Startliste - Sorø Internationale Regatta 2015

Opdateret kl 10:02 Søndag

Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
1. Indledende 4. jul kl.:07:15

1

Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander (SWE)

2

Bagsværd Roklub II
  • Daniel Holst Kjeldsen (BR)

3

Sorø Roklub II (seed)
  • (SR)

4

Horten Roklubb II
  • Tobias Elmholt Kristiansen (HR)

5

Moss Roklubb I
  • magnus strømme (MRK)

6

Horten Roklubb VI
  • Sebastian Hegna Kristiansen (HR)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
2. Indledende 4. jul kl.:07:18

7

Roskilde Roklub II
  • Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde)

8

Horten Roklubb V
  • Benjamin Nærsnes (HR)

9

Roskilde Roklub I (seed)
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

10

Kraftcenter Holstebro III
  • Emil Ulnits (Holst.)

11

Roklubben Ægir I
  • Anders Visby (Ægir)

12

Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen (Furesø)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
3. Indledende 4. jul kl.:07:21

13

Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic (HR)

14

Kraftcenter Holstebro I (seed)
  • Frederik Geertsen Lund (Holst.)

15

Moss Roklubb II
  • Oliver Eliassen (MRK)

16

Roklubben Furesø II
  • Lauge Endel Rønn (Furesø)

17

Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann (HR)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
4. Indledende 4. jul kl.:07:24

18

Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre (Næstv.)

19

Roforeningen KVIK I (seed)
  • Nicholas Andersen (KVIK)

20

Bagsværd Roklub I
  • Alfred Steensen (BR)

21

Kraftcenter Holstebro II
  • Søren Meldgaard Madsen (Holst.)

22

Horten Roklubb IV
  • Harald Volleng (HR)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
5. Indledende 4. jul kl.:07:27

23

Roklubben Viking III
  • Oliver Acs (Viking)

24

Sorø Roklub I (seed)
  • Jannick Wly Andersen (SR)

25

Odder Roklub I
  • Kristian Alrøe (OR)

26

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

27

Kraftcenter Holstebro IV
  • Andreas Møller Hunskjær (Holst.)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
6. Indledende 4. jul kl.:07:30

28

Roskilde Roklub IV
  • Sebastian Nordly (Roskilde)

29

Roskilde Roklub III
  • Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde)

30

Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud (HR)

31

Roklubben Viking II
  • Alexander Kruhøfer (Viking)

32

Bagsværd Roklub III
  • Mikkel Walz (BR)
Løb 102
U15 W2X JW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
1. Indledende 4. jul kl.:07:33

1

Horten Roklubb I (Afmeldt)
  • 1. Marte Stava (HR)
  • 2. Maren Næss Brevik (HR)

2

Roklubben Stevns I
  • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
  • 2. Luna Jørgensen (Stevns)

3

Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • 1. Sarah Wiberg-BUgge (MRK)
  • 2. Sofie Skjølsvold (NOR)

4

Ormsund Roklub I
  • 1. Amanda Hofbauer (ORK)
  • 2. Maya Kristoffersen (ORK)

5

Horten Roklubb II
  • 1. Lise Thorsen (HR)
  • 2. Eline Stava (HR)

6

Falkenberg RK I
  • 1. Bella Häggström (SWE)
  • 2. Isabell Stridh (SWE)
Løb 102
U15 W2X JW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
2. Indledende 4. jul kl.:07:35

7

Bagsværd Roklub I
  • 1. Emma Braad Olesen (BR)
  • 2. Victoria Lotinga (BR)

8

Roklubben Furesø I
  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)
  • 2. Clara Møller (Furesø)

9

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 2. Frederikke Sophie Frank (DSR)

10

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • 1. alma mikkelsen (LDR)
  • 2. Ida Marie Reimer (LDR)

11

Roskilde Roklub I
  • 1. Victoria Munch (Roskilde)
  • 2. Caroline Munch (Roskilde)
Løb 102
U15 W2X JW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
3. Indledende 4. jul kl.:07:37

12

Roforeningen KVIK I
  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)
  • 2. Anna Adelholm (KVIK)

13

Falkenberg RK II
  • 1. Bianca Häggström (SWE)
  • 2. Matilda Wallin (SWE)

14

Kraftcenter Odense I
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 2. Ida Blomstrand (HR)

15

Halmstad Rodd/Kungälv I
  • 1. Elin Brischewski (SWE)
  • 2. Thea Ingvarsson (SWE)

16

Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR)
  • 2. Marie Elkjær (LDR)
Løb 104
U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m
3. Indledende 4. jul kl.:07:42

1

Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen (DSR)

2

Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby (MRK)

3

Horten Roklubb I
  • Jesper Rørvig (HR)

4

Horten Roklubb II
  • Sondre Svenungsen (HR)

5

Nordslesvigsk Roklub I
  • Søren Brag (NRK)

6

Drammen Roklubb I
  • Joakim Ellingsen Kjærby (DRM)

7

Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren (NOR)

8

Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer (Viking)

9

Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)

10

Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen (KR)

11

Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund (Furesø)

12

Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen (Odense)

14

Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen (DSR)

15

Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann (Maribo)

16

Halmstad Rodd II
  • Lucas Djiviak (SWE)

17

Kraftcenter Odense III
  • Oscar Mazza (Odense)

18

AFMELDTDanske Studenters Roklub III
  • Emilio Enzo Østergaard Formann Tawadros (DSR)
Løb 105
U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m
1. Indledende 4. jul kl.:07:57

1

Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen (AR)

2

Christiania Rodklub I
  • Aurora Olsen Juklestad (NOR)

3

Bagsværd Roklub I
  • Stine Mathiasen (BR)

4

Drammen Roklubb II
  • Astrid Leirset (DRM)

5

Drammen Roklubb I
  • Sara Seip (DRM)

7

Bagsværd Roklub II
  • Ida Bruun Øemig (BR)
Løb 105
U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m
2. Indledende 4. jul kl.:07:59

8

Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer (SR)

9

Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff (Ribe)

10

Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson (SWE)

11

Københavns Roklub I
  • Maria Kregler Gotil (KR)

12

Sarpsborg RK I
  • Marie Fensbekk Grønneberg (NOR)

13

Næstved Roklub I
  • Anna Frimann (Næstv.)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
1. Indledende 4. jul kl.:08:07

1

Falkenberg RK III
  • Moritz L?cke (SWE)

2

Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset (DRM)

3

Roklubben Furesø II (seed)
  • Jonas Lund (Furesø)

4

Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard (Silkeb.)

5

Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)

6

Hadsund Roklub IV
  • Hans Bangsø (HR)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
2. Indledende 4. jul kl.:08:12

7

Roforeningen KVIK III
  • Thomas Hovmand Larsen (KVIK)

8

Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Magnus Jørgensen (LR)

9

Danske Studenters Roklub I (seed)
  • Esben Søvndahl (DSR)

10

Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren (SWE)

11

Roskilde Roklub II
  • Andreas Yde (Roskilde)

12

Sarpsborg RK I
  • Diderik Sørby Skjønhaug (NOR)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
3. Indledende 4. jul kl.:08:17

13

Københavns Roklub I (Afmeldt)
  • Oliver Friborg (KR)

14

Roskilde Roklub I (seed)
  • Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

15

Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab (NRK)

16

Kungälv I
  • Petter Sandung (SWE)

17

Roskilde Roklub III
  • Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
4. Indledende 4. jul kl.:08:22

18

Moss Roklubb II
  • stian økland (MRK)

19

Roforeningen KVIK II (seed)
  • Thor Friis (KVIK)

20

Roklubben Furesø I (Afmeldt)
  • Mikkel Enrico Petersen (Furesø)

21

Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske (NOR)

22

Falkenberg RK I
  • Jacob Smeringe (SWE)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
5. Indledende 4. jul kl.:08:27

23

Kungälv II
  • Viktor Henkow (SWE)

24

Roforeningen KVIK I (seed)
  • Nicolai Krogsgaard (KVIK)

25

Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen (MRK)

26

Hadsund Roklub III
  • Mikkel Knudsen (HR)

27

Ormsund Roklub II
  • Kristian Løken (ORK)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
6. Indledende 4. jul kl.:08:32

28

Falkenberg RK II
  • Melker Persson (SWE)

29

Hadsund Roklub II (seed)
  • Mikkel Jensen (HR)

30

Ormsund Roklub I
  • Magnus Hofbauer (ORK)

31

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jacob Lenzing (LR)

32

Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn (HR)
Løb 108
U17 W2X JW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
2. Indledende 4. jul kl.:08:37

1

Odder Roklub I
  • 1. Christine Meinert Cardel (OR)
  • 2. Marie Poulsen (OR)

2

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • 1. Laura Bruun Øemig (BR)
  • 2. Lea Alberte Olsen (DSR)

3

Ormsund Roklub I
  • 1. Emilie Giltvedt Langeland (ORK)
  • 2. Anna Mesel (ORK)

4

Danske Studenters Roklub II
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)

5

Öresjö SS I
  • 1. Alexandra Kirk Johansson (SWE)
  • 2. Fanny Carlsson (SWE)

6

Kraftcenter Holstebro
  • 1. Amalie Kiær (Fredericia)
  • 2. Mia Sofie Rytzou (MRK)

7

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)

8

Kraftcenter Odense I
  • 1. Mette Knudsen (Odense)
  • 2. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense)

9

Ormsund Roklub II
  • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
  • 2. Anniken Eiborg (ORK)

10

Ribe Roklub/Roklubben Ægir I
  • 1. Mie Mellerup (Ægir)
  • 2. Line Viuf (Ribe)

11

Moss Roklubb I
  • 1. Hibaq Mohamed (MRK)
  • 2. Maija Rekstad (MRK)

12

Christiania Rodklub I
  • 1. Hermine Wilhelmsen (NOR)
  • 2. Anna Musk (NOR)
Løb 112-T
W2X W2X - W2x Sen - 2000m
2. Indledende 4. jul kl.:08:47

1

Christiania Rodklub II
  • 1. Andrea Älveborn (NOR)
  • 2. Sofie Jensen (NOR)

2

Christiania Rodklub I
  • 1. Christine Randsborg (NOR)
  • 2. Marie Jørstad (NOR)

3

Bagsværd Roklub I
  • 1. Mathilde Persson (BR)
  • 2. Trine Toft Andersen (HR)

4

Christiania Rodklub III
  • 1. Cathrine Ador (NOR)
  • 2. Johanne Asakskogen (NOR)

5

Christiania Rodklub IV
  • 1. Thea Sørensen (NOR)
  • 2. Andrea Adamsson (NOR)

6

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Sara Hegge (NSR)
  • 2. Agnes Karlseng (CR)

8

Drammen Roklubb I
  • 1. Martine G Stryken (DRM)
  • 2. Siri Bjerkheim (DRM)
Løb 117
U17 M4X JM4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m
2. Indledende 4. jul kl.:08:57

1

Kungälv I
  • 1. Hannes Hård af Segerstad (SWE)
  • 2. Per Ingmar Bujalla (SWE)
  • 3. Petter Sandung (SWE)
  • 4. Viktor Henkow (SWE)

2

Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • 1. Jacob Smeringe (SWE)
  • 2. Melker Persson (SWE)
  • 3. Oliver Wenngren (SWE)
  • 4. Moritz L?cke (SWE)

3

Horten Roklubb I
  • 1. Vegard Sørensen (HR)
  • 2. Jonas Bergundhaugen (HR)
  • 3. Egil Brekke (HR)
  • 4. Ludvig Nielsen Grundt (HR)

4

Kraftcenter Holstebro I
  • 1. Magnus Valbirk (Holst.)
  • 2. Christian Carlsen (Holst.)
  • 3. Christian Taulbjerg (Holst.)
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

5

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)
  • 3. (SR)
  • 4. (SR)

6

Kraftcenter Holstebro II
  • 1. Kasper Overgaard (Vesterv)
  • 2. Jonas G. Lund (Holst.)
  • 3. Nichlas Ulnits (Holst.)
  • 4. Jonas Lund Madsen (Vesterv)

7

Kraftcenter Odense I
  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense)
  • 2. Laust Zwisler (Odense)
  • 3. David Lønholm Shekufa (Odense)
  • 4. Anders Salling (Odense)
Løb 119
U19 W2X JW2X - Jun.A Piger 2x 2000 m - 2000m
3. Indledende 4. jul kl.:09:07

1

Rocenter Aarhus I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (AR)
  • 2. Stine Mathiasen (BR)

2

Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • 1. Maia Marie Aspenes (HR)
  • 2. Une Amalie Tjøm (NOR)

3

Københavns Roklub I
  • 1. Julie Brünnich Sørensen (KR)
  • 2. Mia Rina Nielsen (KR)

4

Christiania Rodklub II
  • 1. Aurora Olsen Juklestad (NOR)
  • 2. Vibeke Gran Andreassen (NOR)

5

Drammen Roklubb
  • 1. Astrid Leirset (DRM)
  • 2. Sigrid Bredde Vig (DRM)

6

Hadsund Roklub I
  • 1. Ninna Pedersen (HR)
  • 2. Astrid Filtenborg (HR)

7

Bagsværd Roklub III
  • 1. Nikoline Bay (BR)
  • 2. Mathilde Skovgaard (BR)

8

Bagsværd Roklub I
  • 1. Emma Hammer (BR)
  • 2. Marie Mørch (BR)

9

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb
  • 1. Sara Seip (DRM)
  • 2. Guro Elise Aakerholt (SRK)

10

Christiania Rodklub/Moss Roklubb I
  • 1. Rebekka Wiberg-Bugge (MRK)
  • 2. Aasta Gran Andreassen (NOR)

11

Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Sofie Matiesen (HR)
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense)

12

Bagsværd Roklub II
  • 1. Emilie Jersild (BR)
  • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (BR)

13

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)
Løb 125
M1X M1X - Mænd 1X - 2000m
2. Indledende 4. jul kl.:09:22

1

Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt - (Ribe)

2

Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard (Roskilde)

3

Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller (Roskilde)

4

Kraftcenter Odense I
  • Esben Rusbjerg (Odense)

5

Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk (HR)

6

Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson (SWE)

7

Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg (SWE)

8

Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen (HR)

9

Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson (SWE)

10

Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen (BR)
Løb 132
LM1X LM1X - M1x Sen. letvægt 2000m - 2000m
Indvejningkl. 07:32
2. Indledende 4. jul kl.:09:32

1

Bagsværd Roklub II
  • Ignacio Hidalgo (BR)

2

Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud (ORK)

3

Falkenberg RK I
  • Rasmus Melin (SWE)

4

Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer (DSR)

5

Kraftcenter Odense I
  • Sebastian Terp (Odense)

6

Bagsværd Roklub III
  • Emil Heinrichsen (BR)

7

Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm (AR)

8

Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen (NOR)

9

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)
Løb 136
U15 M2X JM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
3. Indledende 4. jul kl.:09:42

1

Næstved Roklub/Roklubben Viking I
  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.)
  • 2. Alexander Kruhøfer (Viking)

