Tilmeldinger - Euro Slide Open og SkiErg mesterskab 2018
Løb 201 U15 W2-Slide Piger 2-Slide - 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 9 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB II
- 1. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
- 2. Sofia Thrane (Bagsværd) '07
Odder Roklub I
- 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
- 2. Caroline Sejersen (Odder) '05
Københavns Roklub I
- 1. Alberte Henrioud Theglev (København) '05
- 2. Lucca Elkjær (København) '04
Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Asta Steensen (Lyngby) '05
- 2. Caroline Bork Terkelsen (Lyngby) '05
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
- 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
Danske Studenters Roklub I
- 1. Cornelia Dalsgaard (DSR) '04
- 2. Helena Rygaard-Rasmussen (DSR) '04
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
- 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
- 2. Josefine Freltoft (København) '04
Odense Roklub I
- 1. Alba Sundstrøm (Odense) '04
- 2. Amalie Laurholt (Odense) '04
AFMELDT Middelfart Roklub I
- 1. test test (Middelfart) '09
- 2. Amalie Kjær (Middelfart) '00
Løb 202 U19 W2-Slide Piger 2-Slide - 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 10 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Trine Leitzke (Odder) '03
- 2. Pi Goslar (Odder) '04
Danske Studenters Roklub/Fredericia Roklub I
- 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01
- 2. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
Roklubben Furesø I
- 1. Clara Hornnæss (Furesø) '03
- 2. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
- 1. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
- 2. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
- 2. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
Bagsværd Roklub/KCB III
- 1. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
- 2. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
Bagsværd Roklub/KCB II
- 1. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
- 2. Marie Ramm (Bagsværd) '01
Danske Studenters Roklub II
- 1. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
- 2. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
AFMELDT Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
- 2. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
Rødvig Roklub I
- 1. Julie Munch (Rødvig) '03
- 2. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
Løb 203 U15 M2-Slide Drenge 2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 15 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
- 2. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
Bagsværd Roklub/KCB II
- 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
- 2. August Herman Wisholm (Hadsund) '04
AFMELDT Københavns Roklub I
- 1. Albert Wendelboe Hindsgaul (København) '04
- 2. Viggo Olsen (København) '04
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
- 2. Lauge Bech (Roskilde) '06
Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04
- 2. Aleks Gryn (Lyngby) '04
Roklubben Skjold I
- 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04
- 2. Carl Emil Melander (Skjold) '04
Bagsværd Roklub/KCB III
- 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
- 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
Holstebro Roklub/KCHO II
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 2. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Anders Lendal Holm (Roskilde) '05
- 2. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
- 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
Bagsværd Roklub/KCB IV
- 1. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
- 2. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
Lyngby Roklub/Roklubben Furesø I
- 1. Christian Rømer (Furesø) '04
- 2. Christian Runge (Lyngby) '04
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR II
- 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
- 2. William Windel Krogh (Roskilde) '04
Odense Roklub I
- 1. Christian Thuesen (Odense) '05
- 2. Noah Schioldan (Odense) '04
AFMELDT Lyngby Roklub/KKL II
- 1. Jakob Muxoll Andersen (Lyngby) '04
- 2. Felix Nyland (Lyngby) '04
Løb 204 U19 M2-Slide Drenge 2-Slide - 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 19 tilmeldinger
Odder Roklub II
- 1. Vitus Duelund Skeem (Odder) '04
- 2. Magnus Riis Jensen (Odder) '03
Københavns Roklub I
- 1. Asbjørn Neumann (København) '03
- 2. Villads Svane Hansen (København) '04
Odder Roklub I
- 1. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
- 2. Noah Mikkelsen (Odder) '04
Odense Roklub/Saxkjøbing Roklub/KCO I
- 1. Frederik Markvardsen (Odense) '03
- 2. David Wandrup (Saxkjøbing) '02
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR II
- 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
- 2. Peter Skou ** (Sorø) '02
Roskilde Roklub/Sorø Roklub I
- 1. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
