Resultater - Sorø Internationale Regatta 2015

101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m A Finale
2015-07-04 13:45
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub II 18
  • (1)
1:54:00
2 19 Roforeningen KVIK I 16
  • Nicholas Andersen(1)
1:58:29
3 24 Sorø Roklub I 14
  • Jannick Wly Andersen(1)
02:01:17
4 14 Kraftcenter Holstebro I 12
  • Frederik Geertsen Lund(1)
2:02:31
5 9 Roskilde Roklub I 10
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
2:05:20
6 30 Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
2:10:63
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m B Finale
2015-07-04 13:42
Plac. # Navn Tid
1 6 Horten Roklubb VI
  • Sebastian Hegna Kristiansen(1)
1:59:90
2 20 Bagsværd Roklub I 8
  • Alfred Steensen(1)
2:04:00
3 32 Bagsværd Roklub III 6
  • Mikkel Walz(1)
2:04:92
4 11 Roklubben Ægir I 4
  • Anders Visby(1)
2:05:49
5 13 Hadsund Roklub I 2
  • Haris Alagic(1)
2:14:27
6 26 Roklubben Viking I 2
  • Aske Storm(1)
2:18:24
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m C Finale
2015-07-04 13:39
Plac. # Navn Tid
6 27 Kraftcenter Holstebro IV 2
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
afmeldt0
1 5 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
2:03:93
2 18 Næstved Roklub I 2
  • Rasmus Bjerre(1)
2:07:71
3 7 Roskilde Roklub II 2
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
2:14:26
4 16 Roklubben Furesø II 2
  • Lauge Endel Rønn(1)
2:27:27
5 29 Roskilde Roklub III 2
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
2:38:90
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m D Finale
2015-07-04 13:36
Plac. # Navn Tid
1 1 Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander(1)
2:10:28
2 21 Kraftcenter Holstebro II 2
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
2:12:95
3 10 Kraftcenter Holstebro III 2
  • Emil Ulnits(1)
2:18:56
4 17 Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann(1)
2:22:21
5 25 Odder Roklub I 2
  • Kristian Alrøe(1)
2:22:86
6 28 Roskilde Roklub IV 2
  • Sebastian Nordly(1)
2:39:21
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m E Finale
2015-07-04 13:33
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub II 2
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
2:18:06
2 12 Roklubben Furesø I 2
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
2:29:87
3 15 Moss Roklubb II
  • Oliver Eliassen(1)
2:51:58
4 22 Horten Roklubb IV
  • Harald Volleng(1)
3:15:55
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m F Finale
2015-07-04 13:30
Plac. # Navn Tid
1 23 Roklubben Viking III 2
  • Oliver Acs(1)
2:22:88
2 4 Horten Roklubb II
  • Tobias Elmholt Kristiansen(1)
2:30:38
3 31 Roklubben Viking II 2
  • Alexander Kruhøfer(1)
2:39:05
4 8 Horten Roklubb V
  • Benjamin Nærsnes(1)
2:46:68
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Indledende
2015-07-04 07:15
Plac. # Navn Tid
1 3 Sorø Roklub II
  • (1)
seed0
2 6 Horten Roklubb VI
  • Sebastian Hegna Kristiansen(1)
0
3 5 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
0
4 1 Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander(1)
0
5 2 Bagsværd Roklub II
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
0
6 4 Horten Roklubb II
  • Tobias Elmholt Kristiansen(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Indledende
2015-07-04 07:18
Plac. # Navn Tid
1 9 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
seed0
2 11 Roklubben Ægir I
  • Anders Visby(1)
0
3 7 Roskilde Roklub II
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
0
4 10 Kraftcenter Holstebro III
  • Emil Ulnits(1)
0
5 12 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
0
6 8 Horten Roklubb V
  • Benjamin Nærsnes(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Indledende
2015-07-04 07:21
Plac. # Navn Tid
1 14 Kraftcenter Holstebro I
  • Frederik Geertsen Lund(1)
seed0
2 13 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
0
3 16 Roklubben Furesø II
  • Lauge Endel Rønn(1)
0
4 17 Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann(1)
0
5 15 Moss Roklubb II
  • Oliver Eliassen(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Indledende
2015-07-04 07:24
Plac. # Navn Tid
1 19 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
seed0
2 20 Bagsværd Roklub I
  • Alfred Steensen(1)
0
3 18 Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre(1)
0
4 21 Kraftcenter Holstebro II
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
0
5 22 Horten Roklubb IV
  • Harald Volleng(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 5. Indledende
2015-07-04 07:27
Plac. # Navn Tid
1 24 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
seed0
2 26 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
0
3 27 Kraftcenter Holstebro IV
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
0
4 25 Odder Roklub I
  • Kristian Alrøe(1)
0
5 23 Roklubben Viking III
  • Oliver Acs(1)
0
101
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 6. Indledende
2015-07-04 07:30
Plac. # Navn Tid
1 30 Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
0
2 32 Bagsværd Roklub III
  • Mikkel Walz(1)
0
3 29 Roskilde Roklub III
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
0
4 28 Roskilde Roklub IV
  • Sebastian Nordly(1)
0
5 31 Roklubben Viking II
  • Alexander Kruhøfer(1)
0
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m A Finale
2015-07-04 14:01
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde Roklub I 18
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
1:52:53
2 14 Kraftcenter Odense I 16
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
1:52:96
3 8 Roklubben Furesø I 14
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
2:00:17
4 2 Roklubben Stevns I 12
  • Nikoline Kroll(1)
  • Luna Jørgensen(2)
2:03:19
5 16 Kraftcenter Kongens Lyngby II 10
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Marie Elkjær(2)
2:04:81
6 6 Falkenberg RK I
  • Bella Häggström(1)
  • Isabell Stridh(2)
2:17:79
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m B Finale
2015-07-04 13:58
Plac. # Navn Tid
1 10 Kraftcenter Kongens Lyngby I 8
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
2:03:15
2 12 Roforeningen KVIK I 6
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Adelholm(2)
2:04:19
3 9 Danske Studenters Roklub I 4
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Frederikke Sophie Frank(2)
2:07:67
4 15 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Thea Ingvarsson(2)
2:10:76
5 5 Horten Roklubb II
  • Lise Thorsen(1)
  • Eline Stava(2)
2:26:55
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m C Finale
2015-07-04 13:55
Plac. # Navn Tid
1 7 Bagsværd Roklub I 2
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Victoria Lotinga(2)
2:09:16
2 13 Falkenberg RK II
  • Bianca Häggström(1)
  • Matilda Wallin(2)
2:11:48
3 3 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • Sarah Wiberg-BUgge(1)
  • Sofie Skjølsvold(2)
2:16:33
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Indledende
2015-07-04 07:33
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Luna Jørgensen(2)
0
2 6 Falkenberg RK I
  • Bella Häggström(1)
  • Isabell Stridh(2)
0
3 4 Ormsund Roklub I
  • Amanda Hofbauer(1)
  • Maya Kristoffersen(2)
0
4 5 Horten Roklubb II
  • Lise Thorsen(1)
  • Eline Stava(2)
0
5 3 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • Sarah Wiberg-BUgge(1)
  • Sofie Skjølsvold(2)
6 1 Horten Roklubb I
  • Marte Stava(1)
  • Maren Næss Brevik(2)
Afmeldt0
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Indledende
2015-07-04 07:35
Plac. # Navn Tid
1 11 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
0
2 8 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
0
3 10 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Ida Marie Reimer(2)
0
4 9 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Frederikke Sophie Frank(2)
0
5 7 Bagsværd Roklub I
  • Emma Braad Olesen(1)
  • Victoria Lotinga(2)
0
102
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 3. Indledende
2015-07-04 07:37
Plac. # Navn Tid
1 14 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
  • Ida Blomstrand(2)
0
2 16 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
  • Marie Elkjær(2)
0
3 15 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Thea Ingvarsson(2)
0
4 12 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Adelholm(2)
0
5 13 Falkenberg RK II
  • Bianca Häggström(1)
  • Matilda Wallin(2)
0
103
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2015-07-04 14:07
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
6:54:20
2 3 Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
  • Mikko Rekstad(2)
8:01:57
3 1 Moss Roklubb II
  • Bastian Aune(1)
  • Tord Oscar Magnusson(2)
8:15:52
104
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2015-07-04 14:13
Plac. # Navn Tid
6 3 Horten Roklubb I
  • Jesper Rørvig(1)
afmeldt0
1 7 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
7:29:72
2 9 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
7:38:69
3 15 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:41:20
4 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
7:51:13
5 17 Kraftcenter Odense III
  • Oscar Mazza(1)
7:54:54
104
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2015-07-04 07:42
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
0
2 3 Horten Roklubb I
  • Jesper Rørvig(1)
0
3 2 Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby(1)
0
4 4 Horten Roklubb II
  • Sondre Svenungsen(1)
0
5 6 Drammen Roklubb I
  • Joakim Ellingsen Kjærby(1)
0
6 5 Nordslesvigsk Roklub I
  • Søren Brag(1)
0
104
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2015-07-04 07:42
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
0
2 7 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
3 11 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
0
4 8 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
0
5 10 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
0
104
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2015-07-04 07:42
Plac. # Navn Tid
1 15 Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann(1)
0
2 17 Kraftcenter Odense III
  • Oscar Mazza(1)
0
3 14 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
0
4 16 Halmstad Rodd II
  • Lucas Djiviak(1)
0
5 12 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
0
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2015-07-04 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
8:22:70
2 13 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:27:00
3 3 Bagsværd Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
8:31:00
4 8 Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer(1)
8:40:17
5 10 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
8:43:96
6 5 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
8:48:06
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2015-07-04 07:57
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
0
2 3 Bagsværd Roklub I
  • Stine Mathiasen(1)
0
3 5 Drammen Roklubb I
  • Sara Seip(1)
0
4 7 Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig(1)
0
5 4 Drammen Roklubb II
  • Astrid Leirset(1)
0
6 2 Christiania Rodklub I
  • Aurora Olsen Juklestad(1)
0
105
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2015-07-04 07:59
Plac. # Navn Tid
1 8 Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer(1)
0
2 13 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0
3 10 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
0
4 9 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
0
5 11 Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (1)
0
6 12 Sarpsborg RK I
  • Marie Fensbekk Grønneberg(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m A Finale
2015-07-04 14:53
Plac. # Navn Tid
1 31 Kraftcenter Kongens Lyngby I 18
  • Jacob Lenzing(1)
5:40:47
2 26 Hadsund Roklub III 16
  • Mikkel Knudsen(1)