2

Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
  • 1. Nils Ekander (SWE)
  • 2. Gustav Hallgren (SWE)

3

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Johan Källström (MRK)
  • 2. Alexander Nihlstrand (MRK)

4

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. Jannick Wly Andersen (SR)

5

Odder Roklub II
  • 1. Tobias Andersen (OR)
  • 2. Viktor Knopp Hansen (OR)

6

Roklubben Viking II
  • 1. Aske Storm (Viking)
  • 2. Oliver Acs (Viking)

7

Bagsværd Roklub II
  • 1. William Foss Keincke (BR)
  • 2. Daniel Holst Kjeldsen (BR)

8

Kungälv I
  • 1. Per Ingmar Bujalla (SWE)
  • 2. Hannes Hård af Segerstad (SWE)

9

Bagsværd Roklub I
  • 1. Frederik Larsen (BR)
  • 2. Oliver Skov Jerkovic (BR)

10

Roklubben Furesø I
  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø)
  • 2. Jeppe Petersen (Furesø)

11

Horten Roklubb I
  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (HR)
  • 2. Tobias Elmholt Kristiansen (HR)

12

Odder Roklub I
  • 1. Johan Arentoft Kristensen (OR)
  • 2. Jonathan Martin Lara (OR)

13

Roskilde Roklub I (Kæntrede)
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 2. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde)

14

Kraftcenter Holstebro I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 2. Andreas Møller Hunskjær (Holst.)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
1. Indledende 4. jul kl.:09:51

1

Bagsværd Roklub I
  • Emma Vestergaard Lybech (BR)

2

Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson (SWE)

3

Kraftcenter Odense I (seed)
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

4

Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Astrid Bruun Fejfer (LDR)

5

Roklubben Furesø I
  • Clara Møller (Furesø)

6

Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth (SWE)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
2. Indledende 4. jul kl.:09:54

7

Falkenberg RK III
  • Clara bjarneborg (SWE)

8

Kungälv I
  • Annie Nyman (SWE)

9

Hadsund Roklub I (seed)
  • Ida Blomstrand (HR)

10

Horten Roklubb III
  • Lise Thorsen (HR)

11

Ormsund Roklub II
  • Amanda Hofbauer (ORK)

12

Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel (OR)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
3. Indledende 4. jul kl.:09:57

13

Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen (KVIK)

14

Jönköpings Roddsällskap
  • Ida Ekros (JRS)

15

Københavns Roklub I (seed)
  • Cecilie Brunnich Sørensen (KR)

16

Ormsund Roklub I
  • Maya Kristoffersen (ORK)

17

Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

18

Falkenberg RK II
  • Bianca Häggström (SWE)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
4. Indledende 4. jul kl.:10:00

19

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • alma mikkelsen (LDR)

20

Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch (Roskilde)

21

Kraftcenter Kongens Lyngby IV (seed)
  • Marie Elkjær (LDR)

22

Falkenberg RK IV
  • Isabell Stridh (SWE)

23

Horten Roklubb II (DNF)
  • Maren Næss Brevik (HR)

24

Falkenberg RK V
  • Matilda Wallin (SWE)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
5. Indledende 4. jul kl.:10:03

25

Roskilde Roklub II
  • Caroline Munch (Roskilde)

26

Horten Roklubb I
  • Marte Stava (HR)

27

Kraftcenter Kongens Lyngby III
  • Ida Marie Reimer (LDR)

28

Næstved Roklub I (seed)
  • Mathilde Olsson (Næstv.)

29

Roforeningen KVIK II
  • Anna Adelholm (KVIK)

30

Falkenberg RK I
  • Bella Häggström (SWE)
Løb 138
U17 M2X JM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
3. Indledende 4. jul kl.:10:09

1

Hadsund Roklub I
  • 1. Mathias Laustsen (HR)
  • 2. Thomas Knudsen (HR)

2

Roskilde Roklub I
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Andreas Yde (Roskilde)

3

Kraftcenter Odense II
  • 1. Laust Zwisler (Odense)
  • 2. David Lønholm Shekufa (Odense)

4

Kraftcenter Holstebro I
  • 1. Jonas G. Lund (Holst.)
  • 2. Nichlas Ulnits (Holst.)

5

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • 1. Vegard Sørensen (HR)
  • 2. Bjørnar Leirset (DRM)

6

Københavns Roklub I
  • 1. Niklas Heinz (KR)
  • 2. Aske Bache (KR)

7

Hadsund Roklub II
  • 1. Nichlas Pedersen (HR)
  • 2. Jeppe Bach Sørensen (HR)

8

Ormsund Roklub I
  • 1. Magnus Hofbauer (ORK)
  • 2. Kristian Løken (ORK)

9

Horten Roklubb II
  • 1. Ludvig Nielsen Grundt (HR)
  • 2. Jonas Bergundhaugen (HR)

10

Kraftcenter Odense I
  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense)
  • 2. Anders Salling (Odense)

11

Horten Roklubb III
  • 1. Egil Brekke (HR)
  • 2. Sebastian Hegna Kristiansen (HR)

12

Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 2. Thor Friis (KVIK)

13

Kraftcenter Odense III
  • 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense)
  • 2. Tobias Taudal (Odense)

14

Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I
  • 1. Lars Benske (NOR)
  • 2. Diderik Sørby Skjønhaug (NOR)

15

Kraftcenter Holstebro II
  • 1. Kasper Overgaard (Vesterv)
  • 2. Jonas Lund Madsen (Vesterv)
Løb 139
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
24. Indledende 4. jul kl.:10:24

2

Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig (DRM)

3

Roklubben Ægir I (seed)
  • Mie Mellerup (Ægir)

4

Ribe Roklub I
  • Line Viuf (Ribe)

5

Silkeborg Roklub I
  • Cecilia Kols (Silkeb.)

6

Årungen Ro- og Kajakklubb I
  • Lise Meinike Dørre ()

24

Middelfart Roklub (TEST)
  • test test (MRK)
Løb 139
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
2. Indledende 4. jul kl.:10:29

7

Kraftcenter Holstebro
  • Amalie Kiær (Fredericia)

8

Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad (MRK)

9

Hadsund Roklub I (seed)
  • Liane Vestergaard (HR)

10

Odder Roklub I (Afmeldt)
  • Marie Poulsen (OR)

11

Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger (HR)

12

Christiania Rodklub I
  • Anna Musk (NOR)
Løb 139
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
3. Indledende 4. jul kl.:10:34

13

Roklubben Stevns I
  • Louise Hyldager (Stevns)

14

Falkenberg RK I
  • Felicia Häggström (SWE)

15

Fredensborg Roklub I (seed)
  • Cecilie Girke (FR)

16

Sorø Roklub II
  • (SR)

17

Sorø Roklub I
  • (SR)

18

Christiania Rodklub II
  • Hermine Wilhelmsen (NOR)
Løb 139
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
4. Indledende 4. jul kl.:10:39

1

Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch (HR)

19

Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)

20

Christiania Rodklub III
  • Vibeke Gran Andreassen (NOR)

21

Hadsund Roklub II (seed)
  • Agnete Munk (HR)

22

Næstved Roklub I (Afmeldt)
  • Anna Frimann (Næstv.)

23

Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed (MRK)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
F Finale 4. jul kl.:13:30

4

Horten Roklubb II
  • Tobias Elmholt Kristiansen (HR)

8

Horten Roklubb V
  • Benjamin Nærsnes (HR)

23

Roklubben Viking III
  • Oliver Acs (Viking)

31

Roklubben Viking II
  • Alexander Kruhøfer (Viking)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
E Finale 4. jul kl.:13:33

2

Bagsværd Roklub II
  • Daniel Holst Kjeldsen (BR)

12

Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen (Furesø)

15

Moss Roklubb II
  • Oliver Eliassen (MRK)

22

Horten Roklubb IV
  • Harald Volleng (HR)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
D Finale 4. jul kl.:13:36

1

Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander (SWE)

10

Kraftcenter Holstebro III
  • Emil Ulnits (Holst.)

17

Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann (HR)

21

Kraftcenter Holstebro II
  • Søren Meldgaard Madsen (Holst.)

25

Odder Roklub I
  • Kristian Alrøe (OR)

28

Roskilde Roklub IV
  • Sebastian Nordly (Roskilde)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
C Finale 4. jul kl.:13:39

5

Moss Roklubb I
  • magnus strømme (MRK)

7

Roskilde Roklub II
  • Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde)

16

Roklubben Furesø II
  • Lauge Endel Rønn (Furesø)

18

Næstved Roklub I
  • Rasmus Bjerre (Næstv.)

27

Kraftcenter Holstebro IV (afmeldt)
  • Andreas Møller Hunskjær (Holst.)

29

Roskilde Roklub III
  • Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
B Finale 4. jul kl.:13:42

6

Horten Roklubb VI
  • Sebastian Hegna Kristiansen (HR)

11

Roklubben Ægir I
  • Anders Visby (Ægir)

13

Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic (HR)

20

Bagsværd Roklub I
  • Alfred Steensen (BR)

26

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

32

Bagsværd Roklub III
  • Mikkel Walz (BR)
Løb 101
U15 M1X JM1X - Jun. C Drenge 500m 1X TU-Cup - 500m
A Finale 4. jul kl.:13:45

3

Sorø Roklub II
  • (SR)

9

Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

14

Kraftcenter Holstebro I
  • Frederik Geertsen Lund (Holst.)

19

Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)

24

Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen (SR)

30

Horten Roklubb I
  • Bjørn-Ola Bexrud (HR)
Løb 102
U15 W2X JW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
C Finale 4. jul kl.:13:55

1

Horten Roklubb I (Afmeldt)
  • 1. Marte Stava (HR)
  • 2. Maren Næss Brevik (HR)

3

Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • 1. Sarah Wiberg-BUgge (MRK)
  • 2. Sofie Skjølsvold (NOR)

7

Bagsværd Roklub I
  • 1. Emma Braad Olesen (BR)
  • 2. Victoria Lotinga (BR)

13

Falkenberg RK II
  • 1. Bianca Häggström (SWE)
  • 2. Matilda Wallin (SWE)
Løb 102
U15 W2X JW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
B Finale 4. jul kl.:13:58

4

Ormsund Roklub I (Afmeldt)
  • 1. Amanda Hofbauer (ORK)
  • 2. Maya Kristoffersen (ORK)

5

Horten Roklubb II
  • 1. Lise Thorsen (HR)
  • 2. Eline Stava (HR)

9

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 2. Frederikke Sophie Frank (DSR)

10

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • 1. alma mikkelsen (LDR)
  • 2. Ida Marie Reimer (LDR)

12

Roforeningen KVIK I
  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)
  • 2. Anna Adelholm (KVIK)

15

Halmstad Rodd/Kungälv I
  • 1. Elin Brischewski (SWE)
  • 2. Thea Ingvarsson (SWE)
Løb 102
U15 W2X JW2X - Jun. C Piger 500m TU-Cup - 500m
A Finale 4. jul kl.:14:01

2

Roklubben Stevns I
  • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
  • 2. Luna Jørgensen (Stevns)

6

Falkenberg RK I
  • 1. Bella Häggström (SWE)
  • 2. Isabell Stridh (SWE)

8

Roklubben Furesø I
  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)
  • 2. Clara Møller (Furesø)

11

Roskilde Roklub I
  • 1. Victoria Munch (Roskilde)
  • 2. Caroline Munch (Roskilde)

14

Kraftcenter Odense I
  • 1. Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)
  • 2. Ida Blomstrand (HR)

16

Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • 1. Astrid Bruun Fejfer (LDR)
  • 2. Marie Elkjær (LDR)
Løb 103
U19 M2- JM2- - Jun.A 2- Drenge 2000m - 2000m
A Finale 4. jul kl.:14:07

1

Moss Roklubb II
  • 1. Bastian Aune (MRK)
  • 2. Tord Oscar Magnusson (MRK)

2

Sorø Roklub I
  • 1. Jens Albert Graudal (SR)
  • 2. Jakob Lillelund (SR)

3

Moss Roklubb I
  • 1. Einar Solbakken (MRK)
  • 2. Mikko Rekstad (MRK)
Løb 104
U19 M1X JM1X - Jun.A Drenge 1x 2000 m - 2000m
A Finale 4. jul kl.:14:13

1

Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen (DSR)

3

Horten Roklubb I (afmeldt)
  • Jesper Rørvig (HR)

7

Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren (NOR)

9

Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)

15

Kraftcenter Odense I
  • Christian Thor Hagemann (Maribo)

17

Kraftcenter Odense III
  • Oscar Mazza (Odense)
Løb 105
U19 W1X JW1X - Jun.A Piger 1x 2000 m - 2000m
A Finale 4. jul kl.:14:20

1

Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen (AR)

3

Bagsværd Roklub I
  • Stine Mathiasen (BR)

5

Drammen Roklubb I
  • Sara Seip (DRM)

8

Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer (SR)

10

Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson (SWE)

13

Næstved Roklub I
  • Anna Frimann (Næstv.)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
F Finale 4. jul kl.:14:28

6

Hadsund Roklub IV
  • Hans Bangsø (HR)

8

Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Magnus Jørgensen (LR)

27

Ormsund Roklub II (kæntring)
  • Kristian Løken (ORK)

28

Falkenberg RK II
  • Melker Persson (SWE)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
E Finale 4. jul kl.:14:33

4

Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard (Silkeb.)