- 2. Anton Stensberg (Sorø) '02
Roklubben Viking/Rødvig Roklub/KCR I
- 1. Aske Storm (Viking) '03
- 2. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
Nakskov Roklub/KCR I
- 1. Aktor Mortensen (Nakskov) '03
- 2. Troels Rasmussen (Nakskov) '03
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
- 2. Magnus Erik Timm (DSR) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
- 2. Oscar Burvil (Holstebro) '03
Danske Studenters Roklub I
- 1. Casper Girke Christensen (DSR) '03
- 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
Silkeborg Roklub I
- 1. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
- 2. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
Holstebro Roklub/KCHO II
- 1. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
- 2. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
Korsør Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Marcell Nyvang (Korsør) '00
- 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
- 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
AFMELDT Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Oliver Skov Jerkovic (Bagsværd) '01
- 2. Nicholas Andersen (KVIK) '01
AFMELDT Københavns Roklub II
- 1. Villads Svane Hansen (København) '04
- 2. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
- 2. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
- 1. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
- 2. Martin Kofoed Jensen (Roskilde) '00
Løb 205 W2-Slide Kvinder 2-Slide - 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 12 tilmeldinger
Aalborg Roklub I
- 1. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
- 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
Danske Studenters Roklub III
- 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
- 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
- 2. Olivia Meinert Cardel (Bagsværd) '96
Odense Roklub/KCO I
- 1. Line Katrine Olsen (Odense) '97
- 2. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
- 1. Marie Louise Ladegaard Petersen (Bagsværd) '98
- 2. Stine Mathiasen (DSR) '98
Odder Roklub/Odense Roklub/KCO I
- 1. Sara Nissen (Odense) '93
- 2. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
Danske Studenters Roklub IV
- 1. Cecilie Girke (DSR) '00
- 2. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
Odense Roklub/KCO II
- 1. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
- 2. Sarah Lindberg (Odense) '98
Danske Studenters Roklub II
- 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
- 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
- 1. Mette Dyrlund Petersen (DSR) '89
- 2. Luise Lund Hansen (Odense) '95
Aalborg Roklub II
- 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
- 2. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Simone Sørensen (Roskilde) '99
- 2. Caroline Munch (Roskilde) '02
Løb 206 M2-Slide Mænd 2-Slide - 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 20 tilmeldinger
Aalborg Roklub IV
- 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
- 2. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
Bagsværd Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
- 1. Jens Graudal (Bagsværd) '97
- 2. Jonas Lund (Furesø) '99
Aalborg Roklub III
- 1. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
- 2. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
Danske Studenters Roklub II
- 1. Timothy Antonie Hansen (DSR) '94
- 2. Sebastian Terp (Odense) '95
Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
- 1. Oscar Mazza (Odense) '98
- 2. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Roklubben Skjold I
- 1. Jan Christensen (Skjold) '47
- 2. Rune Adelvard (Skjold) '74
Odense Roklub I
- 1. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
- 2. Niels Keiser Jacobsen (Odense) '91
Roforeningen KVIK I
- 1. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
- 2. Jesper Fredsted (KVIK) '93
Odense Roklub II
- 1. Søren Gam (Odense) '87
- 2. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
Københavns Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
- 2. Sebastian Bache (København) '97
Aalborg Roklub II
- 1. Germain Fontenit (Aalborg) '95
- 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Danske Studenters Roklub IV
- 1. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
- 2. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
Aalborg Roklub I
- 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 2. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
- 1. Nicolai Bernsen (DSR) '98
- 2. Malte Rusbjerg (Odense) '98
AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
- 2. Christian Thor Hagemann (Lyngby) '98
Danske Studenters Roklub I
- 1. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
- 2. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Emil Lenzing (Lyngby) '98
- 2. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
- 1. Christoffer Kruse (DSR) '94
- 2. Aksel Dybdahl (København) '98
Roforeningen KVIK II
