Tilmeldinger - Danske Mesterskaber 2022

Løbstider er ca. tider.

Løb 100 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 2000m 1 tilmelding

AFMELDT DSR I

  • 1. Anna Skov Jensen (DSR) '92
Løb 101 30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding

Føroya I

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 104 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 2000m 2 tilmeldinger

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78

Roskilde I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
Løb 105 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding

DSR I

  • 1. Naja Holten Møller (DSR) '78
Løb 108 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 2000m 1 tilmelding

FSR I

  • 1. Jóna Danielsen (FOE '67
Løb 109 50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Løb 110 55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 2000m 1 tilmelding

AFMELDT Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 112 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 2000m 1 tilmelding

Køge R I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60
Løb 113 60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62
Løb 116 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 2000m 1 tilmelding

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 117 70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Løb 150 30+MErgo Mænd 30+ Ergo 2000m 2 tilmeldinger

KVIK I

  • 1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87

DSR III

  • 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
Løb 151 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 2000m 4 tilmeldinger

DSR I (UFK - ikke indvejet)

  • 1. Charlie Khan (DSR) '88

KÍF I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE '87

Kertem. (UFK - ikke i vægt)

  • 1. Claus Hinding (Kertem.) '81

Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88
Løb 154 40+MErgo Mænd 40+ Ergo 2000m 3 tilmeldinger

Kertem. I

  • 1. Kasper Aagaard (Kertem.) '75

Køge R I

  • 1. Henrik Borch (Køge R) '74

Bagsværd I

  • 1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd) '74
Løb 155 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 2000m 1 tilmelding

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 158 50+MErgo Mænd 50+ Ergo 2000m 10 tilmeldinger

Ishøj I

  • 1. Kim Roch (Ishøj) '67

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Næstv. I

  • 1. Michael Hallgren (Næstv.) '65

Ishøj II

  • 1. Jens Mundeli-Jensen (Ishøj) '67

Næstv. II

  • 1. Jan Stampe Jensen (Næstv.) '68

Humlebæk I

  • 1. Mads Twomey-Madsen (Humlebæk) '68

First Row I

  • 1. Morten Dalsgaard (DEN '67

Nibe I

  • 1. Jacob Norris (Nibe) '71

Lyngby/KKL I

  • 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71

First Row II

  • 1. Michael Christensen (DEN '67
Løb 160 55+MErgo Mænd 55+ Ergo 2000m 3 tilmeldinger

DSR I

  • 1. Peter Gammeltoft (DSR) '66

Bryggens I

  • 1. Søren Bekker Hansen (Bryggens) '65

AFMELDT Furesø II

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Løb 161 55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 2000m 2 tilmeldinger

Lemvig I

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

DEN I

  • 1. Jacob Thesander (DEN '66
Løb 162 60+MErgo Mænd 60+ Ergo 2000m 4 tilmeldinger

Amelias Fars Sport and Fitness Club I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61

Bryggens I

  • 1. Poul Jensen (Bryggens) '60

Furesø I

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62

Humlebæk I

  • 1. Keld Strudahl (Humlebæk) '59
Løb 163 60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 2000m 3 tilmeldinger

Nyborg I

  • 1. Michael Hainz Christensen (Nyborg) '60

Fredensborg I

  • 1. Hans T Andersen (Fredensborg) '62

FSR I

  • 1. Jóan Petur Mortensen (FOE '59
Løb 164 65+MErgo Mænd 65+ Ergo 2000m 2 tilmeldinger

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

AFMELDT Odder I

  • 1. Per Amby (Odder) '54
Løb 170 80+MErgo Mænd 80+ Ergo 2000m 1 tilmelding

Helsingør I

  • 1. Henning Engelhardt (Helsingør) '42
Løb 200 30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 4 tilmeldinger

ASR I

MANGLER BETALING
  • 1. Winnie Petersen (ASR) '84

DSR II

  • 1. Freya Hvass (DSR) '90

DSR I

  • 1. Tuuli Kasso (DSR) '90

AFMELDT N/A I

MANGLER BETALING
  • 1. Janni Dam-Nielsen (DEN '83
Løb 201 30+LWErgo Kvinder 30+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

AFMELDT N/A I

MANGLER BETALING
  • 1. Janni Dam-Nielsen (DEN '83

Føroya I

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 202 40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 7 tilmeldinger

AFMELDT Kalundb I

  • 1. Katrine Loose (Kalundb) '75

Næstv. I

  • 1. Lisa Petersen (Næstv.) '75

Horsens I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80

Køge R I

  • 1. Louise Birk Hansen (Køge R) '82

Roskilde I

  • 1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77

Nordslesvig I

  • 1. Claudia Horst (Nordslesvig) '74

ARA I

  • 1. Christina Jensen (ARA) '78
Løb 203 40+LWErgo Kvinder 40+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

AFMELDT Nordslesvig II

  • 1. Susanne Klages (Nordslesvig) '72
Løb 204 50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 5 tilmeldinger

Nyborg I

  • 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71

KVIK I

  • 1. Katrine Jørgensen (KVIK) '71

Sorø I

  • 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69

Risskov I

  • 1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov) '67

AFMELDT Køge R I

  • 1. Trine Teglers (Køge R) '71
Løb 205 50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

Køge R I

  • 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
Løb 206 55+WErgo Kvinder 55+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

AFMELDT Furesø II

  • 1. Jane Hagan (Furesø) '67

Furesø I

  • 1. Mette Møller (Furesø) '63
Løb 207 55+LWErgo Kvinder 55+ letvægt Ergo 1000m 3 tilmeldinger

