Startliste - Åbne Fynske Mesterskaber 2022

3/3 OBS. Tider for løbene er justeret

Løb 100
W/M Ergo
6000m
Kvinder/mænd Ergo - Åben
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:00
1
ASR IV
  1. Christian Petersen (ASR)
2
ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
3
Team Aerobic Junkies I
  1. Jussi Koponen (FIN)
4
Strib I
  1. Nicolaj Andersen (Strib)
5
ASR III
  1. Jesper Hoffmann (ASR)
6
Kertem. III
  1. Stig Nielsen (Kertem.)
7
Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
8
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
9
Kertem. II
  1. Claus Hinding (Kertem.)
10
Kertem. I
  1. Kasper Aagaard (Kertem.)
11
Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
12
ASR II
  1. Jonathan Doucette (ASR)
13
ASR I
  1. Eske Christiansen (ASR)
Løb 101
U10 WErgo
2min
Piger U10 Ergo - Piger 9år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
1
KVIK I
  1. Siff Larsen (KVIK)
Løb 102
U11 WErgo
2min
Piger U11 Ergo - Piger 10år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
2
Stevns I
  1. Julie Beck Nielsen (Stevns)
3
Valby I
  1. Selma Friis (Valby)
4
Bagsværd I
  1. Astrid Aviaja Kjærulff (Bagsværd)
Løb 103
U10 MErgo
2min
Drenge U10 Ergo - Drenge 9år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
5
Ran I
  1. Birk Haaning (DEN)
Løb 104
U11 MErgo
2min
Drenge U11 Ergo - Drenge 10år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
6
Roskilde I
  1. Kasper Friis Thanning (Roskilde)
7
Valby I
  1. Felix Friis (Valby)
20
Lyngby I
  1. Benjamin Modest (Lyngby)
Løb 105
U12 WErgo
2min
Piger U12 Ergo - Piger 11år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
8
Bagsværd I
  1. Esther Gulløv-Elley (Bagsværd)
Løb 106
U13 WErgo
2min
Piger U13 Ergo - Piger 12år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
9
Lyngby I
  1. Marie Schmidt (Lyngby)
10
Holstebro/KCHO I
  1. Katarina Kirkegaard (Holstebro)
11
Bagsværd I
  1. Mathilde Lund Moore (Bagsværd)
12
Kertem. I
  1. Martha Aagaard (Kertem.)
Løb 107
U12 MErgo
2min
Drenge U12 Ergo - Drenge 11år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
13
Korsør I
  1. Willum Heide Jensen (Korsør)
14
Aarhus I
  1. Felix Pertl Andersen (Aarhus)
Løb 108
U13 MErgo
2min
Drenge U13 Ergo - Drenge 12år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:30
15
Sønderborg II
  1. Vitus Schwartz-Hansen (Sønderborg)
16
Aarhus I
  1. Folmer Egestrand Rohde (Aarhus)
17
Holstebro/KCHO II
  1. Sander Hansen (Holstebro)
18
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Aslak Gilberg (Holstebro)
19
Sønderborg I
  1. Simon Frellesen (Sønderborg)
Løb 109
U19 WErgo
3min
Piger U19 Ergo - Piger Nye roere
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:45
1
Sorø I
  1. Emilie Lindegaard (Sorø)
Løb 111
U14 WErgo
3min
Piger U14 Ergo - Piger 13år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.10:45