5:44:43
3 9 Danske Studenters Roklub I 14
  • Esben Søvndahl(1)
5:53:03
4 3 Roklubben Furesø II 12
  • Jonas Lund(1)
6:00:72
5 21 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
6:02:39
6 14 Roskilde Roklub I 10
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
6:06:16
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m B Finale
2015-07-04 14:48
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I 8
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
5:53:62
2 24 Roforeningen KVIK I 6
  • Nicolai Krogsgaard(1)
6:02:47
3 19 Roforeningen KVIK II 4
  • Thor Friis(1)
6:04:65
4 11 Roskilde Roklub II 2
  • Andreas Yde(1)
6:10:52
5 29 Hadsund Roklub II 2
  • Mikkel Jensen(1)
6:11:5
6 17 Roskilde Roklub III 2
  • Martin Kofoed Jensen(1)
6:21:06
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m C Finale
2015-07-04 14:43
Plac. # Navn Tid
1 2 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
5:58:00
2 25 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
6:06:80
3 32 Hadsund Roklub I 2
  • Tobias Grøn(1)
6:09:94
4 15 Nordslesvigsk Roklub I 2
  • Sebastian Haug Krab(1)
6:19:49
5 12 Sarpsborg RK I
  • Diderik Sørby Skjønhaug(1)
6:20:40
6 22 Falkenberg RK I
  • Jacob Smeringe(1)
6:59:23
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m D Finale
2015-07-04 14:38
Plac. # Navn Tid
6 7 Roforeningen KVIK III 2
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
afmeldt0
1 23 Kungälv II
  • Viktor Henkow(1)
6:14:03
2 30 Ormsund Roklub I
  • Magnus Hofbauer(1)
6:16:12
3 1 Falkenberg RK III
  • Moritz L?cke(1)
6:21:36
4 16 Kungälv I
  • Petter Sandung(1)
6:22:16
5 18 Moss Roklubb II
  • Stian økland(1)
8:32:37
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m E Finale
2015-07-04 14:33
Plac. # Navn Tid
3 13 Københavns Roklub I 2
  • Oliver Friborg(1)
ikke mødt til start0
4 20 Roklubben Furesø I 2
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
ikke mødt til start0
1 4 Silkeborg Roklub I 2
  • Carl Guss Søndergaard(1)
6:30:17
2 10 Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren(1)
6:30:61
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m F Finale
2015-07-04 14:28
Plac. # Navn Tid
4 27 Ormsund Roklub II
  • Kristian Løken(1)
kæntring0
1 8 Kraftcenter Kongens Lyngby II 2
  • Magnus Jørgensen(1)
6:28:02
2 28 Falkenberg RK II
  • Melker Persson(1)
6:52:80
3 6 Hadsund Roklub IV 2
  • Hans Bangsø(1)
7:04:62
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Indledende
2015-07-04 08:07
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Furesø II
  • Jonas Lund(1)
seed0
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
0
3 2 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
0
4 1 Falkenberg RK III
  • Moritz L?cke(1)
0
5 4 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
0
6 6 Hadsund Roklub IV
  • Hans Bangsø(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Indledende
2015-07-04 08:12
Plac. # Navn Tid
1 9 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
seed0
2 11 Roskilde Roklub II
  • Andreas Yde(1)
0
3 12 Sarpsborg RK I
  • Diderik Sørby Skjønhaug(1)
0
4 7 Roforeningen KVIK III
  • Thomas Hovmand Larsen(1)
0
5 10 Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren(1)
0
6 8 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Magnus Jørgensen(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Indledende
2015-07-04 08:17
Plac. # Navn Tid
1 14 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
seed0
2 17 Roskilde Roklub III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
0
3 15 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
0
4 16 Kungälv I
  • Petter Sandung(1)
0
5 13 Københavns Roklub I
  • Oliver Friborg(1)
Afmeldt0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 4. Indledende
2015-07-04 08:22
Plac. # Navn Tid
1 21 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
0
2 19 Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis(1)
seed0
3 22 Falkenberg RK I
  • Jacob Smeringe(1)
0
4 18 Moss Roklubb II
  • Stian økland(1)
0
5 20 Roklubben Furesø I
  • Mikkel Enrico Petersen(1)
Afmeldt0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 5. Indledende
2015-07-04 08:27
Plac. # Navn Tid
1 26 Hadsund Roklub III
  • Mikkel Knudsen(1)
0
2 24 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
seed0
3 25 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
0
4 23 Kungälv II
  • Viktor Henkow(1)
0
5 27 Ormsund Roklub II
  • Kristian Løken(1)
0
106
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 6. Indledende
2015-07-04 08:32
Plac. # Navn Tid
1 31 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jacob Lenzing(1)
0
2 29 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen(1)
seed0
3 32 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
0
4 30 Ormsund Roklub I
  • Magnus Hofbauer(1)
0
5 28 Falkenberg RK II
  • Melker Persson(1)
0
108
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m A Finale
2015-07-04 15:05
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub II 18
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
5:56:67
2 10 Ribe Roklub/Roklubben Ægir I 16
  • Mie Mellerup(1)
  • Line Viuf(2)
6:11:35
3 7 Sorø Roklub I 14
  • (1)
  • (2)
6:14:55
4 5 Öresjö SS I
  • Alexandra Kirk Johansson(1)
  • Fanny Carlsson(2)
6:24:63
5 1 Odder Roklub I 12
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
6:27:54
6 8 Kraftcenter Odense I 10
  • Mette Knudsen(1)
  • Emilie Bechsgaard Andersen(2)
6:28:02
108
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m B Finale
2015-07-04 15:00
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Holstebro 8
  • Amalie Kiær(1)
  • Mia Sofie Rytzou (2)
6:17:79
2 11 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
  • Maija Rekstad(2)
6:21:04
3 3 Ormsund Roklub I
  • Emilie Giltvedt Langeland(1)
  • Anna Mesel(2)
6:23:21
4 12 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Anna Musk(2)
6:33:87
5 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I 6
  • Laura Bruun Øemig(1)
  • Lea Alberte Olsen(2)
6:47:39
6 9 Ormsund Roklub II
  • Rikke Aslaksen Waale(1)
  • Anniken Eiborg(2)
7:04:19
108
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Indledende
2015-07-04 08:37
Plac. # Navn Tid
1 4 Danske Studenters Roklub II
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
0
2 5 Öresjö SS I
  • Alexandra Kirk Johansson(1)
  • Fanny Carlsson(2)
0
3 1 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
0
4 3 Ormsund Roklub I
  • Emilie Giltvedt Langeland(1)
  • Anna Mesel(2)
0
5 6 Kraftcenter Holstebro
  • Amalie Kiær(1)
  • Mia Sofie Rytzou (2)
0
6 2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • Laura Bruun Øemig(1)
  • Lea Alberte Olsen(2)
0
108
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 2. Indledende
2015-07-04 08:37
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
2 10 Ribe Roklub/Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
  • Line Viuf(2)
0
3 8 Kraftcenter Odense I
  • Mette Knudsen(1)
  • Emilie Bechsgaard Andersen(2)
0
4 12 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Anna Musk(2)
0
5 11 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
  • Maija Rekstad(2)
0
6 9 Ormsund Roklub II
  • Rikke Aslaksen Waale(1)
  • Anniken Eiborg(2)
0
110
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2015-07-04 15:12
Plac. # Navn Tid
1 4 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
2:16:49
2 1 Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen(1)
2:25:94
3 2 Kungälv I
  • Harry Ottosson(1)
2:27:32
4 3 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
2:33:50
110
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2015-07-04 15:12
Plac. # Navn Tid
1 8 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
2:17:30
2 7 Falkenberg RK I
  • Gustav Hallgren(1)
2:31:87
3 5 Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad(1)
2:36:73
4 6 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
2:53:81
111
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-04 15:20
Plac. # Navn Tid
1 2 Kungälv I
  • Stina Bujalla(1)
  • Tyra Carlsson(2)
2:08:01
2 1 Odder Roklub I
  • Trine Leitzke(1)
  • Cecilie Illum Madsen(2)
2:35:44
112
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2015-07-04 15:29
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
7:30:15
2 6 Norske Studenters Roklub I
  • Sara Hegge(1)
  • Agnes Karlseng(2)
7:45:23
3 1 Christiania Rodklub II
  • Andrea Älveborn(1)
  • Sofie Jensen(2)
7:50:36
4 2 Christiania Rodklub I
  • Christine Randsborg(1)
  • Marie Jørstad(2)
7:58:07
1 3 Ribe Roklub/Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
  • Kirstine Bruun Viuff(2)
7:59:32
2 1 Rocenter Aarhus I
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
  • Rose Benedicte Lawaetz(2)
8:09:16
3 2 Roskilde Roklub I
  • Viktoria W Midttun(1)
  • Katrine Schultz-Knudsen(2)
8:51:11
5 8 Drammen Roklubb I
  • Martine G Stryken(1)
  • Siri Bjerkheim(2)
8:55:13
112
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 1. Indledende
2015-07-04 08:47
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
0
2 1 Christiania Rodklub II
  • Andrea Älveborn(1)
  • Sofie Jensen(2)
0
3 2 Christiania Rodklub I
  • Christine Randsborg(1)
  • Marie Jørstad(2)
0
4 4 Christiania Rodklub III
  • Cathrine Ador(1)
  • Johanne Asakskogen(2)
0
112
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 2. Indledende
2015-07-04 08:47
Plac. # Navn Tid
1 6 Norske Studenters Roklub I
  • Sara Hegge(1)
  • Agnes Karlseng(2)
0
2 8 Drammen Roklubb I
  • Martine G Stryken(1)
  • Siri Bjerkheim(2)
0
3 5 Christiania Rodklub IV
  • Thea Sørensen(1)
  • Andrea Adamsson(2)
0
113
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2015-07-04 15:35
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Tobias Kempf(2)
6:49:37
2 6 Bagsværd Roklub/Odder Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
  • Mathias Larsen(2)
6:55:18
3 2 Mölndals Roddklubb/Öresjö SS
  • Oscar Claesson(1)
  • Karl Ståhlberg(2)
7:13:58
4 3 Drammen Roklubb I
  • Olav Kallerud(1)
  • Eirik Hexeberg Henriksen(2)
7:26:03
5 5 Aalborg Roklub I
  • Mads Gadeberg(1)
  • Szymon Gréz(2)
7:33:26
6 4 Bagsværd Roklub I
  • Christian Asmussen(1)
  • Emil Kjerri(2)
7:49:31
114
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2015-07-04 15:40
Plac. # Navn Tid
1 6 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • Niels Frederiksen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Sebastian Sølve(4)
06:34:97
2 5 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
  • Timon Strømgren(3)
  • Mikkel Aaslet(4)
6:41:24
3 2 Aalborg Roklub II
  • Nedim Cokljat(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jakob Andersen Molbech(4)
6:53:48
4 3 Aalborg Roklub
  • Christian Hauge(1)
  • Markus Schelske(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Dan Dodensig Kristensen(4)
7:06:31
5 4 Bagsværd Roklub
  • Jonas Krage(1)
  • William Schrøder(2)
  • Kristoffer Hoffmann(3)
  • Jacob Janson(4)
7:20:20
115
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m A Finale
2015-07-04 15:50
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I 18
  • Sebastian Nordly(1)
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
2:03:81
2 2 Horten Roklubb I
  • Mikkel Sauvage Brekke(1)
  • Harald Volleng(2)
  • Benjamin Nærsnes(3)
  • Martin Rustan Buschmann(4)
2:28:46
116
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m A Finale
2015-07-04 15:55
Plac. # Navn Tid
1 3 Bagsværd Roklub 18
  • William Foss Keincke(1)
  • Mikkel Walz(2)
  • Alfred Steensen(3)
  • Frederik Larsen(4)
  • Victoria Lotinga(cox)
1:51:66
2 1 Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • Harry Ottosson(1)
  • Nils Ekander(2)
  • Alexander Nihlstrand(3)
  • Johan Källström(4)
  • Gustav Brischewski(cox)
1:57:88
3 2 Roklubben Ægir I 16
  • Anders Visby(1)
  • Benjamin Johnsen(2)
  • Frederik Futtrup(3)