- 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
- 2. Loui Lam (KVIK) '90
AFMELDT Danske Studenters Roklub III
- 1. Mark Hartsteen (DSR) '91
- 2. Mathias Ærendahl Helbo (DSR) '99
Løb 207 30+W2-Slide Kvinder 2-Slide - 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Hellerup Dame Roklub I
- 1. Ruth Fuursted (HDR) '59
- 2. Yvonne Mackeprang (HDR) '62
Køge Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Anna Karina Gravad (Køge R) '71
- 2. Marianne Becker (KVIK) '62
Danske Studenters Roklub III
- 1. Helle Tibian (DSR) '73
- 2. Margit Haahr Hansen (DSR) '67
Nyborg Roklub I
- 1. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
- 2. Dóra Remenyik (Nyborg) '75
Danske Studenters Roklub I
- 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
- 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
Danske Studenters Roklub II
- 1. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
- 2. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
Løb 208 30+M2-Slide Mænd 2-Slide - 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 11 tilmeldinger
Bagsværd Roklub I
- 1. Carsten Bech (Bagsværd) '39
- 2. Søren Nielsen (Bagsværd) '46
Sorø Roklub I
- 1. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 2. Christian Mølvig (Sorø) '79
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
- 2. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Roklubben Furesø I
- 1. Lars Wallin (Furesø) '62
- 2. Bo Jystrup (Furesø) '58
AFMELDT Roklubben Furesø II
- 1. Max Emde (Furesø) '88
- 2. NN NN (Furesø) '60
Roklubben Furesø III
- 1. Bo Hartz (Furesø) '62
- 2. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Odder Roklub I
- 1. Per Amby (Odder) '54
- 2. Jan Johansen (Odder) '67
Sorø Roklub II
- 1. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74
- 2. Peter Carstens (Sorø) '60
Danske Studenters Roklub I
- 1. Asger Tønnesen (DSR) '81
- 2. Christoffer Hansen (DSR) '88
Lyngby Roklub I
- 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71
- 2. Hans Christiansen Heldbo (Lyngby) '66
Danske Studenters Roklub II
- 1. Peter Stenby (DSR) '86
- 2. Morten Oluf Nielsen (DSR) '66
Løb 209 30+W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide - 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 7 tilmeldinger
Roklubben Skjold I
- 1. Birger Nielsen (Skjold) '48
- 2. Bente Henriksen (Skjold) '47
Odder Roklub I
- 1. Ole Skeem (Odder) '46
- 2. Ulla Neess (Odder) '52
Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub I
- 1. Anne Mette Jørgensen (Fredensborg) '54
- 2. Emil Heinrichsen (Bagsværd) '85
Hellerup Roklub I
- 1. Geert Cederkvist (Hellerup) '52
- 2. Mette Cederkvist (Hellerup) '57
Sorø Roklub I
- 1. Bonnie Noer (Sorø) '59
- 2. Peter Lindblom (Sorø) '63
Roklubben Skjold II
- 1. Henrik koczulab (Skjold) '57
- 2. Hanne Lindholm (Skjold) '62
Dragør Roklub/Roskilde Roklub I
- 1. Morten Juel Hansen (Dragør) '72
- 2. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
Løb 301 WErgo Kvinder Ergo - WErgo SkiErg Kvinder Open 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 4 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/DRC I
- 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
Aalborg Roklub II
- 1. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
Aalborg Roklub I
- 1. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
Løb 302 LWErgo Kvinder letvægt Ergo - LWErgo SkiErg Kvinder Letvægt 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 1 tilmelding
Aalborg Roklub I
- 1. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
Løb 311 MErgo Mænd Ergo - SkiErg Mænd Open 1000m 1000m 6 tilmeldinger
Aalborg Roklub IV
- 1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
Aalborg Roklub VIII
- 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
Aalborg Roklub III
- 1. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
Aalborg Roklub V
- 1. Germain Fontenit (Aalborg) '95
Aalborg Roklub I
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
Aalborg Roklub II
- 1. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Løb 312 LMErgo Mænd letvægt Ergo - LMErgo SkiErg Mænd Lervægt 1000m (Handicap tidsberegning) 1000m 2 tilmeldinger
Aalborg Roklub II
- 1. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
Aalborg Roklub I
- 1. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
Løb 410 U15 W4-Slide Piger 4-Slide - 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 2 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
- 1. Alberte Henrioud Theglev (København) '05
- 2. Lucca Elkjær (København) '04
- 3. Cornelia Dalsgaard (DSR) '04
- 4. Helena Rygaard-Rasmussen (DSR) '04
Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/KCB I
- 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
- 2. Astrid Kirstine Kofoed (Bagsværd) '04
- 3. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
- 4. Josefine Freltoft (København) '04