2
Holstebro/KCHO I
  1. Mille Hagsten (Holstebro)
3
Holstebro/KCHO IV
  1. Karen Stoubæk (Holstebro)
4
Stevns I
  1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
5
Holstebro/KCHO V
  1. Halgaard 4 (Holstebro)
6
Næstv. I
  1. Selma Björg Birgisdottir (Næstv.)
7
Sønderborg I
  1. Signe Mose Termansen (Sønderborg)
8
Holstebro/KCHO III
  1. Mejrup Skole 3 (Holstebro)
9
Holstebro/KCHO VI
  1. Halgaard 3 (Holstebro)
10
Aarhus I
  1. Marie Højklint Nielsen (Aarhus)
11
Fredensborg I
  1. Amalie Thal-Drexel (Fredensborg)
12
Lyngby I
  1. Karen Reimer (Lyngby)
13
Holstebro/KCHO II
  1. Vigga Hjortkær (Holstebro)
14
Jels I
  1. Dicte Fyhn (Jels)
Løb 110
U19 MErgo
3min
Drenge U19 Ergo - Drenge Nye roere
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:00
1
Sorø I
  1. Storm Andersen (Sorø)
2
Odense I
  1. Mikkel Musiat O'Kane (Odense)
3
Sorø II
  1. Rasmus Tipsmark (Sorø)
Løb 112
U14 MErgo
3min
Drenge U14 Ergo - Drenge 13år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:00
4
Odder I
  1. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
5
Holstebro/KCHO I
  1. Mikkel Madsen (Holstebro)
6
Rødvig I
  1. Thomas Andersen (Rødvig)
7
Sorø II
  1. Tobias Kaldråstøyl (Sorø)
8
Sorø I
  1. Karl Bergreen Høj (Sorø)
9
Holstebro/KCHO II
  1. Halgaard 1 (Holstebro)
10
Holstebro/KCHO VI
  1. Jeppe Bredvig Emtkjær (Holstebro)
11
Bagsværd III
  1. Pilou Jürgensen (Bagsværd)
12
Bagsværd V
  1. Herman Grønlund Døssing (Bagsværd)
13
Bagsværd II
  1. Oscar Østergaard Nielsen (Bagsværd)
14
Sønderborg I
  1. Andreas Bækdal (Sønderborg)
15
Bagsværd I
  1. Oliver Blaabjerg (Bagsværd)
16
Sønderborg II
  1. Emil Bækdal (Sønderborg)
17
Bagsværd VI
  1. Otto Kjærulff (Bagsværd)
18
Holstebro/KCHO IV
  1. Mejrup Skole 2 (Holstebro)
19
Odense I
  1. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
20
Holstebro/KCHO V
  1. Josip sonnenschein (Holstebro)
21
Holstebro/KCHO III
  1. Halgaard 2 (Holstebro)
22
Bagsværd IV
  1. Viktor Stoffregen Tørning (Bagsværd)
Løb 113
U15 WErgo
4min
Piger U15 Ergo - Piger 14år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:15
1
Næstv. II
  1. Selma Frederiksen (Næstv.)
2
Lyngby I
  1. Emmelie Brinkløv (Lyngby)
3
Jels I
  1. Thea Marie Noe (Jels)
4
AFMELDT Ringsted II
  1. Mejse Nielsen (Ringsted)
5
AFMELDT Stevns I
  1. Alma Karlshøj-Andersen (Stevns)
6
Ringsted I
  1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
7
Bagsværd III
  1. Maja Kjær Pyndt (Bagsværd)
8
Jels II
  1. Celine Nielsen (Jels)
9
Bagsværd I
  1. Sigrid Gulløv-Elley (Bagsværd)
10
Bagsværd II
  1. Marie Saxtoft Jørgensen (Bagsværd)
11
Næstv. I
  1. Malou Pedersen (Næstv.)
12
Holstebro/KCHO I
  1. Trine Lorentzen (Holstebro)
23
Stevns II
  1. Kristina B Nielsen (Stevns)
Løb 114
U15 MErgo
4min
Drenge U15 Ergo - Drenge 14år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:15
13
Køge R I
  1. Valdemar Engell Sewohl (Køge R)
14
Holstebro/KCHO III
  1. Mejrup Skole 1 (Holstebro)
15
Saxkjøbing I
  1. Carl Dunch (Saxkjøbing)
16
AFMELDT Sorø II
  1. Aidan Mingo (Sorø)
17
Holstebro/KCHO II
  1. Oliver Pedersen (Holstebro)
18
Lyngby II
  1. Johan Beck Grønskov (Lyngby)
19
AFMELDT Lyngby I
  1. Johan Bach Sørensen (Lyngby)
20
Sønderborg I
  1. Adam Jepsen (Sønderborg)
21
Holstebro/KCHO I
  1. Andreas Bork Kristensen (Holstebro)
22
Sønderborg II
  1. Daniel Primdahl (Sønderborg)
Løb 115
U16 WErgo
2000m
Piger U16 Ergo - Piger 15år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:30