  • Jacob Brahe Møller(4)
  • Signe Flarup Johansen(cox)
2:05:94
117
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2015-07-04 16:07
Plac. # Navn Tid
1 5 Sorø Roklub I 18
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
0
2 4 Kraftcenter Holstebro I 16
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
0
3 7 Kraftcenter Odense I 14
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Anders Salling(4)
0
4 1 Kungälv I
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
  • Per Ingmar Bujalla(2)
  • Petter Sandung(3)
  • Viktor Henkow(4)
0
117
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m B Finale
2015-07-04 16:02
Plac. # Navn Tid
1 6 Kraftcenter Holstebro II 12
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas G. Lund(2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Jonas Lund Madsen(4)
5:20:13
2 2 Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • Jacob Smeringe(1)
  • Melker Persson(2)
  • Oliver Wenngren(3)
  • Moritz L?cke(4)
5:43:94
30 3 Horten Roklubb I
  • Vegard Sørensen(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
  • Egil Brekke(3)
  • Ludvig Nielsen Grundt(4)
6:06:22
117
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m 1. Indledende
2015-07-04 08:57
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
0
2 1 Kungälv I
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
  • Per Ingmar Bujalla(2)
  • Petter Sandung(3)
  • Viktor Henkow(4)
0
3 2 Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • Jacob Smeringe(1)
  • Melker Persson(2)
  • Oliver Wenngren(3)
  • Moritz L?cke(4)
0
4 3 Horten Roklubb I
  • Vegard Sørensen(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
  • Egil Brekke(3)
  • Ludvig Nielsen Grundt(4)
0
117
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m 2. Indledende
2015-07-04 08:57
Plac. # Navn Tid
1 7 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Laust Zwisler(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Anders Salling(4)
0
2 5 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
0
3 6 Kraftcenter Holstebro II
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas G. Lund(2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Jonas Lund Madsen(4)
0
118
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2015-07-04 16:12
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
6:54:47
2 2 Fredriksstad Roklub
  • Per Benske(1)
  • Simen Skjølsvold(2)
7:18:70
3 5 Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • Sondre Svenungsen(1)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(2)
7:32:74
4 4 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
  • Vegard Sæby(2)
7:34:80
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2015-07-04 16:18
Plac. # Navn Tid
1 10 Christiania Rodklub/Moss Roklubb I
  • Rebekka Wiberg-Bugge(1)
  • Aasta Gran Andreassen(2)
7:37:29
2 8 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Marie Mørch(2)
7:47:01
3 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
7:49:61
4 11 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
7:50:24
5 2 Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
  • Une Amalie Tjøm(2)
8:05:52
6 6 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
8:23:44
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2015-07-04 09:07
Plac. # Navn Tid
1 1 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
0
2 2 Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
  • Une Amalie Tjøm(2)
0
3 5 Drammen Roklubb
  • Astrid Leirset(1)
  • Sigrid Bredde Vig(2)
00:00:00
4 4 Christiania Rodklub II
  • Aurora Olsen Juklestad(1)
  • Vibeke Gran Andreassen(2)
0
5 3 Københavns Roklub I
  • Julie Brünnich Sørensen(1)
  • Mia Rina Nielsen(2)
0
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2015-07-04 09:07
Plac. # Navn Tid
1 8 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Marie Mørch(2)
0
2 6 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
0
3 9 Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb
  • Sara Seip(1)
  • Guro Elise Aakerholt(2)
00:00:00
4 7 Bagsværd Roklub III
  • Nikoline Bay(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
0
119
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 3. Indledende
2015-07-04 09:07
Plac. # Navn Tid
1 10 Christiania Rodklub/Moss Roklubb I
  • Rebekka Wiberg-Bugge(1)
  • Aasta Gran Andreassen(2)
0
2 11 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
0
3 12 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
0
4 13 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
0
120
M8+ Åben Mænd 8+ - 2000m A Finale
2015-07-04 16:23
Plac. # Navn Tid
1 1 Aalborg Roklub II [0:00]
  • Morten Yde(1)
  • Matthew Joseph Mommery(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Sebastian Schleisner Hjorth(4)
  • Esben Ravn(5)
  • Jesper Quist Jensen(6)
  • Mikkel Paetau(7)
  • Nicolaj Iversen(8)
  • Mads Gadeberg(cox)
6:46:73
2 2 Aalborg Roklub I [0:30]
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Søren Gam(4)
  • Nedim Cokljat(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Jonas Svane(7)
  • Jakob Andersen Molbech(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
7:01:39
121
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2015-07-04 16:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub 18
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Emma Braad Olesen(2)
  • Victoria Lotinga(3)
  • Astrid Kirstine Kofoed(4)
  • Mikkel Walz(cox)
2:09:99
2 2 Mölndals Roddklubb I
  • Liv McGowan(1)
  • Nora Lindberg(2)
  • Ellen Hedenberg(3)
  • Helena Alami(4)
  • Erik Källström(cox)
2:21:00
122
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m A Finale
2015-07-04 16:36
Plac. # Navn Tid
1 4 Halmstad Rodd/Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • Annie Nyman(1)
  • Othilia Roth(2)
  • Thea Ingvarsson(3)
  • Elin Brischewski(4)
1:55:96
2 1 Falkenberg RK I
  • Clara Bjarneborg(1)
  • Bella Häggström(2)
  • Isabell Stridh(3)
  • Matilda Wallin(4)
1:57:06
3 2 Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub/Roklubben Stevns 18
  • Nikoline Kroll(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Luna Jørgensen(3)
  • Mathilde Olsson(4)
1:57:79
4 3 Falkenberg RK/Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Stina Bujalla(2)
  • Emmi Persson(3)
  • Hala Lachhab(4)
2:04:64
123
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2015-07-04 16:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I 18
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Astrid Brehmer(2)
  • (3)
  • Klara Christensen(4)
5:45:71
2 2 Ormsund Roklub I
  • Rikke Aslaksen Waale(1)
  • Anna Mesel(2)
  • Amanda Hofbauer(3)
  • Emilie Giltvedt Langeland(4)
6:19:43
124
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2015-07-04 16:45
Plac. # Navn Tid
1 8 Rocenter Aarhus II
  • Julie Poulsen(1)
8:24:20
2 2 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
8:39:24
3 1 Kraftcenter Odense I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
8:40:78
4 4 Rocenter Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
8:45:36
5 7 Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
8:56:67
125
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2015-07-04 16:51
Plac. # Navn Tid
1 6 Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson(1)
7:24:35
2 5 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:26:23
3 9 Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson(1)
7:38:21
4 10 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
7:47:88
5 3 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
7:56:46
6 2 Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard(1)
8:01:27
125
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2015-07-04 09:22
Plac. # Navn Tid
1 5 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
0
2 3 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
3 2 Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard(1)
0
4 1 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt -(1)
0
5 4 Kraftcenter Odense I
  • Esben Rusbjerg(1)
0
125
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2015-07-04 09:22
Plac. # Navn Tid
1 6 Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson(1)
0
2 10 Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
0
3 9 Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson(1)
0
4 7 Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg(1)
5 8 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
0
126
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2015-07-04 17:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Christiania Rodklub I
  • Christine Randsborg(1)
  • Marie Jørstad(2)
  • Cathrine Ador(3)
  • Johanne Asakskogen(4)
7:20:61
2 1 Christiania Rodklub II
  • Andrea Älveborn(1)
  • Andrea Adamsson(2)
  • Sofie Jensen(3)
  • Thea Sørensen(4)
7:32:77
3 2 Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb
  • Astrid Leirset(1)
  • Guro Elise Aakerholt(2)
  • Siri Bjerkheim(3)
  • Martine G Stryken(4)
7:50:91
4 5 Roklubben Ægir
  • Simona Læsø(1)
  • Marie Louise Agerbæk Andersen(2)
  • Heidi Andersen(3)
  • Christina Donstrup(4)
8:20:04
127
Master W4X/4- Masters Kvinder  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2015-07-04 17:07
Plac. # Navn Tid
1 6 Roforeningen KVIK I
  • Astrid Haastrup Jespersen(1)
  • Sarah Lauritzen(2)
  • Rikke C Nielsen(3)
  • Tanja Spring Ehlers(4)
Start:19s 3:44:53
2 2 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
  • Bettina Cervin(3)
  • Merete Boldt(4)
Start:6s 3:48:13
3 3 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Bente Johannessen(2)
  • Helle Torp Eklund(3)
  • Mette Møller(4)
Start:6s 3:50:47
4 4 Sorø Roklub I
  • Bonnie Noer(1)
  • (2)
  • Linda Milling(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:11s 3:52:26
5 5 Danske Studenters Roklub I
  • Waltraut Lissau(1)
  • Asta Øjvind(2)
  • Janne Flensborg Otzen(3)
  • Regitze Siggaard(4)
Start:19s 3:58:01
6 1 Sorø Roklub II
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Anne Brehmer(2)
  • Ingrid Petersen(3)
  • Laila Hjorth(4)
Start:0s 3:59:77
129
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2015-07-04 17:13
Plac. # Navn Tid
1 1 Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen(1)
8:35:97
2 2 Kraftcenter Holstebro I
  • Nanna Bo Christensen(1)
8:42:78
3 4 Bagsværd Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
8:59:89
4 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
9:07:32
5 6 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
9:30:67
6 5 Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun(1)
9:43:44
130
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2015-07-04 17:19
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Emil Lenzing(4)
6:17:36
2 1 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
  • Mikko Rekstad(2)
  • Skjølsvold Simen(3)
  • Per Benske(4)
6:36:95
3 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
6:51:37
4 2 Moss Roklubb I
  • Bastian Aune(1)
  • Tord Oscar Magnusson(2)
  • Vegard Stabel(3)
  • Alfred Eliassen(4)
7:48:73
131
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2015-07-04 17:31
Plac. # Navn Tid
1 4 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Ida Petersen(2)
  • Simone Sørensen(3)
  • Marta Kempf(4)
6:51:63
2 1 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Astrid Brehmer(2)
  • (3)
  • Klara Christensen(4)
7:18:86
3 3 Drammen Roklubb/Horten Roklubb/Sarpsborg RK/Tønsberg Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
  • Une Amalie Tjøm(2)
  • Sigrid Bredde Vig(3)
  • Marie Fensbekk Grønneberg(4)
7:25:29
4 5 Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb I
  • Guro Elise Aakerholt(1)
  • Ida Marie Aakerholt(2)
  • Astrid Leirset(3)
  • Sara Seip(4)
7:45:79
5 6 Christiania Rodklub I
  • Anna Musk(1)
  • Aurora Olsen Juklestad(2)
  • Hermine Wilhelmsen(3)