AFMELDT Humlebæk I

  • 1. Mette Porsmose (Humlebæk) '64

AFMELDT Risskov I

  • 1. Birgitte W. Nielsen (Risskov) '67

DSR I

  • 1. Lene Krogsgaard (DSR) '63
Løb 208 60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Mai-Britt Bille (Køge R) '60

AFMELDT Nordslesvig I

  • 1. Eva Weitling (Nordslesvig) '60
Løb 209 60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 3 tilmeldinger

Humlebæk I

  • 1. June Kaspersen (Humlebæk) '62

KVIK I

  • 1. Marianne Becker (KVIK) '62

AFMELDT Humlebæk II

  • 1. Elisabet Steen (Humlebæk) '62
Løb 211 65+LWErgo Kvinder 65+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

HDR I

  • 1. Mette Cederkvist (HDR) '57
Løb 212 70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Fredensborg I

  • 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 214 80+WErgo Kvinder 80+ Ergo 1000m 1 tilmelding

Nordslesvig I

  • 1. Frauke Candussi (Nordslesvig) '38
Løb 215 80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

Furesø I

  • 1. Bente Johannessen (Furesø) '42
Løb 216 30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 8 tilmeldinger

DSR II

  • 1. Jakob Brix (DSR) '91

Aalborg II

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

DSR I

  • 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR) '91

Aalborg III

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

Aalborg I

  • 1. Jonas Svane (Aalborg) '91

Kertem. I

  • 1. Claus Hinding (Kertem.) '81

Uden Klub I

  • 1. Mads Bork (Uden Klub) '84

KVIK I

  • 1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK) '87
Løb 217 30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

KÍF I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE '87

København I

  • 1. Rick Verberne (København) '89
Løb 218 40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 7 tilmeldinger

Køge R I

  • 1. Martin Birk Hansen (Køge R) '81

Køge R II

  • 1. Henrik Borch (Køge R) '74

Bodycoach I

  • 1. Flemming Pristed (Bodycoach) '75

Køge R III

  • 1. Lasse Pedersen (Køge R) '80

ASR I

  • 1. Eske Christiansen (ASR) '75

Rødvig I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

Bagsværd I

  • 1. Jesper Fink Petersen (Bagsværd) '74
Løb 219 40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Christian Mølvig (Sorø) '79

Aarhus I

  • 1. Christian Nielsen (Aarhus) '74
Løb 220 50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 16 tilmeldinger

Lyngby Kanoklub I

  • 1. Thomas Beck Christensen (DEN '71

Holstebro/KCHO III

  • 1. Mike Holmberg (Holstebro) '70

AFMELDT Nibe I

  • 1. Jacob Norris (Nibe) '71

Nyborg I

  • 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68

Køge R II

  • 1. Michael Thomson (Køge R) '69

Kertem. I

  • 1. Stig Nielsen (Kertem.) '71

Holstebro/KCHO I

  • 1. Henrik Hunskjær (Holstebro) '70

Ishøj I

  • 1. Kim Roch (Ishøj) '67

København I

  • 1. Jesper Nielsen (København) '66

Ishøj II

  • 1. Jens Mundeli-Jensen (Ishøj) '67

Holstebro/KCHO II

  • 1. Jakob Pedersen (Holstebro) '71

København II

  • 1. Jakob Øjvind Nielsen (København) '70

Dragør I

  • 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72

Køge R I

  • 1. Christian Egekær (Køge R) '72

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

Næstv. I

  • 1. Per Nielsen (Næstv.) '69
Løb 221 50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1 tilmelding

Risskov I

  • 1. Michael Lind (Risskov) '67
Løb 222 55+MErgo Mænd 55+ Ergo 1000m 5 tilmeldinger

Esbjerg I

  • 1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg) '63

AFMELDT Furesø I

  • 1. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67

Køge R I

  • 1. Henrik Lerdorf (Køge R) '64

Skanderborg I

  • 1. Ole Vindfeldt (Skanderborg) '66

Rainmaker I

  • 1. Lars Olsen (DEN '66
Løb 223 55+LMErgo Mænd 55+ letvægt Ergo 1000m 3 tilmeldinger

Lemvig I

  • 1. Jørgen Kielsholm (Lemvig) '63

Bodycoach I

  • 1. Michael Skjoldan (Bodycoach) '67

Jels I

  • 1. Anders Jørgensen (Jels) '66
Løb 224 60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 12 tilmeldinger

Aarhus I

  • 1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59

Furesø II

  • 1. Bo Hartz (Furesø) '62

Furesø I

  • 1. Lars Wallin (Furesø) '62

Amelias Fars Sport and Fitness Club I

  • 1. Martin Mario Jelani (DEN '61

Horsens I

  • 1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens) '57

Køge R I

  • 1. Torben Pilehøj (Køge R) '58

Sorø I

  • 1. Peter Carstens (Sorø) '60

Nyborg I

  • 1. Peter Rasmussen (Nyborg) '60

Nordslesvig II

  • 1. Kim Schauer Boysen (Nordslesvig) '61

Nordslesvig I

  • 1. Arne Ingmar Johannsen (Nordslesvig) '58

Risskov I

  • 1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov) '60

Risskov II

  • 1. Benny Weibel (Risskov) '59
Løb 225 60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 3 tilmeldinger

København I

  • 1. Hakon Heimer (København) '59

Humlebæk I

  • 1. Christian Probst (Humlebæk) '60

Furesø I

  • 1. Andreas Borg (Furesø) '59
Løb 226 65+MErgo Mænd 65+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Lemvig I

