Resultater - Danske Mesterskaber 2020
Løb nr | Starttid - ↑ |

1
Lørdag 10. oktober - 1000m 1. Afdeling
2020-10-10 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
100
W/M Åben 8+ - 1000m A Finale
2020-10-10 16:00
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Jonathan Nielsen(4)
  • Eskil Bech-Pedersen(5)
  • Mads Yding(6)
  • Frederik Geertsen Lund(7)
  • Joakim Viberg(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
03:20.56
2 3 Aalborg
  • Mikkel Paetau(1)
  • Mikkel Kallesøe(2)
  • Simon Nygaard-Thomsen(3)
  • Mark Kjeldgaard(4)
  • Troels Dalgaard Danielsen(5)
  • Esben Ravn(6)
  • Jannik Mose Skov(7)
  • Simon Staal Nielsen(8)
  • Mette Louise Karer(cox)
03:23.59
3 2 Aalborg
  • Camilla Frølund(1)
  • Christina Nørberg Heinrichsen(2)
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(3)
  • Stine Tillebæk Søndergaard(4)
  • Karen Hougaard Frost(5)
  • Marie Møller Nielsen(6)
  • Kim Tanja Hejselbak Nørgaard(7)
  • Janne Sørensen Bøhlers(8)
  • Line Thomsen(cox)
W vinder03:36.07
4 1 DSR I
  • Malthe Mågård-Hansen(1)
  • Karl Riis(2)
  • Tyler Holman(3)
  • Bjarke Nielsen(4)
  • Caroline Bjerre Hansen(5)
  • Victoria Bjerre Hansen(6)
  • Clara Skjølberg(7)
  • Caroline Louise Bonnesen(8)
  • Gry Kaalund Nicolaisen(cox)
03:55.04
101
U19 W Junior u. 19 Piger 4X - 1000m A Finale
2020-10-11 09:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Astrid Højgaard(2)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(3)
  • Sofie Liv Petry(4)
03:32.79
2 4 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Lea Lûbeck(2)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(3)
  • Ida Blomstrand(4)
03:34.00
3 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Marie Martens Christensen(3)
  • Mathilde Berfin Kaya(4)
03:55.29
102
U19 M Junior u. 19 Drenge 4X - 1000m A Finale
2020-10-11 09:10
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
03:06.54
2 1 Hadsund I
  • Haris Alagic(1)
  • Kian Harati(2)
  • August Herman Wisholm(3)
  • Frederik Bertelsen(4)
03:11.29
3 5 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
  • Jacob Brahe Møller(2)
  • Joachim Brahe Møller(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
03:16.08
103
U19 W Junior u. 19 Piger 2- - 1000m A Finale
2020-10-11 10:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro I
  • Nikoba í Gong(1)
  • Stine Højager Nielsen(2)
04:17.68
2 1 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Lea Lûbeck(2)
04:38.91
104
U19 M Junior u. 19 Drenge 2- - 1000m A Finale
2020-10-11 10:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Holstebro I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
03:28.36
2 4 Holstebro II
  • Christian Søndergaard(1)
  • Simon Mikkelsen(2)
03:32.59
3 2 Holstebro III
  • Gustav Bjerg Madsen(1)
  • Tobias Kramer(2)
03:36.06
4 5 Odense I
  • Tobias Højland Bendixen(1)
  • Frederik Markvardsen(2)
03:42.27
5 3 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Magnus Dollerup Madsen(2)
03:52.18
105
U19 W Junior u. 19 Piger 1X - 1000m A Finale
0000-00-00 00:00
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
03:52.11
2 9 Hadsund II
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
03:51.47
3 8 KVIK II
  • Clara Hornnæss(1)
04:12.73
4 3 Holstebro I
  • Laura Møller(1)
04:13.95
5 5 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
03:37.80
105
