jákup Johansen (RR) '73
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Jens Kristian Nilssen Dam (Føroya) '76
Sorø Roklub I
  • 1. Christian Mølvig (SR) '79
Lyngby Roklub I Afmeldt
  • 1. Asger Lenzing (LR) '71
A.C.S. NADA FLORILOR I Afmeldt
  • 1. SEBASTIAN MARIAN ADAMOVICI (A.C.S.N.D.) '76
Løb 158 50+MErgo Masters Men 50+ (50-54 years) - 2000m 16 tilmeldinger
Ishøj Roklub I
  • 1. Jens Mundeli-Jensen (Ishøj) '67
Ishøj Roklub II
  • 1. Kim Roch (Ishøj) '67
Vaxholms Roddklubb I
  • 1. Magnus Käck (VRK) '66
Lady Elizabeth Boat Club I
  • 1. Declan Watson (IRL '66
Skullerud Sports Senter I
  • 1. Leif Gunleifsen (Skullerud) '69
Hjemme fra Kælderen I
  • 1. Thomas Jensen (DEN '67
Eskimå I
  • 1. Magnus von Schenck (SWE '67
A O BUC I
  • 1. Xavier MALINOWSKI (FRA '68
Devon and Somerset Fire and Rescue I
  • 1. Paul Brew (GBR '65
Bagsværd Roklub I
  • 1. Martin Tangø (BR) '65
365 Design I
  • 1. Ole Vindfeldt (DEN '66
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Juha Kattunen (FIN '64
Næstved Roklub I
  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68
Sub7 I
  • 1. David Scott (GBR '64
Lyngby Roklub I
  • 1. Hans Christiansen Heldbo (LR) '66
RowProRowers I
  • 1. Bjørn Stensheim ( '66
Løb 159 50+MErgo Masters Men 50+ LW (50-54 years) - 2000m 6 tilmeldinger
Team Wolfpack I
  • 1. Peter Maack Groes (DEN '65
Progetto Sport Bergamo I
  • 1. Matteo Locatelli (ITA '68
A O BUC I
  • 1. Fabrice LE BOUEDEC (FRA '68
A O BUC II
  • 1. Christophe DEMEUSE (FRA '67
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Niclas Nielsen (SWE '65
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Jacob Thesander (DSR) '66
Løb 160 Master MErgo Masters Men 55+ (55-59 years) - 2000m 8 tilmeldinger
Andresy - Cercle Aviron du Confluent I
  • 1. Pierrick Moscatello (FRA '60
Quadraginta Unum I
  • 1. Kristin Ellis (GER '63
Pakistan Rowing Team I
  • 1. Muhammad Shahzad (PAK '61
Copenhagen Creators I
  • 1. Leif Kvalvik (DEN '61
Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I
  • 1. Martin Luirink (NED '59
Free Spirits I
  • 1. Morten Haugseng (GBR '62
Robin Brew Sports I
  • 1. Robin Brew (GBR '62
MAD Team IRC I
  • 1. Andrew Sangster (GBR '61
Løb 161 Master MErgo Masters Men 55+ LW (55-59 years) - 2000m 7 tilmeldinger
Ecole Polytechnique France I
  • 1. Patrick Migneaux (FRA '62
A O BUC I
  • 1. Maurice ROBERT (FRA '60
Bremerhavener Ruderverein v. 1889 I
  • 1. Hans-Werner Moye (GER [0000]
Nyborg Roklub I
  • 1. Michael Hainz Christensen (NR) '60
Roklubben Viking I
  • 1. Rene Hansen (Viking) '63
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Pentti Soini (FIN '61
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Kim Schauer Boysen (NRK) '61
Løb 162 60+MErgo Masters Men 60+ (60-64 years) - 2000m 11 tilmeldinger
SK Hamr-rowing I
  • 1. Milos Hunek (CZE '58
DW Preston I
  • 1. Philip Dyer (GBR '58
Maribo Roklub I
  • 1. John Winther (Maribo) '56
Horsens Roklub I
  • 1. Carl Johan Runge Andersen (HR) '57
Royal Navy I
  • 1. Paul Winton (GBR '56
Syndale Drill Power I
  • 1. Neil Levitt (GBR '58
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Werner Güttel (NRK) '58
Bagsværd Roklub I
  • 1. Henrik Thorup (BR) '59
Aarhus Roklub I
  • 1. Jacob Christian Lindegaard (AR) '59
Aarhus Roklub II
  • 1. Niels Iversen (AR) '55
Process Engineering A/S I MANGER BETALING
  • 1. Hjalmar Joensen (DEN '57
Løb 163 60+MErgo Masters Men 60+ LW (60-69 years) - 2000m 2 tilmeldinger
Landskrona Roddklubb I
  • 1. Stefan Olsson (SWE '58
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Lars Nielsen (DSR) '57
Løb 164 Master MErgo Masters Men 65+ (65-69 years) - 2000m 5 tilmeldinger
A O BUC I
  • 1. Jean-Baptiste LADIRE (FRA '54
A O BUC II
  • 1. Patrice CHAGOT (FRA '54
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Detlef Carell (GER [0000]
Odder Roklub I
  • 1. Per Amby (OR) '54
Hellerup Roklub I
  • 1. Geert Cederkvist (HR) '52
Løb 165 Master MErgo Masters Men LW 65+ (65-69 years) - 2000m 4 tilmeldinger
Dart Totnes Amateur Rowing Club I
  • 1. Rod Stewart (DTARC) '49
A O BUC I
  • 1. Christian GROCHOWSKI (FRA '51
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Rainer Bode (GER [0000]
Sorø Roklub I
  • 1. Bjarne Hjorth (SR) '51
Løb 166 70+MErgo Masters Men 70+ (70-79 years) - 2000m 6 tilmeldinger
Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I
  • 1. Robin Sterk (NED '49
A O BUC I
  • 1. François ALLAIN (FRA '49
A O BUC II
  • 1. Christophe RENARD (FRA '48
Helsingør Roklub I
  • 1. Henning Engelhardt (HR) '42
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Birger Lund-Rasmussen (DSR) '48
Middelfart Roklub I
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (MRK) '43
Løb 167 70+MErgo Masters Men 70+ LW (70-79 years) - 2000m 4 tilmeldinger
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Paolo Borsetti (ITA '49
A O BUC I
  • 1. Xavier GUILLAUME (FRA '47
T.W. POLONIA POZNAN I
  • 1. Boguslaw Otocki (POL '44
Lyngby Roklub I
  • 1. Hans Nøhr (LR) '45
Løb 170 80+MErgo Masters Men 80+ (80-89 years) - 2000m 2 tilmeldinger
Helsingør Roklub I
  • 1. Erik Schønnemann (HR) '35
Bagsværd Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Carsten Bech (BR) '39
Løb 171 80+MErgo Masters Men 80+ LW (80-89 years) - 2000m 1 tilmelding
Roklubben Skjold I
  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
Løb 206 U11 WErgo Junior E Women ('09-'10-'11..) - 2min 1 tilmelding
Rødvig Roklub I
  • 1. Sara Blacharczyk (RR) '09
Løb 210 U13 WErgo Junior DII Women ('08) - 2min 3 tilmeldinger
Hjemme fra Kælderen I
  • 1. Cecilia Kroll (DEN '08
Roskilde Roklub I
  • 1. Ida Thanning (Roskilde) '08
Sorø Roklub I
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (SR) '08
Løb 212 U13 MErgo Junior DII Men ('08) - 2min 4 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
  • 1. Bertil Remenyik Høier (NR) '08
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holst.) '08
Roklubben SAS I
  • 1. Sufyan Jamshaid Ajmal (SAS) '08
Rødvig Roklub I
  • 1. Michael Kjøng Jørgensen (RR) '08
Løb 214 U13 WErgo Junior D Women ('07) - 2min 8 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Naja Lübeck (HR) '07
Hadsund Roklub II
  • 1. Victoria Clara Brink (HR) '07
Hadsund Roklub III
  • 1. Josefine Antoinette Brink (HR) '07
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • 1. Hannah Frenkler (RCT) '07
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • 1. Vanessa Wenske (RCT) '07
Roklubben Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Silkeborg Roklub I
  • 1. Julie Valentin Hæk (Silkeb.) '07
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Frida Ellebjerg Møller (BR) '07
Løb 216 U13 MErgo Junior D Men ('07 - 2min 5 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Aksel Holmriis (HR) '07
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • 1. Linus Westdickenberg (RCT) '07
Sorø Roklub I
  • 1. Johannes Ebert (SR) '07
Odder Roklub I
  • 1. Nor Goslar (OR) '07
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (BR) '07
Løb 218 U15 WErgo Junior CII Women ('06) - 3min 10 tilmeldinger
Roskilde Roklub I
  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • 1. Ella Mundt (RCT) '06
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • 1. Dina Damaske (RCT) '06
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III
  • 1. Marlen Endruweit (RCT) '06
Hadsund Roklub IV
  • 1. Andrea Guldbæk Christensen (HR) '06
Hadsund Roklub V
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (HR) '06
Hadsund Roklub VI
  • 1. AnneSofie Zenft Busse (HR) '06
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Anna Skovdam (Holst.) '06
Roklubben Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Rødvig Roklub I
  • 1. Amalie Kjøng Jørgensen (RR) '06
Løb 220 U15 MErgo Junior CII Men ('06) - 3min 17 tilmeldinger
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Bjarni Skorastein (Føroya) '06
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • 1. Johannes Harnisch (RCT) '06
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • 1. Lukas Voland (RCT) '06
Hadsund Roklub I
  • 1. Elias Roth (HR) '06
Holst I
  • 1. Simon Madsen (Holst.) '06
Holst II
  • 1. Lucas Sittrup Kallesøe (Holst.) '06
Holst III
  • 1. Jens Pedersen (Holst.) '06
Roskilde Roklub I