  • Vibeke Gran Andreassen(4)
8:13:08
132
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2015-07-04 17:25
Plac. # Navn Tid
1 9 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:38:62
2 4 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
7:44:12
3 7 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
7:47:54
4 5 Kraftcenter Odense I
  • Sebastian Terp(1)
7:49:41
5 6 Bagsværd Roklub III
  • Emil Heinrichsen(1)
8:02:91
6 3 Falkenberg RK I
  • Rasmus Melin(1)
9:13:19
132
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2015-07-04 09:32
Plac. # Navn Tid
1 3 Falkenberg RK I
  • Rasmus Melin(1)
0
2 5 Kraftcenter Odense I
  • Sebastian Terp(1)
0
3 4 Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer(1)
0
4 2 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
0
5 1 Bagsværd Roklub II
  • Ignacio Hidalgo(1)
0
132
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2015-07-04 09:32
Plac. # Navn Tid
1 7 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
0
2 9 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
0
3 6 Bagsværd Roklub III
  • Emil Heinrichsen(1)
0
4 8 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
0
133
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 1. Afdeling
2015-07-04 17:37
Plac. # Navn Tid
1 2 Fredericia Roklub/Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I
  • Hans Nøhr(1)
  • Glenn Frank(2)
  • Aage Pedersen(3)
  • Ole Haaning Thomsen(4)
Start:6s 3:47:41
2 1 Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I
  • Flemming Bay(1)
  • Peter Skov(2)
  • John Grunwald(3)
  • Stig Rasmussen(4)
Start:0s 03:59:62
3 4 Roskilde Roklub I
  • Mogens Kleis(1)
  • Søren Anthonsen(2)
  • Thomas Lynderup(3)
  • Henning Hansen(4)
Start:8s 4:04:74
4 3 Køge Roklub
  • Kai Christensen(1)
  • Jan Muller(2)
  • John Nielsen(3)
  • Jørgen Dahl(4)
Start:6s 4:43:24
133
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 2. Afdeling
2015-07-04 17:43
Plac. # Navn Tid
1 8 Danske Studenters Roklub
  • Hans Tapper(1)
  • Søren Strange(2)
  • Anders Brems(3)
  • Lars Nielsen(4)
Start:12s 3:28:92
2 9 Sorø Roklub
  • Peter Carstens(1)
  • Peter Lindblom(2)
  • Linda Milling(3)
  • Ruth Köster(4)
Start:0s 3:33:41
3 7 Malmö Roddklubb
  • Kristina Sjöholm(1)
  • Håkan Christensson(2)
  • Thomas Barge(3)
  • Per Ekström(4)
Start:6s 3:47:61
4 6 Danske Studenters Roklub III
  • Bjarne Spanggaard(1)
  • Esben Jacobsen(2)
  • Jan Cederkvist(3)
  • Jens Rokkedal(4)
Start:2s 3:48:11
5 5 Ormsund Roklub
  • Zdzislawa Andruszkiewicz(1)
  • Morten Grepperud(2)
  • Per Giltvedt(3)
  • Tom Torgersen(4)
Start:2s 3:52:38
133
Master M4X/4- Masters Mænd  27+  4X/4- - 1000m 3. Afdeling
2015-07-04 17:49
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø Roklub I
  • Christian Mølvig(1)
  • Bjarne Hjorth(2)
  • Lars Bo Andersen(3)
  • Uffe Søgaard(4)
Start:4s 3:16:08
2 13 Kungälv/Mölndals Roddklubb I
  • Sven Bujalla(1)
  • Peter Nyman(2)
  • Mattias Carlsson(3)
  • Josef Källström(4)
Start:7s 3:17:64
3 10 Ormsund Roklub I
  • Nils Jørgen Bjønness(1)
  • Christian Grosse(2)
  • Zbigniew Andruszkiewicz(3)
  • Per Ivar Berg(4)
Start:0s 3:24:48
4 14 Aalborg Roklub
  • Morten Yde(1)
  • Matthew Joseph Mommery(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Nicolaj Iversen(4)
Start:8s 3:27:43
5 11 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
  • Ole Præst Larsen(3)
  • Bo Hartz(4)
Start:0s 3:34:15
134
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-04 19:18
Plac. # Navn Tid
1 1 Kungälv I
  • Harry Ottosson(1)
  • Gustav Brischewski(2)
2:19:47
2 3 Mölndals Roddklubb II
  • Albin Alami(1)
  • Erik Källström(2)
2:25:19
3 2 Mölndals Roddklubb I
  • Martin Haugen(1)
  • Elis Sundberg(2)
2:29:88
135
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2015-07-04 18:00
Plac. # Navn Tid
1 5 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:17:98
2 2 Kungälv I
  • Stina Bujalla(1)
2:19:19
6 3 Halmstad Rodd I
  • Hala Lachhab(1)
2:26:72
4 1 Horten Roklubb I
  • Eline Stava(1)
2:32:51
5 4 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:39:65
3 6 Falkenberg RK I
  • Emmi Persson(1)
2:45:43
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m A Finale
2015-07-04 18:10
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub I 18
  • Frederik Larsen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
1:40:51
2 4 Sorø Roklub I 16
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
1:46:79
3 3 Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström(1)
  • Alexander Nihlstrand(2)
1:51:94
4 8 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
  • Hannes Hård Af Segerstad(2)
1;55:23
5 12 Odder Roklub I 14
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
1:59:37
6 11 Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
  • Tobias Elmholt Kristiansen(2)
2:10:78
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m B Finale
2015-07-04 18:07
Plac. # Navn Tid
1 14 Kraftcenter Holstebro I 12
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
2:00:77
2 6 Roklubben Viking II 10
  • Aske Storm(1)
  • Oliver Acs(2)
2:02:29
3 7 Bagsværd Roklub II 8
  • William Foss Keincke(1)
  • Daniel Holst Kjeldsen(2)
2:04:02
4 1 Næstved Roklub/Roklubben Viking I 6
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Alexander Kruhøfer(2)
2:06:00
5 2 Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander(1)
  • Gustav Hallgren(2)
2:11:29
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m C Finale
2015-07-04 18:04
Plac. # Navn Tid
2 5 Odder Roklub II 2
  • Tobias Andersen(1)
  • Viktor Knopp Hansen(2)
2:15:12
3 13 Roskilde Roklub I 2
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Matias Bo Kofoed Jensen(2)
2:20:64
1 10 Roklubben Furesø I 4
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Jeppe Petersen(2)
2:47:93
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Indledende
2015-07-04 09:42
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
0
2 3 Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström(1)
  • Alexander Nihlstrand(2)
0
3 1 Næstved Roklub/Roklubben Viking I
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Alexander Kruhøfer(2)
0
4 2 Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander(1)
  • Gustav Hallgren(2)
5 5 Odder Roklub II
  • Tobias Andersen(1)
  • Viktor Knopp Hansen(2)
0
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 2. Indledende
2015-07-04 09:42
Plac. # Navn Tid
1 9 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
  • Oliver Skov Jerkovic(2)
0
2 8 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
  • Hannes Hård Af Segerstad(2)
0
3 6 Roklubben Viking II
  • Aske Storm(1)
  • Oliver Acs(2)
0
4 7 Bagsværd Roklub II
  • William Foss Keincke(1)
  • Daniel Holst Kjeldsen(2)
0
5 10 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Jeppe Petersen(2)
0
136
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 3. Indledende
2015-07-04 09:42
Plac. # Navn Tid
1 12 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
0
2 11 Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
  • Tobias Elmholt Kristiansen(2)
0
3 14 Kraftcenter Holstebro I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
  • Andreas Møller Hunskjær(2)
0
4 13 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Matias Bo Kofoed Jensen(2)
Kæntrede0
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m A Finale
2015-07-04 18:31
Plac. # Navn Tid
1 8 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
1:54:27
2 3 Kraftcenter Odense I 18
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
1:55:37
3 20 Roskilde Roklub I 16
  • Victoria Munch(1)
1:57:76
4 15 Københavns Roklub I 14
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
1:59:64
5 28 Næstved Roklub I 12
  • Mathilde Olsson(1)
2:06:61
6 5 Roklubben Furesø I 10
  • Clara Møller(1)
2:07:11
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m B Finale
2015-07-04 18:28
Plac. # Navn Tid
6 12 Odder Roklub I 2
  • Christine Meinert Cardel(1)
afmeldt0
1 9 Hadsund Roklub I 8
  • Ida Blomstrand(1)
1:54:06
2 19 Kraftcenter Kongens Lyngby I 6
  • Alma Mikkelsen(1)
2:01:65
3 17 Roklubben Furesø II 4
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
2:03:60
4 25 Roskilde Roklub II 2
  • Caroline Munch(1)
2:06:16
5 6 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
2:09:12
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m C Finale
2015-07-04 18:25
Plac. # Navn Tid
2 13 Roforeningen KVIK I 2
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
2:06:98
3 24 Falkenberg RK V
  • Matilda Wallin(1)
2:12:53
4 7 Falkenberg RK III
  • Clara Bjarneborg(1)
2:12:85
1 14 Jönköpings Roddsällskap
  • Ida Ekros(1)
2:15:15
5 4 Kraftcenter Kongens Lyngby II 2
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
2:15:66
6 30 Falkenberg RK I
  • Bella Häggström(1)
2:27:01
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m D Finale
2015-07-04 18:22
Plac. # Navn Tid
6 11 Ormsund Roklub II
  • Amanda Hofbauer(1)
Afmeldt0
1 21 Kraftcenter Kongens Lyngby IV 2
  • Marie Elkjær(1)
2:07:73
2 22 Falkenberg RK IV
  • Isabell Stridh(1)
2:14:41
3 2 Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson(1)
2:19:82
4 27 Kraftcenter Kongens Lyngby III 2
  • Ida Marie Reimer(1)
2:23:92
5 16 Ormsund Roklub I
  • Maya Kristoffersen(1)
2:24:84
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m E Finale
2015-07-04 18:19
Plac. # Navn Tid
6 23 Horten Roklubb II
  • Maren Næss Brevik(1)
afmeldt0
1 10 Horten Roklubb III
  • Lise Thorsen(1)
2:22:02
2 29 Roforeningen KVIK II 2
  • Anna Adelholm(1)
2:23:75
3 1 Bagsværd Roklub I 2
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
2:24:23
4 26 Horten Roklubb I
  • Marte Stava(1)
2:25:46
5 18 Falkenberg RK II
  • Bianca Häggström(1)
2:26:86
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Indledende
2015-07-04 09:51
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
seed0
2 5 Roklubben Furesø I
  • Clara Møller(1)
0
3 6 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
0
4 4 Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Astrid Bruun Fejfer(1)
0
5 2 Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson(1)
0
6 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
0
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Indledende
2015-07-04 09:54
Plac. # Navn Tid
1 8 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
0
2 9 Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand(1)
seed0
3 12 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
0
4 7 Falkenberg RK III
  • Clara Bjarneborg(1)
0
5 11 Ormsund Roklub II
  • Amanda Hofbauer(1)
0
6 10 Horten Roklubb III
  • Lise Thorsen(1)
0
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 3. Indledende
2015-07-04 09:57
Plac. # Navn Tid
1 15 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
seed0
2 17 Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
0
3 14 Jönköpings Roddsällskap
  • Ida Ekros(1)
0
4 13 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
0
5 16 Ormsund Roklub I
  • Maya Kristoffersen(1)
0
6 18 Falkenberg RK II
  • Bianca Häggström(1)
0
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 4. Indledende
2015-07-04 10:00
Plac. # Navn Tid
1 20 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
0
2 19 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
0
3 24 Falkenberg RK V
  • Matilda Wallin(1)
4 21 Kraftcenter Kongens Lyngby IV
  • Marie Elkjær(1)
seed0
5 22 Falkenberg RK IV
  • Isabell Stridh(1)
6 23 Horten Roklubb II
  • Maren Næss Brevik(1)
DNF0
137
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 5. Indledende
2015-07-04 10:03
Plac. # Navn Tid
1 28 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
seed0
2 25 Roskilde Roklub II
  • Caroline Munch(1)
0
3 30 Falkenberg RK I
  • Bella Häggström(1)
4 27 Kraftcenter Kongens Lyngby III
  • Ida Marie Reimer(1)
0
5 26 Horten Roklubb I