U19 W Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 1. Indledende
2020-10-10 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro I
  • Laura Møller(1)
04:25.73
2 5 Silkeborg I
  • Sofie Valentin Hæk(1)
04:26.89
3 1 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
04:36.98
4 4 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
04:40.19
5 2 Roskilde I
  • Iben Bech(1)
04:45.07
105
U19 W Junior u. 19 Piger 1X - 1000m 2. Indledende
2020-10-10 14:10
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund I
  • Ida Blomstrand(1)
04:06.60
2 9 Hadsund II
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
04:12.70
3 8 KVIK II
  • Clara Hornnæss(1)
04:14.75
4 10 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
04:19.01
5 7 Bagsværd II
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
04:25.07
6 14 Randers I
  • Caroline Byg Lanng(1)
05:42.74
106
U19 M Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m A Finale
2020-10-11 11:10
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
03:36.95
2 5 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
03:37.80
3 17 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
03:41.83
4 1 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
03:48.12
5 9 København I
  • Charlie McDonald**(1)
03:51.47
6 11 Roskilde III
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
03:52.11
106
U19 M Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 1. Indledende
2020-10-10 14:20
Plac. # Navn Tid
1 5 DSR I
  • Casper Girke Christensen(1)
03:48.10
2 1 Næstv. I
  • William Kjærgaard(1)
03:54.86
3 7 København III
  • Johannes Stensborg Jakobsen(1)
04:01.45
4 6 Ægir II
  • Joachim Brahe Møller(1)
04:02.00
5 3 Kolding I
  • Mads Kirstein(1)
04:03.04
106
U19 M Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 2. Indledende
2020-10-10 14:30
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde III
  • Emil Lindegaard Nielsen(1)
03:49.27
2 9 København I
  • Charlie McDonald**(1)
03:51.15
3 12 Roskilde I
  • Magnus Dollerup Madsen(1)
03:57.12
4 13 Hadsund II
  • Frederik Bertelsen(1)
04:01.08
5 14 Hadsund III
  • Kian Harati(1)
04:02.69
106
U19 M Junior u. 19 Drenge 1X - 1000m 3. Indledende
2020-10-10 14:40
Plac. # Navn Tid
1 15 Hadsund I
  • August Herman Wisholm(1)
03:25.79
2 17 Ægir I
  • Jacob Brahe Møller(1)
03:28.52
3 18 Roskilde II
  • Leander Kaliszan(1)
03:31.97
4 16 Randers I
  • Oliver Bach(1)
03:54.17
107
U19 W Junior u. 19 Piger 2X - 1000m A Finale
2020-10-11 12:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund I
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(1)
  • Ida Blomstrand(2)
03:40.06
2 1 Holstebro I
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Nikoba í Gong(2)
03:49.62
3 7 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
  • Iben Bech(2)
03:50.51
4 6 Bagsværd
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Sofie Liv Petry(2)
04:04.20
5 4 Bagsværd I
  • Astrid Højgaard(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
04:11.03
6 2 Randers I
  • Caroline Byg Lanng(1)
  • Anna Maja Lund Bentsen(2)
04:33.90
108
U19 M Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m A Finale
2020-10-11 12:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro
  • Tobias Kramer(1)
  • Patrick Klestrup(2)
03:18.94
2 9 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
03:21.69
3 6 Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Benjamin Johnsen(2)