  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Roskilde Roklub II
  • 1. Philip Adler Pehrson (Roskilde) '06
Roklubben Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Roklubben Stevns II
  • 1. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns) '05
Rødvig Roklub I
  • 1. Magnus Rex Mainz (RR) '06
Dragør Roklub I
  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Aske Saltbæk (BR) '06
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Theis Wolfram (BR) '06
Bagsværd Roklub/KCB III
  • 1. Karl Heuer (BR) '06
Bagsværd Roklub/KCB IV
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (BR) '06
Løb 222 U15 WErgo Junior C Women ('05) - 4min 14 tilmeldinger
Ringsted Roklub I
  • 1. Maria J. Johansen (RR) '05
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Sunneva Lamhugo Leo (Føroya) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • 1. Leia Drkosch (RCT) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • 1. Laura Dreecke (RCT) '05
Hadsund Roklub I
  • 1. Amalie Krogh Nielsen (HR) '05
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Laura Møller (Holst.) '05
Odder Roklub I
  • 1. Caroline Sejersen (OR) '05
Københavns Roklub I
  • 1. Alberte Henrioud Theglev (KR) '05
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Ronja-Maria Knobloch (NRK) '05
Silkeborg Roklub I
  • 1. Marie Kleist (Silkeb.) '05
Bagsværd Roklub I
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR) '05
Lyngby Roklub I
  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LR) '05
Dragør Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Nathalie Bruun (Dragør) '05
Hadsund Roklub II
  • 1. Maria Bak Jeppesen (HR) '05
Løb 224 U15 MErgo Junior C Men ('05) - 4min 17 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Frederik Bertelsen (HR) '05
Hadsund Roklub II
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (HR) '05
Hadsund Roklub III
  • 1. Kian Harati (HR) '05
Hadsund Roklub IV
  • 1. Oskar Emil Holmriis (HR) '05
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Petur Fróðason (Føroya) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • 1. Lucas Schumacher (RCT) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • 1. Jonas Schroeder (RCT) '05
Odense Roklub I
  • 1. Christian Thuesen (Odense) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Roklubben Stevns II
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Roklubben SAS I
  • 1. Mohammed Benjamin Bhatti (SAS) '05
Roforeningen KVIK I
  • 1. Joakim Mol Romero (KVIK) '05
Bishopsgate Boat Club / Eton Excelsior I
  • 1. Finn Airikkala (GBR '05
Roklubben SAS II
  • 1. Gabriel Winslow (SAS) '05
Roklubben SAS III
  • 1. Saim Jamshaid Ajmal (SAS) '05
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Jakob Lynbech (BR) '05
Bagsværd Roklub I
  • 1. Linus Bangert (BR) '05
Løb 226 U16 WErgo Junior BII Women ('04) - 2000m 8 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Lea Lûbeck (HR) '04
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Emma Landgaard Nagurset (Føroya) '04
Sorø Roklub I
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (SR) '04
Danske Studenters Roklub I Afmeldt
  • 1. Cornelia Dalsgaard (DSR) '04
Københavns Roklub I
  • 1. Josefine Freltoft (KR) '04
Københavns Roklub II
  • 1. Lucca Elkjær (KR) '04
Rødvig Roklub I
  • 1. Frederikke Munch (RR) '04
Hammarby IF Roddförening I Afmeldt
  • 1. Agnes Jämttjärn (HIF) '04
Løb 228 U17 MErgo Junior BII Men ('04) - 2000m 20 tilmeldinger
CASALE SC I
  • 1. Gabriele Enrico (ITA '04
Hadsund Roklub I
  • 1. August Herman Wisholm (HR) '04
Roklubben Furesø I
  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Simon Mikkelsen (Holst.) '04
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Tobias Kramer (Holst.) '04
Holstebro Roklub/KCHO III
  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holst.) '04
Holstebro Roklub/KCHO IV
  • 1. Christian Søndergaard (Holst.) '04
Roskilde Roklub I
  • 1. William Windel Krogh (Roskilde) '04
Roskilde Roklub II
  • 1. Virtus Overgaard Mogensen (Roskilde) '04
Roskilde Roklub III
  • 1. Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde) '04
Københavns Roklub I
  • 1. Viggo Olsen (KR) '04
Københavns Roklub II
  • 1. Villads Svane Hansen (KR) '04
Københavns Roklub III
  • 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (KR) '04
Bagsværd Roklub I
  • 1. Elias Ellehammer (BR) '04
Bagsværd Roklub II
  • 1. Alexander Aldrich (BR) '04
Bagsværd Roklub III
  • 1. Mads Rubin (BR) '04
Odder Roklub I
  • 1. Noah Mikkelsen (OR) '04
Kolding Roklub I
  • 1. Mads Kirstein (KRAK) '04
Lyngby Roklub I
  • 1. Christian Runge (LR) '04
Bagsværd Roklub IV
  • 1. Kasper Burmeister Stokholm (BR) '04
Løb 229 U17 MErgo Junior BII Men LW ('04) - 2000m 6 tilmeldinger
CASALE SC I
  • 1. Riccardo Allera (ITA '04
Sorø Roklub I
  • 1. August Husted Coutant (SR) '04
Silkeborg Roklub I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeb.) '04
Roklubben Skjold I
  • 1. Carl Emil Melander (Skjold) '04
Bagsværd Roklub I
  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (BR) '04
Bagsværd Roklub II
  • 1. Thøger Bjerg (BR) '04
Løb 230 U17 WErgo Junior B Women ('03) - 2000m 6 tilmeldinger
Roskilde Roklub I
  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
Roklubben Furesø I
  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holst.) '03
Roklubben Ægir I
  • 1. Julie Bertelsen (Ægir) '04
Roskilde Roklub II
  • 1. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
Bagsværd Roklub I
  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (BR) '03
Løb 231 U17 WErgo Junior B Women LW ('03) - 2000m 5 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (HR) '03
Roklubben Ægir I
  • 1. Julie Bertelsen (Ægir) '04
Silkeborg Roklub I
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeb.) '03
Aarhus Roklub I
  • 1. Rikke Køchs (AR) '03
Odder Roklub I
  • 1. Trine Leitzke (OR) '03
Løb 232 U17 MErgo Junior B Men ('03) - 2000m 16 tilmeldinger
Odense Roklub I
  • 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Roskilde Roklub I
  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Roskilde Roklub II
  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Roklubben Viking I
  • 1. Aske Storm (Viking) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oscar Burvil (Holst.) '03
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Christian Runge (LR) '04
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Roklubben Ægir I
  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
Københavns Roklub I
  • 1. Asbjørn Neumann (KR) '03
Københavns Roklub II
  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (KR) '03
Næstved Roklub I
  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03
Næstved Roklub II
  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Københavns Roklub III
  • 1. Nikolaj Juul Damkjer (KR) '03
Silkeborg Roklub I
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeb.) '03
Bagsværd Roklub I
  • 1. Villads Jørgensen (BR) '03
Odder Roklub I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (OR) '03
Løb 233 U17 MErgo Junior B Men LW ('03) - 2000m 1 tilmelding
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Høgni Reinert á Plógv (Føroya) '03
Løb 234 U18 WErgo Junior AII Women ('02) - 2000m 9 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Ida Blomstrand (HR) '02
Odense Roklub I
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Roskilde Roklub I
  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Nikoba i Gong (Føroya) '02
Ukraine I
  • 1. KATERYNA HARBARUK (UKR '02
Tissø Roklub I
  • 1. Katrine Jepsen (TR) '02
Bagsværd Roklub I
  • 1. Astrid Højgaard (BR) '02
Bagsværd Roklub II
  • 1. Emma Braad Olesen (BR) '02
Hammarby IF Roddförening I Afmeldt
  • 1. Clara Jämttjärn (HIF) '02
Løb 235 U18 WErgo Junior AII Women LW ('02) - 2000m 2 tilmeldinger
Roklubben Furesø I
  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Lyngby Roklub I
  • 1. Ida Marie Reimer (LR) '02
Løb 236 U18 MErgo Junior AII Men ('02) - 2000m 17 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Jeppe Thomsen (HR) '02
Roforeningen KVIK I
  • 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Roskilde Roklub I
  • 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Mykolayiv Oblast Boat Racing Federation I MANGER BETALING
