Tilmeldinger - Haderslev Regatta 2019
Løb 2 U14 M4X+ Drenge 4X+ - Drenge 4x+ 12 og 13 (VI c) 3000m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
- 2. Nikolaj Krogh Simonsen (Bagsværd) '06
- 3. Karl Heuer (Bagsværd) '06
- 4. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
- Cox. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Løb 6 U15 W/M 4X+ Piger/drenge 4X+ - Mix 4x+ 13 og 14 (VI c) 3000m 1 tilmelding
Bagsværd/Stevns I
- 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
- 2. Isabella Bache (Stevns) '06
- 3. Clara Ohlsen (Bagsværd) '05
- 4. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
- Cox. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 7 U15 M2X Drenge 2X - Drenge 2x 13 og 14 (VI c) 3000m 2 tilmeldinger
Stevns I
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
- 2. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Stevns II
- 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
- 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Løb 24 U17 W1X Piger 1X - JW1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 1000m 3 tilmeldinger
Odense/KCO I
- 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Bagsværd/KCB I
- 1. Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard (Bagsværd) '04
København/KCB I
- 1. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 25 U17 M1X Drenge 1X - JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre 1000m 1 tilmelding
Næstv. I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Løb 26 U17 M1X Drenge 1X - JM1X B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 1000m 4 tilmeldinger
KRAK/KCO I
- 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Hadsund I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Bagsværd/KCB I
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Bagsværd/KCB II
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Løb 27 U17 W2X Piger 2X - JW2X B 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/KCB I
- 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
- 2. Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard (Bagsværd) '04
Løb 28 U17 M2X Drenge 2X - JM2X B 1000m 4 tilmeldinger
Odense/KCO I
- 1. Noah Schioldan (Odense) '04
- 2. Tobias Højland Bendixen (Odense) '04
Bagsværd/KCB I
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
- 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Holstebro/KCHO I
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 2. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Holstebro/KCHO II
- 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
Løb 30 U17 LM1X Drenge letvægt 1X - JM1x B let, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/KCB I
- 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Løb 31 Masters M1X Mænd 1X - MM1x Masters A-K (VI d) 1000m 1 tilmelding
Fredensborg I
- 1. Sander Viscor (Fredensborg) '75
Løb 32 Masters W1X Kvinder 1X - MW1x Masters A-K (VI d) 1000m 1 tilmelding
Nyborg I
- 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Løb 33 W1X Kvinder 1X - W1x 1000m 3 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Agnete Munk - (Hadsund) '99
Odense/KCO I
- 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
Næstv. I
- 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 34 M2X Mænd 2X - M2x 1000m 1 tilmelding
Sorø I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 2. Peter Carstens (Sorø) '60
Løb 37 U12 W1X Piger 1X - Piger 1x 11 350m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08
Løb 38 U13 LM1X Drenge letvægt 1X - Drenge 1x 12 let 350m 2 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Løb 39 U14 LM1X Drenge letvægt 1X - Drenge 1x 13 let 350m 4 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Bagsværd II
- 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Bagsværd III
- 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Hadsund I
- 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06
Løb 40 U14 LW1X Piger letvægt 1X - Piger 1x 13 let 350m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
Løb 41 U14 M2X Drenge 2X - Drenge 2x 12 og 13 350m 4 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
- 2. Elias Roth (Hadsund) '06
Bagsværd I
- 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
- 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Bagsværd II
- 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
- 2. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
- 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Løb 42 U14 W2X Piger 2X - Piger 2x 12 og 13 350m 3 tilmeldinger
Bagsværd/Stevns I