03:23.80
4 7 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Kian Harati(2)
03:31.76
5 2 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
03:41.65
108
U19 M Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m 1. Indledende
2020-10-10 15:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Holstebro
  • Tobias Kramer(1)
  • Patrick Klestrup(2)
03:29.22
2 6 Ægir II
  • Jacob Brahe Møller(1)
  • Benjamin Johnsen(2)
03:33.48
3 2 Ægir I
  • Joachim Brahe Møller(1)
  • Mikkel Avlund Overgaard(2)
03:46.10
4 4 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
  • Tobias Handberg(2)
03:47.63
108
U19 M Junior u. 19 Drenge 2X - 1000m 2. Indledende
2020-10-10 15:20
Plac. # Navn Tid
1 9 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
03:28.90
2 7 Hadsund I
  • Frederik Bertelsen(1)
  • Kian Harati(2)
03:36.02
3 11 Jels I
  • Mikkel Peter Noe(1)
  • Nicklas Frost Davidsen(2)
04:02.63
109
U19 W Junior u. 19 Piger 4- - 1000m A Finale
2020-10-11 13:00
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd
  • Cathrine Duedahl-Olesen(1)
  • Astrid Kirstine Kofoed(2)
  • Astrid Højgaard(3)
  • Sofie Liv Petry(4)
03:46.28
2 3 Hadsund I
  • Maria Bak Jeppesen(1)
  • Lea Lûbeck(2)
  • Laetitia Marie Panero-Bommer(3)
  • Ida Blomstrand(4)
03:49.14
3 1 Ægir I
  • Emilie Overgaard Ringøen(1)
  • Liv Jensen(2)
  • Marie Martens Christensen(3)
  • Mathilde Berfin Kaya(4)
04:06.47
110
U19 M Junior u. 19 Drenge 4- - 1000m A Finale
2020-10-11 13:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro I
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Gustav Bjerg Madsen(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
03:10.55
2 1 Ægir I
  • Benjamin Johnsen(1)
  • Jacob Brahe Møller(2)
  • Joachim Brahe Møller(3)
  • Mikkel Avlund Overgaard(4)
03:36.91
200
Lørdag 17.oktober (indledende løb afvikles fra kl 08:00) - 50m 1. Afdeling
2020-10-17 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
W Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2020-10-17 13:00
Plac. # Navn Tid
1 11 KVIK II
  • Fie Udby Graugaard(1)
08.07:36
2 6 Roskilde II
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
08.34:15
3 2 Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
08.41:30
4 7 DSR I
  • Cecilie Girke(1)
08.57:12
5 3 Roskilde III
  • Ingrid Bo Andersen(1)
09.03:47
6 10 ARA I
  • Christina Jensen(1)
09.15:00.
202
M Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2020-10-17 13:15
Plac. # Navn Tid
1 7 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
07:29.62
2 2 Aarhus I
  • James Dodd(1)
07:37.60
3 1 KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
07:57.78
4 8 Lyngby/KKL I
  • Kresten Ernst(1)
08:00.65
5 3 KVIK II
  • Torbjørn Frankel(1)
08:26.65
203
W Åben Kvinder 2- - 2000m A Finale
2020-10-17 14:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Frida Sanggaard(1)
  • Ida Gørtz Jacobsen(2)
07:45.53
2 2 DSR III
  • Anna Calina Schanze(1)
  • Astrid Steensberg(2)
07:56.57
3 6 DSR II
  • Cecilie Brünnich Sørensen(1)
  • Marta Kempf(2)
08:07.02
4 7 Holstebro
  • Karen Mortensen(1)
  • Trine Dahl Pedersen(2)
08:11.91
204
M Åben Mænd 2- - 2000m A Finale
2020-10-17 14:15
Plac. # Navn Tid
1 4 Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Kaare Mortensen (2)
07:03.16
2 3 Roskilde I
  • Andreas Dyrby(1)
  • Joachim Sutton(2)
07:06.77
3 2 København I
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Sebastian Bache(2)