  • 1. Volodymyr Perstenkov (MOBRF) '02
Saxkjøbing Roklub I
  • 1. David Wandrup (Saxk.) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.) '02
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Julius Henriksen (Holst.) '02
Holstebro Roklub/KCHO III
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holst.) '03
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
Roklubben Ægir I
  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Roklubben Ægir II
  • 1. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02
Københavns Roklub I
  • 1. Charlie McDonald** (KR) '02
Bagsværd Roklub I
  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR) '02
Rødvig Roklub I
  • 1. Patrick Klestrup (RR) '02
Hammarby IF Roddförening I
  • 1. Felix Broberg (HIF) '02
Lyngby Roklub I
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR) '02
Hadsund Roklub II
  • 1. Haris Alagic (HR) '02
Løb 237 U18 MErgo Junior AII Men LW ('02) - 2000m 5 tilmeldinger
Sorø Roklub I
  • 1. Peter Skou ** (SR) '02
Sorø Roklub II
  • 1. Anton Stensberg (SR) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Gustav Bjerg Madsen (Holst.) '02
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
Tallaghan Bay RC Ireland I MANGER BETALING
  • 1. Aaron Barrett (IRL '18
Løb 238 U19 WErgo Junior A Women ('01) - 2000m 9 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
  • 1. Anna Adelholm (KVIK) '01
Lappeenrannan Soutajat I
  • 1. Maiju Kainlauri (FIN '02
Ukraine I
  • 1. VALENTYNA ZHELUDKOVA (UKR '01
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
Københavns Roklub I
  • 1. Cecilie Brunnich Sørensen (KR) '01
Bagsværd Roklub I
  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (BR) '01
Bagsværd Roklub II
  • 1. Marie Ramm (BR) '01
Bagsværd Roklub III
  • 1. Matilde Hjorth (BR) '01
Roklubben Ægir I
  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01
Løb 239 U19 WErgo Junior A Women LW ('01) - 2000m 6 tilmeldinger
Fredericia Roklub/KCHO I
  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fredericia) '01
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01
Roklubben Ægir I
  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01
Silkeborg Roklub I
  • 1. Rosa van Bergeijk (Silkeb.) '02
Aarhus Roklub I
  • 1. Laura Boldsen (AR) '01
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Ida Marie Reimer (LR) '02
Løb 240 U19 MErgo Junior A Men ('01) - 2000m 19 tilmeldinger
Vesla?ský klub Slavia Praha I
  • 1. Tomáš Zobal (SLAV) '01
Viana Remadores do Lima I
  • 1. André Pinto (VRL) '01
Hadsund Roklub I
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (HR) '01
Hvidovre Roklub I
  • 1. Thomas Jensen (HvR) '01
Roskilde Roklub I
  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
Roskilde Roklub II
  • 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
Roskilde Roklub III
  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01
Roskilde Roklub IV
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Brandur Kjølbro (Føroya) '01
Sorø Roklub I
  • 1. Rasmus Lind (SR) '01
Sorø Roklub II
  • 1. Jannick Wly Andersen (SR) '01
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.) '01
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Frederik Geertsen Lund (Holst.) '01
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR) '02
Roforeningen KVIK I
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Københavns Roklub I
  • 1. Viktor Friis Gefeldt (KR) '01
Silkeborg Roklub I
  • 1. Magnus Kleist (Silkeb.) '01
Bagsværd Roklub I
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR) '01
Bagsværd Roklub II
  • 1. Johan Poulsen (BR) '01
Løb 241 U19 MErgo Junior A Men LW ('01) - 2000m 4 tilmeldinger
Hadsund Roklub I
  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (HR) '01
Sorø Roklub I
  • 1. Rasmus Lind (SR) '01
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Oliver Schiltknecht (Holst.) '01
Dragør Roklub I
  • 1. Victor Brünnich Rasmussen (Dragør) '01
Løb 301 WErgo Adaptive Women P2 - 2000m 3 tilmeldinger
Poland Pararowing Team I
  • 1. Jolanta Majka (POL '78
Hungarian Rowing Association I
  • 1. Nagy Ráhel (HUN '91
LATC II
  • 1. Žanna Cve?kovska (LAT '83
Løb 302 WErgo Adaptive Women P3 - 2000m 3 tilmeldinger
UKS SALWATOR I
  • 1. Patrycja Kap?on (POL '98
Russian Federation I
  • 1. Zhagot Valentina (RUS '63
Danske Studenters Roklub I Afmeldt
  • 1. Mia Sørensen (DSR) '73
Løb 304 MErgo Adaptive Men P1 - 2000m 4 tilmeldinger
Poland Pararowing Team I
  • 1. Jaroslaw Kailing (POL '63
Poland Pararowing Team II
  • 1. Leszek Niewiarowski (POL '79
Hungarian Rowing Association I
  • 1. Pet? Zsolt (HUN '80
Belarus Rowing Club I MANGER BETALING
  • 1. DZMITRY RYSHKEVICH (BRC) '86
Løb 305 MErgo Adaptive Men P2 - 2000m 4 tilmeldinger
Poland Pararowing Team I
  • 1. Michal Gadowski (POL '90
Società Sportiva Murcarolo ASD I
  • 1. Gian Filippo Mirabile (ITA '68
First south - Bohemian centrefor disabled people /1.CZPJC/ I
  • 1. Milan Lískovec (CZE '78
LATC I
  • 1. Eduards Pupels (LAT '75
Løb 306 MErgo Adaptive Men P3 - 2000m 4 tilmeldinger
UKS SALWATOR I
  • 1. Robert Niesyczynski (POL '93
Hungarian Rowing Association I
  • 1. Polyák Norbert Zsolt (HUN '75
LOTTO BYDGOSTIA BYDGOSZCZ I
  • 1. Daniel Bojarek (POL '91
LOTTO BYDGOSTIA BYDGOSZCZ II MANGER BETALING
  • 1. Krzysztof Pikulski (POL '92
Løb 401 U23 WErgo U23 Women LW (19-22) - 2000m 9 tilmeldinger
Odense Roklub I
  • 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97
Roskilde Roklub I
  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00
Bagsværd Roklub I
  • 1. Marie Mørch (BR) '97
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
Tissø Roklub I
  • 1. Janni Nissen (TR) '99
Danske Studenters Roklub III
  • 1. Stine Mathiasen (DSR) '98
Roklubben Ægir I
  • 1. Freja Emborg Sørensen (Ægir) '98
Næstved Roklub I
  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 402 U23 WErgo U23 Women (19-22) - 2000m 11 tilmeldinger
Odense Roklub I
  • 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
Odense Roklub II
  • 1. Anne Larsen (Odense) '98
Odense Roklub III
  • 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
Bagsværd Roklub I
  • 1. Frida Sanggaard (BR) '98
Roskilde Roklub I
  • 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
Lappeenrannan Soutajat I
  • 1. Milla Kainlauri (FIN '00
Fredericia Triathlon Team I
  • 1. Petrine Rosenlund Stryhn (DEN '98
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Cecilie Girke (DSR) '00
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Marta Kempf (DSR) '98
Tissø Roklub I
  • 1. Mette Nissen (TR) '99
Aarhus Roklub I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (AR) '99
Løb 403 U23 MErgo U23 Men LW (19-22) - 2000m 7 tilmeldinger
Rowing club I MANGER BETALING
  • 1. Artur Kunka (Znamya) '99
Rowing club II MANGER BETALING
  • 1. Sergey Ponomarev (Znamya) '00
Bagsværd Roklub I
  • 1. Magnus Quaade Oddershede (BR) '00
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Christian Thor Hagemann (LR) '98
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Marcus William Lyngesen (Holst.) '00
Tissø Roklub I
  • 1. Asbjørn Thai Andersen (TR) '00
Roklubben Furesø I
  • 1. Jonas Lund (Furesø) '99
Løb 404 U23 MErgo U23 Men (19-22) - 2000m 25 tilmeldinger
PXL I
  • 1. Ward Lemmelijn (NED '97
Dnipro rowing club I
  • 1. Anatolii Liadenko (UKR '98
Canottieri Armida 1869 I
  • 1. Lorenzo Bernard (ITA [0000]
Palatinate Armada I
  • 1. Danylo Gorenkin (GBR '97
Palatinate Armada II
  • 1. James Vogel (GBR '97
Hadsund Roklub I
  • 1. Wiliam Wisholm (HR) '97
Odense Roklub I
  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Odense Roklub II
  • 1. Oscar Mazza (Odense) '98
Roskilde Roklub I
  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
Roskilde Roklub II
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
Roskilde Roklub III
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Jón Josephsen (Føroya) '99
Roforeningen KVIK I
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Jacob Lenzing (LR) '00
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Nicolai Bernsen (DSR) '98
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Magnus Valbirk (Holst.) '00
