Resultater - Åbne Fynske Mesterskaber 2022
Løb nr | Starttid - ↑ |

100
W/M Ergo Kvinder/mænd Ergo 6000m 1. Afdeling
2022-03-05 10:00
Plac. # Navn Tid
1 9 Kertem. II
  • Claus Hinding(1)
20:48.60
2 10 Kertem. I
  • Kasper Aagaard(1)
21:10.30
3 1 ASR IV
  • Christian Petersen(1)
21:22.10
4 7 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
21:40.90
5 12 ASR II
  • Jonathan Doucette(1)
21:51.20
6 3 Team Aerobic Junkies I
  • Jussi Koponen(1)
22:21.50
7 13 ASR I
  • Eske Christiansen(1)
22:43.30
8 11 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
23:08.80
9 2 ARA I
  • Christina Jensen(1)
24:15.20
101
U10 WErgo Piger U10 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 1 KVIK I
  • Siff Larsen(1)
369m
102
U11 WErgo Piger U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 4 Bagsværd I
  • Astrid Aviaja Kjærulff(1)
394m
2 2 Stevns I
  • Julie Beck Nielsen(1)
356m
3 3 Valby I
  • Selma Friis(1)
345m
103
U10 MErgo Drenge U10 Ergo - Drenge 9år 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Ran I
Birk Haaning (1)
104
U11 MErgo Drenge U11 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 7 Valby I
  • Felix Friis(1)
460m
2 6 Roskilde I
  • Kasper Friis Thanning(1)
440m
3 20 Lyngby I
  • Benjamin Modest(1)
386m
105
U12 WErgo Piger U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 8 Bagsværd I
  • Esther Gulløv-Elley(1)
272m
106
U13 WErgo Piger U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 9 Lyngby I
  • Marie Schmidt(1)
474m
2 10 Holstebro/KCHO I
  • Katarina Kirkegaard(1)
433m
3 11 Bagsværd I
  • Mathilde Lund Moore(1)
298m
107
U12 MErgo Drenge U12 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 13 Korsør I
  • Willum Heide Jensen(1)
492m
2 14 Aarhus I
  • Felix Pertl Andersen(1)
410m
108
U13 MErgo Drenge U13 Ergo 2min 1. Afdeling
2022-03-05 10:30
Plac. # Navn Længde
1 18 Holstebro/KCHO I
  • Simon Aslak Gilberg(1)
511m
2 19 Sønderborg I
  • Simon Frellesen(1)
472m
3 16 Aarhus I
  • Folmer Egestrand Rohde(1)
422m
4 15 Sønderborg II
  • Vitus Schwartz-Hansen(1)
402m
109
U19 WErgo Piger U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-05 10:45
Plac. # Navn Længde
1 1 Sorø I
  • Emilie Lindegaard(1)
703m
110
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-05 11:00
Plac. # Navn Længde
1 3 Sorø II
  • Rasmus Tipsmark(1)
697m
2 2 Odense I
  • Mikkel Musiat O'Kane(1)
686m
3 1 Sorø I
  • Storm Andersen(1)
644m
111
U14 WErgo Piger U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-05 10:45
Plac. # Navn Længde
1 7 Sønderborg I
  • Signe Mose Termansen(1)
783m
2 14 Jels I
  • Dicte Fyhn(1)
723m
3 13 Holstebro/KCHO II
  • Vigga Hjortkær(1)
678m
4 6 Næstv. I
  • Selma Björg Birgisdottir(1)
677m
5 4 Stevns I
  • Alma Karlshøj-Andersen(1)
671m
6 2 Holstebro/KCHO I
  • Mille Hagsten(1)
661m
7 9 Holstebro/KCHO VI
  • Halgaard 3(1)
653m
8 3 Holstebro/KCHO IV
  • Karen Stoubæk(1)
634m
9 8 Holstebro/KCHO III
  • Mejrup Skole 3(1)
624m
10 12 Lyngby I
  • Karen Reimer(1)
602m
112
U14 MErgo Drenge U14 Ergo 3min 1. Afdeling
2022-03-05 11:00
