Løb 101[17694]
W2x coastal
6000m
Kvinder åben C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.10:00
1
DSR I
  1. 1. Irene Kjærskov Pedersen (DSR)
  2. 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
2
DSR III
  1. 1. Tanja Igland (DSR)
  2. 2. Samantha Don Robbins (DSR)
4
DSR V
  1. 1. Anna Calina Schanze (DSR)
  2. 2. Tanja Nors Tardrup (DSR)
6
KVIK I
  1. 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK)
  2. 2. Ulla Jakobsen (KVIK)
7
KVIK II
  1. 1. Marianne Becker (KVIK)
  2. 2. Luise Lund Hansen (KVIK)
11
Humlebæk I
  1. 1. Marie Kaas (Humlebæk)
  2. 2. Malene Kristensen (Humlebæk)
Løb 102[17699]
50+W2x coastal
6000m
Kvinder 50+ C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.10:01
8
Skovshoved I
  1. 1. Kate Skavin (Skovshoved)
  2. 2. Lise Hendriksen (Skovshoved)
10
Humlebæk I
  1. 1. June Kaspersen (Humlebæk)
  2. 2. Mette Porsmose (Humlebæk)
12
Humlebæk II
  1. 1. Anne Thomsen (Humlebæk)
  2. 2. Birgitte Rufford Probst (Humlebæk)
Løb 103[17696]
M1x coastal
6000m
Mænd åben C1X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.10:05
14
DSR I
  1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
20
DSR
  1. Lars Fjord Garvey (DSR)
33
Hadsund I
  1. Michael Blomstrand (Hadsund)
39
Helsingborg I
  1. Peter Berg (Helsingborg)
48
Helsingborg II
  1. Jonathan Wright (Helsingborg)
Løb 104[17695]
50+M1x coastal
6000m
Mænd 50+ C1X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.10:05
13
Humlebæk I
  1. Ryan Rosenberg (Humlebæk)
Løb 105[17843]
W/M 2x coastal
6000m
Mix åben C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.11:00
1
DSR I
  1. 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR)
  2. 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
4
DSR II
  1. 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
  2. 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
6
KVIK I
  1. 1. Torill Lindebjerg (KVIK)
  2. 2. Peter Weile (KVIK)
7
KVIK III
  1. 1. Marianne Becker (KVIK)
  2. 2. Peter Munk (KVIK)
10
Humlebæk I
  1. 1. Pia Rasmussen (Humlebæk)
  2. 2. Michael Stein (Humlebæk)
Løb 106[17842]
50+ W/M 2x coastal
6000m
Mix 50+ C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.11:05
2
Humlebæk III
  1. 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk)
  2. 2. Mette Porsmose (Humlebæk)
3
Fredensborg I
  1. 1. Lizzie Haastrup (Fredensborg)
  2. 2. Terkel Jespersen (Fredensborg)
9
København I
  1. 1. Vibeke Skousen (København)
  2. 2. Ivan Birch Lykholt (København)
11
Humlebæk II
  1. 1. June Kaspersen (Humlebæk)
  2. 2. Keld Strudahl (Humlebæk)
12
Humlebæk I
  1. 1. Elisabet Steen (Humlebæk)
  2. 2. Torben Møller Klausen (Humlebæk)
21
Nivå I
  1. 1. Charlotte Prytz (Nivå)
  2. 2. Morten Brok (Nivå)
Løb 107[17838]
M4x+ coastal
6000m
Mænd åben C4X+
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.12:00
16
DSR I
  1. 1. Johan Berg (DSR)
  2. 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR)
  3. 3. Morten Oluf Nielsen (DSR)
  4. 4. Joen Petur Jacobsen (DSR)
  5. cox. Simone Krog Christensen (DSR)
18
DSR/KVIK/Lyngby
  1. 1. Jacob Lenzing (Lyngby)
  2. 2. Kelvin Yeung (KVIK)
  3. 3. Peter Munk (KVIK)
  4. 4. Lars Fjord Garvey (DSR)