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.) '99
Holstebro Roklub/KCHO III
  • 1. Kaare Mortensen (Holst.) '00
Holstebro Roklub/KCHO IV
  • 1. Christian Taulbjerg (Holst.) '99
Viborg Ro- og Kajakklub/KCHO I
  • 1. Mikkel Kallesøe (Viborg) '00
Københavns Roklub I
  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (KR) '98
Københavns Roklub II
  • 1. Sebastian Bache (KR) '97
Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium I
  • 1. William Marin Vedde (DEN '99
Korsør Roklub I
  • 1. Marcell Nyvang (Korsør) '00
Lyngby Roklub/KKL II
  • 1. Emil Lenzing (LR) '98
Løb 405 WErgo Women Open LW - 2000m 6 tilmeldinger
Koninklijke Roeivereniging De Hunze I
  • 1. Nynke Bender (NED '94
Hadsund Roklub I
  • 1. Trine Toft Andersen (HR) '94
Odder Roklub I
  • 1. Juliane Elander Rasmussen (OR) '79
Odder Roklub II
  • 1. Christina Pultz (OR) '88
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Sara Engberg (DSR) '90
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Kate Petersen (DSR) '90
Løb 406 WErgo Women Open - 2000m 20 tilmeldinger
Pakistan Rowing Team I
  • 1. Faryal Shahzad (PAK '94
Finland Jämsänjoen Soutuveikot I
  • 1. Anni Keisanen (FIN '92
VK SLAVIA PRAGUE II
  • 1. Marie Natalie Jurkova (CZE '98
VK SLAVIA PRAGUE I
  • 1. Lucie Zabova (CZE '94
Odder Roklub I
  • 1. Mette Leitzke Sørensen (OR) '95
Roskilde Roklub I
  • 1. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Roforeningen KVIK I
  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85
Roforeningen KVIK II
  • 1. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
Odense Roklub I
  • 1. Luise Lund Hansen (Odense) '95
Odense Roklub II
  • 1. Sara Nissen (Odense) '93
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holst.) '96
Odense Roklub III
  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Odense Roklub IV
  • 1. Julie Gaumitz Storm (Odense) '96
Danske Studenters Roklub III
  • 1. Kate Petersen (DSR) '90
Danske Studenters Roklub IV
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
Aarhus Roklub I
  • 1. Nina Hollensen (AR) '92
Aarhus Roklub II
  • 1. Mai Nielsen (AR) '89
Danske Studenters Roklub V MANGER BETALING
  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
Løb 407 MErgo Men Open LW - 2000m 14 tilmeldinger
G.S. Fiamme Oro I
  • 1. Martino Goretti (ITA '85
Viana Remadores do Lima II
  • 1. Carlos Cruz (VRL) '93
Odense Roklub I
  • 1. Sebastian Terp (Odense) '95
Bagsværd Roklub I
  • 1. Mathias Larsen (BR) '92
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
Roforeningen KVIK I
  • 1. Mikkel Schelde (KVIK) '93
Lyngby Roklub/KKL I
  • 1. Alexander Modest (LR) '95
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Emil Espensen (DSR) '91
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Frederik Taulbjerg (Holst.) '96
Roklubben Ægir I
  • 1. Cody Anderson (Ægir) '96
Københavns Roklub I
  • 1. Fredrik Leicht (KR) '94
Austrian Rowing I
  • 1. Matthias Taborsky (AUT '92
Aarhus Roklub I
  • 1. James Dodd (AR) '89
Hammarby IF Roddförening I
  • 1. Ahmet Rapi (HIF) '98
Løb 408 MErgo Men Open - 2000m 22 tilmeldinger
Team 100 Bajere I
  • 1. Anders Benzon (DEN '94
Koninklijke Roeivereniging De Hunze I
  • 1. Jos Luttjeboer (NED '88
A O BUC I
  • 1. Jean-Christophe LADIRE (FRA '93
Hadsund Roklub I
  • 1. Peter Rytter Munk (HR) '95
Odense Roklub I
  • 1. Nick H. Larsen (Odense) '95
Bagsværd Roklub I
  • 1. Mathias Larsen (BR) '92
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
Roforeningen KVIK I
  • 1. Jesper Fredsted (KVIK) '93
Roforeningen KVIK II
  • 1. Johan Jacoby Klemmesen (KVIK) '96
Roforeningen KVIK III
  • 1. Kelvin Yeung (KVIK) '93
Roforeningen KVIK IV
  • 1. Loui Lam (KVIK) '90
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
Danske Studenters Roklub III
  • 1. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
Danske Studenters Roklub IV
  • 1. Tobias Kempf (DSR) '93
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Aske Petersen (Holst.) '96
Danske Studenters Roklub V
  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
Københavns Roklub I
  • 1. Fred Vystavel (KR) '93
Næstved Roklub I
  • 1. Frederik Wendel Madsen (Næstv.) '90
Texas A&M University I
  • 1. Carsten Dalacker (GER '94
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Joel Naukkarinen (NRK) '93
Bagsværd Roklub II
  • 1. Søren Korsholm (BR) '90
A.C.S. NADA FLORILOR I
  • 1. SEBASTIAN MARIAN ADAMOVICI (A.C.S.N.D.) '76
Løb 409 MErgo Men University - 2000m 11 tilmeldinger
Aalborg Universitet III
  • 1. Esben Ravn (AR) '93
Aalborg Universitet IV
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (AR) '89
Aalborg Universitet V
  • 1. Simon Østergaard Meijer (AR) '97
Aalborg Universitet VI
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (AR) '97
Aalborg Universitet VII
  • 1. Martin Ask Klausholt (AR) '96
Aalborg Universitet VIII
  • 1. Jesper Quist Jensen (AR) '93
Aalborg Universitet IX
  • 1. Phillip Sperling (AR) '97
Aalborg Universitet XII
  • 1. Jonas Lindh (AR) '83
Aalborg Universitet XIII
  • 1. Germain Fontenit (AR) '95
Aalborg Universitet XIV
  • 1. Mikkel Paetau (AR) '93
Syddansk Universitet I
  • 1. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
Løb 410 WErgo Women University - 2000m 8 tilmeldinger
Aalborg Universitet I
  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR) '89
Aalborg Universitet II
  • 1. Marie Møller Nielsen (AR) '93
Aalborg Universitet IV
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (AR) '97
Aalborg Universitet V
  • 1. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (AR) '91
Aalborg Universitet VI
  • 1. Camilla Frølund (AR) '96
Aalborg Universitet VIII
  • 1. Nora Zeitoun (AR) '92
Syddansk Universitet I
  • 1. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
KVIK Universitetsroning I
  • 1. Kristine Van der Keur (KVIK) '93
Løb 501 W/M 4-Stafet Fitness/Company relay 4x500m - 2000m 16 tilmeldinger
CASALE SC
  • 1. Marco Roseo (ITA '00
  • 2. Edoardo Prete (ITA '95
  • 3. Beatrice Allera (ITA '00
  • 4. Ylenia De Gaspari (ITA '03
Process Engineering A/S
  • 1. Adar Lieb Pelter (DEN '67
  • 2. Hjalmar Joensen (DEN '57
  • 3. Peter Lindblom (DEN '63
  • 4. Sander Vitus Møller (DEN '64
ASD-Can-Monate
  • 1. massimo moja (ITA '71
  • 2. paola guastaldi (ITA '68
  • 3. elena bardelli (ITA '71
  • 4. Stefano Mirenda (ITA '82
ASD-Can-Monate
  • 1. stefania giacobbo (ITA '92
  • 2. Marco Frontini (ITA '81
  • 3. elena stringa (ITA '69
  • 4. admir gjoni (ITA '88
Coloplast A/S
  • 1. Handan Yildiran (Colop.) '86
  • 2. Patrick Christian Thomsen (Colop.) '90
  • 3. Sanne Hjorth Andersen (Colop.) '77
  • 4. Philip Norup Olsen (Colop.) '71
Aalborg Universitet I
  • 1. Simon Østergaard Meijer (AR) '97
  • 2. Niels Kunckel Knudsen (AR) '97
  • 3. Martin Ask Klausholt (AR) '96
  • 4. Mikkel Paetau (AR) '93
Microsoft
  • 1. Ayrton Massey (DEN '94
  • 2. Jamie Magee (DEN '91
  • 3. Thomas Pedersen (DEN '90
  • 4. Siddharth Chopde (DEN '95
Microsoft
  • 1. Wael AbuSeada (DEN '90
  • 2. Torben Marcussen (DEN '69
  • 3. Senem Kocak (DEN '80
  • 4. Paul Ivan (DEN '92
Bodycoach.dk
  • 1. Thomas Christensen (Bodycoach) '71
  • 2. Jakob Sevel (Bodycoach) '77
  • 3. Michael Skjoldan (Bodycoach) '67
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach) '75
Bodycoach.dk
  • 1. Lene Ejerskov (Bodycoach) '71
  • 2. Vibeke Søndergaard (Bodycoach) '76
  • 3. Anne-Marie Pyndt Lindberg (Bodycoach) '67
  • 4. Trine Dam (Bodycoach) '73
365 Design
  • 1. Ole Vindfeldt (DEN '66
  • 2. Charlotte Buchwaldt (DEN '68
  • 3. Peter Rasmussen (DEN '60
  • 4. Brian Sørensen (DEN '68
C2shop
  • 1. Reiner Modest (DEN '49
  • 2. Mikael Modest (DEN '73
  • 3. Bettina Modest (DEN '72
  • 4. Marcus Modest (DEN '04
Bruun & Hjejle
  • 1. Caroline Eggert Frydenberg (BH) [0000]
  • 2. Andreas Faerk (BH) '86
  • 3. Eskild Ebbesen (BH) '72
  • 4. Peter Tind Larsen (BH) '80
Bruun & Hjejle
  • 1. Kim Nielsen (BH) '83
  • 2. Morten Permin (BH) '74
  • 3. Helle Heldbo (BH) '71
  • 4. Frederik Andre Bork (BH) '75
Bruun & Hjejle
  • 1. Majken Hauge Johansen (BH) '69
  • 2. Ulrik Fenneberg (BH) '79
  • 3. Jens Denkov (BH) '81
  • 4. Lars Olsen (BH) '66
CBS EGB
  • 1. Jens Olav Dahlgaard (DEN '86
  • 2. Caroline de la Porte (DEN '73