- 1. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08
- 2. Isabella Bache (Stevns) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
- 2. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO II
- 1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
- 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
Løb 43 U15 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 14 350m 6 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Hadsund II
- 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Stevns I
- 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Stevns II
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Stevns III
- 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Stevns IV
- 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Løb 44 U15 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 350m 2 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO II
- 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
Løb 45 U15 W1X Piger 1X - Piger 1x 14 350m 4 tilmeldinger
Stevns I
- 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Bagsværd I
- 1. Clara Ohlsen (Bagsværd) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Vestervig/KCHO I
- 1. Katrine Sondrup (Vestervig) '05
Løb 46 U15 W1X Piger 1X - Piger 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 350m 3 tilmeldinger
Stevns I
- 1. Sofie Meisner (Stevns) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
Vestervig/KCHO I
- 1. Maja Vie Krabbe Riis (Vestervig) '06
Løb 48 U17 W1X Piger 1X - JW1x B 1000m 3 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
Bagsværd/KCB I
- 1. Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard (Bagsværd) '04
København/KCB I
- 1. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 49 U17 M1X Drenge 1X - JM1x B 1000m 5 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Odense/KCO I
- 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Bagsværd/KCB I
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Bagsværd/KCB II
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Næstv. I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Løb 55 U19 M4X Drenge 4X - JM4x A 1000m 1 tilmelding
Holstebro/KCHO I
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
- 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 56 U23 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x B let. 1000m 1 tilmelding
Næstv. I
- 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 59 U13 M2X Drenge 2X - Drenge 2x 11 og 12 350m 2 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
- 2. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
- 2. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Løb 60 U13 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 12 350m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Løb 62 U13 W1X Piger 1X - Piger 1x 12 350m 1 tilmelding
Stevns I
- 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Løb 63 U14 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 13 350m 3 tilmeldinger
Dragør I
- 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Hadsund I
- 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Bagsværd I
- 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Løb 64 U14 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 350m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06
Løb 65 U14 W1X Piger 1X - Piger 1x 13 350m 2 tilmeldinger
Holstebro/KCHO I
- 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO II
- 1. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
Løb 66 U14 W1X Piger 1X - Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 350m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
Løb 67 U15 LM1X Drenge letvægt 1X - Drenge 1x 14 let 350m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Løb 68 U15 LW1X Piger letvægt 1X - Piger 1x 14 let 350m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
Løb 69 U15 M2X Drenge 2X - Drenge 2x 13 og 14 350m 3 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
- 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Bagsværd I
- 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
- 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Odense/KCO I
- 1. Christian Thuesen (Odense) '05
- 2. Gustav Krogh (Odense) '06
Løb 70 U15 W2X Piger 2X - Piger 2x 13 og 14 350m 5 tilmeldinger
Stevns I
- 1. Anna Iversen (Stevns) '07
- 2. Sofie Meisner (Stevns) '05
Bagsværd I
- 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
- 2. Clara Ohlsen (Bagsværd) '05
Holstebro/Vestervig/KCHO I
- 1. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