  • 1. Jørgen Jensen (Lemvig) '53

Aarhus I

  • 1. Niels Iversen (Aarhus) '55
Løb 227 65+LMErgo Mænd 65+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Ole Kongsbak (Furesø) '57

København I

  • 1. Lennart Jensen (København) '52
Løb 228 70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Hellerup I

  • 1. Geert Cederkvist (Hellerup) '52

Nordslesvig I

  • 1. Fleming Mathiesen (Nordslesvig) '46
Løb 229 70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Ribe I (UFK - ikke indvejet)

  • 1. Palle Adelhardt (Ribe) '51

Sorø I

  • 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
Løb 230 80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 2 tilmeldinger

Nordslesvig I

  • 1. Gerd Larsen (Nordslesvig) '42

Sorø I

  • 1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø) '38
Løb 306 U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 3 tilmeldinger

Valby I

  • 1. Selma Friis (Valby) '12

Stevns I

  • 1. Julie Beck Nielsen (Stevns) '12

KVIK I

  • 1. Siff Larsen (KVIK) '13
Løb 308 U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 4 tilmeldinger

AFMELDT Lyngby I

MANGLER BETALING
  • 1. Benjamin Modest (Lyngby) '12

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Benjamin Modest (DEN '12

Roskilde I

  • 1. Kasper Friis Thanning (Roskilde) '12

Valby I

  • 1. Felix Friis (Valby) '12
Løb 312 U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 4 tilmeldinger

HAV I

  • 1. Baldur Paulason (HAV) '12

Korsør I

  • 1. Willum Heide Jensen (Korsør) '11

Aarhus I

  • 1. Felix Pertl Andersen (Aarhus) '11

Køge R I

  • 1. Felix Birk Hansen (Køge R) '11
Løb 314 U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 4 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

AFMELDT RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Marie Lie Schmidt (DEN '10

Bagsværd I

  • 1. Hedvig Højberg (Bagsværd) '10

Hadsund I

  • 1. Melody Harati (Hadsund) '10
Løb 316 U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 4 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Sander Hansen (Holstebro) '10

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10

Aarhus I

  • 1. Folmer Egestrand Rohde (Aarhus) '10

Dragør I

  • 1. Gustav Juel Hansen (Dragør) '10
Løb 318 U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 16 tilmeldinger

Holstebro/KCHO III

  • 1. Mille Hagsten (Holstebro) '09

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Karen Reimer (DEN '09

AFMELDT Stevns I

  • 1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Vigga Hjortkær (Holstebro) '09

Fredensborg I

  • 1. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg) '09

Aarhus I

  • 1. Marie Højklint Nielsen (Aarhus) '09

RoTeam Kongens Lyngby II

  • 1. Olivia Elund Pihl (DEN '09

Sønderborg I

  • 1. Signe Mose Termansen (Sønderborg) '09

HAV I

  • 1. Armgarð Sigurðsdóttir (HAV) '19

Bagsværd II

  • 1. Sofie Cruusberg (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO II

  • 1. Katarina Kirkegaard (Holstebro) '10

AFMELDT Jels I

  • 1. Dicte Fyhn (Jels) '09

AFMELDT Næstv. I

  • 1. Selma Björg Birgisdottir (Næstv.) '09

Sorø I

  • 1. Ida Vilhelmsen (Sorø) '09

Bagsværd III

  • 1. Marie Louise Raahauge Avnsø (Bagsværd) '09

Bagsværd I

  • 1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd) '09
Løb 320 U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 12 tilmeldinger

Bagsværd III

  • 1. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd) '09

AFMELDT Odense I

  • 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense) '09

Sorø I

  • 1. Karl Bergreen Høj (Sorø) '09

Bagsværd IV

  • 1. Oliver Blaabjerg (Bagsværd) '09

Bagsværd I

  • 1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd) '09

Holstebro/KCHO II

  • 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09

Bagsværd II

  • 1. Pilou Jürgensen (Bagsværd) '09

AFMELDT Sorø II

  • 1. Tobias Kaldråstøyl (Sorø) '09

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Odder I

  • 1. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro) '09

Kappróðrarfelag Tindur I

  • 1. Jonas Glerfoss Hansson (FOE '09
Løb 322 U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 11 tilmeldinger

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

Næstv. I

  • 1. Malou Pedersen (Næstv.) '08

Odder I

  • 1. Clara Mikkelsen (Odder) '08

Stevns I

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Næstv. II

  • 1. Selma Frederiksen (Næstv.) '08

AFMELDT Jels II

  • 1. Celine Nielsen (Jels) '08

Skála Róðrarfelag I

  • 1. Poula Jógvansdóttir (FOE '08

Bagsværd I

  • 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Emmelie Brinkløv (DEN '08

Jels I

  • 1. Thea Marie Noe (Jels) '08

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Trine Lorentzen (Holstebro) '08
Løb 324 U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 10 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Storm Andersen (Sorø) '08

København I

  • 1. Axel Højme Lambert (København) '08

AFMELDT Færøsk Roforbund I

  • 1. Rói Wang Olsen (FOE '08

Holstebro/KCHO II

  • 1. Oliver Pedersen (Holstebro) '08

Nordslesvig I

  • 1. Kalle Schlüter (Nordslesvig) '08

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08

Saxkjøbing I

  • 1. Carl Dunch (Saxkjøbing) '08

AFMELDT Køge R I

  • 1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R) '08

Sønderborg I

  • 1. Adam Jepsen (Sønderborg) '08

Skála Róðrarfelag I

  • 1. Hákun Thomsen (FOE '08
Løb 326 U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 17 tilmeldinger