07:12.60
4 6 DSR I
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Lars Fjord Garvey(2)
07:20.66
5 1 Holstebro II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
07:33.00
205
LM Åben Mænd letvægt 4- - 2000m A Finale
2020-10-17 14:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd I
  • Emil Heinrichsen(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Jens Graudal(3)
  • Magnus Quaade Oddershede(4)
07:05.74
2 2 Holstebro
  • Stine Højager Nielsen(1)
  • Andreas Quark Østergaard(2)
  • Marcus Villiam Lyngesen(3)
  • Andreas Møller Hunskjær(4)
07:13.33
206
W Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2020-10-17 15:00
Plac. # Navn Tid
1 1 KVIK I
  • Fie Udby Graugaard(1)
  • Anne H. Larsen(2)
07:31.77
2 4 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
  • Marie Mørch(2)
07:36.64
3 6 Aarhus II
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
07:42.42
4 7 Roskilde I
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(1)
  • Silja Konoy Davidsen(2)
08:01.39
5 3 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
  • Laura Boldsen(2)
08:06.79
207
M Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2020-10-17 15:15
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
06:47.30
2 4 Roskilde I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Joachim Sutton(2)
07:05.01
3 7 Bagsværd I
  • Mathias Larsen(1)
  • Oscar Petersen(2)
07:09.18
4 5 KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
  • Peter Rytter Munk(2)
07:44.67
208
W Åben Kvinder 4- - 2000m A Finale
2020-10-17 15:45
Plac. # Navn Tid
1 2 DSR
  • Astrid Steensberg(1)
  • Nikoline Laidlaw(2)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(3)
  • Christina Juhl Johansen(4)
07:12.98
2 1 DSR
  • Anna Calina Schanze(1)
  • Marta Kempf(2)
  • Mathilde Kiilgaard(3)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(4)
07:17.87
3 3 Bagsværd
  • Matilde Hjorth(1)
  • Lisbet Falch Jakobsen(2)
  • Frida Sanggaard(3)
  • Ida Gørtz Jacobsen(4)
07:20.82
4 5 Holstebro
  • Karen Mortensen(1)
  • Anneke Mau(2)
  • Nanna Bo Christensen(3)
  • Trine Dahl Pedersen(4)
07:44.55
209
M Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2020-10-17 16:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Holstebro I
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(1)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(2)
  • Magnus Valbirk(3)
  • Kaare Mortensen (4)
06:32.35
2 3 Holstebro IV
  • Christian Søndergaard(1)
  • Tobias Kramer(2)
  • Frederik Taulbjerg(3)
  • Simon Mikkelsen(4)
06:38.57
3 4 Holstebro III
  • Frederik Geertsen Lund(1)
  • Gustav Bjerg Madsen(2)
  • Søren Meldgaard Madsen(3)
  • Patrick Klestrup(4)
06:44.66
4 5 DSR
  • Nicolai Bernsen(1)
  • Jakob Grænge Hansen(2)
  • Malte Rusbjerg (3)
  • Magnus Erik Timm(4)
06:46.31
5 8 Holstebro II
  • Andreas Østergaard Quach(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Jonathan Nielsen(4)
06:50.98
6 1 Bagsværd I
  • Morten Riis(1)
  • Carsten Glud(2)
  • Carl Christiansen(3)
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(4)
07:16.97
300
Søndag 18. oktober (indledende afvikles fra kl 08:00) - 50m 1. Afdeling
2020-10-18 00:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
301
LW Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2020-10-18 12:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
08:31.77
2 2 Aarhus I