- 2. Katrine Sondrup (Vestervig) '05
Holstebro/Vestervig/KCHO II
- 1. Maja Vie Krabbe Riis (Vestervig) '06
- 2. Laura Møller (Holstebro) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
- 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
Løb 71 W/M 8+ Kvinder/mænd 8+ - 8+ open Sprintcup (VI h) 350m 1 tilmelding
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
- 2. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
- 3. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 4. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
- 5. Jens Pedersen (Holstebro) '06
- 6. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
- 7. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 8. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
- Cox. Andreas Møller Hunskjær (Holstebro) '01
Løb 73 Masters M4X Mænd 4X - MM4x Masters A-K (VI d) 1000m 3 tilmeldinger
KRAK I
- 1. Tommy Møhler (Kolding) '45
- 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
- 3. Jørgen Secher (Kolding) '48
- 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding) '47
Bagsværd/Fredensborg
- 1. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
- 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
- 3. Hans T Andersen (Fredensborg) '62
- 4. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Aarhus I
- 1. Jacob Christian Lindegaard (Aarhus) '59
- 2. Morten F. Sørensen (Aarhus) '66
- 3. Peder Lindhardt Rosengreen (Aarhus) '66
- 4. Christian Nielsen (Aarhus) '74
Løb 74 Masters W4X/4- Kvinder 4X/4- - MW4x Masters A-K (VI d) 1000m 1 tilmelding
Fredensborg I
- 1. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
- 2. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
- 3. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
- 4. Merete Boldt (Fredensborg) '47
Løb 75 U17 W2X Piger 2X - JW2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejre 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/København/KCB I
- 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
- 2. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 77 U17 M2X Drenge 2X - JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/KCB I
- 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
- 2. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Løb 78 U17 M2X Drenge 2X - JM2x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 1000m 1 tilmelding
Hadsund/Odense/KCO I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
- 2. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Løb 80 U17 LM1X Drenge letvægt 1X - JM1x B let. 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/KCB I
- 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Løb 84 U17 M4X Drenge 4X - JM4x B (VI g) 1000m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
- 2. Kian Harati (Hadsund) '05
- 3. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
- 4. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Løb 85 U19 W2X Piger 2X - JW2x A 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/København/KCB I
- 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
- 2. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 91 Masters M2X/2- Mænd 2X/2- - MM 2x Masters A - K (VI d) 1000m 5 tilmeldinger
Dragør/Nyborg I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
- 2. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
Sorø I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 2. Peter Carstens (Sorø) '60
Fredensborg
- 1. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
- 2. Søren Heinrichsen (Fredensborg) '55
Fredensborg II
- 1. Hans T Andersen (Fredensborg) '62
- 2. Svend Aage Nielsen (Fredensborg) '46
Fredensborg III
- 1. Sander Viscor (Fredensborg) '75
- 2. Thomas Dohm (Fredensborg) '71
Løb 92 Masters W2X/2- Kvinder 2X/2- - MW 2x Masters A - K (VI d) 1000m 2 tilmeldinger
Fredensborg I
- 1. Merete Boldt (Fredensborg) '47
- 2. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
Fredensborg II
- 1. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
- 2. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
Løb 93 Masters W/M 2X/2- Kvinder/mænd 2X/2- - MM/MW 2x Masters A - K Mix (VI d) 1000m 2 tilmeldinger
Nyborg I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
- 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
Sorø I
- 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
- 2. Peter Lindblom (Sorø) '63
Løb 94 U17 M1X-Edon Drenge 1X-Edon - JM 1X B i Edon (VI f) 250m 1 tilmelding
KRAK/KCO I
- 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Løb 95 U17 W1X-Edon Piger 1X-Edon - JW 1X B i Edon (VI f) 250m 1 tilmelding