Holstebro/KCHO III

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

Sorø II

  • 1. Sofie Steffensen (Sorø) '07

Ægir I

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07

Skála Róðrarfelag I

  • 1. Ingrið Berg Rasmussen (FOE '07

AFMELDT FSR I

  • 1. Bjarma Danielsen (FOE '07

København II

  • 1. Lilje Alm (København) '07

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Josefine Antoinette Brink (Hadsund) '07

Ægir II

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

Hadsund II

  • 1. Naja Lübeck (Hadsund) '07

København I

  • 1. Elvira Dyrbye Bohnsen (København) '07

Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

Stevns II

  • 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

KVIK I

  • 1. Ea Høyer Splitthorff (KVIK) '07

Sorø I

  • 1. Emilie Lindegaard (Sorø) '07

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07
Løb 328 U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 13 tilmeldinger

København II

  • 1. Carl Hassan Gaba (København) '07

Odder I

  • 1. Frey Sørensen (Odder) '07

Sorø I

  • 1. Rasmus Tipsmark (Sorø) '07

Odense I

  • 1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense) '07

Bagsværd II

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO III

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07

AFMELDT Hadsund I

  • 1. Christian Sindre Bech (Hadsund) '07

AFMELDT Hadsund III

  • 1. Jonas Risager (Hadsund) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Holstebro/KCHO I

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

København III

  • 1. Woody Siigurt Lori Leth (København) '07

Hadsund II

  • 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07

Bagsværd

  • 1. Uffe Søborg Højrup (Bagsværd) '07
Løb 330 U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 10 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. Dina Poulsen (Sorø) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Odense I

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO III

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06

KVIK II

  • 1. Karoline Severin (KVIK) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

KVIK III

  • 1. Nanna Ancher (KVIK) '06

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06

Roskilde II

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

AFMELDT Klaksvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Jutta Petersen (FOE '06
Løb 332 U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 18 tilmeldinger

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Starklint (Holstebro) '06

Humlebæk I

  • 1. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk) '06

FSR I

  • 1. Nóa Thomsen (FOE '06

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

Bagsværd II

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

KVIK III

  • 1. David Samuel Vedel Olivo (KVIK) '06

AFMELDT Odense I

  • 1. Gustav Krogh (Odense) '06

KVIK I

  • 1. Aksel Ødegård Greve (KVIK) '06

Sorø II

  • 1. Mads Christensen (Sorø) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Sorø IV

  • 1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø) '06

Bagsværd III

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06

KVIK II

  • 1. Hjalte Larsen (KVIK) '06

Dragør I

  • 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06

Sorø I

  • 1. Emil Jelstrup (Sorø) '06

Sorø III

  • 1. Theodor Klæsøe-Lund (Sorø) '06

Roskilde II

  • 1. Marinus Bo Kofoed Jensen (Roskilde) '06

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
Løb 334 U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 6 tilmeldinger

Sorø II

  • 1. Signe Thorup (Sorø) '05

Sorø I

  • 1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø) '05

Silkeborg I

  • 1. Marie Kleist (Silkeborg) '05

AFMELDT LDR I

  • 1. Caroline Bork Terkelsen (LDR) '05

Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

Odder I

  • 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
Løb 336 U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 15 tilmeldinger

Jels II

  • 1. Mikkel Peter Noe (Jels) '05

AFMELDT Sorø I

  • 1. Jonas Lindegaard (Sorø) '05

Furesø I

  • 1. Jude Graham Pedersen (Furesø) '05

KVIK II

  • 1. Bastian Scheel Ingemann (KVIK) '05

AFMELDT Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Jels I

  • 1. Nicklas Frost Davidsen (Jels) '05

Odense I

  • 1. Tobias Holt Poulsen (Odense) '05

Holstebro/KCHO I

  • 1. Hjalte Westeraa (Holstebro) '05

KVIK I

  • 1. David Kamstrup-Larsen (KVIK) '05

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Walker (Lyngby) '05

Hadsund I

  • 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05

Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

AFMELDT København I

  • 1. Viggo Højme Lambert (København) '05

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Løb 338 U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 8 tilmeldinger

Ægir I

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04

ARGJA I

  • 1. Mira Winther Klit (ARGJA ) '04

Bagsværd I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04

Hadsund I

  • 1. Lea Lûbeck (Hadsund) '04

Ægir II

  • 1. Kirstine Nielsen (Ægir) '04

California Yacht Club I

  • 1. Mikaela Iribarren-Alvarez (USA '05

AFMELDT Sønderborg I

  • 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04

København I

  • 1. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 340 U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 10 tilmeldinger

Sorø I

  • 1. August Husted Coutant (Sorø) '04

Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04

Hadsund I

  • 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04

Lyngby/KKL II

  • 1. Marcus Modest (Lyngby) '04

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04

Odense I

  • 1. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04

AFMELDT Lyngby/KKL I

  • 1. Christian Runge (Lyngby) '04

Hósvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Mattias Durhuus (FOE '04
Løb 401 U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo 2000m 6 tilmeldinger

AFMELDT Roskilde I

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

KÍF I

  • 1. Zoe Dickson (FOE '01

Aarhus I

  • 1. Rikke Køchs (Aarhus) '03

KVIK I

  • 1. Kristine Søndergaard (KVIK) '02

Ægir I

  • 1. Emilie Overgaard Ringøen (Ægir) '02

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
Løb 402 U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 17 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