  • Rikke Køchs(1)
08:50.60
3 1 Roskilde I
  • Malli Segoli(1)
09:14.22
302
LM Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2020-10-18 12:15
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd I
  • Oscar Petersen(1)
07:33.89
2 5 Aarhus I
  • James Dodd(1)
07:41.10
3 9 Sorø I
  • Rasmus Lind(1)
07:41.68
4 4 Hadsund I
  • Rasmus Søndergaard Konnerup(1)
08:31.83
303
W Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2020-10-18 13:00
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
  • Christina Juhl Johansen(3)
  • Anna Calina Schanze(4)
06:57.54
2 1 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Marie Mørch(4)
07:00.70
3 7 KVIK I
  • Anne H. Larsen(1)
  • Fie Udby Graugaard(2)
  • Clara Hornnæss(3)
  • Luise Lund Hansen(4)
07:07.58
4 4 Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
  • Laura Boldsen(3)
  • Emma Lehm Røddik(4)
07:14.49
5 8 DSR
  • Marta Kempf(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
  • Cecilie Girke(3)
  • Mathilde Kiilgaard(4)
07:18.12
6 6 Holstebro I
  • Karen Mortensen(1)
  • Anneke Mau(2)
  • Ida Petersen(3)
  • Trine Dahl Pedersen(4)
07:24.95
303
W Åben Kvinder 4X - 2000m 1. Indledende
2020-10-18 10:00
Plac. # Navn Tid
1 3 DSR I
  • Astrid Steensberg(1)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(2)
  • Christina Juhl Johansen(3)
  • Anna Calina Schanze(4)
07:08.74
2 1 Bagsværd I
  • Mathilde Persson(1)
  • Frida Sanggaard(2)
  • Ida Gørtz Jacobsen(3)
  • Marie Mørch(4)
07:12.89
3 4 Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Nina Hollensen(2)
  • Laura Boldsen(3)
  • Emma Lehm Røddik(4)
07:32.15
4 2 Bagsværd
  • Matilde Hjorth(1)
  • Sofie Liv Petry(2)
  • Iben Østergaard(3)
  • Mathilde Norking(4)
07:45.19
303
W Åben Kvinder 4X - 2000m 2. Indledende
2020-10-18 10:15
Plac. # Navn Tid
1 7 KVIK I
  • Anne H. Larsen(1)
  • Fie Udby Graugaard(2)
  • Clara Hornnæss(3)
  • Luise Lund Hansen(4)
07:15.06
2 8 DSR
  • Marta Kempf(1)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(2)
  • Cecilie Girke(3)
  • Mathilde Kiilgaard(4)
07:20.36
3 6 Holstebro I
  • Karen Mortensen(1)
  • Anneke Mau(2)
  • Ida Petersen(3)
  • Trine Dahl Pedersen(4)
07:20.58
4 5 Roskilde I
  • Caroline Munch(1)
  • Ingrid Bo Andersen(2)
  • Marie Skytte Hauberg Johannesen(3)
  • Silja Konoy Davidsen(4)
07:25.09
304
M Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2020-10-18 13:15
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR I
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
  • Frank Steffensen(3)
  • Lars Fjord Garvey(4)
06:15.05
2 1 Lyngby/KKL I
  • Jacob Lenzing(1)
  • Emil Lenzing(2)
  • Christian Thor Hagemann(3)
  • Alexander Modest(4)
06:22.69
3 3 Roskilde I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Emil Lindegaard Nielsen(2)
  • Andreas Dyrby(3)
  • Joachim Sutton(4)
06:36.04
305
LW Åben Kvinder letvægt 2X - 2000m 1. Afdeling
2020-10-18 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd
Marie Louise Ladegaard Petersen (1), Marie Mørch (2)
306
LM Åben Mænd letvægt 2X - 2000m A Finale
2020-10-18 14:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø I
  • Peter Skou **(1)
  • Rasmus Lind(2)
07:16.45
2 1 Holstebro I
  • Andreas Quark Østergaard(1)
  • Marcus Villiam Lyngesen(2)
07:28.17
3 3 Bagsværd I
  • Johan Poulsen(1)
  • Magnus Quaade Oddershede(2)
07:30.06
307
M Åben Mænd 4+inr - 2000m A Finale
2020-10-18 14:30
