Resultater - Ratzeburger Ruder-regatta 2022
Løb nr | Starttid - ↑ |

101
W2X Kvinder 2X - SF 2x A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund/Roskilde I
Ida Blomstrand (1), Ingrid Bo Andersen (2)
102
M2X Mænd 2X - SM 2x A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:15
Ingen anmeldt, løbet udgår
103
W4+ Kvinder 4+ - SF 4+ B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
104
M4+ Mænd 4+ - SM 4+ A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
105
W4- Kvinder 4- - SF 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
106
M4- Mænd 4- - SM 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 12:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/Holstebro/København I
Joakim Viberg (1), Aksel Dybdahl Poulsen (2), Mathias Larsen (3), Casper Lindballe Lehmann Pedersen (4)
107
LW2X Kvinder letvægt 2X - SF 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
108
LM2X Mænd letvægt 2X - SM 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
109
LM4- Mænd letvægt 4- - SM 4- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
110
W1X Kvinder 1X - SF 1x A 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus I
Emma Lehm Røddik (1)
114
M2- Mænd 2- - SM 2- A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 14:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro I
Søren Meldgaard Madsen (1), Patrick Klestrup (2)
116
LW1X Kvinder letvægt 1X - SF 1x A LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
117
U23 LW1X Kvinder U23 letvægt 1X - SF 1x B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 15:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus I
Rikke Køchs (1)
120
LW2- Kvinder letvægt 2- - SF2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
121
LM2- Mænd letvægt 2- - SM2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 15:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
122
W4X Kvinder 4X - SF 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
123
M4X Mænd 4X - SM 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
124
M8+ Mænd 8+ - SM 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
125
W8+ Kvinder 8+ - SF 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 16:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
126
LW4X Kvinder letvægt 4X - SF 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 16:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
127
LM4X Mænd letvægt 4X - SM 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 17:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/Hadsund/Holstebro I
Rasmus Konnerup (1), Johan Poulsen (2), Magnus Quaade Oddershede (3), Marcus Villiam Lyngesen (4)
128
LM8+ Mænd letvægt 8+ - SM 8+ A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-04 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
201
W2X Kvinder 2X - SF 2x A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 12:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Hadsund/Roskilde I I
Ida Blomstrand (1), Ingrid Bo Andersen (2)
202
M2X Mænd 2X - SM 2x A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 12:15
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Roskilde I
Martin Kofoed Jensen (1), Sebastian Nordly (2)
203
W4+ Kvinder 4+ - SF4+ B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 12:25
Ingen anmeldt, løbet udgår
204
M4+ Mænd 4+ - SM 4+ A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 12:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
205
W4- Kvinder 4- - SF 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 12:50
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro/KVIK/Roskilde
Kristine Søndergaard Hansen (1), Karen Mortensen (2), Stine Højager Nielsen (3), Caroline Munch (4)
206
M4- Mænd 4- - SM 4- A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 12:55
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/Holstebro/København I I
Joakim Viberg (1), Aksel Dybdahl Poulsen (2), Mathias Larsen (3), Casper Lindballe Lehmann Pedersen (4)
207
LW2X Kvinder letvægt 2X - SF 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 13:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
208
LM2X Mænd letvægt 2X - SM 2x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 13:45
Ingen anmeldt, løbet udgår
209
LM4- Mænd letvægt 4- - SM 4- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 13:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
210
W1X Kvinder 1X - SF 1x A 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 14:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus I I
Emma Lehm Røddik (1)
214
M2- Mænd 2- - SM 2- A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 14:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Holstebro I I
Søren Meldgaard Madsen (1), Patrick Klestrup (2)
215
W2- Kvinder 2- - SF 2- A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 14:40
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/DSR I
Astrid Højgaard (1), Silje Celine Siefert (2)
216
LW1X Kvinder letvægt 1X - SF 1x A LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 15:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
217
U23 LW1X Kvinder U23 letvægt 1X - SF 1x B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 15:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus I I
Rikke Køchs (1)
220
LM2- Mænd letvægt 2- - SF2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 15:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
221
LW2- Kvinder letvægt 2- - SM2- A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 15:50
Ingen anmeldt, løbet udgår
222
W4X Kvinder 4X - SF 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 16:00
Ingen anmeldt, løbet udgår
223
M4X Mænd 4X - SM 4x A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 16:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
224
M8+ Mænd 8+ - SM 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 16:20
Ingen anmeldt, løbet udgår
225
W8+ Kvinder 8+ - SF 8+ A/B 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 16:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus/Bagsværd/DSR/Holstebro/KVIK/Roskilde I
Stine Højager Nielsen (1), Karen Mortensen (2), Caroline Munch (3), Astrid Højgaard (4), Kristine Søndergaard Hansen (5), Laura Boldsen (6), Mathilde Kiilgaard (7), Cecilie Girke (8), Andreas Møller Hunskjær (9)
226
LW4X Kvinder letvægt 4X - SF 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 16:40
Ingen anmeldt, løbet udgår
227
LM4X Mænd letvægt 4X - SM 4x A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 17:00
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Bagsværd/Hadsund/Holstebro I I
Rasmus Konnerup (1), Johan Poulsen (2), Magnus Quaade Oddershede (3), Marcus Villiam Lyngesen (4)
228
LM8+ Mænd letvægt 8+ - SM 8+ A/B LG 2000m 1. Afdeling
2022-06-05 17:10
Ingen anmeldt, løbet udgår