Roskilde II

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

Aarhus I

  • 1. Laura Boldsen (Aarhus) '01

Argja Róðrarfelag Føroya I

MANGLER BETALING
  • 1. Vár Hansen (FOE '01

Silkeborg I

  • 1. Sofie Valentin Hæk (Silkeborg) '03

DSR IV

  • 1. Amalie Riff Brems (DSR) '00

Roskilde III

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

Odense II

  • 1. Maria Evald Pedersen (Odense) '00

Føroya I

  • 1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya) '01

DSR II

  • 1. Christine Cardel (DSR) '01

Bagsværd I

  • 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02

Odense I

  • 1. Sofie Holten (Odense) '02

Roskilde I

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

KVIK II

  • 1. Clara Hornnæss (KVIK) '03

DSR III

  • 1. Silje Celine Siefert (DSR) '02

AFMELDT DSR I

  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01

Holstebro/KCHO II

  • 1. Karen Mortensen (Holstebro) '01
Løb 403 U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 8 tilmeldinger

Holstebro/KCHO II

  • 1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro) '00

Ægir II

  • 1. Kristian Funk (Ægir) '03

Holstebro/KCHO I

  • 1. Magnus Juhl (Holstebro) '03

København

  • 1. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03

Bagsværd II

  • 1. Magnus Quaade Oddershede (Bagsværd) '00

Hadsund I

  • 1. Rasmus Søndergaard Konnerup (Hadsund) '01

Ægir I

  • 1. Jonas Jensen (Ægir) '03

AFMELDT Sorø I

  • 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
Løb 404 U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 15 tilmeldinger

SÍF I

  • 1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE '03

Roskilde I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

Holstebro/KCHO III

  • 1. Kaare Mortensen (Holstebro) '00

DSR III

  • 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02

Holstebro/KCHO V

  • 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03

KVIK I

  • 1. Albert Martin Ebersbach (KVIK) '02

HAV I

  • 1. Torur Paulason (HAV) '03

AFMELDT Næstv. II

  • 1. Aslak Pedersen (Næstv.) '03

Roskilde II

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Holstebro/KCHO II

  • 1. Magnus Valbirk (Holstebro) '00

Holstebro/KCHO I

  • 1. Casper Lindballe Lehmann Pedersen (Holstebro) '01

DSR I

  • 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03

DSR II

  • 1. Jacob Lenzing (DSR) '00

Holstebro/KCHO VI

  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holstebro) '02

Næstv. I

  • 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Løb 405 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - DIF Mesterskab 2000m 5 tilmeldinger

DSR II

  • 1. Nina Oeh (DSR) '96

Bagsværd II

  • 1. Mathilde Persson (Bagsværd) '96

AFMELDT DSR I

  • 1. Olivia Meinert Cardel (DSR) '96

Næstv. I

  • 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97

Bagsværd I

  • 1. Marie Mørch (Bagsværd) '97
Løb 406 WErgo Kvinder Ergo - DIF Mesterskab 2000m 14 tilmeldinger

DSR IV

  • 1. Nikoline Laidlaw (DSR) '95

DSR V

  • 1. Astrid Steensberg (DSR) '96

Odder I

  • 1. Julie Poulsen (Odder) '96

AFMELDT DSR II

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93

Aarhus I

  • 1. Emma Lehm Røddik (Aarhus) '97

AFMELDT DSR VII

  • 1. Sofie Østergaard Jensen (DSR) '95

AFMELDT DSR III

  • 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89

Odense I

  • 1. Sigrid Mark Jørgensen (Odense) '96

Nordslesvig I

  • 1. Sina Brandt (Nordslesvig) '99

Bagsværd I

  • 1. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98

DSR I

  • 1. Nanna Vigild (DSR) '95

Ægir I

  • 1. Nanna Nibe Boldt (Ægir) '99

Roskilde I

  • 1. Marie Skytte Hauberg Johannesen (Roskilde) '97

DSR VI

  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (DSR) '02
Løb 407 LMErgo Mænd letvægt Ergo - DIF Mesterskab 2000m 7 tilmeldinger

Furesø I

  • 1. Max Emde (Furesø) '88

Odense I

  • 1. Niels Reinholdt (Odense) '95

Lyngby/KKL I

  • 1. Alexander Modest (Lyngby) '95

Roskilde I

  • 1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde) '98

AFMELDT DSR I

  • 1. Sebastian Terp (DSR) '95

Aarhus I

  • 1. James Dodd (Aarhus) '89

Bagsværd I

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92
Løb 408 MErgo Mænd Ergo - DIF Mesterskab 2000m 15 tilmeldinger

Holstebro/KCHO I

  • 1. Joakim Viberg (Holstebro) '96

Bryggens I

  • 1. Daniel Ward (Bryggens) '89

Bagsværd II

  • 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92

Bagsværd I

  • 1. Christian Vestergaard Sørensen (Bagsværd) '96

Roskilde I

  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99

København I

  • 1. Aksel Dybdahl Poulsen (København) '98

Dansk Kano & Kajak (UFK)

MANGLER BETALING
  • 1. Victor Aasmul (DRC) '99

DSR II

  • 1. Emil Lenzing (DSR) '98

Bagsværd

  • 1. Oscar Petersen (Bagsværd) '92

DSR III

  • 1. Thor Steen Larsen (DSR) '93

København II

  • 1. Sebastian Bache (København) '97

Roskilde II

  • 1. Bastian Secher (Roskilde) '99

Odense II

  • 1. Alexander Schwarz (Odense) '94

Næstv. I

  • 1. Frederik Tønning Larsen (Næstv.) '94

Odense I

  • 1. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93
Løb 409 MErgo Mænd Ergo - Herre Universitetsløb 2000m 14 tilmeldinger