10

Halmstad Rodd I
  • Oliver Wenngren (SWE)

13

Københavns Roklub I (ikke mødt til start)
  • Oliver Friborg (KR)

20

Roklubben Furesø I (ikke mødt til start)
  • Mikkel Enrico Petersen (Furesø)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
D Finale 4. jul kl.:14:38

1

Falkenberg RK III
  • Moritz L?cke (SWE)

7

Roforeningen KVIK III (afmeldt)
  • Thomas Hovmand Larsen (KVIK)

16

Kungälv I
  • Petter Sandung (SWE)

18

Moss Roklubb II
  • stian økland (MRK)

23

Kungälv II
  • Viktor Henkow (SWE)

30

Ormsund Roklub I
  • Magnus Hofbauer (ORK)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
C Finale 4. jul kl.:14:43

2

Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset (DRM)

12

Sarpsborg RK I
  • Diderik Sørby Skjønhaug (NOR)

15

Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab (NRK)

22

Falkenberg RK I
  • Jacob Smeringe (SWE)

25

Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen (MRK)

32

Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn (HR)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
B Finale 4. jul kl.:14:48

5

Bagsværd Roklub I
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)

11

Roskilde Roklub II
  • Andreas Yde (Roskilde)

17

Roskilde Roklub III
  • Martin Kofoed Jensen (Roskilde)

19

Roforeningen KVIK II
  • Thor Friis (KVIK)

24

Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard (KVIK)

29

Hadsund Roklub II
  • Mikkel Jensen (HR)
Løb 106
U17 M1X JM1X - Jun.B Drenge 1500m TU-Cup - 1500m
A Finale 4. jul kl.:14:53

3

Roklubben Furesø II
  • Jonas Lund (Furesø)

9

Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl (DSR)

14

Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

21

Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske (NOR)

26

Hadsund Roklub III
  • Mikkel Knudsen (HR)

31

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Jacob Lenzing (LR)
Løb 108
U17 W2X JW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
B Finale 4. jul kl.:15:00

2

Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub I
  • 1. Laura Bruun Øemig (BR)
  • 2. Lea Alberte Olsen (DSR)

3

Ormsund Roklub I
  • 1. Emilie Giltvedt Langeland (ORK)
  • 2. Anna Mesel (ORK)

6

Kraftcenter Holstebro
  • 1. Amalie Kiær (Fredericia)
  • 2. Mia Sofie Rytzou (MRK)

9

Ormsund Roklub II
  • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
  • 2. Anniken Eiborg (ORK)

11

Moss Roklubb I
  • 1. Hibaq Mohamed (MRK)
  • 2. Maija Rekstad (MRK)

12

Christiania Rodklub I
  • 1. Hermine Wilhelmsen (NOR)
  • 2. Anna Musk (NOR)
Løb 108
U17 W2X JW2X - Jun.B Piger 1500m TU-Cup - 1500m
A Finale 4. jul kl.:15:05

1

Odder Roklub I
  • 1. Christine Meinert Cardel (OR)
  • 2. Marie Poulsen (OR)

4

Danske Studenters Roklub II
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)

5

Öresjö SS I
  • 1. Alexandra Kirk Johansson (SWE)
  • 2. Fanny Carlsson (SWE)

7

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)

8

Kraftcenter Odense I
  • 1. Mette Knudsen (Odense)
  • 2. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense)

10

Ribe Roklub/Roklubben Ægir I
  • 1. Mie Mellerup (Ægir)
  • 2. Line Viuf (Ribe)
Løb 110
U13 M1X JM1X - Jun.D Drenge 500m 1x - 500m
2. Afdeling 4. jul kl.:15:12

1

Roklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen (Furesø)

2

Kungälv I
  • Harry Ottosson (SWE)

3

Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen (Stevns)

4

Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen (FR)

5

Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad (MRK)

6

Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm (HR)

7

Falkenberg RK I
  • Gustav Hallgren (SWE)

8

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)
Løb 111
U13 W2X JW2X - Jun. D Piger 500m 2x - 500m
1. Afdeling 4. jul kl.:15:20

1

Odder Roklub I
  • 1. Trine Leitzke (OR)
  • 2. Cecilie Illum Madsen (OR)

2

Kungälv I
  • 1. Stina Bujalla (SWE)
  • 2. Tyra Carlsson (SWE)
Løb 112-L
LW2X LW2X - W2x Sen Letvægt - 2000m
Indvejningkl. 13:23
A Finale 4. jul kl.:15:23

1

Rocenter Aarhus I
  • 1. Helena Østergaard Rasmussen (AR)
  • 2. Rose Benedicte Lawaetz (AR)

2

Roskilde Roklub I
  • 1. Viktoria W Midttun (Roskilde)
  • 2. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)

3

Ribe Roklub/Roklubben Ægir I
  • 1. Anne Nissen (Ægir)
  • 2. Kirstine Bruun Viuff (Ribe)
Løb 112-T
W2X W2X - W2x Sen - 2000m
A Finale 4. jul kl.:15:29

1

Christiania Rodklub II
  • 1. Andrea Älveborn (NOR)
  • 2. Sofie Jensen (NOR)

2

Christiania Rodklub I
  • 1. Christine Randsborg (NOR)
  • 2. Marie Jørstad (NOR)

3

Bagsværd Roklub I
  • 1. Mathilde Persson (BR)
  • 2. Trine Toft Andersen (HR)

6

Norske Studenters Roklub I
  • 1. Sara Hegge (NSR)
  • 2. Agnes Karlseng (CR)

8

Drammen Roklubb I
  • 1. Martine G Stryken (DRM)
  • 2. Siri Bjerkheim (DRM)
Løb 113
M2X M2X - M2x Sen. 2000m - 2000m
A Finale 4. jul kl.:15:35

2

Mölndals Roddklubb/Öresjö SS
  • 1. Oscar Claesson (SWE)
  • 2. Karl Ståhlberg (MRK)

3

Drammen Roklubb I
  • 1. Olav Kallerud (DRM)
  • 2. Eirik Hexeberg Henriksen (DRM)

4

Bagsværd Roklub I
  • 1. Christian Asmussen (BR)
  • 2. Emil Kjerri (BR)

5

Aalborg Roklub I
  • 1. Mads Gadeberg (AR)
  • 2. Szymon Gréz (AR)

6

Bagsværd Roklub/Odder Roklub I
  • 1. Oscar Petersen (BR)
  • 2. Mathias Larsen (OR)

7

Kraftcenter Odense I
  • 1. Nick H. Larsen (Odense)
  • 2. Tobias Kempf (Odense)
Løb 114
M4- M4- - M4- Sen. 2000m - 2000m
A Finale 4. jul kl.:15:40

2

Aalborg Roklub II
  • 1. Nedim Cokljat (AR)
  • 2. Anders Boutrup Petersen (AR)
  • 3. Jonas Svane (AR)
  • 4. Jakob Andersen Molbech (AR)

3

Aalborg Roklub
  • 1. Christian Hauge (AR)
  • 2. Markus Schelske (AR)
  • 3. Nicolaj Winther (AR)
  • 4. Dan Dodensig Kristensen (AR)

4

Bagsværd Roklub
  • 1. Jonas Krage (BR)
  • 2. William Schrøder (BR)
  • 3. Kristoffer Hoffmann (BR)
  • 4. Jacob Janson (BR)

5

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (LR)
  • 2. Aksel Dybdahl Poulsen (KR)
  • 3. Timon Strømgren (KR)
  • 4. Mikkel Aaslet (BR)

6

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
  • 1. Niels Frederiksen (BR)
  • 2. Marcus Johansen (BR)
  • 3. Sebastian Bache (KR)
  • 4. Sebastian Sølve (KR)
Løb 115
U15 M4X JM4X - Jun C Drenge 4x- TU-Cup - 500m
A Finale 4. jul kl.:15:50

1

Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I
  • 1. Sebastian Nordly (Roskilde)
  • 2. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde)
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 4. Casper Girke Christensen (FR)

2

Horten Roklubb I
  • 1. Mikkel Sauvage Brekke (HR)
  • 2. Harald Volleng (HR)
  • 3. Benjamin Nærsnes (HR)
  • 4. Martin Rustan Buschmann (HR)
Løb 116
U15 M4X+ JM4X+ - Jun.C Drenge 4x+ 500m TU-Cup - 500m
A Finale 4. jul kl.:15:55

1

Kungälv/Mölndals Roddklubb/Åhus Roddklubb I
  • 1. Harry Ottosson (SWE)
  • 2. Nils Ekander (SWE)
  • 3. Alexander Nihlstrand (MRK)
  • 4. Johan Källström (MRK)
  • cox. Gustav Brischewski (SWE)

2

Roklubben Ægir I
  • 1. Anders Visby (Ægir)
  • 2. Benjamin Johnsen (Ægir)
  • 3. Frederik Futtrup (Ægir)
  • 4. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  • cox. Signe Flarup Johansen (Ægir)

3

Bagsværd Roklub
  • 1. William Foss Keincke (BR)
  • 2. Mikkel Walz (BR)
  • 3. Alfred Steensen (BR)
  • 4. Frederik Larsen (BR)
  • cox. Victoria Lotinga (BR)
Løb 117
U17 M4X JM4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m
B Finale 4. jul kl.:16:02

2

Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • 1. Jacob Smeringe (SWE)
  • 2. Melker Persson (SWE)
  • 3. Oliver Wenngren (SWE)
  • 4. Moritz L?cke (SWE)

3

Horten Roklubb I
  • 1. Vegard Sørensen (HR)
  • 2. Jonas Bergundhaugen (HR)
  • 3. Egil Brekke (HR)
  • 4. Ludvig Nielsen Grundt (HR)

6

Kraftcenter Holstebro II
  • 1. Kasper Overgaard (Vesterv)
  • 2. Jonas G. Lund (Holst.)
  • 3. Nichlas Ulnits (Holst.)
  • 4. Jonas Lund Madsen (Vesterv)
Løb 117
U17 M4X JM4X - Jun. B Drenge 4x- 1500m TU-Cup - 1500m
A Finale 4. jul kl.:16:07

1

Kungälv I
  • 1. Hannes Hård af Segerstad (SWE)
  • 2. Per Ingmar Bujalla (SWE)
  • 3. Petter Sandung (SWE)
  • 4. Viktor Henkow (SWE)

4

Kraftcenter Holstebro I
  • 1. Magnus Valbirk (Holst.)
  • 2. Christian Carlsen (Holst.)
  • 3. Christian Taulbjerg (Holst.)
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

5

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)
  • 3. (SR)
  • 4. (SR)

7

Kraftcenter Odense I
  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense)
  • 2. Laust Zwisler (Odense)
  • 3. David Lønholm Shekufa (Odense)
  • 4. Anders Salling (Odense)
Løb 118
U19 M2X JM2X - Jun.A Drenge 2x 2000 m - 2000m
A Finale 4. jul kl.:16:12

1

Hadsund Roklub I
  • 1. Mathias Danmark (HR)
  • 2. Wiliam Wisholm (HR)

2

Fredriksstad Roklub
  • 1. Per Benske (NOR)
  • 2. Simen Skjølsvold (NOR)

4

Moss Roklubb I
  • 1. Alfred Eliassen (MRK)
  • 2. Vegard Sæby (MRK)

5

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • 1. Sondre Svenungsen (HR)
  • 2. Joakim Ellingsen Kjærby (DRM)
Løb 119
U19 W2X JW2X - Jun.A Piger 2x 2000 m - 2000m
A Finale 4. jul kl.:16:18

1

Rocenter Aarhus I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (AR)
  • 2. Stine Mathiasen (BR)

2

Horten Roklubb/Tønsberg Roklubb I
  • 1. Maia Marie Aspenes (HR)
  • 2. Une Amalie Tjøm (NOR)

6

Hadsund Roklub I
  • 1. Ninna Pedersen (HR)
  • 2. Astrid Filtenborg (HR)

8

Bagsværd Roklub I
  • 1. Emma Hammer (BR)
  • 2. Marie Mørch (BR)

10

Christiania Rodklub/Moss Roklubb I
  • 1. Rebekka Wiberg-Bugge (MRK)
  • 2. Aasta Gran Andreassen (NOR)

11

Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Sofie Matiesen (HR)
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense)
Løb 120
M8+ M8+ - M8+ Alle klasser 2000M - 2000m
A Finale 4. jul kl.:16:23

1

Aalborg Roklub II [0:00]
  • 1. Morten Yde (AR)
  • 2. Matthew Joseph Mommery (AR)
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 4. Sebastian Schleisner Hjorth (AR)
  • 5. Esben Ravn (AR)
  • 6. Jesper Quist Jensen (AR)
  • 7. Mikkel Paetau (AR)
  • 8. Nicolaj Iversen (AR)
  • cox. Mads Gadeberg (AR)

2

Aalborg Roklub I [0:30]
  • 1. Christian Hauge (AR)
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (AR)
  • 3. Nicolaj Winther (AR)
  • 4. Søren Gam (AR)
  • 5. Nedim Cokljat (AR)
  • 6. Anders Boutrup Petersen (AR)
  • 7. Jonas Svane (AR)
  • 8. Jakob Andersen Molbech (AR)
  • cox. Jeppe Jægerslund (AR)
Løb 121
U15 W4X+ JW4X+ - Jun C Piger 4x+ TU-Cup - 500m
A Finale 4. jul kl.:16:30

1

Bagsværd Roklub
  • 1. Emma Vestergaard Lybech (BR)
  • 2. Emma Braad Olesen (BR)
  • 3. Victoria Lotinga (BR)
  • 4. Astrid Kirstine Kofoed (BR)
  • cox. Mikkel Walz (BR)

2

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Liv McGowan (MRK)
  • 2. Nora Lindberg (MRK)
  • 3. Ellen Hedenberg (MRK)
  • 4. Helena Alami (MRK)
  • cox. Erik Källström (MRK)
Løb 122
U15 W4X JW4X - Jun C Piger 4x- TU-Cup - 500m
A Finale 4. jul kl.:16:36

1

Falkenberg RK I
  • 1. Clara bjarneborg (SWE)
  • 2. Bella Häggström (SWE)
  • 3. Isabell Stridh (SWE)
  • 4. Matilda Wallin (SWE)

2

Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub/Roklubben Stevns
  • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 3. Luna Jørgensen (Stevns)
  • 4. Mathilde Olsson (Næstv.)

3

Falkenberg RK/Halmstad Rodd/Kungälv I
  • 1. Tyra Carlsson (SWE)
  • 2. Stina Bujalla (SWE)
  • 3. Emmi Persson (SWE)
  • 4. Hala Lachhab (SWE)

4

Halmstad Rodd/Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • 1. Annie Nyman (SWE)
  • 2. Othilia Roth (SWE)
  • 3. Thea Ingvarsson (SWE)
  • 4. Elin Brischewski (SWE)
Løb 123
U17 W4X JW4X - Jun B Piger 4x- TU-Cup - 1500m
A Finale 4. jul kl.:16:40

1

Sorø Roklub I
  • 1. Freja Liv Holmark (SR)
  • 2. Astrid Brehmer (SR)
  • 3. (SR)
  • 4. Klara Christensen (SR)

2

Ormsund Roklub I
  • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
  • 2. Anna Mesel (ORK)
  • 3. Amanda Hofbauer (ORK)
  • 4. Emilie Giltvedt Langeland (ORK)
Løb 124
W1X W1X - Kvinder 1X - 2000m
A Finale 4. jul kl.:16:45

1

Kraftcenter Odense I
  • Julie Gaumitz Storm (Odense)

2

Ormsund Roklub I
  • Antje Peine (ORK)

3

AFMELDTKraftcenter Holstebro I (Afmeldt)
  • Trine Dahl Pedersen (Holst.)