Odense/KCO I
- 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Løb 96 U15 M1X-Edon Drenge 1X-Edon - Drenge 1x 13 og 14 (VI f) 250m 2 tilmeldinger
Odense/KCO I
- 1. Christian Thuesen (Odense) '05
Odense/KCO II
- 1. Gustav Krogh (Odense) '06
Løb 98 U13 M1X-Edon Drenge 1X-Edon - Drenge 1x 11 og 12 (VI f) 250m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 99 U13 W1X-Edon Piger 1X-Edon - Piger 1x 11 og 12 (VI f) 250m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 100 U14 W1X Piger 1X - Piger 1x 13 (VI c) 1000m 1 tilmelding
Stevns I
- 1. Isabella Bache (Stevns) '06
Løb 101 U15 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 14 (VI c) 1000m 5 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
Hadsund II
- 1. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Stevns I
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
Stevns II
- 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
Stevns III
- 1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Løb 102 U15 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 14, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 1000m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. Kian Harati (Hadsund) '05
Løb 103 U14 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 13 (VI c) 1000m 7 tilmeldinger
Stevns I
- 1. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Bagsværd I
- 1. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Bagsværd II
- 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
Bagsværd III
- 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Bagsværd IV
- 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Holstebro/KCHO II
- 1. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
Løb 104 U14 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 1000m 2 tilmeldinger
Dragør I
- 1. Frederik Juel Hansen (Dragør) '06
Hadsund I
- 1. Mathias Skjoldborg (Hadsund) '06
Løb 105 U14 W1X Piger 1X - Piger 1x 13, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 1000m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. AnneSofie Zenft Busse (Hadsund) '06
Løb 106 U17 W1X Piger 1X - JW1x B (VI c) 1000m 4 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
København/KCB I
- 1. Josefine Freltoft (København) '04
Bagsværd/KCB I
- 1. Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard (Bagsværd) '04
Sønderb. I
- 1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg) '04
Løb 107 U17 M1X Drenge 1X - JM1x B (VI c) 1000m 10 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Odense/KCO I
- 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
Bagsværd/KCB I
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Bagsværd/KCB II
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Sønderb. I
- 1. Henrik Sørensen (Sønderborg) '04
Næstv. I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Holstebro/KCHO I
- 1. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Holstebro/KCHO II
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Holstebro/KCHO III
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Holstebro/KCHO IV
- 1. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
Løb 111 U13 M2X Drenge 2X - Drenge 2x 11 og 12 1000m 1 tilmelding
Holstebro/KCHO I
- 1. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
- 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
Løb 113 U15 LM1X Drenge letvægt 1X - Drenge 1x 14 let (VI c) 1000m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Løb 115 U14 LM1X Drenge letvægt 1X - Drenge 1x 13 let (VI c) 1000m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 119 U15 M4X+ Drenge 4X+ - Drenge 4x+ 13 og 14 (VI c) 1000m 2 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Elias Roth (Hadsund) '06
- 2. Kian Harati (Hadsund) '05
- 3. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
- 4. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
- Cox. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
- 2. Andreas Bork Kristensen (Holstebro) '08
- 3. Jens Pedersen (Holstebro) '06
- 4. Rasmus Bechmann (Holstebro) '06
- Cox. Mikkel Madsen (Holstebro) '09
Løb 121 U19 M1X Drenge 1X - JM1x A, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr 1000m 1 tilmelding
Næstv. I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Løb 125 Masters M1X Mænd 1X - MM1x Masters A-K (VI d) 1000m 3 tilmeldinger
Nyborg I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Dragør I
- 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
Fredensborg I
- 1. Sander Viscor (Fredensborg) '75