Plac. # Navn Længde
1 6 Rødvig I
  • Thomas Andersen(1)
849m
2 8 Sorø I
  • Karl Bergreen Høj(1)
788m
3 14 Sønderborg I
  • Andreas Bækdal(1)
775m
4 17 Bagsværd VI
  • Otto Kjærulff(1)
774m
5 13 Bagsværd II
  • Oscar Østergaard Nielsen(1)
762m
6 18 Holstebro/KCHO IV
  • Mejrup Skole 2(1)
761m
7 9 Holstebro/KCHO II
  • Halgaard 1(1)
757m
8 5 Holstebro/KCHO I
  • Mikkel Madsen(1)
736m
9 19 Odense I
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
704m
10 21 Holstebro/KCHO III
  • Halgaard 2(1)
692m
11 7 Sorø II
  • Tobias Kaldråstøyl(1)
691m
12 4 Odder I
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(1)
682m
13 22 Bagsværd IV
  • Viktor Stoffregen Tørning(1)
678m
14 10 Holstebro/KCHO VI
  • Jeppe Bredvig Emtkjær(1)
652m
15 15 Bagsværd I
  • Oliver Blaabjerg(1)
608m
16 11 Bagsværd III
  • Pilou Jürgensen(1)
508m
113
U15 WErgo Piger U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-03-05 11:15
Plac. # Navn Længde
1 6 Ringsted I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
1080m
2 8 Jels II
  • Celine Nielsen(1)
980m
3 1 Næstv. II
  • Selma Frederiksen(1)
976m
4 11 Næstv. I
  • Malou Pedersen(1)
944m
5 3 Jels I
  • Thea Marie Noe(1)
942m
6 10 Bagsværd II
  • Marie Saxtoft Jørgensen(1)
935m
7 2 Lyngby I
  • Emmelie Brinkløv(1)
933m
8 12 Holstebro/KCHO I
  • Trine Lorentzen(1)
905m
9 23 Stevns II
  • Kristina B Nielsen(1)
901m
10 9 Bagsværd I
  • Sigrid Gulløv-Elley(1)
869m
11 7 Bagsværd III
  • Maja Kjær Pyndt(1)
859m
114
U15 MErgo Drenge U15 Ergo 4min 1. Afdeling
2022-03-05 11:15
Plac. # Navn Længde
1 21 Holstebro/KCHO I
  • Andreas Bork Kristensen(1)
1168m
2 20 Sønderborg I
  • Adam Jepsen(1)
1080m
3 13 Køge R I
  • Valdemar Engell Sewohl(1)
1026m
4 15 Saxkjøbing I
  • Carl Dunch(1)
955m
5 18 Lyngby II
  • Johan Beck Grønskov(1)
944m
6 14 Holstebro/KCHO III
  • Mejrup Skole 1(1)
942m
7 17 Holstebro/KCHO II
  • Oliver Pedersen(1)
857m
115
U16 WErgo Piger U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:30
Plac. # Navn Tid
1 1 Sorø II
  • Sofie Steffensen(1)
7:28.90
2 9 Stevns I
  • Anna Iversen(1)
7:45.90
3 6 Holstebro/KCHO III
  • Ella Hjortkær Nørgaard(1)
7:50.60
4 3 Holstebro/KCHO II
  • Sarah Aslak Gilberg(1)
7:54.10
5 7 Stevns II
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(1)
8:31.00
116
U17 WErgo Piger U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:30
Plac. # Navn Tid
1 10 Roskilde I
  • Silje Trenter(1)
7:33.00
2 11 Roskilde II
  • Isabella Bache(1)
7:39.70
3 13 Holstebro/KCHO I
  • Naja Noer Normann Andersen(1)
8:06.50
4 14 Sorø I
  • Dina Poulsen(1)
8:12.00
5 16 Holstebro/KCHO III
  • Anna Skovdam(1)
8:15.50
6 15 Holstebro/KCHO II
  • My Alberte Schaaf(1)
8:28.40
7 12 Odense I
  • Mia Christensen(1)
8:32.60
117
U18 WErgo Piger U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:30
Plac. # Navn Tid
1 22 Roskilde I
  • Frida Werner Foldager(1)
7:33.60
2 20 Sorø II
  • Maria Jákupsdottír Johansen(1)
8:18.40
3 18 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
9:05.00
118
U19 WErgo Piger U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:30