Løb 411 U19 W4-Slide Piger 4-Slide - 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 6 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Caroline Sejersen (Odder) '05
- 2. Pi Goslar (Odder) '04
- 3. Trine Leitzke (Odder) '03
- 4. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
Bagsværd Roklub/Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Josefine Freltoft (København) '04
- 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
- 3. Anna Adelholm (KVIK) '01
- 4. Ida Marie Reimer (LDR) '02
Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I
- 1. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
- 2. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
- 3. Clara Hornnæss (Furesø) '03
- 4. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
- 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
- 3. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
- 4. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
Danske Studenters Roklub I
- 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01
- 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
- 3. Karen Katrine Mortensen (Fr.cia) '01
- 4. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Christine Amalie Meinert Cardel (Bagsværd) '01
- 2. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
- 3. Marie Ramm (Bagsværd) '01
- 4. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
Løb 412 U15 M4-Slide Drenge 4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 6 tilmeldinger
Bagsværd Roklub/KCB I
- 1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd) '06
- 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
- 3. Jakob Lynbech (Bagsværd) '05
- 4. Theis Wolfram (Bagsværd) '06
Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04
- 2. Caroline Bork Terkelsen (Lyngby) '05
- 3. Asta Steensen (Lyngby) '05
- 4. Aleks Gryn (Lyngby) '04
Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Anders Lendal Holm (Roskilde) '05
- 2. William Windel Krogh (Roskilde) '04
- 3. August Husted Coutant (Sorø) '04
- 4. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04
Nyborg Roklub/Odense Roklub I
- 1. Christian Thuesen (Odense) '05
- 2. Noah Schioldan (Odense) '04
- 3. Amalie Laurholt (Odense) '04
- 4. Alba Sundstrøm (Odense) '04
Bagsværd Roklub/KCB II
- 1. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
- 2. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
- 3. Mads Rubin (Bagsværd) '04
- 4. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
- 2. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 3. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
- 4. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
Løb 413 U19 M4-Slide Drenge 4-Slide - 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 8 tilmeldinger
Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub I
- 1. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
- 2. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
- 3. Christian Runge (Lyngby) '04
- 4. Christian Rømer (Furesø) '04
Odder Roklub I
- 1. Noah Mikkelsen (Odder) '04
- 2. Magnus Riis Jensen (Odder) '03
- 3. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
- 4. Vitus Duelund Skeem (Odder) '04
Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Malthe Christiansen (DSR) '02
- 2. Casper Girke Christensen (DSR) '03
- 3. Magnus Erik Timm (DSR) '02
- 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Peter Skou ** (Sorø) '02
- 2. Patrick Klestrup (Rødvig) '02
- 3. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
- 4. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
Holstebro Roklub/KCHO I
- 1. Oscar Burvil (Holstebro) '03
- 2. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
- 3. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
- 4. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Korsør Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
- 1. Rasmus Lind (Sorø) '01
- 2. Marcell Nyvang (Korsør) '00
- 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 4. Aske Storm (Viking) '03
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
- 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
- 2. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
- 3. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
- 4. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
AFMELDT Københavns Roklub I
- 1. Asbjørn Neumann (København) '03
- 2. Anton Stensberg (Sorø) '02
- 3. Villads Svane Hansen (København) '04
- 4. Johannes Stensborg Jakobsen (København) '03
Løb 414 W4-Slide Kvinder 4-Slide - 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 9 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Samantha Don Robbins (DSR) '90
- 2. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
- 3. Stine Roum (DSR) '88
- 4. Simone Krog Christensen (DSR) '89
Bagsværd Roklub/DSR
- 1. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
- 2. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
- 3. Louise Hyldager (DSR) '00
- 4. Olivia Meinert Cardel (Bagsværd) '96
