Resultater - Nivå Marathon 2020
Løb nr | Starttid - ↑ |

Tider er efter beregning af handicap. Nederste løb 301 er reelle rotider for forbundsmesterskab, kvinder

101
W/M Åben 2+inr - 42195m A Finale
2020-09-12 08:42
Plac. # Navn Tid
1 22 Kalundborg Roklub
  • Aleksander Hansen(1)
  • Bjarke Christensen Bang(2)
  • Lars Modin(cox)
3:47:49.00
2 20 Humlebæk Roklub I
  • Jens Jørgen Tramm(1)
  • Jette Tramm(2)
  • Christian Stephensen(cox)
3:58:48.00
3 24 ARK
  • Brian Povlsen(1)
  • Thomas Hansen(2)
  • Stephan Sloth Lorenzen(cox)
4:08:50.00
4 26 Pippi Power
  • Eva Szabo(1)
  • Katrine Muss(2)
  • Bie Andersen(cox)
4:11:41.00
5 29 ARKs A-team
  • Katrine Gulddahl(1)
  • Tina Lykke(2)
  • Stine Søndergaard(cox)
4:16:44.00
6 21 Nivå Samuraien
  • Charlotte Prytz(1)
  • Einar Arnalds Jonasson(2)
  • Morten Brok(cox)
4:19:49.00
7 25 Tissø tøserne
  • Lis Bay(1)
  • Janni Nissen(2)
  • Sabrina Christiansen(cox)
4:24:26.00
8 27 Skovshoved II
  • Birgit Brandt(1)
  • Gert Nielsen(2)
  • Ole Erlich-Eriksen(cox)
4:43:02.00
9 28 Gefion Guld
  • Jytte Agergaard(1)
  • Katie Gove(2)
  • Sophie Engstrom(cox)
4:46:56.00
10 23 Skovshoved I
  • Rita Ravn Kristensen(1)
  • Henrik Egeberg(2)
  • Kjeld Høsterkjøb(cox)
5:02:22.00
102
W/M 2er Inrigger; DEL 1 - 1/2 Maraton Nivå-Skovshoved - 21097m 1. Afdeling
2020-09-12 08:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
W/M 2er Inrigger; DEL 2 - 1/2 Maraton Skovshoved-Nivå - 21097m 1. Afdeling
2020-09-12 08:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
W/M Åben 2x coastal - 42195m A Finale
2020-09-12 08:04
Plac. # Navn Tid
1 3 Helsingborg I
  • Peter Berg(1)
  • Christopher Berg(2)
3:24:55.00
2 1 Humlebæk Old Boys
  • Christian Probst(1)
  • Ryan Rosenberg(2)
3:37:08.00
3 5 Helsingborg II
  • Jonathan Wright(1)
  • Thomas Olsson(2)
3:45:11.00
4 4 Skovshoved III
  • Jesper Skavin(1)
  • Kate Skavin(2)
3:52:25.00
5 2 Præstø Roklub
  • Poul Bramsen(1)
  • Martin Poulsen(2)
4:21:28.00
202
W/M Åben 2x coastal - 21097m A Finale
2020-09-12 08:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Humlebæk-Ringsted Del-den-i-to
  • Pia Rasmussen(1)
  • Stig Rasmussen(2)
2:10:31.00
203
W/M Åben 2x coastal - 21097m A Finale
2020-09-12 08:10
Plac. # Navn Tid
1 6 Humlebæk-Ringsted Del-den-i-to
  • Torben Møller Klausen(1)
  • Anne Mette Christiansen(2)
1:47:40.00
301
W Åben Kvinder 2+inr - 42195m A Finale
2024-07-02 05:18
Plac. # Navn Tid
1 29 ARKs A-team
  • Katrine Gulddahl(1)
  • Tina Lykke(2)
  • Stine Søndergaard(cox)
4:40:17.00
2 26 Pippi Power
  • Eva Szabo(1)
  • Katrine Muss(2)
  • Bie Andersen(cox)
4:44:43.00
3 25 Tissø
  • Lis Bay(1)
  • Janni Nissen(2)
  • Sabrina Christiansen(cox)
5:03:36.00
4 28 Gefion Guld
  • Jytte Agergaard(1)
  • Katie Gove(2)
  • Sophie Engstrom(cox)
5:24:35.00