  5. cox. Dorte Lassen (KVIK)
Løb 108[17841]
U19 W/M 2x coastal
3000m
URO - handicap for køn/alder C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.12:03
11
Humlebæk
  1. 1. Andreas Gjerding (Humlebæk)
  2. 2. Nicoline Englev (Humlebæk)
12
Humlebæk
  1. 1. Laurits Hammond Hjorth (Humlebæk)
  2. 2. Bjarke Ølgaard Madsen (Humlebæk)
Løb 109[17691]
W1x coastal
6000m
Kvinder åben C1X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.12:08
14
DSR II
  1. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
19
KVIK I
  1. Torill Lindebjerg (KVIK)
20
DSR I
  1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
48
Helsingborg I
  1. Maria Berg (Helsingborg)
Løb 111[17690]
M2x coastal
6000m
Mænd åben C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.13:05
1
DSR I
  1. 1. Johan Berg (DSR)
  2. 2. Morten Oluf Nielsen (DSR)
7
KVIK I
  1. 1. Mark van Herk (KVIK)
  2. 2. Niels Havndrup Kraaer (KVIK)
12
Humlebæk/Nivå I
  1. 1. James Haile (Humlebæk)
  2. 2. Morten Brok (Nivå)
37
Helsingborg II
  1. 1. Jonathan Wright (Helsingborg)
  2. 2. Daniel Klintbo (Helsingborg)
38
Helsingborg I
  1. 1. Peter Berg (Helsingborg)
  2. 2. Christopher Berg (Helsingborg)
Løb 112[17701]
50+M2x coastal
6000m
Mænd 50+ C2X
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.13:05
8
Skovshoved I
  1. 1. Jesper Skavin (Skovshoved)
  2. 2. Jens Tarp (Skovshoved)
10
Humlebæk II
  1. 1. Christian Stephensen (Humlebæk)
  2. 2. Ryan Rosenberg (Humlebæk)
11
Humlebæk I
  1. 1. Kim Bo Wellendorph (Humlebæk)
  2. 2. Keld Strudahl (Humlebæk)
Løb 113[17700]
W4x+ coastal
6000m
Kvinder åben C4X+
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.13:10
16
DSR II
  1. 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
  2. 2. Irene Kjærskov Pedersen (DSR)
  3. 3. Rikke Bloch (DSR)
  4. 4. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
  5. cox. Simone Krog Christensen (DSR)
17
DSR I
  1. 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  2. 2. Anna Calina Schanze (DSR)
  3. 3. Tanja Nors Tardrup (DSR)
  4. 4. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR)
  5. cox. Martin Grand Ast (DSR)
18
KVIK
  1. 1. Aja Runge Holmegaard (KVIK)
  2. 2. Dorte Lassen (KVIK)
  3. 3. Ulla Jakobsen (KVIK)
  4. 4. Luise Lund Hansen (KVIK)
  5. cox. Torill Lindebjerg (KVIK)
Løb 201[17844]
M1x coastal
500m
Beach Sprint Mænd C1X (8 hold, kvart-, semi-, finale)
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.14:00
13
Humlebæk II
  1. Ryan Rosenberg (Humlebæk)
14
DSR II
  1. Joen Petur Jacobsen (DSR)
20
DSR I
  1. Thorleif Rud Lindholm (DSR)
23
Humlebæk I
  1. Christian Probst (Humlebæk)
Løb 202[17845]
W2x coastal
500m
Beach Sprint Kvinder C2X (8 hold, kvart-, semi-, finale)
1. Afdeling
15. aug 2020 kl.14:10
1
DSR I
  1. 1. Irene Kjærskov Pedersen (DSR)
  2. 2. Cecilie Lützen Søltoft (DSR)
2
DSR III
  1. 1. Samantha Don Robbins (DSR)
  2. 2. Tanja Igland (DSR)
3
DSR IV
  1. 1. Rikke Bloch (DSR)
  2. 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR)
4
DSR V
  1. 1. Anna Calina Schanze (DSR)
  2. 2. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
10
Humlebæk I
  1. 1. Marie Kaas (Humlebæk)
  2. 2. Elisabet Steen (Humlebæk)