Plac. # Navn Tid
1 23 Sønderborg I
  • Anna Nyegaard Jensen(1)
7:43.60
119
U16 MErgo Drenge U16 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:50
Plac. # Navn Tid
1 2 Holstebro/KCHO I
  • Noah Baltser Lyngaard(1)
7:04.30
2 7 Odense I
  • Gustav Klingenberg Haussmann(1)
7:16.10
3 5 Holstebro/KCHO
  • Kasper Søndergaard(1)
7:17.50
4 3 Odense II
  • William Jensen(1)
7:23.10
5 8 Holstebro/KCHO II
  • William Lemming(1)
7:29.50
6 1 Odder I
  • Frey Sørensen(1)
7:29.70
7 4 Odense III
  • Anton Bøgelund(1)
7:34.00
120
U17 MErgo Drenge U17 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 11:50
Plac. # Navn Tid
1 15 Sorø II
  • Mads Christensen(1)
6:50.30
2 17 Roskilde I
  • Esben Friis Thanning(1)
6:54.50
3 21 Holstebro/KCHO II
  • Simon Starklint(1)
7:01.90
4 9 Bagsværd/KCB I
  • Karl Heuer(1)
7:05.50
5 16 KVIK I
  • Hjalte Larsen(1)
7:14.20
6 18 Bagsværd/KCB II
  • Nikolaj Kragh SImonsen(1)
7:23.20
7 14 Sorø III
  • Valdemar Vilhelmsen(1)
7:27.50
8 11 Bagsværd/KCB III
  • Theis Wolfram(1)
7:36.10
9 19 Odense I
  • Julian Kirchhoff Bang(1)
7:45.00
121
U18 MErgo Drenge U18 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro/KCHO I
  • Hjalte Westeraa(1)
6:27.60
2 11 Randers I
  • Oliver Bach(1)
6:35.20
3 4 Stevns I
  • Jakob Iversen(1)
6:37.60
4 8 Sorø I
  • Jonas Lindegaard(1)
7:05.60
5 2 Furesø I
  • Jude Graham Pedersen(1)
7:23.20
6 3 Lyngby/KKL I
  • Alexander Walker(1)
7:28.80
122
U19 MErgo Drenge U19 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:10
Plac. # Navn Tid
1 15 Holstebro I
  • Simon Mikkelsen(1)
6:36.60
2 14 Sorø I
  • August Husted Coutant(1)
7:13.50
3 13 Lyngby/KKL I
  • Marcus Modest(1)
7:22.30
123
U23 WErgo Kvinder U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:30
Plac. # Navn Tid
1 5 Roskilde II
  • Caroline Munch(1)
7:12.40
2 3 Holstebro/KCHO I
  • Stine Højager Nielsen(1)
7:16.10
3 6 Roskilde III
  • Iben Bech(1)
8:07.50
4 4 Saxkjøbing I
  • Emmy Wandrup(1)
8:54.00
124
U23 LWErgo Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:30
Ene anmeldt, vinder uden kamp
Aarhus I
Rikke Køchs (1)
125
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:30
Plac. # Navn Tid
1 10 DSR II
  • Mette Dyrlund Petersen(1)
6:58.30
2 12 Aarhus I
  • Emma Lehm Røddik(1)
7:29.30
3 8 DSR III
  • Freya Hvass(1)
7:42.10
126
LWErgo Kvinder letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
7:55.10
2 14 Næstv. I
  • Anne Ørsted(1)
8:07.30
127
U23 MErgo Mænd U23 Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:50
Plac. # Navn Tid
1 3 Roskilde V
  • Sebastian Nordly(1)
6:26.00
2 8 Roskilde I
  • Leander Kaliszan(1)
6:36.30
3 9 Saxkjøbing I
  • David Wandrup(1)
6:38.00
4 4 Næstv. II
  • William Kjærgaard(1)
6:38.30
5 7 Holstebro/KCHO I
  • Oscar Burvil(1)
6:39.20
6 6 Roskilde III
  • Martin Kofoed Jensen(1)
6:41.80
7 1 Roskilde II
  • Mathias Biltoft Ankerstjerne(1)
6:44.70
128
U23 LMErgo Mænd U23 letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:50
Plac. # Navn Tid
1 10 Holstebro/KCHO I
  • Marcus Villiam Lyngesen(1)