  • Marte Stava(1)
0
6 29 Roforeningen KVIK II
  • Anna Adelholm(1)
0
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m A Finale
2015-07-04 18:54
Plac. # Navn Tid
6 10 Kraftcenter Odense I 10
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Anders Salling(2)
afmeldt0
1 3 Kraftcenter Odense II 18
  • Laust Zwisler(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
5:20:58
2 14 Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I
  • Lars Benske(1)
  • Diderik Sørby Skjønhaug(2)
5:25:43
3 12 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I 16
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Thor Friis(2)
5:26:17
4 1 Hadsund Roklub I 14
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
5:26:73
5 6 Københavns Roklub I 12
  • Niklas Heinz(1)
  • Aske Bache(2)
5:43:33
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m B Finale
2015-07-04 18:49
Plac. # Navn Tid
1 15 Kraftcenter Holstebro II 8
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
5:32:28
2 4 Kraftcenter Holstebro I 6
  • Jonas G. Lund(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
5:35:73
3 13 Kraftcenter Odense III 4
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
  • Tobias Taudal(2)
5:37:74
4 2 Roskilde Roklub I 2
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Andreas Yde(2)
5:44:92
5 7 Hadsund Roklub II 2
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
5:55:60
6 9 Horten Roklubb II
  • Ludvig Nielsen Grundt(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
6:10:44
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m C Finale
2015-07-04 18:44
Plac. # Navn Tid
1 5 Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • Vegard Sørensen(1)
  • Bjørnar Leirset(2)
5:54:36
2 8 Ormsund Roklub I
  • Magnus Hofbauer(1)
  • Kristian Løken(2)
6:06:66
3 11 Horten Roklubb III
  • Egil Brekke(1)
  • Sebastian Hegna Kristiansen(2)
6:13:92
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Indledende
2015-07-04 10:09
Plac. # Navn Tid
1 3 Kraftcenter Odense II
  • Laust Zwisler(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
0
2 1 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
0
3 2 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Andreas Yde(2)
0
4 4 Kraftcenter Holstebro I
  • Jonas G. Lund(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
0
5 5 Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • Vegard Sørensen(1)
  • Bjørnar Leirset(2)
0
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Indledende
2015-07-04 10:09
Plac. # Navn Tid
1 10 Kraftcenter Odense I
  • Andreas Finne Skovbakke(1)
  • Anders Salling(2)
0
2 6 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
  • Aske Bache(2)
0
3 9 Horten Roklubb II
  • Ludvig Nielsen Grundt(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
0
4 7 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
0
5 8 Ormsund Roklub I
  • Magnus Hofbauer(1)
  • Kristian Løken(2)
0
138
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 3. Indledende
2015-07-04 10:09
Plac. # Navn Tid
1 12 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Thor Friis(2)
0
2 14 Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I
  • Lars Benske(1)
  • Diderik Sørby Skjønhaug(2)
0
3 13 Kraftcenter Odense III
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
  • Tobias Taudal(2)
0
4 15 Kraftcenter Holstebro II
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
0
5 11 Horten Roklubb III
  • Egil Brekke(1)
  • Sebastian Hegna Kristiansen(2)
0
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m A Finale
2015-07-04 19:14
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I 18
  • Liane Vestergaard(1)
6:19:90
2 15 Fredensborg Roklub I 16
  • Cecilie Girke(1)
6:34:68
3 3 Roklubben Ægir I 14
  • Mie Mellerup(1)
6:43:20
4 21 Hadsund Roklub II 12
  • Agnete Munk(1)
6:44:79
5 7 Kraftcenter Holstebro 10
  • Amalie Kiær(1)
6:45:36
6 2 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
6:58:64
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m B Finale
2015-07-04 19:09
Plac. # Navn Tid
1 18 Christiania Rodklub II
  • Hermine Wilhelmsen(1)
6:37:17
2 17 Sorø Roklub I 8
  • (1)
6:41:87
3 4 Ribe Roklub I 6
  • Line Viuf(1)
6:50:89
4 11 Hadsund Roklub III 4
  • Thea Bach Stegger(1)
6:53:67
5 23 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
6:55:75
6 20 Christiania Rodklub III
  • Vibeke Gran Andreassen(1)
6:57:90
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m C Finale
2015-07-04 19:04
Plac. # Navn Tid
1 8 Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad(1)
6:54:12
2 5 Silkeborg Roklub I 2
  • Cecilia Kols(1)
7:02:88
3 16 Sorø Roklub II 2
  • (1)
7:11:13
4 1 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
7:24:62
5 6 Årungen Ro- og Kajakklubb I
  • Lise Meinike Dørre(1)
7:26:44
6 12 Christiania Rodklub I
  • Anna Musk(1)
7:43:18
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m D Finale
2015-07-04 18:59
Plac. # Navn Tid
1 14 Falkenberg RK I
  • Felicia Häggström(1)
7:15:51
2 13 Roklubben Stevns I 2
  • Louise Hyldager(1)
7:34:09
3 19 Roskilde Roklub I 2
  • Malli Segoli(1)
8:12:85
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Indledende
2015-07-04 10:24
Plac. # Navn Tid
1 3 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
seed0
2 2 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
0
3 4 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
0
4 1 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
0
4 5 Silkeborg Roklub I
  • Cecilia Kols(1)
0
5 6 Årungen Ro- og Kajakklubb I
  • Lise Meinike Dørre(1)
0
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Indledende
2015-07-04 10:29
Plac. # Navn Tid
1 9 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
seed0
2 7 Kraftcenter Holstebro
  • Amalie Kiær(1)
0
3 11 Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger(1)
0
4 8 Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad(1)
0
5 12 Christiania Rodklub I
  • Anna Musk(1)
0
6 10 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
Afmeldt0
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 3. Indledende
2015-07-04 10:34
Plac. # Navn Tid
1 15 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
seed0
2 18 Christiania Rodklub II
  • Hermine Wilhelmsen(1)
0
3 17 Sorø Roklub I
  • (1)
0
4 16 Sorø Roklub II
  • (1)
0
5 14 Falkenberg RK I
  • Felicia Häggström(1)
0
6 13 Roklubben Stevns I
  • Louise Hyldager(1)
0
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 4. Indledende
2015-07-04 10:39
Plac. # Navn Tid
1 21 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
seed0
2 20 Christiania Rodklub III
  • Vibeke Gran Andreassen(1)
0
3 23 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
0
5 19 Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli(1)
0
6 22 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
Afmeldt0
139
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 24. Indledende
2015-07-04 10:24
Plac. # Navn Tid
6 24 Middelfart Roklub
  • Test Test(1)
TEST0
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 09:30
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø Roklub II
  • (1)
1:50:74
2 18 Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen(1)
1:53:37
3 10 Horten Roklubb IV
  • Sebastian Hegna Kristiansen(1)
1:54:23
4 2 Kraftcenter Holstebro II
  • Frederik Geertsen Lund(1)
1:58:80
5 3 Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen(1)
2:01:36
6 14 Roklubben Ægir I
  • Anders Visby(1)
2:05:54
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2015-07-05 09:34
Plac. # Navn Tid
1 20 Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
0
2 7 Moss Roklubb I
  • Magnus Strømme(1)
0
3 11 Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander(1)
0
4 8 Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn(1)
0
5 1 Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann(1)
0
6 23 Odder Roklub
  • Viktor Knopp Hansen(1)
00:00:00
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2015-07-05 09:38
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen(1)
1:57:67
2 6 Bagsværd Roklub III
  • William Foss Keincke(1)
2:09:82
3 9 Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
2:14:54
4 17 Roskilde Roklub II
  • Sebastian Nordly(1)
2:25:95
5 4 Horten Roklubb II
  • Benjamin Nærsnes(1)
2:46:02
6 12 Horten Roklubb I
  • Harald Volleng(1)
2:59:03
201
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 4. Afdeling
2015-07-05 09:42
Plac. # Navn Tid
1 22 Bagsværd Roklub II
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
1:49:80
2 21 Kungälv II
  • Hannes Hård Af Segerstad(1)
2:02:44
3 13 Mölndals Roddklubb I
  • Alexander Nihlstrand(1)
2:09:54
4 16 Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla(1)
2:13:48
5 19 Kraftcenter Holstebro I
  • Andreas Møller Hunskjær(1)
2:24:69
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 09:47
Plac. # Navn Tid
1 15 Horten Roklubb II
  • Bjørn-Ola Bexrud(1)
2:00:68
2 14 Næstved Roklub
  • Rasmus Bjerre(1)
2:02:53
3 1 Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic(1)
02:07:84
4 8 Roklubben Viking III
  • Aske Storm(1)
2:10:92
5 6 Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(1)
2:11.34
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2015-07-05 09:51
Plac. # Navn Tid
1 16 Bagsværd Roklub I
  • Daniel Holst Kjeldsen(1)
2:08:61
2 2 Kraftcenter Holstebro II
  • Emil Ulnits(1)
2:10:76
3 12 Kraftcenter Holstebro I
  • Søren Meldgaard Madsen(1)
2:12:74
4 4 Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
2:23:84
5 3 Roskilde Roklub II
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
2:25:43
202
U15 M1X Junior u. 15 Drenge 1X - 500m 3. Afdeling
2015-07-05 09:55
Plac. # Navn Tid
1 7 Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström(1)
2:02:62
2 13 Horten Roklubb I
  • Tobias Elmholt Kristiansen(1)
2:21:63
3 9 Roklubben Viking I
  • Oliver Acs(1)
2:25:68
4 11 Roklubben Viking II
  • Alexander Kruhøfer(1)
2:32:13
5 5 Moss Roklubb I
  • Oliver Eliassen(1)
3:04:54
203
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • Annie Nyman(1)
  • Othilia Roth(2)
1:58:45
2 4 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Marie Elkjær(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
2:04:96
3 3 Danske Studenters Roklub I
  • Mathilde Kiilgaard(1)
  • Frederikke Sophie Frank(2)
2:06:92
4 2 Falkenberg RK I
  • Isabell Stridh(1)
  • Matilda Wallin(2)
2:11:74
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 10:05
Plac. # Navn Tid
4 2 Horten Roklubb I
  • Lise Thorsen(1)
  • Maren Næss Brevik(2)
ej mødt t. start0
1 4 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Ida Marie Reimer(1)
  • Alma Mikkelsen(2)
2:10:06
2 3 Roforeningen KVIK
  • Anna Adelholm(1)
  • Xenia Kviat Antonsen(2)
2:13:26
3 1 Bagsværd Roklub I
  • Emma Vestergaard Lybech(1)
  • Victoria Lotinga(2)
2:23:83
204
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 2. Afdeling
2015-07-05 10:07
Plac. # Navn Tid
1 5 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Elin Brischewski(1)
  • Thea Ingvarsson(2)
2:07:46
2 7 Falkenberg RK
  • Bianca Häggström(1)
  • Bella Häggström(2)
2:11:86
3 6 Mölndals Roddklubb I
  • Ellen Hedenberg(1)
  • Helena Alami(2)
2:12:25
205
U15 W2X Junior u. 15 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 10:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
  • Caroline Munch(2)
1:55:05
2 2 Roklubben Furesø I
  • Kristine Søndergård Hansen(1)
  • Clara Møller(2)
2:03:35
3 3 Roklubben Stevns I
  • Nikoline Kroll(1)
  • Luna Jørgensen(2)
2:07:25
4 1 Ormsund Roklub I
  • Amanda Hofbauer(1)
  • Maya Kristoffersen(2)
2:15:24
5 4 Mölndals Roddklubb I
  • Nora Lindberg(1)
  • Liv McGowan(2)
2:28:62
206
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m A Finale
2015-07-05 10:37
Plac. # Navn Tid
1 5 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
8:33:75