1
Sorø II
  1. Sofie Steffensen (Sorø)
2
Jels I
  1. Anna Thomsen (Jels)
3
Holstebro/KCHO II
  1. Sarah Aslak Gilberg (Holstebro)
4
AFMELDT Lyngby I
  1. Tove Bay (Lyngby)
5
Kertem. I
  1. Mille Aagaard (Kertem.)
6
Holstebro/KCHO III
  1. Ella Hjortkær Nørgaard (Holstebro)
7
Stevns II
  1. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
8
Holstebro/KCHO I
  1. Anna Bosnes (Holstebro)
9
Stevns I
  1. Anna Iversen (Stevns)
Løb 116
U17 WErgo
2000m
Piger U17 Ergo - Piger 16år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:30
10
Roskilde I
  1. Silje Trenter (Roskilde)
11
Roskilde II
  1. Isabella Bache (Roskilde)
12
Odense I
  1. Mia Christensen (Odense)
13
Holstebro/KCHO I
  1. Naja Noer Normann Andersen (Holstebro)
14
Sorø I
  1. Dina Poulsen (Sorø)
15
Holstebro/KCHO II
  1. My Alberte Schaaf (Holstebro)
16
Holstebro/KCHO III
  1. Anna Skovdam (Holstebro)
17
Odense/KCHO I
  1. Bjørk Kallesøe (Odense)
Løb 117
U18 WErgo
2000m
Piger U18 Ergo - Piger 17år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:30
18
Odder I
  1. Caroline Sejersen (Odder)
19
AFMELDT Sorø III
  1. Signe Thorup (Sorø)
20
Sorø II
  1. Maria Jákupsdottír Johansen (Sorø)
21
Silkeborg/KCHO I
  1. Marie Kleist (Silkeborg)
22
Roskilde I
  1. Frida Werner Foldager (Roskilde)
Løb 118
U19 WErgo
2000m
Piger U19 Ergo - Piger 18år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:30
23
Sønderborg I
  1. Anna Nyegaard Jensen (Sønderborg)
Løb 119
U16 MErgo
2000m
Drenge U16 Ergo - Drenge 15år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:50
1
Odder I
  1. Frey Sørensen (Odder)
2
Holstebro/KCHO I
  1. Noah Baltser Lyngaard (Holstebro)
3
Odense II
  1. William Jensen (Odense)
4
Odense III
  1. Anton Bøgelund (Odense)
5
Holstebro/KCHO
  1. Kasper Søndergaard (Holstebro)
6
Bagsværd I
  1. Alexander Grundtvig (Bagsværd)
7
Odense I
  1. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
8
Holstebro/KCHO II
  1. William Lemming (Holstebro)
Løb 120
U17 MErgo
2000m
Drenge U17 Ergo - Drenge 16år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.11:50
9
Bagsværd/KCB I
  1. Karl Heuer (Bagsværd)
10
Holstebro/KCHO I
  1. Simon Madsen (Holstebro)
11
Bagsværd/KCB III
  1. Theis Wolfram (Bagsværd)
12
AFMELDT Sorø IV
  1. Theodor Klæsøe-Lund (Sorø)
13
AFMELDT Sorø I
  1. Emil Jelstrup (Sorø)
14
Sorø III
  1. Valdemar Vilhelmsen (Sorø)
15
Sorø II
  1. Mads Christensen (Sorø)
16
KVIK I
  1. Hjalte Larsen (KVIK)
17
Roskilde I
  1. Esben Friis Thanning (Roskilde)
18
Bagsværd/KCB II
  1. Nikolaj Kragh SImonsen (Bagsværd)
19
Odense I
  1. Julian Kirchhoff Bang (Odense)
20
AFMELDT Odense II
  1. Gustav Krogh (Odense)
21
Holstebro/KCHO II
  1. Simon Starklint (Holstebro)
Løb 121
U18 MErgo
2000m