4

Rocenter Aarhus I
  • Mai Nielsen (AR)

7

Halmstad Rodd I
  • Amanda Tholin (SWE)

8

Rocenter Aarhus II
  • Julie Poulsen (OR)
Løb 125
M1X M1X - Mænd 1X - 2000m
A Finale 4. jul kl.:16:51

2

Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard (Roskilde)

3

Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller (Roskilde)

5

Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk (HR)

6

Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson (SWE)

9

Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson (SWE)

10

Bagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen (BR)
Løb 126
W4X W4X - Kvinder 4X - 2000m
A Finale 4. jul kl.:17:00

1

Christiania Rodklub II
  • 1. Andrea Älveborn (NOR)
  • 2. Andrea Adamsson (NOR)
  • 3. Sofie Jensen (NOR)
  • 4. Thea Sørensen (NOR)

2

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb
  • 1. Astrid Leirset (DRM)
  • 2. Guro Elise Aakerholt (SRK)
  • 3. Siri Bjerkheim (DRM)
  • 4. Martine G Stryken (DRM)

3

Christiania Rodklub I
  • 1. Christine Randsborg (NOR)
  • 2. Marie Jørstad (NOR)
  • 3. Cathrine Ador (NOR)
  • 4. Johanne Asakskogen (NOR)

5

Roklubben Ægir
  • 1. Simona Læsø (Ægir)
  • 2. Marie Louise Agerbæk Andersen (Ægir)
  • 3. Heidi Andersen (Ægir)
  • 4. Christina Donstrup (Ægir)
Løb 127
Master W4X/4- MW4X/4- - Masters MW 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 4. jul kl.:17:07

1

Sorø Roklub II [0s]
4X(F) : 3:42
  • 1. Birgit Juel-Hansen (SR)
  • 2. Anne Brehmer (SR)
  • 3. Ingrid Petersen (SR)
  • 4. Laila Hjorth (SR)

2

Fredensborg Roklub I [6s]
4X(E) : 3:36
  • 1. Sanne Poulin (FR)
  • 2. Anne Mette Jørgensen (FR)
  • 3. Bettina Cervin (FR)
  • 4. Merete Boldt (FR)

3

Roklubben Furesø I [6s]
4X(E) : 3:36
  • 1. Jane Hagan (Furesø)
  • 2. Bente Johannessen (Furesø)
  • 3. Helle Torp Eklund (Furesø)
  • 4. Mette Møller (Furesø)

4

Sorø Roklub I [11s]
4X(D) : 3:31
  • 1. Bonnie Noer (SR)
  • 2. (SR)
  • 3. Linda Milling (SR)
  • 4. Ruth Köster (SR)

5

Danske Studenters Roklub I [19s]
4X(B) : 3:23
  • 1. Waltraut Lissau (DSR)
  • 2. Asta Øjvind (DSR)
  • 3. Janne Flensborg Otzen (DSR)
  • 4. Regitze Siggaard (DSR)

6

Roforeningen KVIK I [19s]
4X(B) : 3:23
  • 1. Astrid Haastrup Jespersen (KVIK)
  • 2. Sarah Lauritzen (KVIK)
  • 3. Rikke C Nielsen (KVIK)
  • 4. Tanja Spring Ehlers (KVIK)
Løb 129
LW1X LW1X - W1x Sen.letvægt 2000m - 2000m
Indvejningkl. 15:13
A Finale 4. jul kl.:17:13

1

Roklubben Ægir I
  • Anne Nissen (Ægir)

2

Kraftcenter Holstebro I
  • Nanna Bo Christensen (Holst.)

3

Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær (SR)

4

Bagsværd Roklub I
  • Henriette Skavin (BR)

5

Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun (Roskilde)

6

Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)
Løb 130
U19 M4X JM4X - Jun A Drenge 4X - 2000m
A Finale 4. jul kl.:17:19

1

Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • 1. Einar Solbakken (MRK)
  • 2. Mikko Rekstad (MRK)
  • 3. skjølsvold Simen (MRK)
  • 4. Per Benske (NOR)

2

Moss Roklubb I
  • 1. Bastian Aune (MRK)
  • 2. Tord Oscar Magnusson (MRK)
  • 3. Vegard Stabel (MRK)
  • 4. Alfred Eliassen (MRK)

3

Kraftcenter Odense I
  • 1. Emil Eigenbrod (BR)
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense)
  • 3. Bastian Secher (Roskilde)
  • 4. Emil Lenzing (LR)

4

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)
  • 3. (SR)
  • 4. (SR)
Løb 132
LM1X LM1X - M1x Sen. letvægt 2000m - 2000m
Indvejningkl. 15:25
A Finale 4. jul kl.:17:25

3

Falkenberg RK I
  • Rasmus Melin (SWE)

4

Danske Studenters Roklub I
  • Mads Fischer (DSR)

5

Kraftcenter Odense I
  • Sebastian Terp (Odense)

6

Bagsværd Roklub III
  • Emil Heinrichsen (BR)

7

Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm (AR)

9

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)
Løb 131
U19 W4X JW4X - Jun A Piger 4x- 2000 m - 2000m
A Finale 4. jul kl.:17:31

1

Sorø Roklub I
  • 1. Freja Liv Holmark (SR)
  • 2. Astrid Brehmer (SR)
  • 3. (SR)
  • 4. Klara Christensen (SR)

2

AFMELDTBagsværd Roklub/Københavns Roklub/Sorø Roklub I (afmeldt)
  • 1. Ida Bruun Øemig (BR)
  • 2. Ida Langkjær (SR)
  • 3. Ida Brehmer (SR)
  • 4. Maria Kregler Gotil (KR)

3

Drammen Roklubb/Horten Roklubb/Sarpsborg RK/Tønsberg Roklubb I
  • 1. Maia Marie Aspenes (HR)
  • 2. Une Amalie Tjøm (NOR)
  • 3. Sigrid Bredde Vig (DRM)
  • 4. Marie Fensbekk Grønneberg (NOR)

4

Kraftcenter Odense I
  • 1. Anne Larsen (Odense)
  • 2. Ida Petersen (Holst.)
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde)
  • 4. Marta Kempf (Odense)

5

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb I
  • 1. Guro Elise Aakerholt (SRK)
  • 2. Ida Marie Aakerholt (SRK)
  • 3. Astrid Leirset (DRM)
  • 4. Sara Seip (DRM)

6

Christiania Rodklub I
  • 1. Anna Musk (NOR)
  • 2. Aurora Olsen Juklestad (NOR)
  • 3. Hermine Wilhelmsen (NOR)
  • 4. Vibeke Gran Andreassen (NOR)
Løb 133
Master M4X/4- MM4X/4- - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 4. jul kl.:17:37

1

Danske Studenters Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Skjold I [0s]
4-(H) : 3:38
  • 1. Flemming Bay (Skjold)
  • 2. Peter Skov (Skjold)
  • 3. John Grunwald (KVIK)
  • 4. Stig Rasmussen (DSR)

2

Fredericia Roklub/Lyngby Roklub/Munkebo Sejl- og Roklub I [6s]
4X(H) : 3:32
  • 1. Hans Nøhr (LR)
  • 2. Glenn Frank (MSR)
  • 3. Aage Pedersen (Fredericia)
  • 4. Ole Haaning Thomsen (Fredericia)

3

Køge Roklub [6s]
4X(H) : 3:32
  • 1. kai christensen (Køge R)
  • 2. jan muller (Køge R)
  • 3. john nielsen (Køge R)
  • 4. Jørgen Dahl (Køge R)

4

Roskilde Roklub I [8s]
4-(G) : 3:30
  • 1. Mogens Kleis (Roskilde)
  • 2. Søren Anthonsen (Roskilde)
  • 3. Thomas Lynderup (Roskilde)
  • 4. Henning Hansen (Roskilde)
Løb 133
Master M4X/4- MM4X/4- - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 4. jul kl.:17:43

9

Sorø Roklub [0s]
4X(D) : 3:19
  • 1. Peter Carstens (SR)
  • 2. Peter Lindblom (SR)
  • 3. Linda Milling (SR)
  • 4. Ruth Köster (SR)

5

Ormsund Roklub [2s]
4X(E) : 3:17
  • 1. Zdzislawa Andruszkiewicz (ORK)
  • 2. Morten Grepperud (ORK)
  • 3. Per Giltvedt (ORK)
  • 4. Tom Torgersen (ORK)

6

Danske Studenters Roklub III [2s]
4X(F) : 3:17
  • 1. Bjarne Spanggaard (DSR)
  • 2. Esben Jacobsen (DSR)
  • 3. Jan Cederkvist (DSR)
  • 4. Jens Rokkedal (DSR)

7

Malmö Roddklubb [6s]
4X(D) : 3:13
  • 1. Kristina Sjöholm (SWE)
  • 2. Håkan Christensson (SWE)
  • 3. Thomas Barge (SWE)
  • 4. Per Ekström (SWE)

8

Danske Studenters Roklub [12s]
4X(D) : 3:07
  • 1. Hans Tapper (DSR)
  • 2. Søren Strange (DSR)
  • 3. Anders Brems (DSR)
  • 4. Lars Nielsen (DSR)
Løb 133
Master M4X/4- MM4X/4- - Master MM 4x/4- (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
3. Afdeling 4. jul kl.:17:49

10

Ormsund Roklub I [0s]
4X(D) : 3:07
  • 1. Nils Jørgen Bjønness (ORK)
  • 2. Christian Grosse (ORK)
  • 3. Zbigniew Andruszkiewicz (ORK)
  • 4. Per Ivar Berg (ORK)

11

Roklubben Furesø I [0s]
4X(D) : 3:07
  • 1. Ole Kongsbak (Furesø)
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø)
  • 3. Ole Præst Larsen (Furesø)
  • 4. Bo Hartz (Furesø)

12

Sorø Roklub I [4s]
4X(C) : 3:03
  • 1. Christian Mølvig (SR)
  • 2. Bjarne Hjorth (SR)
  • 3. Lars Bo Andersen (SR)
  • 4. Uffe Søgaard (SR)

13

Kungälv/Mölndals Roddklubb I [7s]
4X(B) : 3:00
  • 1. Sven Bujalla (SWE)
  • 2. Peter Nyman (SWE)
  • 3. Mattias Carlsson (SWE)
  • 4. Josef Källström (MRK)

14

Aalborg Roklub [8s]
4X(A) : 2:59
  • 1. Morten Yde (AR)
  • 2. Matthew Joseph Mommery (AR)
  • 3. Mikkel Paetau (AR)
  • 4. Nicolaj Iversen (AR)
Løb 135
U13 W1X JW1X - Jun D Piger 1X - 500m
1. Afdeling 4. jul kl.:18:00

1

Horten Roklubb I
  • Eline Stava (HR)

2

Kungälv I
  • Stina Bujalla (SWE)

3

Halmstad Rodd I
  • Hala Lachhab (SWE)

4

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed (BR)

5

Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen (Ægir)

6

Falkenberg RK I
  • Emmi Persson (SWE)
Løb 136
U15 M2X JM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
C Finale 4. jul kl.:18:04

5

Odder Roklub II
  • 1. Tobias Andersen (OR)
  • 2. Viktor Knopp Hansen (OR)

10

Roklubben Furesø I
  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø)
  • 2. Jeppe Petersen (Furesø)

13

Roskilde Roklub I
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 2. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 136
U15 M2X JM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
B Finale 4. jul kl.:18:07

1

Næstved Roklub/Roklubben Viking I
  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.)
  • 2. Alexander Kruhøfer (Viking)

2

Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
  • 1. Nils Ekander (SWE)
  • 2. Gustav Hallgren (SWE)

6

Roklubben Viking II
  • 1. Aske Storm (Viking)
  • 2. Oliver Acs (Viking)

7

Bagsværd Roklub II
  • 1. William Foss Keincke (BR)
  • 2. Daniel Holst Kjeldsen (BR)

14

Kraftcenter Holstebro I
  • 1. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)
  • 2. Andreas Møller Hunskjær (Holst.)
Løb 136
U15 M2X JM2X - Jun C Drenge 2X TU-Cup - 500m
A Finale 4. jul kl.:18:10

3

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Johan Källström (MRK)
  • 2. Alexander Nihlstrand (MRK)

4

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. Jannick Wly Andersen (SR)

8

Kungälv I
  • 1. Per Ingmar Bujalla (SWE)
  • 2. Hannes Hård af Segerstad (SWE)

9

Bagsværd Roklub I
  • 1. Frederik Larsen (BR)
  • 2. Oliver Skov Jerkovic (BR)

11

Horten Roklubb I
  • 1. Bjørn-Ola Bexrud (HR)
  • 2. Tobias Elmholt Kristiansen (HR)

12

Odder Roklub I
  • 1. Johan Arentoft Kristensen (OR)
  • 2. Jonathan Martin Lara (OR)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
E Finale 4. jul kl.:18:19

1

Bagsværd Roklub I
  • Emma Vestergaard Lybech (BR)

10

Horten Roklubb III
  • Lise Thorsen (HR)

18

Falkenberg RK II
  • Bianca Häggström (SWE)

23

Horten Roklubb II (afmeldt)
  • Maren Næss Brevik (HR)

26

Horten Roklubb I
  • Marte Stava (HR)

29

Roforeningen KVIK II
  • Anna Adelholm (KVIK)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
D Finale 4. jul kl.:18:22

2

Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson (SWE)

11

Ormsund Roklub II (Afmeldt)
  • Amanda Hofbauer (ORK)

16

Ormsund Roklub I
  • Maya Kristoffersen (ORK)

21

Kraftcenter Kongens Lyngby IV
  • Marie Elkjær (LDR)

22

Falkenberg RK IV
  • Isabell Stridh (SWE)

27

Kraftcenter Kongens Lyngby III
  • Ida Marie Reimer (LDR)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
C Finale 4. jul kl.:18:25

4

Kraftcenter Kongens Lyngby II
  • Astrid Bruun Fejfer (LDR)

7

Falkenberg RK III
  • Clara bjarneborg (SWE)

13

Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen (KVIK)

14

Jönköpings Roddsällskap
  • Ida Ekros (JRS)

24

Falkenberg RK V
  • Matilda Wallin (SWE)

30

Falkenberg RK I
  • Bella Häggström (SWE)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
B Finale 4. jul kl.:18:28

6

Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth (SWE)

9

Hadsund Roklub I
  • Ida Blomstrand (HR)

12

Odder Roklub I (afmeldt)
  • Christine Meinert Cardel (OR)

17

Roklubben Furesø II
  • Kristine Søndergård Hansen (Furesø)

19

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • alma mikkelsen (LDR)

25

Roskilde Roklub II
  • Caroline Munch (Roskilde)
Løb 137
U15 W1X JW1X - Jun C Piger 1X TU-Cup - 500m
A Finale 4. jul kl.:18:31

3

Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

5

Roklubben Furesø I
  • Clara Møller (Furesø)

8

Kungälv I
  • Annie Nyman (SWE)

15

Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen (KR)

20

Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch (Roskilde)

28

Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson (Næstv.)
Løb 138
U17 M2X JM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
C Finale 4. jul kl.:18:44

5

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • 1. Vegard Sørensen (HR)
  • 2. Bjørnar Leirset (DRM)

8

Ormsund Roklub I
  • 1. Magnus Hofbauer (ORK)
  • 2. Kristian Løken (ORK)

11

Horten Roklubb III
  • 1. Egil Brekke (HR)
  • 2. Sebastian Hegna Kristiansen (HR)
Løb 138
U17 M2X JM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
B Finale 4. jul kl.:18:49

2

Roskilde Roklub I
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Andreas Yde (Roskilde)

4

Kraftcenter Holstebro I
  • 1. Jonas G. Lund (Holst.)
  • 2. Nichlas Ulnits (Holst.)