Løb 128 U12 M1X Drenge 1X - Drenge 1x 11 350m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 129 U12 W1X Piger 1X - Piger 1x 11 350m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 131 U13 LM1X Drenge letvægt 1X - Drenge 1x 12 let 350m 2 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
Bagsværd I
- 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
Løb 132 U13 W1X Piger 1X - Piger 1x 12 350m 2 tilmeldinger
Stevns I
- 1. Anna Iversen (Stevns) '07
Bagsværd I
- 1. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08
Løb 133 U15 LW1X Piger letvægt 1X - Piger 1x 14 let (VI c) 1000m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
Løb 134 U14 W4X+ Piger 4X+ - Piger 4x+ 12 og 13 (VI c) 1000m 1 tilmelding
Holstebro/KCHO I
- 1. Anna Skovdam (Holstebro) '06
- 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
- 3. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
- 4. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
- Cox. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
Løb 136 U15 M2X Drenge 2X - Drenge 2x 13 og 14 (VI c) 1000m 5 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Frederik Bertelsen (Hadsund) '05
- 2. Gustav Overgaard Hamann (Hadsund) '05
Stevns I
- 1. Jakob Iversen (Stevns) '05
- 2. August Riis Poulsen (Stevns) '06
Stevns II
- 1. Nikolaj Bakkeskov Andersen (Stevns) '05
- 2. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns) '05
Bagsværd I
- 1. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
- 2. Karl Heuer (Bagsværd) '06
Odense/KCO I
- 1. Christian Thuesen (Odense) '05
- 2. Gustav Krogh (Odense) '06
Løb 137 U15 W2X Piger 2X - Piger 2x 13 og 14 (VI c) 1000m 4 tilmeldinger
Stevns I
- 1. Anna Iversen (Stevns) '07
- 2. Sofie Meisner (Stevns) '05
Bagsværd I
- 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
- 2. Clara Ohlsen (Bagsværd) '05
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
- 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
Holstebro/Vestervig/KCHO I
- 1. Katrine Sondrup (Vestervig) '05
- 2. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
Løb 138 U17 LM1X Drenge letvægt 1X - JM1x B let. kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/KCB I
- 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Løb 139 U17 W2X Piger 2X - JW2x B (VI c) 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/København/KCB I
- 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
- 2. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 140 U17 M2X Drenge 2X - JM2x B (VI c) 1000m 2 tilmeldinger
Bagsværd/KCB I
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
- 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Hadsund/Odense/KCO I
- 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
- 2. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Løb 142 U19 W1X Piger 1X - JW1x A (VI c) 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/KCB I
- 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
Løb 145 W1X Kvinder 1X - W1x (VI c) 1000m 3 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Agnete Munk - (Hadsund) '99
Odense/KCO I
- 1. Sarah Lindberg (Odense) '98
Næstv. I
- 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 147 U19 W1X Piger 1X - JW1x A Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften 350m 1 tilmelding
Bagsværd/KCB I
- 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
Løb 149 U17 M1X Drenge 1X - JM 1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften 350m 6 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
Odense/KCO I
- 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
KRAK/KCO I
- 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Bagsværd/KCB I
- 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Bagsværd/KCB II
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Bagsværd/KCB III
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Løb 150 U17 W1X Piger 1X - JW1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften 350m 3 tilmeldinger
Hadsund I
- 1. Laetitia Marie Panero-Bommer (Hadsund) '03
Bagsværd/KCB I
- 1. Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard (Bagsværd) '04
København/KCB I
- 1. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 155 U23 W1X Kvinder 1X - W 1x B Sprintcup (VI b), Når der er mere end 6 deltagere er kvalifikation på lørdag aften 350m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. Agnete Munk - (Hadsund) '99
Løb 157 U15 W1X Piger 1X - Piger 1x 14 (VI c) 1000m 4 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Clara Ohlsen (Bagsværd) '05
Vestervig/KCHO I
- 1. Katrine Sondrup (Vestervig) '05
Vestervig/KCHO II