Drenge U18 Ergo - Drenge 17år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:10
1
Odense I
  1. Tobias Holt Poulsen (Odense)
2
Furesø I
  1. Jude Graham Pedersen (Furesø)
3
Lyngby/KKL I
  1. Alexander Walker (Lyngby)
4
Stevns I
  1. Jakob Iversen (Stevns)
5
Jels I
  1. Mikkel Peter Noe (Jels)
6
Stevns II
  1. Nikolaj Hausmann Olsen (Stevns)
7
Jels II
  1. Nicklas Frost Davidsen (Jels)
8
Sorø I
  1. Jonas Lindegaard (Sorø)
9
København/KCB I
  1. Viggo Højme Lambert (København)
10
Holstebro/KCHO I
  1. Hjalte Westeraa (Holstebro)
11
Randers I
  1. Oliver Bach (Randers)
Løb 122
U19 MErgo
2000m
Drenge U19 Ergo - Drenge 18år
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:10
12
AFMELDT Lyngby/KKL II
  1. Christian Runge (Lyngby)
13
Lyngby/KKL I
  1. Marcus Modest (Lyngby)
14
Sorø I
  1. August Husted Coutant (Sorø)
15
Holstebro I
  1. Simon Mikkelsen (Holstebro)
Løb 123
U23 WErgo
2000m
Kvinder U23 Ergo - Kvinder Sen B 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:30
1
Aarhus I
  1. Laura Boldsen (Aarhus)
2
AFMELDT Roskilde I
  1. Ingrid Bo Andersen (Roskilde)
3
Holstebro/KCHO I
  1. Stine Højager Nielsen (Holstebro)
4
Saxkjøbing I
  1. Emmy Wandrup (Saxkjøbing)
5
Roskilde II
  1. Caroline Munch (Roskilde)
6
Roskilde III
  1. Iben Bech (Roskilde)
Løb 124
U23 LWErgo
2000m
Kvinder U23 letvægt Ergo - Kvinder Sen B Let 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:30
7
Aarhus I
  1. Rikke Køchs (Aarhus)
Løb 125
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - Kvinder Sen A 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:30
8
DSR III
  1. Freya Hvass (DSR)
9
DSR I
  1. Nidhu Sivapatham (DSR)
10
DSR II
  1. Mette Dyrlund Petersen (DSR)
11
ASR I
  1. Margrethe Langhoff Thuesen (ASR)
12
Aarhus I
  1. Emma Lehm Røddik (Aarhus)
Løb 126
LWErgo
2000m
Kvinder letvægt Ergo - Kvinder Sen A Let 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:30
13
Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
14
Næstv. I
  1. Anne Ørsted (Næstv.)
15
ASR I
  1. Margrethe Langhoff Thuesen (ASR)
Løb 127
U23 MErgo
2000m
Mænd U23 Ergo - Mænd, Sen B 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:50
1
Roskilde II
  1. Mathias Biltoft Ankerstjerne (Roskilde)
2
Holstebro I
  1. Magnus Juhl (Holstebro)
3
Roskilde V
  1. Sebastian Nordly (Roskilde)
4
Næstv. II
  1. William Kjærgaard (Næstv.)
5
Kertem. I
  1. Olav Rosendal (Kertem.)
6
Roskilde III
  1. Martin Kofoed Jensen (Roskilde)
7
Holstebro/KCHO I
  1. Oscar Burvil (Holstebro)
8
Roskilde I
  1. Leander Kaliszan (Roskilde)
9
Saxkjøbing I
  1. David Wandrup (Saxkjøbing)
Løb 128
U23 LMErgo
2000m
Mænd U23 letvægt Ergo - Mænd, Sen B let 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:50