7

Hadsund Roklub II
  • 1. Nichlas Pedersen (HR)
  • 2. Jeppe Bach Sørensen (HR)

9

Horten Roklubb II
  • 1. Ludvig Nielsen Grundt (HR)
  • 2. Jonas Bergundhaugen (HR)

13

Kraftcenter Odense III
  • 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense)
  • 2. Tobias Taudal (Odense)

15

Kraftcenter Holstebro II
  • 1. Kasper Overgaard (Vesterv)
  • 2. Jonas Lund Madsen (Vesterv)
Løb 138
U17 M2X JM2X - Jun B Drenge 2X TU-Cup - 1500m
A Finale 4. jul kl.:18:54

1

Hadsund Roklub I
  • 1. Mathias Laustsen (HR)
  • 2. Thomas Knudsen (HR)

3

Kraftcenter Odense II
  • 1. Laust Zwisler (Odense)
  • 2. David Lønholm Shekufa (Odense)

6

Københavns Roklub I
  • 1. Niklas Heinz (KR)
  • 2. Aske Bache (KR)

10

Kraftcenter Odense I (afmeldt)
  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense)
  • 2. Anders Salling (Odense)

12

Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 2. Thor Friis (KVIK)

14

Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I
  • 1. Lars Benske (NOR)
  • 2. Diderik Sørby Skjønhaug (NOR)
Løb 139
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
D Finale 4. jul kl.:18:59

10

Odder Roklub I (Afmeldt)
  • Marie Poulsen (OR)

13

Roklubben Stevns I
  • Louise Hyldager (Stevns)

14

Falkenberg RK I
  • Felicia Häggström (SWE)

19

Roskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)

22

Næstved Roklub I (Afmeldt)
  • Anna Frimann (Næstv.)

24

Middelfart Roklub (Afmeldt)
  • test test (MRK)
Løb 139
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
C Finale 4. jul kl.:19:04

1

Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch (HR)

5

Silkeborg Roklub I
  • Cecilia Kols (Silkeb.)

6

Årungen Ro- og Kajakklubb I
  • Lise Meinike Dørre ()

8

Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad (MRK)

12

Christiania Rodklub I
  • Anna Musk (NOR)

16

Sorø Roklub II
  • (SR)
Løb 139
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
B Finale 4. jul kl.:19:09

4

Ribe Roklub I
  • Line Viuf (Ribe)

11

Hadsund Roklub III
  • Thea Bach Stegger (HR)

17

Sorø Roklub I
  • (SR)

18

Christiania Rodklub II
  • Hermine Wilhelmsen (NOR)

20

Christiania Rodklub III
  • Vibeke Gran Andreassen (NOR)

23

Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed (MRK)
Løb 139
U17 W1X JW1X - Jun B Piger 1X TU-Cup - 1500m
A Finale 4. jul kl.:19:14

2

Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig (DRM)

3

Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup (Ægir)

7

Kraftcenter Holstebro
  • Amalie Kiær (Fredericia)

9

Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard (HR)

15

Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke (FR)

21

Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk (HR)
Løb 134
U13 M2X JM2X - Jun D Drenge 2X - 500m
1. Afdeling 4. jul kl.:19:18

1

Kungälv I
  • 1. Harry Ottosson (SWE)
  • 2. Gustav Brischewski (SWE)

2

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Martin Haugen (MRK)
  • 2. Elis Sundberg (MRK)

3

Mölndals Roddklubb II
  • 1. Albin Alami (MRK)
  • 2. Erik Källström (MRK)
Løb 206
U19 W1X JW1X - JW1x JUN A 2000m - 2000m
2. Indledende 5. jul kl.:07:45

1

Christiania Rodklub I
  • Aurora Olsen Juklestad (NOR)

2

Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson (SWE)

3

Drammen Roklubb II
  • Sara Seip (DRM)

4

Kungälv I
  • Vera Stocks (SWE)

5

Næstved Roklub I
  • Anna Frimann (Næstv.)

6

Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff (Ribe)

7

AFMELDTSarpsborg RK I
  • Marie Fensbekk Grønneberg (NOR)

8

Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig (BR)

9

Drammen Roklubb I
  • Astrid Leirset (DRM)

10

Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer (SR)
Løb 209
U19 M1X JM1X - Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m
3. Indledende 5. jul kl.:07:55

1

Horten Roklubb II
  • Jesper Rørvig (HR)

2

Kraftcenter Odense II
  • Søren Dahl Hansen (Odense)

3

Drammen Roklubb I
  • Joakim Ellingsen Kjærby (DRM)

4

Roklubben Viking I
  • Felix Kruhøffer (Viking)

6

Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund (Furesø)

7

Københavns Roklub I
  • Mathias Nielsen (KR)

8

Moss Roklubb I
  • Vegard Sæby (MRK)

9

Moss Roklubb III
  • Mikko Rekstad (MRK)

10

Kraftcenter Odense I
  • Oscar Mazza (Odense)

11

Moss Roklubb II
  • Einar Solbakken (MRK)

12

Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen (DSR)

13

Nordslesvigsk Roklub II
  • Søren Brag (NRK)

5

AFMELDTDanske Studenters Roklub III
  • Emilio Enzo Østergaard Formann Tawadros (DSR)

14

Danske Studenters Roklub II
  • Nikolaj Leth Bernsen (DSR)

15

Horten Roklubb I
  • Sondre Svenungsen (HR)

16

Nordslesvigsk Roklub I
  • Simon Skytte (NRK)

17

Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)

18

Kraftcenter Odense III
  • Christian Thor Hagemann (Maribo)
Løb 222-T
W2X W2X - W2x Sen - 2000m
2. Indledende 5. jul kl.:08:10

2

Roskilde Roklub I
  • 1. Viktoria W Midttun (Roskilde)
  • 2. Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)

3

Halmstad Rodd I
  • 1. Amanda Tholin (SWE)
  • 2. Karin Nordenfeldt (SWE)

4

Christiania Rodklub
  • 1. Andrea Älveborn (NOR)
  • 2. Sofie Jensen (NOR)

5

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • 1. Mathilde Persson (BR)
  • 2. Trine Toft Andersen (HR)

6

Aarhus Roklub
  • 1. Helena Østergaard Rasmussen (AR)
  • 2. Rose Benedicte Lawaetz (AR)

7

Christiania Rodklub/Norske Studenters Roklub I
  • 1. Sara Hegge (NSR)
  • 2. Agnes Karlseng (NOR)

8

Drammen Roklubb I
  • 1. Martine G Stryken (DRM)
  • 2. Siri Bjerkheim (DRM)

9

Christiania Rodklub III
  • 1. Christine Randsborg (NOR)
  • 2. Marie Jørstad (NOR)

10

Roklubben Ægir I
  • 1. Ann Sofie Søndergaard (Ægir)
  • 1. Ann Sofie Søndergaard (Ægir)
  • 2. Anne Nissen (Ægir)
  • 2. Anne Nissen (Ægir)

12

Christiania Rodklub
  • 1. Andrea Adamsson (NOR)
  • 2. Johanne Asakskogen (NOR)
Løb 233
U19 W2X JW2X - Jun A Piger 2x - 2000m
2. Indledende 5. jul kl.:08:40

1

Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Sofie Matiesen (HR)
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense)

2

Københavns Roklub I
  • 1. Julie Brünnich Sørensen (KR)
  • 2. Mia Rina Nielsen (KR)

3

Bagsværd Roklub III
  • 1. Nikoline Bay (BR)
  • 2. Mathilde Skovgaard (BR)

4

Horten Roklubb/Sarpsborg RK I
  • 1. Maia Marie Aspenes (HR)
  • 2. Marie Fensbekk Grønneberg (NOR)

5

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb
  • 1. Astrid Leirset (DRM)
  • 2. Guro Elise Aakerholt (SRK)

6

Christiania Rodklub II
  • 1. Aurora Olsen Juklestad (NOR)
  • 2. Hermine Wilhelmsen (NOR)

7

Christiania Rodklub/Moss Roklubb I
  • 1. Rebekka Wiberg-Bugge (MRK)
  • 2. Aasta Gran Andreassen (NOR)

8

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)

9

Hadsund Roklub I
  • 1. Ninna Pedersen (HR)
  • 2. Astrid Filtenborg (HR)

10

Bagsværd Roklub I
  • 1. Emma Hammer (BR)
  • 2. Marie Mørch (BR)

11

Rocenter Aarhus I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (AR)
  • 2. Stine Mathiasen (BR)

12

AFMELDTDrammen Roklubb (afmeldt)
  • 1. Astrid Leirset (DRM)
  • 2. Sigrid Bredde Vig (DRM)

13

Bagsværd Roklub II
  • 1. Emilie Jersild (BR)
  • 2. Marie Louise Ladegaard Petersen (BR)
Løb 236
M1X M1X - M1x Herrer 2000m - 2000m
2. Indledende 5. jul kl.:08:55

1

Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk (HR)

2

Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson (SWE)

3

Hadsund Roklub II
  • Simon Sørensen (HR)

4

Roskilde Roklub I
  • Mads Kjøller (Roskilde)

5

Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren (NOR)

6

Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson (SWE)

7

Ribe Roklub I
  • Sebastian Adelhardt (Ribe)

9

AFMELDTBagsværd Roklub I
  • Oscar Petersen (BR)

10

Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg (SWE)

11

Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard (Roskilde)

12

Halmstad Rodd I
  • Lucas Djiviak (SWE)
Løb 227
LM1X LM1X - 1x Sen. Herrer Letvægt 2000m - 2000m
Indvejningkl. 07:05
2. Indledende 5. jul kl.:09:05

1

Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud (ORK)

2

Bagsværd Roklub I
  • Emil Heinrichsen (BR)

4

Kraftcenter Odense I
  • Sebastian Terp (Odense)

5

Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm (AR)

6

Bagsværd Roklub II
  • Ignacio Hidalgo (BR)

7

Falkenberg RK I
  • Rasmus Melin (SWE)

9

Fredriksstad Roklub I
  • Hans Kristian Willadsen (NOR)

10

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)
Løb 201
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 01 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:09:30

2

Kraftcenter Holstebro II
  • Frederik Geertsen Lund (Holst.)

3

Sorø Roklub I
  • Jannick Wly Andersen (SR)

10

Horten Roklubb IV
  • Sebastian Hegna Kristiansen (HR)

14

Roklubben Ægir I
  • Anders Visby (Ægir)

15

Sorø Roklub II
  • (SR)

18

Roforeningen KVIK I
  • Nicholas Andersen (KVIK)
Løb 201
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 01 - 500m
2. Afdeling 5. jul kl.:09:34

1

Horten Roklubb III
  • Martin Rustan Buschmann (HR)

7

Moss Roklubb I
  • magnus strømme (MRK)

8

Roklubben Furesø I
  • Lauge Endel Rønn (Furesø)

11

Åhus Roddklubb I
  • Nils Ekander (SWE)

20

Roskilde Roklub I
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)

23

Odder Roklub
  • Viktor Knopp Hansen (OR)
Løb 201
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 01 - 500m
3. Afdeling 5. jul kl.:09:38

4

Horten Roklubb II
  • Benjamin Nærsnes (HR)

5

Bagsværd Roklub I
  • Frederik Larsen (BR)

6

Bagsværd Roklub III
  • William Foss Keincke (BR)

9

Odder Roklub I
  • Johan Arentoft Kristensen (OR)

12

Horten Roklubb I
  • Harald Volleng (HR)

17

Roskilde Roklub II
  • Sebastian Nordly (Roskilde)
Løb 201
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 01 - 500m
4. Afdeling 5. jul kl.:09:42

13

Mölndals Roddklubb I
  • Alexander Nihlstrand (MRK)

16

Kungälv I
  • Per Ingmar Bujalla (SWE)

19

Kraftcenter Holstebro I
  • Andreas Møller Hunskjær (Holst.)

21

Kungälv II
  • Hannes Hård af Segerstad (SWE)

22

Bagsværd Roklub II
  • Oliver Skov Jerkovic (BR)
Løb 202
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 02 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:09:47

1

Hadsund Roklub I
  • Haris Alagic (HR)

6

Roskilde Roklub I
  • Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde)

8

Roklubben Viking III
  • Aske Storm (Viking)

14

Næstved Roklub
  • Rasmus Bjerre (Næstv.)

15

Horten Roklubb II
  • Bjørn-Ola Bexrud (HR)
Løb 202
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 02 - 500m
2. Afdeling 5. jul kl.:09:51

2

Kraftcenter Holstebro II
  • Emil Ulnits (Holst.)

3

Roskilde Roklub II
  • Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde)

4

Roklubben Furesø I
  • Anders Enrico Krog Petersen (Furesø)

12

Kraftcenter Holstebro I
  • Søren Meldgaard Madsen (Holst.)

16

Bagsværd Roklub I
  • Daniel Holst Kjeldsen (BR)
Løb 202
U15 M1X JM1X - jun. C drenge Årgang 02 - 500m
3. Afdeling 5. jul kl.:09:55

5

Moss Roklubb I
  • Oliver Eliassen (MRK)

7

Mölndals Roddklubb I
  • Johan Källström (MRK)

9

Roklubben Viking I
  • Oliver Acs (Viking)

11

Roklubben Viking II
  • Alexander Kruhøfer (Viking)

13

Horten Roklubb I
  • Tobias Elmholt Kristiansen (HR)
Løb 203
U15 W2X JW2X - jun. C piger 2x Årgang 01 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:10:00

1

Kungälv/Åhus Roddklubb I
  • 1. Annie Nyman (SWE)
  • 2. Othilia Roth (SWE)

2

Falkenberg RK I
  • 1. Isabell Stridh (SWE)
  • 2. Matilda Wallin (SWE)

3

Danske Studenters Roklub I
  • 1. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 2. Frederikke Sophie Frank (DSR)

4

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • 1. Marie Elkjær (LDR)
  • 2. Astrid Bruun Fejfer (LDR)
Løb 204
U15 W2X JW2X - jun. C piger 2x Årgang 02 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:10:05

1

Bagsværd Roklub I
  • 1. Emma Vestergaard Lybech (BR)
  • 2. Victoria Lotinga (BR)

2

Horten Roklubb I (ej mødt t. start)
  • 1. Lise Thorsen (HR)
  • 2. Maren Næss Brevik (HR)

3

Roforeningen KVIK
  • 1. Anna Adelholm (KVIK)
  • 2. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)

4

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • 1. Ida Marie Reimer (LDR)
  • 2. alma mikkelsen (LDR)
Løb 204
U15 W2X JW2X - jun. C piger 2x Årgang 02 - 500m
2. Afdeling 5. jul kl.:10:07

5

Halmstad Rodd/Kungälv I
  • 1. Elin Brischewski (SWE)
  • 2. Thea Ingvarsson (SWE)

6

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Ellen Hedenberg (MRK)
  • 2. Helena Alami (MRK)

7

Falkenberg RK
  • 1. Bianca Häggström (SWE)
  • 2. Bella Häggström (SWE)
Løb 205
U15 W2X JW2X - jun. C piger 2x Årgang 01+02 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:10:10