6:37.10
129
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:50
Plac. # Navn Tid
1 11 DSR II
  • Castor Valbum Rasmussen(1)
6:14.40
2 12 Næstv. II
  • Frederik Tønning Larsen(1)
6:55.30
3 14 DSR I
  • Thor Steen Larsen(1)
7:11.70
130
LMErgo Mænd letvægt Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 12:50
Plac. # Navn Tid
1 19 Aarhus I
  • James Dodd(1)
6:24.70
2 21 Furesø I
  • Max Emde(1)
6:44.20
131
30+WErgo Kvinder 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:10
Plac. # Navn Tid
1 1 DSR I
  • Tuuli Kasso(1)
3:45.40
2 4 København II
  • Alix Geroux(1)
3:51.10
132
30+LWErgo Masters Kvinder 30+ letvægt Ergo - Kvinder, 30-39 år, let 1000m 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:10
Ingen anmeldt, løbet udgår
133
40+WErgo Kvinder 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:10
Plac. # Navn Tid
1 10 Roskilde I
  • Dorthe Friis Thanning(1)
3:28.60
2 8 Næstv. I
  • Lisa Petersen(1)
3:34.50
3 6 Horsens I
  • Linda Kærgaard Nielsen(1)
3:39.40
4 5 ARA I
  • Christina Jensen(1)
3:43.30
134
40+LWErgo Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo - Kvinder, 40-49 år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:10
Ene anmeldt, vinder uden kamp
København I
Tora Jorn (1)
135
50+WErgo Kvinder 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn Tid
1 2 Køge R I
  • Trine Teglers(1)
3:46.40
2 9 Furesø I
  • Mette Møller(1)
3:48.60
3 5 Risskov I
  • Susanne Vestergaard Andersen(1)
3:52.30
4 8 KVIK I
  • Katrine Jørgensen(1)
3:53.80
5 7 HDR II
  • Charlotte Hummer(1)
3:56.10
6 3 HDR I
  • Lotte Wenzel(1)
3:56.60
7 6 Sorø I
  • Jeanette Emde Jensen **(1)
3:57.70
8 4 Saxkjøbing I
  • Mai Wandrup(1)
4:37.70
136
50+LWErgo Kvinder 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn Tid
1 12 KVIK I
  • Marianne Becker(1)
3:45.10
2 11 Køge R I
  • Anna Karina Gravad(1)
3:47.30
3 13 Risskov I
  • Birgitte Nielsen(1)
4:07.20
137
60+WErgo Kvinder 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn Tid
1 15 Køge R I
  • Mai-Britt Bille(1)
3:43.30
138
60+LWErgo Kvinder 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn Tid
1 16 HDR I
  • Mette Cederkvist(1)
3:49.80
139
70+LWErgo Kvinder 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn Tid
1 17 Sorø I
  • Birgit Juel-Hansen(1)
4:06.50
140
70+WErgo Kvinder 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn Tid
1 18 Fredensborg I
  • Merete Boldt(1)
3:59.70
141
80+LWErgo Kvinder 80+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Plac. # Navn Tid
1 19 Furesø I
  • Bente Johannessen(1)
4:59.70
142
80+WErgo Masters Kvinder 80+ Ergo - Kvinder, 80- år, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
143
30+MErgo Mænd 30+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:50
Plac. # Navn Tid
1 7 Aalborg II
  • Troels Dalgaard Danielsen(1)
3:05.70
2 9 KVIK I
  • Troels Ilsøe Mahneke(1)
3:06.20
3 4 Aalborg I
  • Simon Nygaard-Thomsen(1)
3:10.60
4 1 København I
  • Ismail Danacioglu(1)
3:17.00
5 3 Esbjerg I
  • Simon Eskildsen(1)
3:20.70
6 5 København II