  • 3. Niels le Duc (DEN '90
  • 4. Peter Gammeltoft (DEN '66
Løb 502 W/M 4-Stafet School relay 4x500m - 2000m 3 tilmeldinger
Mejrup Skole
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holst.) '08
  • 2. Jens Pedersen (Holst.) '06
  • 3. Lucas Sittrup Kallesøe (Holst.) '06
  • 4. Simon Madsen (Holst.) '06
Aarhus Tech / Aarhus Gymnasium
  • 1. Christian Nielsen (DEN '99
  • 2. Emil Hansen (DEN '01
  • 3. Nikita Maslennikov (DEN '00
  • 4. William Marin Vedde (DEN '99
Gudenåskolen
  • 1. Julie Valentik Hæk (DEN '07
  • 2. Magnus Kleist (DEN '01
  • 3. Maja Klitgaard (DEN '03
  • 4. Rosa Van Bergeijk (DEN '02
Løb 601 U13 WErgo Junior E/D SPRINT Women - 100m 10 tilmeldinger
Hjemme fra Kælderen I
  • 1. Cecilia Kroll (DEN '08
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • 1. Hannah Frenkler (RCT) '07
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • 1. Vanessa Wenske (RCT) '07
Sorø Roklub I
  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (SR) '08
Roklubben Stevns I
  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Roforeningen KVIK I
  • 1. Sahana Varanasi (KVIK) '09
Silkeborg Roklub I
  • 1. Julie Valentin Hæk (Silkeb.) '07
Rødvig Roklub I
  • 1. Sara Blacharczyk (RR) '09
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Frida Ellebjerg Møller (BR) '07
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Nanna Bradram Kehr (BR) '08
Løb 602 U13 MErgo Junior E/D SPRINT Men - 100m 6 tilmeldinger
Heistad Norway I
  • 1. Storm Øines (NOR '07
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • 1. Tilmann Hänsel (RCT) '07
Sorø Roklub I
  • 1. Johannes Ebert (SR) '07
Rødvig Roklub I
  • 1. Michael Kjøng Jørgensen (RR) '08
Odder Roklub I
  • 1. Nor Goslar (OR) '07
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (BR) '07
Løb 603 U15 WErgo Junior C SPRINT Women - 200m 13 tilmeldinger
Ringsted Roklub I
  • 1. Maria J. Johansen (RR) '05
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Sunneva Lamhugo Leo (Føroya) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • 1. Dina Damaske (RCT) '06
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III
  • 1. Laura Dreecke (RCT) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Ronja-Maria Knobloch (NRK) '05
Silkeborg Roklub I
  • 1. Marie Kleist (Silkeb.) '05
Bagsværd Roklub I
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR) '05
Rødvig Roklub I
  • 1. Amalie Kjøng Jørgensen (RR) '06
Lyngby Roklub I
  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LR) '05
Odder Roklub I
  • 1. Caroline Sejersen (OR) '05
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Anna Skovdam (Holst.) '06
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Laura Møller (Holst.) '05
Løb 604 U15 MErgo Junior C SPRINT Men - 200m 22 tilmeldinger
Heistad Norway I
  • 1. Knut Oskar Øines (NOR '05
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Petur Fróðason (Føroya) '05
Róðrarsamband Føroya II
  • 1. Bjarni Skorastein (Føroya) '06
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. I
  • 1. Benjamin Zeishold (RCT) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. II
  • 1. Jonas Schroeder (RCT) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. III
  • 1. Kaspar Brinkmann (RCT) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. IV
  • 1. Teoman Sen (RCT) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. V
  • 1. Lucas Schumacher (RCT) '05
Roklubben Stevns I
  • 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Roklubben Stevns II
  • 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Roklubben Stevns III
  • 1. Nikolaj Hausman Olsen (Stevns) '05
Roklubben Stevns IV
  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Roforeningen KVIK I
  • 1. Joakim Mol Romero (KVIK) '05
Roforeningen KVIK II
  • 1. Magnus Knudssøn (KVIK) '05
Bishopsgate Boat Club / Eton Excelsior I
  • 1. Finn Airikkala (GBR '05
Rødvig Roklub I
  • 1. Magnus Rex Mainz (RR) '06
Bagsværd Roklub/KCB I
  • 1. Aske Saltbæk (BR) '06
Bagsværd Roklub/KCB II
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (BR) '07
Bagsværd Roklub/KCB III
  • 1. Jakob Lynbech (BR) '05
Bagsværd Roklub/KCB IV
  • 1. Karl Heuer (BR) '06
Bagsværd Roklub/KCB V
  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (BR) '06
Bagsværd Roklub/KCB VI
  • 1. Theis Wolfram (BR) '06
Løb 605 U17 WErgo Junior B SPRINT Women - 200m 12 tilmeldinger
CASALE SC I
  • 1. Ylenia De Gaspari (ITA '03
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Emma Landgaard Nagurset (Føroya) '04
Roklubben Furesø I
  • 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
Sorø Roklub I
  • 1. Smilla Post-Kallenbach (SR) '04
Roklubben Ægir I
  • 1. Julie Bertelsen (Ægir) '04
Silkeborg Roklub I
  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.) '03
Silkeborg Roklub II
  • 1. Maja Klitgaard (Silkeb.) '03
Bagsværd Roklub I
  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (BR) '03
Rødvig Roklub I
  • 1. Frederikke Munch (RR) '04
Rødvig Roklub II
  • 1. Julie Munch (RR) '03
Odder Roklub I
  • 1. Trine Leitzke (OR) '03
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Stine Højager Nielsen (Holst.) '03
Løb 606 U17 MErgo Junior B SPRINT Men - 200m 31 tilmeldinger
CASALE SC I
  • 1. Gabriele Enrico (ITA '04
CASALE SC II
  • 1. Riccardo Allera (ITA '04
Roklubben Furesø I
  • 1. Christian Rømer (Furesø) '04
Sorø Roklub I
  • 1. August Husted Coutant (SR) '04
Tallaghan Bay RC Ireland I
  • 1. Fiachna Barrett (IRL '03
Tissø Roklub I
  • 1. Magnus Jepsen (TR) '04
Tissø Roklub II
  • 1. Marcus Kobæk Larsen (TR) '04
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Høgni Reinert á Plógv (Føroya) '03
Roklubben Ægir I
  • 1. Benjamin Johnsen (Ægir) '03
Roskilde Roklub I
  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03
Roklubben Viking I
  • 1. Aske Storm (Viking) '03
Roforeningen KVIK I
  • 1. Trygve Roar Olofsen (KVIK) '03
Roforeningen KVIK II
  • 1. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK) '03
Silkeborg Roklub I
  • 1. Casper Pedersen (Silkeb.) '04
Silkeborg Roklub II
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeb.) '03
Bagsværd Roklub I
  • 1. Mads Rubin (BR) '04
Bagsværd Roklub II
  • 1. Elias Ellehammer (BR) '04
Bagsværd Roklub III
  • 1. Alexander Aldrich (BR) '04
Bagsværd Roklub IV
  • 1. Villads Jørgensen (BR) '03
Roforeningen KVIK III MANGER BETALING
  • 1. Peter Møller Naur (KVIK) '03
Odder Roklub I
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (OR) '03
Odder Roklub II
  • 1. Noah Mikkelsen (OR) '04
Roklubben Skjold I
  • 1. Carl Emil Melander (Skjold) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Simon Mikkelsen (Holst.) '04
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Tobias Kramer (Holst.) '04
Holstebro Roklub/KCHO III
  • 1. Christian Søndergaard (Holst.) '04
Holstebro Roklub/KCHO IV
  • 1. Nikolaj Dalbøl (Holst.) '04
Lyngby Roklub I
  • 1. Christian Runge (LR) '04
Bagsværd Roklub V
  • 1. Kasper Burmeister Stokholm (BR) '04
Bagsværd Roklub VI
  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (BR) '04
Bagsværd Roklub VII
  • 1. Thøger Bjerg (BR) '04
Løb 607 U19 WErgo Junior A SPRINT Women - 200m 16 tilmeldinger
Róðrarsamband Føroya I
  • 1. Nikoba i Gong (Føroya) '02
Roklubben Furesø I
  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Odense Roklub I
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
Roklubben Ægir I
  • 1. Stefanie Brun Pedersen (Ægir) '01
Roskilde Roklub I
  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02
Silkeborg Roklub I
  • 1. Rosa van Bergeijk (Silkeb.) '02
Bagsværd Roklub I
  • 1. Christine Amalie Meinert Cardel (BR) '01
Bagsværd Roklub II
  • 1. Emma Braad Olesen (BR) '02
Bagsværd Roklub III
  • 1. Matilde Hjorth (BR) '01
Bagsværd Roklub IV
  • 1. Marie Ramm (BR) '01
Bagsværd Roklub V
  • 1. Astrid Christensen (BR) '02
Bagsværd Roklub VI
  • 1. Astrid Højgaard (BR) '02
Fredericia Roklub/KCHO I
  • 1. Karen Katrine Mortensen (Fredericia) '01
Lyngby Roklub I
  • 1. Ida Marie Reimer (LR) '02
Løb 608 U19 MErgo Junior A SPRINT Men - 200m 21 tilmeldinger
Vesla?ský klub Slavia Praha I
  • 1. Tomáš Zobal (SLAV) '01
Viana Remadores do Lima I
  • 1. André Pinto (VRL) '01
Tallaghan Bay RC Ireland I
  • 1. Aaron Barrett (IRL '01