DSR

  • 1. Jonas Pedersen (DSR) '97

Syddansk Universitet

  • 1. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96

Sønderborg

  • 1. Mikkel Mogensen (Sønderborg) '96

Esbjerg

  • 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99

Aalborg Universitet

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Syddansk Universitet

  • 1. Niels Trubbach (Odense) '96

Syddansk Universitet

  • 1. Gabriel Alcantara Silva (Odense) '89

DSR

  • 1. Oskar Høgel (DSR) '00

AFMELDT

  • 1. Daniel Commerou (Sønderborg) '96

Syddansk Universitet

  • 1. Andreas Thorup (Odense) '96

AFMELDT

  • 1. Bogdan Dumitrescu (Sønderborg) '01

Sønderborg

  • 1. Ben Unkelbach (Sønderborg) '03

Syddansk Universitet

  • 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71

Sønderborg

  • 1. Justus Ernst (Sønderborg) '01
Løb 410 WErgo Kvinder Ergo - Dame Universitetsløb 2000m 19 tilmeldinger

Syddansk Universitet

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00

Syddansk Universitet

  • 1. Petrea Krag Burba (Odense) '90

Bryggens

  • 1. Alice Juhl (Bryggens) '93

  • 1. Nanna Nibe Boldt (Ægir) '99

Syddansk Universitet

  • 1. Laura Doberck (Odense) '00

Aalborg Universitet

  • 1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97

UFK

  • 1. Nidhu Sivapatham (DSR) '95

AFMELDT Syddansk Universitet

  • 1. Line Højbjerg Bjerregaard (Odense) '99

DSR

  • 1. Avin Khalil (DSR) '97

Aalborg Universitet

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

DSR

  • 1. Theresa Gadilhe (DSR) '98

Syddansk Universitet

  • 1. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense) '98

Bryggens

  • 1. Anita Brozkova (Bryggens) '91

Aalborg Universitet

  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99

Syddansk Universitet

  • 1. Sara Safari Jensen (Odense) '00

Sønderborg

  • 1. Janina Gerder (Sønderborg) '00

Syddansk Universitet

  • 1. Laura Birk Asholt (Odense) '96

Aalborg Universitet

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96

KVIK

  • 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95
Løb 501 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Firmastafet 4x500m 2000m 1 tilmelding

bodyCoach på podiet

  • 1. Michael Skjoldan (Bodycoach) '67
  • 2. Thomas Christensen (Bodycoach) '71
  • 3. Jakob Sevel (Bodycoach) '77
  • 4. Flemming Pristed (Bodycoach) '75
Løb 502 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Skole- og gymnasiumstafet 2000m 4 tilmeldinger

Ægir II

  • 1. Ditte Kallestrup (Ægir) '04
  • 2. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07
  • 3. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07
  • 4. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04

AFMELDT Munkekærskolen II

  • 1. Daniella Andersson (DEN '06
  • 2. Laura Haagensen (DEN '06
  • 3. Sofie Holberg (DEN '06
  • 4. Yasmin Ritthijit (DEN '06

N/A

  • 1. Alexander Tholstrup (DEN '05
  • 2. Emilie Lundholm (DEN '06
  • 3. Daniella Andersson (DEN '06
  • 4. Sofie Holberg (DEN '06

Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 2. Jonas Jensen (Ægir) '03
  • 3. Kirstine Nielsen (Ægir) '04
  • 4. Liv Jensen (Ægir) '04
Løb 601 U13 WErgo Sprint Piger U13 Ergo 100m 3 tilmeldinger

AFMELDT RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Marie Lie Schmidt (DEN '10

HAV I

  • 1. Armgarð Sigurðsdóttir (HAV) '19

Stevns I

  • 1. Julie Beck Nielsen (Stevns) '12
Løb 602 U13 MErgo Sprint Drenge U13 Ergo 100m 2 tilmeldinger

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Benjamin Modest (DEN '12

Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro) '10
Løb 603 U15 WErgo Sprint Piger U15 Ergo 200m 7 tilmeldinger

RoTeam Kongens Lyngby III

  • 1. Emmelie Brinkløv (DEN '08

Stevns II

  • 1. Kristina B Nielsen (Stevns) '08

Stevns I

  • 1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns) '09

Skála Róðrarfelag I

  • 1. Poula Jógvansdóttur (FOE '08

Ringsted I

  • 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted) '08

RoTeam Kongens Lyngby II

  • 1. Karen Reimer (DEN '09

RoTeam Kongens Lyngby I

  • 1. Olivia Elund Pihl (DEN '09
Løb 604 U15 MErgo Sprint Drenge U15 Ergo 200m 2 tilmeldinger

Rødvig I

  • 1. Thomas Andersen (Rødvig) '09

Holstebro/KCHO I

  • 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 605 U17 WErgo Sprint Piger U17 Ergo 200m 19 tilmeldinger

AFMELDT Klaksvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Jutta Petersen (FOE '06