  • Juan Pablo Valedez(1)
3:22.90
7 2 Nyborg I
  • Casper Sørensen(1)
3:29.10
144
30+LMErgo Mænd 30+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:50
Plac. # Navn Tid
1 10 Furesø I
  • Max Emde(1)
3:18.70
2 11 København I
  • Rick Verberne(1)
3:28.50
145
40+MErgo Mænd 40+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:50
Plac. # Navn Tid
1 13 Køge R I
  • Henrik Borch(1)
3:02.30
2 15 Ran I
  • Jonas Haaning(1)
3:06.70
3 20 Rødvig I
  • Jan Olsen (1)
3:08.00
4 14 Køge R II
  • Martin Birk Hansen(1)
3:20.20
5 18 Køge R III
  • Christian Egekær(1)
3:22.10
6 16 Køge R IV
  • Lasse Pedersen(1)
3:32.50
146
40+LMErgo Mænd 40+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 13:50
Plac. # Navn Tid
1 21 Sorø I
  • Christian Mølvig(1)
3:09.10
147
50+LMErgo Mænd 50+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:10
Plac. # Navn Tid
1 1 Lemvig I
  • Jørgen Kielsholm(1)
3:26.80
2 2 Risskov I
  • Michael Lind(1)
3:47.40
148
50+MErgo Mænd 50+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:10
Plac. # Navn Tid
1 12 Hjemme fra Kælderen I
  • Thomas Jensen(1)
3:06.10
2 19 DSR I
  • Peter Gammeltoft(1)
3:07.50
3 9 Nyborg I
  • Brian Sørensen *(1)
3:13.10
4 3 København II
  • Ivan Birch Lykholt(1)
3:13.50
5 18 Holstebro/KCHO I
  • Jakob Pedersen(1)
3:13.60
6 16 København IV
  • Rene Friss Hansen(1)
3:15.90
7 7 Næstv. III
  • Per Nielsen(1)
3:17.40
8 6 Næstv. I
  • Jan Stampe Jensen(1)
3:18.90
9 5 Kertem. I
  • Stig Nielsen(1)
3:20.90
10 11 Køge R I
  • Henrik Lerdorf(1)
3:23.10
11 17 Furesø I
  • Mikael Møller Hansen(1)
3:24.80
12 8 København I
  • Flemming Simonsen(1)
3:25.80
13 10 København III
  • Jesper Nielsen(1)
3:31.70
149
60+MErgo Mænd 60+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn Tid
1 11 Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  • Martin Mario Jelani(1)
3:12.00
2 6 Aarhus I
  • Niels Iversen(1)
3:29.60
3 5 Nyborg I
  • Peter Rasmussen(1)
3:33.50
4 1 Køge R I
  • Torben Pilehøj(1)
3:35.60
5 10 Furesø II
  • Lars Wallin(1)
3:36.70
6 7 Lemvig II
  • Jørgen Jensen(1)
3:36.90
7 8 Lemvig I
  • Søren P Thomsen(1)
4:08.40
150
60+LMErgo Mænd 60+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn Tid
1 13 Nyborg I
  • Michael Hainz Christensen(1)
3:35.70
151
70+MErgo Mænd 70+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn Tid
1 19 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
3:33.90
2 18 E.R.V. Beatrix I
  • Robin Sterk(1)
3:39.40
152
70+LMErgo Mænd 70+ letvægt Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn Tid
1 20 Sorø I
  • Bjarne Hjorth(1)
3:29.60
2 21 København I
  • Lennart Jensen(1)
3:46.50
153
80+LMErgo Masters Mænd 80+ letvægt Ergo - Mænd, 80- år, letvægt, 1000 m 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Ingen anmeldt, løbet udgår
154
80+MErgo Mænd 80+ Ergo 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:30
Plac. # Navn Tid
1 23 Evijärven Urheilijat I
  • Aimo Järvelä(1)
3:42.00
2 22 Sorø I
  • Jørgen Bay Simonsen(1)
4:15.20
155
WErgo Kvinder Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 14:50
