Startliste - LDK3 Præstø Roregatta 2019

Løb 1 - 2/4 åres inrigger, 10 km åben Mix, 1. div., FM 10000m6 Hold
10:30:00 Hold: 1 Vejle 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.083
18310 Thomas Andersen M 1985 0.995 Vejle
16955 Ole Lønsmann M 1974 0.972 Vejle
11866 Kamilla Sarrossy K 1979 0.914 Vejle outliner
10993 Jesper Foldager M 1972 0.968 Vejle
7834 Birgit Bech Jensen K 1971 0.895 * 0.945 Vejle outliner
10:32:00 Hold: 2 Den Unavngivne 4+inr (1.130) Holdhandicap: 1.115
11328 Martin Grand Ast M 1987 0.998 DSR
16302 Morten Oluf Nielsen M 1966 0.954 DSR
16047 Tais Bjerregaard M 1990 1.000 DSR
17723 Mostafa Abdou M 1992 1.000 DSR
8802 Jan Pierrel Mikkelsen M 1978 0.981 DSR
10:34:00 Hold: 3 Københavns Roklub 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.969
2373 Hasse Minuva M 1967 0.956 København
794 Jim Kristensen M 1960 0.940 * 0.950 København outliner
7637 Morten Kristensen M 1991 1.000 København
10:36:00 Hold: 4 HR Humlebæk 10K MIX 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.931
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.952 Humlebæk
7624 Jette Tramm K 1964 0.879 * 0.902 Humlebæk outliner
2679 Christian Probst M 1960 0.940 Humlebæk
10:38:00 Hold: 5 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.930
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.945 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.947 Viking
6168 ib Bruun M 1940 0.861 * 0.897 Viking outliner
10:40:00 Hold: 6 Danehof Nyborg 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.942
9419 Allan Seelk M 1968 0.959 Nyborg
2524 Brian Sørensen M 1968 0.959 Nyborg
6800 Bente Irring K 1964 0.879 * 0.909 Nyborg outliner
Løb 2 - 2/4 åres inrigger, 10 km åben Motionsmix 2. div. 10000m3 Hold
10:44:00 Hold: 11 Solskinsroerne 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.904
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.937 Viking
16194 Pernille Sølund Ehlers K 1968 0.889 Viking
17321 Dorte Zangerberg K 1966 0.884 * 0.887 Viking outliner
10:46:00 Hold: 12 RR Mix 1 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.903
3154 Poul Chr. Andersen M 1961 0.942 Randers
6603 Vibeke Christensen K 1956 0.859 * 0.892 Randers outliner
8262 Ida Helene Hovøre K 1962 0.875 Randers outliner
10:48:00 Hold: 13 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.932
18493 Henrik Wettlaufer M 1964 0.949 Viking
6164 Reinhard Sværke M 1956 0.929 Viking
18498 Rolf Larsen M 1953 0.919 Viking
Løb 3 - 2 åres inrigger, 10 km kvinder, DM 10000m2 Hold
10:52:00 Hold: 21 Tøser på Tur Afmeldt 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16050 Lee Koefoed Harborg 1985 1.000 DSR
16299 Emma Rue Moos 1997 1.000 DSR
8750 Dorthe Jørgensen 1985 1.000 DSR
10:54:00 Hold: 22 KVIK 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10611 Torill Lindebjerg 1977 1.000 KVIK
10981 Tine Aabye 1963 1.000 KVIK
9662 Dorte Lassen 1971 1.000 KVIK
Løb 5 - 2 åres inrigger, 25 km mænd, DM 25000m7 Hold
13:32:00 Hold: 31 KVIK II 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16297 Philipp Krubasik 1966 1.000 KVIK
9200 Jesper Hansen 1966 1.000 KVIK
11873 Jacob Krusell 1960 1.000 KVIK
13:34:00 Hold: 32 Den Trojanske Søhingst 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
18432 Tore Jacobsen 1993 1.000 DSR
15308 Kenneth Darre 1984 1.000 DSR
16200 Peter Stenby 1986 1.000 DSR
13:36:00 Hold: 33 Roklubben Viking 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15029 Uffe Dyhr 1959 1.000 Viking
8207 Jørgen Zangenberg 1962 1.000 Viking
2290 Rene Hansen 1963 1.000 Viking
13:38:00 Hold: 34 HR Humlebæk 25K DM 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
7621 Per Olsen 1952 1.000 Humlebæk
2679 Christian Probst 1960 1.000 Humlebæk
2423 Jens Jørgen Tramm 1965 1.000 Humlebæk
13:40:00 Hold: 35 KVIK 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15018 Simon Bjærre 1990 1.000 KVIK
18465 Troels Ilsøe Mahneke 1987 1.000 KVIK
18454 Jesper Kloster 1985 1.000 KVIK
13:42:00 Hold: 36 Kalundborg 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2907 Kåre Mattesen 1971 1.000 Kalundb
2338 Aleksander Hansen 1985 1.000 Kalundb
7473 Bjarke Christensen Bang 1986 1.000 Kalundb
13:44:00 Hold: 37 De Seje Regnedrenge 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16048 Frederik Fabricius Clausen 1986 1.000 DSR
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR
6208 Nicolai Møller Andersen 1977 1.000 DSR