2 10 Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer(1)
8:39:39
3 2 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
8:47:69
4 3 Drammen Roklubb II
  • Sara Seip(1)
8:51:31
5 6 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
8:53:85
6 8 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
8:55:53
206
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 1. Indledende
2015-07-05 07:45
Plac. # Navn Tid
1 5 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
0
2 3 Drammen Roklubb II
  • Sara Seip(1)
0
3 2 Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson(1)
0
4 4 Kungälv I
  • Vera Stocks(1)
0
5 1 Christiania Rodklub I
  • Aurora Olsen Juklestad(1)
0
206
U19 W1X Junior u. 19 Piger 1X - 2000m 2. Indledende
2015-07-05 07:45
Plac. # Navn Tid
1 6 Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff(1)
0
2 10 Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer(1)
0
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
0
4 9 Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset(1)
0
207
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2015-07-05 10:15
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø I
  • Mette Møller(1)
Start:6s 4:26:65
2 6 Ormsund Roklub I
  • Zdzislawa Andruszkiewicz(1)
Start:0s 4:40:44
3 7 Sorø Roklub II
  • Gitte Niven(1)
Start:0s 4:48:43
207
Master W1X Masters Kvinder  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2015-07-05 10:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Ulla Hvid(1)
Start:0s 4:03:49
2 5 Roforeningen KVIK I
  • Rikke C Nielsen(1)
Start:3s 4:13:06
3 8 Danske Studenters Roklub I
  • Janne Flensborg Otzen(1)
Start:5s 4:20:14
4 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Anette Friedrichsen(1)
Start:0s 4:20:30
5 4 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
Start:0s 4:38:95
208
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 1. Afdeling
2015-07-05 10:25
Plac. # Navn Tid
1 5 Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
Start:0s dif.tid00:00
2 1 Fredensborg Roklub I
  • Alf G. Mikkelsen(1)
Start:0s dif. tid16:57
3 10 Nordslesvigsk Roklub I
  • Gerd Larsen(1)
Start:0s dif.tid42:03
208
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 2. Afdeling
2015-07-05 10:29
Plac. # Navn Tid
1 6 Lemvig Roklub I
  • Jørgen Jensen(1)
Start:0s 4:01:57
2 11 Landskrona Roddklubb I
  • Bengt Nilsson(1)
Start:0s 4:05:70
3 2 Ormsund Roklub I
  • Zbigniew Andruszkiewicz(1)
Start:6s 4:07:93
4 7 Roklubben Furesø I
  • Ole Kongsbak(1)
Start:6s 4:15:63
5 12 Drammen Roklubb I
  • Pål Sandli(1)
Start:6s 4:34:21
6 3 Nordslesvigsk Roklub II
  • Kim Schauer Boysen(1)
Start:11s 5:08:13
208
Master M1X Masters Mænd  27+  1X - 1000m 3. Afdeling
2015-07-05 10:33
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub I
  • Lars Bo Andersen(1)
Start:0s 3:45:20
2 8 Sorø Roklub II
  • Uffe Søgaard(1)
Start:3s 3:52:00
3 4 Roklubben Stevns I
  • Anders Møller(1)
Start:3s 4:23:12
209
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m A Finale
2015-07-05 10:43
Plac. # Navn Tid
1 17 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
7:39:91
2 11 Moss Roklubb II
  • Einar Solbakken(1)
7:43:26
3 1 Horten Roklubb II
  • Jesper Rørvig(1)
7:44:98
4 18 Kraftcenter Odense III
  • Christian Thor Hagemann(1)
7:45:48
5 12 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
7:55:44
6 6 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
8:02:37
209
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 1. Indledende
2015-07-05 07:55
Plac. # Navn Tid
1 1 Horten Roklubb II
  • Jesper Rørvig(1)
0
2 6 Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund(1)
0
3 3 Drammen Roklubb I
  • Joakim Ellingsen Kjærby(1)
0
4 4 Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer(1)
0
5 2 Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen(1)
0
6 7 Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen(1)
0
209
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 2. Indledende
2015-07-05 07:55
Plac. # Navn Tid
1 11 Moss Roklubb II
  • Einar Solbakken(1)
0
2 12 Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen(1)
0
3 10 Kraftcenter Odense I
  • Oscar Mazza(1)
0
4 9 Moss Roklubb III
  • Mikko Rekstad(1)
0
5 8 Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby(1)
0
6 13 Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag(1)
0
209
U19 M1X Junior u. 19 Drenge 1X - 2000m 3. Indledende
2015-07-05 07:55
Plac. # Navn Tid
1 17 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
2 18 Kraftcenter Odense III
  • Christian Thor Hagemann(1)
0
3 14 Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen(1)
0
4 15 Horten Roklubb I
  • Sondre Svenungsen(1)
0
5 16 Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte(1)
0
210
M4X Åben Mænd 4X - 2000m A Finale
2015-07-05 14:11
Plac. # Navn Tid
1 6 Aalborg Roklub I
  • Morten Yde(1)
  • Matthew Joseph Mommery(2)
  • Mikkel Paetau(3)
  • Nicolaj Iversen(4)
6:41:11
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 10:55
Plac. # Navn Tid
1 8 Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen(1)
5:32:51
2 14 Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl(1)
5:34:62
3 15 Roklubben Furesø II
  • Jonas Lund(1)
5:40:07
4 13 Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
5:53:37
5 10 Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske(1)
5:54:01
6 4 Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis(1)
6:08:98
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Afdeling
2015-07-05 11:00
Plac. # Navn Tid
1 12 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
5:56:77
3 5 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
6:06:17
2 16 Roskilde Roklub II
  • Andreas Yde(1)
6:06:78
4 11 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
6:08:85
5 3 Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab(1)
6:11:77
6 7 Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen(1)
6:13:83
211
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Afdeling
2015-07-05 11:05
Plac. # Navn Tid
1 17 Ormsund Roklub I
  • Magnus Hofbauer(1)
6:12:79
2 2 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Magnus Jørgensen(1)
6:22:10
3 6 Horten Roklubb I
  • Ludvig Nielsen Grundt(1)
6:36:05
4 9 Ormsund Roklub II
  • Kristian Løken(1)
6:47:24
212
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 11:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard(1)
5:55:04
2 13 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
6:00:35
3 3 Kungälv I
  • Petter Sandung(1)
6:03:18
4 5 Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn(1)
6:03:91
5 2 Sarpsborg RK I
  • Diderik Sørby Skjønhaug(1)
6:12:39
212
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 2. Afdeling
2015-07-05 11:14
Plac. # Navn Tid
1 12 Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen(1)
NY5:55:82
2 1 Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard(1)
6:25:60
3 9 Hadsund Roklub II
  • Hans Bangsø(1)
6:50:97
4 6 Moss Roklubb I
  • Stian økland(1)
8:12:71
212
U17 M1X Junior u. 17 Drenge 1X - 1500m 3. Afdeling
2015-07-05 11:18
Plac. # Navn Tid
1 11 Københavns Roklub I
  • Niklas Heinz(1)
NY6:08:37
2 4 Horten Roklubb I
  • Vegard Sørensen(1)
NY6:22:83
3 8 Horten Roklubb II
  • Jonas Bergundhaugen(1)
NY6:43:55
4 10 Horten Roklubb IV
  • Egil Brekke(1)
NY7:31:78
213
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 11:20
Plac. # Navn Tid
1 3 Christiania Rodklub I
  • Hermine Wilhelmsen(1)
  • Vibeke Gran Andreassen(2)
6:06:87
2 1 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
  • Maija Rekstad(2)
6:10:99
3 4 Öresjö SS I
  • Alexandra Kirk Johansson(1)
  • Fanny Carlsson(2)
6:11:51
4 5 Kraftcenter Odense I
  • Mette Knudsen(1)
  • Emilie Bechsgaard Andersen(2)
6:13:60
5 2 Ormsund Roklub
  • Anna Mesel(1)
  • Emilie Giltvedt Langeland(2)
6:20:65
214
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub I
  • Thea Bach Stegger(1)
  • Ida Blomstrand(2)
5:55:74
2 3 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
  • Marie Poulsen(2)
6:08:84
3 4 Falkenberg RK I
  • Felicia Häggström(1)
  • Clara Bjarneborg(2)
6:28:42
4 2 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
  • Marte Stava(2)
6:47:79
215
U17 W2X Junior u. 17 Piger 2X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Danske Studenters Roklub
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
5:46:61
2 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
5:58:59
3 3 Ribe Roklub
  • Line Viuf(1)
  • Mie Mellerup(2)
6:13:69
4 5 Kraftcenter Holstebro
  • Amalie Kiær(1)
  • Mia Sofie Rytzou (2)
6:20:32
5 2 Ormsund Roklub 2
  • Rikke Aslaksen Waale(1)
  • Anniken Eiborg(2)
7:02:23
216
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 13:00
Plac. # Navn Tid
1 7 Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen(1)
02:14:70
2 6 Falkenberg RK I
  • Gustav Hallgren(1)
2:17:53
3 5 Mölndals Roddklubb III
  • Erik Källström(1)
2:20:99
4 3 Kungälv I
  • Harry Ottosson(1)
2:25:61
5 1 Mölndals Roddklubb I
  • Albin Alami(1)
2:37:68
6 4 Mölndals Roddklubb IV
  • Martin Haugen(1)
3:03:71
216
U13 M1X Junior u. 13 Drenge 1X - 500m 2. Afdeling
2015-07-05 13:00
Plac. # Navn Tid
1 8 Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen(1)
2:04:59
2 9 Roklubben Viking I
  • Aske Storm(1)
2:06:00
3 11 Mölndals Roddklubb II
  • Elis Sundberg(1)
2:11:27
4 10 Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad(1)
2:22:91
5 12 Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm(1)
2:36:49
217
U13 W2X Junior u. 13 Piger 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 13:09
Plac. # Navn Tid
1 1 Kungälv I
  • Tyra Carlsson(1)
  • Stina Bujalla(2)
2:01:73
2 2 Odder Roklub I
  • Cecilie Illum Madsen(1)
  • Trine Leitzke(2)
2:23:12
218
M2X Åben Mænd 2X - 2000m A Finale
2015-07-05 13:12
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Nick H. Larsen(1)
  • Tobias Kempf(2)
6:34:27
2 4 Bagsværd Roklub/Odder Roklub I
  • Oscar Petersen(1)
  • Mathias Larsen(2)
6:36:01
3 1 Mölndals Roddklubb/Öresjö SS I
  • Oscar Claesson(1)
  • Karl Ståhlberg(2)
6:57:90
4 7 Aalborg Roklub
  • Mads Gadeberg(1)
  • Szymon Gréz(2)
7:08:34
5 3 Drammen Roklubb I
  • Eirik Hexeberg Henriksen(1)
  • Olav Kallerud(2)
7:14:32
6 6 Helsingborg Roddklubb I
  • Daniel Böcker(1)
  • Olle Andersson(2)
7:20:26
219
U19 M2X Junior u. 19 Drenge 2X - 2000m A Finale
2015-07-05 13:19
Plac. # Navn Tid
1 3 Hadsund Roklub I
  • Mathias Danmark(1)
  • Wiliam Wisholm(2)
6:40:70
2 1 Fredriksstad Roklub I
  • Per Benske(1)
  • Simen Skjølsvold(2)
7:04:87
3 5 Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset(1)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(2)
7:14:64
4 4 Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby(1)
  • Alfred Eliassen(2)
7:25:43
220
U19 M2- Junior u. 19 Drenge 2- - 2000m A Finale
2015-07-05 13:25
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Jens Albert Graudal(1)
  • Jakob Lillelund(2)
6:54:24
2 2 Moss Roklubb II
  • Bastian Aune(1)
  • Tord Oscar Magnusson(2)
8:31:30
221
U19 W4X Junior u. 19 Piger 4X - 2000m A Finale
2015-07-05 13:33
Plac. # Navn Tid
1 5 Kraftcenter Odense I
  • Anne Larsen(1)
  • Ida Petersen(2)
  • Simone Sørensen(3)
  • Marta Kempf(4)
6:45:69
2 3 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Astrid Brehmer(2)
  • Klara Christensen(3)
  • (4)
7:07:35
3 2 Drammen Roklubb/Horten Roklubb/Sarpsborg RK/Tønsberg Roklubb I
  • Maia Marie Aspenes(1)
  • Sigrid Bredde Vig(2)
  • Marie Fensbekk Grønneberg(3)
  • Une Amalie Tjøm(4)
7:14:87
4 4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Sorø Roklub I
  • Ida Bruun Øemig(1)
  • Ida Langkjær(2)
  • Ida Brehmer(3)
  • Maria Kregler Gotil (4)
7:24:01
5 6 Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb I
  • Sara Seip(1)
  • Astrid Leirset(2)
  • Guro Elise Aakerholt(3)
  • Ida Marie Aakerholt(4)
7:42:90
6 1 Christiania Rodklub I
  • Aurora Olsen Juklestad(1)
  • Hermine Wilhelmsen(2)