Munkekærskolen I

  • 1. Sofie Holberg (DEN '06

Bagsværd I

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07

Odense I

  • 1. Bjørk Kallesøe (Odense) '06

Holstebro/KCHO I

  • 1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro) '07

N/A

  • 1. Laura Haagensen (DEN '06

Roskilde II

  • 1. Silje Trenter (Roskilde) '06

Ægir I

  • 1. Caitlin Holbæk Lundager (Ægir) '07

Stevns II

  • 1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns) '07

Holstebro/KCHO IV

  • 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06

Ægir II

  • 1. Frida Bisgaard Kopperholdt (Ægir) '07

Køge R I

  • 1. Filippa Birk Hansen (Køge R) '07

Skála Róðrarfelag I

  • 1. Ingrið Berg Rasmussen (FOE '07

AFMELDT Holstebro/KCHO VI

  • 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06

Holstebro/KCHO III

  • 1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro) '07

AFMELDT Holstebro/KCHO V

  • 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06

Stevns I

  • 1. Anna Iversen (Stevns) '07

Roskilde I

  • 1. Isabella Bache (Roskilde) '06

AFMELDT Holstebro/KCHO II

  • 1. Anna Bosnes (Holstebro) '07
Løb 606 U17 MErgo Sprint Drenge U17 Ergo 200m 12 tilmeldinger

Bagsværd III

  • 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06

Holstebro/KCHO III

  • 1. William Lemming (Holstebro) '07

AFMELDT Bagsværd V

  • 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06

FSR I

  • 1. Nóa Thomsen (FOE '06

AFMELDT Holstebro/KCHO I

  • 1. Simon Madsen (Holstebro) '06

Holstebro/KCHO V

  • 1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro) '07

Roskilde I

  • 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06

Holstebro/KCHO IV

  • 1. Kasper Søndergaard (Holstebro) '07

Bagsværd

  • 1. Uffe Søborg Højrup (Bagsværd) '07

Bagsværd I

  • 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07

Holstebro/KCHO II

  • 1. Simon Starklint (Holstebro) '06

Bagsværd II

  • 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Løb 607 U19 WErgo Sprint Piger U19 Ergo 200m 9 tilmeldinger

Ægir IV

  • 1. Ida Mose Nielsen (Ægir) '04

Ægir II

  • 1. Kirstine Nielsen (Ægir) '04

Ægir III

  • 1. Ditte Kallestrup (Ægir) '04

Roskilde I

  • 1. Frida Werner Foldager (Roskilde) '05

California Yacht Club I

  • 1. Mikaela Iribarren-Alvarez (USA '05

Ægir I

  • 1. Liv Jensen (Ægir) '04

Skála Róðrarfelag I

  • 1. Ingibjørg Jógvansdóttir (FOE '05

AFMELDT Ægir V

  • 1. Marie Martens Christensen (Ægir) '04

ARGJA I

  • 1. Mira Winther Klit (ARGJA ) '04
Løb 608 U19 MErgo Sprint Drenge U19 Ergo 200m 11 tilmeldinger

AFMELDT Bagsværd II

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04

Stevns I

  • 1. Jakob Iversen (Stevns) '05

AFMELDT Randers I

  • 1. Oliver Bach (Randers) '05

AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Mattias Durhuus (FOE '04

Ægir I

  • 1. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04

Stevns II

  • 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05

Furesø I

  • 1. Jude Graham Pedersen (Furesø) '05

Hósvíkar Róðrarfelag I

  • 1. Mattias Durhuus (FOE '04

AFMELDT Bagsværd I

  • 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04

AFMELDT Bagsværd III

  • 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05

AFMELDT Hósvíkar Róðrarfelag III

  • 1. Jónas Busk (FOE '04
Løb 609 WErgo Sprint Kvinder Ergo 200m 29 tilmeldinger

Klub tyk og stærk II

  • 1. Betina Sletskov Mathiasen (DEN '77

AFMELDT DSR III

  • 1. Anna Skov Jensen (DSR) '92

AFMELDT Risskov

  • 1. Birgitte W. Nielsen (Risskov) '67

Ægir I

  • 1. Nanna Nibe Boldt (Ægir) '99

Aalborg II

  • 1. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99

AFMELDT Risskov II

  • 1. Birgitte W. Nielsen (Risskov) '67

AFMELDT Roskilde III

  • 1. Malli Segoli (Roskilde) '00

Holstebro/KCHO I

  • 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03

DSR V

  • 1. Lene Krogsgaard (DSR) '63

Roskilde I

  • 1. Caroline Munch (Roskilde) '02

KÍF I

  • 1. Zoe Dickson (FOE '01

DSR II

  • 1. Freya Hvass (DSR) '90

Risskov

  • 1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov) '67

Aalborg I

  • 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93

Aalborg IV

  • 1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97

Kalundb I

  • 1. Katrine Loose (Kalundb) '75

Aalborg III

  • 1. Camilla Frølund (Aalborg) '96

Klub tyk og stærk IV

  • 1. Julie Østergaard Langhoff (DEN '98

Klub tyk og stærk I

  • 1. Anna Sophia Rye (DEN '96

Roskilde IV

  • 1. Iben Bech (Roskilde) '03

KVIK I

  • 1. Mette Skjold Elmelund (KVIK) '95

DSR I

  • 1. Tuuli Kasso (DSR) '90

DSR IV

  • 1. Christine Cardel (DSR) '01

AFMELDT Risskov I

  • 1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov) '67

AFMELDT Horsens I

  • 1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens) '80

Føroya I

  • 1. Vár Guriardóttir Hansen (Føroya) '01

Roskilde II

  • 1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde) '01

Klub tyk og stærk III

  • 1. Karen Kirstine Bøndergaard (DEN '99

Føroya II

  • 1. Sarita Kristina Hansen (Føroya) '88
Løb 610 MErgo Sprint Mænd Ergo 200m 27 tilmeldinger