10
Holstebro/KCHO I
  1. Marcus Villiam Lyngesen (Holstebro)
Løb 129
MErgo
2000m
Mænd Ergo - Mænd Sen A 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:50
11
DSR II
  1. Castor Valbum Rasmussen (DSR)
12
Næstv. II
  1. Frederik Tønning Larsen (Næstv.)
13
Næstv. I
  1. Magnus Kamp Stagil (Næstv.)
14
DSR I
  1. Thor Steen Larsen (DSR)
15
Roskilde I
  1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde)
17
CrossFit Jena I
  1. Benjamin Saupe (GER)
Løb 130
LMErgo
2000m
Mænd letvægt Ergo - Mænd Sen A Let 2000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.12:50
18
DSR I
  1. Leif Førland Schill (DSR)
19
Aarhus I
  1. James Dodd (Aarhus)
20
Roskilde I
  1. Thomas Guldbrandt Larsen (Roskilde)
21
Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
Løb 131
30+WErgo
1000m
Masters Kvinder 30+ Ergo - Kvinder, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:10
3
ASR I
  1. Winnie Petersen (ASR)
1
DSR I
  1. Tuuli Kasso (DSR)
2
København I
  1. krista Doersch (København)
4
København II
  1. Alix Geroux (København)
Løb 133
40+WErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ Ergo - Kvinder, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:10
5
ARA I
  1. Christina Jensen (ARA)
6
Horsens I
  1. Linda Kærgaard Nielsen (Horsens)
7
AFMELDT København II
  1. Stinne Grydehøj (København)
8
Næstv. I
  1. Lisa Petersen (Næstv.)
9
AFMELDT København I
  1. Louise Gjelstrup (København)
10
Roskilde I
  1. Dorthe Friis Thanning (Roskilde)
11
Kalundb I
  1. Katrine Loose (Kalundb)
Løb 134
40+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 40+ letvægt Ergo - Kvinder, 40-49 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:10
12
København I
  1. Tora Jorn (København)
Løb 135
50+WErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ Ergo - Kvinder, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
1
København I
  1. Betina Holck (København)
2
Køge R I
  1. Trine Teglers (Køge R)
3
HDR I
  1. Lotte Wenzel (HDR)
4
Saxkjøbing I
  1. Mai Wandrup (Saxkjøbing)
5
Risskov I
  1. Susanne Vestergaard Andersen (Risskov)
6
Sorø I
  1. Jeanette Emde Jensen ** (Sorø)
7
HDR II
  1. Charlotte Hummer (HDR)
8
KVIK I
  1. Katrine Jørgensen (KVIK)
9
Furesø I
  1. Mette Møller (Furesø)
10
Nyborg I
  1. Lena Stolzenbach (Nyborg)
Løb 136
50+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 50+ letvægt Ergo - Kvinder, 50-59 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
11
Køge R I
  1. Anna Karina Gravad (Køge R)
12
KVIK I
  1. Marianne Becker (KVIK)
13
Risskov I
  1. Birgitte Nielsen (Risskov)
14
AFMELDT København I
  1. Vibeke Skousen (København)
Løb 137
60+WErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ Ergo - Kvinder, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
15
Køge R I
  1. Mai-Britt Bille (Køge R)
Løb 138