1

Ormsund Roklub I
  • 1. Amanda Hofbauer (ORK)
  • 2. Maya Kristoffersen (ORK)

2

Roklubben Furesø I
  • 1. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)
  • 2. Clara Møller (Furesø)

3

Roklubben Stevns I
  • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
  • 2. Luna Jørgensen (Stevns)

4

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Nora Lindberg (MRK)
  • 2. Liv McGowan (MRK)

5

Roskilde Roklub I
  • 1. Victoria Munch (Roskilde)
  • 2. Caroline Munch (Roskilde)
Løb 207
Master W1X MW1X - Masters MW 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 5. jul kl.:10:15

6

Ormsund Roklub I [0s]
1X(E) : 4:09
  • Zdzislawa Andruszkiewicz (ORK)

7

Sorø Roklub II [0s]
1X(E) : 4:09
  • Gitte Niven (SR)

2

Roklubben Furesø I [6s]
1X(D) : 4:03
  • Mette Møller (Furesø)
Løb 207
Master W1X MW1X - Masters MW 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 5. jul kl.:10:20

1

Sorø Roklub I [0s]
1X(C) : 3:58
  • Ulla Hvid (SR)

3

Nordslesvigsk Roklub I [0s]
1X(C) : 3:58
  • Anette Friedrichsen (NRK)

4

Fredensborg Roklub I [0s]
1X(C) : 3:58
  • Sanne Poulin (FR)

5

Roforeningen KVIK I [3s]
1X(B) : 3:55
  • Rikke C Nielsen (KVIK)

8

Danske Studenters Roklub I [5s]
1X(A) : 3:53
  • Janne Flensborg Otzen (DSR)
Løb 208
Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 5. jul kl.:10:25

1

Fredensborg Roklub I [0s] (dif. tid)
1X(H) : 4:04
  • Alf G. Mikkelsen (FR)

5

Randers Roklub I [0s] (dif.tid)
1X(H) : 4:04
  • Jan Sørensen (RR)

10

Nordslesvigsk Roklub I [0s] (dif.tid)
1X(H) : 4:04
  • Gerd Larsen (NRK)
Løb 208
Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 5. jul kl.:10:29

6

Lemvig Roklub I [0s]
1X(F) : 3:47
  • Jørgen Jensen (Lemvig)

11

Landskrona Roddklubb I [0s]
1X(F) : 3:47
  • Bengt Nilsson (SWE)

2

Ormsund Roklub I [6s]
1X(E) : 3:41
  • Zbigniew Andruszkiewicz (ORK)

7

Roklubben Furesø I [6s]
1X(E) : 3:41
  • Ole Kongsbak (Furesø)

12

Drammen Roklubb I [6s]
1X(E) : 3:41
  • Pål Sandli (DRM)

3

Nordslesvigsk Roklub II [11s]
1X(D) : 3:36
  • Kim Schauer Boysen (NRK)
Løb 208
Master M1X MM1X - Masters MM 1X (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
3. Afdeling 5. jul kl.:10:33

9

Sorø Roklub I [0s]
1X(C) : 3:31
  • Lars Bo Andersen (SR)

4

Roklubben Stevns I [3s]
1X(B) : 3:28
  • Anders Møller (Stevns)

8

Sorø Roklub II [3s]
1X(B) : 3:28
  • Uffe Søgaard (SR)
Løb 206
U19 W1X JW1X - JW1x JUN A 2000m - 2000m
A Finale 5. jul kl.:10:37

2

Halmstad Rodd I
  • Beatrice Persson (SWE)

10

Sorø Roklub II
  • Ida Brehmer (SR)

5

Næstved Roklub I
  • Anna Frimann (Næstv.)

6

Ribe Roklub I
  • Kirstine Bruun Viuff (Ribe)

3

Drammen Roklubb II
  • Sara Seip (DRM)

8

Bagsværd Roklub I
  • Ida Bruun Øemig (BR)
Løb 209
U19 M1X JM1X - Jun. A Drenge 1x 2000m - 2000m
A Finale 5. jul kl.:10:43

18

Kraftcenter Odense III
  • Christian Thor Hagemann (Maribo)

12

Danske Studenters Roklub I
  • Nikolaj Rostgaard Rasmussen (DSR)

1

Horten Roklubb II
  • Jesper Rørvig (HR)

11

Moss Roklubb II
  • Einar Solbakken (MRK)

17

Roklubben Ægir I
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)

6

Roklubben Furesø I
  • Peter Torp Eklund (Furesø)
Løb 211
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 99 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:10:55

4

Roforeningen KVIK I
  • Thor Friis (KVIK)

8

Hadsund Roklub II
  • Mikkel Knudsen (HR)

10

Fredriksstad Roklub I
  • Lars Benske (NOR)

13

Roskilde Roklub I
  • Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)

14

Danske Studenters Roklub I
  • Esben Søvndahl (DSR)

15

Roklubben Furesø II
  • Jonas Lund (Furesø)
Løb 211
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 99 - 1500m
2. Afdeling 5. jul kl.:11:00

3

Nordslesvigsk Roklub I
  • Sebastian Haug Krab (NRK)

5

Kungälv I
  • Viktor Henkow (SWE)

7

Hadsund Roklub I
  • Mikkel Jensen (HR)

11

Moss Roklubb I
  • Alfred Eliassen (MRK)

12

Drammen Roklubb I
  • Bjørnar Leirset (DRM)

16

Roskilde Roklub II
  • Andreas Yde (Roskilde)
Løb 211
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 99 - 1500m
3. Afdeling 5. jul kl.:11:05

1

AFMELDTRoforeningen KVIK II
  • Thomas Hovmand Larsen (KVIK)

2

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • Magnus Jørgensen (LR)

6

Horten Roklubb I
  • Ludvig Nielsen Grundt (HR)

9

Ormsund Roklub II
  • Kristian Løken (ORK)

17

Ormsund Roklub I
  • Magnus Hofbauer (ORK)

18

AFMELDTRoklubben Furesø I
  • Mikkel Enrico Petersen (Furesø)
Løb 212
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 00 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:11:10

2

Sarpsborg RK I
  • Diderik Sørby Skjønhaug (NOR)

3

Kungälv I
  • Petter Sandung (SWE)

5

Hadsund Roklub I
  • Tobias Grøn (HR)

7

Roforeningen KVIK I
  • Nicolai Krogsgaard (KVIK)

13

Roskilde Roklub I
  • Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
Løb 212
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 00 - 1500m
2. Afdeling 5. jul kl.:11:14

1

Silkeborg Roklub I
  • Carl Guss Søndergaard (Silkeb.)

6

Moss Roklubb I
  • stian økland (MRK)

9

Hadsund Roklub II
  • Hans Bangsø (HR)

12

Roklubben Ægir I (NY)
  • Adrian Flarup Johansen (Ægir)
Løb 212
U17 M1X JM1X - jun. B drenge Årgang 00 - 1500m
3. Afdeling 5. jul kl.:11:18

4

Horten Roklubb I (NY)
  • Vegard Sørensen (HR)

8

Horten Roklubb II (NY)
  • Jonas Bergundhaugen (HR)

10

Horten Roklubb IV (NY)
  • Egil Brekke (HR)

11

Københavns Roklub I (NY)
  • Niklas Heinz (KR)
Løb 213
U17 W2X JW2X - jun. B piger 2x Årgang 99 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:11:20

1

Moss Roklubb I
  • 1. Hibaq Mohamed (MRK)
  • 2. Maija Rekstad (MRK)

2

Ormsund Roklub
  • 1. Anna Mesel (ORK)
  • 2. Emilie Giltvedt Langeland (ORK)

3

Christiania Rodklub I
  • 1. Hermine Wilhelmsen (NOR)
  • 2. Vibeke Gran Andreassen (NOR)

4

Öresjö SS I
  • 1. Alexandra Kirk Johansson (SWE)
  • 2. Fanny Carlsson (SWE)

5

Kraftcenter Odense I
  • 1. Mette Knudsen (Odense)
  • 2. Emilie Bechsgaard Andersen (Odense)
Løb 214
U17 W2X JW2X - jun. B piger 2x Årgang 00 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:11:30

1

Hadsund Roklub I
  • 1. Thea Bach Stegger (HR)
  • 2. Ida Blomstrand (HR)

2

Horten Roklubb I
  • 1. Mia Helene Falch (HR)
  • 2. Marte Stava (HR)

3

Odder Roklub I
  • 1. Christine Meinert Cardel (OR)
  • 2. Marie Poulsen (OR)

4

Falkenberg RK I
  • 1. Felicia Häggström (SWE)
  • 2. Clara bjarneborg (SWE)
Løb 215
U17 W2X JW2X - jun. B piger 2x Årgang 99+00 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:11:30

1

Danske Studenters Roklub
  • 1. Anne Katrine Kiilgaard (DSR)
  • 2. Amalie Riff Brems (DSR)

2

Ormsund Roklub 2
  • 1. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
  • 2. Anniken Eiborg (ORK)

3

Ribe Roklub
  • 1. Line Viuf (Ribe)
  • 2. Mie Mellerup (Ægir)

4

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)

5

Kraftcenter Holstebro
  • 1. Amalie Kiær (Fredericia)
  • 2. Mia Sofie Rytzou (MRK)
Løb 216
U13 M1X JM1X - Jun D Drenge 500 m 1x - 500m
2. Afdeling 5. jul kl.:13:00

1

Mölndals Roddklubb I
  • Albin Alami (MRK)

2

AFMELDTRoklubben Furesø I
  • Jeppe Petersen (Furesø)

3

Kungälv I
  • Harry Ottosson (SWE)

4

Mölndals Roddklubb IV
  • Martin Haugen (MRK)

5

Mölndals Roddklubb III
  • Erik Källström (MRK)

6

Falkenberg RK I
  • Gustav Hallgren (SWE)

7

Roklubben Stevns I
  • Noah Leen Jensen (Stevns)

8

Fredensborg Roklub I
  • Casper Girke Christensen (FR)

9

Roklubben Viking I
  • Aske Storm (Viking)

10

Moss Roklubb I
  • Viktor Rekstad (MRK)

11

Mölndals Roddklubb II
  • Elis Sundberg (MRK)

12

Hadsund Roklub I
  • August Herman Wisholm (HR)
Løb 217
U13 W2X JW2X - Jun D Piger 500 m 2x - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:13:09

1

Kungälv I
  • 1. Tyra Carlsson (SWE)
  • 2. Stina Bujalla (SWE)

2

Odder Roklub I
  • 1. Cecilie Illum Madsen (OR)
  • 2. Trine Leitzke (OR)
Løb 218
M2X M2X - M2x Sen. Herrer - 2000m
A Finale 5. jul kl.:13:12

1

Mölndals Roddklubb/Öresjö SS I
  • 1. Oscar Claesson (SWE)
  • 2. Karl Ståhlberg (MRK)

3

Drammen Roklubb I
  • 1. Eirik Hexeberg Henriksen (DRM)
  • 2. Olav Kallerud (DRM)

4

Bagsværd Roklub/Odder Roklub I
  • 1. Oscar Petersen (BR)
  • 2. Mathias Larsen (OR)

5

Kraftcenter Odense I
  • 1. Nick H. Larsen (Odense)
  • 2. Tobias Kempf (Odense)

6

Helsingborg Roddklubb I
  • 1. Daniel Böcker (SWE)
  • 2. Olle Andersson (SWE)

7

Aalborg Roklub
  • 1. Mads Gadeberg (AR)
  • 2. Szymon Gréz (AR)
Løb 219
U19 M2X JM2X - Jun A Drenge 2X - 2000m
A Finale 5. jul kl.:13:19

1

Fredriksstad Roklub I
  • 1. Per Benske (NOR)
  • 2. Simen Skjølsvold (NOR)

3

Hadsund Roklub I
  • 1. Mathias Danmark (HR)
  • 2. Wiliam Wisholm (HR)

4

Moss Roklubb I
  • 1. Vegard Sæby (MRK)
  • 2. Alfred Eliassen (MRK)

5

Drammen Roklubb I
  • 1. Bjørnar Leirset (DRM)
  • 2. Joakim Ellingsen Kjærby (DRM)
Løb 220
U19 M2- JM2- - Jun A Drenge 2- - 2000m
A Finale 5. jul kl.:13:25

1

Sorø Roklub I
  • 1. Jens Albert Graudal (SR)
  • 2. Jakob Lillelund (SR)

2

Moss Roklubb II
  • 1. Bastian Aune (MRK)
  • 2. Tord Oscar Magnusson (MRK)

3

AFMELDTMoss Roklubb I
  • 1. Einar Solbakken (MRK)
  • 2. Mikko Rekstad (MRK)
Løb 221
U19 W4X JW4X - Jun.A 4x- piger - 2000m
A Finale 5. jul kl.:13:33

1

Christiania Rodklub I
  • 1. Aurora Olsen Juklestad (NOR)
  • 2. Hermine Wilhelmsen (NOR)
  • 3. Vibeke Gran Andreassen (NOR)
  • 4. Anna Musk (NOR)

2

Drammen Roklubb/Horten Roklubb/Sarpsborg RK/Tønsberg Roklubb I
  • 1. Maia Marie Aspenes (HR)
  • 2. Sigrid Bredde Vig (DRM)
  • 3. Marie Fensbekk Grønneberg (NOR)
  • 4. Une Amalie Tjøm (NOR)

3

Sorø Roklub I
  • 1. Freja Liv Holmark (SR)
  • 2. Astrid Brehmer (SR)
  • 3. Klara Christensen (SR)
  • 4. (SR)

4

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Sorø Roklub I
  • 1. Ida Bruun Øemig (BR)
  • 2. Ida Langkjær (SR)
  • 3. Ida Brehmer (SR)
  • 4. Maria Kregler Gotil (KR)

5

Kraftcenter Odense I
  • 1. Anne Larsen (Odense)
  • 2. Ida Petersen (Holst.)
  • 3. Simone Sørensen (Roskilde)
  • 4. Marta Kempf (Odense)

6

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb I
  • 1. Sara Seip (DRM)
  • 2. Astrid Leirset (DRM)
  • 3. Guro Elise Aakerholt (SRK)
  • 4. Ida Marie Aakerholt (SRK)
Løb 222-T
W2X W2X - W2x Sen - 2000m
A Finale 5. jul kl.:13:40

6

Aarhus Roklub
  • 1. Helena Østergaard Rasmussen (AR)
  • 2. Rose Benedicte Lawaetz (AR)

10

Roklubben Ægir I
  • 1. Ann Sofie Søndergaard (Ægir)
  • 2. Anne Nissen (Ægir)

5

Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub I
  • 1. Mathilde Persson (BR)
  • 2. Trine Toft Andersen (HR)

7

Christiania Rodklub/Norske Studenters Roklub I
  • 1. Sara Hegge (NSR)
  • 2. Agnes Karlseng (NOR)

4

Christiania Rodklub
  • 1. Andrea Älveborn (NOR)
  • 2. Sofie Jensen (NOR)

9

Christiania Rodklub III
  • 1. Christine Randsborg (NOR)
  • 2. Marie Jørstad (NOR)
Løb 223
U15 M4X+ JM4X+ - Jun C Drenge 4x+ 500m - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:13:46

1

Roklubben Ægir I
  • 1. Anders Visby (Ægir)
  • 2. Benjamin Johnsen (Ægir)
  • 3. Frederik Futtrup (Ægir)
  • 4. Jacob Brahe Møller (Ægir)
  • cox. Signe Flarup Johansen (Ægir)

2

Bagsværd Roklub
  • 1. Alfred Steensen (BR)
  • 2. Daniel Holst Kjeldsen (BR)
  • 3. William Foss Keincke (BR)
  • 4. Mikkel Walz (BR)
  • cox. Philip Walz (BR)
Løb 224
U15 M4X JM4X - Jun C Drenge 4x- 500m - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:13:46

1

Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub I
  • 1. Matias Bo Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Lucas Vincent Boysen Larsen (Roskilde)
  • 3. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
  • 4. Casper Girke Christensen (FR)
Løb 225
U17 M4X JM4X - Jun.B Drenge 4x 1500m - 1500m
A Finale 5. jul kl.:13:50

1

Falkenberg RK/Halmstad Rodd I
  • 1. Jacob Smeringe (SWE)
  • 2. Melker Persson (SWE)
  • 3. Oliver Wenngren (SWE)
  • 4. Moritz L?cke (SWE)

2

Kraftcenter Holstebro II
  • 1. Kasper Overgaard (Vesterv)
  • 2. Jonas G. Lund (Holst.)
  • 3. Nichlas Ulnits (Holst.)
  • 4. Jonas Lund Madsen (Vesterv)

3

Kraftcenter Holstebro I
  • 1. Magnus Valbirk (Holst.)
  • 2. Christian Carlsen (Holst.)
  • 3. Christian Taulbjerg (Holst.)
  • 4. Magnus Zier Quist Rathenborg (Holst.)