Plac. # Navn Tid
1 5 Odense V
  • Ida Marie Nielsen(1)
7:28.90
2 8 Aalborg I
  • Marie Møller Nielsen(1)
7:31.30
3 4 Odense II
  • Petrea Krag Burba(1)
7:36.60
4 7 Aalborg II
  • Karen Hougaard Frost(1)
7:41.00
5 3 Aalborg V
  • Stine Elizabeth Winge Pearson(1)
7:52.00
6 6 Aalborg III
  • Dros Elisabet Petersen(1)
8:02.90
7 9 Odense III
  • Sofie Hedvig Jakobsen(1)
8:09.10
8 11 Aalborg IV
  • Stine Tillebæk Søndergaard(1)
8:27.30
9 1 Odense IV
  • Sara Safari Jensen(1)
8:34.20
10 13 Odense VII
  • Sigrid Mark Jørgensen(1)
8:39.80
11 12 Odense VI
  • Maria Evald Pedersen(1)
8:56.10
156
MErgo Mænd Ergo 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 15:10
Plac. # Navn Tid
1 4 Odense IV
  • Simon Skjernaa Erfurth(1)
6:14.10
2 1 Odense III
  • Niels Trubbach(1)
6:37.60
3 3 Odense VI
  • Andreas Thorup(1)
6:41.40
4 8 Aalborg III
  • Anders Esbjerg Nielsen(1)
6:46.60
5 9 Aalborg II
  • Esben Ravn(1)
6:48.30
6 12 Odense VIII
  • Jarl Littau-Jensen(1)
6:49.70
7 10 Odense I
  • Carsten Vikkelsøe(1)
6:53.00
8 7 Odense IX
  • Sondre Svennungsen(1)
6:58.50
9 5 Aalborg I
  • Jannik Mose Skov(1)
6:59.00
10 11 Aalborg V
  • Patrick Naschi Jacobsen(1)
7:02.00
11 14 Aalborg IV
  • Lasse Esbech Stenstrop(1)
7:05.10
12 6 Esbjerg I
  • Christian Novrup(1)
7:06.60
13 13 Odense V
  • Pelle Christoffer Carlsson(1)
7:13.90
14 15 Odense VII
  • Alexander Schwarz(1)
7:20.80
15 2 Odense II
  • Gabriel Alcantara Silva(1)
7:26.50
157
W/M 2-Slide Kvinder/mænd 2-Slide 1000m 1. Afdeling
2022-03-05 15:30
Plac. # Navn Tid
1 4 Køge R I
  • Louise Birk Hansen(1)
  • Trine Teglers(2)
3:59.00
2 2 Køge R/Rødvig I
  • Martin Birk Hansen(1)
  • Jan Olsen (2)
4:08.50
158
U19 W/M 4-Slide Piger/drenge U19 4-Slide 3min 1. Afdeling
2022-03-05 15:45
Plac. # Navn Længde
1 4 Odense
  • Tobias Lilholm Petersen(1)
  • Anton Bøgelund(2)
  • Gustav Klingenberg Haussmann(3)
  • Mia Christensen(4)
783m
159
U19 W/M 4-Stafet Piger/drenge U19 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 16:00
Plac. # Navn Tid
1 1 Ringsted/Rødvig/Stevns I
  • Mejse Østergaard Nielsen(1)
  • Thomas Andersen(2)
  • Anna Iversen(3)
  • Karen Bakkeskov Feld Andersen(4)
7:00.30
2 2 Odder I
  • Caroline Sejersen(1)
  • Frey Sørensen(2)
  • Pi Goslar(3)
  • Gabriel Roer Paysen Rosenskjold(4)
7:52.10
160
W/M 4-Stafet Kvinder/mænd 4-Stafet 2000m 1. Afdeling
2022-03-05 16:00
Plac. # Navn Tid
1 3 Middelfart I
  • Bent Bøgh Pedersen(1)
  • Soeren Hyre-Fenneberg(2)
  • Søren Lykke Jensen(3)
  • Niels Henrik Rauer Hansen(4)
6:44.60
2 4 Odense IV
  • Alexander Schwarz(1)
  • Jarl Littau-Jensen(2)
  • Andreas Thorup(3)
  • Ida Marie Nielsen(4)
6:58.50
3 5 Odense II
  • Carsten Vikkelsøe(1)
  • Pelle Christoffer Carlsson(2)
  • Simon Skjernaa Erfurth(3)
  • Niels Trubbach(4)
6:59.40
4 7 Odense
  • Henrik Akre Thorup(1)
  • Sara Safari Jensen(2)
  • Petrea Krag Burba(3)
  • Sofie Hedvig Jakobsen(4)
7:01.40
5 6 Odense III
  • Gabriel Alcantara Silva(1)
  • Sondre Svennungsen(2)
  • Sigrid Mark Jørgensen(3)
  • Maria Evald Pedersen(4)
7:17.10