Tilmeldinger - LDK5 DM Lollands Havørn 2019

Løb 1 W/M 2+inr/4+inr 2/4 åres inrigger, 10 km åben Mix, 1. div., FM - 10000m 3 tilmeldinger
HR Humlebæk 10K MIX H:0.930
  • 1. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65 H:0.952
  • 2. Anni Renner Mortensen (Humlebæk) '65 H:0.882 (outliner)
  • Cox. Christian Probst (Humlebæk) '60 H:0.940
Danehof Nyborg H:0.941
  • 1. Allan Seelk (Nyborg) '68 H:0.959
  • 2. Bente Irring (Nyborg) '64 H:0.8790.906 (outliner)
  • Cox. Brian Sørensen (Nyborg) '68 H:0.959
Roklubben Viking H:0.929
  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62 H:0.945
  • 2. Rene Hansen (Viking) '63 H:0.947
  • Cox. ib Bruun (Viking) '40 H:0.8610.895 (outliner)
Løb 2 W/M 2+inr/4+inr 2/4 åres inrigger, 10 km åben Motionsmix 2. div. - 10000m 4 tilmeldinger
Ruder von Berlin H:0.928
  • 1. Carsten Alex (Viking) '66 H:0.954
  • 2. Roland Alex (Viking) '56 H:0.929
  • Cox. Bjørn Hansen (Viking) '46 H:0.8920.902 (outliner)
Nakskov Roklub. Roinfo H:0.891
  • 1. Einer Hansen (Nakskov) '45 H:0.887
  • 2. Leif Thygesen (Nakskov) '53 H:0.919
  • Cox. Jenny Larsen (Nakskov) '48 H:0.831 (outliner)
Roklubben Viking H:0.925
  • 1. Uffe Dyhr (Viking) '59 H:0.937
  • 2. Dorte Zangerberg (Viking) '66 H:0.884 (outliner)
  • Cox. Peter Hansen (Viking) '62 H:0.945
Nakskov Roklub. URO H:0.959
  • 1. Sebastian Christensen (Nakskov) '00 H:0.973
  • 2. William Christensen (Nakskov) '00 H:0.973
  • Cox. Sophia Lindegaard (Nakskov) '01 H:0.8960.93 (outliner)
Løb 3 W2+inr 2 åres inrigger, 10 km kvinder, DM - 10000m 3 tilmeldinger
KVIK 2
  • 1. Julie Aamand Olesen (KVIK) '85
  • 2. Rikke Bojesen (KVIK) '95
  • Cox. Dorte Lassen (KVIK) '71
DSR - Tøser På Tur
  • 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
  • 2. Emma Rue Moos (DSR) '97
  • Cox. Dorthe Jørgensen (DSR) '85
KVIK 1
  • 1. Tine Aabye (KVIK) '63
  • 2. Ulla Jakobsen (KVIK) '65
  • Cox. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
Løb 4 W/M 2+inr/4+inr 2/4 åres inrigger, 25 km åben mix, FM - 25000m 1 tilmelding
Ruder von Berlin H:0.984
  • 1. Angelo Rudolphi (Viking) '92 H:1.000
  • 2. Alex Schmitz (Viking) '92 H:1.000
  • Cox. Dirk Zellmer (Viking) '65 H:0.952
Løb 5 M2+inr 2 åres inrigger, 25 km mænd, DM - 25000m 7 tilmeldinger
KVIK 2
  • 1. Jacob Sørensen (KVIK) '68
  • 2. Jacob Krusell (KVIK) '60
  • Cox. Jesper Hansen (KVIK) '66
DSR - Den Trojanske Søhingst
  • 1. Kenneth Darre (DSR) '84
  • 2. Peter Stenby (DSR) '86
  • Cox. Tore Jacobsen (DSR) '93
Roklubben Viking
  • 1. Jørgen Zangenberg (Viking) '62
  • 2. Uffe Dyhr (Viking) '59
  • Cox. Rene Hansen (Viking) '63
HR Humlebæk 25K DM
  • 1. Jens Jørgen Tramm (Humlebæk) '65
  • 2. Claus Jensen (Humlebæk) '65
  • Cox. Christian Probst (Humlebæk) '60
Kalundborg
  • 1. Aleksander Hansen (Kalundb) '85
  • 2. Bjarke Christensen Bang (Kalundb) '86
  • Cox. Kåre Mattesen (Kalundb) '71
KVIK 1
  • 1. Peter Weile (KVIK) [0000]
  • 2. Jesper Kloster (KVIK) '85
  • Cox. Christian Schack Pedersen (KVIK) '80
DSR - De Seje Regnedrenge
  • 1. Johan Berg (DSR) '85
  • 2. Rune Glerup (DSR) '84
  • Cox. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
Løb 109 W4x+ coastal W4x+ åben - 6000m 1 tilmelding
KVIK I Afmeldt
  • 1. Tine Aabye (KVIK) '63
  • 2. Dorte Lassen (KVIK) '71
  • 3. Ulla Jakobsen (KVIK) '65
  • 4. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • Cox. Bie Andersen (KVIK) '71
Løb 113 W/M 2x coastal W/M2x - 6000m 1 tilmelding
KVIK I Afmeldt
  • 1. Torill Lindebjerg (KVIK) '77
  • 2. Peter Weile (KVIK) '73
Løb 115 W/M 4x+ coastal W/M4x+ åben - 6000m 1 tilmelding
N.S. I Afmeldt
  • 1. Jens Peter Hansen (N.S.) '47
  • 2. Elsebeth Jensen (N.S.) '64
  • 3. Maria Pryds (N.S.) '79
  • 4. Thomas Larsen (N.S.) '70
  • Cox. Jens Severin (N.S.) '46