  • Vibeke Gran Andreassen(3)
  • Anna Musk(4)
8:21:99
222
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m A Finale
2015-07-05 13:40
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
7:19:51
2 7 Christiania Rodklub/Norske Studenters Roklub I
  • Sara Hegge(1)
  • Agnes Karlseng(2)
7:30:50
3 4 Christiania Rodklub
  • Andrea Älveborn(1)
  • Sofie Jensen(2)
7:34:81
4 9 Christiania Rodklub III
  • Christine Randsborg(1)
  • Marie Jørstad(2)
7:37:85
5 6 Aarhus Roklub
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
  • Rose Benedicte Lawaetz(2)
7:45:90
6 10 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
  • Anne Nissen(2)
7:51:06
222
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 1. Indledende
2015-07-05 08:10
Plac. # Navn Tid
1 5 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • Mathilde Persson(1)
  • Trine Toft Andersen(2)
0
2 4 Christiania Rodklub
  • Andrea Älveborn(1)
  • Sofie Jensen(2)
00:00:00
3 6 Aarhus Roklub
  • Helena Østergaard Rasmussen(1)
  • Rose Benedicte Lawaetz(2)
0
4 3 Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin(1)
  • Karin Nordenfeldt(2)
0
5 2 Roskilde Roklub I
  • Viktoria W Midttun(1)
  • Katrine Schultz-Knudsen(2)
0
222
W2X Åben Kvinder 2X - 2000m 2. Indledende
2015-07-05 08:10
Plac. # Navn Tid
1 7 Christiania Rodklub/Norske Studenters Roklub I
  • Sara Hegge(1)
  • Agnes Karlseng(2)
0
2 10 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
  • Anne Nissen(2)
3 9 Christiania Rodklub III
  • Christine Randsborg(1)
  • Marie Jørstad(2)
0
4 12 Christiania Rodklub
  • Andrea Adamsson(1)
  • Johanne Asakskogen(2)
00:00:00
8 8 Drammen Roklubb I
  • Martine G Stryken(1)
  • Siri Bjerkheim(2)
0
223
U15 M4X+ Junior u. 15 Drenge 4X+ - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 13:46
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub
  • Alfred Steensen(1)
  • Daniel Holst Kjeldsen(2)
  • William Foss Keincke(3)
  • Mikkel Walz(4)
  • Philip Walz(cox)
1:37:23
2 1 Roklubben Ægir I
  • Anders Visby(1)
  • Benjamin Johnsen(2)
  • Frederik Futtrup(3)
  • Jacob Brahe Møller(4)
  • Signe Flarup Johansen(cox)
1:47:81
224
U15 M4X Junior u. 15 Drenge 4X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 13:46
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I
  • Matias Bo Kofoed Jensen(1)
  • Lucas Vincent Boysen Larsen(2)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(3)
  • Casper Girke Christensen(4)
1:39:98
225
U17 M4X Junior u. 17 Drenge 4X - 1500m A Finale
2015-07-05 13:50
Plac. # Navn Tid
1 4 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
  • (3)
  • (4)
4:48:75
2 3 Kraftcenter Holstebro I
  • Magnus Valbirk(1)
  • Christian Carlsen(2)
  • Christian Taulbjerg(3)
  • Magnus Zier Quist Rathenborg(4)
4:50:09
3 6 Kraftcenter Odense
  • Tobias Taudal(1)
  • Laust Zwisler(2)
  • David Lønholm Shekufa(3)
  • Anders Salling(4)
4:52:68
4 2 Kraftcenter Holstebro II
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas G. Lund(2)
  • Nichlas Ulnits(3)
  • Jonas Lund Madsen(4)
5:12:79
5 5 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
  • Petter Sandung(2)
  • Per Ingmar Bujalla(3)
  • Hannes Hård Af Segerstad(4)
5:20:44
6 1 Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • Jacob Smeringe(1)
  • Melker Persson(2)
  • Oliver Wenngren(3)
  • Moritz L?cke(4)
5:27:32
226
U19 M4X Junior u. 19 Drenge 4X - 2000m A Finale
2015-07-05 14:11
Plac. # Navn Tid
1 1 Kraftcenter Odense I
  • Emil Eigenbrod(1)
  • Malte Rusbjerg(2)
  • Bastian Secher(3)
  • Emil Lenzing(4)
6:12:27
2 5 Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • Einar Solbakken(1)
  • Mikko Rekstad(2)
  • Lars Benske(3)
  • Per Benske(4)
6:28:35
4 3 Drammen Roklubb/Fredriksstad Roklub/Horten Roklubb I
  • Sondre Svenungsen(1)
  • Jesper Rørvig(2)
  • Joakim Ellingsen Kjærby(3)
  • Simen Skjølsvold(4)
6:42:55
5 4 Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen(1)
  • Bastian Aune(2)
  • Vegard Sæby(3)
  • Tord Oscar Magnusson(4)
7:36:24
227
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m A Finale
2015-07-05 14:01
Plac. # Navn Tid
1 7 Falkenberg RK I
  • Rasmus Melin(1)
7:31:43
2 10 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
7:35:31
3 5 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
7:39:39
4 1 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
7:41:64
5 4 Kraftcenter Odense I
  • Sebastian Terp(1)
7:42:66
6 6 Bagsværd Roklub II
  • Ignacio Hidalgo(1)
7:48:53
227
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 1. Indledende
2015-07-05 09:05
Plac. # Navn Tid
1 5 Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm(1)
0
2 4 Kraftcenter Odense I
  • Sebastian Terp(1)
3 1 Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud(1)
0
4 2 Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen(1)
0
227
LM1X Åben Mænd letvægt 1X - 2000m 2. Indledende
2015-07-05 09:05
Plac. # Navn Tid
1 10 Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson(1)
2 7 Falkenberg RK I
  • Rasmus Melin(1)
0
3 6 Bagsværd Roklub II
  • Ignacio Hidalgo(1)
0
4 9 Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen(1)
0
228
U15 W4X+ Junior u. 15 Piger 4X+ - 500m A Finale
2015-07-05 14:20
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
  • Emma Vestergaard Lybech(2)
  • Emma Braad Olesen(3)
  • Victoria Lotinga(4)
  • Philip Walz(cox)
2:03:19
229
U15 W4X Junior u. 15 Piger 4X - 500m A Finale
2015-07-05 14:20
Plac. # Navn Tid
1 4 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
  • Anna Hof(2)
  • Kristine Søndergård Hansen(3)
  • Clara Møller(4)
1:51:06
2 3 Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Alma Mikkelsen(1)
  • Astrid Bruun Fejfer(2)
  • Ida Marie Reimer(3)
  • Marie Elkjær(4)
1:52:20
3 2 Halmstad Rodd/Kungälv I
  • Thea Ingvarsson(1)
  • Elin Brischewski(2)
  • Stina Bujalla(3)
  • Tyra Carlsson(4)
1:53:19
4 5 Falkenberg RK I
  • Bella Häggström(1)
  • Bianca Häggström(2)
  • Isabell Stridh(3)
  • Matilda Wallin(4)
1:54:58
6 1 Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub/Roklubben Stevns
  • Nikoline Kroll(1)
  • Mathilde Kiilgaard(2)
  • Luna Jørgensen(3)
  • Mathilde Olsson(4)
1:56:79
230
W1X Åben Kvinder 1X - 2000m A Finale
2015-07-05 14:24
Plac. # Navn Tid
1 6 Christiania Rodklub I
  • Cathrine Ador(1)
8:07:57
2 8 Rocenter Aarhus II
  • Julie Poulsen(1)
8:12:83
3 1 Ormsund Roklub I
  • Antje Peine(1)
8:28:98
4 3 Rocenter Aarhus I
  • Mai Nielsen(1)
8:31:05
5 4 Kraftcenter Odense I
  • Julie Gaumitz Storm(1)
8:35:78
6 2 Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson(1)
8:44:80
231
M4- Åben Mænd 4- - 2000m A Finale
2015-07-05 14:31
Plac. # Navn Tid
1 1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub II
  • Niels Frederiksen(1)
  • Marcus Johansen(2)
  • Sebastian Bache(3)
  • Sebastian Sølve(4)
6:20:58
2 3 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
6:32:54
3 4 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • Mathias Ærendahl Heldbo(1)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(2)
  • Timon Strømgren(3)
  • Mikkel Aaslet(4)
6:33:33
4 2 Aalborg Roklub II
  • Nedim Cokljat(1)
  • Anders Boutrup Petersen(2)
  • Jonas Svane(3)
  • Jakob Andersen Molbech(4)
6:42:98
232
Master W2-/2X Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2015-07-05 14:37
Plac. # Navn Tid
1 1 Fredensborg Roklub II
  • Susanne Hansen(1)
  • Merete Boldt(2)
Start:8s 4:06:58
2 5 Sorø Roklub I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
  • Ingrid Petersen(2)
Start:0s 4:19:21
232
Master W2X/2- Masters Kvinder  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2015-07-05 14:42
Plac. # Navn Tid
1 3 Fredensborg Roklub I
  • Sanne Poulin(1)
  • Anne Mette Jørgensen(2)
Start:0s 3:35:63
2 7 Roklubben Furesø I
  • Jane Hagan(1)
  • Marianne Henney(2)
Start:0s 3:36:53
4 2 Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub I
  • Bonnie Noer(1)
  • Anette Friedrichsen(2)
Start:0s 3:45:21
5 4 Roklubben Furesø II
  • Anette Kyster(1)
  • Helle Torp Eklund(2)
Start:5s 3:57:50
3 6 Danske Studenters Roklub I
  • Karen Leth Jensen(1)
  • Karin Bodelund(2)
Start:5s 3:57:98
233
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m A Finale
2015-07-05 14:47
Plac. # Navn Tid
2 11 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
6:26:04
1 7 Christiania Rodklub/Moss Roklubb I
  • Rebekka Wiberg-Bugge(1)
  • Aasta Gran Andreassen(2)
7:22:58
3 10 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Marie Mørch(2)
7:30:87
4 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
7:40:55
5 4 Horten Roklubb/Sarpsborg RK I
  • Maia Marie Aspenes(1)
  • Marie Fensbekk Grønneberg(2)
8:07:83
6 5 Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb
  • Astrid Leirset(1)
  • Guro Elise Aakerholt(2)
8:12:54
233
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 1. Indledende
2015-07-05 08:40
Plac. # Navn Tid
1 1 Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • Sofie Matiesen(1)
  • Line Katrine Olsen(2)
0
2 4 Horten Roklubb/Sarpsborg RK I
  • Maia Marie Aspenes(1)
  • Marie Fensbekk Grønneberg(2)
0
3 5 Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb
  • Astrid Leirset(1)
  • Guro Elise Aakerholt(2)
0
4 6 Christiania Rodklub II
  • Aurora Olsen Juklestad(1)
  • Hermine Wilhelmsen(2)
0
5 2 Københavns Roklub I
  • Julie Brünnich Sørensen(1)
  • Mia Rina Nielsen(2)
0
6 3 Bagsværd Roklub III
  • Nikoline Bay(1)
  • Mathilde Skovgaard(2)
0
233
U19 W2X Junior u. 19 Piger 2X - 2000m 2. Indledende
2015-07-05 08:40
Plac. # Navn Tid
1 7 Christiania Rodklub/Moss Roklubb I
  • Rebekka Wiberg-Bugge(1)
  • Aasta Gran Andreassen(2)
0
2 11 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
  • Stine Mathiasen(2)
0
3 10 Bagsværd Roklub I
  • Emma Hammer(1)
  • Marie Mørch(2)
0
4 8 Danske Studenters Roklub I
  • Anne Katrine Kiilgaard(1)
  • Amalie Riff Brems(2)
0
5 13 Bagsværd Roklub II
  • Emilie Jersild(1)
  • Marie Louise Ladegaard Petersen(2)
0
6 9 Hadsund Roklub I
  • Ninna Pedersen(1)
  • Astrid Filtenborg(2)
0
234
U17 W4X Junior u. 17 Piger 4X - 1500m A Finale
2015-07-05 14:53
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø Roklub I
  • Freja Liv Holmark(1)
  • Astrid Brehmer(2)
  • (3)
  • Klara Christensen(4)
5:27:46
2 2 Ormsund Roklub I
  • Amanda Hofbauer(1)
  • Anna Mesel(2)
  • Emilie Giltvedt Langeland(3)
  • Rikke Aslaksen Waale(4)
6:03:13
235
LW1X Åben Kvinder letvægt 1X - 2000m A Finale
2015-07-05 14:58
Plac. # Navn Tid
1 2 Kraftcenter Holstebro I
  • Nanna Bo Christensen(1)
8:29:81
2 5 Bagsværd Roklub I
  • Henriette Skavin(1)
8:42:49
3 3 Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær(1)
8:48:28
4 4 Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen(1)
9:03:94
5 1 Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun(1)
9:20:90
236
M1X Åben Mænd 1X - 2000m A Finale
2015-07-05 15:05
Plac. # Navn Tid
1 2 Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson(1)
7:13:61
2 1 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
7:16:28
3 6 Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson(1)
7:20:32
4 5 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
7:22:50
5 10 Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg(1)
7:31:01
6 11 Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard(1)
7:51:37
236
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 1. Indledende
2015-07-05 08:55
Plac. # Navn Tid
1 2 Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson(1)
0
2 1 Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk(1)
0
3 5 Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren(1)
4 4 Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller(1)
0
5 3 Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen(1)
0
236
M1X Åben Mænd 1X - 2000m 2. Indledende
2015-07-05 08:55
Plac. # Navn Tid
1 10 Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg(1)