60+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 60+ letvægt Ergo - Kvinder, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
16
HDR I
  1. Mette Cederkvist (HDR)
Løb 139
70+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 70+ letvægt Ergo - Kvinder, 70-79 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
17
Sorø I
  1. Birgit Juel-Hansen (Sorø)
Løb 140
70+WErgo
1000m
Masters Kvinder 70+ Ergo - Kvinder, 70-79 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
18
Fredensborg I
  1. Merete Boldt (Fredensborg)
Løb 141
80+LWErgo
1000m
Masters Kvinder 80+ letvægt Ergo - Kvinder, 80- år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:30
19
Furesø I
  1. Bente Johannessen (Furesø)
Løb 143
30+MErgo
1000m
Masters Mænd 30+ Ergo - Mænd, 30-39 år, 1000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:50
1
København I
  1. Ismail Danacioglu (København)
2
Nyborg I
  1. Casper Sørensen (Nyborg)
3
Esbjerg I
  1. Simon Eskildsen (Esbjerg)
4
Aalborg I
  1. Simon Nygaard-Thomsen (Aalborg)
5
København II
  1. Juan Pablo Valedez (København)
6
Aarhus I
  1. Mark Lind (Aarhus)
7
Aalborg II
  1. Troels Dalgaard Danielsen (Aalborg)
8
CrossFit Jena I
  1. Benjamin Saupe (GER)
9
KVIK I
  1. Troels Ilsøe Mahneke (KVIK)
Løb 144
30+LMErgo
1000m
Masters Mænd 30+ letvægt Ergo - Mænd, 30-39 år, letvægt 1000m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:50
10
Furesø I
  1. Max Emde (Furesø)
11
København I
  1. Rick Verberne (København)
Løb 145
40+MErgo
1000m
Masters Mænd 40+ Ergo - Mænd, 40-49 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:50
19
Bagsværd I
  1. Carl Christiansen (Bagsværd)
12
AFMELDT Næstv. I
  1. Bjarne Nielsen (Næstv.)
13
Køge R I
  1. Henrik Borch (Køge R)
14
Køge R II
  1. Martin Birk Hansen (Køge R)
15
Ran I
  1. Jonas Haaning (DEN)
16
Køge R IV
  1. Lasse Pedersen (Køge R)
17
Middelfart I
  1. Kasper Buhl Rasmussen (Middelfart)
18
Køge R III
  1. Christian Egekær (Køge R)
20
Rødvig I
  1. Jan Olsen (Rødvig)
Løb 146
40+LMErgo
1000m
Masters Mænd 40+ letvægt Ergo - Mænd, 40-49 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.13:50
22
Société nautique d’Avignon I
  1. nicolas BLENET (FRA)
21
Sorø I
  1. Christian Mølvig (Sorø)
23
Aarhus I
  1. Christian Nielsen (Aarhus)
Løb 147
50+LMErgo
1000m
Masters Mænd 50+ letvægt Ergo - Mænd, 50-59 år, letvægt 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:10
1
Lemvig I
  1. Jørgen Kielsholm (Lemvig)
2
Risskov I
  1. Michael Lind (Risskov)
Løb 148
50+MErgo
1000m
Masters Mænd 50+ Ergo - Mænd, 50-59 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:10
3
København II
  1. Ivan Birch Lykholt (København)
4
AFMELDT Næstv. IV
  1. Michael Hallgren (Næstv.)
5
Kertem. I
  1. Stig Nielsen (Kertem.)
6
Næstv. I
  1. Jan Stampe Jensen (Næstv.)
7
Næstv. III
  1. Per Nielsen (Næstv.)
8
København I
  1. flemming Simonsen (København)