Roforeningen KVIK I
  • 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
Danske Studenters Roklub II
  • 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
Roklubben Ægir I
  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
Roklubben Ægir II
  • 1. Jonas Lykkegaard Werther (Ægir) '02
Roskilde Roklub I
  • 1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
Roskilde Roklub II
  • 1. Magnus Dollerup Madsen (Roskilde) '03
Roskilde Roklub III
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde) '01
Roskilde Roklub IV
  • 1. Julius Philipson (Roskilde) '01
Silkeborg Roklub I
  • 1. Magnus Kleist (Silkeb.) '01
Bagsværd Roklub I
  • 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR) '02
Bagsværd Roklub II
  • 1. Johan Poulsen (BR) '01
Bagsværd Roklub III
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR) '01
Rødvig Roklub I
  • 1. Patrick Klestrup (RR) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holst.) '01
Holstebro Roklub/KCHO II
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holst.) '03
Holstebro Roklub/KCHO III
  • 1. Oscar Burvil (Holst.) '03
Lyngby Roklub I
  • 1. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (LR) '02
Løb 609 WErgo Senior åben SPRINT Women - 200m 7 tilmeldinger
SOCIETE DES REGATES RENNAISES I
  • 1. Nelly ALIAS (FRA '66
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Cristiana Barone (ITA '67
Sporting Palace-Rome II
  • 1. Daniela Sessano (ITA '62
Nyborg Roklub I
  • 1. Christina Møller (NR) '69
Roklubben Ægir I
  • 1. Mie Mellerup (Ægir) '00
Roklubben ARA I
  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Holstebro Roklub/KCHO I
  • 1. Trine Dahl Pedersen (Holst.) '96
Løb 610 MErgo Senior åben SPRINT Men - 200m 40 tilmeldinger
St Fargeau Rowing club I
  • 1. Arnaud CLAVIER (FRA '75
Team 100 Bajere I
  • 1. Anders Benzon (DEN '94
JUST ROW IT I
  • 1. Alexis Charveriat (FRA '75
Uden Klub I
  • 1. Lasse Laage Christiansen (Uden Klub) '97
Royal Club Nautique de Tournai I
  • 1. Matthieu Rigaux (BEL '93
Pakistan Rowing Team I
  • 1. Muhammad Shahzad (PAK '61
JUST ROW IT II
  • 1. Sebastien Stern (FRA '77
JUST ROW IT III
  • 1. Pierre-Stéphane MONTAGNON (FRA '80
Copenhagen Creators I
  • 1. Leif Kvalvik (DEN '61
Poland I MANGER BETALING
  • 1. Mariusz Jendrzejczak (POL '62
CASALE SC I
  • 1. Marco Roseo (ITA '00
C.c. Lazio - T RoW I
  • 1. Paolo Loriato (ITA '82
Skullerud Sports Senter I
  • 1. Morten Eriksen stie (Skullerud) '77
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Andrea Colletta (ITA '78
Sporting Palace-Rome II
  • 1. gianluca Cambareri (ITA '76
Sporting Palace-Rome III
  • 1. Ivan Serrati (ITA '72
Sporting Palace-Rome IV
  • 1. Luigi Ragni (ITA '84
Hjemme fra Kælderen I
  • 1. Thomas Jensen (DEN '67
Czech Republic I
  • 1. Vaclav Zitta (CZE '81
C.c. Lazio - T RoW II
  • 1. Sergio Canciani (ITA '82
Heistad Norway I
  • 1. Knut Øines (NOR '65
Københavns Roklub I
  • 1. Niklas Grundt Hansen (KR) '88
Mikkelin Soutajat I MANGER BETALING
  • 1. Jari Liimatta (FIN '62
Roforeningen KVIK I
  • 1. Carl Traff (KVIK) '95
Ukraine I
  • 1. IHOR KROL (UKR '71
Finland I
  • 1. Ari Vihavainen (FIN '62
Odense Roklub I
  • 1. Malte Rusbjerg (Odense) '98
Odense Roklub II
  • 1. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
Tissø Roklub I
  • 1. Ramus Thai Andersen (TR) '00
Tissø Roklub II
  • 1. Victor Rossing (TR) '00
Roforeningen KVIK III
  • 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Jukka Haikonen (FIN '70
Keravan Urheilijat II MANGER BETALING
  • 1. Kyösti Ryhänen (FIN '64
Keravan Urheilijat III MANGER BETALING
  • 1. Jorma Niemi (FIN '62
Korsør Roklub I
  • 1. Marcell Nyvang (Korsør) '00
Rødvig Roklub I
  • 1. Jan Olsen (RR) '78
Rødvig Roklub II
  • 1. Michael Mainz (RR) '77
Rødvig Roklub III
  • 1. Tommy Knudsen (RR) '51
Sub7 I
  • 1. David Scott (GBR '64
Keravan Urheilijat IV MANGER BETALING
  • 1. Eetu Luoma (FIN '87
Løb 611 MErgo University SPRINT Men - 200m 16 tilmeldinger
Wolfson College Boat Club (Cambridge) I
  • 1. Jonas Thyregod Wilcks (GBR '96
Skullerud Sports Senter I MANGER BETALING
  • 1. Dirk Möller (Skullerud) '67
Aalborg Universitet III
  • 1. Esben Ravn (AR) '93
Aalborg Universitet IV
  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (AR) '89
Aalborg Universitet V
  • 1. Simon Østergaard Meijer (AR) '97
Aalborg Universitet VI
  • 1. Niels Kunckel Knudsen (AR) '97
Aalborg Universitet VII
  • 1. Martin Ask Klausholt (AR) '96
Aalborg Universitet VIII
  • 1. Jesper Quist Jensen (AR) '93
Aalborg Universitet IX
  • 1. Phillip Sperling (AR) '97
Aalborg Universitet XII
  • 1. Jonas Lindh (AR) '83
Aalborg Universitet XIII
  • 1. Mikkel Paetau (AR) '93
Aalborg Universitet XIV
  • 1. Germain Fontenit (AR) '95
Palatinate Armada I
  • 1. Danylo Gorenkin (GBR '97
Palatinate Armada II
  • 1. James Vogel (GBR '97
Syddansk Universitet I
  • 1. Christian Kiær (Odense) '93
Syddansk Universitet II
  • 1. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
Løb 612 WErgo University SPRINT Women - 200m 6 tilmeldinger
Aalborg Universitet I
  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR) '89
Aalborg Universitet II
  • 1. Marie Møller Nielsen (AR) '93
Aalborg Universitet IV
  • 1. Eva Povlsgaard Nebeling (AR) '97
Aalborg Universitet V
  • 1. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (AR) '91
Aalborg Universitet VI
  • 1. Camilla Frølund (AR) '96
Aalborg Universitet VIII
  • 1. Nora Zeitoun (AR) '92
Løb 701 U17 W/M 4-Stafet Club relay, junior B,C,D,E 4x500m - 2000m 24 tilmeldinger
Ruder-Club Tegel 1886 e.V.
  • 1. Lucas Schumacher (RCT) '05
  • 2. Teoman Sen (RCT) '05
  • 3. Marlen Endruweit (RCT) '06
  • 4. Ella Mundt (RCT) '06
Ruder-Club Tegel 1886 e.V.
  • 1. Lukas Voland (RCT) '06
  • 2. Johannes Harnisch (RCT) '06
  • 3. Dina Damaske (RCT) '06
  • 4. Leia Drkosch (RCT) '05
Ruder-Club Tegel 1886 e.V.
  • 1. Jonas Schroeder (RCT) '05
  • 2. Benjamin Zeishold (RCT) '05
  • 3. Vanessa Wenske (RCT) '07
  • 4. Hannah Frenkler (RCT) '07
Sorø Roklub
  • 1. August Husted Coutant (SR) '04
  • 2. Mejse Østergaard Nielsen (SR) '08
  • 3. Johannes Ebert (SR) '07
  • 4. Smilla Post-Kallenbach (SR) '04
Holstebro Roklub/KCHO
  • 1. Tobias Kramer (Holst.) '04
  • 2. Simon Mikkelsen (Holst.) '04
  • 3. Nikolaj Dalbøl (Holst.) '04
  • 4. Christian Søndergaard (Holst.) '04
Holstebro Roklub/KCHO
  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holst.) '08
  • 2. Lucas Sittrup Kallesøe (Holst.) '06
  • 3. Simon Madsen (Holst.) '06
  • 4. Jens Pedersen (Holst.) '06
Holstebro Roklub/KCHO
  • 1. Anna Skovdam (Holst.) '06
  • 2. Laura Møller (Holst.) '05
  • 3. Stine Højager Nielsen (Holst.) '03
  • 4. Oscar Burvil (Holst.) '03
Danske Studenters Roklub
  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
  • 3. Malthe Christiansen (DSR) '02
  • 4. Casper Girke Christensen (DSR) '03
Roskilde Roklub
  • 1. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
  • 2. Frederik Bihrmann Lauritsen (Roskilde) '04
  • 3. Virtus Overgaard Mogensen (Roskilde) '04
  • 4. William Windel Krogh (Roskilde) '04
Roskilde Roklub
  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03
  • 2. Silje Trenter (Roskilde) '06
  • 3. Philip Adler Pehrson (Roskilde) '06
  • 4. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Roforeningen KVIK
  • 1. Joakim Mol Romero (KVIK) '05
  • 2. Magnus Knudssøn (KVIK) '05
  • 3. Alma Lindebjerg Hansen (KVIK) '04
  • 4. Johanne Arentoft (KVIK) '04
Roforeningen KVIK
  • 1. Gudrun Boesen (KVIK) '03
  • 2. Rebecka Lovisa Wennesz (KVIK) '03
  • 3. Trygve Roar Olofsen (KVIK) '03
  • 4. Alexander Vilstrup Christensen (KVIK) '03
Silkeborg Roklub
  • 1. Max Elleskov Røgild (Silkeb.) '03
  • 2. Sofie Valentin Hæk (Silkeb.) '03
  • 3. Casper Pedersen (Silkeb.) '04
  • 4. Marie Kleist (Silkeb.) '05
Bagsværd Roklub
  • 1. Alma Biltoft Benediktson (BR) '05
  • 2. Alexander Aldrich (BR) '04
  • 3. Elias Ellehammer (BR) '04
  • 4. Mads Rubin (BR) '04
Odder Roklub
  • 1. Trine Leitzke (OR) '03
  • 2. Nor Goslar (OR) '07
  • 3. Noah Mikkelsen (OR) '04
  • 4. Caroline Sejersen (OR) '05
Bagsværd Roklub/KCB
  • 1. Frida Ellebjerg Møller (BR) '07
  • 2. Aske Saltbæk (BR) '06
  • 3. Nikolaj Kragh SImonsen (BR) '06
  • 4. Theis Wolfram (BR) '06