Roskilde I

  • 1. Leander Kaliszan (Roskilde) '03

ASR II

  • 1. Eske Christiansen (ASR) '75

Roskilde II

  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00

Aalborg I

  • 1. Jonas Svane (Aalborg) '91

DSR III

  • 1. Emil Thranholm (DSR) '93

Hjemme fra Kælderen I

  • 1. Thomas Jensen (DEN '67

Odense I

  • 1. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93

KÍF I

  • 1. Bergur Robert Dam Jensen (FOE '87

Risskov I

  • 1. Michael Lind (Risskov) '67

Ægir I

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02

Aalborg IV

  • 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

HAV I

  • 1. Torur Paulason (HAV) '03

DSR IV

  • 1. Jonas Høyrup (DSR) '79

DSR V

  • 1. Kenneth Lagoni Olsen (DSR) '83

DSR I

  • 1. Castor Valbum Rasmussen (DSR) '91

Risskov II

  • 1. Bjarne Mørch Jensen (Risskov) '60

Aalborg II

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89

Aalborg III

  • 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89

Risskov III

  • 1. Benny Weibel (Risskov) '59

DSR II

  • 1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95

Uden Klub I

  • 1. Lasse Christiansen (Uden Klub) '97

Esbjerg I

  • 1. Christian Novrup (Esbjerg) '99

SÍF I

  • 1. Símun Tórur Joen-Jacobsen (FOE '03

Rødvig I

  • 1. Jan Olsen (Rødvig) '78

AFMELDT Dansk Kano & Kajak (UFK)

MANGLER BETALING
  • 1. Rasmus Knudsen (DRC) '99

AFMELDT ASR I

MANGLER BETALING
  • 1. Poul Kræmer (ASR) '46

DSR VI

  • 1. Zaki Krag Nielsen (DSR) '88
Løb 701 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m 2000m 1 tilmelding

Bagsværd Roklub

  • 1. Lise Harling Voxnæs Waarst (Bagsværd) '07
  • 2. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
  • 3. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
  • 4. Uffe Søborg Højrup (Bagsværd) '07
Løb 702 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Universitetsløb 4x500m Mix handicap Køn 2000m 8 tilmeldinger

Syddansk Universitet

  • 1. Amalie Kiær (Odense) '00
  • 2. Petrea Krag Burba (Odense) '90
  • 3. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
  • 4. Gabriel Alcantara Silva (Odense) '89

Bryggens Roklub

  • 1. Alice Juhl (Bryggens) '93
  • 2. Magnus Dauv (Bryggens) '86
  • 3. Anita Brozkova (Bryggens) '91
  • 4. Lorenzo Beretta (Bryggens) '96

Syddansk Universitet

  • 1. Balder lacour Nilsson (Odense) '96
  • 2. Simon Skjernaa Erfurth (Odense) '96
  • 3. Sara Safari Jensen (Odense) '00
  • 4. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense) '98

Aalborg Universitet

  • 1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg) '89
  • 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
  • 3. Jonas Svane (Aalborg) '91
  • 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93

Aalborg Universitet

  • 1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg) '97
  • 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
  • 3. Karen Hougaard Frost (Aalborg) '99
  • 4. Camilla Frølund (Aalborg) '96

DSR

  • 1. Avin Khalil (DSR) '97
  • 2. Theresa Gadilhe (DSR) '98
  • 3. Jonas Pedersen (DSR) '97
  • 4. Oskar Høgel (DSR) '00

Odense Roklub

  • 1. Laura Doberck (Odense) '00
  • 2. Sigrid Mark Jørgensen (Odense) '96
  • 3. Niels Trubbach (Odense) '96
  • 4. Jarl Littau-Jensen (Odense) '93

Syddansk Universitet

  • 1. Andreas Thorup (Odense) '96
  • 2. Alexander Schwarz (Odense) '94
  • 3. Laura Birk Asholt (Odense) '96
  • 4. Maria Evald Pedersen (Odense) '00
Løb 703 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m 4000m 6 tilmeldinger

DSR

  • 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
  • 2. Marta Kempf (DSR) '98
  • 3. Christine Cardel (DSR) '01
  • 4. Nanna Vigild (DSR) '95

NotSoFastJustFurious

  • 1. Nidhu Sivapatham (DSR) '95
  • 2. Leif Førland Schill (DSR) '95
  • 3. Ingvar Kiricenko (DSR) '95
  • 4. Freya Hvass (DSR) '90

DSR

  • 1. Zaki Krag Nielsen (DSR) '88
  • 2. Kenneth Lagoni Olsen (DSR) '83
  • 3. Jonas Høyrup (DSR) '79
  • 4. Emil Thranholm (DSR) '93

Bagsværd Roklub

  • 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
  • 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
  • 3. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
  • 4. Karl Heuer (Bagsværd) '06

Omicrunners

  • 1. Camilla Hessel Krog (DSR) '80
  • 2. Ida Egholm Nielsen (DSR) '94
  • 3. Peter Stenby (DSR) '86
  • 4. Kirstine Fleng Steffensen (DSR) '92

Ægir

  • 1. Jacob Brahe Møller (Ægir) '02
  • 2. Joachim Brahe Møller (Ægir) '04
  • 3. Kristian Funk (Ægir) '03
  • 4. Nanna Nibe Boldt (Ægir) '99