Danske Studenters Roklub II
- 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
- 2. Amalie Riff Brems (DSR) '00
- 3. Stine Mathiasen (DSR) '98
- 4. Cecilie Girke (DSR) '00
Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Aja Runge Holmegaard (Roskilde) '90
- 2. Dorthe Friis Thanning (Roskilde) '77
- 3. Simone Sørensen (Roskilde) '99
- 4. Silja Konoy Davidsen (Roskilde) '96
Aalborg Roklub I
- 1. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
- 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
- 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
- 4. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub / DRC I
- 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
- 2. Trine Toft Andersen (Hadsund) '94
- 3. Mathilde Persson (Bagsværd) '96
- 4. Christina Pultz (Odder) '88
Odense Roklub/KCO I
- 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
- 2. Line Katrine Olsen (Odense) '97
- 3. Elisabeth Kaalund Keller (Odense) '94
- 4. Sara Nissen (Odense) '93
Københavns Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK / DRC II
- 1. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
- 2. Anne Larsen (Odense) '98
- 3. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
- 4. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub / DRC III
- 1. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
- 2. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
- 3. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
- 4. Nina Hollensen (Aarhus) '92
Løb 415 M4-Slide Mænd 4-Slide - 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 14 tilmeldinger
Aalborg Roklub II
- 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
- 2. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
- 3. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
- 4. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Kelvin Yeung (KVIK) '93
- 2. Carl Traff (KVIK) '95
- 3. Loui Lam (KVIK) '90
- 4. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Tim Hansen (DSR) '93
- 2. Sebastian Terp (Odense) '95
- 3. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
- 4. Jesper Fredsted (KVIK) '93
Danske Studenters Roklub I
- 1. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
- 2. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
- 3. Asger Tønnesen (DSR) '81
- 4. Christoffer Hansen (DSR) '88
Odense Roklub I
- 1. Michael Moerner (Odense) '92
- 2. Christian Kiær (Odense) '93
- 3. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
- 4. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/DRC III
- 1. Fred Vystavel (København) '93
- 2. Lars Fjord Garvey (DSR) '93
- 3. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holstebro) '99
- 4. Tobias Kempf (DSR) '93
Aalborg Roklub I
- 1. Germain Fontenit (Aalborg) '95
- 2. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
- 3. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 4. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub I
- 1. Nicolai Bernsen (DSR) '98
- 2. Oscar Mazza (Odense) '98
- 3. Malte Rusbjerg (Odense) '98
- 4. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
Danske Studenters Roklub II
- 1. Mostafa Abdou (DSR) '92
- 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
- 3. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
- 4. Peter Stenby (DSR) '86
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub I
- 1. Mark Hartsteen (DSR) '91
- 2. Christoffer Kruse (DSR) '94
- 3. Mads Fischer (DSR) '94
- 4. Aksel Dybdahl (København) '98
AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
- 1. Nicholas Andersen (KVIK) '01
- 2. Jens Graudal (Bagsværd) '97
- 3. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
- 4. Jonas Lund (Furesø) '99
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub/DRC I
- 1. Steffen Bonde Jensen (København) '89
- 2. Alexander Modest (Lyngby) '95
- 3. Sverri S. Nielsen (DSR) '93
- 4. Emil Espensen (DSR) '91
Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roskilde Roklub/DRC II
- 1. Frank Steffensen (DSR) '88
- 2. Nick H. Larsen (Odense) '95
- 3. Tøger Berg Rasmussen (DSR) '91
- 4. Bastian Secher (Roskilde) '99
Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Sebastian Bache (København) '97
- 2. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
- 3. Emil Lenzing (Lyngby) '98
- 4. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
Løb 416 30+W4-Slide Kvinder 4-Slide - 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 4 tilmeldinger
Hellerup Dame Roklub II
- 1. Mette Cederkvist (HDR) '57
- 2. Lisbeth Øhrgaard (HDR) '51
- 3. Lillian Mørch (HDR) '62
- 4. Lotte Østergaard (HDR) '60
Hellerup Dame Roklub I
- 1. Dorte Vang-Jensen (HDR) '67
- 2. Lea Eggs (HDR) '59
- 3. Vibeke Westphall (HDR) '52
- 4. Mariane Krabbe-Christensen (HDR) '61
Sorø Roklub I
- 1. Jane Steensberg (Sorø) '66
- 2. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
- 3. Kirsten From (Sorø) '67
- 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