9
Nyborg I
  1. Brian Sørensen * (Nyborg)
10
København III
  1. Jesper Nielsen (København)
11
Køge R I
  1. Henrik Lerdorf (Køge R)
12
Hjemme fra Kælderen I
  1. Thomas Jensen (DEN)
13
Rainmaker I
  1. Lars Olsen (DEN)
14
AFMELDT Næstv. II
  1. Steen Kjærgaard (Næstv.)
15
Esbjerg I
  1. Bent Bruunsgaard Andersen (Esbjerg)
16
København IV
  1. Rene Friss Hansen (København)
17
Furesø I
  1. Mikael Møller Hansen (Furesø)
18
Holstebro/KCHO I
  1. Jakob Pedersen (Holstebro)
19
DSR I
  1. Peter Gammeltoft (DSR)
Løb 149
60+MErgo
1000m
Masters Mænd 60+ Ergo - Mænd, 60-69 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
1
Køge R I
  1. Torben Pilehøj (Køge R)
2
AFMELDT Humlebæk I
  1. Keld Strudahl (Humlebæk)
3
Horsens I
  1. Carl Johan Runge Andersen (Horsens)
4
AFMELDT Odder I
  1. Per Amby (Odder)
5
Nyborg I
  1. Peter Rasmussen (Nyborg)
6
Aarhus I
  1. Niels Iversen (Aarhus)
7
Lemvig II
  1. Jørgen Jensen (Lemvig)
8
Lemvig I
  1. Søren P Thomsen (Lemvig)
9
Risskov II
  1. Benny Weibel (Risskov)
10
Furesø II
  1. Lars Wallin (Furesø)
11
Amelias Fars Sport and Fitness Club I
  1. Martin Mario Jelani (DEN)
12
Furesø I
  1. Rolf Reuther-Nielsen (Furesø)
Løb 150
60+LMErgo
1000m
Masters Mænd 60+ letvægt Ergo - Mænd, 60-69 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
13
Nyborg I
  1. Michael Hainz Christensen (Nyborg)
14
AFMELDT København I
  1. Hakon Heimer (København)
15
Furesø I
  1. Andreas Borg (Furesø)
16
AFMELDT Humlebæk I
  1. Christian Probst (Humlebæk)
17
Furesø II
  1. Ole Kongsbak (Furesø)
Løb 151
70+MErgo
1000m
Masters Mænd 70+ Ergo - Mænd, 70-79 år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
18
E.R.V. Beatrix I
  1. Robin Sterk (NED)
19
Middelfart I
  1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
Løb 152
70+LMErgo
1000m
Masters Mænd 70+ letvægt Ergo - Mænd, 70-79 år, letvægt, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
20
Sorø I
  1. Bjarne Hjorth (Sorø)
21
København I
  1. Lennart Jensen (København)
Løb 154
80+MErgo
1000m
Masters Mænd 80+ Ergo - Mænd, 80- år, 1000 m
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:30
22
Sorø I
  1. Jørgen Bay Simonsen (Sorø)
23
Evijärven Urheilijat I
  1. Aimo Järvelä (FIN)
Løb 155
WErgo
2000m
Kvinder Ergo - UNI
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.14:50
1
Odense IV
  1. Sara Safari Jensen (Odense)
2
Aalborg VII
  1. Iben Elisabeth Nørgaard (Aalborg)
3
Aalborg V
  1. Stine Elizabeth Winge Pearson (Aalborg)
4
Odense II
  1. Petrea Krag Burba (Odense)
5
Odense V
  1. Ida Marie Nielsen (Odense)
6
Aalborg III
  1. Dros Elisabet Petersen (Aalborg)
7
Aalborg II
  1. Karen Hougaard Frost (Aalborg)
8
Aalborg I
  1. Marie Møller Nielsen (Aalborg)
9
Odense III
  1. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense)
10
Aalborg VI
  1. Una Rosa Birgisdottir (Aalborg)
11
Aalborg IV
  1. Stine Tillebæk Søndergaard (Aalborg)
12
Odense VI
  1. Maria Evald Pedersen (Odense)
13
Odense VII
  1. Sigrid Mark Jørgensen (Odense)
14
AFMELDT Odense I
  1. Amalie Kiær (Odense)
Løb 156
MErgo
2000m
Mænd Ergo - UNI
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:10
1
Odense III
  1. Niels Trubbach (Odense)
2
