Startliste - LDK5 DM Lollands Havørn 2019

Løb 1 - 2/4 åres inrigger, 10 km åben Mix, 1. div., FM 10000m3 Hold
10:30:00 Hold: 1 HR Humlebæk 10K MIX 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.930
2423 Jens Jørgen Tramm M 1965 0.952 Humlebæk
10416 Anni Renner Mortensen K 1965 0.882 * 0.899 Humlebæk outliner
2679 Christian Probst M 1960 0.940 Humlebæk
10:32:00 Hold: 2 Danehof Nyborg 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.941
9419 Allan Seelk M 1968 0.959 Nyborg
6800 Bente Irring K 1964 0.879 * 0.906 Nyborg outliner
2524 Brian Sørensen M 1968 0.959 Nyborg
10:34:00 Hold: 3 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.929
8207 Jørgen Zangenberg M 1962 0.945 Viking
2290 Rene Hansen M 1963 0.947 Viking
6168 ib Bruun M 1940 0.861 * 0.895 Viking outliner
Løb 2 - 2/4 åres inrigger, 10 km åben Motionsmix 2. div. 10000m4 Hold
10:38:00 Hold: 11 Ruder von Berlin 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.928
18593 Carsten Alex M 1966 0.954 Viking
18592 Roland Alex M 1956 0.929 Viking
6167 Bjørn Hansen M 1946 0.892 * 0.902 Viking outliner
10:40:00 Hold: 12 Nakskov Roklub. Roinfo 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.891
15952 Einer Hansen M 1945 0.887 Nakskov
1263 Leif Thygesen M 1953 0.919 Nakskov
16953 Jenny Larsen K 1948 0.831 * 0.866 Nakskov outliner
10:42:00 Hold: 13 Roklubben Viking 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.925
15029 Uffe Dyhr M 1959 0.937 Viking
17321 Dorte Zangerberg K 1966 0.884 * 0.892 Viking outliner
18600 Peter Hansen M 1962 0.945 Viking
10:44:00 Hold: 14 Nakskov Roklub. URO 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.959
15948 Sebastian Christensen M 2000 0.973 Nakskov
15949 William Christensen M 2000 0.973 Nakskov
15950 Sophia Lindegaard K 2001 0.896 * 0.930 Nakskov outliner
Løb 3 - 2 åres inrigger, 10 km kvinder, DM 10000m3 Hold
10:48:00 Hold: 15 KVIK 2 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
18588 Julie Aamand Olesen 1985 1.000 KVIK
18544 Rikke Bojesen 1995 1.000 KVIK
9662 Dorte Lassen 1971 1.000 KVIK
10:50:00 Hold: 16 DSR - Tøser På Tur 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
11326 Samantha Don Robbins 1990 1.000 DSR
16299 Emma Rue Moos 1997 1.000 DSR
8750 Dorthe Jørgensen 1985 1.000 DSR
10:52:00 Hold: 17 KVIK 1 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
10981 Tine Aabye 1963 1.000 KVIK
11899 Ulla Jakobsen 1965 1.000 KVIK
10611 Torill Lindebjerg 1977 1.000 KVIK
Løb 4 - 2/4 åres inrigger, 25 km åben mix, FM 25000m1 Hold
13:30:00 Hold: 31 Ruder von Berlin 2+inr (1.000) Holdhandicap: 0.984
18590 Angelo Rudolphi M 1992 1.000 Viking
18591 Alex Schmitz M 1992 1.000 Viking
11219 Dirk Zellmer M 1965 0.952 Viking
Løb 5 - 2 åres inrigger, 25 km mænd, DM 25000m7 Hold
13:34:00 Hold: 32 KVIK 2 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15981 Jacob Sørensen 1968 1.000 KVIK
11873 Jacob Krusell 1960 1.000 KVIK
9200 Jesper Hansen 1966 1.000 KVIK
13:36:00 Hold: 33 DSR - Den Trojanske Søhingst 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
15308 Kenneth Darre 1984 1.000 DSR
16200 Peter Stenby 1986 1.000 DSR
18432 Tore Jacobsen 1993 1.000 DSR
13:38:00 Hold: 34 Roklubben Viking 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
8207 Jørgen Zangenberg 1962 1.000 Viking
15029 Uffe Dyhr 1959 1.000 Viking
2290 Rene Hansen 1963 1.000 Viking
13:40:00 Hold: 35 HR Humlebæk 25K DM 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2423 Jens Jørgen Tramm 1965 1.000 Humlebæk
10095 Claus Jensen 1965 1.000 Humlebæk
2679 Christian Probst 1960 1.000 Humlebæk
13:42:00 Hold: 36 Kalundborg 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
2338 Aleksander Hansen 1985 1.000 Kalundb
7473 Bjarke Christensen Bang 1986 1.000 Kalundb
2907 Kåre Mattesen 1971 1.000 Kalundb
13:44:00 Hold: 37 KVIK 1 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
17717 Peter Weile 0000 1.000 KVIK
18454 Jesper Kloster 1985 1.000 KVIK
8620 Christian Schack Pedersen 1980 1.000 KVIK
13:46:00 Hold: 38 DSR - De Seje Regnedrenge 2+inr (0.000) Holdhandicap: 1.000
16309 Johan Berg 1985 1.000 DSR
15307 Rune Glerup 1984 1.000 DSR
16048 Frederik Fabricius Clausen 1986 1.000 DSR