4

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)
  • 3. (SR)
  • 4. (SR)

5

Kungälv I
  • 1. Viktor Henkow (SWE)
  • 2. Petter Sandung (SWE)
  • 3. Per Ingmar Bujalla (SWE)
  • 4. Hannes Hård af Segerstad (SWE)

6

Kraftcenter Odense
  • 1. Tobias Taudal (Odense)
  • 2. Laust Zwisler (Odense)
  • 3. David Lønholm Shekufa (Odense)
  • 4. Anders Salling (Odense)
Løb 227
LM1X LM1X - 1x Sen. Herrer Letvægt 2000m - 2000m
Indvejningkl. 12:01
A Finale 5. jul kl.:14:01

1

Ormsund Roklub I
  • Audun Grepperud (ORK)

5

Rocenter Aarhus I
  • Morten Wesley Malm (AR)

10

Roklubben Ægir I
  • Cody Anderson (Ægir)

4

Kraftcenter Odense I
  • Sebastian Terp (Odense)

6

Bagsværd Roklub II
  • Ignacio Hidalgo (BR)

7

Falkenberg RK I
  • Rasmus Melin (SWE)
Løb 210
M4X M4X - 4x- Sen. 2000m - 2000m
A Finale 5. jul kl.:14:11

6

Aalborg Roklub I
  • 1. Morten Yde (AR)
  • 2. Matthew Joseph Mommery (AR)
  • 3. Mikkel Paetau (AR)
  • 4. Nicolaj Iversen (AR)
Løb 226
U19 M4X JM4X - Jun.A 4x 2000m - 2000m
A Finale 5. jul kl.:14:11

1

Kraftcenter Odense I
  • 1. Emil Eigenbrod (BR)
  • 2. Malte Rusbjerg (Odense)
  • 3. Bastian Secher (Roskilde)
  • 4. Emil Lenzing (LR)

2

AFMELDTSorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)
  • 3. (SR)
  • 4. (SR)

3

Drammen Roklubb/Fredriksstad Roklub/Horten Roklubb I
  • 1. Sondre Svenungsen (HR)
  • 2. Jesper Rørvig (HR)
  • 3. Joakim Ellingsen Kjærby (DRM)
  • 4. Simen Skjølsvold (NOR)

4

Moss Roklubb I
  • 1. Alfred Eliassen (MRK)
  • 2. Bastian Aune (MRK)
  • 3. Vegard Sæby (MRK)
  • 4. Tord Oscar Magnusson (MRK)

5

Fredriksstad Roklub/Moss Roklubb I
  • 1. Einar Solbakken (MRK)
  • 2. Mikko Rekstad (MRK)
  • 3. Lars Benske (NOR)
  • 4. Per Benske (NOR)
Løb 228
U15 W4X+ JW4X+ - Jun C Piger 4x+ - 500m
A Finale 5. jul kl.:14:20

1

Bagsværd Roklub
  • 1. Astrid Kirstine Kofoed (BR)
  • 2. Emma Vestergaard Lybech (BR)
  • 3. Emma Braad Olesen (BR)
  • 4. Victoria Lotinga (BR)
  • cox. Philip Walz (BR)
Løb 229
U15 W4X JW4X - Jun C Piger 4x- - 500m
A Finale 5. jul kl.:14:20

1

Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub/Roklubben Stevns
  • 1. Nikoline Kroll (Stevns)
  • 2. Mathilde Kiilgaard (DSR)
  • 3. Luna Jørgensen (Stevns)
  • 4. Mathilde Olsson (Næstv.)

2

Halmstad Rodd/Kungälv I
  • 1. Thea Ingvarsson (SWE)
  • 2. Elin Brischewski (SWE)
  • 3. Stina Bujalla (SWE)
  • 4. Tyra Carlsson (SWE)

3

Kraftcenter Kongens Lyngby I
  • 1. alma mikkelsen (LDR)
  • 2. Astrid Bruun Fejfer (LDR)
  • 3. Ida Marie Reimer (LDR)
  • 4. Marie Elkjær (LDR)

4

Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
  • 1. Xenia Kviat Antonsen (KVIK)
  • 2. Anna Hof (KVIK)
  • 3. Kristine Søndergård Hansen (Furesø)
  • 4. Clara Møller (Furesø)

5

Falkenberg RK I
  • 1. Bella Häggström (SWE)
  • 2. Bianca Häggström (SWE)
  • 3. Isabell Stridh (SWE)
  • 4. Matilda Wallin (SWE)
Løb 230
W1X W1X - W1x Sen Kvinder - 2000m
A Finale 5. jul kl.:14:24

1

Ormsund Roklub I
  • Antje Peine (ORK)

2

Bagsværd Roklub I
  • Veronika Karlsson (BR)

3

Rocenter Aarhus I
  • Mai Nielsen (AR)

4

Kraftcenter Odense I
  • Julie Gaumitz Storm (Odense)

6

Christiania Rodklub I
  • Cathrine Ador (NOR)

8

Rocenter Aarhus II
  • Julie Poulsen (OR)
Løb 231
M4- M4- - M4- Herrer 2000m - 2000m
A Finale 5. jul kl.:14:31

1

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub II
  • 1. Niels Frederiksen (BR)
  • 2. Marcus Johansen (BR)
  • 3. Sebastian Bache (KR)
  • 4. Sebastian Sølve (KR)

2

Aalborg Roklub II
  • 1. Nedim Cokljat (AR)
  • 2. Anders Boutrup Petersen (AR)
  • 3. Jonas Svane (AR)
  • 4. Jakob Andersen Molbech (AR)

3

Aalborg Roklub I
  • 1. Christian Hauge (AR)
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (AR)
  • 3. Nicolaj Winther (AR)
  • 4. Mathias Køser Thomsen (AR)

4

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
  • 1. Mathias Ærendahl Heldbo (LR)
  • 2. Aksel Dybdahl Poulsen (KR)
  • 3. Timon Strømgren (KR)
  • 4. Mikkel Aaslet (BR)
Løb 232
Master W2X/2- MW2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 5. jul kl.:14:37

5

Sorø Roklub I [0s]
2X(G) : 4:06
  • 1. Birgit Juel-Hansen (SR)
  • 2. Ingrid Petersen (SR)

1

Fredensborg Roklub II [8s]
2X(F) : 3:58
  • 1. Susanne Hansen (FR)
  • 2. Merete Boldt (FR)
Løb 232
Master W2X/2- MW2X/2- - Master Woman 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 5. jul kl.:14:42

2

Nordslesvigsk Roklub/Sorø Roklub I [0s]
2X(D) : 3:46
  • 1. Bonnie Noer (SR)
  • 2. Anette Friedrichsen (NRK)

3

Fredensborg Roklub I [0s]
2X(D) : 3:46
  • 1. Sanne Poulin (FR)
  • 2. Anne Mette Jørgensen (FR)

7

Roklubben Furesø I [0s]
2X(D) : 3:46
  • 1. Jane Hagan (Furesø)
  • 2. Marianne Henney (Furesø)

4

Roklubben Furesø II [5s]
2X(C) : 3:41
  • 1. Anette Kyster (Furesø)
  • 2. Helle Torp Eklund (Furesø)

6

Danske Studenters Roklub I [5s]
2X(C) : 3:41
  • 1. Karen Leth Jensen (DSR)
  • 2. Karin Bodelund (DSR)
Løb 233
U19 W2X JW2X - Jun A Piger 2x - 2000m
A Finale 5. jul kl.:14:47

5

Drammen Roklubb/Sandefjord Roklubb
  • 1. Astrid Leirset (DRM)
  • 2. Guro Elise Aakerholt (SRK)

11

Rocenter Aarhus I
  • 1. Mette Køchs Nielsen (AR)
  • 2. Stine Mathiasen (BR)

1

Hadsund Roklub/Odense Roklub I
  • 1. Sofie Matiesen (HR)
  • 2. Line Katrine Olsen (Odense)

7

Christiania Rodklub/Moss Roklubb I
  • 1. Rebekka Wiberg-Bugge (MRK)
  • 2. Aasta Gran Andreassen (NOR)

4

Horten Roklubb/Sarpsborg RK I
  • 1. Maia Marie Aspenes (HR)
  • 2. Marie Fensbekk Grønneberg (NOR)

10

Bagsværd Roklub I
  • 1. Emma Hammer (BR)
  • 2. Marie Mørch (BR)
Løb 234
U17 W4X JW4X - JW4x- JUN B 1500 m - 1500m
A Finale 5. jul kl.:14:53

1

Sorø Roklub I
  • 1. Freja Liv Holmark (SR)
  • 2. Astrid Brehmer (SR)
  • 3. (SR)
  • 4. Klara Christensen (SR)

2

Ormsund Roklub I
  • 1. Amanda Hofbauer (ORK)
  • 2. Anna Mesel (ORK)
  • 3. Emilie Giltvedt Langeland (ORK)
  • 4. Rikke Aslaksen Waale (ORK)
Løb 235
LW1X LW1X - W1x Sen. Kvinder Letvægt - 2000m
Indvejningkl. 12:58
A Finale 5. jul kl.:14:58

1

Roskilde Roklub II
  • Viktoria W Midttun (Roskilde)

2

Kraftcenter Holstebro I
  • Nanna Bo Christensen (Holst.)

3

Sorø Roklub I
  • Ida Langkjær (SR)

4

Roskilde Roklub I
  • Katrine Schultz-Knudsen (Roskilde)

5

Bagsværd Roklub I
  • Henriette Skavin (BR)
Løb 236
M1X M1X - M1x Herrer 2000m - 2000m
A Finale 5. jul kl.:15:05

5

Tønsberg Roklubb I
  • Adrian Lindgren (NOR)

6

Höganäs Roddförening II
  • Pontus Gustavsson (SWE)

2

Höganäs Roddförening I
  • Dennis Gustavsson (SWE)

10

Helsingborg Roddklubb I
  • Peter Berg (SWE)

1

Hadsund Roklub I
  • Peter Rytter Munk (HR)

11

Roskilde Roklub II
  • Mads Brogaard (Roskilde)
Løb 237
M8+ M8+ - 8+ alle klasser 2000 m - 2000m
A Finale 5. jul kl.:15:12

Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub
  • 1. Niels Frederiksen (BR)
  • 2. Mikkel Aaslet (BR)
  • 3. Marcus Johansen (BR)
  • 4. Mathias Ærendahl Heldbo (LR)
  • 5. Aksel Dybdahl Poulsen (KR)
  • 6. Sebastian Sølve (KR)
  • 7. Sebastian Bache (KR)
  • 8. Timon Strømgren (KR)
  • cox. Nicolai Skjølstrup (KR)

1

Aalborg Roklub II
  • 1. Morten Yde (AR)
  • 2. Matthew Joseph Mommery (AR)
  • 3. Troels Dalgaard Danielsen (AR)
  • 4. Sebastian Schleisner Hjorth (AR)
  • 5. Esben Ravn (AR)
  • 6. Jesper Quist Jensen (AR)
  • 7. Mikkel Paetau (AR)
  • 8. Nicolaj Iversen (AR)
  • cox. Mads Gadeberg (AR)

2

Aalborg Roklub I
  • 1. Christian Hauge (AR)
  • 2. Dan Dodensig Kristensen (AR)
  • 3. Nicolaj Winther (AR)
  • 4. Mathias Køser Thomsen (AR)
  • 5. Nedim Cokljat (AR)
  • 6. Anders Boutrup Petersen (AR)
  • 7. Jonas Svane (AR)
  • 8. Jakob Andersen Molbech (AR)
  • cox. Jeppe Jægerslund (AR)
Løb 238
W4X W4X - 4x Kvinder - 2000m
A Finale 5. jul kl.:15:18

1

Christiania Rodklub I
  • 1. Cathrine Ador (NOR)
  • 2. Christine Randsborg (NOR)
  • 3. Johanne Asakskogen (NOR)
  • 4. Marie Jørstad (NOR)

2

Christiania Rodklub/Moss Roklubb/Norske Studenters Roklub I
  • 1. Aasta Gran Andreassen (NOR)
  • 2. Agnes Karlseng (NOR)
  • 3. Rebekka Wiberg-Bugge (MRK)
  • 4. Sara Hegge (NSR)

3

Drammen Roklubb I
  • 1. Astrid Leirset (DRM)
  • 2. Martine G Stryken (DRM)
  • 3. Sara Seip (DRM)
  • 4. Siri Bjerkheim (DRM)

5

Christiania Rodklub II
  • 1. Andrea Älveborn (NOR)
  • 2. Andrea Adamsson (NOR)
  • 3. Sofie Jensen (NOR)
  • 4. Thea Sørensen (NOR)

6

Roklubben Ægir
  • 1. Simona Læsø (Ægir)
  • 2. Marie Louise Agerbæk Andersen (Ægir)
  • 3. Christine Skovsted (Ægir)
  • 4. Christina Donstrup (Ægir)

7

Roklubben Ægir I
  • 1. Ann Sofie Søndergaard (Ægir)
  • 2. Anne Nissen (Ægir)
  • 3. Lærke E. Jensen (Ægir)
  • 4. Jeanne Holm (Ægir)
Løb 239
U13 W1X JW1X - Jun D Piger 1x 500 m - 500m
2. Afdeling 5. jul kl.:15:25

1

Horten Roklubb I
  • Eline Stava (HR)

2

Kungälv II
  • Tyra Carlsson (SWE)

3

Kungälv I
  • Stina Bujalla (SWE)

4

Halmstad Rodd I
  • Hala Lachhab (SWE)

5

AFMELDTMölndals Roddklubb I
  • Liv McGowan (MRK)

6

Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen (Ægir)

7

Falkenberg RK I
  • Emmi Persson (SWE)

8

Bagsværd Roklub I
  • Astrid Kirstine Kofoed (BR)
Løb 240
U15 M2X JM2X - jun. C drenge 2x Årgang 01 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:15:35

1

Odder Roklub
  • 1. Johan Arentoft Kristensen (OR)
  • 2. Jonathan Martin Lara (OR)

2

Sorø Roklub 2
  • 1. (SR)
  • 2. Jannick Wly Andersen (SR)

3

AFMELDTSorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. Jannick Wly Andersen (SR)

4

Bagsværd Roklub I
  • 1. Mikkel Walz (BR)
  • 2. Alfred Steensen (BR)

5

Roskilde Roklub I
  • 1. Victor Hellmann Lauritsen (Roskilde)
  • 2. Sebastian Nordly (Roskilde)

6

Odder Roklub
  • 1. Tobias Andersen (OR)
  • 2. Kristian Alrøe (OR)
Løb 241
U15 M2X JM2X - jun. C drenge 2x Årgang 02 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:15:40

1

Holstebro Roklub
  • 1. Emil Ulnits (Holst.)
  • 2. Søren Meldgaard Madsen (Holst.)