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR
  • Jakob Grænge Hansen(1)
  • Malte Rusbjerg (2)
  • Magnus Erik Timm(3)
  • Lars Fjord Garvey(4)
  • Stine Mathiasen(cox)
08:09.00
2 6 Bagsværd
  • Ole Søgaard(1)
  • Niels Frederiksen(2)
  • Oscar Petersen(3)
  • Mathias Larsen(4)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(cox)
08:09.88
3 1 KVIK I
  • Simon Bjærre(1)
  • Christian Schack Pedersen(2)
  • Troels Ilsøe Mahneke(3)
  • Peter Rytter Munk(4)
  • Cathrine Østerberg(cox)
08:36.59
4 3 KVIK
  • Rasmus Wissing(1)
  • Simon Stubben(2)
  • Frederik Hjorth Graungaard(3)
  • Torbjørn Frankel(4)
  • Jesper Sexauer Bloch Kloster(cox)
09:21.18
308
W Åben Kvinder 8+ - 2000m A Finale
2020-10-18 15:00
Plac. # Navn Tid
1 4 DSR
  • Anna Calina Schanze(1)
  • Marta Kempf(2)
  • Hedwig Lærke Berg Rasmussen(3)
  • Nikoline Laidlaw(4)
  • Astrid Steensberg(5)
  • Mathilde Kiilgaard(6)
  • Christina Juhl Johansen(7)
  • Cecilie Brünnich Sørensen(8)
  • Ida Just Mikkelsen(cox)
07:09.82
2 1 Bagsværd
  • Marie Mørch(1)
  • Mathilde Persson(2)
  • Cathrine Duedahl-Olesen(3)
  • Matilde Hjorth(4)
  • Mathilde Norking(5)
  • Lisbet Falch Jakobsen(6)
  • Frida Sanggaard(7)
  • Ida Gørtz Jacobsen(8)
  • Astrid Kirstine Kofoed(cox)
07:25.25
3 3 KVIK
  • Anne H. Larsen(1)
  • Fie Udby Graugaard(2)
  • Kristine Søndergaard Hansen (3)
  • Lea Jakobsen(4)
  • Aja Runge Holmegaard(5)
  • Clara Hornnæss(6)
  • Ulla Jacobsen(7)
  • Torill Lindebjerg(8)
  • Marianne Becker(cox)
07:43.09
4 5 Holstebro I
  • Karen Mortensen(1)
  • Nikoba í Gong(2)
  • Stine Højager Nielsen(3)
  • Nanna Bo Christensen(4)
  • Ida Petersen(5)
  • Zenia Hvid(6)
  • Anneke Mau(7)
  • Trine Dahl Pedersen(8)
  • Laura Møller(cox)
07:45.89
5 6 København
  • Mary Ann Christensen(1)
  • Stine Andersen(2)
  • Lena Basse(3)
  • Vibeke Skousen(4)
  • Tina Espander(5)
  • Annette Kjærulf Andersen(6)
  • Betina Holck(7)
  • Pia Erikstrup(8)
  • N N(cox)
08:52.81
309
M Åben Mænd 8+ - 2000m A Finale
2020-10-18 15:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Holstebro I
  • Frederik Taulbjerg(1)
  • Jonathan Nielsen(2)
  • Casper Lindballe Lehmann Pedersen(3)
  • Tobias Bork Kristensen(4)
  • Christian Taulbjerg(5)
  • Kaare Mortensen (6)
  • Magnus Valbirk(7)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(8)
  • Andreas Møller Hunskjær(cox)
06:09.93
2 1 DSR
  • Sverri S. Nielsen(1)
  • Emil Espensen(2)
  • Frank Steffensen(3)
  • Lars Fjord Garvey(4)
  • Jakob Grænge Hansen(5)
  • Christoffer Kruse(6)
  • Nicolai Bernsen(7)
  • Malte Rusbjerg (8)
  • Anne Katrine Kiilgaard(cox)
06:15.72
3 4 København
  • Aksel Dybdahl Poulsen(1)
  • Johannes Stensborg Jakobsen(2)
  • Fred Vystavel(3)
  • Jonathan Sølve(4)
  • Niklas Heinz(5)
  • Sebastian Sølve(6)
  • Sebastian Bache(7)
  • Steffen Bonde Jensen (8)
  • Charlie McDonald**(cox)
06:19.01
4 5 Holstebro
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Patrick Klestrup(2)
  • Simon Mikkelsen(3)
  • Christian Søndergaard(4)
  • Tobias Kramer(5)
  • Joakim Viberg(6)
  • Frederik Geertsen Lund(7)
  • Gustav Bjerg Madsen(8)
  • Daniel Mølgaard Pedersen(cox)
06:24.33
5 2 Bagsværd
  • Claus Kjærulff-Jørgensen(1)
  • Johan Poulsen(2)
  • Mathias Larsen(3)
  • Niclas Schmidt(4)
  • Niels Frederiksen(5)
  • Magnus Quaade Oddershede(6)
  • Ole Søgaard(7)
  • Oscar Petersen(8)
  • Jakob Lynbech(cox)
06:46.20