Bagsværd Roklub/KCB
  • 1. Buster Kiilerich Madsen (BR) '07
  • 2. Jakob Lynbech (BR) '05
  • 3. Karl Heuer (BR) '06
  • 4. Nanna Bradram Kehr (BR) '08
Hadsund Roklub V
  • 1. Malthe Dybdahl Malling (HR) '01
  • 2. Rasmus Søndergaard Konnerup (HR) '01
  • 3. Haris Alagic (HR) '02
  • 4. Zenia Hvid (HR) '01
Hadsund Roklub I
  • 1. Laetitia Panero-Bommer (HR) '03
  • 2. Lea Lûbeck (HR) '04
  • 3. Jeppe Thomsen (HR) '02
  • 4. Ida Blomstrand (HR) '02
Hadsund Roklub II
  • 1. Gustav Overgaard Hamann (HR) '05
  • 2. Frederik Bertelsen (HR) '05
  • 3. Kian Harati (HR) '05
  • 4. August Herman Wisholm (HR) '04
Hadsund Roklub III
  • 1. Amalie Hvid Rasmussen (HR) '06
  • 2. AnneSofie Zenft Busse (HR) '06
  • 3. Naja Lübeck (HR) '07
  • 4. Frederik Aksel Holmriis (HR) '07
Hadsund Roklub IV
  • 1. Amalie Krogh Nielsen (HR) '05
  • 2. Andrea Guldbæk Christensen (HR) '06
  • 3. Oskar Emil Holmriis (HR) '05
  • 4. Elias Roth (HR) '06
Hadsund Roklub VI
  • 1. Victoria Clara Brink (HR) '07
  • 2. Josefine Antoinette Brink (HR) '07
  • 3. Emilia W. Fjallsbak (HR) '04
  • 4. Maria Bak Jeppesen (HR) '05
Bagsværd Roklub
  • 1. Cathrine Duedahl-Olesen (BR) '03
  • 2. Erik Kjersgård Nielsen (BR) '04
  • 3. Kasper Burmeister Stokholm (BR) '04
  • 4. Thøger Bjerg (BR) '04
Løb 702 W/M 4-Stafet Club relay, junior A,senior, master 4x1000m - 4000m 21 tilmeldinger
Roforeningen KVIK
  • 1. Fie Udby Erichsen (KVIK) '85
  • 2. Jesper Fredsted (KVIK) '93
  • 3. Loui Lam (KVIK) '90
  • 4. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Vejle Roklub
  • 1. Birgit Bech Jensen (Vejle) '71
  • 2. Birgitte Busk Mikkelsen (Vejle) '73
  • 3. Jesper Foldager (Vejle) '72
  • 4. Lauge Decker (Vejle) '93
Roklubben Furesø
  • 1. Max Emde (Furesø) '88
  • 2. Bente Johannessen (Furesø) '42
  • 3. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
  • 4. Bo Hartz (Furesø) '62
Sorø Roklub
  • 1. Ulla Hvid (SR) '70
  • 2. Jeanette Emde Jensen ** (SR) '69
  • 3. Ingrid Petersen (SR) '44
  • 4. Birgit Juel-Hansen (SR) '52
Sorø Roklub
  • 1. Peter Lindblom (SR) '63
  • 2. Jørgen Bay Simonsen (SR) '38
  • 3. Peter Carstens (SR) '60
  • 4. Christian Mølvig (SR) '79
Sorø Roklub
  • 1. Peter Skou ** (SR) '02
  • 2. Anton Stensberg (SR) '02
  • 3. Jannick Wly Andersen (SR) '01
  • 4. Rasmus Lind (SR) '01
Odense Roklub
  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 2. Mikkel Iwanoff Kolind (Odense) '85
  • 3. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
  • 4. Søren Gam (Odense) '87
Tissø Roklub
  • 1. Bjarke Christensen Bang (TR) '86
  • 2. Janni Nissen (TR) '99
  • 3. Katrine Jepsen (TR) '02
  • 4. Mette Nissen (TR) '99
Holstebro Roklub/KCHO
  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holst.) '03
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holst.) '02
  • 3. Julius Henriksen (Holst.) '02
  • 4. Gustav Bjerg Madsen (Holst.) '02
Holstebro Roklub/KCHO
  • 1. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.) '99
  • 2. Magnus Valbirk (Holst.) '00
  • 3. Christian Taulbjerg (Holst.) '99
  • 4. Kaare Mortensen (Holst.) '00
Køge Roklub
  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
  • 2. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
  • 3. Søren Winther (Køge R) '72
  • 4. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Roskilde Roklub
  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99
  • 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde) '99
  • 4. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Roskilde Roklub
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
  • 2. Malli Segoli (Roskilde) '00
  • 3. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
  • 4. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
Bagsværd Roklub
  • 1. Aksel Bay (BR) '00
  • 2. Magnus Quaade Oddershede (BR) [0000]
  • 3. Thyge Winther Ludwigsen (BR) '99
  • 4. William Schrøder (BR) '89
Danske Studenters Roklub
  • 1. Jacob Jespersen (DSR) '72
  • 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
  • 3. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
  • 4. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
Danske Studenters Roklub
  • 1. Christoffer Hansen (DSR) '88
  • 2. Peter Stenby (DSR) '86
  • 3. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66
  • 4. Helle Kristensen (DSR) '84
Bagsværd Roklub
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR) '01
  • 2. Matilde Hjorth (BR) '01
  • 3. Marie Ramm (BR) '01
  • 4. Emma Braad Olesen (BR) '02
Bagsværd Roklub
  • 1. Astrid Højgaard (BR) '02
  • 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (BR) '02
  • 3. Johan Poulsen (BR) '01
  • 4. Christine Amalie Meinert Cardel (BR) '01
Keravan Urheilijat MANGER BETALING
  • 1. Meeri Vaakanainen (FIN '47
  • 2. Ritva Reponen (FIN '55
  • 3. Pentti Soini (FIN '61
  • 4. Johannes Vaakanainen (FIN '44
Keravan Urheilijat MANGER BETALING
  • 1. Tero Mononen (FIN '62
  • 2. Juha Kattunen (FIN '64
  • 3. Matti Reponen (FIN '52
  • 4. Carla Urbano (FIN '68
Odder Roklub
  • 1. Anton Østergaard-Clausen (OR) '03
  • 2. Christina Pultz (OR) '88
  • 3. Juliane Elander Rasmussen (OR) '79
  • 4. Per Amby (OR) '54
Løb 703 W/M 4-Stafet University relay, 4x500m Mix gender - 2000m 4 tilmeldinger
Aalborg Universitet I
  • 1. Jesper Quist Jensen (AR) '93
  • 2. Germain Fontenit (AR) '95
  • 3. Esben Ravn (AR) '93
  • 4. Troels Dalgaard Danielsen (AR) '89
Aalborg Universitet III
  • 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (AR) '89
  • 2. Marie Møller Nielsen (AR) '93
  • 3. Jonas Lindh (AR) '83
  • 4. Eva Povlsgaard Nebeling (AR) '97
Aalborg Universitet IV
  • 1. Ann-Marie Sydow Krogh Pedersen (AR) '91
  • 2. Camilla Frølund (AR) '96
  • 3. Phillip Sperling (AR) '97
  • 4. Nora Zeitoun (AR) '92
Holstebro University I
  • 1. Daniel Stentoft Mogensen (Holst.) '95
  • 2. Nanna Bo Christensen (Holst.) '96
  • 3. Nichlas Ulnits (Holst.) '00
  • 4. Jakob Mortensen (Holst.) '99
Løb 800 30+WErgo Masters Women 30+ (30-39 years) - 1000m 2 tilmeldinger
Roforeningen KVIK I
  • 1. Merete Martlev Jensen (KVIK) '84
Køge Roklub I
  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82
Løb 802 40+WErgo Masters Women 40+ (40-49 years) - 1000m 6 tilmeldinger
Nyborg Roklub I
  • 1. Lena Stolzenbach (NR) '71
Roforeningen KVIK I
  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK) '74
Bagsværd Roklub I
  • 1. Astrid Krüger (BR) '71
Middelfart Roklub I
  • 1. Birgit Rützou (MRK) '71
Hellerup Dame Roklub I
  • 1. Julie Christensen (HDR) '71
Hammarby IF Roddförening I
  • 1. Lisa Olsson (HIF) '73
Løb 803 40+WErgo Masters Women 40+ LW (40-49 years) - 1000m 3 tilmeldinger
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Daniela Di Rienzo (ITA '70
Køge Roklub I
  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Nyborg Roklub I
  • 1. Dóra Remenyik (NR) '75
Løb 804 50+WErgo Masters Women 50+ (50-54 years) - 1000m 5 tilmeldinger
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Cristiana Barone (ITA '67
Eskimå I
  • 1. Malin Faraasen (SWE '69
Nyborg Roklub I
  • 1. Charlotte Buchwaldt (NR) '68
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Carla Urbano (FIN '68
Danske Studenters Roklub I
  • 1. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
Løb 805 50+WErgo Masters Women 50+ LW (50-54 years) - 1000m 4 tilmeldinger
Sub7 I
  • 1. Margaret Greenhall (GBR '68
ASD-Can-Monate I
  • 1. paola guastaldi (ITA '68
Sorø Roklub I
  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (SR) '69
Fredensborg Roklub I
  • 1. Sanne Poulin (FR) '69
Løb 806 Master WErgo Masters Women 55+ (55-59 years) - 1000m 10 tilmeldinger
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Kerstin Schiffner (GER [0000]
BODY OASE Neuenhagen II
  • 1. Kerstin Glumbick (GER [0000]
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Barbara Mariani (ITA '64
Roklubben Furesø I
  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Køge Roklub I
  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Britta Hirschauer (NRK) '62
Hellerup Dame Roklub I
  • 1. Lillian Mørch (HDR) '62
Hellerup Dame Roklub II
  • 1. Mariane Krabbe-Christensen (HDR) '61
Hellerup Dame Roklub III
  • 1. Yvonne Mackeprang16.11.62 (HDR) [0000]
Schweriner Rudergesellschaft I MANGER BETALING