Danske Studenters Roklub I
- 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
- 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
- 3. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
- 4. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
Løb 417 30+M4-Slide Mænd 4-Slide - 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 4 tilmeldinger
Lyngby Roklub/Roklubben Skjold I
- 1. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47
- 2. Lasse Nielsen (Lyngby) '49
- 3. Peter Skov (Skjold) '41
- 4. Flemming Bay (Skjold) '37
Roklubben Skjold I
- 1. Birger Nielsen (Skjold) '48
- 2. Henrik koczulab (Skjold) '57
- 3. Jan Christensen (Skjold) '47
- 4. Rune Adelvard (Skjold) '74
Hellerup Roklub I
- 1. Arne Månsson (Hellerup) '48
- 2. Thomas Weise (Hellerup) '67
- 3. thomas weise (Hellerup) '70
- 4. Peter Gammeltoft (Hellerup) '66
Sorø Roklub I
- 1. Peter Carstens (Sorø) '60
- 2. Thomas Larsen (Sorø) '70
- 3. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 4. Christian Mølvig (Sorø) '79
Løb 418 30+W/M 4-Slide Kvinder/mænd 4-Slide - 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 1000m 3 tilmeldinger
Odder Roklub I
- 1. Ole Skeem (Odder) '46
- 2. Per Amby (Odder) '54
- 3. Ulla Neess (Odder) '52
- 4. Jan Johansen (Odder) '67
Nyborg Roklub I
- 1. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
- 2. Lena Stolzenbach (Nyborg) '71
- 3. Dóra Remenyik (Nyborg) '75
- 4. Peter Rasmussen (Nyborg) '60
Roklubben Furesø I
- 1. Anette Kyster (Furesø) '69
- 2. Max Emde (Furesø) '88
- 3. Bo Hartz (Furesø) '62
- 4. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
Løb 450 W4-Stafet Kvinder 4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Kvinder - Handicap 2000m 1 tilmelding
Aalborg Roklub I
- 1. Mette Louise Karer (Aalborg) '96
- 2. Eva Povlsgaard Nebeling (Aalborg) '97
- 3. Kim Tanja Hejselbak Nørgaard (Aalborg) '89
- 4. Marie Møller Nielsen (Aalborg) '93
Løb 460 W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet - SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap 2000m 6 tilmeldinger
Lyngby Roklub/KKL I
- 1. Christian Runge (Lyngby) '04
- 2. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
- 3. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
- 4. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04
Lyngby Roklub I
- 1. Stine Louise Knudsen (Lyngby) '85
- 2. Asger Lenzing (Lyngby) '71
- 3. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95
- 4. John Knudsen (Lyngby) '54
Lyngby Roklub/Rødvig Roklub I
- 1. Jesper Vedel (Lyngby) '63
- 2. Mikkel Olsen (Lyngby) '88
- 3. Tommy Knudsen (Rødvig) '51
- 4. Jan Olsen (Rødvig) '78
Aalborg Roklub II
- 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
- 2. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
- 3. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
- 4. Germain Fontenit (Aalborg) '95
AFMELDT Lyngby Roklub/KKL II
- 1. Aleks Gryn (Lyngby) '04
- 2. Felix Nyland (Lyngby) '04
- 3. Jakob Muxoll Andersen (Lyngby) '04
- 4. Gustav Reimer (Lyngby) '06
Aalborg Roklub I
- 1. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
- 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 3. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
- 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
Løb 820 U19 W8-Slide Piger 8-Slide - 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 3 tilmeldinger
AFMELDT Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR
- 1. Nicoline Bluhme (Sorø) '02
- 2. Smilla Post-Kallenbach (Sorø) '04
- 3. Frederikke Munch ** (Rødvig) '04
- 4. Anna Adelholm (KVIK) '01
- 5. Anna Lendal Holm (Roskilde) '03
- 6. Caroline Munch (Roskilde) '02
- 7. n n (Roskilde) '08
- 8. n n (Roskilde) '09
Bagsværd Roklub/KCB
- 1. Alma Biltoft Benediktson (Bagsværd) '05
- 2. Astrid Højgaard (Bagsværd) '02
- 3. Cathrine Duedahl-Olesen (Bagsværd) '03
- 4. Josefine Freltoft (København) '04
- 5. Emma Braad Olesen (Bagsværd) '02
- 6. Hannah Thrane (Bagsværd) '05
- 7. Marie Ramm (Bagsværd) '01
- 8. Matilde Hjorth (Bagsværd) '01
Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub
- 1. Astrid Bruun Fejfer (DSR) '01
- 2. Mathilde Kiilgaard (DSR) '01
- 3. Stine Højager Nielsen (Holstebro) '03
- 4. Clara Hornnæss (Furesø) '03
- 5. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense) '02
- 6. Cecilie Brunnich Sørensen (København) '01
- 7. Nikoba í Gong (Holstebro) '02
- 8. Kristine Søndergård Hansen (Furesø) '02
Løb 821 U19 W/M 8-Slide Piger/drenge 8-Slide - 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 6 tilmeldinger
Nakskov Roklub/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR
- 1. August Husted Coutant (Sorø) '04
- 2. Sebastian Faber Steffensen (Sorø) '04
- 3. Anders Lendal Holm (Roskilde) '05
- 4. Esben Friis Thanning (Roskilde) '06
- 5. Lauge Bech (Roskilde) '06
- 6. William Windel Krogh (Roskilde) '04
- 7. Aktor Mortensen (Nakskov) '03
- 8. Troels Rasmussen (Nakskov) '03
Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB
- 1. Aksel Bay (Bagsværd) '00
- 2. Jeroen Grimmelikhuijzen (Bagsværd) '02
- 3. Thøger Bjerg (Bagsværd) '04
- 4. Johan Poulsen (Bagsværd) '01
- 5. Elias Ellehammer (Bagsværd) '04
- 6. Mads Rubin (Bagsværd) '04
- 7. Alexander Aldrich (Bagsværd) '04
- 8. Nicholas Andersen (KVIK) '01
Holstebro Roklub/KCHO
- 1. Christian Søndergaard (Holstebro) '04
- 2. Erik Kjersgård Nielsen (Bagsværd) '04
- 3. Marcus Villiam Lyngesen (Hvidovre) '00
- 4. Oscar Burvil (Holstebro) '03
- 5. Nikolaj Dalbøl (Holstebro) '04
- 6. Simon Mikkelsen (Holstebro) '04
- 7. Tobias Kramer Bosnes (Holstebro) '04
- 8. Tobias Bork Kristensen (Holstebro) '03
Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KKL
- 1. Asta Steensen (Lyngby) '05
- 2. Caroline Bork Terkelsen (Lyngby) '05
- 3. Ida Marie Reimer (Lyngby) '02
- 4. Anna Adelholm (KVIK) '01
- 5. Bjarke Emil Liljenbøl-Borde (Lyngby) '02
- 6. Christian Runge (Lyngby) '04
- 7. Oliver Hyldedahl (Lyngby) '04
- 8. Aleks Gryn (Lyngby) '04
Danske Studenters Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Silkeborg Roklub
- 1. Magnus Erik Timm (DSR) '02
- 2. Malthe Christiansen (DSR) '02
- 3. Casper Girke Christensen (DSR) '03
- 4. Johan Søvndahl Kok (KVIK) '02
- 5. Magnus Kleist (Silkeborg) '01
- 6. Max Elleskov Røgild (Silkeborg) '03
- 7. Christian Rømer (Furesø) '04
- 8. Asbjørn Neumann (København) '03
Korsør Roklub/Roklubben Viking/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR
- 1. Emil Lindegaard Nielsen (Roskilde) '02
- 2. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde) '01
- 3. Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg (Roskilde) '01
- 4. Marcell Nyvang (Korsør) '00
- 5. Aske Storm (Viking) '03
- 6. Jannick Wly Andersen (Sorø) '01
- 7. Peter Skou ** (Sorø) '02
- 8. Rasmus Lind (Sorø) '01
Løb 822 W8-Slide Kvinder 8-Slide - 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 3 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Ragna Karen Sigurðardóttir (DSR) '82
- 2. Lea Benedicte Skov Hansen (DSR) '85
- 3. Simone Krog Christensen (DSR) '89
- 4. Stine Roum (DSR) '88
- 5. Cecilie Lützen Søltoft (DSR) '84
- 6. Tanja Nors Tardrup (DSR) '77
- 7. Samantha Don Robbins (DSR) '90
- 8. Sara Lena Josefin Engberg (DSR) '90
AFMELDT Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/KCB I
- 1. Iben Østergaard (Bagsværd) '94
- 2. Ida Langkjær (Bagsværd) '97
- 3. Astrid Bardram Starup (Bagsværd) '00
- 4. Anne Katrine Kiilgaard (DSR) '99
- 5. Amalie Riff Brems (DSR) '00
- 6. Cecilie Girke (DSR) '00
- 7. Stine Mathiasen (DSR) '98
- 8. Line Katrine Olsen (Odense) '97
Aarhus Roklub/Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
- 1. Hedwig Lærke Berg Rasmussen (DSR) '93
- 2. Anne Larsen (Odense) '98
- 3. Trine Dahl Pedersen (Holstebro) '96
- 4. Nina Hollensen (Aarhus) '92
- 5. Christina Juhl Johansen (DSR) '92
- 6. Mia Sofie Rützou (Odense) '99
- 7. Tanja Spring Ehlers (KVIK) '81
- 8. Frida Sanggaard (Bagsværd) '98
Løb 823 30+W8-Slide Kvinder 8-Slide - 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 3 tilmeldinger
Sorø Roklub
- 1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø) '69
- 2. Bonnie Noer (Sorø) '59
- 3. Gitte Niven (Sorø) '58
- 4. Birgit Juel-Hansen (Sorø) '52
- 5. Kirsten From (Sorø) '67
- 6. Laila Hjorth (Sorø) '53
- 7. Ulla Hvid (Sorø) '70
- 8. Jane Steensberg (Sorø) '66
Bagsværd Roklub/KCB
- 1. Birgitte Toft (Bagsværd) '67
- 2. Liselotte Hammer (Bagsværd) '69
- 3. Bernadette Gregersen (Bagsværd) '56
- 4. Helle Johansen (Bagsværd) '63
- 5. Anne Marie Espersen (Bagsværd) '61
- 6. Regitze Lindegård (Bagsværd) '56
- 7. Anne Bay (Bagsværd) '69
- 8. Bente Holmquist (Bagsværd) '58
Lyngby Dameroklub
- 1. Eva W. Sørensen (LDR) '57
- 2. Beate Leitner (LDR) '64
- 3. Charlotte Bonde (LDR) '70
- 4. Tove Christensen (LDR) '54
- 5. Tine Bjerg (LDR) '64
- 6. Karin Hansen (LDR) '66
- 7. Hanne Frimand Nørgaard (LDR) '71
- 8. Marianne Mejlstrup (LDR) '57
Løb 824 30+M8-Slide Mænd 8-Slide - 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 4 tilmeldinger
Lyngby Roklub/Rødvig Roklub
- 1. Henrik Brusch (Lyngby) '56
- 2. John Knudsen (Lyngby) '54
- 3. Søren Holstein (Lyngby) '47
- 4. Hans Nøhr (Lyngby) '45
- 5. Lasse Nielsen (Lyngby) '49
- 6. Carl Ove Hansen (Lyngby) '47
- 7. Tommy Knudsen (Rødvig) '51
- 8. Jan Olsen (Rødvig) '78
Nyborg Roklub/Sorø Roklub
- 1. Bo Vilhelmsen (Sorø) '74
- 2. Thomas Larsen (Sorø) '70
- 3. Peter Lindblom (Sorø) '63
- 4. Christian Ebert (Sorø) '77
- 5. Peter Carstens (Sorø) '60
- 6. Brian Sørensen * (Nyborg) '68
- 7. Bjarne Hjorth (Sorø) '51
- 8. Christian Mølvig (Sorø) '79
AFMELDT Lyngby Roklub
- 1. Reiner Modest (Lyngby) '49
- 2. Torben Sørensen (Lyngby) '50
- 3. Torben Møller (Lyngby) '50
- 4. Steffen Klint (Lyngby) '55
- 5. Keld Kyllesbech (Lyngby) '60
- 6. Svend Åge Nielsen (Lyngby) '46
- 7. - - (Lyngby) '00
- 8. NONAME LR (Lyngby) '83
Bagsværd Roklub/KCB
- 1. Peter Skafte (Bagsværd) '65