Odense II
  1. Gabriel Alcantara Silva (Odense)
3
Odense VI
  1. Andreas Thorup (Odense)
4
Odense IV
  1. Simon Skjernaa Erfurth (Odense)
5
Aalborg I
  1. Jannik Mose Skov (Aalborg)
6
Esbjerg I
  1. Christian Novrup (Esbjerg)
7
Odense IX
  1. Sondre Svennungsen (Odense)
8
Aalborg III
  1. Anders Esbjerg Nielsen (Aalborg)
9
Aalborg II
  1. Esben Ravn (Aalborg)
10
Odense I
  1. Carsten Vikkelsøe (Odense)
11
Aalborg V
  1. Patrick Naschi Jacobsen (Aalborg)
12
Odense VIII
  1. Jarl Littau-Jensen (Odense)
13
Odense V
  1. Pelle Christoffer Carlsson (Odense)
14
Aalborg IV
  1. Lasse Esbech Stenstrop (Aalborg)
15
Odense VII
  1. Alexander Schwarz (Odense)
Løb 157
W/M 2-Slide
1000m
Kvinder/mænd 2-Slide - Toer - IKKE SLIDE
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:30
4
Køge R I
  1. 1. Louise Birk Hansen (Køge R)
  2. 2. Trine Teglers (Køge R)
2
Køge R/Rødvig I [44s]
  1. 1. Martin Birk Hansen (Køge R)
  2. 2. Jan Olsen (Rødvig)
Løb 157
W/M 2-Slide
1000m
Kvinder/mænd 2-Slide - Toer - IKKE SLIDE
2. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:30
Dette heat er ikke klar endnu
Løb 158
U19 W/M 4-Slide
3min
Piger/drenge U19 4-Slide - Fier - IKKE SLIDE
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:45
4
Odense
  1. 1. Tobias Lilholm Petersen (Odense)
  2. 2. Anton Bøgelund (Odense)
  3. 3. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
  4. 4. Mia Christensen (Odense)
8
AFMELDT Odense
  1. 1. William Jensen (Odense)
  2. 2. Tobias Højland Bendixen (Odense)
  3. 3. Gustav Klingenberg Haussmann (Odense)
  4. 4. Anton Bøgelund (Odense)
Løb 158
U19 W/M 4-Slide
3min
Piger/drenge U19 4-Slide - Fier - IKKE SLIDE
2. Afdeling
5. mar 2022 kl.15:45
Dette heat er ikke klar endnu
Løb 159
U19 W/M 4-Stafet
2000m
Piger/drenge U19 4-Stafet - 4 Stafet holdløb - 4x500 m 1 erg
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.16:00
1
Ringsted/Rødvig/Stevns I
  1. 1. Mejse Østergaard Nielsen (Ringsted)
  2. 2. Thomas Andersen (Rødvig)
  3. 3. Anna Iversen (Stevns)
  4. 4. Karen Bakkeskov Feld Andersen (Stevns)
2
Odder I
  1. 1. Caroline Sejersen (Odder)
  2. 2. Frey Sørensen (Odder)
  3. 3. Pi Goslar (Odder)
  4. 4. Gabriel Roer Paysen Rosenskjold (Odder)
Løb 160
W/M 4-Stafet
2000m
Kvinder/mænd 4-Stafet - 4 Stafet holdløb - 4x500 m 1 erg
1. Afdeling
5. mar 2022 kl.16:00
7
Odense
  1. 1. Henrik Akre Thorup (Odense)
  2. 2. Sara Safari Jensen (Odense)
  3. 3. Petrea Krag Burba (Odense)
  4. 4. Sofie Hedvig Jakobsen (Odense)
3
Middelfart I [6s]
  1. 1. Bent Bøgh Pedersen (Middelfart)
  2. 2. Soeren Hyre-Fenneberg (Middelfart)
  3. 3. Søren Lykke Jensen (Middelfart)
  4. 4. Niels Henrik Rauer Hansen (Middelfart)
6
Odense III [12s]
  1. 1. Gabriel Alcantara Silva (Odense)
  2. 2. Sondre Svennungsen (Odense)
  3. 3. Sigrid Mark Jørgensen (Odense)
  4. 4. Maria Evald Pedersen (Odense)
4
Odense IV [41s]
  1. 1. Alexander Schwarz (Odense)
  2. 2. Jarl Littau-Jensen (Odense)
  3. 3. Andreas Thorup (Odense)
  4. 4. Ida Marie Nielsen (Odense)
5
Odense II [54s]
  1. 1. Carsten Vikkelsøe (Odense)
  2. 2. Pelle Christoffer Carlsson (Odense)
  3. 3. Simon Skjernaa Erfurth (Odense)
  4. 4. Niels Trubbach (Odense)