2

Roklubben Viking
  • 1. Alexander Kruhøfer (Viking)
  • 2. Aske Storm (Viking)

3

Horten Roklubb I
  • 1. Tobias Elmholt Kristiansen (HR)
  • 2. Bjørn-Ola Bexrud (HR)

4

Næstved Roklub
  • 1. Rasmus Bjerre (Næstv.)
  • 2. Oliver Acs (Viking)
Løb 242
Master M2X/2- MM2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
1. Afdeling 5. jul kl.:15:45

15

Danske Studenters Roklub/Roklubben Skjold I [0s]
2-(H) : 4:00
  • 1. Stig Rasmussen (DSR)
  • 2. Peter Skov (Skjold)

22

Roskilde Roklub I [9s]
2-(G) : 3:51
  • 1. Henning Hansen (Roskilde)
  • 2. Mogens Kleis (Roskilde)
Løb 242
Master M2X/2- MM2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
2. Afdeling 5. jul kl.:15:49

4

Roskilde Roklub II [0s]
2X(G) : 3:38
  • 1. Søren Anthonsen (Roskilde)
  • 2. Thomas Lynderup (Roskilde)

5

Roklubben Furesø [0s]
2X(E) : 3:38
  • 1. Ole Kongsbak (Furesø)
  • 2. Mette Møller (Furesø)

7

Aarhus Roklub/Randers Roklub I [0s]
2X(G) : 3:38
  • 1. Jan Sørensen (RR)
  • 2. Jeppe Meinert (AR)

8

Ormsund Roklub [0s]
2X(E) : 3:38
  • 1. Zdzislawa Andruszkiewicz (ORK)
  • 2. Per Giltvedt (ORK)

6

Ormsund Roklub V [6s]
2-(D) : 3:32
  • 1. Morten Grepperud (ORK)
  • 2. Tom Torgersen (ORK)

11

Sorø Roklub I [6s]
2-(D) : 3:32
  • 1. Bjarne Hjorth (SR)
  • 2. Christian Mølvig (SR)
Løb 242
Master M2X/2- MM2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
3. Afdeling 5. jul kl.:15:53

18

Roklubben Furesø I [0s]
2-(D) : 3:32
  • 1. Bo Hartz (Furesø)
  • 2. Mikael Møller Hansen (Furesø)

10

Danske Studenters Roklub II [1s]
2X(F) : 3:31
  • 1. Jan Cederkvist (DSR)
  • 2. Jens Rokkedal (DSR)

14

Roskilde Roklub [3s]
2X(C) : 3:29
  • 1. Peter Skafte (Roskilde)
  • 2. Astrid Krüger (Roskilde)

23

AFMELDTRoklubben Furesø IV [7s]
2X(E) : 3:25
  • 1. Susanne Vind Mix (Furesø)
  • 2. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø)

21

Kungälv I [8s]
2-(B) : 3:24
  • 1. Sven Bujalla (SWE)
  • 2. Mattias Carlsson (SWE)

17

Bagsværd Roklub I [9s]
2-(A) : 3:23
  • 1. Anders Olsen (BR)
  • 2. Henning Brüske (BR)
Løb 242
Master M2X/2- MM2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
4. Afdeling 5. jul kl.:15:57

19

Roklubben Furesø [0s]
2X(D) : 3:33
  • 1. Bo Jystrup (Furesø)
  • 2. Gitte Terp Henriksen (Furesø)

1

AFMELDTOrmsund Roklub [13s]
2X(D) : 3:20
  • 1. Nils Jørgen Bjønness (ORK)
  • 2. Per Ivar Berg (ORK)

9

Sorø Roklub II [13s]
2X(D) : 3:20
  • 1. Peter Carstens (SR)
  • 2. Peter Lindblom (SR)

13

Ormsund Roklub III [13s]
2X(D) : 3:20
  • 1. Zbigniew Andruszkiewicz (ORK)
  • 2. Christian Grosse (ORK)

20

Moss Roklubb/Ormsund Roklub [13s]
2X(D) : 3:20
  • 1. Nils Jørgen Bjønness (ORK)
  • 2. Per Ivar Berg (MRK)
Løb 242
Master M2X/2- MM2X/2- - Master Men 2x/2- 1000m (Handicap beregningsmetode: Master) - 1000m
5. Afdeling 5. jul kl.:16:01

3

AFMELDTRingsted Roklub I [0s]
2X(C) : 3:16
  • 1. Claus Solmer-Jørgensen (RR)
  • 2. Steffen Feddersen (RR)

12

Sorø Roklub III [0s]
2X(C) : 3:16
  • 1. Lars Bo Andersen (SR)
  • 2. Uffe Søgaard (SR)

16

Lemvig Roklub I [0s]
2X(C) : 3:16
  • 1. Jesper Jensen (Lemvig)
  • 2. Jørgen Jensen (Lemvig)

2

Helsingborg Roddklubb I [3s]
2X(B) : 3:13
  • 1. Olle Andersson (SWE)
  • 2. Daniel Böcker (SWE)
Løb 243
U13 M2X JM2X - Jun D Drenge 2x 500 m - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:16:05

1

Mölndals Roddklubb II
  • 1. Martin Haugen (MRK)
  • 2. Albin Alami (MRK)

2

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Erik Källström (MRK)
  • 2. Elis Sundberg (MRK)

3

Kungälv I
  • 1. Harry Ottosson (SWE)
  • 2. Gustav Brischewski (SWE)
Løb 244
U15 M2X JM2X - jun. C drenge 2x Årgang 01+02 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:16:10

3

Falkenberg RK/Åhus Roddklubb I
  • 1. Nils Ekander (SWE)
  • 2. Gustav Hallgren (SWE)

1

Mölndals Roddklubb I
  • 1. Alexander Nihlstrand (MRK)
  • 2. Johan Källström (MRK)

2

Roklubben Furesø
  • 1. Anders Enrico Krog Petersen (Furesø)
  • 2. Lauge Endel Rønn (Furesø)
Løb 245
U15 W1X JW1X - jun. C piger Årgang 01 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:16:15

1

Åhus Roddklubb I
  • Othilia Roth (SWE)

2

Næstved Roklub I
  • Mathilde Olsson (Næstv.)

3

Roskilde Roklub I
  • Victoria Munch (Roskilde)

7

AFMELDTJönköpings Roddsällskap
  • Ida Ekros (JRS)

9

Københavns Roklub I
  • Cecilie Brunnich Sørensen (KR)

11

Kungälv I
  • Annie Nyman (SWE)
Løb 245
U15 W1X JW1X - jun. C piger Årgang 01 - 500m
2. Afdeling 5. jul kl.:16:17

4

Odder Roklub I
  • Christine Meinert Cardel (OR)

5

Ormsund Roklub I
  • Maya Kristoffersen (ORK)

6

Horten Roklubb I
  • Marte Stava (HR)

8

Mölndals Roddklubb I
  • Nora Lindberg (MRK)

10

AFMELDTOrmsund Roklub II
  • Amanda Hofbauer (ORK)
Løb 246
U15 W1X JW1X - jun. C piger Årgang 02 - 500m
1. Afdeling 5. jul kl.:16:20

7

Roforeningen KVIK II
  • Anna Adelholm (KVIK)

8

Roforeningen KVIK I
  • Xenia Kviat Antonsen (KVIK)

9

Halmstad Rodd I
  • Thea Ingvarsson (SWE)

10

Horten Roklubb I
  • Lise Thorsen (HR)

11

Kraftcenter Odense I
  • Sofie Halling Vikkelsøe (Odense)

12

Bagsværd Roklub I
  • Emma Braad Olesen (BR)
Løb 246
U15 W1X JW1X - jun. C piger Årgang 02 - 500m
2. Afdeling 5. jul kl.:16:24

1

Horten Roklubb II (ej mødt)
  • Maren Næss Brevik (HR)

2

Moss Roklubb I (ej mødt)
  • Sarah Wiberg-BUgge (MRK)

3

Roskilde Roklub I
  • Caroline Munch (Roskilde)

4

Roklubben Ægir I
  • Signe Flarup Johansen (Ægir)

5

Mölndals Roddklubb I
  • Ellen Hedenberg (MRK)

6

Mölndals Roddklubb II
  • Helena Alami (MRK)
Løb 247
U17 M2X JM2X - jun. B drenge 2x Årgang 99 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:16:28

1

Drammen Roklubb/Horten Roklubb I
  • 1. Ludvig Nielsen Grundt (HR)
  • 2. Bjørnar Leirset (DRM)

2

Ormsund Roklub
  • 1. Magnus Hofbauer (ORK)
  • 2. Kristian Løken (ORK)

3

Kraftcenter Holstebro II
  • 1. Kasper Overgaard (Vesterv)
  • 2. Jonas Lund Madsen (Vesterv)

4

Odense Roklub
  • 1. Laust Zwisler (Odense)
  • 2. David Lønholm Shekufa (Odense)

5

AFMELDTKraftcenter Odense I
  • 1. Andreas Finne Skovbakke (Odense)
  • 2. Anders Salling (Odense)

6

Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub I
  • 1. Oliver Tolstrup Christensen (Roskilde)
  • 2. Thor Friis (KVIK)
Løb 248
U17 M2X JM2X - jun. B drenge 2x Årgang 00 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:16:33

4

Horten Roklubb III
  • 1. Vegard Sørensen (HR)
  • 2. Jonas Bergundhaugen (HR)

5

Kraftcenter Odense I
  • 1. Kristian Baastrup Søberg (Odense)
  • 2. Tobias Taudal (Odense)

6

Københavns Roklub
  • 1. Aske Bache (KR)
  • 2. Oliver Friborg (KR)

7

Hadsund Roklub II (ej mødt)
  • 1. Nichlas Pedersen (HR)
  • 2. Jeppe Bach Sørensen (HR)

8

Hadsund Roklub I
  • 1. Mathias Laustsen (HR)
  • 2. Thomas Knudsen (HR)
Løb 248
U17 M2X JM2X - jun. B drenge 2x Årgang 00 - 1500m
2. Afdeling 5. jul kl.:16:38

1

Falkenberg RK I
  • 1. Jacob Smeringe (SWE)
  • 2. Moritz L?cke (SWE)

2

Bagsværd Roklub I
  • 1. Oliver Skov Jerkovic (BR)
  • 2. Frederik Larsen (BR)

3

Horten Roklubb II
  • 1. Egil Brekke (HR)
  • 2. Sebastian Hegna Kristiansen (HR)

9

Sorø Roklub I
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)
Løb 249
U17 M2X JM2X - jun. B drenge2x Årgang 99+00 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:16:43

1

Kungälv I
  • 1. Viktor Henkow (SWE)
  • 2. Petter Sandung (SWE)

2

Falkenberg RK
  • 1. Melker Persson (SWE)
  • 2. Oliver Wenngren (SWE)

3

Holstebro Roklub
  • 1. Jonas G. Lund (Holst.)
  • 2. Nichlas Ulnits (Holst.)

4

Fredriksstad Roklub/Sarpsborg RK I
  • 1. Diderick Skjønhaug (NOR)
  • 2. Lars Benske (NOR)

5

Roskilde Roklub I
  • 1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
  • 2. Andreas Yde (Roskilde)

6

Sorø Roklub
  • 1. (SR)
  • 2. (SR)
Løb 250
U17 W1X JW1X - jun. B piger Årgang 99 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:16:48

1

Moss Roklubb II
  • Maija Rekstad (MRK)

2

Ribe Roklub I
  • Line Viuf (Ribe)

3

Christiania Rodklub II
  • Hermine Wilhelmsen (NOR)

4

Moss Roklubb I
  • Hibaq Mohamed (MRK)

10

Silkeborg Roklub
  • Cecilia Kols (Silkeb.)
Løb 250
U17 W1X JW1X - jun. B piger Årgang 99 - 1500m
2. Afdeling 5. jul kl.:16:53

6

Drammen Roklubb I
  • Sigrid Bredde Vig (DRM)

5

Næstved Roklub I
  • Anna Frimann (Næstv.)

8

Rocenter Aarhus I
  • Mette Køchs Nielsen (AR)

7

Christiania Rodklub I
  • Anna Musk (NOR)

9

Sorø Roklub I
  • (SR)
Løb 251
U17 W1X JW1X - jun. B piger Årgang 00 - 1500m
1. Afdeling 5. jul kl.:16:58

3

Fredensborg Roklub I
  • Cecilie Girke (FR)

5

Horten Roklubb I
  • Mia Helene Falch (HR)

8

Roklubben Ægir I
  • Mie Mellerup (Ægir)

9

Kraftcenter Holstebro
  • Amalie Kiær (Fredericia)

10

Hadsund Roklub II
  • Agnete Munk (HR)

11

Hadsund Roklub I
  • Liane Vestergaard (HR)
Løb 251
U17 W1X JW1X - jun. B piger Årgang 00 - 1500m
2. Afdeling 5. jul kl.:17:02

1

AFMELDTRoskilde Roklub I
  • Malli Segoli (Roskilde)

2

Roklubben Stevns I
  • Louise Hyldager (Stevns)

4

Årungen Ro- og Kajakklubb I
  • Lise Meinike Dørre ()

6

Odder Roklub I
  • Marie Poulsen (OR)

7

Sorø Roklub I
  • (SR)