- 2. Carsten Mollerup (Bagsværd) '58
- 3. Søren Vang (Bagsværd) '64
- 4. Arne Højlund (Bagsværd) '57
- 5. Martin Tangø (Bagsværd) '65
- 6. Lasse Bork (Bagsværd) '81
- 7. Steen Nielbo (Bagsværd) '70
- 8. Hellmuth Christian Stuven (Bagsværd) '67
Løb 825 M8-Slide Mænd 8-Slide - 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 6 tilmeldinger
Danske Studenters Roklub I
- 1. Mostafa Abdou (DSR) '92
- 2. Tor Kristian Høyer Rasmussen (DSR) '95
- 3. Frederik Fabricius Clausen (DSR) '86
- 4. Peter Stenby (DSR) '86
- 5. Christoffer Hansen (DSR) '88
- 6. Asger Tønnesen (DSR) '81
- 7. Joen Petur Jacobsen (DSR) '89
- 8. Thorleif Rud Lindholm (DSR) '95
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK I
- 1. Jonathan Sølve (København) '93
- 2. Sebastian Sølve (København) '97
- 3. Jonathan Nielsen (Holstebro) '96
- 4. Martin Kjeldsen (KVIK) '88
- 5. Dominic Parr (København) '95
- 6. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
- 7. Alex Berg (DSR) '94
- 8. Jesper Fredsted (KVIK) '93
Aalborg Roklub I
- 1. Søren Bagger Christensen (Aalborg) '94
- 2. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg) '89
- 3. Jesper Skovager Thomsen (Aalborg) '96
- 4. Jesper Quist Jensen (Aalborg) '93
- 5. Simon Østergaard Meijer (Aalborg) '97
- 6. Germain Fontenit (Aalborg) '95
- 7. Martin Ask Klausholt (Aalborg) '96
- 8. Simon Staal Nielsen (Aalborg) '89
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub I
- 1. Wiliam Wisholm (Hadsund) '97
- 2. Aksel Dybdahl (København) '98
- 3. Christoffer Kruse (DSR) '94
- 4. Mark Hartsteen (DSR) '91
- 5. Emil Espensen (DSR) '91
- 6. Malte Rusbjerg (Odense) '98
- 7. Oscar Mazza (Odense) '98
- 8. Nicolai Bernsen (DSR) '98
Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/KCR I
- 1. Tim Hansen (DSR) '93
- 2. Torbjørn Frankel (KVIK) '00
- 3. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde) '99
- 4. Johan Jacoby Klemmesen (KVIK) '96
- 5. Sebastian Bache (København) '97
- 6. Kelvin Yeung (KVIK) '93
- 7. Carl Traff (KVIK) '95
- 8. Loui Lam (KVIK) '90
AFMELDT Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Roklubben Furesø/KKL I
- 1. Jonas Lund (Furesø) '99
- 2. Emil Lenzing (Lyngby) '98
- 3. Christian Runge (Lyngby) '04
- 4. Peter Christian Holmquist (Lyngby) '95
- 5. Nicholas Andersen (KVIK) '01
- 6. Jacob Lenzing (Lyngby) '00
- 7. Jens Graudal (Bagsværd) '97
- 8. Mathias Larsen (Bagsværd) '92
Løb 826 W/M 8-Slide Kvinder/mænd 8-Slide - 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning (Handicap tidsberegning) 500m 8 tilmeldinger
Hellerup Roklub
- 1. Karl Haals (Hellerup) '53
- 2. Lisbeth Grænge Hansen (Hellerup) '64
- 3. Lise Teisel (Hellerup) '47
- 4. Nicolas Kviat Antonsen (Hellerup) '68
- 5. Peter Gammeltoft (Hellerup) '66
- 6. thomas weise (Hellerup) '70
- 7. Arne Månsson (Hellerup) '48
- 8. Thomas Weise (Hellerup) '67
Odder Roklub
- 1. Anne Kristine Bech Asaa (Odder) '05
- 2. Anton Østergaard-Clausen (Odder) '03
- 3. Caroline Sejersen (Odder) '05
- 4. Pi Goslar (Odder) '04
- 5. Trine Leitzke (Odder) '03
- 6. Vitus Duelund Skeem (Odder) '04
- 7. Noah Mikkelsen (Odder) '04
- 8. Mette Leitzke Sørensen (Odder) '95
Lyngby Roklub
- 1. Louise Wissing (Lyngby) '82
- 2. Stine Louise Jeppe Knudsen (Lyngby) '85
- 3. Laila Hyldedahl Kjærgaard (Lyngby) '69
- 4. Steffen Klint (Lyngby) '55
- 5. Mikkel Olsen (Lyngby) '80
- 6. Hans Nøhr (Lyngby) '45
- 7. Andreas D Olsen (Lyngby) '88
- 8. Peter G Madsen (Lyngby) '56
Roklubben Skjold
- 1. Ask Høyer Splittorff (Skjold) '04
- 2. Carl Emil Melander (Skjold) '04
- 3. Birger Nielsen (Skjold) '48
- 4. Bente Henriksen (Skjold) '47
- 5. Rune Adelvard (Skjold) '74
- 6. Jan Christensen (Skjold) '47
- 7. Henrik koczulab (Skjold) '57
- 8. Hanne Lindholm (Skjold) '62
Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Skjold RC
- 1. Anne Morris Bay (Bagsværd) '69
- 2. Asbjørn Bay (Bagsværd) '03
- 3. Aksel Bay (Bagsværd) '00
- 4. Birgitte Toft (Bagsværd) '67
- 5. Frederikke Bay Toft (Bagsværd) '95
- 6. Regitze Bay (Bagsværd) '99
- 7. Flemming Bay (Skjold) '37
- 8. Mathilde Morris Bay Toft (Skjold) '02
Roklubben Furesø
- 1. Søren Boysen (Furesø) '50
- 2. Lars Wallin (Furesø) '62
- 3. Bo Jystrup (Furesø) '58
- 4. Anette Kyster (Furesø) '69
- 5. Bo Hartz (Furesø) '62
- 6. Max Emde (Furesø) '88
- 7. Mikael Møller Hansen (Furesø) '67
- 8. Mette Møller (Furesø) '63
Odense Roklub
- 1. Michael Moerner (Odense) '92
- 2. Martin Rønn Sørensen (Odense) '90
- 3. Christian Kiær (Odense) '93
- 4. Rasmus Nykjær Brejnrod (Odense) '91
- 5. Niels Keiser Jacobsen (Odense) '91
- 6. Carsten Vikkelsøe (Odense) '71
- 7. Søren Gam (Odense) '87
- 8. Sarah Lindberg (Odense) '98
Lyngby Roklub
- 1. Asger Lenzing (Lyngby) '71
- 2. Emil Meland Knudsen (Lyngby) '95
- 3. Flemming Grau (Lyngby) '78
- 4. Henriette Kyed (Lyngby) '71
- 5. Lotte Petersen (Lyngby) '72
- 6. Niklas Jacobsen (Lyngby) '95
- 7. Simon Hadjaje (Lyngby) '95
- 8. Hans Christiansen Heldbo (Lyngby) '66