2 6 Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson(1)
0
3 11 Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard(1)
0
4 7 Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt(1)
0
5 12 Halmstad Rodd I
  • Lucas Djiviak(1)
237
M8+ Åben Mænd 8+ - 2000m V Finale
2015-07-05 15:12
Plac. # Navn Tid
3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub
  • Niels Frederiksen(1)
  • Mikkel Aaslet(2)
  • Marcus Johansen(3)
  • Mathias Ærendahl Heldbo(4)
  • Aksel Dybdahl Poulsen(5)
  • Sebastian Sølve(6)
  • Sebastian Bache(7)
  • Timon Strømgren(8)
  • Nicolai Skjølstrup(cox)
6:44:45
237
M8+ Åben Mænd 8+ - 2000m A Finale
2015-07-05 15:12
Plac. # Navn Tid
1 2 Aalborg Roklub I
  • Christian Hauge(1)
  • Dan Dodensig Kristensen(2)
  • Nicolaj Winther(3)
  • Mathias Køser Thomsen(4)
  • Nedim Cokljat(5)
  • Anders Boutrup Petersen(6)
  • Jonas Svane(7)
  • Jakob Andersen Molbech(8)
  • Jeppe Jægerslund(cox)
6:31:17
2 1 Aalborg Roklub II
  • Morten Yde(1)
  • Matthew Joseph Mommery(2)
  • Troels Dalgaard Danielsen(3)
  • Sebastian Schleisner Hjorth(4)
  • Esben Ravn(5)
  • Jesper Quist Jensen(6)
  • Mikkel Paetau(7)
  • Nicolaj Iversen(8)
  • Mads Gadeberg(cox)
6:36:11
238
W4X Åben Kvinder 4X - 2000m A Finale
2015-07-05 15:18
Plac. # Navn Tid
1 2 Christiania Rodklub/Moss Roklubb/Norske Studenters Roklub I
  • Aasta Gran Andreassen(1)
  • Agnes Karlseng(2)
  • Rebekka Wiberg-Bugge(3)
  • Sara Hegge(4)
7:00:41
2 1 Christiania Rodklub I
  • Cathrine Ador(1)
  • Christine Randsborg(2)
  • Johanne Asakskogen(3)
  • Marie Jørstad(4)
7:07:72
3 7 Roklubben Ægir I
  • Ann Sofie Søndergaard(1)
  • Anne Nissen(2)
  • Lærke E. Jensen(3)
  • Jeanne Holm(4)
7:10:04
4 5 Christiania Rodklub II
  • Andrea Älveborn(1)
  • Andrea Adamsson(2)
  • Sofie Jensen(3)
  • Thea Sørensen(4)
7:13:68
5 3 Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset(1)
  • Martine G Stryken(2)
  • Sara Seip(3)
  • Siri Bjerkheim(4)
7:32:13
6 6 Roklubben Ægir
  • Simona Læsø(1)
  • Marie Louise Agerbæk Andersen(2)
  • Christine Skovsted(3)
  • Christina Donstrup(4)
8:02:16
239
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 15:25
Plac. # Navn Tid
1 3 Kungälv I
  • Stina Bujalla(1)
2:15:11
2 2 Kungälv II
  • Tyra Carlsson(1)
2:19:79
3 1 Horten Roklubb I
  • Eline Stava(1)
2:28:85
4 4 Halmstad Rodd I
  • Hala Lachhab(1)
2:56:62
239
U13 W1X Junior u. 13 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2015-07-05 15:25
Plac. # Navn Tid
1 6 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:22:30
2 7 Falkenberg RK I
  • Emmi Persson(1)
2:27:75
3 8 Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed(1)
2:44:40
240
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 15:35
Plac. # Navn Tid
1 2 Sorø Roklub 2
  • (1)
  • Jannick Wly Andersen(2)
1:44:80
2 4 Bagsværd Roklub I
  • Mikkel Walz(1)
  • Alfred Steensen(2)
1:54:82
3 1 Odder Roklub
  • Johan Arentoft Kristensen(1)
  • Jonathan Martin Lara(2)
1:59:63
4 6 Odder Roklub
  • Tobias Andersen(1)
  • Kristian Alrøe(2)
2:14:32
5 5 Roskilde Roklub I
  • Victor Hellmann Lauritsen(1)
  • Sebastian Nordly(2)
2:17:66
241
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 15:40
Plac. # Navn Tid
1 4 Næstved Roklub
  • Rasmus Bjerre(1)
  • Oliver Acs(2)
2:01:85
2 1 Holstebro Roklub
  • Emil Ulnits(1)
  • Søren Meldgaard Madsen(2)
2:02:58
4 2 Roklubben Viking
  • Alexander Kruhøfer(1)
  • Aske Storm(2)
2:05:62
3 3 Horten Roklubb I
  • Tobias Elmholt Kristiansen(1)
  • Bjørn-Ola Bexrud(2)
2:11:01
242
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 1. Afdeling
2015-07-05 15:45
Plac. # Navn Tid
1 15 Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I
  • Stig Rasmussen(1)
  • Peter Skov(2)
Start:0s 4:15:87
2 22 Roskilde Roklub I
  • Henning Hansen(1)
  • Mogens Kleis(2)
Start:9s 4:20:78
242
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 2. Afdeling
2015-07-05 15:49
Plac. # Navn Tid
1 11 Sorø Roklub I
  • Bjarne Hjorth(1)
  • Christian Mølvig(2)
Start:6s 3:36:72
2 5 Roklubben Furesø
  • Ole Kongsbak(1)
  • Mette Møller(2)
Start:0s 3:42:43
3 8 Ormsund Roklub
  • Zdzislawa Andruszkiewicz(1)
  • Per Giltvedt(2)
Start:0s 3:58:97
4 7 Aarhus Roklub/Randers Roklub I
  • Jan Sørensen(1)
  • Jeppe Meinert(2)
Start:0s 4:04:01
5 4 Roskilde Roklub II
  • Søren Anthonsen(1)
  • Thomas Lynderup(2)
Start:0s 4:06:66
6 6 Ormsund Roklub V
  • Morten Grepperud(1)
  • Tom Torgersen(2)
Start:6s 4:09:72
242
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 3. Afdeling
2015-07-05 15:53
Plac. # Navn Tid
1 21 Kungälv I
  • Sven Bujalla(1)
  • Mattias Carlsson(2)
Start:8s 3:43:96
2 14 Roskilde Roklub
  • Peter Skafte(1)
  • Astrid Krüger(2)
Start:3s 3:44:29
3 18 Roklubben Furesø I
  • Bo Hartz(1)
  • Mikael Møller Hansen(2)
Start:0s 3:48:27
4 17 Bagsværd Roklub I
  • Anders Olsen(1)
  • Henning Brüske(2)
Start:9s 3:58:39
5 10 Danske Studenters Roklub II
  • Jan Cederkvist(1)
  • Jens Rokkedal(2)
Start:1s 4:05:86
242
Master M2-/2X Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 4. Afdeling
2015-07-05 15:57
Plac. # Navn Tid
1 9 Sorø Roklub II
  • Peter Carstens(1)
  • Peter Lindblom(2)
Start:13s 3:32:11
2 13 Ormsund Roklub III
  • Zbigniew Andruszkiewicz(1)
  • Christian Grosse(2)
Start:13s 3:34:44
3 20 Moss Roklubb/Ormsund Roklub
  • Nils Jørgen Bjønness(1)
  • Per Ivar Berg(2)
Start:13s 3:38:67
4 19 Roklubben Furesø
  • Bo Jystrup(1)
  • Gitte Terp Henriksen(2)
Start:0s 4:06:98
242
Master M2X/2- Masters Mænd  27+  2X/2- - 1000m 5. Afdeling
2015-07-05 16:01
Plac. # Navn Tid
1 12 Sorø Roklub III
  • Lars Bo Andersen(1)
  • Uffe Søgaard(2)
Start:0s 3:21:47
2 16 Lemvig Roklub I
  • Jesper Jensen(1)
  • Jørgen Jensen(2)
Start:0s 3:25:13
3 2 Helsingborg Roddklubb I
  • Olle Andersson(1)
  • Daniel Böcker(2)
Start:3s 3:34:94
243
U13 M2X Junior u. 13 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 16:05
Plac. # Navn Tid
1 3 Kungälv I
  • Harry Ottosson(1)
  • Gustav Brischewski(2)
2:09:77
2 2 Mölndals Roddklubb I
  • Erik Källström(1)
  • Elis Sundberg(2)
2:13:67
3 1 Mölndals Roddklubb II
  • Martin Haugen(1)
  • Albin Alami(2)
2:52:44
244
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 0. Afdeling
2015-07-05 16:10
Plac. # Navn Tid
3 3 Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander(1)
  • Gustav Hallgren(2)
2:07:20
244
U15 M2X Junior u. 15 Drenge 2X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 16:10
Plac. # Navn Tid
1 2 Roklubben Furesø
  • Anders Enrico Krog Petersen(1)
  • Lauge Endel Rønn(2)
1:58:65
2 1 Mölndals Roddklubb I
  • Alexander Nihlstrand(1)
  • Johan Källström(2)
1:59:78
245
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 16:15
Plac. # Navn Tid
1 11 Kungälv I
  • Annie Nyman(1)
1:58:09
2 9 Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen(1)
2:01:24
3 3 Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch(1)
2:01:90
4 1 Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth(1)
2:15:71
5 2 Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson(1)
2:17:62
245
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2015-07-05 16:17
Plac. # Navn Tid
1 4 Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel(1)
2:06:80
2 8 Mölndals Roddklubb I
  • Nora Lindberg(1)
2:20:95
3 5 Ormsund Roklub I
  • Maya Kristoffersen(1)
2:22:26
4 6 Horten Roklubb I
  • Marte Stava(1)
2:33:98
246
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 1. Afdeling
2015-07-05 16:20
Plac. # Navn Tid
1 11 Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe(1)
1:57:56
2 12 Bagsværd Roklub I
  • Emma Braad Olesen(1)
2:02:62
3 8 Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen(1)
2:06:85
4 9 Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson(1)
2:20:74
5 10 Horten Roklubb I
  • Lise Thorsen(1)
2:25:18
6 7 Roforeningen KVIK II
  • Anna Adelholm(1)
2:29:05
246
U15 W1X Junior u. 15 Piger 1X - 500m 2. Afdeling
2015-07-05 16:24
Plac. # Navn Tid
5 2 Moss Roklubb I
  • Sarah Wiberg-BUgge(1)
ej mødt0
6 1 Horten Roklubb II
  • Maren Næss Brevik(1)
ej mødt0
1 3 Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch(1)
2:09:80
2 5 Mölndals Roddklubb I
  • Ellen Hedenberg(1)
2:17:51
3 6 Mölndals Roddklubb II
  • Helena Alami(1)
2:21:39
4 4 Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen(1)
2:23:12
247
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 16:28
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense Roklub
  • Laust Zwisler(1)
  • David Lønholm Shekufa(2)
5:14:91
2 6 Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen(1)
  • Thor Friis(2)
5:21:94
4 1 Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • Ludvig Nielsen Grundt(1)
  • Bjørnar Leirset(2)
5:37:31
3 3 Kraftcenter Holstebro II
  • Kasper Overgaard(1)
  • Jonas Lund Madsen(2)
5:42:61
5 2 Ormsund Roklub
  • Magnus Hofbauer(1)
  • Kristian Løken(2)
06:11:22
248
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 16:33
Plac. # Navn Tid
5 7 Hadsund Roklub II
  • Nichlas Pedersen(1)
  • Jeppe Bach Sørensen(2)
ej mødt0
1 8 Hadsund Roklub I
  • Mathias Laustsen(1)
  • Thomas Knudsen(2)
5:26:90
2 5 Kraftcenter Odense I
  • Kristian Baastrup Søberg(1)
  • Tobias Taudal(2)
5:38:51
3 6 Københavns Roklub
  • Aske Bache(1)
  • Oliver Friborg(2)
5:56:61
4 4 Horten Roklubb III
  • Vegard Sørensen(1)
  • Jonas Bergundhaugen(2)
5:58:09
248
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 2. Afdeling
2015-07-05 16:38
Plac. # Navn Tid
1 2 Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic(1)
  • Frederik Larsen(2)
5:18:78
2 9 Sorø Roklub I
  • (1)
  • (2)
5:36:07
3 3 Horten Roklubb II
  • Egil Brekke(1)
  • Sebastian Hegna Kristiansen(2)
5:58:11
4 1 Falkenberg RK I
  • Jacob Smeringe(1)
  • Moritz L?cke(2)
6:06:54
249
U17 M2X Junior u. 17 Drenge 2X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 16:43
Plac. # Navn Tid
1 6 Sorø Roklub
  • (1)
  • (2)
5:15:22
2 4 Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I
  • Diderick Skjønhaug(1)
  • Lars Benske(2)
5:18:75
3 5 Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen(1)
  • Andreas Yde(2)
5:19:97
4 3 Holstebro Roklub
  • Jonas G. Lund(1)
  • Nichlas Ulnits(2)
5:21:82
5 1 Kungälv I
  • Viktor Henkow(1)
  • Petter Sandung(2)
5:45:95
6 2 Falkenberg RK
  • Melker Persson(1)
  • Oliver Wenngren(2)
5:57:96
250
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 16:48
Plac. # Navn Tid
1 3 Christiania Rodklub II
  • Hermine Wilhelmsen(1)
6:27:75
2 1 Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad(1)
6:34:66
3 2 Ribe Roklub I
  • Line Viuf(1)
6:42:83
4 4 Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed(1)
6:58:49
5 10 Silkeborg Roklub
  • Cecilia Kols(1)
6:59:43
250
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Afdeling
2015-07-05 16:53
Plac. # Navn Tid
1 8 Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen(1)
6:07:28
2 5 Næstved Roklub I
  • Anna Frimann(1)
6:13:04
3 6 Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig(1)
6:44:55
4 9 Sorø Roklub I
  • (1)
6:52:86
5 7 Christiania Rodklub I
  • Anna Musk(1)
7:12:27
251
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 1. Afdeling
2015-07-05 16:58
Plac. # Navn Tid
1 11 Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard(1)
6:02:95
2 3 Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke(1)
6:16:71
3 8 Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup(1)
6:23:58
4 9 Kraftcenter Holstebro
  • Amalie Kiær(1)
6:27:76
5 10 Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk(1)
6:34:19
6 5 Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch(1)
7:22:54
251
U17 W1X Junior u. 17 Piger 1X - 1500m 2. Afdeling
2015-07-05 17:02
Plac. # Navn Tid
1 7 Sorø Roklub I
  • (1)
6:20:52
2 6 Odder Roklub I
  • Marie Poulsen(1)
6:38:03
3 4 Årungen Ro- og Kajakklubb I
  • Lise Meinike Dørre(1)
7:00:62
4 2 Roklubben Stevns I
  • Louise Hyldager(1)
7:18:71