- 1. Maja Vie Krabbe Riis (Vestervig) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Laura Møller (Holstebro) '05
Løb 159 U14 M2X Drenge 2X - Drenge 2x 12 og 13 (VI c) 1000m 3 tilmeldinger
Bagsværd I
- 1. Buster Kiilerich Madsen (Bagsværd) '07
- 2. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
Bagsværd II
- 1. Nikolaj Krogh Simonsen (Bagsværd) '06
- 2. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. Simon Madsen (Holstebro) '06
- 2. Jens Pedersen (Holstebro) '06
Løb 160 U14 W2X Piger 2X - Piger 2x 12 og 13 (VI c) 1000m 4 tilmeldinger
Bagsværd/Stevns I
- 1. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08
- 2. Isabella Bache (Stevns) '06
Holstebro/KCHO I
- 1. My Alberte Schaaf (Holstebro) '06
- 2. Caroline Fredslund Sørensen (Holstebro) '06
Holstebro/Vestervig/KCHO I
- 1. Maja Vie Krabbe Riis (Vestervig) '06
- 2. Anna Skovdam (Holstebro) '06
Holstebro/KCHO II
- 1. Nanna Lindballe (Holstebro) '06
- 2. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro) '06
Løb 161 U14 LM2X Drenge letvægt 2X - Drenge 2x 12 og 13 let. (VI c) 1000m 1 tilmelding
Hadsund I
- 1. Frederik Aksel Holmriis (Hadsund) '07
- 2. Elias Roth (Hadsund) '06
Løb 164 U17 W1X Piger 1X - JW1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr 1000m 3 tilmeldinger
Odense/KCO I
- 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
København/KCB I
- 1. Josefine Freltoft (København) '04
Bagsværd/KCB I
- 1. Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard (Bagsværd) '04
Løb 165 U17 M1X Drenge 1X - JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år op til 4 sejr 1000m 1 tilmelding
Næstv. I
- 1. William Kjærgaard (Næstv.) '03
Løb 166 U17 M1X Drenge 1X - JM1x B, kun roer med i indeværende og forrige år uden sejr 1000m 3 tilmeldinger
KRAK/KCO I
- 1. Mads Kirstein (Kolding) '04
Bagsværd/KCB I
- 1. Mads Rubin (Bagsværd) '04
Bagsværd/KCB II
- 1. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Løb 168 U17 LM1X Drenge letvægt 1X - JM1x B let (VI c) 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/KCB I
- 1. Henning Friedrichsen (Bagsværd) '04
Løb 169 U19 W2X Piger 2X - JW2x A (VI c) 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/KCB I
- 1. Cornelia Andrea Hoelgaard Dalsgaard (Bagsværd) '04
- 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
Løb 172 LW1X Kvinder letvægt 1X - W1x let (VI c) 1000m 1 tilmelding
Næstv. I
- 1. Anne Ørsted (Næstv.) '97
Løb 175 Masters M2X/2- Mænd 2X/2- - MM 2x Masters A - K (VI d) 1000m 2 tilmeldinger
Sorø I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 2. Peter Carstens (Sorø) '60
Fredensborg I
- 1. Sander Viscor (Fredensborg) '75
- 2. Thomas Dohm (Fredensborg) '71
Løb 176 Masters W2X/2- Kvinder 2X/2- - MW 2x Masters A - K (VI d) 1000m 1 tilmelding
Fredensborg I
- 1. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
- 2. Karin Bodelund (Fredensborg) '63
Løb 177 Masters W/M 2X Kvinder/mænd 2X - MM/MW 2x Masters A - K MIX (VI d) 1000m 2 tilmeldinger
Nyborg I
- 1. Charlotte Buchwaldt (Nyborg) '68
- 2. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
Sorø I
- 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
- 2. Peter Lindblom (Sorø) '63
Løb 178 U19 M4X Drenge 4X - JM4x A (VI c) 1000m 1 tilmelding
Holstebro/KCHO I
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
- 3. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 4. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
Løb 179 U15 W/M 4X+ Piger/drenge 4X+ - Mix 4x+ 13 og 14 (VI c) 1000m 1 tilmelding
Bagsværd I
- 1. Clara Ohlsen (Bagsværd) '05
- 2. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
- 3. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
- 4. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
- Cox. Nanna Bardram Kehr (Bagsværd) '08
Løb 180 U14 W/M 4X+ Piger/drenge 4X+ - Mix 4x+ 12 og 13 (VI c) 1000m 1 tilmelding
Bagsværd/Stevns I
- 1. Sigurd Rindom Poulsen (Bagsværd) '06
- 2. Cecilia Kroll (Bagsværd) '08
- 3. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
- 4. Isabella Bache (Stevns) '06
- Cox. Otto Kjærulff (Bagsværd) '09
Løb 189 M2X Mænd 2X - M2x (VI c) 1000m 1 tilmelding
Sorø I
- 1. Christian Mølvig (Sorø) '79
- 2. Peter Carstens (Sorø) '60
Løb 191 Masters M4X Mænd 4X - MM4x Masters 1000m A-K (VI d) 1000m 2 tilmeldinger
KRAK I
- 1. Tommy Møhler (Kolding) '45
- 2. Ejgild Larsen (Kolding) '49
- 3. Mogens Pedersen (Kolding) '45
- 4. Palle Ole Jørgensen (Kolding) '47
Fredensborg
- 1. Hans T Andersen (Fredensborg) '62
- 2. Thomas Dohm (Fredensborg) '71
- 3. Ulla Poulsen (Fredensborg) '59
- 4. Karin Bodelund (Fredensborg) '63