  • 1. Martina Ocik (SR) '63
Løb 807 Master WErgo Masters Women 55+ LW (55-59 years) - 1000m 4 tilmeldinger
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Daniela Sessano (ITA '62
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Birgit Jagnow (GER [0000]
Roforeningen KVIK I
  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Bagsværd Roklub I
  • 1. Annette Villumsen (BR) '62
Løb 808 60+WErgo Masters Women 60+ (60-64 years) - 1000m 4 tilmeldinger
Ukraine I
  • 1. OLENA TERESHYNA (UKR '59
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Ritva Reponen (FIN '55
Hellerup Dame Roklub I
  • 1. Mette Cederkvist (HDR) '57
Hellerup Dame Roklub II
  • 1. Lea Eggs (HDR) '59
Løb 810 Master WErgo Masters Women 65+ (65-69 years) - 1000m 1 tilmelding
A O BUC I
  • 1. Martine RENARD (FRA '51
Løb 812 70+WErgo Masters Women 70+ (70-79 years) - 1000m 3 tilmeldinger
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Meeri Vaakanainen (FIN '47
Fredensborg Roklub I
  • 1. Merete Boldt (FR) '47
Bagsværd Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Vibeke Thomsen (BR) '44
Løb 813 70+WErgo Masters Women 70+ LW (70-79 years) - 1000m 4 tilmeldinger
A O BUC I
  • 1. Marie-Thérèse GANACHAUD (FRA '43
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Gisela Jagnow (GER [0000]
Roklubben Furesø I
  • 1. Bente Johannessen (Furesø) '42
Sorø Roklub I
  • 1. Ingrid Petersen (SR) '44
Løb 815 80+WErgo Masters Women 80+ LW (80-89 years) - 1000m 2 tilmeldinger
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Hildegard Schmiedl (GER [0000]
Roklubben Furesø I
  • 1. Marianne Winthersø (Furesø) '32
Løb 816 30+MErgo Masters Men 30+ (30-39 years) - 1000m 9 tilmeldinger
fitness factory volos I
  • 1. ANDREAS TILELIS (GRE '86
C.c. Lazio - T RoW I
  • 1. Paolo Loriato (ITA '82
Club de Remo Lodosa Spain I
  • 1. Alberto fernandez diez (ESP '84
ASD-Can-Monate I
  • 1. Marco Frontini (ITA '81
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Luigi Ragni (ITA '84
Czech Republic I
  • 1. Vaclav Zitta (CZE '81
Bruun & Hjejle I
  • 1. Kim Nielsen (BH) '83
Odense Roklub I
  • 1. Søren Gam (Odense) '87
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Eetu Luoma (FIN '87
Løb 817 30+MErgo Masters Men 30+ LW (30-39 years) - 1000m 4 tilmeldinger
A casa da collona I
  • 1. Damián Alonso (ESP '82
ASD-Can-Monate I
  • 1. admir gjoni (ITA '88
Milton Keynes Rowing Club I
  • 1. Chris Hearn (MIK) '81
KÍF I
  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE '87
Løb 818 40+MErgo Masters Men 40+ (40-49 years) - 1000m 19 tilmeldinger
Penzugyor Sportegyesulet I
  • 1. Zoltán Bogár (HUN '78
St Fargeau Rowing club I
  • 1. Arnaud CLAVIER (FRA '75
JUST ROW IT I
  • 1. Alexis Charveriat (FRA '75
JUST ROW IT II
  • 1. Sebastien Stern (FRA '77
Kouvolan Soutajat Finland I
  • 1. Timo Pursiheimo (FIN '71
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Ivan Serrati (ITA '72
Sporting Palace-Rome II
  • 1. gianluca Cambareri (ITA '76
Neste Rowing Club I
  • 1. Arvo Luts (NRC) '76
Pénzügy?r Sportegyesület I Afmeldt
  • 1. Zoltan Bogar (HUN '78
Vejle Roklub I
  • 1. Jesper Foldager (Vejle) '72
Bruun & Hjejle I
  • 1. Morten Permin (BH) '74
Sorø Roklub I
  • 1. Henrik Brems Dynesen (SR) '74
Odense Roklub I
  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Jukka Haikonen (FIN '70
Rødvig Roklub I
  • 1. Jan Olsen (RR) '78
Rødvig Roklub II
  • 1. Michael Mainz (RR) '77
Schweriner Rudergesellschaft I MANGER BETALING
  • 1. Kjell Luebbert (SR) '71
Lyngby Roklub I Afmeldt
  • 1. Asger Lenzing (LR) '71
VK Slnava Slovakia I MANGER BETALING
  • 1. Milan Lackovic (SVK '74
Løb 819 40+MErgo Masters Men 40+ LW (40-49 years) - 1000m 4 tilmeldinger
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Andrea Colletta (ITA '78
Ringsted Roklub I
  • 1. Jákup Johansen (RR) '73
Sorø Roklub I
  • 1. Christian Mølvig (SR) '79
Køge Roklub I
  • 1. Søren Winther (Køge R) '72
Løb 820 50+MErgo Masters Men 50+ (50-54 years) - 1000m 17 tilmeldinger
Ishøj Roklub I
  • 1. Kim Roch (Ishøj) '67
Ishøj Roklub II
  • 1. Jens Mundeli-Jensen (Ishøj) '67
FREEDOM I
  • 1. Carsten Knightbridge Niberg-Zehngraff (USA '68
Skullerud Sports Senter I
  • 1. Leif Gunleifsen (Skullerud) '69
Hjemme fra Kælderen I
  • 1. Thomas Jensen (DEN '67
Eskimå I
  • 1. Magnus von Schenck (SWE '67
A O BUC I
  • 1. Xavier MALINOWSKI (FRA '68
Nyborg Roklub I
  • 1. Brian Sørensen (NR) '68
Bruun & Hjejle I
  • 1. Lars Olsen (BH) '66
Roklubben Furesø I
  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Juha Kattunen (FIN '64
Keravan Urheilijat II MANGER BETALING
  • 1. Kyösti Ryhänen (FIN '64
Næstved Roklub I
  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68
Middelfart Roklub I
  • 1. Claus Rützou (MRK) '69
Sub7 I
  • 1. David Scott (GBR '64
Lyngby Roklub I
  • 1. Hans Christiansen Heldbo (LR) '66
Odder Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Jan Johansen (OR) '67
Løb 821 50+MErgo Masters Men 50+ LW (50-54 years) - 1000m 2 tilmeldinger
Lady Elizabeth Boat Club I
  • 1. Declan Watson (IRL '66
Køge Roklub I
  • 1. Jens Gliese (Køge R) '65
Løb 822 Master MErgo Masters Men 55+ (55-59 years) - 1000m 11 tilmeldinger
Andresy - Cercle Aviron du Confluent I
  • 1. Pierrick Moscatello (FRA '60
Pakistan Rowing Team I
  • 1. Muhammad Shahzad (PAK '61
Sporting Palace-Rome I
  • 1. andrea torda (ITA '60
Mikkelin Soutajat I
  • 1. Jari Liimatta (FIN '62
Finland I
  • 1. Ari Vihavainen (FIN '62
Roklubben Furesø I
  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62
Sorø Roklub I
  • 1. Peter Carstens (SR) '60
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Tero Mononen (FIN '62
Keravan Urheilijat II MANGER BETALING
  • 1. Jorma Niemi (FIN '62
Køge Roklub I
  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64
Roklubben Furesø II
  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62
Løb 823 Master MErgo Masters Men 55+ LW (55-59 years) - 1000m 5 tilmeldinger
A O BUC I
  • 1. Maurice ROBERT (FRA '60
Nyborg Roklub I
  • 1. Peter Rasmussen (NR) '60
Roklubben Viking I
  • 1. Rene Hansen (Viking) '63
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Pentti Soini (FIN '61
Neoethic Athletic I MANGER BETALING
  • 1. Garry Sutherland (GBR '62
Løb 824 60+MErgo Masters Men 60+ (60-64 years) - 1000m 4 tilmeldinger
Maribo Roklub I
  • 1. John Winther (Maribo) '56
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Dario Lioto (ITA '58
Neste Rowing Club I MANGER BETALING
  • 1. Ali Kela (NRC) '56
Horsens Roklub I
  • 1. Carl Johan Runge Andersen (HR) '57
Løb 826 Master MErgo Masters Men 65+ (65-69 years) - 1000m 4 tilmeldinger
A O BUC I
  • 1. Jean-Baptiste LADIRE (FRA '54
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Detlef Carell (GER [0000]
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Matti Reponen (FIN '52
Hellerup Roklub I
  • 1. Geert Cederkvist (HR) '52
Løb 827 Master MErgo Masters Men 65+ LW (65-69 years) - 1000m 2 tilmeldinger
A O BUC I
  • 1. Christian GROCHOWSKI (FRA '51
BODY OASE Neuenhagen I
  • 1. Rainer Bode (GER [0000]
Løb 828 70+MErgo Masters Men 70+ (70-79 years) - 1000m 6 tilmeldinger
Eindhoven Rowing Association Beatrix NL I
  • 1. Robin Sterk (NED '49
Maribo Roklub I
  • 1. Bjarne Hallstrøm (Maribo) '48
A O BUC I
  • 1. François ALLAIN (FRA '49
Hadsund Roklub I
  • 1. Niels Bommer (HR) '48
Middelfart Roklub I
  • 1. Bent Bøgh Pedersen (MRK) '43
Schweriner Rudergesellschaft I MANGER BETALING
  • 1. Knut Mehl (SR) '42
Løb 829 70+MErgo Masters Men 70+ LW (70-79 years) - 1000m 5 tilmeldinger
Sporting Palace-Rome I
  • 1. Paolo Borsetti (ITA '49
T.W. POLONIA POZNAN I
  • 1. Boguslaw Otocki (POL '44
Keravan Urheilijat I MANGER BETALING
  • 1. Johannes Vaakanainen (FIN '44
Tønsberg triathlonklubb I MANGER BETALING
  • 1. Hjalmar Schiøtz (NOR '49
Nordslesvigsk Roklub I
  • 1. Gerd Larsen (NRK) '42
Løb 830 80+MErgo Masters Men 80+ (80-89 years) - 1000m 1 tilmelding
Bagsværd Roklub I MANGER BETALING
  • 1. Carsten Bech (BR) '39
Løb 831 80+MErgo Masters Men 80+ LW (80-89 years) - 1000m 3 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
  • 1. Flemming Bay (Skjold) '37
Sorø Roklub I
  • 1. Jørgen Bay Simonsen (SR) '38
Sorø Roklub II
  • 1. Bent Lauridsen (SR) '35